SPORT EN WEDSTRIJDEN. RIe Mastenbroek geklopt! ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 17 JUNI ItSS De wereldkampioene en -recordhoudster door Tinl Wagner geklopt op de 100 M. vrije slag! Ze wint met groote moeite de 100 M. rugslag met 1|2 M. voor sprong op Nida Senff. D.A.W.'s zwemfestijn geslaagd. Zwemmen. De grootste sensatie van het zwemfeest der Alkmaarsche Water ratten was wel de nederlaag van Rie Mastenbroek op de 100 M. vrije slag voor dames. De Rotterdam- sche had in haar serie te kampen tegen de jeugdige Tini Wagner en tegen haar clubgenoot N. Mudde. Deze laatste had weliswaar weinig in te brengen, maar Tini Wagner liet zich heelemaal niet intimidee- ren door de beroemdheid. Waarom ook, waar ze zelf ook al een kracht van internationale beteekenis is. Er hecrschte onder het publiek een zekere spanning, toen dit drietal aan den start ver scheen, want ieder wilde met eigen oogen zien, hoe een van de allersterkste zwemmers der wereld de anderen „afmaakt", 't Leek er in de allereerste seconde inderdaad op, dat Rii Mastenbroek een flinke zege zou beha len, want haar start was buitengewoon snel. Maar daarna gebeurde er iets. Terwijl Rie Mastenbroek diep in het water lag en in een vrij traag tempo over de baan ging, spurtte Tini Wagner in een oogenblik bij en nam zelfs een kleine voorsprong, die bij het keerpunt ruim een meter bedroeg. Op het zelfde oogenblik zag Rie Mastenbroek het ge vaar en probeerde door een lange spurt over de geheele baanlengte het verloren terrein te heroveren. Het lukte niet, want ook de Am- sterdamsche had nog genoeg reserve, om een snelle eindspurt in te zetten en ze tikte met een meter voorsprong als eerste aan, 2.4 sec. eerder dan haar groote concurrente. 't Was jammer, dat Tini Wagner niet startte op de 100 M. rugslag, want anders hadden wij meteen een revanche-gelegenheid gehad. En dan zou het gemakkelijk hebben kunnen gebeuren, dat Rie Mastenbroek voor de tweede keer geklopt was! Immers, ook nu weer was de strijd heel zwaar. De Rotterdamsche startte in dit nummer met de dames Senff en Oortgijzen, beiden van de A.D.Z. En de zeer jeugdige N. Senff fleed zoo vlug door het water, lag zoo fraai oog, dat Rie Mastenbroek de grootste moei te had, om haar te houden. Bij het keerpunt lagen beiden nog gelijk, 't keeren zelf bracht de Rotterdamsche een klein voordeeltje en dat was net voldoende. Want de jonge zwem ster van A.D.Z. sloeg zoo'n fraaie eindspurt, dat pas de allerlaatrie meters een beslissing brachten. Met nog geen halven meter ver schil won Rie. De oorzaak van de nederlaag op de 100 M. vrije slag en van de be nauwde overwinning op de 100 M. rugslag is natuurlijk moeilijk aan te wijzen. Maar als men bedenkt, dat Rie Mastenbroek een dag tevoren den VA K.M.-wedstrijd op Hille- gersberg had gewonnen en dat ze toen streed tegen dames en heeren (dat laatste wel vrijwillig, maar ze deed het dan toch maar!), dan zou men mogen zeggen, dat vermoeid heid hier wel een der voornaamste factoren geweest is. Toch lijkt ons dat niet de eenige oorzaak. Vooral in de vrije slag scheen het ons toe, dat de Rotter damsche de krachten van haar con currenten onderschat heeft en dat ze te veel vertrouwde in een lange, harde eindspurt. Want als ze het tempo op de eerste 50 M. wat ver hoogd had, zou Tini Wagner waar schijnlijk niet gewonnen hebben. Intusschen kan D.A.W. zich er op beroe men, dat in haar bad een groote beroemdheid de nederlaag leed. Want de lezer zal het al lang gemerkt hebben het bovenstaande gebeurde in het Pesie-bad op de nationale wedstrijden van D.A.W. De