zo KING ZO W uitent and ^Binnenland ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 21 JUNI 1935 hauptmann in hooger beroep. DE INTERNATIONALE ARBEIDS- CONFERENTIE. De levensstandaard der arbeiders. EEN KLEINE GIL ROBLES GEBOREN. MAN, DIE NEW-YORK EEN NIEUW AANZIEN SCHONK. Ex-millionnair-krantenjongen sterft in armoede. HUWELIJK, GESLOTEN IN EEN VLIEGTUIG. Zes vliegmachines als bruids escorte. DE TWEE PIENTERE MEISJES STUDENTEN EN DE GALANTE AGENT. Diender, diender en als ik het U gebied, Ik doe het lekker niet. Ik doe het lekker niet. (De Doofpot.) EEN NIEUW SOORT DUIKER TOESTEL. De duiker bij de Noordpier te IJmuiden doodgebleven. DOODELIJKE AANRIJDING. NIEUWE ORGANISATIE VAN N.S.B.? Vragen aan den justitie. minister van HET GEVAL VAN 'T SANT. Vragen van communist aan den minister. DE K 18 IN AUSTRALIË AANGEKOMEN. Het langste traject aan één stuk achter den rug. AUTOBUS IN DE SLOOT. Een paniek onder de talrijke passagiers. Een gewonde. NIEUW LID EERSTE KAMER. Mr. A. g. A. ridder van Rappard benoemd. HET REIZIGERSVERKEER UIT DUITSCHLAND NAAR NEDERLAND. De regeling volgens welke Duit schers voor niet-zakelijke doel einden naar Nederland kunnen reizen. VERDWENEN AUTO GEVONDEN. Bankier blijft spoorloos verdwenen. DISTRIBUTIE VAN RUNDVLEESCH EN GEHAKT IN BLIK. Schrijven van den minister van binnenlandsche zaken. PEPERMUNT DIEVENBENDE OP DE VELUWE. Vijftien personen, verdacht van 75 diefstallen, gearresteerd. SURSEANCE KON. HOLL. LLOYD. Belangen van pensioen gerechtigden. HET BEZUINIGINGSONTWERP. Adres van S.D.A.P. en N.V.V. Voor het met 14 rechters bezette hoogste hof van appèl in den staat New-Jersey, het „Court of Errors and Appeals" te Trenton is gister de behandeling begonnen van het hooger beroep van Bruno Hauptmann, die ter dood is veroordeeld wegens moord op het kind van Lindbergh. De verdediger voerde talrijke revisiegron- den aan en beweerde in de eerste plaats, dat de vervolging op het laatste oogenblik ge tracht heeft, moord met voorbedachten rade te construeeren, nadat zij tevoren hadden aangenomen, dat het kind om het leven was gekomen door het omvallen van den ladder. Hij noemde dat onrechtmatig. Verder deed de verdediger scherpe aanvallen op den procureur-generaal Wilentz, terwijl hij zei- de, dat de dagelij ksche aanwezigheid van Lindbergh in het gerechtsgebouw de jury heeft beinvloed. Wilentz wees de beweringen der verdedi ging van de hand en eischte bevestiging van net doodvonnis, daar het bewijsmateriaal overtuigend heeft aangetoond, dat Haupt mann schuldig aan den moord is. De beslissing van het hof kan ongeveer over drie maanden verwacht worden. Na het aanvaarden van het ontwerp overeenkomst betreffende de 40-urenweek is met 75 tegen 27 stemmen door de internatio nale arbeidsconferentie te Genève een resolu tie aangenomen, die zekere richtlijnen opstelt voor de in de overeenkomst geëischte in standhouding van den levensstandaard der arbeiders. Deze resolutie, welker formuleering een punt van scherpen strijd gevormd heeft tus-( schen de werknemers en de regeeringsverte-' genwoordigers, spreekt in haar inleiding den wensch uit, dat de invoering van de veertig- tuigen en den geestelijke, die gekleed was in superkli, klommen in een groot tweemotorig vliegtuig, dat speciaal voor die gelegenheid versierd was met witte bloemen en vlogen al spoedig hoog boven het vliegveld. De machines, gevolgd door zes andere vliegtuigen, cirkelden op een hoogte van 1500 voet, terwijl het huwelijk werd ingeze gend. Een filmoperateur legde de huwe lijksplechtigheid op het celluloid vast. Toen het jonge paar, als man en vrouw, den beganen grond weder betrad, was het enthousiasme onder de huwelijksgasten zoo groot, dat allen, die nog nooit gevlogen had den, verzochten, den luchtdoop te mogen on dergaan. Naar het Madrileensche blad „El Debate" meldt, zijn dr. Gil Robles, de leider der Volksactie, en zijn echtgenoote, dona Car- men, den 17en Juni j.1. verblijd met de ge boorte van hun eersten zoon, die genoemd werd José Maria. Naar