8 T^caidüciaal Ttuzuws HEEMSKERK GRAFT WINKEL WHERINGERWAARD OUDKARSPEL OUDENDIJK URK SCHAGERBRUG BEVERWIJK CASTRICUM fUuuh en 'JmmBouw Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Jladiapwgtamma Bloembollencultuur, De afd. kwam Woensdagavond bijeen ter bespreking beschrijvingsbrief, 177ste Alg. vergadering. O.m. werd voorgelezen een door haar ingediende of nog in te dienen motie op de eerst volgende alg. bijeenkomst inzake een gelijkstrekkend voorstel der afd Hillegom om te geraken tot algeheele af schaffing van regeeringsbemoeiingen in het bollenvak overtuigd dat zij is dat verdere be moeiingen op den duur tot funeste gevolgen voor het vak leiden moet daar bij haar vast staat dat verdere saneering uitbreiding der culturen in het buitenland beteekend Beslo ten werd wanneer de afd. Hillegom ter elf der ure haar voorstel zal intrekken, dat bi. het hoofdbestuur aangedrongen zal worden tot behandeling dezer motie, commentaar overbodig daar de motie vergezeld gaat van een duidelijke toelichting. De heer H. Sinnege zal de Alg. vergade ring, wegens drukke bezigheden, als afge vaardigde niet bezoeken, in zijn plaats zal een plaatsvervanger optreden. Kerkelijke functies. De heer S. Haas alhier is benoemd tot kerkelijk ontvanger der N. H. gemeente Oraft, de heer C. Slooten Wzn. tot president kerkvoogd, terwijl de heer Q. Bax de func tie van secretaris-kerkvoogd vervult. Autobotsing. Dinsdagmidag heeft er een ernstige autobot sing plaats gehad in deze gemeente, ter hoogte van het Raadhuis. De heer Nuijens uit Schagen, die, komende van Lutjewinkel, bij het raadhuis de bocht nam naar het Oosteinde, kwam in hevige bot sing met de auto van dr. Broekens, alhier, die, komende uit de richting Nieuwe-Niedorp, ook naar het Oosteinde ging. De botsing was zoo hevig, dat de auto van den heer Nuijens met kracht tegen een boom r.ed, waar zij zich vastwerkte en de auto van dr. Broekens, na eerst op het trottoir gebotst te zijn, tegen het café „de Zwaan" op het trot toir bleef staan. Waar dit juist in het middaguur gebeurde was er spoedig veel belangstelling. De jnaterieele schade is niet onaanzienlijk, doch naar wij vernemen zijn beide partijen verzekerd. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Kermis 1935. Toen Zondagochtend de regen in stroo men neerplaste zag het er voor de ker- misgangers weinig bemoedigend uit. Maar gelukkig, in den namiddag glun derde een vriendelijk zonnetje op de wachtende kramen, schommelschuitjes en wat dies meer zij, neer en kon het jaarlijksche feest beginnen. Allengs kwamen de bezoekers opda gen en vooral 's avonds werd het bui tengewoon druk. In het bijzonder mochten de café's zich in een flinke belangstelling verheu gen. Bij Schenk hielden de „Jazz-krings" uitstekend de stemming er in. In de zaal van Van der Woude zette het bekende trio uit Enkhuizen zijn beste beentje voor en speciaal willen we in dit ver band een compliment aan den heer Zee man maken. Evenals het vorige jaar had hij de band van Siem Spruit gearran- g rd en wat we hier te hooren kregen behoorde zeker wel tot het beste. Maandagavond draaide bij den heer Schenk het bekende filmwerk: Circus clown. De zaal was goe l bezet en er is door de aanwezigen hartelijk gelachen om de avonturen van Joe Brown. Ook de zaal van Van der Woude telde tal rijke aanwezigen.Hier voerde de Kon. Let ter k. Vereen. „J. J. Cremer" uit Haarlem het b'ijspel van Henk Bakker „Robbedoes" op. Met dit stuk behaalde deze vereeniging in den tooneelwedstrijd den afgeloopen winter in Nieuwe-Nie dorp gehouden, den eersten prijs. Ook de Dinsdag is een echt gezellige