MAGGI3 ,53 wnenland Rechtszaken DE LA VAN LANGELOT Kantongerecht te Alkmaar. SOEPTABLETTEN Vreeselijk auto-ongeluk te haren in Groningen. Zitting van Vrijdag 14 Juni. Jac. Nauta, chauffeur. Alkmaar, overtre ding art 14 Motor- en Rijwielreglement, in boete subs. 5 dagen hechtenis. NIEUWE ZAKEN. Bedorven schapenvleesch-drama te Koediik. In den nacht van 23 April hield de te Koe dijk en St. Pancras gestationneerde ambi tieuze rijksveldwachter van Beek, die 's nachts overal is te vinden, behalve achter de kachel, aldaar een paard en wagen aan, aan de achterzijde versierd door een gewoon fietslampje, welke verlichting vreemd en on wettig was. Bij inspectie bleek dit voertuig door onzen welbekenden heer Mathijs Borst bestuurd, eenige versche schapenhuiden te bevatten. De medepassagier van Thijs, de niet minder populaire Lodewijk van St., 'n mislukte reclassant, gooide op verzoek de hui den uit den wagen om aan te toonen, dat er niet anders aanwezig was, doch v. Beek ver trouwde de zaak niet en snuffelde nog ver der, waarop hij een partij geslacht schapen- vleesch ontdekte. Lodewijk, in de wandeling genaamd Stip, snapte toen direct, oat het misliep en koos het hazepad in de hoop, dat de nog jonge rijksveldwachter hem niet zou kennen. Op zijn vlucht enterde hij de her vormde predikant, dr. Molenaar, die juist zijn woning aan den Twuyverweg zou bin nengaan en verzocht hem gejaagd een fiets terleen, daar de politie hem op de hielen zat. Hij legitimeerde zich daarbij als „Stip". De predikant was zoo verstandig „Stip" de fiets niet af te staan en deze moest onge troost verder vluchten. Van Beek zat intus- schen ook niet stil, deed huiszoeking bij Thijs en snorde ook in den tuin, ingelicht door den knecht van den pastoor te Oudorp, een partijtje schapenvleesch op. Deze tuin belende aan het perceel door „Stip" bewoond. Het in beslag genomen vleesch bleek zóó be derven, dat het aan het abattoir te Alkmaar moest worden vernietigd op advies van den directeur Voorthuyzen. Stip, die inmiddels een op hem geëxecuteerde voorw. straf onder gaat en in de „Parapluie'' te Haarlem is ge detineerd, maakte heden een uitstapje naar Alkmaar om terecht te staan. Hij loochende ijskoud alles wat hem was ten laste gelegd en noemde het verhaal van den predikant louter fantasie. Hij had zich alleen op den wagen als passagier bevonden en zijn mede werking beloofd om het schapenvleesch voor honden- of kippenvoer te verkoopen Zijn haast om thuis te komen was toe te schrijven aan de ongerustheid, die zijn vrouw zou ge voelen, omdat Stippie zoo lang uitbleef! De ambtenaar constateerde bij den verdachte van St. in alle opzichten een bedenkelijke achteruitgang. Men had steeds veel consi deratie met Lodewijk betoond, maar het was helaas vruchtelocs gebleken Gevorderd werd 70 boete of 40 dagen, wat verdachte ont zettend hoog voorkwam. A.s. week zal von nis worden gewezen. Vrachtautochauffeur maakte brok ken. Twee dooden. In den laten avond van 6 Mei had er in de gemeente Zijpe op de Grootsloot een nood lottige botsing plaats tusschen een door den chauffeur Cornelis K uit Groot-Schei mer bestuurd en met 200 lammeren beladen 6- wielige vrachtauto en 'n viertal pinken, ge dreven door den veehouder D. Burger en zijn zoon Willem. De chauffeur zag de pinken to laat, kon rifet tijdig remmen, zoodat alle 4 pinken werden aangereden en twee van die arme dieren met verbrijzelde pooten, zij wa ren 18 M. ver door den zwaren wagen mee gesleurd, moesten worden afgemaakt. De