JlecPitszaken jBucqedijke Stand f-Micaties MacktbecuMm Rede Steenbrugge. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395 ONEERLIJKE SERGEANT GESTRAFT. CAFÉLEVEN OP STRAAT. Typisch New-Yorksch Zeg mij in welk blad Uwe advertentie staat en ik zal U ze'gen wie gij zijt. URSEM. DIENSTPLICHT. INDEELING VAN DIENSTPLICHTIGEN. Indeelingsdistrict te Haarlem. lnfanterie-kazerne Koudenhorn, zakelijkheid om de macht van thans te ver nietigen en de voorwaarden daartoe n.1. de eenheid van actie met 90c. democratische .en andere arbeidersgroepen. Het kan de commu nisten niet schelen, wie er voor de arbeiders op de zetels zitten. De hoofdzaak is: dat er werkelijk voor de arbeiders gestreden wordt en dat het goed gedaan wordt. Wij hebben, zeide spr., in het debat den heeren Bonsema en Bulens aangeboden op de sociaal democr lijst te stemmen, mits zij konden verklaren in de toekomst voor geen enkele loon- en steunverlaging te zullen stemmen. Dit voorstel werd door deze heeren verachtelijk van de hand gewezen. Dit is, zei- de spr., voor ons een bewijs, dat zij straks wèl voor steun- en loonsverlaging hun stem zullen geven. Ook een ander schriftelijk voorstel door ons gedaan, werd naar het archief verwezen. Voor ons 'n bewijs, dat deze leiders den strijd niet willen. De tijd zal komen, dat de sociaal democr. arb. de comm. arbeiders zullen hel pen deze reform, leiders in het archief te stoppen, aldus spr. Na te hebben medegedeeld, dat de heeren Bulens en Bonsema de voordeelen van erken ning der Sovjet-unie ook voor Alkmaar en zijn werkloozen niet zien en na te hebben verklaard, dat de commissie in of buiten den raad steeds voor de gedupeerde arbeiders en middenstanders op de bres zullen staan, gal spr. het woord aan den heer Steenbrugge uit Amsterdam, die in de plaats van mr. S. de Jong (die niet aanwezig kon zijn), optrad. De heer Steenbrugge begon met uiteen te zetten, dat zelfs de strijd van de arbeiders klasse in Alkmaar en Nederland beïnvloed wordt door de internationale verhoudingen en bewees, dat slechts de communistische partij een internationale eenheidspartij was, in tegenstelling met de S.D.A.P., waar het steeds voorkwam, dat de eene leider precies het tegengestelde beweerde van den ander. Zoo beweert de heer Vliegen, dat we niet meer strijd kunnen voeren, zoo is b.v. de- monstreeren verboden en staken in crisistijd is onmogelijk. Het eenige wat men volgens den heer Vliegen kan doen is het stembiljet van de S.D.A.P. invullen om zoodoende tot machtsvorming te komen. Hoort men Paul Kiës, dan spreekt hij een heelen avond over niets anders dan strijd. Zoo is de een voor devaluatie en de ander niet. Aldus weerspiegelen zich in de S,D. AP. de stroomingen onder de bourgeoisie en blijft zij het fundament waarop de macht van de bezittende klasse over de arbeiders is geboüwd. Spr. weidde uit over de samenwerking welke de S.D.A.P. heeft met de bourgeouisie, met de Coliin-regeering. Koos Vorrink heeft gezegd: Colijn is geen fascist, goed, maar zijn methode zijn dezelfde, denk aan het Digoelkamp in Indonesië met z'n zwart-wa- ter-koorts en pokken. Denk aan het fort Honswijk, zeide spr. Dit groote concentra-, tiekamp is niet gebouwd voor die 20 emi granten. Maar de bourgeoisie kon toch moeilijk zeggen: daar gaan Höllandsche arbei ders in. Ze is in 't geheel niet minder tisch dan de N.S.B. die de .agent; .is van Hitier, aldus spr. De N.S.B vormt in Nederland een groep waarmede Hitier zijn politiek doorvoert. Spr. zette vervolgens de politiek van H'iler uiteen die in „Mein Kampt" ver klaarde, dat hij de vernietiger zou .zijn van het wereldbolsjewisme en van den' Franschen erfvijand. Hieruit is het Fransch-Russische Pact geboren. On danks aliè