Amstecdamsche ffieucs JUMicaUes Brochure Marchant Hands en £3/l« JUooUidaai Tlieuws Koning Leopold en Koningin Astrid van België. DOOR EEN STIER OP DE HORENS GENOMEN. Boer te Nieuwaal gedood. WERKVERRUIMING VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. MENSCHENREDDER WORDT 80 JAAR. „TOT VERWEER". N. V. v.h. Herms. Coster Zoon, MAN DIE OP AGENT SCHOOT TE ARNHEM GEPAKT. Rerchercheur herkent hem. van Dinsdae 18 Juni 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Uitslag keuring Wieringen. GROOTSCHERMER TEXEL HEILOO De S.D.A.P. en de raadsver kiezingen. Buitenland Het leven van de Koninklijke familie. Te Nieu val bij Zaltbommel werd de 65-jarige landbouwer D. Spieri door een «tier aangevallen, en zoo ernstig ge wond, dat de man naar een ziekenhuis te 's-Hertogenbosch moest worden over gebracht, waar hij gietermiddag i6 over leden. De landbouwer wilde den stier uit de weide halen, toen het dier den man on verwacht aanviel. Blijkbaar dol van woede nam het den ongelukkige op de ■horens, en slingerde hem de lucht in. Toegeschoten hulp wist den man te be vrijden, waarna het razende dier door de politie werd doodgeschoten. De heer S. werd naar 's-Hertogenbosch overge bracht, waar hij inmiddels is overleden. Naar aanleiding van een bericht, be- tuffende een nationale verloting ten bate van de werkverruiming voor jeug dige werkloozen, welk plan bij den mi nister van sociale zaken in studie zou zijn, wordt vernomen van de meest be voegde zijde, dat dit geen plan is, dat van de regeering uitgaat. Een der orga- nisatiee, welke zich met het vraagstuk der werkloosheid bezig heeft to houden, heeft een dergelijk plan bij het departe ment ingediend. De minister heeft toen geantwoord, dat in verband met het feit, dat de centrale commissie voor de jeugd werkloosheid binnenkort geïnstalleerd za worden, er voor hem geen reden was elch op dit oogenblik nader met de zaak bezig te houden. Naar men weet i? be doelde commissie Donderdag j.1. door den minister geïnstalleerd. De heer C. J. Klaassen, oud-schipper van de reddingsboot Rutgers van Rozenburg te Scheveningen, die in totaal 515 menschenle- vens hielp redden ,zal Donderdag 27 dezer zijn tachtigsten verjaardag vieren. sche politie had de Haagsche recherche kennis gegeven van haar arrestatie. Een gister uit Den Haag naar Arnhem over gekomen rechercheur heeft den arres tant onmiddellijk herkend. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de firma gebr. Winder, alhier, om vergun ning tot het uitbreiden van een inrichting voor fabricatie van chocolade- en suikerwer ken, door bijplaatsing van 3 electromotoren, t.w. één van 1 1/4 P.K. en twee van 1/4 P.K., voor het in werking stellen van een chocoladeglaseermachine en een koelbaan, in het perceel Boterstraat nr. 19. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 2 Juli a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secre tarie dezer gemeente van de terzake ingeko men schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 18 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. Verkrijgbaar bij Voordam, C 9 Alkmaar. Gistermiddag is de Arnhem&che poli tie te weten gekomen, dat de in den af- geloopen nacht aangehouden Duitscher dezelfde ie, die in een gevecht gewikkeld i1"' geweest met de Haagsche politie en daarna wist te ontsnappen. De Arnhem- CRISIS-RESTITUTIE VOOR AARDAPPELEN 1935. Alleen voorraden boven 10.000 K.G. komen in aanmreking. In de „Staatscourant" van gister is opge nomen de.,Crisis-Restitutie-beschikking 1935 Aardappelen II (Voorraden per 15 Juni 1935)". De minister van economische zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouwcrisisfonds teruggave zal worden verleend aan den erkenden teler-handelaar, kleinhandelaar, grossier of exporteur in aardappelen op alle per 15 Juni 1935 in hun opslagplaatsen aan wezige hoeveelheden aardappelen van de be taalde heffing voor het vervoer dier aardap pelen. Voorraden beneden 10.000 kg. komen niet voor restitutie in aanmerking. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl 4 n 4 Ned.-Indië 4 5)4 Duitschland Idem met kettingverklaring. B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citiee Seruce Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A* i i i Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. a Boston Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific jNoteering per 50 fExclaim. 'Exdividend. PROIOMCMIE V Vorige koers 973/16 953/i6 95s/i6 löio/ie 24% 110% 13l-V« 383/, 80 105% 33 623/, 62% 267% 2603/, 102% 247s 9V,s 169/is 1 207,6 4% 1743/, 101% 94% 19% 1260 171 40% 155% 175 188% 86 12% 6»/l6 112% 74 100 33 68 1%6 4 35% 143 146% 144 2874 63/4 63% pl.m. 1.30 97% 97% 943/4 94% 17i 25 38% 79 32% 265 258-7% 101 24% 8'%6 167s 20 43/, 173% 101 94 172 35 155 185% 86 1 67i»-% IO9-V4 73 34 67% 4 35%-i 141 1453/, 144 273/, 63/, 63 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 17 243/4-5 243A.5 25 3% 258-9 101% 257 10LJ-H 2567,-7 100-101 52 55" cpe 00 8'8/l6 16%« 16%« 20V16 20-Vi6 171 -3 17l'/4-2 1851 6} 185'/,-f 185%-J 12% 6®/l# 67i« 1087,-9 72% -i 108 Vs - 9 72% 109%- 72%- 93%-4 67-% 63) 4) l'/w •!- 35'A 142-3 144 4 pCt. Heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Bazel Kopenhagen Stockholm Oelo Madrid Italii Vorige Ko»-* op koers heden 2 uur 1.473/, 7 25% 59 40 59 40 9-73% 2487% 48,177» 32 30 32 40 37.30 37 40 36 40 20 17% 20 17% 12,17% 12 16 De restitutie zal geschieden overeenkom stig de bepalingen van reglement „Restitutie heffing aardappelen oogst 1934", welk regle ment bij deze beschikking is gevoegd. WIERINGERWAARD EN WIERINGEN. Uitslag premiekeuring. De provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland bericht ons omtrent de gehouden premiekeuring het vol gende: Uitslag keuring Wieringerwaard. Veulens: 15.Veulen van N. J. G. Geertsema: Kol- horn; Alexandra van P. D. de Graaf, Lutje- winkel, 10.Zita van C. Oly Czn. Jr., Hei- loo; Veulen van P. Saai, Wieringerwaard. Jaarlingen: 30.Wubalda van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn; Wuska van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn. Twenters: 30.Vibusta van P. Waal, Beemster; Vazelle van H. C. Kooy, Haren- carspel. 20.Vucca van C. Oly Czn. Jr., Heiloo; Verenie van D. Kaan, Wieringerwaard. Driejarigen: 40.Uranie van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn: Bobbie van A. Zwart, Heiloo. 25.Udona van M. van Wierin- gen, Anna-Paulowna; Urannie van S. Groot, Ursem. Oudere merriën met veulen: 30.Ruchie van C. A. Rotteveel, Heiloo; 25.Thee roos van H. Grin, Wieringermeer; Porry I van C. Muys, Heiloo. Guste merriën: 40.Presence van Jb, Th. Broersma, Barsingerhorn. Veulens: 5.Veulen van Jb. Lont, Elft, Wieringen; Veulen van S. Bakker Sijbzn., Zandburen, Wieringen; Veulen van S. Lont Vet, Wieringen. Jaarlingen: 5.Wantje van N. Joh. Rot gans, Noorderbuurt, Wieringen. Twenters; 5.Vola van J. Kooy Czn., Dam, Wieringen. Merriën met veulen: 10.Selda v. Jb. Dekker Pzn., Wieringen; Sanellie van W. Mos- tert, Wieringen; Tandje II, van S. Lont Vet, Wieringen. Candidaten geen gebrek. Voor de vacante betrekking van ge meenteveldwachter te Zuid- en Noord- Schermer hebben zich 73 sollicitanten aan