ff Een prachtig examen DE LAATSTE LES VAN LANGELOT ONDEUGDELIJK PAARDEN- VLEESCH, Ernstige vleeschvergiitiging te Bieleield. ZES KINDEREN LEVEND VERBRAND, DE AFFAIRE-JACOB, Een arbitrage-commissie. SOCIALE VERZEKERING IN AMERIKA. Ontwerp door den Senaat aan genomen. 0OO&&&& ftadioprngromma Vrijdag 21 Juni. HILVERSUM, 301 M. (8.—12.— 4.-8.- en 11.-12.- VARA, de AVRO van 12.4.— en de VPRO/ AVRO van 8 11.— uur). 8.— Or.pl. 10.VPRO-Morgenwijding. 10.15 Voordr. R. Numan. 10.30 Or- elspel Cor Steyn. 11.— Voordr. R. "uman. 11.20 en 12.— Gr.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. 2.— Zang door mevr. M. Stoeckart. Aan den vleugel E. Veen 2.20 Or.pl. 2.50 Voordr. N. Knoop. 3.10 De Avro-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 4 Or.pl. 5.— Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest olv. H. de Oroot. 6.01 Or.pl. 6.10 Voordr. J. Lemaire. 6.30 Verv orkestcon cert. 7.— Lezing over het Familie recht door mr. Reine v. d. Heide. 7 20 Verv. orkestconcert. 7.45 Vaz Dias en SOS-ber. 8.Dr. K, F. Sparnaay: Uit het Johannes Evan gelie. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o. 1 v. C. Schuricht. (Ca. 9.— A. F. J Portielje: Natuur en leven. 10.15 Vaz Dias en Vrijz. Godsd. Persbu reau. Hierna causerie Dr. H. Faber. 11.—Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30— 12.— Or.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz.) 8— Schriftlezing en meditatie. 8159.30 Or.pl. 10.30 Morgen dienst olv. ds. P. de Jong. 11.— Or.pl. 11.1512.Viool recital L. Laguna. Aan den vleugel: H. La- guna-Del Valle. 12.i5 Or.pl. 12.45 Orgelconcert F. Kloek. i.30 Ensem ble v. d. Horst en gr.pl. 2 30 Chr. Lectuur. 3.3.45 Verv. Ensemble van der Horst. 4.— Zang door H. Borkent, tenor. Aan den vleugel L. Hfnse—Bröcker. 5.— Deel. door G. R Wielenga. 5.45 Or.pl. 6.30 Cau serie A. J. Herwig. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 7.30 Literair halfuur. 8.— Vai Dias. 8.05 NCRV-orkest olv. P. v. d. Hurk en het Chr. Radio-koor olv. J. Couvée 9 Causerie A. J. L. Looyen. 9.30 Verv. concert mmv. M. Kwant, so praan en A. in der Maur, tenor (10.— Vaz Dias). 10.30-11.30 Or.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 1050 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel. 11.50 Voor de scholen 12.10 Het Trocadero Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 Versl. van de Senior TT op Man 2.20 Voor de scholen. 3.20 Schotsch Studio orkest. 4.05 Or.pl. 4.35 E. Cölom- bo's orkest. 5.35 Het Ernesco-kwin- tet. 6.20 Ber. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Bach-concert. 7.50 Theater- nieuws. 8.10 BBC-Dansorkest olv, H. Hall. 8.50 BBC-orkest olv. E. Goossens. 9.50 Ber. 10.20 Causerie. 10.35 „The Nightingale", spel naar Andersen van Fr. Dillon. 11.20 12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv F. Gaillard mmv. soliste. 8.20 Cel lo-recital J. Salmon. 9.05 Oevar. progr. Hierna dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 12.20 2.20 Concert uit rest. Ritz. 3.50 —5.50 A. Albech's Blaas-orkest. 8.30 Sonateconcert, viool en piano 8.50 Opening van het Jaarcongres van het Leger des Heils. 9.20 Rep 10.10 Saxofoonsoli. 10.40 Fluit- en guitaarrecital. 11.10—12.50 Dans muziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkest concert. 12.20 Orkestconcert. 4.20 Zang, viool en piano. 5.20 Orkest concert. 7.20 Kwintetconcert. 8.35 Mörike-herdenking. 9.05 Piano recital. 9.30 „Sommersonnenwende" gevar. progr. 11.20—12.20 Jeugd- concert. ROME, 421 M. 9.10 „Battina". spel van A. de Musset. 9.50 Orgel concert J. Kemas. Hierna tot 11.20 Gr.pl. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Or.pl. 5.20 Po pulair concert. 6.20 Gr.pl. 6.35 Sa lon-orkest olv. Walpot. 7.35 Or.pl. 8.20 Hoorspel. 9.25 Gr.pl. 9.50 Cabaret. 