berichten in Het Volk zetten de Fransche communisten den strijd tegen de Fr- bourgeoisie voort. Donderdag had Het Volk verk'aard, dat Rusland een kracht is geworden voor den vrede van Europa. Laat Het Volk dan niet vergeten, zeide spr., dat deze Russische politiek de politiek is van de 3e Internationale, de politiek van de comm. partij. Alzoo, zeide spr., ontmaskeren zich vanzelf de leugens van de soc. democr. leiders en van de Trotskisten. .Zooals ge weet, aldus spr., is het Par tijcongres van de Fransche Soc. Partij nu afgeloopen; als het waar was wat lei ders zooals Vliegen beweren, dat de Fransche comm. verraad hebben ge pleegd, dan moest daar 't eenheidsfront niet meer bestaan. Maar dit blijft. Spr. toonde vervolgens aan dat diegene die hitst tegen de vredespolitiek precies Hitier in de kaart speelt. Dan had spr. het over het uitbannen van vooraan staande communisten uit de partij. Als de S.D.A.P. dit wat beter had gedaan dan was die partij in Duitschland, Oos-' tenrijk enz. niet in zoo'n deplorabelen toestand geraakt. Daarom zijn zij de sloopers waarvan Alberda spreekt. Waar heeft de Sociaal Democratie gebouwd? In Scandinavië? Waar is het roode Wee- nen gebleven? Integendeel, volgens mevr. Blok Troelstra die in de S.U. geweest ië heb ben de communisten getoond dat zij de bouwers zijn. Daar heerscht volgens haar ware democratie. Daar hebben de kapitalisten niets te zeggen. Dat is an ders dan daar waar soc. democraten aan 't bewind geweest zijn. De delegaties van arbeiders zijn eenpari in hun lof over do S. U. En deze gaan nu al. zoo vele jarèn. Vroeger heetten deze uitgezonden de'egaties, verkapte communisten. La ter waren het haifcommunisten en nu heet het dat men in 5 weken reizen niet kan beoordeelen of er welvaart in de S. U. heerscht. Men kan mevr. Brok— Troelstra ook moeilijk een celienbouw- ster noemen en van daar deze theorie van A. B. K. Volgens spr. was Mathijsen dan een wondermensch, want die kon wel in drie weken Scandinavië beoor deelen. Vervolgens weer spr. op het z.i. half- s' .chtige van de politiek der S.D.A.P. en raadde de arbeiders aan ook in Alkmaar den klassestrijd hooger op te voeren Van de gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 4 opz. teekenaars, 2 bouwk. opzichters 2 water bouwkundigen. 2 glas in loodzetters, 1 gla- zenwasscher, 1 steenbjkker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, .2 stratenm.opperlieden, 1 stuc.opperman, 2 tegelzetters, 5 betonwer kers, 1 betonemailleur, 37 opperlieden. 19 stucadoors, 35 metselaars, 89 timmerlieden, 15 voegers, 26 schilders, 120 gronwerkers. Groep metaalindustrie: 19 bankwerkers, 1 blikslager, 2 carrosseriebouwers, 2 con structiewerkers, ,11 electriciens, 3 fitters, 1 faiser, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 7 klihkers, 11 loodgieters, 2 lijnwerkers, 8 machinisten'; 3 mach,teeke naars, 12 metaaldraaiers, 1 metaalVijler, 3 metaalslijpers, 15 monteurs, 1 orgelmaker, 2 plaatwerkers, 4 rijwielherstellers, 4 scheepsbouwers, 3 scheepstimmerlieden, 6 smeden, 13 stokers, 1 tanatechniker, 1 voor- slaander, 2 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuigk.teekenaar, 2 werktuigbouwkundi gen, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 2 zand- vormers. Voedings- en genotmiddelen: 43 sigaren makers, 2 kistenolakkers, 1 stripper, 4 ta baksbewerkers, 8 slagers, 10 chocoladebewer kers, 1 suikerbakker, 1 off.chdc.dragist, 20 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelbereider. Groep verkeerswezen: 46 chauffeurs, 7 koetsiers, 1 motorschipper, 21 pakhuis knechts, 16 magazijnbedienden, 5 kellners. Groep boek- en steendrukkerij: 4 Ietter- zetters, 7 boekbinders. Groep houtbewerking: 20 meubelmakers, 4 stoffeerders, 8 mach. houtbewerkers, 3 kis- -enmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeld houwer, 1 biljartmaker, 1 kuiper. Groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 22 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Groep handel: 15 vertegenwoordigers, winkelbedienden,. 