gemeld. De heer C. v. Groningen van P. H. Polder (Texel), leerling aan een chr. kweek school te Amsterdam, slaagde aldaar voor de acte L. O., en werd direct als kweekeling met acte aangesteld aan een christelijke school aldaar. Directeur gekozen. Tot directeur van het gemengde vrijzin nig kerkkoor is gekozen de heer P. A Blaauw te Alkmaar. Maandagavond hield de afd. Heiloo der S D.A.P. een openbare vergadering in De Rustende Jager, waar de raadsleden Kees man en Greeuw het woord voerden, terwijl de heer W. van de Vall uit Alkmaar de raadsverkiezing in het huidige tijdsgewricht belichtte. De groote zaal was goed bezet. De leiding berustte bij mej. A. Elzer, pre sidente van de S.D.V.C., die de aanwezigen het welkom toeriep en daarna het woord gaf aan den eersten spreker, den heer Keesman, met het onderwerp „Een woord tot de bevolking". De spreker verheugde zich dat het in ons land nog mogelijk is om te spreken. Als we in een fascistischen staat waren, zouden we die kostelijke vrijheid missen. Spr. begon met de politiek partijen in onze gemeente bespre ken. De katholieken hebben hun wethouder naar huis gestuurd. Toch mocht spr. den heer Opdam wel, het is een man van initia tief. Men probeert hem met voorkeurstem men terug te krijgen. Zal het gelukken? De C.H. heer Vahl komt ook niet terug. Zonder twijfel heeft ook de critiek hem doen beslui ten heen te gaan. De Vrijheidsbonders, waar onder wethouder Maas Geesteranus, komen evenmin terug. We verliezen er niet zooveel aan, al gaf spr. toe, dat de wethouder de Laatste jaren beter werd en belangrijke voor stellen steunde. We maken dit jaar mee, dat de V.B. en V.D. samen gaan. En het viel spr. tegen, dat van de verbonden lijsten de heer Kostelijk geen aanvoerder was, hij had het zeker verdiend. Daarvoor komt de heer Ak kerman, een man van standing. Spr. wilde hem niet aanvallen, doch vaststellen dat zijn positie in den raad, vooral als hij wethou der wordt, een moeilijke zal zijn omdat hij in een bouwmaatschappij geïnteresseerd is. Het speet spr., dat de V.B. en V.D. niet in het openbaar bijeenkomen. Heeft men de kie zers niets te zeggen? Dit jaar hebben we „Gemeentebelang", de mannen van zuinig beheer, 't Is een mooie leuze die thans wel opgeld doet. Maar waarop wil men bezui nigen? De heeren blijven in gebreke om dat te zeggen. Zeker op de werkverschaffing en dan zullen ze ons tegen zich vinden. Spr. wilde wel zeggen, dat de gemeente Heiloo in de vierjarige periode haar taak goed heeft begrepen. Heiloo is gegroeid, dat kan niet zonder geld, daaraan zijn consequenties ver bonden. Over den aanleg Kanaalweg is sma lend gesproken. Het was een daad van wijs beleid. Dat is niet minder het geval met den Zeeweg. We moeten doorgaan, zeide spr., en zullen dat ook doen in het belang van de ge meente, in het belang van de werkloozen, wat ook een gemeentebelang is. (Applaus) Hierna behandelde de heer Greeuw het onderwerp: „Vier jaar raadslid". Hij schroomde niet om de R.K. en V.B. raadsle den te beschuldigen, dat men R.K. uit voerder aan goedkoopen bouwgrond had ge holpen. Tot den V.B. en V.D. die om samen werking hadden gevraagd om 'n bloc te vor men tegen Rome, hadden ze „neen" gezegd. „Gemeentebelang" en de N.S.B. zijn de nachtmerrie van spreker. Hij stond er uitvoerig bij stil. We willen in onze mooie gemeente, aldus spreker, door gaan aan het bouwen. Ook de muziekms en de aankoop van het bosch kwamen ter spra ke. We hebben mooi en vruchtbaar werk ge daan, aldus spr. De loonen van de gemeente ambtenaren zijn te laag. Een ambtenaar met een „zak vol" diploma's verdient 11.60 