organiseerende vereeniging, die alles zoo goed mogelijk voorbereid had en die haar uitgebreide werkzaamheden beloond zag met een zeer groote inschrijving, had echter beter weer verdiend. Een zwemfeest zonder zon en zonder warmte is een minder aantrekkelijk festijn. En het was, zoowel aan als in het water te koud en vooral te winde rig, om voor de volle 100 pCt. te kunnen ge- nieten. Hoe jammer, want het Pesie-bad is een gezellige, intieme inrichting met veel ruimte, veel water en een prettige entourage. En als het een edhte zomersche dag was geweest, voorzeker was het bezoek dubbel zoo groot geweest, al mag men ook nu niet over gebrek aan belangstelling klagen. Het koude weer en het woelige water wa ren mede van invloed op de gemaakte tijden, zoodat deze niet met andere tijden vergele ken mogen worden. Vergelijkt men ze onder ling, dan is vooral de prestatie van den D A.W.-er Kostelijk heel mooi. Deze won de 100 M. vrije slag heeren in 1 min. 9.2 sec. en dat nog wel zonder al te groote concur rentie van zijn tegenstanders, die geen van beiden in de prijzen kwamen. De overige indiividueele prijzen kwamen niet in Alkmaar terecht. Zoo won Korpers- hoek van R.Z.C. den eersten prijs op de zuu M. schoolslag heeren met een grooten voor sprong op de overigen, van wie Rijninks (IJ) met bijna 10 sec. verschil als tweede eindig de, nog wel in dezelfde serie. En de derde prijswinnaar, Lewis (Dolfijn), zwom ook al in deze serie en deed er precies 13 seconden langer over dan Korpershoek. De 100 M. rugslag voor heeren bracht een verdiende zege aan v. d. Meer (Haarlem), die 1 min. 18.4 sec. noodig had, terwijl Terpstra (Groningen) tweede werd in 1 min. 24.8 sec. Bij de dames zwom Nida Senff eerst mee op de 50 M'. vrije slag voor junioren en won die in 35.2 sec. zonder dat ze eigenlijk strijd moest leveren. Later werd ze tweede achter Rie Mastenbroek op de 100 M. rug slag. De 100 M. vrije slag dames en de 100 M. rugslag dames besproken we hierboven reeds, zoodat nog resten de 100 M. school slag dames, gewonnen door mej. Eykenbroek (O.D.Z.) voor mej. Kollerie (D.W.Z.) En eindelijk won v. d. Kluit (S.Z.C.) de 50 M. vrije slag heeren junioren voor Ravelli (H.Z.V.) en Cloeck (D.A.W.) Wat echter in 't algemeen opviel was, dat te veel zwemmers hun baan niet hielden. Herhaaldelijk zwommen ze of naar links of naar rechts uit, vaak zelfs in een andere baan. Dat kostte tijd en kracht en was niet verstandig! Er resteeren dan nog de estafettes. De 3 x 50 M. wisselslag bracht een kloeke zege voor O.D.Z. voor A.D.Z. en O.D.Z. II, de 5 x 50 M. estafette heeren (vrije slag) leverde een S.C.Z.-zege op met D.A.W. als tweede (met wat beter richting houden en een langere start had D.A.W. kunnen winnen en tenslot te won Het IJ de 5 x 50 M. estafette vrije slag voor gemengde ploegen voor S.Z.C. en D.A.W. Ziedaar in het kort, wat er gebeurde op de verschillende zwemnummers. In het algemeen kunnen wij dit zeggen, dat bij velen het starten nog niet af is en dat de richting te veel verloren gaat. Dat zijn twee onderdeden, die verbeterd moeten worden, willen de tijden sneller worden. En eindelijk moeten de D.A W.