11.—11.20 Or.pl. 484 M.: 12.20 Or.pl. en zang. 12.40 Salon orkest olv. Walpot 2.—2.20 Or.pl. 5.20 Kwintetconcert. 5.50 Piano recital. 6.35 Gr.pl. 7.35 Pianoduet ten. 8.20 Voor Oud-strijders: Sym- ph.-concert olv Vereist. 10.30— 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8 35 Rijkszending: Mörike-her denking. 9.05 IIja Livschakoff's or kest. 10.20 en 11.05 Ber. 11.20 12.20 Zonnewende-progr. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8-10.D, sender 10.10.20, Keulen 10.20— 12.05, Parijs R. 12.0512.35, Keu len 12.35—14.20, D.sender 14.20— 15.20, Lond. Reg. 15.2O-15.50, Kalundborg 15.50—16.20, Parijs Radio 16.20—17.20, Keulen 17.20 —18.50, Brussel VI. 18.50—19.20, D sender 19.20—21.20, Lond. Reg. 21.20—21.40 Leipzig 21.40-22.30 Boedapest 22.30—22.50 en Leipzig 22.50-24.—. Lijn 4: Parijs R. 8.05—10.35, Lond. Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20—12.50 Lond. Reg. 12.50— 15.20, Droitwich 15.20—18.20, Brussel VI. 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50-20.20, Droitwich 20.20 -21.50 en Lond. Reg. 2150— 24.—. gen en sinds maanden hebben wij in deze richting gewerkt. De moeilijkheden daarbij zijn enorm. Het gelijkt een legpuzzle, waar bij het tot dusverre onmogelijk is gebleken de stukken bijeen te voegen. Thans zijn wij voor het eerst in de gelegen heid geweest twee belangrijke stukken bijeen te voegen en wij gelooven, dat het goede be gin het thans wellicht gemakkelijker zal ma ken ook de overblijvende stukken van deze ingewikkelde puzzle samen te voegen. De rede van den Duitschen Rijkskanselier op 21 Mei, waarin Duitschland zich bereid verklaarde zich vrijwillig te beperken tot een vlootsterkte van 35 der vloot van het En- gelsche Rijk, bood een concreet uitgangspunt Voor de toekomstige vlootbeperking. Wij oor deelden het daarom onvermijdelijk dit voor stel zoo spoedig mogelijk te bespreken met vertegenwoordigers van Duitschland, om de volle uitwerking en zijn nauwkeurige betee- kenis vast te stellen. Reeds spoedig na het be gin der besprekingen, die over enkele kwes ties nog voortduren, kwamen wij tot de con clusie, dat het voorstel een bijdrage van groote beteeken is was voor de zaak der toe komstige vlootbeperking, en dat het de tot stand koming van een algemeen accoord over de kwestie der beperking tusschen alle vloot- mogendheden zou vergemakkelijken. Wij hebben het voorstel derhalve aangeno men. De verhouding van 35 is een perma nente, dat beteekent dat de Duitsche vloot nooit 35 der Britsche vloot zal te boven gaan, onverschillig, of de Britsche vloot- macht door verdragen beperkt is of niet. De wereld is dus, voorzoover het Duitschland be treft, bevrijd van den vrees voor een nieuwen vlootwedloop. Duitschland zal zich aan deze verhouding houden onverschillig of de an dere mogendheden hun vloot zullen uitbrei den. Deze verklaring der Duitsche regeering is het. die de regeling maakt tot een zoo waardevolle bij drage voor het probleem der Vloot beperking, want zij beteekent, dat Duitschland zich onthoudt niet al leen van een wedloop met Enge land, maar ook met alle andere lan den. Wij verheugen ons in de verwachting, dat deze verklaring de natie mag bevrijden van iedere gedacht aan een wedloop in den vloot- bouw. Duitschland heeft er verder in toegestemd, dat de berekening der vlootsterkte geschiedt naar scheepsklassen. Dit schept onmiddellijk duidelijkheid en heft de onzekerheid op, die onscheidbaar is van een systeem van begren zing, dat alleen en uitsluitend steunt op totale tonnage. Natuurlijk zijn, om het ac toord practisch uitvoerbaar te maken, bepa lingen ingevoegd voor bepaalde afwijkingen bij de nauwkeurige berekening der tonnage naar scheepsklassen. Zooals tot uitdrukking is gekomen in de rede