per wek. Spr. gaf een reeks cijfers wat de wegen kosten (doch als alle partijen weet niemand wat de wegen kosten; de spreker gaf het on omwonden toe). Wat we ook uitgaven, het is productief belegd. Spr. bracht trotsch alle critiek een eere-saluut aan de arbeiders die zoo goed werkten en alle zure critiek ten spijt zullen we doorgaan, ook in de toe komst. Spr. wekte alle aanwezigen op om de lijst der S.D.A.P. te steunen. (Applaus.) Na de pauze behandelde de heer van de Vall het onderwerp „De raadsverkiezing in het huidige tijdsgewricht". Na een inleiding zeide spreker, dat ook wij het roer om willen. Ja, we zijn duur, dat verwijt accepteerde spr. graag. In een breed betoog behandelde hij de moei lijke tijdsomstandigheden en de zorg voor de werkloozen. Spr. gaf graag toe dat er velen zijn, die, al behooren ze niet tot de werkloozen, het moeilijk hebben. Ook wij weten, dat het niet mogelijk is alles wat we graag willen verwe zenlijkt te zien. We geven wat toe om later, zoo mogelijk, het er weer bij te doen. En als de werkvoorziening schatten geld kost, dan zegt men: „er is met geld gesmeten". Vrien den, dat zegt men overal, ook in Alkmaar, het is een landelijk verschijnsel. Ja, spr. gaf het grif toe, het kost een schat van geld, de zorg voor de werkloozen. Doch als het zoo productief besteed wordt als hier en spr. ging dat in groote trekken na dan is het nuttig besteed. Enkele politieke partijen pas seerden de revue en ook de N.S.B. en Ge meentebelang moesten een veer laten. We moeten doorgaan in Nederland en ook in Heiloo. In Nederland is werk en geld in over vloed, zeide spreker. Debat, De heer v. 't Veer vroeg belangstellend naar de kosten der wegen. Zuinig beheer is noodig. We kunnen zoo niet doorgaan. Ook uw partijgenooten in uw voormannen spre kend, erkennen dat. Spr. becijferde en bere kende wat de werkverschaffing kost en dat is niet meer te betalen. Spr. betwijfelde of de werkverschaffingsobjecten wel zoo produc tief waren. Voorts vroeg hij den heer van de Vall te bewijzen dat hij een fascist is (de heer v. d. Vall zeide, dat hij dit niet had1 ge zegd). De heer Kostelijk gaf een résumé over het samengaan van den V.B. en V.D. Van harte ging dat bij spr. niet. Waarom hij niet op no. 1 stond? Ja, dat wilde de V.B. niet en die had grootere rechten. Ook deze spreker gaf een reeks cijfers over de werkverschaf fing en de „uiterst soliede belegging" in de wegen. Het was noodig om producbef werk te zoeken of te steunen en men prefereerde het eerste. De heer van Gemeren vroeg eerst het woord voor een persoonlijk feit. Hij vroeg den heer Greeuw te bewijzen, dat hij de ar- beiders een trap had gegeven en de arbeiders te bewijzen, dat hij minder loon gaf dan een ander. Het fascist zijn van „Gemeentebe lang" wees spr. van de hand. Wij willen zorgen dat Heiloo bewoonbaar blijft voor 6500 inwoners. U zorgt maar alleen voor de werkloozen, concludeerde spr. De heer Greeuw beantwoordde de spre kers. Het was middernacht toen de vergadering werd gesloten. Het is al weer ruim een jaar ge leden, aldus het „Rotterdamsch Nieuwsblad/' dat koning Albert van België bij Marche-les- Dames op zoo noodlottige wijze om het le ven kwam. Kroonprins Leopold was eenige dagen tevoren met zijn gemalin, prinses Astrid, naar Zwitserland vertrokken om er een korte vacantie door te brengen. Koning Albert, die veel van zijn kinderen hield, had bij het afscheid gezegd: Goede reis en wees vooral voorzichtig! Ironie van het noodlot. Terwijl de hertog van Brabant en zijn ga de hun geliefde sport: het skiloopen beoefen den en prins Karei eenige