dag geworden. Tot laat in den nacht bleven de talrijke bezoekers bijeen en de Wieringerwaarders kunnen dan ook op een paar prettige dagen terug zien. Comm. Part. Holl. Een openbare vergadering werd1 gehou den op Dinsdag 18 Juni 's avonds half acht in het lokaal van den heer Jansen. De heer K. Borst Jr. had als onderwerp: Waarom gezinssteun. Spreker memoreerde de oprichting van den bond voor noodlijden de tuinders, teneinde steun te krijgen in wel ken vorm dan ook. Gezinssteun scheen bij de hoogere instanties geen genade te kunnen vinden. Men noemde het „een premie op de luiheid". Men achtte productiesteun wen- schelijker. Er schijnt in dit opzicht echter iets te veranderen. Spreker haalde in dit verband opmerkingen aan van het kamerlid Groen. Ook anderen vinden de tegenwoordige steun maatregelen totaal onvoldoende. In de land- bouwcrisiswet zit, in groote lijn gezien, een klassekarakter. Het is noodzakelijk dat er een regeling komt voor gezinssteun. Wij, als communistische partij, moeten ons in de ge meente laten vertegenwoordigen, opdat van uit de gemeente een drang in die richting gaat. De heer C. Borst Pzn. had als onderwerp: De a.s. gemeenteraadsverkiezing. Spr. had nog geen praktijk in den gemeen teraad, maar een langdurige praktijk is nog geen aanbeveling. Er wordt alles gedaan om het communisme te bekladden. Het com munisme moet men niet beoordeelen naar eer. persoon. Men noemt ons tuinders nogal eens crisiscommunisten. Maar is het niet ge lukkig dat de oogen van de menschen open gaan, al was het mogelijk beter geweest als dit eerder was gebeurd? De maatschappij heet voor ons, kleine tuinders en boeren, een verkeerde samenstelling. Veel heb ik, zeide spr., meegemaakt in de burgerlijke vereeni- gingen en instellingen. Hier bleek dat een groep van menschen overbodig was. Er is geen geld om hen te hel pen. De eenige uitweg ls een andere maat schappij-vorm. Er zal gevoerd moeten worden een stiijt van klasse tegen klasse. Het belang van een burgemeester, een advocaat enz. is nu een maal anders dan van iemand in de werk ver' schaffing. Ook de sociaal-democraten in ons dorp zijn onze vijanden. Ik kan mij echter niet voorstellen, dat de arbeiders dit willen, het is het drijven van de leiders. In den goeden tijd hebben de S.D.A P.-ers inderdaad goede dingen naar voren gebracht. De waterleiding b.v. Die moest er komen voor de gezondheid. N'u wordt de waterlei ding afgesneden als c geen geld is om te betalen. Spr. noemde meer dingen op, welke voor de mindere klasse dreigen verloren te gaan. Hiervoor moeten wij vechten. Spreker wees op de progressieve belasting, welke nu juist niet aangenaam was voor de tuinders, wat betreft mijn uitlating in de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, dat leden die niet betalen kunnen geroyeerd moeten worden, deze uitlating handhaaf ik ten volle. Voor deze menschen moet het B.A. zor gen. Hierna verkreeg mr. S. de Jong uit Am sterdam het woord, met als onderwerp: De gemeente-politiek en de communisten. Spr. wees op het verschil in de pamfletten die verspreid zijn in deze gemeente. Met het pamflet van de communisten zijn zij er in geslaagd buiten de grenzen van Oudkarspel te komen. Het is geen toeval dat de s.d.