1 etaleur. Overige beroepen: 1 wasscher, 2 kleerma kers, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 3 port huiskn., 1 verfberéider, 1, kalkbrander, 1 huidenzouters, 4 incasseerders, 5 zakkenstop pers, 1 kapoer,-ambtenarenter secretarie, 1 el. tech. ingenieur,. 1 klompenschilder, 1 cartonnagebewerkers, .15 kantoorbedienden, 4 administrateurs, 1 controleur, 42 transport en 263 1 os-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 15 tabaksindustrie 18, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen18. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, kantoorbedienden, 1 dagmeisje, 8 werksters Geplaatst: 17 werkzoekenden. Alkmaar, 15 Juni 1935. s, De directeur v.n, v. d. HEUVEL Het Hoog Militair gerechtshof heeft in de zaak tegen den geWoon-dienstplichtigen ser geant J. D. uit Amsterdam, die bij vonnis van den krijgsraad te 's-Kertogenbosch we gens diefstal van patronen, onderdeden van een mitrailleur, enz.» werd veroordeeld tot 83 dagen gevangenisstraf, met aftrek van even zoovele dagen voorarrest en verlaging tot den stand van soldaat, het vonnis ten aanzien van deze -bijkomende straf vernie tigd en in plaats daarvan de oijkomende straf van ontslag uit den m:'itc.iren dienst zonder ontzegging van dt bevoegdheid cm bij de gewapende macht te dieren opgelegd (Van onzen correspondent). „Zullen we een biertje gaan drinken?" vroeg ik mijn bezoekenden landgenoot, toen deze er zijn verbazing over had geuit, dat wij in ons overhemd en met omgeslagen mouwen achter ons bureau zaten, al moest hij toegeven, dat het aardig warm was. En terwijl ik mijn jas aanschoot en hedacht een open zitje te gaan opzoeken, ging het door mij heen, dat mijn gast dit alles niets bij zonders vinden zou, want dat men op het Buitenhof en de Boulevard St. Michel ook niet in de open lucht van zijn consumptie en de straattooneeltjes te genieten? Maar hier is het nog niet-langer geleden dan 'n jaar of twee, dat wij om een glas port of wiskey soda alle zonlicht en buitenlucht moesten vaarwel zeggen om peer te duiken in een Soort onderaardsch gewelf of een dicht ge timmerd, quasi leegstaand heerenhuis, voor dat we aan onze trek in een hartversterking konden voldoen. Dames in café's. Het dtinken van alcohol in Amerika, van het eenvoudige, glas bier af tot de uiterst in gewikkelde (lip, pf rickey of sciur toe, is in afgeloopen kwart eeuw door drie ver schillende fazen gegaan en het blijkt meer en meer, dat wij een logisch slot bereikt heb ben. Tot en met 1917 was drinken en nu bedoel ik verder uitsluitend drinken in het openbaar een erkend en bekend voorrecht van het sterke geslacht. Toen diende dit te gebeuren in gelegenheden, die door mat glazen ruiten en de beruchte klapdeurtjes ver borgen werden gehouden voor de blikken van het langskomende publiek onder het motto „wat niet weet, wat niet deert". Zooals ik zei, was het uitsluitend een heerenpartij, staande leunend tegen de lange tapkast en het waren alleen maar de eenvoudiger cafés, die een zaaltje met een zij-ingang, de zooge naamde „family entrance" had, waar vrouwen konden komen, wier gehalte niet bepaald degelijk genoemd kon worden. In die dagen dronken de dames thuis. De oor log brak uit en Amerika werd droog, bleef een paar jaar droog en werd toen weer nat. Natter dan ooit geweest was, want nu ge beurde alles in het geheim en het na oorlog- sche geslacht, dat met Jazz, de auto, veel