Agenda KIJKEN is KOPEN BUCLOECK ^Buitenland Stad en Omgeving. !Pxüuinciaa£ Uieuws Weu&edcht JieckéiSdiool DE TUNNEL DOOR DEN MONT- BLANC ZAL OVER VIJF JAAR GEREED ZIJN. Twee dooden te Bergen. Jongens op racefietsen botsen tegen auto op Twee dooden, één ernstig gewond. OPENBARE VERGADERING Christelijk-Historische Unie. Sprekers: de heeren J. Vogelaar en J. Ringers. BERGEN BEVERWIJK Nu Amerika nog dit jaar onze Narcis sen weigerde wordt vrij laat alles op haren en snaren gezet om dit bolgewas vrij van ziekte te krijgen. Texel, bekend om de belangrijke Nar- cis&encultuur, zal hiervoor het hare toe bijdragen. De gemeenteraad heoft zelfs in de po litieverordening de bepaling opgenomen dat de politie voorgelicht door des kundigen een Narcissenkweeker be keuren kan die, na eene waarschuwing deze besmette bloembollen niet van den a'»ker verwijdert. NOORD-HOLLANDSCHE PREDIKANTEN-VEREENIGING. De strijd der kerken in Duitsch land. Referaat van ds. F. Kuiper. Men schrijft ons van predikanten zijde: Stellingen. 1. De strend .welke de Duitsche kerken in dezen tijd te strijden hebben, heeft a's inzet: de zelfstandigheid van de Christelijke Kerk tegenover cultuur en 6taat. 2. De zelfstandigheid van de Christe lijke Kerk tegenover de cultuur was bovenal in gevaar gebracht door het z.g. „Cultuur-protestantisme", zooals dat in een figuur als Ernst Troel stra op zijn best was vertegenwoor digd. 3. De zelfstandigheid van de Christelij- lij-ke kerk tegenover den Staat was bovenal in gevaa gebracht door de organisatorische verbinding, die sinds eeuwen tusschen de meeste Piotestantsche kerken en de lande lijke overhelden bestonden. Het Nationaal-Socialisme kan wan neer het zichzelf in ernst neemt als politiek systeem geen zelfstandige kerkelijke organsatie dulden, terwijl het wanneer het zich als wereld beschouwing wil ontplooien het christelijk geloof moet trachten te denatureeren of vernietigen. 5. Voor de handhaving van de zelfstan digheid van de christelijke kerk is in de eerste plaats dogmatische be zinning, in de tweede plaats gemeen tevorming noodzakelijk. Meer predikanten dan gewoonlijk en wel uit dogmatisch zeer uiteenloo penden kring hadden zich Maandag morgen van Alkmaar opgemaakt om een referaat aan te hooren, dat in boog* mate boeiend en actueel, tevens trof door grondige studie en schoonen op bouw. Hierover waren „vriend en vij and" het wel eens. Stedelijk Museum, Jnffang Breedstraat, dagelijks geopena van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half 8, hoofdnummer Een auto en liefde (hoofdrol Dolly Haas). Toegang alle leeftijden. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Kleine Dora (dram.); hoofdrol Anny Ondra Toegang boven 14 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd' nummer Langs het leven (rom.-dram.) hoofdrol Claudette Colbert. Toegang alle leeftijden. A. B. T., half 8. hoofdnummer De geluk ster!; hoofdrol Edmund Lowe. Toegang alle leeftijden. Donderdag 20 Juni. 4—5.30 en 7.30—10 uur, tentoonstelling Vereen, voor Slechthoorenden in café Cen tral; half 91 causerie van dr. Bruins, daarna lipleesdemonstratie. Vrijdag 21 Juni. 10—12, 2—5.30 en 7.30—10 uur, in café Central tentoonstelling Ver. voor Slechthoo renden; 4 uur lipleesdemonstratie. 8.30 uur, de Unie, ledenvergadering Zui gelingenbescherming. Te Courmayeur in Piemonte zijn dezer dagen uitvoerige Fransch-Italiaansche besprekingen gehouden, inzake den tunnelbouw door den Mont-Blanc. Het ligt in de bedoeling thans weldra een aanvang te maken met dezen gigan- tischen arbeid, welke een zeer groote verbete ring zal beteekenen, ten aanzien van de ver binding ParijsRome. Men heeft thans vastge steld, dat de tunnel een lengte van 12.800 M. zal hebben; de tunnels door den Simplon, den Mont-Cenis en den St. Gothard zijn resp. 19.800, 13.500 en 15.700 M. lang. De breedte van den