-wet houders wees op zijn langen staat van dienst. Wij moeten dit niet onderschatten, want in de bloeijaren zijn er inderdaad voordeelen voor de arbeiders behaald. Doordat he* de bourgeoisie goed ging, kregen ook de arbei ders iets, al was net ook heel weinig. Dit is de politiek van de sociaal-democraten om in tij Jen van hoogconjunctuur enkele voordee len te behalen. Door de crisis zijn veel menschen aan het denken gebracht en als zij dan een commu nistisch spr. hoorden, die hun op den ver keerden maatschappijvorm wees, en hun den weg wees hoe er uit te raken, dan werden zij communist. Dat zijn dus crisiscommunis ten. Maar dat wil r.iet zeggen, dat als het hun weer beter gaat zij het communisme weer den rug toe zullen keeren. De S.D. wil stukje voor beetje de macht ver overen. In Zaandam had men een meerder heid en er kwam een S.D. burgemeester. Een beste man, maar hij was aangesteld door de Kroon en moest b.v. bij een staking de onder kruipers beschermen. Zoo vatten wij onze taak niet op. Spreker wees op de verkiezingsuitslagen en de goede resultaten voor de C.P.H. In Fiii- terswolde behaalden wij de meerderheid. De burgemeester zal zich daar niet prettig voe len. Er zullen daar twee communistische wethouders komen. Zullen deze de gemeente-- begrootitig in de war sturen, zullen zij' dwaze voorstellen doen? Niets daarvan. Zij zullen bun werk goed doen. Wij zullen daar een be grooting maken, die iedere arbeider en arme ijoer verstandig zal vinden. Waar zat het geld vandaan komen om den steun op te voeren? Dt zullen wij door een belasting regeling halen van hen, die het hebben. Mo gelijk zal de regeering dan ingrijpen, want aan het geld van de rijken mag men niet tomen. Maar men zal dan zien, wat het dasse-belang is. In meerdere plaatsen is iets dergelijks te jereiken, als socialisten en communisten sa menwerken. Ook in Amsterdam zou dit waar schijnlijk mogelijk zijn. Wij weten, dat dit geen revolutie is, maar door de gemeenteraadsverkiezing komen massa's arbeiders in den strijd en als hij een maal loopt, dan loopt hij de goede richting uit. Neemt hij ook den boer mee, dan kan t kapitalisme wel inpakken. Spreker wees op de eenheid van actie in Frankrijk. Hierop stuit het fascisme af. Ook in Holland zou de een- ïeid een slag naar het fascisme beteekenen. Spr. wees op de gevaren van een nieuwen wereldoorlog. Het belang van de Sovjet-Unie is geen oorlog. Nu zijn er toevallig ook imperialis tische landen, die geen oorlog willen. Hun jositie brengt dit mee. De Sovjet maakt hier februik van en sluit verdragen met deze lan en om een nieuwen oorlog te voorkomen. Het Kamerlid Sohalker heeft in de Kamer voorgesteld met Frankrijk en Rusland een vredespact te sluiten. Als wij er in slagen bij de gemeenteraads verkiezing goed voor den dag te komen, dan ïeeft dit tal van gevolgen. In de eerste plaats zal de bourgeoisie er van schrikken. Verder zal samenwerking mogelijk zijn met de S.D en dan zullen bij vele arbeiders de oogen opengaan en zullen zij zich aansluiten bij de communisten. Om uit alle ellende te komen, is maar één uitweg: „een socialistische samenleving". Overplaatsing. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de Rijksveldwachter D. Penninkhof van Zaan dam overgeplaatst naar Oudendijk. Vertrek Rijksveldwachter. De Rijksveldwachter P. Tiessen alhier zal met ingang van 1 Juli a.s. worden over geplaatst naar Zaandam. Schoolfeest. In de Maandagavond gehouden vergade ring van de commissie voor het schoolfeest werd besloten met de jongste leerlingen Alkmaar, Bergen en Camperduin te bezoe- cen en met de oudere leerlingen een bezóek te brengen aan de Fordfabrieken, het Rijks museum en de Philips-demonstratiezalen te Amsterdam, waarna zoo mogelijk een boot tochtje naar Zaandam zal worden gemaakt. Lijsten voor dit mooie doel zullen bij de burgerij circuleeren. Aardbeien Met een toespraak van den directeur den heet W. de Groot, die er zijn teleurstel ling over uitsprak, dat ondanks