chauffeur, die de macht over het stuur had verloren, veegde tevens 'n telefoonpaal tegen de vlakte. Heden stond Kees terecht eh beweerde, dat de pinken onvoldoende werden gedreven en tegen de auto waren opgesprongen, wat hij niet meer had kunnen verhinderen. Gevor derd werd 15 boete of 10 dagen. A.s. week uitspraak. De kleermaker verloor de partij. De heer J. Sch., coupeur te den Helder, zou volgens proces-verbaal van majoor Ho- lema te Schagen in den avond van 20 Jan. onder die gemeente met verblindende ver lichting hebben gereden, voor welk feit hij terecht stond, maar alstoen zóó positief het tenlaste gelegde ontkende, dat noodig werd geoordeeld de zaak aan te houden, teneinde den verbalisant te hooren. De partij werd alsnu heden voortgezet en eindigde nadeelig voor den kleermaker, aangezien de kanton rechter aan de toelichting van den majoor, die de nadeelen van de verblindende verlichting van een onjuist gestelde berm lamp persoonlijk hqd ondervonden en dus met reden van wetenschap kon meepraten, de voorkeur gaf. Niettemin achtte de kanton rechter de schuld van den heer Sch. niet zoo heel zwaar en werd slechts 4 boete of 4 dagen opgelegd. De naam was echt, maar de venter was valsch. Door agent v. d. Valk, speciaal belast met dé controle op de straatventers te Alkmaar, die daar niet met bijzondere voorkomend heid worden ontvangen, trof aldaar een heer aan, die bezig was met de distributie van eenig drukwerk, liedjes of wandspreuken, 'n zeer courant artikel voor deze soort handels lui. De man bleek echter nog in zijn jaszak- kén een magazijn te hebben aangelegd van galanteriën van klein ormaat en nu werd hem op de gebruikelijke wijze een bon wegens venten zonder vergunning uitgereikt. Hij gaf alstoen op genaamd te ziin: Daal- derop, gedomilicieerd te Tiel, welke naam bij onderzoek bleek valsch te zijn, of liever de naam was echt, behoorde aan een zeer respectabele familie en niet aan een gesjoch ten liedjesventer. De politie wist echter den ijdelen gebruiker van 's heeren Daalderop's naam toch uit te vinden en nu bleek 't te zijn een 30-jarige schilder, genaamd Anth. Ma- rinus R., inmiddels gearresteerd en gedeti neerd ter zake schaking te Arnhem. Deze charmeur stond thans terecht, biechtte open hartig zijn pekelzonden. Den valschen naam had hij opgegeven uit vrees voor arrestatie, want hij wist dat hij gezocht werd. Met deze precaire omstandigheden werdi alsnu rekening gehouden en meneer veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen voor de verboden negotie en tot 6 boete of 6 dagen wegens het ongeoorloofde incognito. Een koekebakker achter het stuur. n Zekere heer Corn. S., die zich als auto mobilist beschouwt, doch wiens opvoeding dienaangaande niet geheel voltooid schijnt te zijn, had zich op 23 April te Alkmaar met zijn wagen op het rijwielpad langs den Ken- nemerstraatweg begeven met gevolg, dat de fiets van den picolo van den groentenhande- laar Geels, die stond te wachten om over te kunnen steken, werd beschadigd. De geachte autobestuurder trok zich van 't geval niet veel aan en zeide, toen de jongen hem naar zijn naam vroeg, laconiek: noteer mijn num mer maar en ga naar de politie. De knaap liet zich dat geen tweemaal zeggen en het resultaat was, dat de heer S. heden was geïnviteerd, maar aan de invitatie geen ge volg had gegeven. Daar echter ook de getui ge Kager niet was verschenen, werd beslo ten. tot aanhouding. Nogal wat verbeelding! Door rijksveldwachter Visser te Heerhu- gowaard