-ers, die in hun club een vooraanstaande plaats innemen, eens pro- beeren, om hun krachten meer te verdeden en in elk geval genoeg reserve bewaren, om een krachtige en snelle eindspurt te kunnen inzetten of te kunnen beantwoorden. Na een korte pauze werden nog twee polo wedstrijden gehouden, een voor dames en een voor heeren. Beide ontmoetingen stelden teleur, wat het spelpeil aangaat en vooral het z.g. vrij-zwemmen zagen we slechts spo radisch. Bij de dames was het spel al zeer Erimitief en het tempo heel erg langzaam, ij de heeren ging het natuurlijk wel wat be ter, maar wij hebben D.A.W. wel in groote ren vorm gekend! Hier moet echter niet vergeten worden, dat de tegenpartij, Z.C.Z. (Groningen) al spoe dig gehandicapt was en zelfs op den duur twee spelers miste (voor wie ook D.A.W. liet uitvallen) en dat de keeper zeker twee, neen, drie doelpunten had moeten houden. Minder juist was in dit geval de manier, waarop D. A.W. haar wenken kreeg. Dat moet in oefen partijtjes gebeuren en niet in een wedstrijd! De D.A.W.-dames wonnen met 2—0 van de Waterlelies, de D.A W.-heeren met 5—0 van Z.C.Z. (Groningen) en veroverden daar door voor een half jaar den Riemersma-wis- selbeker. De uitslagen. De uitslagen zijn: 50 M. vrije slag heeren (jun.)1. D. v. d Kuil (S.Z.C., Schiedam), 32.2 sec.; 2. D. Ravelli (H.Z.V., den Helder), 34.2 sec.; 3. P. Cloeck (D.A W., Alkmaar), 3b sec. 50 M. vrij slag dames (jun.): 1. mej. N. Senff (A.D.Z., Amsterdam), 352 sec.; 2 mej. B. v. Twisk (S.Z.C., Schiedam), 37 sec 3. mej. P. Kerste (A.D.Z., Amsterdam), 39 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. M. A. Koste lijk (D.A.W., Alkmaar), 1 min.9.2sec.;2. P Kerkhoff (Z.C.Z., Groningen), 1 min. 12 sec.; 3. C. H. Ruseier (S.Z.C., Schiedam), 1 min. 12.8 sec 100 M. vrij slag dames: 1. mej. T. Wagner ('t IJ, Amsterdam), 1 min. 10 sec.; 2. Rie Mastenbroek (O.D.Z., R'dam), 1 min. 12.4 sec.; 3. mej. D. Husken (A-D.Z., A'dam), 1 min 19 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. mej. E. Eykenbroek (O.D.Z., R'dam), 1 min. 326 sec.; 2. mej. E. C. Kollerie (D.W.R., Haar lem), 1 min. 33.2 sec.; 3. mej. A. Kruys (O. D.Z., R'dam), 1 min. 34.8 sec.; 4. mej. J. Waalberg (A.D.Z., A'dam), 1 min. 35.2 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. L. Korpers hoek (R.Z.C., R'dam), 3 min. 10.4 sec.; 2 P Rijninks ('t IJ, A'dam), 3 min. 20 sec.; 3. J Lewis (Dolfijn, A'dam), 3 min 23.4 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Rie Masten broek (O.D.Z., R'dam), 1 min 23 sec.; 2 mej. N. Senff (A.D.Z., A'dam), 1 min. 23 6 sec.; 3. mej. B. Martin (O.D.Z., R'dam), 1 min. 25.2 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. A. v. cj. Meer, Haarlem, 1 min. 18.4 sec.; 2. P. Terpstra (Z.C.Z., Groningen), 1 min. 24.8 sec.; 3. B. Ambagtheer (A.Z., A'dam), 1 min. 25.4 sec. 3 X 50 M. wisselslag-estafette (dames): 1. O.D.Z. (Rie Mastenbroek, E. Eyken broek en B. Martin), in 1 min. 53.8 sec.; 2. A.D.Z. (Amsterdam), 1 min. 56.8 sec.; 3 0.D.Z. II (R'dam), 2 min. 0.4 sec.; 4. Het IJ (A'dam), 2 min. 4 sec. 5 X 50 M. vrije slag estafette (heeren): 1. S.Z.C. (Schiedam met C. H. Ruseier, H. Zomervrucht, J. N. v. Luyk, C. v. Luyk en D. v. d. Kuil in 2 min. 45.6 sec.; 2. D.A W (Alkmaar) in 2 min. 46.6 sec.; 3. D.W R (Haarlem) in 2 min. 51.4 sec. 5 X 50 M. vrije slag estafette (gem. ploe gen): 1. Het IJ in 2 min. 47 6 sec.2. S.Z.C. in 2 min. 52.2 sec.; 3. D.A.W. in 2 min 57.4 sec. Polowedstrijd: D.A.W.—Waterlelie (Zaandam), dames, 2—0, D.A.W.Z.C.Z. (Groningen), heeren, 60 De prijsuitreiking De voorzitter, de heer B. Hansen, die bij den aanvang een kort openingswoord had gesproken en daarin speciaal burgemeester en mevr. van Kinschot had verwelkomd, had na afloop der wedstrijden de taak, om de verschillende prijzen uit te reiken. Nadat spr. in 't kort erop gewezen had, dat het minder gunstige weer ten spijt, de wedstrijden toch goed geslaagd waren en dat vooral de groote propagandistische waarde ervan 'n zeer belangrijke factor was, bracht spr. dank aan de