dagen aan de kust doorbracht, terwijl koningin Elisabeth een brief schreef aan haar dochter, die is ge huwd met den Italiaanschen kroonprins, overkwam den koning het noodlottige onge val. Het vorstenhuis werd plotseling in rouw gedompeld Een trein rolt het Brusselsche station bin nen. In het zwart gekleede personen treden toe op den coupé, waaruit een prins stapt met roodomrande oogen, gevolgd door een vrouw, die tracht hem moed in te spreken en te troosten. Prins Leopold bedwingt met moeite zijn aandoening. Even tevoren in de coupé-ruimte kon hij zijn tranen den vrijen loop laten, thans niet meer. Voor hem buigen de ministers van zijn vader, morgen zullen zij de zijne zijn. Hij is niet meer een man, die een teer be minden vader betreurt. Hij is de erfgenaam van de kroon. Hij is op zijn best twee en dertig jaar oud en reeds rust op hem een zware verantwoordelijkheid. De kolonel is tot generaal bevorderd, de prins vangt zijn regeering aan. De dynastieke wet is onvermurwbaar. Nauwelijks heeft de prins treurend den rouwstoet gevolgd of hij moet glimlachen te gen de hem toejuichende menigte. Opgevoed in allen eenvoud, die het Belgische Hof ka rakteriseert, gehard in de oorlogsjaren, heeft de prins ijverig gestudeerd en met name heeft hij belangstelling getoond voor sociale pro blemen. Tweemaal heeft hij een bezoek ge bracht aan de Belgische kolonie: den Congo. Hij trouwde met een Zweedsche prinses, die met haar vriendelijken glimlach weldra zich een plaats wist te veroveren in de har ten van alle Belgen. Het eerste jaar van Leopold's regeering werd versomberd door den rouw. Voorloopig nam het jonge koningspaar zijn intrek in het kasteel Stuyvenberg, waar het reeds woonde voordat kroonprins Leo pold als koning Leopold III aan het bewind kwam. Het kasteel van Laeken wordt bewoond door koningin Elisabeth, koning Leopold wilde dat zij daar zou blijven wonen, in een omgeving, die haar lief was en die vol was van herinneringen aan haar overleden tre- maal. 6 Het kasteel Stuyvenberg is betrekkelijk klein, een landhuis, maar het protocol eischt dat men het als „kasteel" betitelt. Op het kasteel Stuyvenberg staat men vroeg op. De beide oudste kinderen van het koningspaar krijgen voor het ontbijt les in gymnastiek. Zelf houdt de koning toezicht op de opvoeding van zijn kroost. Koningin Astrid heeft voor haar huwelijk te Stockholm een eenvoudig leven geleid Vaak ging zijn in de Zweedsche hoofdstad met vriendinnen wandelen. Haar vader, prins Karei van Zweden, gaat meermalen met zijn gemalin in een gewoon restaurant ®aat koning Leopold naar zijn werkkamer en stelt zich op de hoogte van de loopende zaken. Hij leest de dagbla- Vaugu ee^ ordonnans-officier met ^h?ir<8elt h0e,-d,e daS zal morden door gebracht. Gewoonlijk gaat de koning dan kasteelpark611 wandeling maken in het Omstreeks half negen verlaat de koning, ^g!ze'd v.a" zii" dochtertje prinses José- phine Charlotte, het kasteel Stuyvenberg en begeeft zich per auto naar het Paleis te Brussel. Hij gaat daar onmiddellijk naar zijn werkkamer en de kleine prinses krijgt haar onderwijs in een klein speciaal gevormd klasje, dat in het paleis is ondergebracht. De koning heeft nadrukkelijk verlangd dat zijn dochtertje samen met andere kinderen wordt opgevoed, opdat zij vooral sociaal zal voelen. Het onderwijs wordt zoowel in de Fran- sche als in de Nederlandsche taal gegeven. Koning Leopold heeft de eenvoudige werk kamer in gebruik genomen, waar vroeger zijn vader zoo gaarne placht te vertoeven. Zoodra de koning in het paleis is aange komen, ontvangt hij de leden van zijn