werd op den Middenweg aldaar, de bestuurder van een dienstauto, die met twee andere personen in de benauwde cabine zat gewrongen, deswege bekeurd. De automobi list bleek te zijn Cornelis W. uit Santpoort in dienst van P.E.N. te Santpoort. Een der andere inzittenden trachtte den dienstijver van Visser wat te bekoelen met de mededee- ling dat dez zaak toch niet vervolgd zou worden. Hare majesteit de provincie, niet waar, dus onschendbaar! Maar niet de ver balisant, noch ambtenaar of kantonrechter trokken zich van dit gezwets een sikkepitje aan en zoo werd de P.E.N.-chauffeur ver oordeeld tot 2.50 boete of 2 dagen met de boodschap, dat indien hij nog eens voor den rechter kwam, hij dit veel duurder zal moe ten betalen. Wel versneden, maar nog niet slap genoeg. De grondboorder Corn. Dr. te Barsinger- horu reed in den Kerstavond te Oude Nie- dorp in de Dorpsstraat met gedimpte kop lampen. die echtei nop krachtig genoeg waren door onjuiste stelling om een tegen ligger te verblinden. De man werd niet al te straf aangepakt en tot 3 boete of 3 dagen veroordeeld 'n Vreemd lid van de vrijwillige verkeerspolitie. Een te Helder in. de Keizerstraat wonende grossier had op 7 April te Zijpe gereden met slechts een koplamp in den brand, bo vendien zou hij niet op vordering van den veldwachter v. d. Heyden hebben gestopt en met zooveel vaart hebben doorgereden dat deze orde-conservator als 'n kangoeroe op zij had moeten springen, om aan de vermoe delijke noodlottige gevolgen van die roeke loosheid te ontkomen De grossier stond heden terecht en verklaarde geen stopteeken of verwachter te hebben gezien. De onvoldoende verlichting was hem evenmin bekend, wel was cr kortsluiting ge weest, doch dat euve' had hij naar zijn mee ning behoorlijk hersteld. Voorts deelae de heer van H. mpde, reeds jaren lang lid te zijn van de vrijwillige verkeerspolitie en in die kwalitei1 zou hij zeer zeker geen overtredin gen willen begaan. 't Was 'n vreemde geschiedenis, die in aan merking kwam voor aanhouding. Het bleek voorts nog, dat de heer v. H. óók nog moest te echt staan voor den poli tierechter ter zake belemmering van een ambtshandeling. Als men wil werken, is er niets te doen, en als men kan werken, volgt een strafvervolging. In deze malle situatie verkeerde dezer da gen de barbier M. B. te Heerhugowaard. Den geheelen Woensdag had hij in zijn scheer- en Kapsalon zitten duimendraaien. Er was geen kip, laat staan 'n scheer- of kapklant te zien, maar tegen den avond kwamen de klan ten opdagen in een zoo grooten getale, dat de plattelandsch figaro niet in staat was de cliëntele met ruige kin of al te weelderige krullebol vóór achten te bedienen. De goede tijd, dat men in den scheerwinkel een gezel lig praatavondje kon meemaken, behoort reeds lang tot net verleden. Om 9 uur echter was de goede barbier, met welk een prijzens- waardigen ijver hij ook knipte en schraapte, nog lang niet gereed met de bediening zijner cliëntele en zag de rijksveldwachter Visser met bloedend hart zich genoodzaakt proces verbaal op te maken wegens overtreding der Arbeidswet. Heden verscheen de man die werken wilde, werken kon, maar niet werken mocht, als 'n levende inconsequentie van de tijdsomstan digheden voor den strafrechter. De goede man beklaagde zich bitter over den last dien de barbier vooral in 't boerenland moest ondervinden, 's Avonds kwamen de men schefi van hun werk en lieten zich scheren of knippen en het was onmogelijk deze talrijke begunstigers in