geld verdienen e.d. uit den band sprong, weigerde onderscheid tusschen de beide kunnen te erkennen. Jonge meisjes hadden aan het front gediend als verpleegsters, als bestuurder van een vrachtauto, zij gingen ook vliegen en zij wenschten ook hun cock tail, wanneer en hoeveel zij er zin in hadden, met de mannen samen te drinken. Dus wer den zij even trouwe bezoekers van de „speak easy". Dat duurde de noodige jaren, een heel groot aantal jaren zelfs, voordat -de logge machine van de groote publieke opinie genoeg aan het rollen was gebracht om in opstand te komen tegen de tyrannie van een fanatieke minderheid en den 5den December 1932 hernamen een aantal Staten, waaronder ^ew-York, hun vrijheid en troffen maat regelen om het drinken zoo goed en modern mogelijk te regelen. Men was tot de ontdek king 'gekomen, dat het verborgen drinken vóór en na 1917 de heele geschiedenis erger in plaats van beter had gemaakt en dus werd besloten er de grootst mogelijke openbaar- ïeid aan te geven. Nu werd het verboden om te schenken, wanneer dat niet vanaf de straat gezien kon worden, nu werd het ook ver- )oden om het zonder tafeltjes en stoeltjes af e doen, terwijl men er eerst ernstig over ge dacht heeft het staande drinken heelemaal te verbieden. Al deze nieuwe bepalingen kwa men prachtig overeen met de principes van de moderne reclame, die alle kaarten op tafel wil liggen en niets verborgen houden. Het was veel beter om een bar in te-richten achter een groote spiegelruit dan een van matglas en er dan apart per advertentie op te moeten wijzen. En het publiek ging er gretig op in, deels opgelucht uit de katakomben van de speak-aesy verlost te zijn en deels bly open- ijk te kunnen genieten met anderen tan de ïerwonnen vrijheid. Wensch naar een tweede Europa. Ik herinner me nog goed de kluchtige at mosfeer van die dagen, waar in het voor iedereen een lichtelijk schokkende vertooning was om daar twee heeren zóó maar achter een raam aan een tafeltje te zien zitten met een glas sherry voor zich en achter hen een kellner te zien rondloopen, die een blad vol cocktails torste. De menschen bleven werke lijk het geval staan bekijken en bepraten, maar na een week was de aardigheid er af en wist niemand beter of het was altijd zoo geweest. Toen wij eenmaal zoo ver gevorderd waren begon men izich af te vragen, waarom er nu niet meteen een tweede Europa van te maken door buitenzitjes voor de café's en restaurants te maken, maar hier stuitte men op de noodige bezwaren. In de eerste plaats is en blijft de Amerikaan een jachterig mensch in zijn eigen land, die weinig voelt om zijn uren te verdroomen bij een kopje kof fie en een krantje; Hfj is veel eerder geneigd staande voor de bar, een paar hartverster kingen achter elkaar naar binnen te wippen en weer gauw, gauw verder zaken te doen. Verder heeft hij als regel totaal geen kijk op het vele merkwaardige, dat zich in zijn eigen land voor zijn oogen vertoont Unter den Linden of aan de Rivièra op een terras te zitten uitkijken ah; dat is iets anders. Ten laatste, New-York Is'ftiët'gebouwd voor dit amusement. Wel zijibde stoepen en de 6tra ten breed naar onze WkatFingen, maar voor die doel niet breed gènöeg wegens het kolos sale verkeer van voetgangers en verder kost elké vierkante duim gtöna zóóveel, dat een zitje kapitalen aan huur of belasting moet kosten. Maar wanneer het publiek zich iets in het hoofd heeft gezet, wordt het moeilijk om niet aan dat verlangen te voldoen. Men wilde nu eenmaal ook als in Madrid en Parijs en Athene het caféleven op straat zien en hét is er gekomen. Oh, heel bescheiden van omvang en op groote afstanden van elkaar, maar het is er En dat is een voornaam ding. Daar komt nog iets anders