autoriteiten van Alkmaar en Bergen, die zoozeer hun mede werking tot het welslagen van deze natio nale zwemwedstrijden hadden verleend. Naast woorden van dank aan de deelnemers en de officials, uitte spr. zijn erkentelijkheid aan hen, die door het schenken van medail les, hun sympathie voor de mooie zwem- sport hadden getoond. Het is de groote wensch van D.A.W. om binnen afzienbaren tijd in de rij der Neder- landsche zwemclubs een kjank te verwer ven, welke zal kunnen wedijveren met den historischen roem van de Alkmaarsche kaas Het bestuur zal er met den inzet van heel zijn energie voor zorgdragen, dat, onder de bekwame leiding van den neer Pesie Sr., ook D.A.W. binnenkort zwemmers zal kunnen uitzenden, die in staat zullen zijn, waardige tegenstanders te zijn van de bekende Neder- landsche zwemmers. Deze wedstrijden hadden zich vooral ge kenmerkt door twee opvallende prestaties in de zwemwereld. Dat was dan in de eerste plaats de nederlaag van Rie Mastenbroek op de 100 M. vrije slag en in de tweede plaats de werkelijk keurige prestatie van den D.A.W.-er M. A. Kostelijk, die op deze wed strijden getoond heeft, een zwemmer van grooten naam te zullen worden. In hem ziet spr. de groote kracht en indien de training zoo serieus blijft als voorheen, belooft hij nog zeer veel voor de toekomst. Aan Tini Wagner, die Rie Mastenbroek op zoo overtuigende wijze had geslagen, bood spr. onder luid hoera een prachtig bloemstuk aan, evenals aan mevr. De Dood- Koene, die na onvermoeiden arbeid Tini Wagner tot zulk een groote hoogte had ge traind. Als aardige attractie verscheen voor de bestuurstafel een origineele Alkmaarsche kaasberrie met twee kaasdragers, die onder hartelijk applaus aan elk der winnaars be nevens aan de poloërs een kaasje aanboden Met enkele woorden van gelukwensch overhandigde de voorzitter aan de winnaars de diverse prijzen. Namens de Groninger zwemclub „Zuider- bad" bood de heer M o o k den door D.A.W. -gewonnen Riemersma-wisselbeker aan. De aanvoerder van D.A.W., H. C a a r 1 s Sr., dankte hiervoor en sprak de hoop uit, dat de komende wedstrijd in Groningen een even sportief karakter zou dragen als thans het geval was geweest. W. Automobilisme. DE K. N. A. C. EN SNELHEIDS WEDSTRIJDEN. Geen monopolie aan een baan. Wel een recht van voorkeur. In verband met verschillende tot haar gelichte vragen betreffende den aanleg van renbanen in ons land, heeft de K. N. A. C. haar standpunt in een bijeen komst met vertegenwoordigers van de pers ten aanzien van het vraagstuk dat door de mislukking der Heerlensche piannen aan belangrijkheid heeft gewon nen, uiteengezet. Volgens het inte-naiicnale Sportre- glmient (de Code Sportif International), is de K. N. A. C het eenige gezagnebben- do lichaam op automobielgebied in Ne derland. Volgens dezelfde code er. vol gens de bepalingen der K. N. A. C. be rusten deze sportvverkzaamheden in de K N A. C. bij hare Sportcommissie Daaruit vloeit voort, dat zij de macht en hei recht heeft om aan een vereeniging of c -nbinatie van personen een mono- pt.iie te verleenen, voor het houden van wedstrijden o' het laten verrijden onder andere, van den Grooten Prijs van Ne derland. Ofschoon de K. N. A. C. echter niot het recht heeft om het aanleggen van een baan te verbieden, zou zij toch hetzelfde kunnen bereiken door wel van haar recht tot het verleenen van een monopo lie gebruik te maken. Zij acht dit, op grond van de wetenschap, welke zij hier over in de laatste jaren in het buiten land heeft opgedaan, echter niet wen- schelijk, aangezien aan het geven van een monopolio