n paar uurtjes te be dienen. Zaterdags, dat moest de heer B. erkenden, was het toegestaan, tót 10 uur de zaak geopend te houden. Natuurlijk waren de heeren het voor 100 pet. eens met den ver dachte dat de kwestie moeilijk was en de ambtenaar adviseerde hem zich tot den ge meenteraad te wenden, ten einde een mildere toepassing te bedingen. Dat wordt in 'n andere gemeente in den omtrek óók toege staan. De heer B. was dankbaar voor die aanwijzing en verklaarde nog ongaarne de wet te oaboteeren, maar het was ook hara om, Wanneer hij iets kon verdienen, meerdere cliënten te moeten wegsturen, Het was dui delijk, dat onder deze moeilijke omstandig heden méér gestraft werd om aan den eisch van de wet te voldoen en er volgde veroordee- dankbaren barbier direct werd gehonoreerd. 'n Scheermeester, die ook op Zon dag werkte. Onze geachte veehouder Mathijs B. uit Broek op Langendijk. die even te voren 'n passieve rol speelde in het nachtelijk bedor- ven-schapenvleeschdramd te St. Pancras, ver scheen nu ook als scheermeester op de plan ken, naar aanleiding van het feit, dat hij op Zondag 2 Juni op zijn land zichtbaar van den openbaren weg een schaap had ge schoren. wat een overtreding van de 120- jarige wet op den Zondagsarbeid beteekende. THANS MAAR PER TABLET VOOR 2 3 PORTIES De oude heer, blijkbaar weer aardig her steld van de liefkozing, hem door een koe toegediend, trachtte aannemelijk te maken, dat het hier een noodtoestand nad gegolden. Het desbetreffende schaap had door zijn vreemde gedragingen, tandenknarsen en schuw achterom kijken, 'het vermoeden ge wekt, aan wormen te sukkelen, 'n levensge vaarlijke aandoening, die zoo vlug mogelijk ingrijpen, scheerei. en de aangetaste plek be- smeeren noodig maakte. Hij had dus ge meend, met het dier van zijn kwaal te ver lossen, geen kwaad te hebben gedaan, hoe- Wel hij toegaf, de operatie ook in zijn schuur te hebben kunnen volbrengen Tusschen Thijs, wien men een zekere impertinente gevatheid niet mag ontzeggen en den snedigen ambte naar ontstond over het onderwerp Schapen wormen nog een vermakelijke dialoog, maar tensiotte werd het wormenpioces beëindigd met het opleggen van 2 boete of 2 dagen. De ingewikkelde geschiedenis van een geheime paardenliefde. De vrouwelijke ket van den veehouder Engel Sch. te Heer-Hugowaard was ver blijd met een welgeschapen kettenkleuter, tot vreugde van den 'boer die van de toekomsti ge gewichtige gebeurtenis geheel onbekend was gebleven, aangezien hij de ket, zooals ze reilde en zeilde, had gekocht van den paar denhandelaar Kieft uit Grootschermer. Zooals later bleek, zou de vader 'n Russische ket zijn geweest, die inmiddels weer naar de woeste steppen bij de Kaspische Zee is terug gekeerd. Maar het ergste moest echter nog geleden worden, want men kwam bij den pleegvader Engel het dekbewijs opvorderen, wat hij natuurlijkerwijs niet kon toonen, omdat hij van het geheele proces onkundig was gebleven. Zelfs wist hij niet eenk, dat hij 'n dergelijk certificaat van oorsprong noodig had. Deze brave man stond terecht en werd onder betooning van veel clementie veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. Beladen met de schuld van een ander. De landbouwer Klaas O. uit Koedijk werd op 14 Mei te Alkmaar op de markt aange sproken door een aardappelinspecteur, die had uitgekiend het strafbare feit, bestaande in de aanwezigheid van Klaas O.'s bezit van een partij kartoffelen, niet gedekt door een geleidebiljet. Het bleek bij onderzoek, dat het