bij en wel, dat alle New-Yorksche hotels en groote restaurants er zoogenaamde „roof: garderts" of daktuinen op na geouden hebben sinds jaren en waar men vijftien, dertig, ja zestig verdiepingen hoog, zooals in Roekef el Ier Center, op het dak onder de blauwe lucht of de sterrenhemel uitgestrekte terassen heeft, waar men kan eten, drinken en dansen op alle uren van den dag en den nacht. Daar is het stil en koel, het uitzicht is er altijd tooverachtig, ei dringt geen stof en geen lawaai door, het is er meestal heel chic en heel duur en het is verder zeer typisch-Amerikaansch, al pro beert men deze dakgeschiedenis tegenwoordig ook in Europa. Maar men moet ééns zulk een gelegenheid bezocht hebben op een avond, dat het op den beganen grond niet uit te houden is en daarboven onder de fluweelen nacht hemel een keurig uitgedost publiek zich amu seert met een beroemde Jazz band en arties ten, terwijl New York zelf als een toover- kaart van fonkelende lichten diep aan onze voeten ligt, wanneer wij naar beneden kijken, om het als zeer Amerikaansch te bezien. Niettegenstaande dit alles wil men hier toch op straat zitten. De daktuinen zijn voor namelijk een kwestie van avondjaponnen en rok met witte das. Velen- willen toen aan een tafeltje onder een zonnescherm neerstrijken en tusschen de langjachtende voorbijgangers een dronk of een hapje verschalken. En dus is het gekomen. Maar de manier waarop is weer typisch New-Yorksch. Niet op Broad- way of de beroemde Fifth Avenue, de beide verkeersaders par excellence, vintd men zitjes aan straat, want daar gaan de voetgangers, d.w.z. de zaken vóór. In zijstraten en op de meest onverwachte plekken, waar het uitkij ken nu niet zooveel te beteekenen heeft, vindt men deze plekken en vanzelfsprekend worden -die bezocht door een apart publiek. Aan het begin van Fifth Avenue, waar het Fransche hotel Brevoort te vinden is, zijn er verschil lende gelegenheden te vioden, maar omdat het winkelvertier zich in noordelijke richting verplaats heeft, is het daar zoo stil als een muis en blijft het genoegen bepaald tot in de open lucht zitten zonder veel te zien langs komen. New York is zoo groot en bevat zoo veel wijken en kwartieren, dat ik het eigen lijk nooit- over één kam moest scheren. Daar is bijv. Yorkvilk, dat voornamelijk door Duitschers bewoond wordt en waar men huis aan huis, straat aan straat de biertuinen kan vinden, omdat het daar veel goedkooper is, terwijl in de Bronx en in Brooklyn de grond nog zoo goedkoop is, dat er ruimte in overvloed is voor openlucht res taurants, maar in Manhattan? Daar moet men het zoeken in de buurt van de rijke Park Avenue, de millionnairsstraat, om een plaatsje te vinden onder een groote parasol en waar een glas bier evenveel kost als een fatsoenlijke lunch in een dito restaurant van de middenstad. Het grappige van het geval is, dat het gemiddelde gros van de Amerika nen altijd dol is geweest op eten en drinken in de open lucht. Nu nog is hét populaire amusement bij uitnemendheid om met de wa gen buiten de stad te rijden en dan op een mooi, stil plekje de heele dag te kampeeren, inclusief het braden van biefstuk. Een zeer sterk argument voor dit verblijf in de open lucht is altijd de verstikkende zomerhitte ge weest, die ons van Mei tot October geen dag verlaat. De meeste New-Yorksche café's en restau rants met een buitenzitje erkennen, dat hun frootste clientèle afkomstig is van niet-New- orkers, m.a.w. bezoekers van buiten en uit het buitenland, hetgeen precies overeenstemt met den aard van den drukken New-Yorker zelf. Toen het eenmaal goed op gang was kwam vanzelf het verlangen om ook buiten een heele lunch of een diner te kunnen savou- eeren, maar toen meenden de