Gevaarlijk spel !©©>»q©©' %xdiopmqtamma Ji&cfii&zakm JieuiCtetoH Donderdag 20 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 9.Ensemble Rentmeester. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rent meester. 11.Kniples kinderklee- ding. 11.45 Gr.pl. 12.15 Het Lyra- Trio. 1.Omroeporkest olv. N. Gerharz. 1.45 Zang door Hilmar Biehe. Aan den vleugel E. Veen. 2 Gr.pl. 2.15 Omroeporkest olv. N. Gerharz, mmv. Hilmar Biehe, tenor. 3.Voordr. door mevr. W. van HooffGualthérie van Weezel. 3.25—3.45 Pianorecital Betsy van Bloppoel. 4.Voordr. door K. Kleyn. 4.30 Gr.pl. 4.45 Voor groote kinderen. 5.15 Zeilpraatje door H. P. A. Specovius. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. 6.30 Sport- praatje H. Hollander. 7.— Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 „Van reizen ge sprokenleiding H. Felderhof. 8 Vaz Dias. 8.05 't Avro-Aeolian orkest. 8.50 Klanken om en uit de Echoput te Apeldoorn. 9.05 Gr.pl. 10.Studenten zingen clubliede ren. 10.20 De Avro-Decibels olv. E. Meenk. 11.Vaz Dias. 11.10 12.Aansl. met „Royal", Arnhem: Ensemble Pali. HUIZEN, 1875 M. (8.-9.15 en 11.-2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—11.30 uur). 8.— 9.15 en 10.—Gr.pl. 11.30—12.— en 12.15 Orkestconcert en Gr.pl. 2.— Handwerkcursus. 3.— Vrou wenhalfuur. 3.30—3.45 Gr.pl. 4. Bijbellezing ds. M. J. Punselie, m. m. v. bariton en orgel. 5.Handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelcon cert S. P. Visser. 5.55 Gr.pl. 6.15 Verv. orgelconcert. 6.45 Causerie J Schepper. 7.15 Rep. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.— Vaz Dias. 8.05 Chr. Orat. Vereen, olv. G. Robert, m.m.v. I. Durigo, alt en G. Robert, orgel. 9.30 Causerie J. G. v. As. 10. Vaz Dias. 10.0511.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10 35 10.50 Morgenwijding. 11.25 Orgel spel H. Croudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rutland Square en New Victoria-orkest olv. N. Austin. 1 20 Gr.pl. 2.25 Voor de scholen 3.20 Vesper. 4.10 G^pl. 5.05 Or gelspel A. Stephensor.. 5.35 BBC- dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 Bach-concert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gr.pl. 7 50 Causerie. 8.20 „The Geisha", met muziek van Jo- nes. Leiding: S. .Robinson. 9.35 „The mystery of the seven café's", iioorspel. 9.50 Ber. 10.20 Kerk dienst. 10.35 Het Boyd Neel Strijk orkest mmv. J. Francis, fluit. D. Camcron, cello en E. Lush, piano. 11.35—12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Kamermuziek olv. J. Doyen. 9.05 Nat. orkest olv. Inghelbrecht, mmv. solisten. Hierna dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkest concert. 9.35 Concert. 11.05 Kwar tetconcert. 12.20 Orkestconcert en solisten. 4.20 Zang. 5.20 Marschen- concert. 7.20 Omroepdansorkest. 8.35 Concert mmv. orkest, koor en solisten. Leiding Buschkötter. 10.50 Dansmuziek. 11.2012.05 Orkest concert. ROME, 421 M. 9.20 „Tutti in maschera", spel van Marcello. Mu ziek van Paarotti. Leiding A. Sa- bino en G. Conca. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Zang en Gr.pl. 6.50 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Symph.-concert olv. Vereist. 10.30 —11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1 30—2.20 M. Alexys' orkest. 5.20 Orgelconcert. 6.05 Gr.pl. 8.20 Om roeporkest olv. Gason en radiotoo- neel. 10.30—11.20 Populair con cert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.50 Het Berlijnsch Philh Or kest. 10.20 en 11.05 Ber. 11.20 12.05 Concert uit Frankfort olv. H, Rosbaud. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.1205, Parijs Radio 12.05—14.20, Keulen 14.20 -15.20, Lond. Reg. 15.20-16.20, D.sender 16.2017.20, Keulen 17.20—22.20, Beromünster 22.20 —22.50, Boedapest 22.50—24.—. Lijn 4: Parijs R. 8.0510. D.sender 10.10.35, Lond. Reg. 10.35—11.25, Droitwich 11.25 14.20, Lond. Reg. 14.20—15.20, Droitwich 15.20—18.20, Brussel Fr. 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50 —19.40, Droitwich 19.40—21.50, Lond. Reg. 21.50—22.20, Droit- wich 22.20—22.35 en Lond. Reg. 22.35-24.—. Alkmaarsche Politierechter Strafzitting van 17 Juni 1935. De reiziger, die niet o.k. was. Op 1 April stond terecht de 49-jarige voor malige reiziger der firma Rotgans te Scha- gen, welke heer in die kwaliteit zich al zeer weinig verdienstelijk had gedragen en in dienst der firma diverse verduisteringen had gepleegd. Alstoen werd gelast een reclasseeringsrapport en nu deed de heer Wiggers verslag van het door hem ingestelde onderzoek. Het bleek dan, dat de candidaat- reclassant zich uitstekend had gedragen en zich had doen kennen als een uitnemend rei ziger. Maar er waren nog al heel wat schul den, die hem zullen handicappen bij zijn po ging om zich op te richten en de officier merkte op, dat hij alleen rekening heeft te houden met de dagvaarding, waarop de heer Wiggers rapporteerde, dat de ambtenaar der reclasseering dienaangaande weer op een ander meer algemeen standpunt staat. De patroon, de heer J. Rotgans, verklaarde nog, dat verdachte een uitstekende verkooper is, met wien hij nog wel weer in zee wil gaan. De officier requireerde alsnu 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Vonnis conform dezen eisch. Onwaardige 1 Mei-viering. De inwoner van het eiland Urk, Klaas H., zette de overigens niet bijzonder milde Mei niet behoorlijk in, door zijn eilandgenoot Jan Kramer eerst wat te tarten met een mislukt experiment betreffende de verdedigingscapa citeit van zijn hond, onthaalde hem daarop op een mep tegen zijn kin en wierp hem ver volgens een pikhouweel tegen zijn arm, wat den getroffene nogal pijn veroorzaakte. Wegens deze malle opschepperij, die ten eenenmale het karakter van een grapje miste, werd Klaasje veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen. Een onvoorzichtige brandstoffen- handelaar. Niet alleen met de hand en de pen, maar ook met den mond moet men de voorzichtig heid betrachten, zooals de brandstoffenhau- delaar Jan St. uit Alkmaar ondervond, die zijn collega KI. de Graaf te Egmond aan Zee zou hebben beleedigd, door tegen diens knecht Piet Schol in de Julianastraat luide uit te balken: „Wat is jou baas van plan, de schooier?" Terzake dit feit stond de heer Jan St. terecht en hem werd opgelegd 7 boete of 7 dagen. Agent in moeilijkheden. De Alkmaarsche agent H. Kaptein had op 29 April zekeren heer Jan de V., die geen vijand is van een stevig slokje, te pakken wegens overtreding van artikel 453 Wetb. v. Strafrecht en ondervond toen niet alleen ver zet van den arrestant, doch ook van diens vriend Sije T., die Jan met alle geweld wilde ontzetten. De agent wachtte wijzelijk tot as sistentie aanrukte en men het opgewonden vriendenpaar ter plaatse waar zij behoorden kon deponeeren. Zoowel Sije als Jan de V. werden thans broederlijk door officier en politierechter on der handen genomen met het begrijpelijk ge volg, dat Sije werd veroordeeld tot 1 maand en Jan, diel ang niet prima staat genoteerd, tot niet minder dan 2 maanden. De 25-jarige gehuwde mej. Aaltje de Vr. geboren Z., wonende te Koedijk, beleedigde op 25 April haar dorpsgenoote mej. W. Slot de Vries door haar als een „lel" te kwalifi- ceeren. De kinderen, die nogal