zoontje van Klaas, die de aardappelen voor zijn vader ter markt had gebracht, deze Eartij had meegenomen ter verkoop voor een ennis. Waar vader Klaas door drukke marktzaken werd belet, dit geleidebiljet aan te vragen, raakte hip er heden tusschen voor 2 boete of 2 dagen. He; bekende kwaaltje De ongehuwde en werklooze visscher Arie E., in den kost bij zijn bejaarde ouders, had weer met een paar honden in de duinen der provincie gescharreld. Arie beweerde heden niet te stroopen uit hartstocht, maar omdat hij geen kans ziet met 7.50 steun alléén in het leven te blijven. Vonnis 20 boete of 10 dagen. Simon moet neg eens aardrijks kunde studeeren. De 62-jarige arbeider Simon B., met stop pelbaard van 4 weken en genoeglijk een strootje beknabbelend, had zich te verant woorden wegens het befietsen van het Pay- glop, dat wel auto's maar geen fietsen gast vrijheid verschaft. Simon mummelde dat hij bij de Patroonsbakkerij een broodje had ge kocht en het verbod hem totaal onbekend was. Den eisch van 3 gulden boete vond hij verschrikkelijk en hij was met het vonnis 2 gulden of 2 dagen blijkbaar ook nog lang niet content. Een man met te veel werk en te weinig geld. De landbouwer Lambertus V. uit Koedijk was ook al weer in conflict gekomen met de eensklaps weer actueel geworden Zondagswet van 1815, 'n kunstwerk, dat zijn roem wel nim mer schijnt te overleven en telkens als de vogêl Phoenix weer uit zijn eigen asch verrijst. De bijna 70-jarige landbouwveteraan had zich door gebrek aan geld voor voldoende arbeids krachten verplicht gezien, zijn eenige kneent op 2 Juni te laten modderen op zijn bouwland te Oudkarspel. De oude heer, rap van tong, schermde met veel uitheemsche woorden, zoo als hoog-conjunctuur en dergelijke en deelde voorts met luider stem mede, die de gehoor vliezen van mr. Boerrigter niet aangenaam schenen te streelen, dat gebrek aan geld en arbeidskrachten hem lot dezen Zondagsschen nis hadden gedwongen De Kantonrechter wilde den opgewonden ouden man graag gelooven en maakte er maar 50 ets. of 1 dag van. 'n Weinig op de hoogte van zijn tijd gebrachte Harencarspelaar. De 22-jarige Cor Veldman te Harenkarspel doet zeker weinig aan courantenlectuur, leest misschien alleen het feuilleton of voetbalsport- verslag, althans scheen het hem volslagen on bekend te zijn, dat het strafbaar is, gezeten op een voortbewogen rijwiel, aan den teugel een paard over den openbaren weg te geleiden, op grond van het gevaar voor het verkeer. Dit gebrek aan ontwikkeling kwam hem heden echter op 2 gulden boete of 2 dagen te staan. Al te happig. De heer Willem N. uit Schoorl amuseerde zich met de edele vlschsport in het N. H. Ka naal zonder vischacte of vergunning, maar had behalve de officieele hengel, ook nog 'n hen geltje te water gebracht, teneinde kleine aas- vlschjes te vangen, ten dienste van de pieter mannenjacht op de pier te Callantsoog. Maar een veldwachter achterhaalde hem en de looze visscher moest voor zijn snoodheid bloeden met 2X2 gulden boete of 2 X 2 dagen hechtenis en verlies van zijn mooien hengel. Geen gebrek aan wielen, maar wel aan goede remmen. Bij controle door de Alkmaarsche Verkeers politie van het zeswielig vrachtmonster, be stuurd door den chauffeur A. M. G. uit War- menhuizen, bleken de beide remmen impotent te zijn en werd de chauffeur aansprakelijk ge steld en veroordeeld tot 10 gulden boete of 6 dagen. De chauffeur verkocht eenige zure grappen aan het adres van agent Webster, zei dat hij door dat gijntje zijn betrekking al kwijt was en hij die 6 dagen maar ging uitbrommen. 