het verge vorderde seizoen de aanvoer nog niet groo W3S, werd Donderdagmiddag' om 4.30 uur de reeks aardbeienveilingen geopend. De prijzen waren per slof f 0.65f 1.15 en per K.G. 0.24—0.25^. Het product bestond uitsluitend in het soort Deutsch Evern. Geraamte gevonden Aan den Kleibroekerweg, waar een dub bel woonhuis zal worden gebouwd, is bij het graven van de fundeeringswerken een geraamte gevonden. Het hoofd was nog ge- heel gaaf met alle tanden er in. Vermoedelijk is dit afkomstig van een gesneuvelde bij den slag bij Castricum. Voor eenige jaren werd ook een vrijwel gaaf geraamte opgedolyen. Weg Bakkum—Limmen De primaire weg Bakkuffl—Limmen, aan gelegd door den Prov. Waterstaat en waar van het wegdek is aangelegd door een on derneming uit Utrecht, is deze week ge opend. Zooals men weet is daartoe een brug gebouwd over de spoorlijn, waarbij tege lijkertijd de overspanning van de electrische geleidingen moest worden overbrugd. Dit werk, waaraan met grondwerk ongeveer 2 jaar is gewerkt, is thans geheel gereed en de weg nu geopend, zoodat de vreemde lingen die vanaf Amsterdam en Alkmaar komen niet meer of door het dorp Castri cum behoeven te gaan -of door den Brakers- weg, maar bij Limmen na even den rijks weg te hebben gevolgd, rechtstreeks Bakkum Zee kunnen bereiken. Voor een rechtstreeksche verbinding is deze weg een mooie oplossing, maar boven dien is het fraaie vergezicht vanaf de rich ting Limmen zeer mooi te noemen, omdat men nadat men op de brug is aangekomen, een schitterend gezicht heeft op de duinen met hare prachtige bosschen. Castricum kan tevreden zijn met deze mooie verbinding. Kort verslag dagelijksche bestuurs vergadering Een dezer dagen kwam het dagelijksch bestuur voor zijn maandelijksche vergade ring bijeen in het kantoor der H. M. v. L. te Den Haag onder leiding van zijn voorzitter, den heer P. Stapel Czn. uit Hoogkarspel. Overeenkomstig de opdracht van de alge- meene vergadering was een audiëntie bij den minister van economische zaken voor de hee- rai dr. H. J? Lovink,- oudss«n eere-vodrziiter, P. Stapel "Czm., vt>orzittïSi;en: den secretaris van - de maatschappijaangevraagd. -Tot zijn groote teleurstelling ontving* het dag.:; be: stuur een schrijven van dep minister, waarin een mondelinge toelichting van de door de Algemeene vergadering aangenomen en ter kennis van den minister van economische zaken gebrachte -motie, niet noodig wérd ge oordeeld. Tevens werd in het betreffende schrijven gewezen op de verhoogihg van den melksteun doordat deze is gebracht van 2.56 op 2.96 per K.G. melk van 3.2 pCt. vet, terwijl eveneens uit dit" schrijven een abso- uut afwijzend standpunt van de regeering 'erzake van de verplichting van het melkbrood jakken bleek. Daar het de bedoeling van de afgevaar digden was om de hóógst ernstige positie van onze geheele veehouderij met den minis ter te bespreken, opdat deze bewindsman vooral doordrongen worde van den ernst van den toestand en de hopelooze vooruitzichten voor dezen tak van onzen landbouw, werd oesloten alsnog een poging te doen, om toe gang tot den minister te krijgen. Met instemming werd kennis genomen van een schrijven van den directeur-generaal van den landbouw aan, de drie Centrale andbouw-organisaties. inzake de uitvoercontrole op uieu waarin deze, teneinde tegemoet te komen-aan de z.i. billijke verlangens'van den georgant- seerden landbouw om :in aangelegenheden de uitvoercontrole op uien betreffende, sta- tuair meer zeggenschap te hebben dan bij de ruidige regeling het geval is, de instelling aankondigt van een commissie, bestaande uit 4 leden-producenten