van den Duitschen Rijkskanselier van 21 Mei, is Ehiitsehland het met Engeland eens, dat de onderzeebooten moeten worden afgeschaft. Het is intusschen genoegzaam bekend, dat eenige landen met dat voorstel niet instemmen en het is dan ook onwaar schijnlijk, dat het op het oogenblik verwerke lijkt kan worden, ónder deze omstandig heden moet Duitschland, indien het gelijk heid van status met alle andere mogendheden zai hebben, duidelijk het recht hebben tot het bouwen van duikbooten, en daar in de be staande Vlootverdragen andere landen het recht tot gelijke sterkte in deze klasse met Engeland hebben, moet Duitschland een ge lijk recht bezitten. Niettemin heeft Duitschland op het oogen blik de uitoefening van die recht begrensd, doordat het zich verplicht 45 van de on derzee-tonnage van de Britsche vloot niet le boven te gaan. Indien in de toekomst met het oog op een verandering in de wereldsituatie ten ongunste van Duitschland de Duitsche regeering dit percentage wenscht te over schrijden, kan zij dat slechts doen na vriend schappelijke besprekingen met Engeland Bovendien zal de geheele Duitsche onderzee tonnage steeds binnen de totale tonnage blij ven, die berekend is op grond van de 35 hetgeen beteekent, dat de Duitsche regeering het recht om meer dart 35 der Engelsche onderzee-tonnage aan te bouwen slechts kan uitoefenen ten koste van de tonnage van een andere scheepsklasse. Bij de besprekingen, die deze week worden voortgezet, werken de vlootdeskundigen de practische toepassing van het accoord uit in den vorm van bouwprogramma's, en het is ons hoopvol vertrouwen, dat wij in de ge legenheid zullen zijn om te komen tot nieuwe besprekingen met andere mogendheden, me: het doel, algèmetne overeenkomsten tot stand te brengen over den vorm en de details der vlootbeperking. De Duitsche Rijkskanselier, die de bijzon dere verantwoordelijkheden erkent, die voor de Britsche vloot bestaan, heeft uit eigen wil de sterkte der Duitsche vloot voor alle tijden beperk tot 65 beneden de sterkte der En gelsche vloot. De admiraliteit is van meening, dat Engeland, indien het dit aanbod had geweigerd, een zeer ernstige verantwoordelijkheid op zich zou hebben geladen. Zij is er van overtuigd, dat Engeland met het sluiten van deze overeenkomst iets vol bracht heeft, dat tot een zegen zal worden niet alleen voor Engeland, maar voor alle andere landen en dat onder omstandigheden er belangrijk toe zal bijdragen, dat de vreed zame betrekkingen in de geheele wereld worden bevorderd." Na het eten van paardenvleesch, dat af komstig was uit Warendorf, zijn te Bielefeld (Dtl.) twintig personen ziek geworden. Bij drie hunner deden zich zoo ernstige vergif tigingsverschijnselen voor, dat zij naar liet ziekenhuis moesten worden gebracht. Een chauffeur is reeds overleden, terwijl een moe der en haar kind nog in levensgevaar ver- keeren. Bij de overige patiënten zijn de ver schijnselen minder ernstig. Het paardenvleesch, waarvan was gege ten, is in beslag genomen. Uit het onderzoek door een dierenarts is gebleken, dat het vleesch afkomstig was van een ziek dier. In de nabijheid van het Zuid-Slavische dorp Opowe, in het Zwabische koloniegebied tus schen Theiss en Donau, had een boer, terwijl hij op het veld werkte, evenals zijn vrouw, zijn drie kinderen ondergebracht in een zo- merverblijfje, dat uit riet was opgetrokken. Plotseling bemerkte hij, dat dit huisje in lich terlaaie stond. Ondanks wanhopige reddings pogingen is men er niet in geslaagd de kinde ren te redden. In het dorp Neubanowitsj is een dergelijk on geluk gebeurd. Ook hier had een boer zijn drie kinderen opgesloten in een rieten hut, waar zij moesten slapen. Door onbekende oorzaak is deze hut in brand gevlogen, zoodat de kinderen levend