tunnel, die met gewapend beton, ter dikte van 1.50 M. zal worden bekleed, zal 8 M bedragen. De kosten worden op 250 millioen Lire geraamd, waarvan Frankrijk en Italië ge lijke deelen zullen bijdragen. Er zullen 5 a 6000 arbeiders bij den tunnelbouw te werk gesteld worden, en men heeft berekend, dat het werk op deze wijze in vijf jaren voltooid kan zijn. RAMSAY MACDONALD NAAR AMERIKA? Naar verluidt, bestaat de moge lijkheid dat de afgetreden Engelsche minister-president Ramsay Mac- Donald, thans Lord-president van den Staatsraad, binnenkort een bezoek aan Washington zal brengen als ambassadeur in buitengewonen dienst, ter bevordering van een nauwere samenwerking tusschen de beide Engelsch-sprekende naties. NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS. In de dezer dagen gehouden buitengewo ne algemeene vergadering te Amsterdam zijn tot lid benoemd de heeren: H. J. van Houten te Heiloo en C. van Riel te Alk maar, in het bezit van het accountantsdd- ploma van het Nederlandsch Instituut van Accountants. ZONDAGSSCHOOL-UITSTAPJE. De kinderen der Zondagsschool van de Evangelische Unie maken morgen een uit stapje naar Amsterdam. Zij vertrekken uitsluitend groote klassen om 10 uur uit de Wilhelminalaan. 's Avonds half negen is men weer in Alkmaar terug. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De Zondag 16 Juni gehouden bloempjes dag ten bate van „Luctor et Emergo" te Nij megen heeft bruto opgebracht 99.20 en netto 95.20. LOTERIJKANTOREN VEREENIGD. Men verzoekt ons ook te dezer plaatse te willen vermelden, dat vanaf 20 Juni de loterijkantoren van mevr. Bondam en mevr. BrommerKraft vereenigd zijn. Loten zijn verkrijgbaar Rotterdamsche Bank, Lange- straat 53. VEROORDEELD. De rechtbank heeft KI. H. te St. Maartens- vlotbrug wegens het veroorzaken van dood door schuld de doodelij'ke aanrijding van den balmuzikant Tobias Koordes op den Helderschen weg onder Zijpe veroordeeld tot 100 boete, subs. 50 dagen hechtenis. De eisch was 150 boete, subs. 60 dagen hechtenis. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven, gehouden op 17 Juni te Amsterdam, zijn geslaagd de candid'aten A. Feijen te Alkmaar, L. Meijer te Castricum en H. van Beugen te Alkmaar. OP RIJDENDE AUTO GESPRONGEN. Bij het op een rijdende auto springen viel een zoontje van den heet V. H. uit Everste Koog (Texel) op den weg en bleef daar be wusteloos liggen. Een direct ontboden geneesheer consta teerde een hevige hersenschudding. Eerst den volgenden dag keerde het be wustzijn bij den knaap terug. Zijn toestand is nog zeer ernstig. Gisteravond omstreeks acht uur, heeft er te Bergen een ernstig ongeval plaats gehad, dat aan twee jongens het leven heeft gekost. Een vijftal jongens, waarvan vier op race fietsen, hadden ook ditmaal de wegen om de Hertenkamp tot racebaan gekozen. Te genover de van Reenenbank hadden zij een eindstreep gemaakt en met razende vaart sto ven zij om 8 uur over de eindstreep door, over den even verder ombuigenden weg, toen van links mr. Ledeboer in zijn auto kwam aanrijden. Een van de jongens, de 15-jarige Jan Net- tenbreyers, wist nog voor de auto om weg te komen, doch de anderen botsten tegen de auto aan. Een van hen, de 13-jarige M Plomp, reed tegen het rechter zijportier en wel met zoo'n groote snelheid, dat de triplex portierruit verbrokkelde en de jongen onmiddellijk werd gedood. Mr. Ledeboer bekwam door het glas een verwonding aan het hoofd. De 14-jarige Leon Ziek bekwam een hoofd- en beenfractuur, en wel van zoo ern stigen aard, dat ook hij hedennacht in 't Cen traal Ziekenhuis aan de gevolgen overleed. De 16-jarige Oudhof uit Alkmaar, die ook tegen de auto opreed kreeg een ribfrao tuur en een hersenschudding en ook zijn toestand was zoo ernstig, dat hij, alvorens naar het St. Elisabethziekenhuis te worden vervoerd, op straat werd bediend. Zijn toe stand