't Moet maar tegen zitten. De fabrikant Ger. v. d. PI. te Helder werd op 12 Mei aangehouden ter controle en was niet in staat zijn rij- en nummerbewijs en wegenbe- lastingkaart te toonen. Hij kon alleen te voor schijn brengen een verklaring van din Commis saris van Politie te Helder, dat alles hem ont- stoleft was. Hij was zoo goed niet of hij moest althans rij- en nummerbewijs opnieuw aanvra gen, maar hij was nog steeds niet in het bezit gesteld van die onmisbare documenten. Geluk kig had de Kantonrechter een gezond oordeel en legde slechts 2 X 50 ct. of 2 X 1 dag op. Een jeugdige optimist. De jeugdige heer Willem H., die on danks de verdrukking die door de crisis misère het onderwijs moet ondergaan, nog den moet bezit de kweekschool in het Nassaukwartier te bezoeken, heeft zender twijfel in 't algemeen een onbe perkt vertrouwen in de menschheid en liet zijn fiets onafgesloten en onbeheerd achter. Doch de Alkmaarsche politie, minder goed van vertrouwen, vooral wat onbe heerde rijwielen betreft, beschermt de burgerij nolens volens tegen zich zelf, bracht de fiets in veiligheid en maakte procesverbaal op tegen den inmiddels opgedoken eigenaar. Deze heer erkende thans voor den Kantonrechter zijn tekortkoming en werd door den Kantonrechter die 'n be ter kijk heeft op de financiën van een kweekscholier dan de 4 boete eischen- dè ambtenaar, meer evenwichtig ver oordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Aalo met 6 beschonken personen legen een boom te pletter gereden. Bestuurder gearresteerd. In den vroegen ochtend van Zondag heeft onder de gemeente Haren nabij Groningen een door eigen schuld het misbruik maken van sterken drank ver oorzaakt auto-ongeval plaats gehad, waarbij twee personen het leven Verloren en twee an dere passagiers ernstig gewond werden. Zaterdagavond waren zes in- woneis uit Haren allen onge huwde jongemannen er per auto op uit getrokken. Om streeks half elf hal de expedi teur G. Horst uit Haren hiervoor bij den garagehouder F. Venema, eveneens te Haren, een vierper- soons auto gehuurd. Het was een dichte Ford model 1929. Gedurende den nacht hebben de zes vrienden, die er met den wagen op uit trokken te weten genoemde expedi teur, die de auto bestuurde, de 24-jarige J. van der Ploeg, de 25-jarige Jan Boere- ma, kapper te Haren, doch wonende te Zuidlaren, de 30-jarige Anton Pama en de gebroeders Jan en Jacob Klinkhamer in Paterswolde, Peize en Eelde ver- scheidene caféhouders uit hun bed ge haald en zich sterken laten verstrekken. Of vijf uur in den ochtend nog haalden zij te Eelde een caféhouder uit zijn bed en dronk o.a. de bestuurder van de auto G. Horst nog twee borrels. De gevolgen van deze nachtelijke drinkpartij zijn helaas niet uitgeb.oven. In groote vaart tusschen 80 en 90 K.M. per uur werd van Eelde terug naar Haren gereden. Op den Meerweg nabij het Tolhuis, waar de weg een vrij scherpe bocht maakt, reed de auto In deze vaart tegen een boom. De auto sloeg geheel te pletter. Wonder boven wonder bleven de be stuurder Horst en de naast hem zitten de van der Ploeg ongedeerd. De 25-jarige Jan Boerema en de 30-jar. Anton Pama echter werden op slag gedood. De beide andere inzittenden, de gebroeders Klink hamer, werden ernstig gewond. De bestuurder van de auto begaf zich te voet naar den garagehouder Venema, wien hij mededeellng van het gebeurde deed. Onmddellijk werden de poltie en dr. J. Kruizinga gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. De heer Kruizinga kon bij Boerema en Pama slechts den dood constateeren. Na aan de twee ge wonden eerste hulp te hebben verleend, zijn zij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Van een der broers is de toestand zeer ernstig. De gemeente-politie van Haren heeft nog in den vroegen och tend den bestuurder Horst uit zijn bed gelicht en in arrest ge steld. Hij en cte anderen verkeer den, toen het ongeval gebeurde, onder den invloed van sterken drank. De Koninklijke Marechaussee te Gro ningen heeft de leiding van het onder zoek in handen. De totaal vernielde auto werd in beslag genomen. Bij onder zoek bleek, dat deze geheel in orde moet zijn geweest, zoodat het voertuig daar na werd vrijgegeven. Ook de lijken der slachtoffers werden in beslag genomen. Een der gewonden naar huis. Zondagmiddag werd nader gemeld, dat de 32-jarige Jacob Klinkhamer, na in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen geholpen te zijn, naar hui? kon worden vervoerd Zijn broeder blijft op genomen. KIND DOOR STROPDASJE BIJNA GEWUROD. Van een drie-jarig- kind, dat met een ka meraadje Zaterdagmiddag aan den eersten Ringdijk in de Watergraafsmeer met een kinderauto aan het spelen was, geraakte het stropdasje tusschen de wielen, waardoor de kleine bijna werd gewurgd. Een assistent van prof. Ruitinga, die toe vallig passeerde, ontfermde zich over het kleine slachtoffer en paste kunstmatige ademhaling toe. De inmiddels gewaar schuwde Geneeskundige Dienst heeft de kleine, die weer was bijgekomen, doch er nog ernstig aan toe was naar het Wilhelffli- nagasthuis vervoerd. AUTOBOTSING TE HILVERSUM. Eén doode, twee lichtgewonden. Gistermiddag vond op den hoek van den Eik- bosscherweg en de P. Potterlaan te Hilver sum een hevige botsing plaats tusschen twee auto's, waarbij een der wagens over den kop sloeg. Bij dit ongeluk werd één persoon gedood, terwijl twee anderen licht werden gewond. Een uit de richting Utrecht komende auto, bestuurd door den heer J. v. O. uit Utrecht, reed volgens ooggetuigen met groote snel heid op den Eikbosscherweg en verzuimde voorrang te verleenen aan een auto, die uit de Paulus Potterlaan kwam. De bestuurder van den eersten wagen gooide, om een bot sing te vermijden, snel het stuur naar links om. De wagens raakten elkaar echter, waar na de Utrechtsche auto over den kop sloeg. De drie inzittende heeren werden op den weg geslingerd. De heer P. van Diessen Uit Utrecht kwam daarbij zoo ongelukkig op het hoofd terecht, dat hij op slag werd gedood. De bestuurder, de heer van G., werd slechts licht gewond. Na ter plaatse te ziin behan deld kon hij zijns weegs gaan. De derde per soon die eveneens enkele lichte kwetsuren nad bekomen, is evenwel ter observatie naar de R.K. Ziekenverpleging gebracht. De heer van Diessen was 25 jaar oud en ongehuwd. De andere auto werd beschadigd. De in zittenden kwamen met den schrik vrij. 19 En hij had gelijk. Want nauwelijks was groot moeder de deur uit, of Langelot zei tegen den koffie pot: LEO TIGER CROCODILLUS! En meteen begon nen de beide potjes te dansen en gekke gezichten te trekken. Nieuwsgierig keek Langelot toe, wat er nu gebeuren ging. 20. Het melkkannetje huppelde naar buiten, waar een tuinslang hing, aan een spijker in den muur. Het kannetje scheen eerst te denken dat het een verre kijker was, het probeerde er tenminste doorheen te zien. Maar dat lukte natuurlijk niet.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7