aanleiding van deze blijde gebeur tenis heeft de „Asociación Feminina de Ac- ción Pupulair" een inzameling geopend, waarvan de opbrengst zal besteed worden ten behoeve van noodlijdende arbeiderskin deren. Bovendien heeft de vrouwelijke jeugdorga nisatie van de Acción Populair van Madrid besloten aan behoeftige vrouwen, die op denzelfden dag als senore Gil Robles be vallen zijn van een zoon, een mooie wieg ten geschenke te geven. urenweek geen vermindering van het inko men der arbeiders en geen verlaging van den levensstandaard ten gevolge zal hebben. Aan den anderen kant vooronderstelt de resolutie als vanzelfsprekend, dat een nieuwe regeling van de loonen moet plaats vinden en roept te dien einde de regeeringen op, haar invloed te benutten, opdat loonen en salaraissen in zoo groot mogelijken omvang langs den weg van directe onderhandelingen tusschen de betrokken werkgevers- en werknemersorgani saties aangepast worden. Ingeval geen over eenstemming tot stand mocht komen, moeten passende instanties zich bezig houden met de kwestie, dan wel moeten zoodanige in stanties in het leven worden geroepen De regeeringen moeten bovendien het interna tionale arbeidsbureau in regelmatige perio des rapport uitbrengen over haar maatrege len ter invoering van de veertigurenweek en ter instandhouding van den levensstandaard der arbeiders. De ineenstorting van een geweldig vermo gen, gemaakt door Abraham Lefcourt, een New-Yorkschen krantenjongen en schoen poetser, die opklom tot de hoogste toppen der financieele macht, is dezer dagen aan het licht gekomen bij zijn boedelscheiding, daarbij bleek, dat Lefcourt slechts een ver mogen van 224.000 gulden naliet, waarte genover een schuldenlast stond van meer dan 7.000.000 gulden. In den loop van zijn sprookjesachtige car rière heeft Lefcourt zich op tallooze handels objecten geworpen. Op den leeftijd van 25 jaar was hij leider van een groot levensmid- delenbedrijf. In 1911 wierp hij zich op de kleeding-industrie, welke hij binnen tien ja ren geheel controleerde. Tenslotte werd hij handelaar in onroeren de goederen en als zoodanig veranderde hij het heele aanzien van New-York door den eenen wolkenkrabber na den anderen te bou wen. Een van zijn grootste ondernemingen was de bouw van het 45 verdiepingen hooge oude Consolidated Stock Exchange-gebouw, thans gebruikt door de Internationale Tele- phone Corporation. In 1928 werd zijn vermogen geschat op 140.00.000 gulden, terwijl hij dat jaar onge veer 70.000.000 gulden besteedde aan nieu we gebouwen. Zijn ondernemingen mislukten echter ten gevolge van de daarop volgende depressie en toen hij drie jaar geleden stierf, was hij in een hopeloozen strijd gewikkeld met een groot aantal commissies van zijn schuld- eischers. Voor het eerst in de luchtvaartgeschiedenis van Frankrijk heeft een jong paartje zich in een vliegtuig in den echt laten verbinden. Nadat, aldus meldt de „Daily Telegraph" uit Parijs, de burgemeester van het XVde arrondissement van Parijs het burgerlijk huwelijk had gesloten, begaven de bruid en de bruidegom, mej. Simone Poulain en de heer Becquerelle, de directeur van een Pa- rijsche sportclub, zich per auto naar het vliegveld te Toussusle-Noble. Daar wachtte abbé Forcioli, die het hu welijk zou inzegenen, het jonge paar. Tevo ren had de abbé tegenover vertegenwoordi gers van de pers, die hem geinterviewd had den, medegedeeld, dat hij nog nooit tevoren ?)e bruid droeg een wit satijnen bruidskleed met een langen sleep. Ook de bruidegom was geheel volgens de heerschende conventies ge kleed en droeg een hoogen hoed in de hand. Toen zij op het vliegveld aankwamen, wer den zij gevolgd door een aantal bruids meisjes en pages, die den sleep van de bruid hoog boven het natte gras hielden. Het jonge paar, vergezeld door twee ge Men schrijft aan de N.R.Crt.: Plaats van handeling een onzer academie steden. Twee meisjesstudenten verlaten zeer vroolijk een der „labs", zooals het in het stu denten jargoen luidt. Zoo pas heeft een van haar met goed