ernstige bezwaren zijn verbonden. De K. N. A. C. meent dus, dat zij in de bekomst niet een monopolie doch slechts een recht van voorkeur kan ver leenen. Reeds vroeger heeft de K. N A. C. a's hare meening te kennen gegeven dat in or. land slechts één in allé oprichten aan de moderne eischen beantwoorden de renbaan reden van bestaan heeft Dit standpunt huldigt de K. N. A. C. ook thans nog. Mochten er onverhoopt tweo renba nen van twee verschillende combinaties tegelijk gereed zijn, dan zal de Sport- commissie der K. N. A. C., welke vol gens het Internationale Sportreglement den eersten Grooten Prijs van Nederland moet organiseeren, ook beslissen welke vr de twee banen de voorkeur zal heb ben voor dit belangrijke sportevene ment. Hierbij zullen de b'gging, de toe gangswegen, parkeerterreinen, hotel- accomodatie enz. een belangrijken factor uitmaken. Zoodra een combinatie voldoende financieele waarborgen heeft gegeven en overigens aan de eischen van de Sport- commissie der K. N. A. C. voldoet, kan do K. N. A. C. haar onmiddel.ijk het recht van voorkeur verleenen. Waaraan een plan zal moeten voldoen. Op advies van hare Sportcommissie aanleg van een racebaan (weg circuit) hneft de K. N. A. C. ten aanzien vai. den een aantal punten vastgelegd, zoowel wat betreft de eischen waaraan moet worden voldaan ,als wenschen waar- n ede zij rekening gehouden zou willen zien- Als eischen. zijn gesteld: 1. De breedte van de verharding mag niet minder dan 12 Meter zijn. Bij pits moét deze minstens 20 Meter zijn. 2. Het wegdek mag geen „drempels" vertoonen, en moet zooveel mogelijk anti-slip" zijn. 3. Bochten die kennelijk bedoeld zijn met volle snelheid te worden doorge reden moet in voldoende mate wor den opgehoogd. 4. De baan moet het geheele jaav be schikbaar zijn voor het houden van rennen, oefeningen, records en proefnemingen. 5. Volledige beveiliging van het pu bliek. 6. Financieele waarborgen moeten ten genoege van het bestuur van de K. N. A. C. door gegadigden worden gegeven van dien aard, dat de in zenders. van de plannen blijken over zoodanige geldmiddelen te beschik ken, dat een goede uitvoering van het aangeboden plan binnen een nader vast te stellen termijn is ge waarborgd. Naar hare meening verdient het aanbeveling dat: 1. De lengte van het circuit minimum 8 K.M. tot maximum 10 K.M. zal zijn. 2. In de baan een recht stuk opgeno men wordt, lang 4 K.M., zoo goed als waterpas, met het oog op verbeteren van K.M. en Mijl-record. 3. Bijzondere aandacht wordt geschon ken aan de aanwezigheid en bruik baarheid van de in- en uitritten, alsmede aan de toegangswegen tot het terrein om de baan en aan de noodige parkeerplaatsen. Niet uit het oog verloren wordt, dat hotel-accomodatie een factor van beteekenis is. 4. De tribune op de meest overzichte'ij- ke plaats wordt gebouwd. 5 Een wegcircuit wordt gebouwd en geen baan. Voetbal. P. S. V. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Go ahead op de tweede plaats. Gisteren is dan de definitieve beslis sing gevallen: P. S. V. heeft van D W. S gewonnen en is daarmee kampioen van Nederland geworden. Heel gemakkelijk ging dat niet en eigenlijk heeft P. S. V. gewonnen dank zij een beetje geluk. D. W. S. toonde een krachtigen tegen stand, ondanks het feit, dat ze met vier invallers uit kwam. Tot de rust bleef het 00 en ook daarna bleven langen tijd doelpunten uit. Zelfs kon elk oogenblik een D. W. S.-doelpunt verwacht worden, maar toen kreeg P. S. V. een strafschop te nemen en was het 9—1. Er was toen noj 25 minuten te spelen en D. W. S. was geslagen. Even later werd het 02 en toen was P. S. V. werkelijk kampioen. Wel kwam er in de laatste minuut nog een zeer verdiend tegenpunt, maar P. S. V.