is thans bevredigend. De 14-jarige de Moor bekwam een lichte verwonding en een hersenschudding, doch hij kon naar zijn woning worden vervoerd. Dr. Blok verleende als medicus, de eerste hulp, doch ook de doktoren van Gelder en Poot waren spoedig ter plaatse. Dank zij den heer Mei, waren de zieken auto's spoedig aanwezig. De politie heeft van het gebeurde proces verbaal opgemaakt en heden, op last van den officier van justitie, de auto en de verbrijzelde rijwielen, in beslag genomen en foto's van de situatie laten maken. Mr. Ledeboer, die volgens getuigenver klaringen, het ongeluk niet heeft kunnen voorkomen, was zeer onder den indruk van 't gebeurde, terwijl de gezinnen van de slacht offers aan wanhoop ten prooi waren. In korten tijd verscheen een groot aantal personen op de plaats des onheils, dat een wijden kring om de slachtoffers vormden. De deernis met de slachtoffers en hun ouders is groot. Het medegevoel van de be volking strekt zich ook uit tot mr. Ledeboer, die, volgens de verklaringen van mevr Taapke, die vanuit het huis van de familie Leegwater het ongeval zag gebeuren en vol gens een tweetal jongens, die het ongeval op den weg zagen, door de rennende jongens werd overvallen. Wij zijn overtuigd de gevoelens van de bevolking te vertolken, wanneer wij onze diepgevoelde deelneming betuigen met allen, die door het ongeval zoo zwaar werden ge troffen. In het provinciaal nieuws, onder Bergen plaatsen wij eenige opmerkingen over het gebeurde. AUTO-ONGEVAL TE ST. PANCRAS. Maandagmiddag geraakte een tweejarig kind van den heer J. v. d. Woude onder een vrachtauto van den heer Groot van Castri cum. Het kind stak plotseling over toen de auto naderde, de chauffeur die krachtig remde, kon niet verhinderen dat het kind gegrepen werd, doch het beliep alleen vleeschwonden aan gezicht en dijbeen, bene vens een lichte hersenschudding. Dr. Destree verleende de eerste hulp. Naar wij later vernamen was de toestand van het kind vrij goed. 50 JAAR GELEDEN GEPROMOVEERD Donderdag 20 Juni a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat onze oud-stadgenoot mr C. van Lookeren Campagne, oud-officier van justitie alhier (thans te 's-Gravenhage) aan de Leidsche universiteit tot meester in de rechten promoveerde. VERRICHTEN VAN HUISHOUDELIJKE DIENSTEN IN LOONDIENST DOOR KINDEREN BENEDEN 14 JAAR OF NOG LEERPLICHTIG. De hoofdinspecteur van den arbeid, hoofd van het 6e district der arbeidsinspectie, ver zoekt ons opname van het volgende: Door een wijziging der Arbeidswet is kin derarbeid thans, behalve in fabrieken, werk plaatsen, winkels enz., ook verboden voor het in loondienst verrichten van huiselijke diensten. Deze kinderen mogen dus ten be hoeve van een huishouding geen boodschap pen doen, nóch arbeid verrichten als dienst bode, kindermeisje, enz. Hoewel jongens be neden 14 jaar of nog leerplichtig practisch niet in aanmerking komen voor dergelijke werkzaamheden, geldt het verbod ook voor hen. Het verrichten van huiselijke werkzaam heden in en ten behoeve van het gezin, waar in het kind wordt opgevoed, blijft toegestaan. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 2—18 JUNI 1935. Nieuwe zaken: Heiloo. Glas in loodatelier „Heiloo" (eig. M. A. Pater), Rijksstraatweg 436. Wijzingen: Bergen. Wed. J. Dorresteijn, Dorpsstraat 44, sigarenwinkelierster. Overgegaan aan C. v. d. Steen. Broek op Langendijk: K. v. d. Molen, Prins Hendrikkade 524, groentenhandel en -export. Overgegaan aan wed. J. M. v. d. Molen—Deelder. Schoorl: Café-pension „Dennenlust" (eig. J. W. v. d. Horst) Duinweg C 67. Overgegaan aan J. Rooter. Winkel: Coöperatieve Zuivelfabriek „West-Fries land". Bestuurswijziging. Zijpe: Coöperatieve Boerenleenbank. wijziging. Bestuurs OROOTE BAARS. Als een bijzonderheid kunnen wij melden dat de heer Jb. Toepoel te St. Pancras aan de hengel een baars heeft gevangen