verbrandden. Bij beide ongelukken hebben de ouders ernstige brandwonden bekomen. De vrouw van den eerstgenoemden boer is zoo ernstig ge wond, dat voor haar leven gevreesd wordt. In haar wanhoop wierp zij zich in den vuurgloed, die van de rieten hut was overgebleven. Naar de „Baseier Nachrichten" meldt, is de overeenstemming inzake het Duitsch-Zwitser- sche arbitragegerecht ter behandeling van de affaire-Jakob thans volledig. Ten aanzien van de drie neutrale scheidsrechters zijn de candi- daturen van een Noor en een Fin door Duitsch land aanvaard. Ook over den derden,- door Duitschland voorgestelden arbiter is men het eens geworden. Zoodra de aangezochte arbiters zich bereid hebben verklaard hun medewerking te verleenen, zullen hun namen gepubliceerd worden. ENGELSCHE OUD-STRIJDERS IN DUITSCHLAND. Het bezoek droeg een particulier karakter. In het Lagerhuis heeft de oppositie-liberaal Batteh den minister gisteren gevraagd of het voorgenomen bezoek der Engelsche oud strijders aan Duitschland met toestemming der regeering gebracht werd en of het eenige politieke beteekenis had. Sir Samuel Hoare antwoordde, dat het be zoek een volkomen particuliere onderneming van het Britsche legioen was. De regeering stemde wel in met het beginsel dat aan deze bezoeken ten grondslag lag, n.1. toenadering tusschen de volkeren van Europa te bevorde ren. Batten zei daarop, dat hij niet tegen het bezoek als zoodanig was, maar wist de re geering b.v. of de Engelschen ook Duitsche oud-strijders in concentratiekampen of ge vangenen zouden mogen bezoeken? Sir Samuel: Ik kan slechts herhalen, dat de regeering niet met het bezoek te maken heeft. Batten: Maar vindt de regeering dan niet dat het bezoek een politiek tintje krijgt als een man in de positie van den prins van Wales het op een openbare vergadering aanprijst? Vindt de regeering deze houding van den troonopvolger goed of keurt zij haar af? Sir Samuel: Ik heb ook hierin niets af te keuren of goed te vinden. Batten liet het er toen bij, maar Morgan Jones wou nog weten of het bezoek na de aanbeveling van den prins van Wales niet als een polit:eke manifestatie <on aangezien of uitgelegd worden? Op deze laatste vraag gaf de minister geen antwoord meer. DE MUITERIJ IN DE GEVANOENIS- MIJN. De muiters hebben berouw. Een nader bericht uit Lansing over de muiterij der in de mijn te werk gestelde straf' gevangenen behelst, dat allen thans vol Berouw in hun cel zijn teruggebracht, door de bewapende bewakers. De muiterij is be dwongen, zonder dat er bloed heeft ge vloeid/ maar ook zonder dat er eenige con cessie aan de muiters is gedaan. DUITSCHLAND ZINGT „Dag van het Duitsche lied". A.s. Zondag zal in geheel Duitschland de „Dag van het Duitsche lied" worden ge vierd/ Overal zullen openbare zanguren wor den gehouden en de regeering heeft het volk aangespoord, dezen dag plechtig mede te vieren en zich te voegen in het koor der zangers. HOEVEEL ITALIANEN ZIJN ER OP DE WERELD? Het aantal over de geheele wereld ver spreide Italianen bedraagt volgens recente statistische gegevens meer dan 9Vi millioen, waarvan ongeveer 7 3/4 millioen in Amerika en Australië en ongeveer 2 millioen in Euro pa, Afrika en Azië. De bladen publiceeren deze gegevens als een bewijs voor de expan sieve Iracht van Italië en wijzen er daarbij op, dat deze imposante menigte op het oogen blik voor het buitenland werkt, waardoor het buitengewoon urgent wordt het probleem der Italiaansche expansie te bestudeeren. EEN ONVOORZICHTIGE ADMIRAAL. Publicaties tegen Rusland. In het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft een van de leden een reso lutie ingediend, waarin wordit aangedrongen op disciplinaire maatregelen tegen schout-Bij nacht Staerling, die in een blad een