New-Yorksche burgervaders, dat het te ver ging en zij schudden hardnekkig van neen: dat mocht niet gebeuren en werd streng verboden. Geen onverdeeld genoegen. Maar alweer bleek de wil van de massa te sterk en tegenwoordig kan men op een menigte plaatsen alles bestellen wat maar in de gedachten komt. Ik zal niet zeggen, dat het daar even gezellig en aanlokkelijk is als bij een van onze eenvoudige stationskoffie huizen, waar de stemming een natuurlijke Fliegende Blatter is en het heele gedoente een samengegroeid deel van de bevolking vormt, terwijl het hier onmiskenbaar een geforceer de aardigheid is en blijft. Ik nam mijn be zoeker mee naar beneden en wandelde met hem een paar straten verder, waar ik een Duitsch café wist, dat uitnemend geïmpor teerd bier schonk en dat op een drukke straathoek geprobeerd had een open lucht zitje te maken. Wat hadden de braven ge daan? Eenvoudig de groote spiegelruiten aan straat naar beneden gedraaid en op die manier met wat palmen en witte hekjes de illusie geschapen van buiten te zitten. Voor de balustrade haast zich het publiek van voetgangers en een paar meter verder snelt het verkeer van taxi's, bussen, trams en vrachtauto's over de rumoerige Lexington Avenue, maar wij drinken ons Münchener in rust en buitenlucht en zijn tevreden. Mijn gast denkt er anders over, hij vindt het een gedicideerde teleurstelling al haast hij' zich mij dat op een beleefde manier kenbaar te maken. En terwijl wij herinneringen van elders ophalen komen wij tot de ontdekking, dat het kardinale verschil schuilt in de eigen aardige Amerikaansche atmosfeer, die ais doortrokken is van zaken doen, het eerst en het laatst en boven alles. Dit geeft iets ge spannens aan straatpubliek en op den duur is hetg een plezier daar lang naar te zitten kijken. Iets anders dat het zitten in de open lucht niet tot een onverdeeld genoegen maakt is het feit, dat de lucht hier zoo bezwangerd is met stofdeeltjes. Tenzij het regent of de grond met sneeuw bedekt is hangt er een grijze walm van stof in de stratenkloven, die door al die wielen en schoenzolen wordt op gewekt en die óveral met een dun laagje op ligt. Het is wel geen zandstorm, zooals op het oogenblik in het Westen plaats heeft, maar toch hinderlijk genoeg om bij warm weer zwarte gezichten, boorden en manchet ten te veroorzaken en wie vindt het prettig om zoo'n vliesje stadsvuil op zijn koffie of apéritif te weten drijven en dat in te slikken? En ten slotte is het grootste argument, dat men niet van elkaar moet naapen in de hoop er een volledig succes van te maken. In Flo- rida heeft men getracht met gondels als in Venetië rond te varen, maar de sportieve jeugd gaf de voorkeur aan een snelle mo torboot zoo zal het ook met de open zitjes van restaurants gaan, die op het oogenblik nog wat belangstelling trekken maar ge doemd zijn op den duur te verdwijnen en op te gaan in ae echt-Amerikaansche daktuin. De degenslikker is op een maaltijd van. de ontdekkingsreizigers-vereeniging gevraagd. (Humorist). GEBOREN: Dirk Johannes, z. van Dirk Akkerman en Antje Wiggers. Johanna, d. van Theodo- rus Kaandorp en Dirkje Metselaar -eonardus Johannes Antonius, z. van Adrianus Ter Berg en Theodora Kuhne. Jendrikus, z. van Adrianus Koomen en Cornelia Mol. Albertus Frederikus, z van Joseph van de Kamer en Gerardina Ris OVERLEDEN: Petrus de Boer 39 jaar. Jan Komen 62 jaar. Petrus Johannes z. v. Petrus Joh. Wit te en Aagje Oud. Catharina Maria d. v. T. van Baar en Anna Dudink. Cor- nelis z. v. G. Jonker en M. Koelemey. Agatha Hendrika d. v. G. W. Datema en Cath. Smit. Margaretha Christina d. v. O. Commandeur en C. Prince. Jacob z. v. F. Schilder en A. Wever. Maria Alida d. v. S. Veldboer en A. A. Our. Johannes