eens 'n casus belli en oorzaak voor een conflict zijn, waren ook aan deze Koedijker scène niet vreemd Mej. Aaltje, thans terecht staande wegens eenv. beleediging, werd gecorrigeerd met J 7 boete of 7 dagen. Zoo iets kwam niet te pas. Terent W., wonende te Wognum. had den rijksveldwachter de Vries een klap tegen het hoofd toegebracht. Verdachte was niet ver schenen en evenmin de mishandelde verbali sant. Eisch en vonnis 20 boete of 10 dagen. Dat „nam" Koorn niet. De Enkhuizer veldwachter J. Koorn werd op 3 Mei door den 55-jarigen heer Jurriaan de Wit in de Torenstraat aldaar gekwalifi ceerd als 'n „kwajongen", wat den ambtenaar niet aangenaam stemde en hem aanleiding gaf proces-verbaal op te maken. Het betrof hier een kwestie met een verongelijkt vader, die zijn telg onbillijk behandeld achtte. Von nis 12 boete of 10 dagen. Een Zijper bloemist, met name Loek J., die zich niet kon vereenigen met het feit, dat een beschonken vriend1 door agent Webster en collega te Alkmaar in het celletje werd ge deponeerd, had den agent Webster in de gang van het bureau beleedigd, voor welk feit hij nu werd veroordeeld tot 25 boete óf 10 dagen. Veroordeelde kwam reeds eenige malen met de justitie in aanraking. Plagerij of opschepperij? Een radio-techniker, Hendr. L. uit Amster dam, fungeerde op 2 Maart als bestuurder van 'n autobus en werd naar zijn meening op den rijweg aldaar hevig getreiterd door Jan de Jong, 'n jongen, die in den laadbak van een voor de bus rijdende bakfiets had plaats genomen en nu door allerlei richting aangevende gebaren, die niet ernstig bedoeld waren, den busbestuurder van de kook trachtte te brengen Ten slotte wist de man zijn plaaggeest te pakken te krijgen en zou hem toen een trouwens wel verdiende draai om de ooren hebben gegeven. Voor deze mishandeling stond de heer L. thans terecht en beweerde den jongen niet te hebben ge slagen, maar hem alleen in drift van de bak fiets te hebben getrokken en om deze af wijkende verklaring te bevestigen, had hij ook nog een getuige a décharge mede ge bracht. De op 'n oorveeg onthaalde jongen bleef echter zijn verklaring getrouw en 'n zekere Jongman, 'n fietser, die overigens met het geval niets te maken had, beweerde zulks ook, doch ten slotte sloeg de weeg schaal over naar de zijde van den overigens 'n goeden indruk makenden verdachte en werd hij vrijgesproken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 18 Juni. De dood wandelde mee! Zondag 17 Februari wandelde op den Purmerenderweg in de Beemster het trio P- van 't Hof en het echtpaar Klok, toen een motor, bestuurd door Cornelis Kuiper uit Oudendijk, hen achterop reed. Bij het nemen van een bocht gaf K. signaal, waardoor de rechts van den weg loopende van 't Hof, waarschijnlijk door den schrik naar links uit week en onder de auto terecht kwam, ba dend in zijn bloed. Hij overleed spoedig daarna. K. werd met eert hersenschudding m het ziekenhuis opgenomen en 5 dagen later door den gemeenteveldwachter M. de Haan gehoord: hij verklaarde toen, dat hij ver onderstelde, dat het slachtoffer op het laatste moment naar links was uitgeweken; thans was hij zelfs positief in die verklaring en waar de getuigen, het echtpaar Klok, het tegendeel niet kon verklaren, nam de officier aan, dat de hersenschudding oorzaak was, dat K. zich het tijdens het verhoor in het ziekenhuis niet goed kon herinneren. Hij reed met 20 K.M.