civiele- en van zijn militaire huis. Hij ontvangt de ministers en verleent audiënties. Doorgaans blijft de jonge koning tot een uur of een aan het werk. Dan keert hij naar Stuyvenberg terug, waar men aan tafel gaat. Een echt huiselijk tafreel is het deze vader, deze moeder en hun kinderen aan tafel te zien zitten. Een ver trouwde bediende dient de gerechten op. Op een roltafeltje staan de spijzen vlak naast koningin Astrid, die zelf de kinderen bedient. Voor een koninklijk gezin is het kasteel Stuyvenberg al heel eenvoudig inge richt. Er is ook een biljartzaal, waar de koning, zoo hij tijd heeft, gaarne een partij speelt. De werkkamer van den vorst munt ook uit door eenvoud. Stapels boeken en kranten lig gen op zijn bureau. Na afloop van den maaltijd gaat de koning in den regel weer wat wandelen of golfspe- len. Na deze korte ontspanning legt de arbeid weer volkomen beslag op den jongen vorst. Wanneer er des middags geen audiënties zijn in het Brusselsche paleis, blijft de koning doorgaans op Stuyvenberg. Van twee tot vier uur krijgt het prinsesje weer les te Brussel. Men ziet haar vrijwel eiken dag eenvoudig gekleed, een schooltasch als elk ander kind in de hand, het paleis verlaten. Haar leeraressen zijn zeer tevreden over de vorderingen van haar koninklijke leerlinge Tijdens de les draagt het prinsesje ook een schortje niet als alle andere kinderen. En als zij soms per ongeluk een inktvlek op haar boezelaar maakt, is het grappig te zien, hoe zij blozend tracht het zwarte merkteeken te verbergen. Eiken Zaterdag krijgt het prinsesje een lijst met cijfers mee, die laten zien hoe zij met haar vorderingen staat en vol trots toont de kleine prinses deze cijfers aan haar ouders E>e koning is geweldig werkzaam. Stilzit ten is een woord, dat in zijn woordenboek niet schijnt voor te komen. Voortdurend heeft hij besprekingen met zijn ministers. De koningin houdt zich inmiddels bezig met haar huishouden. Koningin Astrid heeft een opgewekt karakter. Steeds heeft zij voor iedereen een vriendelijk woord. In alle op zichten is zij een steun voor haar man. Eiken morgen brengen de tuinlieden van het kasteel haar bloemen, veel bloemen en koningin Astrid is dan druk in de weer om alle kamers van het kasteel op te vroolijken met kleurige bloemen. „Bloemen brengen vreugde in een huis", is haar lijfspreuk. Na het middagmaal, dat even eenvoudig is als de lunch, neemt de koning in den regel plaats in een gemakkelijken stoel en brengt een deel van den avond door met lezen Vaak echter ook heeft hij zelfs nog in de avond uren besprekingen met zijn ministers of met andere autoriteiten. Koningin Astrid leest in de avonduren de dagbladen, ook de Zweedsche, waardoor zij in contact blijft met haar vroegere vader land. Prinses Joséphine Charlotte maakte in middels haar huiswerk en af en toe staat zij op om haar vader of moeder het een of an dere te vragen. Prins Boudewijn is een beetje jaloersch op zijn zusje. Hij rust niet, voordat hij ook boe ken en schriften heeft en zit daar dan gezel lig met een potlood in te knoeien. Het vol gend jaar gaat hij eveneens,, naar school". Wanneer de koning er geen bezwaar tegen heeft, laat men de radio spelen en vooral voor den jongen prins is dat een groot geno*. Het week-eind brengt het koningspaar dik wijls door te Zoute, waar de koning en de koningin gaarne ronddwalen in het onge repte duinlandschap. Te Zoute heeft de koning volkomen rust. In groote trekken is hiermede het dage- lijksch leven van de Belgische koninklijk'- familie geschetst.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10