gevolg examen gedaan. In hare opgewondenheid rijden zij samen op de fiets zoo maar over het trottoir in plaats van van op den rijweg. Aldus wordt de vreugde maar kort van duur. Een agent, dit aanschouwend, valt bijna dubbel van schrik en vraagt heel sar castisch: maar hoe heb ik het nu, dames, komt u soms uit de psychiatrische kliniek? De ge slaagde voelt dadelijk de siutatie aan en reageert aldus: wij erkennen, dat wij in be doelde inrichting geen onbekenden zijn, doch vandaag zijn wij er niet geweest. Ik heb van daag met goed gevolg examen gedaan, van daar de verklaring van onze groote misdaad De agent springt hierop dadelijk in de hou ding, salueert en spreekt: „in orde. Mag ik U wel feliciteeren, juffrouw?" „Dank u wel, agent." Zich daarna tot de andere studente wen dende, zegt hij heel barsch: „U hadt beter op uwe vriendin moeten passen; welke veront schuldiging heeft u?" „Maar agent", is het wederwoord: „ik heb nog veel meer verontschuldiging dan mijn vriendin. Mag ik u herinneren aan het be kende gezegde: gedeelde vreugd is dubbele vreugd? Daarbij komt nog, dat ik de volgen de week examen moet doen en nu ben ik zoo bang, dat ik zakken zal." „In orde" luidt ook thans weder het ant woord. De galanterie van den agent is nog niet ten einde. „Zie eens dames", zoo zegt hij nog: „staat mij toe, dat ik U een eindje escor teer, opdat U niet meer verkeersfouten maakt op dezen blijden dag." Aldus geschiedde zeer kort geleden op een der donkere koude Junidagen, zoo geschikt daardoor om examen te doen. Gistermiddag zijn twee Duitschers met het motorbootje IJM 360, schipper van Woensel, naar de Noordpier te IJmuiden gevaren, om te trachten met een nieuw soort duikertoestel duikproeven te verrichten naar een Heldersch bootje, dat daar twee jaar geleden vergaan is. Aan boord moet zich een som geld bevinden van 180. De motorboot was door de beide Duitschers aangekocht. Twee minuten nadat de duiker zich te water had begeven, bemerkte men, dat bij geen teekenen van leven meer gaf. De man werd onmiddellijk opgehaald en kunstmatige ademhaling werd toegepast, echter zonder resultaat. Men keerde daarop naar IJmuiden terug, waar onmiddellijk een geneesheer aan wezig was, die eveneens, gedurende een uur, kunstmatige ademhaling toepaste. De man bleek echter reeds te zijn overleden. Het slachtoffer was de 28-jarige H.A., afkomstig uit Hamburg. Hij laat een vrouw en een kind achter. Het duikertoestel en de andere attri buten zijn in beslag genomen. Woensdagavond heeft op den Bosch- dijk nabij de Pastoor Arslaan te Eind hoven een doodelijke aanrijding plaats gehad. Var, een vrachtauto van de zuur stoffabriek Franken Donders te Tilburg stak een plank te ver uit, waardoor een wielrijder, de 33-jarige fabrieksarbeider I. A. J. Vorstenboscii uit Boxtel, geraakt werd. Met een zware hersenschudding werd het slachtoffer naar het Sint Josephzie- kenhuis te Roermond vervoerd, waar hij in den loop van gistermorgen aan de bekomen verwondingen ie bezweken. Het Tweede Kamerlid de heer van der Hei de (s.d.a.p.) heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het de regeering bekend of het juist is, dat de nationaal-socialistische beweging besloten heeft een nieuwe organisatie op te richten of te doen oprichten, d'ie naar den schijn buiten deze beweging zou staan om bij een eventueel verbod van de weerafdee lingen de plaats van deze te kunnen inne men? 2. Zoo ja, is het haar bekend welke doel stelling deze nieuwe organisatie heeft; draagt ze een militair of een semi-militair karakter zooals kan worden afgeleid uit de militaire titulatuur van stormtroepen, bri gades, commandanten en kader; uit het feit, dat bij aanmelding tot het lidmaatschap van deze stormtroepen, waarvoor de aanbeveling van een hoogeren functionnaris van de N.S. B. een noodzakelijke voorwaarde is, opgave moet worden verstrekt van allerlei bijzonder heden b.v. welk gewicht het adspirant lid heeft, welke methoden van zelfverdediging hij zich eigen heeft gemaakt en op welke tij den van den