en 4 leden-exporteurs, onder leiding van een ónpartijdigen voorzit ter. De drie C.L.O. worden uitgenoodigd drie producenten aan te wijzen. Bij het K.N.L.C. is er met kracht op aan gedrongen, dat dit zich doet vertegenwoordi- en in bedoelde commissie door oen heer J >reen van Ouddorp. Kennis werd genomen van een schrijven der drie C.L.O. aan den minister van eco nomische zaken inzake steun aan de zaderijen. Dit -schrijven gaf het dagelijksch be stuur aanleiding tot de opmerking, dat het niet juist is, dat de vaststelling van de steun bedragen tot stand komt door een overleg tusschen den crisis-accountantsdienst en den zaadhandel, aangezien aangenomen moet worden, dat eerstgenoemde dienst niet volle dig terzake deskundig is om een en ander 'uist te beoordeelen,-. Bij de bespreking van het wetsontwerp „Nieuwe regeling van de Pacht" (wam het bestuur tot de conclusie, dat de andbouw dit ontwerp dient te aanvaarden gezien het belang van den tegenwoordig op de bedrijven zittenden boerenstand. Echter achtte de vergadering het wel gewenscht, dat ten aanzien van de in Artikel 24 genoemde buitengewone omstandigheden een nadere omschrijving worde-gegeven, teneinde hier door veel moeilijkheden en ongerechtigheden te voorkomen. Tevens werd besloten het K.N.L.C. er naar aanleiding van het indienen van dit ontwerp en het Wetsontwerp Zaterdag 22 Juni. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.— Orvitropia olv. J. v. d. Horst en grpl, 9.Gr.pl. 10. VPRO-morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: B. Blez, hobo, R. Schoute, piano, Ad. Bouw meester, voordracht De Zonneklop pers olv. C. Steyn, F. v. d Heide, klarinet, Johan Jong, piano, Onze Radio-krant, maandrevue. 12.— De Flierefluiters olv. E. Walis. 12.45 Or.pl. (Spr. Ary v. Nierop). 2.— Hoe de toonkunst groeide. 2.20 De Notenkrakers olv. D. Wins. 3.— Filmpr. M. Sluyser. 3.15 Giel Smit, alt viool en J. Jong, piano. 3.30 VARA-kinderkoor De Krekeitjes o. I v. L. Hulscher, mmv. J. Kickhe- fer, piano en gr.pl. 6.30 Esperanto- uitz. 6.50 A de Booy, zang en Cor Steyn, orgel. 7.15 Westfriescht uitz. 8.SOS-ber. 8.03 Vaz Dias en VARA-varia. 8.10 Wij vragen Uw aandacht voor.. 8.15 Gr.pl. 8.30 De Bohemians olv. J. v. d. Horst. 9.— The Twinkling Three mmv. Jack Miller, piano. 9.10 Verv. der Bohemians. 9.30 Voordr. J van Oogen. 9.50 Vervolg der Twinkling Three. 10.N. de Klijn, viool en J. Jong, piano. 10.15 De Flierefluiters olv. E. Walis. 11.— 12.— Gr.pl. en piancsoli Isja Ros- sican. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.—Gr.pl. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en orkestconcert. 2.Lezingen. 3.-4.Kinderuur. 4.15 Gr.platen. 4 30 Orkestconcert. 5.20 Orgelspel en gr.pl. 6.20 Lezingen en grpl. 8.— Vaz Dias. 8.05 Reportage 8.°5 Causerie. 8.5C Schlagermu- ziek, voordr. en gr.pl. 11—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Gr.pl. 12 05 BBC-Northern orkest o.l.v. Morrison, mmv. E. Armitage, tenor. 1.20 Commodore Grand-orkest olv. Davidson. 2.20 BBC-Northern-Ire- land Orkest olv. E. G. Brown 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Orkest concert olv. A. Beckwith, m nj.v. F. Hall, harp. 4.50 Troise en zijn or kest. mmv. Don Carlos, zang. 5.35 Amorose en zijn band. 6.20 Ber. 6 50 Sportpr. 7.05 Welsch Inter mezzo. 7.20 Orkest v. d. Royal Air Force, olv. R. P. O'Donnell, mmv. J. Thorne, bariton. 8.05 Fred Hart- ley's Novelty Kwintet, m. m. v. B. Lawrence. 8.50 Variété-progr. 9.50 Ber. 10.20 BBC-orkest olv. J. Le- wis. 11.20—12.20 BBC-dansorkest olv. H. Hall, mmv. solisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv J.