-vaart en had signaal gegeven Arie Klok noemde het een noodlottige samenloop van omstandigheden, waar de of ficier het mee eens was. Gezien deze on zekerheid wat betreft de schuldvraag, vroeg de officier, die een woord van deernis had gesproken met het slachtoffer en diens nabe staanden, vrijspraak voor den verd. Uitspraak over 2 dagen. Een rijke fantasie Het was tijdens de Medemblikker hard draverij op 17 September j.1., dat de vis- schersjongen Harmen W., toen hij het café van Jb. Groot aldaar binnenging, tot de ver rassende ontdekking kwam, dat een mooie paardedeken zoo maar los en bevallig over zijn schamele schouders geworpen werd. Althans dat verklaarde hij voor de recht bank, die niet zoo naief was het te gelooven. De deken droeg het monogram van den eigenaar G. Vos ait Midwoud, die hem vier- dubbelgevouwen over zijn harddravers karretje had gelegd. In het café vertelde Harmen aan ziin kornuiten, dat hij het ding gevonden had en toen Jb. Manshanden een rondje gat, kreeg hij de deken als belooning voor _zijn royaliteit. De officier vond de verklaring van verd. onaannemelijk en den diefstal bewezen; hij vorderde 50 of 25 dagen, daar het de eerste keer is, dat Harmen voor de balie verschijnt. Uitspraak over 8 dagen. Met dat hooger beroep moet men ook nog voorzichtig zijn. De autobuschauffeur Alb. Bern. Sch. uit Amsterdam, die op 26 Februari op den Berk- houterweg te Hoorn een zekere mej. van BeekVerbeek, die daar met haar man fietste, van de sokken had gereden zoodat de dame te water ging, over den kop in de sloot, was door den k .ntonrcchter tot 10 of 5 dagen veroordeeld en in hooger beroep ge gaan. Dat dit niet gochem was, bleek uit de behandeling in hooger beroep, waarbij de verdachte schitterde door afwezigheid. De officier vond het een ernstig feit; in Februari is n.1. zoo'n onvrijwillig bad zeer gevaarlijk voor de gezondheid. Na ontzeg ging van den eisch tot schadevergoeding, omdat die door de vrouw en niet zooals de wet voorschrijft door den man was inge diend, verhoogde de officier de boete van den kantonrechter tot 35 of 15 dagen. Een gevaarlijk sujet. Met gesloten deuren werd hierna behan deld een zedezaak tegen den gedetineerde R. E., die in de buurt van Hoorn een vrouw had aangerand. Als get. deskundige werd de psychiater dr. Kruytbosch gehooid. Als verdediger trad op mr. A. Prins. De officier vroeg een dag hechtenis en verder ter beschikkingstelling van de regeering. Een autorit, die sensatie gaf. Aan een op 10 Juli 1935 te Zijpe gehou den harddraverij nam ook deel een pikeur uit Amsterdam, Klaas B., welke heer ver kikkerd werd op een leeren damesjas, die door hem uit de keuken van een café werd ingepikt en in de auto, waarmede het gezel schap 's avonds naar Amsterdam zou terug keeren, werd meegenomen. Inmiddels was echter de vermissing ontdekt en gemelde auto werd des avonds door de politie te Alk maar aangehouden en de mantel in beslag genomen. De heer Klaas B. had echter met zijn gezelschap de thuisreis niet gemaakt zonder hier en daar eens op te steken. Al thans zijn rijvaardigheid verdiende geen 10, wat bleek uit het feit, dat hij op den Helder- schen weg even voorbij Burgerbrug 'n motor rijder, zekeren Ausman, die aan den kant van den weg zijn, door een andere aanrijding, be schadigde motor stond te repareeren, een doffer gaf, waardoor deze sportman bloe dend werd verwond. B. had echter van de rit óók niet veel genoegen, aangezien hij eerst terecht stond wegens diefstal van gemelden damesmantel en later nog eens ter zake hierboven gemelde aanrijding. Ook voor deze aanrijding stond de pikeur terecht en hij werd bij verstek, want de ver dachte was niet verschenen, veroordeeld. De Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL Geen enkele vrouw is geheel logisch