dag of nacht hij beschikbaar kan zijn? 3. Is de minister niet van oordeel, dat, als deze organisatie inderdaaé een militair of semi-militair karakter mocht dragen of slechts naar den schijn dit karakter niet mocht hebben, aan deze volstrekt onneder- landsche methode van doen voor goed een einde moet worden gemaakt? Het Tweede Kamerlid de heer De Visser (c.p.h.) heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: Is het juist dat reeds voordat de gewezen hoofdcommissaris van politie te 's-Graven- hage F. van 't Sant den dienst met eervol ontslag en met recht op pensioen verliet, te gen dezen hoogen ambtenaar ernstige ver moedens van onrechtmatige handelingen waren gerezen en dat het verleende ontslag met die vermoedens verband hield? Is het juist dat ingevolge die vermoedens in plaats van ingrijpen der justitie een „eere- raad" is benoemd om bepaalde gedragingen van dezen gewezen hoofdcommissaris van politie te onderzoeken en heeft de regeering aan de benoeming van dien raad medege werkt en direct of indirect den gang van dat onderzoek gevolgd of doen volgen? Wordt ook vanwege de justitie in deze zaak een zelfstandig onderzoek ingesteld en kan de regeering verzekeren dat indien even- tueele oneerlijke handelingen hebben plaats gehad tegenover dezen gewezen hoofdcom missaris van politie op dezelfde wijze is en wordt opgetreden als tegenover andere per sonen die zich aan strafbare handelingen te buiten gaan? Was er voor deze aangelegenheid geen nis, zooals ij andere delicten herhaai reden tot toepassing van preventieve hechte- aat bij delijk plaats heeft? Weet de regeering dat omtrent dit geval zeer verontrustende geruchten worden ver breid en acht zij het niet wenschelijk dat ten spoedigste de volle waarheid omtrent deze zaak wordt bekend gemaakt, door volledige inlichtingen aan de Kamer te verstrekken? De K XVIII is gisteren 17 uur plaatselijke tijd, te Fremantle, de hoofdstad van West-Australië, aan gekomen. Hiermede heeft de Nederlandsche duik boot, die in het vaderland met zulk een groote belangstelling op haar reis gevolgd wordt, het grootste traject over zee, zonder oponthoud in een haven, afgelegd. Op 31 Mei seinde de commandant, dat men Mauri tius verlaten had. Bijna 3 weken later komt het oericht van aankomst aan de overzijde van den Indischen Oceaan. Wij willen ons niet verdiepen in bespiegelingen, wat deze 3 weken, waarin zooals men weet, verscheidene dagen van stormweer voorkwamen, voor de bemanning beteekend hebben Dat deze 3500 mijien commandant en bemanning voor een zware taak gesteld hebben, kan niet betwij feld worden. Nu volgen dan ook in de West-Austra lische hoofdstad een aantal dagen rust en daarna komt het laatste gedeelte van de reis, de pl.m. 1650 mijl naar Soerabaja, waar men ongeveer 12 Juli hoopt aan te komen. Gisterochtend wilde éen groote autobus van de Cito Mij. te Breda, waarin zich onge veer 40 passagiers uit Breda en Ginneken bevonden, die op weg waren naar een r.k. congres te Handel, in de gemeente Erp op den gevaarlijken hoek bij de Kokschebrug met vrij groote snelheid de bocht nemen De chauffeur verloor de macht over zijn stuur, waardoor de auto slipte en van den berm van den weg omgekeerd in een sloot gleed Onder de hevig verschrikte passagiers ont stond een paniek. Voorbijgangers snelden te hulp en slaagden er in de inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden, terwijl anderen telefonisch geneeskundige hulp inriepen. Een bejaarde vrouw uit Ginneken was zoodanig bekneld geraakt, dat zij inwendige kneuzingen en een beenbreuk had opgeloo- pen. Een dokter uit Gemert, die spoèdig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. De oude vrouw is naar het ziekenhuis in haar woonplaats gebracht. De meeste andere pas sagiers hadoen slechts huid- en schaafwon den gekregen. Na ter plaatse verbonden te zijn, konden zij met een andere bus naar hun woonplaats terugkeeren. De gehavende auto bus is met een kraanwagen uit de sloot ge- licot In de gisteren gehouden zitting van het