van drie en een half pond. In het gebouw „Waakt en Bidt'' had gisteravond de Chr. Hist. Unie afd. Alkmaar een openbare vergadering belegd, welke vrij goed bezocht was. Nadat de voorzitter, de heer E 11 e s, de vergadering met een korte inleiding en gebed had geopend, was 't woord aan den eersten spreker, den heer J. V o g e 1 a a r, die zich als onderwerp gekozen had: „Wat heeft onze gemeeste noodig?" Wanneer men in onze gemeente zijn oor te luisteren legt, aldus spr., dan vangt mep zoo de klanken op, die luiden, dat de christelijk historische unie deze keer haar lijst toch wel erg politiek in elkaar had gezet. We worden er n.1. van verdacht, den naam Ringers al leen als reclame te gebruiken en het is daar om, dat spr. met de meeste klem erop wil wijzen, dat dit geenszins 't geval is. Waar in een andere gemeente de wethou der eveneens commandant van de brandweer is, daar zal ook wel in Alkmaar de functie van commandant der brandweer met die van raadslid vereenigbaar zijn. Dat de heer F. H. Ringers als no. 2 op de lijst is geplaatst, komt, omdat er naar spr 's meening niemand in den raad was, die met verstand van zaken over technische aange legenheden had kunnen praten. Zelfs de wet houder weet er weinig van en we werden tot op heden eigenlijk geregeerd door den direc teur van gemeentewerken. En daarom staat de heer Ringers no. 2 op de lijst. Bezien we thans den toestand van onze gemeente, dan zijn 't vooral de woorden van wethouder v. Slingerland, die spreken van: de financiën van de gemeente zijn zorgelijk. En wanneer dat gezegd wordt van de tafel van B. en W., dan is dat ook inderdaad zoo. Jaren lang echter zei men, dat' de Alk- maarsche financiën kerngezond waren, hoe komt 't, dat deze klank van pessimisme pas nü gehoord wordt? Volgens spr. heeft de raad te veel geleefd op den schijn, men kan de zaak desnoods eenige jaren drijvende houden, maar de wer kelijkheid treedt tenslotte toch aan den dag. Hoe goed spr. met den vorigen wethouder van financiën had kunnen opschieten, een feit is, dat de tegenwoordige wethouder meer voor de harde werkelijkheid durft uit te komen. Van katholieke zijde beweert men, dat de toestand van Alkmaar niet zoo ernstig is Immers, Alkmaar behoort niet bij de 288 ge meenten, welke geholpen worden door 't Rijk. Dat is wel zoo, maar dan zou 't ook al heel treurig zijn, want 75 van de gemeenten wordt nog niet door 't Rijk gesteund. Wij vormen dus in 't geheel geen witte raaf. Vroeger was 't zoo, dat het grootste ge deelte van de winst van 't afgeloopen jaar niet werd gebruikt. Dat is nu anders gewor den. Nu is er van de winst van het afge loopen jaar niets meer en zelfs de winst van het loopende jaar is op. Bovendien waren sommige uitgaven veel te laag geraamd, om dat men eenvoudig niet wilde bezuinigen, voor men ertoe gedwongen was. Maar in ieder geval kunnen wij ons zelf nog bedrui pen. De aanbevelingsbrief van 1935 spreekt er echter al van, dat men niet verder zeker heid kan geven dan het jaar 1935. Wij moe ten er voor waken, dat de gemeente haar autonomie behoudt, want als 't rijk erbij komt, worden we in onze zelfstandigheid beknot. Hierna ging spr. nader in op de gemeente belastingen, constateerende, dat de belas- ting-vernooging juist de minder-draagkrach- tigen gedupeerd had. De vrijz.