-'s zege Kwam niet in gevaar. Het hielp Go ahead. dat tegelijkertijd in Groningen tegen Volocitas speelde, niet, dat zij met —0 won. Reeds na 5 minuten nam Go ahead de leiding en na een half uur was het al 03. Even voor het einde kwam nog een vierde doel punt. e stand is thans: P S. V. 8 6 1 1 23—12 13 Go ahead 8 5 2 1 16—10 12 Ajax 7 3 0 4 8—16 6 Velocitas 7 2 4 10—12 5 D. W. S. 8 0 2 6 4—17 2 ALCMARIA—SPARTAAN 1—1. AIcmaria speelde gisteravond een vriendschapoelijken wedstrijd tegen de Spartaan, een oude. bekende tegenstan- van de witherrden. De Alcmarianen hadden een nieuwen mid-voor, een jeug dige speler uit het derde elftal, die zeker een kans moet hebben Hij verdeelde het spei zeer goed en durfde tevens te scho ten. Na do rust gaf hij AIcmaria de lei ding, toen bij een through-pass op fraaie wijze benutte. Het spel gng vrij vlug op en neer en beide partijen deden aardig werk, waar bij Spartaan misschien iets beter com bineerde en iets meer open speelde. Het gelukte de Amsterdammers gelijk te maken ongeveer 10 minuten voor het einde. Nadien kregen beide partijen nog eenige kansjes, die onbenut bleven 't Was een aardige wedstrijd, die ge lukkig niet al te tam werd «respeeld Kegelen. ALKMAAR DERDE IN HAARLEM. In den invitatie-bondenwedstrijd van den Haarlemschen Kegelbond, waaraan deelna men de bonden Haarlem, den Haag, Alk maar, den Helder, Amsterdam en Delft, be haalde het 10-tal van onzen stedelijken bond met 1331 houten gisteren den 3den prijs De 1ste prijs was voor Haarlem met 1392 en de 2e prijs voor den Haag met 1379 hou ten. In dezen wedstrijd, waarin door de reeds genoemde bonden door iede,en afgevaardigde 2 X 10 ballen werden geworpen en behaal den de heeren: R. Brugman 71 -f 68 139, Chr Dekker 48 -f- 71 119, T. Bonsema 75 74 149, C. H. de Lange 74 58 132, J. Metz 70 70 140, G. J. Gene- faas 55 61 116, H. F. Buys 60 64 124, C. A. Witte 65 60 125, L. Boom 88 72 160 en J. de Bakker 68 59 127 houten. Hoogste korpsgooiers L. Dost (Haarlem) 168 en L Boom (Alkmaar) 160 hout. Nog gooiden Amsterdam 1309 (4e prijs), Hollandsch noordpunt (den Helder) 1242 en Delft 1140 houten. Wielrennen. DE NIEUWE WIERINOER 'V WIELERBAAN. Zondag 23 Juni a.s. mag als 'n m«»t- waardige data voor de wielersport worden beschouwd, waar op dien dag de betonbaan te Hippoltyushoef (Wieringen) officiéél wordt geopend. Waar in het Noorden des lands tusschen Alkmaar en Leeuwarden tot dusverre geen baan bestond, terwijl in deze streken talrijke wielersportvereenigingen werden opgericht, is de bouw van deze baan buitengewoon be langrijk, temeer, waar zij als het ware een aanknoopingspunt vormt tusschen de sport Holland—Friesland. De baan mag, wat den bouw betreft, tot eert der modernste gerekend worden. Ze heeft een lengte van 200 en breede van 5.50 M., geheel vervaardiged van beton ter dikte van 12 c.M. versterkt met een netwerk van staven tot 20 m.M. Zoo is deze baan ook geschikt voor het berijden met kleine motoren. Ze wordt bereden onder licentie van de Nederl. Wieier-Unie, aan welker reglementen de wed strijden hebben te voldoen. Op den officieelen openingsdag zullen de beste renners van sport-vereenigingen uit Holland en Friesland aan de koppelwedstrij den deelnemen. Tennis. Promotiewedstrijd „Be Quick II"— „Baarn II" 35. Heeren-enkelspel: J. Deetman slaat E Wttwaal 6—3, 6—3; M. Zweedijk vcrl. van J. Leeuwenburg 2—6, 4—6. Dames-enkelspelmej. J. Hagedoorn verl. van mej. C. Hiilers 57, 