Centraal Stembureau is in de plaats van ir. H. D. Louwes, die zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer niet heeft aangenomen, benoemd verklaard tot lid dier Kamer mr A. G. A. ridder van Rappard, lid der Tweede Kamer te Tiel. Van officieele zijde wordt gemeld: Gelijk bekend is, konden in Duitschland gevestigde personen tot voor komt niet meer dan R.M. 10 in Duitsch betaalmiddel over de grens naar Nederland medebrengen. Met ingang van 20 Juni 1935 is hierin verande ring gekomen, doordat de Nederlandsche en de Duitsche regeeringen een reisovereen- komst hebben gesloten. Op grond van deze overeenkomst kunnen rsonen, de hun domicilie of regelmatig ver lijf in Duitschland hebben, en voor niet- zakelijke redenen naar Nederland reizen zonder toestemming van de Devisenstelle reiscredietbrieven, reischèques, hotelcoupons en coupons voor z.g.n. pauchalreizen of ge- zelschapsreizen ter waarde van ten hoogste R.M. 500 per persoon en kalendermaan boen het gebruikelijke bedrag van R.M. 10 naar Nederland medebrengen. Daarbij geldt de beperking, dat in den vorm van reis credietbrieven en reischèques per persoon en kalendermaand niet meer dan 200 gulden zal worden uitgegeven. De genoemde reischèques enz. zullen in Duitschland worden uitgegeven door het Mitteleuropaische Reiseburo, met dien ver stande, dat voor een eenigszins gelijkmatige verdeeling van het beschikbaar gestelde be drag over de periode van 20 Juni tot 15 Sep tember 1935 wordt zorggedragen, waarvan vóór 1 Augustus 1935 wegens uitputting van het bedrag niet kan worden voldaan, zullen na 1 Augustus nogmaals in behandeling kunnen worden genomen. Na 15 September 1935 zal nader bepaald worden, op welke wijze het alsdan nog beschikbaar bedrag zal worden uitgegeven. De afgegeven bdragen mogen slechts ter bestrijding van verblijfkosten in Nederland fedurende de reis worden gebruikt. Met ver- Iijfskosten in Nederland worden gelijkge steld de kosten van een verblijf op Neder landsche schepen; men dent hierbij in het oog te houden, dat de regeling slechts geldt met betrekking tot niet zakelijk reizen. Het gebruikmaken van de onderhavige reisovereenkomst of van eenige andere over eenkomst, welke het Duitsche rijk heeft ge sloten, is voor de betrokkenen ten hoogste ge durende drie kalendermaanden van een ka lenderjaar geoorloofd. De uitbetaling van de reischèques en reis credietbrieven geschiedt in Nederland door of vanwege het Mitteleuropaische Reiseburo en wel zoodanig, dat de eerste uitbetaling ten hoogste 100 gulden, bedraag en dat een twee de uitbetaling boven deze eerste 100 gulden niet vroeger dan op den zesden dag na de eerste ui&etaling kan plaats vinden. Naar wij vernemen is de auto van den voortvluchtigen bankier Schaap uit Wormer- veer gistermiddag gevonden. Deze bleek in een garage te staan nabij het hotel waar de bewuste persoon Maandag werd gezien De eigenaar der garage las het nummer der auto in de kranten en verwittigde de politie. In de auto werd aangetroffen de regenjas van den bankier. Deze is dus zonder jas, on danks he regenachtige weer, weggegaan Waarheen is niet bekend. De vermoedens, dat hij het land niet had verlaten, blijken dus juist te zijn. Gistermiddag heeft een huurder zijn safe gecontroleerd. De inhoud, bestaande uit ef fecten, was verdwenen. De politie deelde ons mede, dat gister het totale bedrag vermoede lijk wel zal kunnen worden vastgesteld Ver wacht wordt, dat het nog boven de 300.000 gulden zal stijgen. De minister van binnenlandsche zaken heeft een circulaire aan de gemeentebesturen gericht, betreffende distributie van rund- vleesch en gehakt 'n blik. De minister schrijft: Naar mij wordt medegedeeld, bestaat de indruk, dat in enkele gemeenten bij de distri butie van rundvleesch en gehakt in blik geen of niet voldoende rekening wordt gehouden met de door mij terzake gegeven voorschrif ten. Dit geeft mij aanleiding nogmaals met grooten nadruk erop te w'jzen, dat door u nauwlettend moet worden toegezien, dat rundvleesch en gehakt in