artikel had geschreven tegen de Sowjet-republiek. Er zijn leden van de marine-commissie uit het Huis van Afgevaardigden, die wenschen, dat er tegen dezen marine-officier zal worden opgetreden. Enkele Amerikaansche bladen vinden ook, dat Staerling moet worden aan gepakt. De senaat te Washington heeft het regeeringsontwerp betreffende de sociale verzekeringen, dat de ouderdomspensioenen en de sociale verzekering wettelijk vastgelegd wenscht te zien, in zijn zitting van Woensdag aangenomen met 76 te gen 6 stemmen. Bovendien werden eenige aanvullingen op dit ontwerp goedgekeurd, onder meer een, volgens welke alle ondernemingen, die par ticuliere pensioenskassen hebben, niet wor den getroffen door de belasting, die volgens het ontwerp van werkgevers en werknemers wordt geheven. Het ontwerp is thans doorgezonden aan de gemeenschappelijke commissie der beide Huizen, die bestaat uit senatoren en afge vaardigden. Deze commissie zal het eens moeten worden over de dooi- den senaat goedgekeurde amendementen. 25000 GESNEUVELDE PARA- OUAYERS HERDACHT. De minister van buitenlandsche zaken van Bolivië en Paraguay zijn te Montevideo (Uruguay) geweest om daar deel te nemen aan de feestelijke viering van de totstandko ming van den wapenstilstand. Later vond in de kathedraal te Asuncion (Paraguay) een plechtige herdenking plaats van de 25.000 Paraguayers, die in den oor log waren gesneuveld. De president, de mi nisters en de leden van het diplomatieke corps woonden den dienst bij. WERVELSTORM TEISTERT ZUID- AUSTRALIE. Aanzienlijke schade in het kustgebied. Het Zuid-Oosten van Australië is gisteren geteisterd door een hevigen wervelstorm, welke ook van aardschokken vergezeld ging. Voor zoover tot nog toe vaststaat, zijn twee personen in de door den cycloon hoog opgejaagde golven der zee verdronken. Op wonderlijke wijze werden drie vis- schers gered, die men reeds verloren waan de daar de overblijfselen van hun boot op het strand in de nabijheid van Cronulla wa ren aangespoeld. Oorlogsschepen en vlieg tuigen werden uitgezonden en ontdekten de visschers tenslotte op een klip, waar zij vijftig uren zonder voedsel hadden doorge bracht. Hun dorst hadden zij gelescht met druppels water, die van den top van de kljp omlaagvielen. •Men moest de totaal uitgeputte mannen met behulp van touwen van de vijftig meter hooge klip omlaag laten zakken. De aardschokken, welke den cycloon ver gezelden, waren in de Noordelijke voorstad van Melbourne zoo hevig dat in de huizen de stukken plafond naar beneden kwamen. In het kustgebied is ernstige schade aan gericht. doet Ge, als U xich op 't examen alles kunt herinneren, wat Ge eens geleerd hebt. Ge tijt helder en geconcentreerd, rustig en kalm als Ge xoo'n „AKKERTJE' neemt ERNSTIOE STAKINGSONLUSTEN. Twee dooden in Zuid-Carolina. Voor een textielfabriek te Union in den staat Zuid-Carolina (Noord-Amerika) is het tot bloedige stakingsonlusten gekomen. Bij de botsingen tusschen de politie en ongeveer 1000 stakers zijn twee arbeiders doodgescho ten. STAKING VAN TELEGRAFISTEN. Het uitvaren van het Amerikaansche s.s Manhattan van de United States Line uit de haven van New York, dat gistermorgen moest plaats vinden, is ter elfder ure verhin derd door het in staking gaan van drie radio telegrafisten, die eischten, dat nog twee tele grafisten in dienst zouden worden genomen en dat hun salaris verhoogd zou worden. De reederij heeft onverwijld pogingen in het werk gesteld om het geschil bij te leggen. DE MEISJESSTUDENTEN TE OXFORD. Een nadeel voor de heeren studenten? Naar aanleiding van de verwijdering van eenige Engelsche meisjesstudenten van col leges te Oxford schrijft Louise Martin een beschouwing in de „Star", waarin zij op merkt, dat er per jaar zeker twaalf