Adrianus z. v. V. J. Deen en M. C. Veer. Johannes Petrus z. v. Jacob Stam. De ingeschevenen voor den dienstplicht, der lichting 1936, die hun wenschen met be trekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven, of die iets anders zouden wenschen dan zij toen hebben mede gedeeld, hebben tot 15 JULI a.s. gelegenheid hun voorkeur op te geven aan den Commandant van het schriftelijk, onder vermelding van naam, voornamen, geboortedatum en -jaar, woon plaats en adres, zoomede onder opgave, dat zij te Alkmaar voor den dienstplicht zijn in geschreven. Verder vermelden zij de reden van voorkeur voor een bepaald wapen, hun beroep en genoten onderwijs. De voorkeur, welke zij wenschen te kennen te geven, kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bijzondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlij ving, indeeling bij den motordienst en oplei ding tot reserve-officier-vlieger of reserve- officier-waarnemer bij de luchtvaartafdee- ling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. Indien men zulks mocht wenschen, kan men zich voor het bovenstaande eveneens wenden tot de gemeentesecretarie, afd. Mili taire Zaken. Alkmaar, 17 Juni 1935. De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 15 Juni 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 205000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 56—58 2.30— 2.60, 60-62 2.40—2.60, 62—64 2.502.70, bruin 2.602.90. Eendeieren 1.30—2. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 17 Juni 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 67 Vette koeien 100—200, handel redelijk; 16 Vette Kalveren 30— 60, per K.G. 45—65 cent; 108 Nuchtere kalveren (slacht) 414; 287 Vette var kens (zware) per K.G. 32—36 cent. Handel matig. AMSTERD/MSCHE AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM, 17 Juni 1935. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt' Friesche Redstar 44.25, Zeeuwsche bravo's 2.80—3.50 per H.L.; Malta 0.15%, Westlandsche muizen f 0.11 0.11 Noordhollandsche muizen 009% tot 0.10 per K.G. Aanvoer 169,500 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 17 Juni 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 wagons geslachte runderen uit Dene marken. 441 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 0.550.57, 2e kw. 0.40 tot 0.52, 3e kw. f 0.320.38 per K.G. slachtgewicht; 15 stieren 0.35— f 0.40 per K.G. slachtgewicht; 52 melk- en kalfkoeien 130160 per stuk; 214 vette kalveren: 2e kw. 0.320.36, 3e kw. 0.24— 0.30 per K.G. levend gewicht; 75 nuchtere kalveren 36.50 per stuk; 64 schapen f 1316 per stuk; 535 varkens: vleesch- varkens 90—110 K.G. 0.41—0.42, zware varkens f 0.39—0.40, vette varkens 0.37 tot f 0.38 per K.G. slachtgewicht; 24 paar den 70105 per stuk; 49 weidélamme- ren 5—7 per stuk. Overzicht. Runderen vrij korte aanvoer, handel traag, onveranderde prijzen. Melkkoeien weinig aan voer, en stille handel, vette kalveren ruime aanvoer, zeer slechte handel, geen eerste kwaliteit, prijzen iets langer. Nuchtere kal veren gewone aanvoer met onveranderde prijzen. Schapen redelijke aanvoer en handel, prijzen constant, lammeren weinig aanvoer en stille handel, varkens gewone aanvoer, handel iets beter( prijzen constant. Paarden weini? aanvoer en handel. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juni '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 30000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 7.2010, Drielingen 7.509.40 en Kleine 4.40—6.20; 7700 K.G. Tomaten: A 10.10—10.40, B 11.20, C 8.20- 8.70 en CC 5.10; 3600 K.G. Wortelen 3.10—3.90, alles per 100 K.G. en 160 stuks Bloemkool 11.1012.40 per 100 stul». -

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3