blik, hetwelk wordt gedistribueerd, niet v'ordt verstrekt aan cate gorieën, die daarvoor ingevolge de thans geldende voorschriften niet in aanmerking komen. Tevens wijs ik nogmaals op de wensche- lijkheid bovenbecoride disributie indien eenigszins mogelijk, door bemiddeling van de slagers en grossiers in uw gemeente te doen plaats vinden. Zulks geldt nog in ver sterkte mate voor de mijnstreek, waar de dis tributie van rundvleesch en gehakt in blik op ruimer schaal geschiedt dan elders. Tenslotte breng ik onder uwe aandacht, dat het, behoudens in bijzondere gevallen, gewenscht moet worden geacht, dat voor ad ministratiekosten uwentwege geen grooter bedrag wordt ingehouden dan lal 14 cent per bus, opdat aan de slagers, die bij de dis tributie hun bemiddeling verkenen, een be drag van 314 a 4 cent per bus ten goede kome. ziet het zakje er uit, waarin Uw winlcelie-r KING-PEPERMUNT per ons verkoopt, en zien de afzonderlijke tabletteft er uit Indien U dus hier op let, ontvangt U de originele en U leert de edele eigenschappen kennen van het onvervalste natuurproduct TONNEMA C'E SNEEK Het is de marechaussee te Wezep, ge- meentemeente Oldebroek, na een lang en moeizaam onderzoek gelukt een bende te arresteeren, die gedurende vele jaren te Wezep, Oldebroek. Doornspijk en Harder wijk heeft geopereerd. De bende onder aanvoering vaa zekeren W. v. d M. te Oldebroek. heeft zich aan ongeveer 75 dief stallen van konijnen, kippen, lijf goed, hoeveelheden koper van pro jectielen uit de legerplaats Olde broek afkomstig, inbraken in onbe woonde villa's en vele andere mis drijven schuldig gemaakt. Dezer dagen vond men een spoor, dat leidde tot een huiszoeking bij zekeren de L. te Harderwijk, bij wien men groote voor raden koper aantrof en in beslag nam. Daarna kon men overgaan tot de arres tatie van J. W. te Oldebroek en van v. d. B. te Doornspijk, welke bij nader verhoor de namen van hun medeplichtigen bekend maakten. In totaal zijn daarop 15 personen gear resteerd. Ook maakte de bende zich schuldig aan diefstallen van koeien, o.a. van een 5-tal te Hoogland bij Amersfoort, vijf jaar geleden gepleegd. De marechaussee te Wezep, zet het onder zoek met kracht voort. Het is zeker dat men hier te oen heeft met een kleine format:e van het slechte gedeelte van Oss, doch doordat tijdig de bende is ontmaskerd, konden ern stiger vergrijpen worden voorkomen. De volgende organisaties: Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, Centr. Bond van Transportarbeiders, Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius", Ned. Bond van Christ. Fabrieks-, Haven- en Transportarbeiders. Ned. R-K. Bond va nHandels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Fianciscus van Assisië", Ned. R.-K Bond van Transportarbeiders „St. Bo- nifacius", Ned. Ver. van Christ. Kantoor- en Handelsbedienden. Vereen, van Ned. Gezag voerders en Stuurlieden ter Koopvaardij en Vereeniging van Scheepswerktuigkundigen, alle te Amsterdam, hebben, in verband met het feit dat op 16 Mei j.1. door de rechtbank te Amsterdam surséance van betaling is ver leend aan den Kon. Holl. Lloyd, ten gevolge waarvan de uitbetaling van pensioenen door die maatschappij is stopgezet, zich tot de Tweede Kamer gewend met verzoek het daarheen te willen leiden, dat aan de gedu peerde pensioengerechtigden eenige tege moetkoming worcle verleend. De Sociaal-Democratische Arbeiders Par tij en het Nederlandsch Verbond van Vak- vereengingen hebben een zeer uitvoerig adres aan de Tweede Kamer gezonden over het be- zunigingsontwerp. Aan het slot daarvan zeggen zij, dat in het belang van het Neder landsche volk moet worden gehoopt, dat het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven zal worden verworpen en dat zal worden overgegaan tot een ander politiek be leid: dat der constructieve politiek, hetwelk naar de overtuiging van aar. het eenige is, waarmee ons volk voor verdere economische, financieele en geestelijke inzinking kan wor den behoed.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9