-dem. zeggen, dat de belastingen omlaag moeten. E>at kan spr. thans niet beloven. Spr. zou bezuiniging willen zien door inkrimpng van uitgaven Veel lof zul je daar in den raad niet mee oogsten, maar we moeten nu eenmaal niet in 't moeras blijven zitten. Om te bezuinigen kan men gemakkelijk overgaan tot salaris verlaging en subsidie-verlaging, doch hoe moet een eventueele verdere bezuiniging wor den doorgevoerd? Misschien zou er met reorganisatie iets te bereiken zijn. Spr. wil uiterlijk bekennen, dat ook een ander samengesteld college niet ongedeerd uit den strijd zou komen. Daar is ten eerste de groote werkloosheid, welke groote extra steunuitgaven veroorzaakte. Er zal ook in de eerstvolgende vier jaren veel van den raad gevergd worden. Volledige samenwerking is noodig, zonder 't beginsel opzij te zetten, anders gaan we nog verder in net moeras Spr. eindigde met de hoop, dat in den nieu wen raad gevonden zal worden, welke met goede financiën tot een goede gemeentepoli tiek zal komen. (Applaus.) Na een vraag van meer internen aard van den heer v. d Brink betrad als tweede spre ker de heer J. R i n g e r s het podium. Spr had zich als onderwerp gekozen: „Wat ach ter ligt". Het is 15 jaar geleden, aldus spr., dat ik uit den raad van Alkmaar ging, het is mijn bedoeling echter om te spreken over de 4- 'arige periode, welke thans achter ons ligt. In November 1930 stelde het toenmalige college onze portefeuille beschikbaar, omdat wij geen verantwoordelijkheid durfden dra gen voor 't riiksvoorstel om de loonen in de werkverschaffing te verlagen. Wij kunnen 't zelf wel, riepen de anderen en hiermede begon het Roomsch-roode-blok zijn taak. Het niet aanvaarden van de rijks subsidie kostte echter de gemheente 27.000, gerekend over 3 jaar f 9000, die uit de be lastingen moesten komen. En 't vorig jaar was de regeering genoodzaakt om de loonen nog meer te verlagen. Wat hebben we op 't terrein van den scholenbouw gezien? In dit verband weees spr. op den bouw van een catholieke schooi, tengevolge waarvan ook een nieuwe openbare school opgeëischt werd Eenigen tijd nadat de laatste school tot stand was gekomen, kwam de school op de Oude gracht tot stand. En de gemeente moet nu per jaar 17.000 aan die scholen betalen Dat noemde spr. een onnoodige uitgave. Het is altijd, de een moet den ander helpen en op den duur leidt dit tot funeste gevolgen. Eenzelfde geval hebben we meegemaakt met de woningbouwvereeniging „Rochdale" en „Goed Wonen" en hier is een financieele politiek gevoerd, welke spr.'s goedkeuring niet kan wegdragen. Tenslotte zou spr. nog willen wijzen op 't onnuttige om op de C.D.U. te stemmen. Dat is meedoen aan een versnippering van stem men en daardoor komen onze zetels in ge vaar. Breng dus uw stem uit op no. 1 van lijst 1zoowel de heer Vogelaar als de heer F. H. Ringers zullen hun plaats in den raac ten volle waard zijn. Na een krachtige opwekking van den voor zitter om op lijst 1, de chr. hist. lijst te stem men, besloot de heer Vogelaar met gebed deze vergadering. De geheele bevolking was gisteravond onder den indruk van het noodlottig ongeval, dat den levensdraad afsneed van twee jongens, de hoop van hun ouders. Het toenemend wegverkeer vordert overal menschenlevens en wie daarover de cijfers leest, gevoelt meer dan ooit de noodzakelijk heid om de jeugd tot goede weggebruikers op te voeden. Meermalen is op het groote gevaar gewezen voor de jeugd en anderen, verbonden aan het gebruiken van den openbaren weg voor wed strijden op racefietsen. Verbodsbepalingen om dit tegen te gaan zijn noodzakelijk, doch daar mede is men er niet af. De moderne jeugd stelt zijn eischen. De racefiets is 't ideaal van eiken gezonden Hollandsche jongen. De film, de radio en de couranten maken een Pijnenburg en an deren, die het tot de hoogste snelheid weten te brengen, nu eenmaal tot volkshelden en de jeugd gevoelt nu eenmaal voor heldenver eering. Met verbodsbepalingen, zelfs met het verbie den van racefietsen op den openbaren weg komt men er niet. De met levensdrift bezielde jeugd zal daarvoor dan de gewone fiets gaan gebruiken. Wie met de situatie ter plaatse bekend is weet, dat de wegen om de Hertenkamp ten eenenmale ongeschikt zijn om ze voor wed strijden te gebruiken. Het vorig jaar werd aldaar nog een oude dame aangereden en menigeen die op verschillende avonden de jongens daar bezig heeft gezien, vreesde