en redelijk als ze verliefd is en als ze excuses wil vinden voor den man dien ze liefheeft komen die gauw genoeg. „Ik weet zeker, dat Guy nog van je houdt", zei mevrouw Cameron met overtuiging. „Je had moeten wachten". „En u heeft Furber aangemoedigd", pro testeerde Stella. „Dat was alleen maar om Guv jaloersch te maken", was het antwoord. „Zoodra ik thuis ben zal ik Furber een brief schrijven en hem zeggen, dat zoolang hij weigert om me definitieve inlichtingen te geven om trent zijn inkomsten, ik weiger om een ver loving tuS6chen jullie te erkennen". „Doe zooals u wilt". „Kan het je niet schelen als het engage ment wordt verbroken?" „Ik zal er blij om zijn". Mevrouw Cameron dacht even na. „Dan doe je beter met hem te schrijven en het af te maken. Het is duidelijk dat je niets om den man geeft en een huwelijk zon der liefde is iets afschuwelijks. Bovendien, je bent nog zoo jong. Je hoeft de eerste ja ren nog niet te trouwen. We zullen heel ge lukkig met ons beiden zijn". „Het zou niet eerlijk zijn tegenover Fur ber antwoordde Stella, ofschoon haar hart van vreugde klopte bij de gedachte aan vrij heid. „Ik geloof niet, dat we medelijden met hem behoeven te hebben. Schrijf vanavond maar". „Ik zal er over denken. Het schijnt wel of ik niets heb gedaan dan vergissingen be gaan den laals'en tijd". Zij kwamen 's middags in Weyport aan en toen ze thuis kwamen ging Stella dade lijk naar haar kamer en bleef daar de rest van den dag. De gebeurtenissen van de laatste dagen kwamen terug als een booze droom. De blijdschap over haar verloving met Guy, de reis naar Londen, toen ze zoo heel gelukkig was; maar al spoedig hadden de wolken zich samen gepakt. Vanaf Syl- vester's geheimzinnig bezoek in Ryderstraat was Guy volkomen veranderd. Ze vroeg zichzelf af of dat door Valda kwam en haar hart antwoordde, dat dat onmogelijk was. Er moest iets vreeselijks gebeurd zijn, dat hem bewogen had zijn verloving te verbre ken en ze nam 't zich nu kwalijk dat ze hem niet haar volle vertrouwen geschonken had. Het is waar, hij wilde niet dat er ook maar iets tusschen bleef staan. Ze had hem ge smeekt, met voorbijzien van een gevoel van ingetogenheid en hij had haar smeekbede geweigerd. Nu herinnerde zij zich den blik van pijn en lijden in zijn oogen. Ze was een dwaas geweest en ze verdiende straf voor haar dwaasheid. „Ik kan er geen verklaring voor vinden. Ik alleen ben te laken en nu is het te laat", mompelde zij. Maar was het te laat? Guy was nog vrij en zij was gebonden. Dat zou ze in ieder geval veranderen en ze ging aan tafel zitten en schreef: Geachte heer Furber. Ik heb een groote vergissing begaan. Nu ik tijd heb tot nadenken zie ik in, dat ik u nooit zou kunnen trouwen. Ik heb u niet misleid, ik heb u niets éeloofd. Toch moet ik u vergiffenis vragen. Ik weet dat ik leelijk gehandeld heb. Ik zend u uw ring terug. Denk niet al te slecht over me. Uw toegenegen Stella Cameron. Ze wist wel dat de brief beter gesteld had kunnen worden, maar ze had zich geen tijd gegund er over na te denken. De brief moest aangeteekend worden en het was te laat om dien dendezlfden avond nog te posten, maar dadelijk na het ontbijt ging ze den volgen den morgen uit en toen ze den brief aan het loket van het postkantoor had afgegeven slaakte ze een zucht van verlichting. De zon scheen helder en ze besloot langs de haven te wandelen. In de baai lagen verscheidene oorlogsschepen voor anker en piketbooten voeren snel heen en weer. Ein delijk bereikte ze de landingsplaats en de commandant en de scheepsdokter van de „Drietand" kwamen juist aan