-Doyen. 8.20 Vocaalconcert door kwartet en soliste. 9.05 „La Favo- rita", opera van Donizetti, m. m. v. solisten, koor en orkest olv. Bigot. Hierna dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 —2.20 Concert uit rest. 3.50—5 50 Omroeporkest olv. Gröndahl, 8.20 Kalman-concert o.l.v. Mahler. 9.20 Tschaikov/ski-concert. 9.55 Zang door The Mills Bros. (Grpl.) 1005 Pianorecital. 10.40 Suppé- concert olv. Mahler. 11.20—12.35 Dansumuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkest concert. 12.20 Orkestconcert en so listen. 4.20 Vroolijk progr. mmv. solisten en orkest, olv. Kneip. 6.35 Concert. 7.30 Kwartetconcert. 8.30 Concert mmv. orkest, koor, dans- orkest en solisten olv. E. Kalthoff. II 12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.10 ,,La nave rossa", opera van Sepilli. Leiding: Cl. de Fabritius en V. Veneziani. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Or.pl. 12.50 Omroeporkest o 1. v. Douliez. 1.502.20, 4.20, 4.50 en 5.20 Gr.pl. 6.50 Salonorkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Douliez, mmv. zangsoliste. 10.30 Gr.pl. 11.20—12.20 Populair con cert. 484 M.: 12.20 Or.pl. 12.50 Salonorkest. 1.502.20 en 4.35 Gr. pl. 5.20 Populair concert. 6.20 Gr. pi. 8.20 Het Don-Kozakken-koor. 9.05 Symph.-concert olv. J. Vereist. 10.30—12.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 „Es lebe der Reserve- manngevar. militair progr. 10.20 en 11.05 Ber. 11.201.15 II- ja Livschakoff's orkest. 3EMEENTELI1KE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8—10.D. sender 10.10.20, Keulen 10.20— 15.20, Parijs Radio 15.20—16.20, Keulen 16.20—18.20, Brussel Fr, 18.2018.50, Brussel VI. 18.50— 19.20, D.sender 19.20-19.50, Keu len 19.50—22.20, Rome 22.20— 24.—. Lijn 4: Parijs R. 8.0510.35, Lona. Reg. 10.3513.20, Droitwich 13.20-18.20, Brussel Fr. 18.20— 18.50, Lond. Reg. 18.50-19.20, Droitwich 19.2021.50 en Lond. Reg. 21.50—24.—. Zondag 23 Juni. HILVERSUM, 301 M. (8.55 10.en 5.-8.— VARA, de VPRO van 10.—12.en de AVRO van 12.—5.— en 8.—12.— uur). 8.55 Gr.pl. 9.Postduivennieuws. 9.05 Tuinbouwpr. S. S. Lantinga. 9.30 Orgelsjjel J. Jong. 9.45 A. Fles sier: Van Staat en Maatschappij. 10.— Rep. uit het Doopsgez. Broe derschapshuis te Elspeet. 10.30 Li turgische dienst uit Elspeet olv. ds. J. J. G. Wuite, mmv. P. Karse- meijer, orgel en het Gooisch Vocaal Kwartet. 12.— Klokkenspel en uur slag v. d. Herv. kerk te Barneveld. 12.05 Filmpr. L. J. Jordaan. 12.30 The Continental Five. 1.15 Om roeporkest olv. N. Treep. 2.Boek- bespr. dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Mannenkoor „Kunst na Arbeid" te A'dam olv. W. F. Kools en gr.pl. 3.Residentie-orkest olv. Ignaz Neumark mmv. L. Szikra, viool. 4.30 Gr.pl. (4.45 Vaz Dias). 5. opera van Bizet, gr.pl. „Carmen 5 45 Sportpr. 6.— Gr.pf. 6.20 Sportnieuws. 6.30 Orvitropia olv. J. v d. Horst. 7.— M. Peltini in zijn repertoire. 7.20 Verv. orkestconcert. 8.Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. J. Kiveron, zang. 8.45 Intiem cabaret olv. Ch. de Boer. 9.15 Radio-Journaal 9.35 Residentie-orkest olv. C. Schuricht. 9.50 Causerie W. Vogt. 10.— Ko- vacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. 11.— Vaz Dias. 11.10—12.— Avro- Decibels olv. E. Meenk. HUIZEN, 1875 M. (830—9.30 en 5 -7.45 NCRV, de KRO van 9.30 —5.— en 7.45—12.— uur). 8.30 Morgenwijding olv. dr. J. H. Gun ning, mmv. zang en orgel. 9.30 Concert. 10.30 Hoogmis. 12.15 Gr. pl. 12.45 KRO-Wereldprogr. 3.- Phohi-progr. 4.Orkestconcert en lezing. 5.— Orgelspel R. Blom 5 30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Groningen. Spr. ds. A. Wijngaar den. Orgel R. Blom. Hierna tot 7.45 Or.pl. 7.45 Orkestconcert. 