het ergste. De jeugd kent echter geen gevaren en lacht om vermaningen. Daarvoor is ze nu een maal jeugd en dus zorgeloos. De beste methode om het gevaar in dit op zicht te verminderen, is het scheppen van ge legenheden voor de jeugd, waar ze zich kan uitleven. Bergen heeft reeds een voetbalveld, d. .1 dit is niet voldoende. De bevolking neemt toe en met haar de jeugd. Regeeren is vooruit zien. Nog heeft men in Bergen de beschikking over de noodige terrei nen, waar men de gelegenheden, die de jeugd behoeft, tot stand kan brengen. Er is nog goed- koope grond, mits men die niet in het centrum zoekt. Wij zouden het zeer wenschelijk vinden, wanneer in het gebeurde aanleiding werd ge vonden om in Bergen een wielerbaan aan te leggen. Wij hebben hierbij geenszins een hou ten- of betonnen wielerbaan op het oog, die men als winstobject voor het houden van wed strijden kan gebruiken. Wat wij wenschen is een open aarden baan, waar de jongens naar hartelust kunnen rijden, zonder door de geva ren van het toenemend wegverkeer te worden bedreigd. Nu het openluchttheater zijn voltooiing na dert, zou het aanleggen van zoo'n baan ook een prachtig werkobject voor jeugdige werk- loozen kunnen worden. Wij zijn er zeker van dat hiervoor de regeeringssubsidie zou kunnen worden verkregen. In ieder geval komt het ons verstandig voor om over dit denkbeeld m overleg te treden met de provinciale com missie, die hiervoor wekelijks in Haarlem zit ting houdt. Voor dit werk, dat buiten den grondaankoop in hoofdzaak arbeidsloon vordert, kan men bo vendien de plaatselijke aannemers als uitvoer ders inschakelen, die thans dit kan niet wor den ontkend door de inschakeling van de Heide-Maatschappij bij werken in werkver schaffing, inderdaad hun bestaan zien ver zwaard. Ook voor de gemeente-financiën zijn de tijden moeilijk, doch wij zijn overtuigd dat de bevolking gaarne meerdere offers zal willen brengen, als het gaat voor de jeugd, de hoop der toekomst. m„ a Narcissen. Beter dan kinine slikken Is hei muggen dood te likken. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,1 mtM. te La Coruna. Laagste barometerstand 750,1 mJVl. te Andanes. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken mei kans op regen of onweer; later wellicht opklarend en iets warmer. Weeroverzicht. In het zuidwesten bleef de barometer •tij gen en ook in Scandinavië is de diepe de pressie naar het noorden afgetrokken en stijgt de barometer nog. In onze omgeving is de korte opklaring weer onderbroken door een secundaire van de depressie in het wes ten, die snel naar het oosten trekt en door een breede rug van hoogen druk wordt ge volgd. De depressie op den oceaan wordt veel dieper, maar ligt nu verder westwaarts en schijnt meer noordwaarts te trekken. De secundaire brengt regen in een groot deel van Frankrijk, België, ons land, west- Duitschland en de Britsche eilanden. In oost-Duitschland is na onweer de ludït weer opgeklaard en is het nog vrij warm. Noorwegen heeft nog regen bij westenwind. In Zweden is het droog en vrij warm. Ver moedelijk zal de secundaire, die van de hoofddepressie wordt afgesneden in de eerste 24 uur nog regen in onze omgeving brengen met kans op onweer. Wellicht volgt daarna verbetering. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te de Bilt 18 Juni te 9.40 uur aan alle posten: „Attentiesein neer". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.58 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 18 4.58 5.28 1 28 1.49 19 5 44 612 2.15 238 20 6.29 6.58 2.59 3.20 21 7.18 7.43 3.45 4.08 22 8.04 8.32 4.32 4.54 23 8.59 9.30 5.20 5.42 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 18 4.55 5.25 1.16 1.37 19 5.41 6.09 2.03 226 20 6.26 6.55 2.47 3.08 21 7.15 7.40 3.33 3.56 22 8 01 8.29 4.20 4.42 23 8,56 9.27 5.08 5.30

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2