wal. ,,Goedenmorgen", zei ze vroolijk toen de officieren naar haar toe kwamen. „Zoo, is u weer terug? Ik heb nog geen gelegenheid gehad om u geluk te wenschen met uw verloving met Hallam. U weet ze ker dat wij hem kwijt z(jn£" yroeg de com mandant. „Ik ben niet meer verloofd met Hallam", antwoordde ze met tegenzin „Dat spijt me, dat spijt me erg. Hij is een beste kerel en we zulle'n hem missen", zei de commandant en een pijnlijke stilte ontstond. „Misschien is het slechts een mis verstand. Dat hoop ik van harte", voegde hij er eindelijk bij. „Ik ook", zei zij bedaard. „Ze zeggen, dat hij een baantje heeft ge kregen bij de admiraliteit. Dat beteekent ge woonlijk een vlugge promotie. Furber is ook weggegaan. Hij zal niet gemist worden... Pardon. Ik vergat dat hij een vriend van u is", zei de dokter. Stella bleef zwijgen. Wat was ze blij dat ze nu niet genoodzaakt was om haar enga gement met den man, die niet gemist zou worden, mede te deelen. „Gaat u mee lunchen? Moeder zal het prettig vinden u te zien". „Met genoegen", antwoordden zij, want mevrouw Cameron was heel populair bij de marinelui. Ze begreep de zeeofficieren en had er den slag van het gezellig te maken. Na de lunch sprak de commandant eeni ge oogenblikken alleen met zijn gastvrouw. „Het doet me leed te hooren dat er on aangenaamheden zijn geweest tusschen uw dochter en Hallam. Hij is zoo'n beste vent. Kan er niets aan gedaan worden om dat weer in orde te brengen? Het is onbeschei den van me om me er mede te bemoeien, maar ik heb uw dochter gekend sinds ze een baby was en Hallam vanaf zijn jongensja ren. Is uw dochter van gedachte veran derd?" „Neen", zei mevrouw Cameron beslist. „Hallam dan?" vroeg hij en bemerkte toen dat Stella luisterde. „Ik geloof dat er een misverstand is", antwoordde mevrouw Cameron, „en ik hoop, dat het terecht zal komen". „Ik ook. Misschien kom ik binnenkort in de stad, dan zal ik hem eens opzoeken. Komt u op de „Drietand" thee drinken?" stelde de commandant voor. De uitnoodiging werd aangenomen en met gemengde gevoelens zette Stella weer den voet op het dek van de „Drietand". Alles herinnerde haar aan Guy en ze voelde dat ze dit verdriet niet dragen kon. Het was een geluk, dat zij niet hoefde te praten en ze was dankbaar toen ze weer weggingen. Toen Stella den volgenden morgen, wak ker werd, begreep ze niet hoe ze den dag zou doorkomen. Na het ontbijt vertelde ze aan haar moeder dat ze aan Furber ge schreven had. „Daar ben ik blij om", zei mevrouw Ca meron en kuste haar dochter teeder. Na de lunch ging Stella naar de golf- velden en probeerde te spelen, maar ze gaf het spoedig op en keerde naar huis terug. Haar moeder was uit en zij ging naar haar slaapkamer en pakte haar handtasch. Toen schreef ze een paar regels aan haar moeder: „Ik ga alleen naar Londen, moeder. Ik smeek u me niet te volgen. Ik wil Guy spre ken. Ons geluk zal niet door domme trots vernield worden. De oude heer Hallam houdt van me, ik zal naar hem toegaan en hem raad vragen. Ik logeer in het Langham hotel. Kom niet, moeder! Ik ben liever al leen. Veel liefs. Stella", Wordt vervolgd). Een juffrouw met een lange tong. Een lid van de Vrijw. Verkeers politie in overtreding. De grossier H. W. J. v. d. H, uit de Keizer straat te Helder, die bereids voor het Kanton gerecht te Alkmaar terecht stond ter zake het rijden met een luxe auto, waarvan slechts 1 koplamp voldoende licht gaf, had zich nu ook nog voor den Politierechter te verantwoorden, omdat hij aan het hem door den gemeente veldwachter v, d. Heijden gegeven stopsein geen gevolg had gegeven. Verdachte had