8.15 Vaz Dias. 8.20 Gr.pl. 8.30 Lezing. 9.Gr.pl. 9.30 Hoorspel. 10. Gr.pl. 10.10 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Koorconcert. Orkestconcert. 11.10 Gr.pl. Orkestconcert. 11.5012. spraak „Bijzondere maatregelen ten aan zien van loopende landbouw- hypotheek- en pachtovereenkom sten" aan te herinneren, dat reeds eerder pogingen in het werk zijn gesteld om de vergoedingen, welke de bijzitters in de Kamers voor Crisis- Jachtzaken bij de Kantongerechten ontvan gen, te brengen op een zoodanig peil, dat ook inderdaad zij tegemoet gekomen worden in de meerdere kosten, welke een noodzakelijk en zeer gewenscht plaatselijk onderzoek met zich brengen. Gememoreerd werd, dat reeds in 1933 de 'I. M. v. L. in deze er op heeft aangedron gen, dat, teneinde genoemde bijzitters hun taak naar behooren te kunnen doen vervul- en, het gewenscht is, de bestaande vergoe dingsregeling zoodanig te wijzigen, dat: e. vopr het bijwonen van een zitting der kamers voor Crisispachtzaken aan de leden een vacatiegeld worde gegeven van 10 per zrtting met inbegrip van reis- en verblijfkos- 2e. aan de leden een vergoeding wordt uit gekeerd van 1 per uur voor het verrichten van taxaties of plaatselijk onderzoek in op dracht van den kantonrechter. Het genoemde Wetsontwerp inzake de andbouwhypothcek- en pachtovereenkomsten werd ter nadere bespreking en behandeling verwezen naar de Credietcommissie. De bespreking van de polderlasten voor de landbouw bedrijven eidde de vergadering tot de conclusie, dat er door dc landbouworganisaties voortdu rend op moet worden aangedrongen, dat het onderhoud van de wegen, welke van betee- renis zijn voor het doorgaand verkeer, zoo min mogelijk ten laste kome van de polderbe sturen, teneinde aldus te werlcën in een rich ting van verlaging van de vaste lasten, welke op het landbouwbedrijf drukken. Nadrukkelijk stelde de vergadering vast, dat men zulks niet kan vragen voor de wegen waarover zich het doorgaande verkeer niet beweegt, m.a.w., dat dergelijke verzoeken niet kunnen worden gedaan voor meer achteraf gelegen wegen. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven, dat de 3 Centrale Landbouworganisa ties hebben ontvangen van den minister van economische zaken inhoudende het bericht, dat er bij Zijne Excellentie geen bezwaren be stonden tegen een vervroegde uitkeering aan de schapenhouders op Texel uit het z.g.n. „Schapenpotje". De vergadering werd medegedeeld, dat de voorbereidingen voor de uitbetalingen reeds waren gekomen, zoodat inmiddels met de uit- keeringen een aanvang gemaakt kon worden Ook werd medegedeeld, dat door bemidde ling van de Centrale organisatie het K.N. L.C., een bespreking zal plaats vinden met den Bond van Coöperatieve Suikerfabrieken in Nederland over een concept PulpcontracL dat in 1934 door het dagelijksch bestuur ter kennis is gebracht van het K. N. L. C. Na mens de Hollandsche Maatschappij van Land bouw zal deze bespreking worden bijge woond door de heeren E Dz. Govers, E. Huysman en den adjunct-secretaris. Het dagelijksch bestuur besloot, teneinde de schade vooi den bonafiden mester tot een zoo gering mogelijken omvang terug te brengen, het K.NL.C. te verzoeken er bij de regeering op te willen aandringen, dat in 1935 een toeslag op de mestkalveren worde verleend van die bonafide mesters, die in 1934 tot het mesten van kalveren een vei^ gunning hebben ontvangen en tot het aantal mestkalveren. dat zij in laatst genoemd jaar hebben gehouden. Op een spoedige afhande-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6