57; mej. M. Postma slaat mej. E. van Marle 6—4, 6-8, 10-8. Gemengd dubbelspel: mej. N. Blaau- boer en M. Zweedijk verl. van mej. A. Cankrin en J. Leeuwenburg 1—6, 5—7; mej. M. Postman en S Hamstra slaan mej. E. van Marle en B. Koenderink 86, 60. Heeren-dubbelspel: J. Deetman en S. Hamstra verl. van B. Koenderink en Wttewaal 36, 62, 4—6. Dames-dubbelspel: dames N. Blaau- boer en M. Postma verl. van dames A. Cankrin en J. eeuwenburg 16, 5—7; Toerisme. „VACANTIE IN EIOEN LAND". Wij ontvingen een exemplaar van een pro- paganda-uitgave van den A.N.W.B. voor reizen per auto en fiets door ons eigen land. Men vindt hierin aan de hand van een groot aantal foto's en eenige schetskaartjes talrijke tochten beschreven, zoo o.m. een rondrit langs het IJselmeer, een toer door Overijsel, Drente en Friesland, een reis door het weste lijk deel van Noord-Brabant, Zeeland éa over de Zuid-Hol landsche eilanden, een tocht langs de groote rivieren, eenzoovoorts. De Koninklijke Nederlandsche Toeristen bond A.N.W.B., die deze keurig uitgevoerde brochures gratis ter beschikking stelt van belangstellenden, is dezer dagen met de ver spreiding op ruime schaal begonnen. De A.N.W.B. heeft met deze propaganda voor vacantie in ons eigen land ongetwijfeld zeer velen aan zich verplicht. A t h 1 e t i e k. NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE PARIJS- Eenige Nederlandsche athleten hebben gisteren deelgenomen aan de internationale wedstrijden te Parijs en gelukkig niet zon der succes. Osendorf won den derden prijs op de 100 M. en 200 M., Roelofs. den tweeden prijs hoog springen. PETIT WINT TE EINDHOVEN. Te Eindhoven werden gisteren atletiek wedstrijden gehouden waarvan de voor naamste uitslagen aldus luiden: 100 M. heeren: 1. v. Beveren (A. V. '23) 11 sec.; 2 Wesman Schutz; 3 Boersma. Hoogspringen: 1 v. d. Klinkenberg (Haar lem), 1.80M., 2 Spanjerdt (BI. Wit), 1 75 M. 1500: 1 S. Petit (A.V.O.N.), 4 min. 21 sec.; 2 H. Scherpenhuizen (Haarlem). 4 x 100 M.: 1 A. V. '23 in 45.6 sec.; 1 Trekvogels; 3 V. en L. Tur non. KLEUTERMIDDAG IN DEN MUZEEKTUIN. Onder groote belangstelling hield de Turnkring Alkmaar en Omstreken Zon dag j.1 zijn kleutermiddag in den zoo uitermate voor dergelijke gelegenheden grschikten muziektuin. Om twee uur vertrokken de kinderen, voorafgegaan door eenige tamboerr, in optocht vanaf het station naar den tuin, waar zij door den voorzitter welkom ge- heeten werden en direct werd met d« wedstrijdjes begonnen. Voor jongens be neden 8 jaar bestonden deze uit: naar oen tafel loopen, dan één voor één een stok oprapen, dezen stok tegen de tafel zetten en weer hard terug loopen. Dit eerste nummer bracht er al direct de spanning en goeden geest in, welke tot het einde toe bleef. De meisjes beneden 8 jaar hadden tót taak met een bal op een blaadje zoo vlug mogelijk naar 'n tafeltje te loopen, vervolgens 3 maal een vlaggetje In een stoof stoppen en met den bal op het blad weer terugloopen. De jongens van 8 en 9 jaar in de eene hand een knots en met do andere hand met een stok een paar houtjes uit een emmer visschen De meisjes van 8 en 9 jaar moesten „de wascb ophangen", de oudere jongens zigzagden met 'n voetbal door palen heen en moesten dan uit 'n emmer met water met hun mond een paar houtjes op- visschen, terwijl de oudere meisjes eerst met een bal op een blad in de eene hand en een knots in de andere hand vlug naar een tafeltje hadden te loopen, dan 6 knijpers op een trommel bevesti gen. dan 3 vlaggetjes in een stoof steken en met bal en knots weer terugloopên.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9