jongens studenten worden weggejaagd, zonder dat zulks de aandacht trek bij het groote publiek, maar dat dit het naadje van de kous wil weten, wanneer een meisje wordt wegge jaagd. Vrouwen te Oxford, zei eens het hoofd van een jongenscollege, zijn een last. Zij raken verloofd met mijn studenten en maken, dat zij zakken voor hun eerste examens. Te Ox ford zijn vijfmaal zooveel jongens- als meisjesstudenten, en natuurlijk stelt slecht6 een klein deel van die meisjesstudenten een ongewenschte belangstelling in haar manne lijke collega's. Hoewel zij een druk onderling bestaan hebben en doen alsof zij van de jon gens niets willen weten, vechten zij voortdu rend er voor, dezelfde voorrechten te verkrij gen als de jongensstudenten. De tijd, dat de meisjes met een chaperonne naar het college gingen, is sinds lang voorbij. En zij hebben een hooge mate van vrijheid veroverd, maar nog niet genoeg. Zij hebben nog altijd het gevoel, alsof zij op een kostschool zijn. Het is ongetwijfeld waar, dat in vele opzichten de meisjes onderworpen zijn aan allerlei hinder lijke bepalingen ,waar de jongens geen last van hebben. Zoo moeten zij altijd, als zij naar college gaan, hun studentenmuts dra gen, terwijl de jongens die alleen hoeven te dragen bij examens en andere groote ge legenheden. Voor het overige staan zij echter vrijwel met de andere studenten gelijk. Als echter een meisje van school naar col lege komt en zich verbeeldt, dat zij nu einde lijk vrij zal zijn en kan doen wat zij verkiest, is zij weldra teleurgesteld. Als zij met een jongen student thee gaat drinken, moet zij haar en zijn naam opschrijven, mitsgaders den naam van het meisje, dat zij als chape ronne meeneemt. Als de directrice van haar college vindt, dat zij te vaak uitgaat, krijgt zij een standje en worden haar uitgangen ge rantsoeneerd. Op de meisjescolleges mogen de meisjes niet meer dan drie bals per win ter bijwonen en dan moet nog meegedeeld worden waar het bal is, wie de gastvrouw is en wie de man, die haar begeleiden zal. Men zegt zelfs, dat zij niet met een jongen mag gaan roeien of zeilen, tenzij zij een verklaring kan overleggen van haar ouders en van hem, dat zij met hem verloofd is, maar dat schijnt toch wel overdreven te zijn. Het is niet zoo ongewoon, dat een studente van een college verwijderd wordt, meestal ge schiedt dat, omdat zij onvoldoende werkt en dan hoort men er niets van. Dit komt, omdat er betrekkelijk weinig plaatsen en veel gega digden zijn, zoodat haar plaats dadelijk wordt ingenomen door een meisje, dat wel wil werken. De schrijfster zegt, dat op de jongenscolleges anders is. Daar laat men de studenten graag tijd voor vereenigingsleven en sport, maar de directrices van ae meisjes- colleges hebben daar weinig oog voor. Inder daad lijkt het er wel eens op, alsof die direc trices er werkelijk op uit zijn, van hun col lege een soort van kostschool te maken. TROTSKI ZENUWZIEK? Naar verluidt, zou Leo Trotski, die deze week in Noorwegen is aan gekomen, op medisch voorschrift volledige rust moeten houden tot herstel van zijn geschokt zenuw gestel. Men verwacht, dat hij zich na zijn verblijf van 6 maanden in Noorwegen naar Denemarken zal begeven. 25. Nee maar, wat zag die koffiepot er uit, toen hij weer heelemaal was leeggeloopenl Hij hing in elkaar als een oude kous en zijn tuit hing er slap bij, tot groot vermaak van het melkkannetje en den suikerpot, die er intusschen bij was komen staan. 26. „Wat moeten we nu beginnen," huilde Langelot tegen Duimelot. „Weet je wat", zei Duimelot, „we zullen den koffiepot een lekker warm bad geven. Mis schien knapt hij dan wel wat op." Dit gebeurde en het warme schuim spatte weldra in de keuken rond,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7