zelf nog een getuige k dé charge meegebracht en verklaarde voorts dat hij lid is van de Vrijwillige Verkeerspolitie en het stopsein, opheffen van de hand en het zwaaien van een brandende zaklantaarn, beslist niet had opgemerkt. Het ontbreken van voldoende licht was veroorzaakt door kortslui ting, die verdachte naar zijn meening voldoen de had gerepareerd. Een rijksveldwachter, die hem onder Schoorldam reeds aanhield, had vergunning gegeven door te rijden. De Officier was van meening dat verdachte, al was hij dan lid der V. V. P., nu toch zelf in gebreke was gebleven en requireerde 60 boete of 15 da gen. Vonnis conform. Een telefoontoestel van het rijk beschadigd. De heer Willem Otto Pr., ingezetene van den Helder, had op 8 April aldaar 'n telefoon toestel van het Rijk met geweld afgerukt. Deze vernieling vormde een onderdeel van een an dere verder niet vervolgde zaak. Verdachte was niet verschenen en werd bij verstek ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen, waar mede deze kwestie wel van de baan zal zijn. Een Noord- en Zuidschermer in woede ontstoken. Een 36-jarigen visscher, Joh. S. genaamd, wonende te Driehuizen, gem. Z.- en N.-Scher- mer, was ten laste gelegd dat hij aldaar den heer H. Kromhout, een 33-jarige opzichter der Werkverschaffing, tevens secretarie-ambtenaar, op 26 April 'n hevigen klap tegen zijn gelaat had toegediend en stond thans deswege terecht. De verdachte had getracht zijn positie te versterken door een paar minderjarige kna pen, 'n bakkers- en 'n tuindersknecht als ge tuige décharge mee te brengen. De geheele bakkeleipartij was trouwens aangekomen door die jongens, die volgens het verslag van den opzichter hem hadden geplaagd en toen door hem waren afgestraft. Daarna was de visscher tusschenbeide gekomen en had den opzich ter een bloedende wond bij het linkeroog toe gebracht. Volgens den verdachte zou hij van den opzichter en diens broeder slaag hebben gehad, toen hij de jongens wilde ontzetten. Daarop beweerde de verdachte dat Kromhout stond te liegen. Na optreden van de jonge lieden, nog te jong om onder eede gehoord te worden, requireerde de officier 15 boete of 10 dagen, waarop een totaal mislukt oratio pro domo van Jan Sch. en tot slpj, veroordeeling tot 20 boete of 10 dagen. Een ruwe Zijpenaar. De 29-jarige arbeider Leendert D. te Sint- Maartensbrug verscheen voor den rechter, omdat hij op Katrijp, gem. Schoorl, na een ontstaan conflict wegens het niet den voorrang geven bij 't overzetten met een bootje, Hessel Kuiper met een schop een slag op den rug had toegebracht. Reeds vroeger had Leendert ruzie gehad met Hessel en hij was bij een vo rig samentreffen aan zijn kaak gewond. Beide combattanten zijn werkzaam bij het Staats- bcschbeheer. De reeds bejaarde Hessel Kuiper reclameerde als schadevergoeding 25, die de Rijksverzekeringsbank hem niet wilde geven. De officier nam het gebeurde nogal ernstig op en requireerde 25 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch, voorts toekenning aan Hessel K. 10 schadevergoeding voor het ge leden leed, terwijl de schop werd terugge geven. Ruitentikker en stoelbreker. De niet verschenen heer Gijsbrecht Sp. te Helder had zich op 18 April aangenaam bezig gehouden met in het door J. Veenstra gehuur de logement een glasruit en een stoel te ver nielen. Gezegde heer Sp. verkeerde in kenne- lijken staat en was de deur uitgekegeld. Als contra-prestatie verrichtte hij bovenge melde vernielingen. Eisch en vonnis 15 boete of 10 dagen. Weer 'n ambtenarenbeleediging. 60)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6