Aqmda Voor 100 jaar. £aatste lecichteu Jfeoouidaal 1lieuws r~ fxmd: en 'Jmnèauw J JKeck éi School Stad at Omgeving. Siem v. d. Molen komt! Weeeheeicht DE STREEK TEXEL OIRKSHORN BOVENKARSPEL YENHUIZEN BROEK OP LANGENDIJK EGMOND BINNEN Stedelijlr Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 5 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De gehei men van het kasteel (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Liebelei (rom.); hoofdrollen Magda Schneider, Paul Hörbirger, Luise Ullrich, Gustaaf óründgens e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8 en 9.15 uur, hoofdnummer Golgotha (religieus) Extranummer: Winter in het Zwarte Woud. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag avond, hoofdnummer Misdaad zonder hartstocht (sens.); hoofdrollen Claude Rains, It Litney Pourne. Leeftijd boven 18 jaar. Van Dinsdag t/m. Donderdag, telkens half 8, hoofdnummer Twee dagen in de nor (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 22 Juni. 1012 en 2—5 uur, in café Central, ten toonstelling Ver. voor Slechthoorenden. Zondag 23 Juni. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert voor den Bond van koordirigenten; 's middags half 2, causerie H. de Winter over de uitspraak van het Nederlandsch in verband met de koor- zangbeoefening. 2 uur, Alkmaarsche Wielerbaan, verschil lende wedstrijden. 10—12 en 2—4 tentoonstelling handwer ken, handenarbeid en teekenwerk leerlingen meisjesschool te Bergen, in het schoolge bouw. EDESSA DOOR HEVIGEN BRAND GETEISTERD. Een vijlde deel der stad vernield. Het stadje Edessa in Macedonië is door een hevigen brand geteisterd, tengevolge waarvan vier honderd huizen zijn vernield, of een vijfde der stad. Drie duizend inwoners zijn dakloos. De materieele schade bedraagt eenige tien tallen millioenen. Deze brand breidt zich door den sterken wind en het gemis van een brandweercorps steeds verder uit. Tot dusver zijn circa 400 huizen met 120 winkels in het centrum der stad een prooi der vlammen geworden. De bewoners zijn gevlucht. Ook het filiaal van de Nationale Bank, het ge rechtshof en de lagere school zijn reeds ver woest. (Ongecorrigeerd) HENDRIKA VAN TUSSENBROEK f. Op 80-jarigen leeftijd. Te Doorn is op 80-jarigen leeftijd heden overleden de bekende componiste van kinder liedjes mevr. Hendrika van Tussenbroek. Zij werd geboren op 2 December 1854 te Utrecht en genoot de lessen van Richard Hol aan de muziekschool aldaar. Zij was als zangleerares werkzaam aan de Sarphati-meisjesschool en de kweekschool voor onderwijzeressen en vestigde zich daar na als muziekleerares te Utrecht. Zij werd vooral bekend door haar bundels: „Wie geen R kan zeggen, die blijft thuis", „Zoo wor den loome tongen los", „Sneeuwvlokjes" enz. Zij schreef ook eenige werken van grooter omvang onder welke de in Utrecht voor het eerst opgevoerde kinderoperette „De drie ka boutertjes" en een cantate voor vrouwen- en kinderkoor „Lente". Een aantal harer liede ren werd opgenomen in de reeks composities van „hét Willemsfonds". N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 22 Juni 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 200.000 stuks kipeierer. aangevoerd, waar van de prijzen als volgt; 58—60 2.40— 2.60, 60-62 .50-ƒ 2.70, 62-64 2.50—2.80, 64—66 2.602.90. Eendeieren 1.80—1.90. NOORD-HOLLAND IN 1933 Rekening en verantwoording. Verschenen, is de rekening over 1933 van de provincie Noordholland. De ont vangsten beloopen een totaal bedrag van 59.151.204, de uitgaven van 53 679.598; zoodat er 'n batig slot is van 5.471.641. De gewone inkomsten bedroegen 32.441.995 en de gewone uitgaven 31.005.300, zoodat de gewone dienst 1933 met een batig saldo van 1.436.694 sluit. GEEN MALARIA IN DE WIERINGERMEER. Alle berichten onjuist. Dezer dagen maken de afdeeling voor Gezondheidstechniek van 't Koninklijk Instituut van Ingenieurs een excursie nnar den Wieringermeerpolder. De ont vangst van dit gezelschap was verzorgd door den directeur van den Wieringer meerpolder, den heer ir. S. Smeding; voorts deed de medische malariabestrij der in Noordholland, arts F. Ch. Spie ring, mededeelingen, zoo schreven wij in ons nummer van gisteren. Het voornaamste punt voor de hygië nische verzorging in de Wieringermeer was het bezweren van het gevaa; voor uitbreken van malaria-epidemieën. Deze toch hebben bij andere droogleggingen vaak de levenskracht van de kolonisten aangetast. Dr. Spierings beschreef de vorderingen en vondsten der laatste, jaren van de medische wetenschap in dezen. Nauw keurige speurzin vond den levensgang der besmetting en toen hadden de me dici het voor het uitkiezen, op welk punt ze den kringloop zouden doorbre ken. Gekozen is daarvoor de bemoeilij king van het contact van de met malaria besmette mug met den mensch. Het muggensoort, dat door malaria besmet kan worden, is in den Wieringermeer polder in grooten getale aanwezig. Ech ter zijn ze niet geïnfecteerd. De besmet ting dreigt echter wel van uit Noord- li ol'and. Ze is tot nu toe geweerd. Men is er uiteraard niet zeker van dat dit steeds zoo zal blijven, doch het wordt zeer onwaarschijnlijk geacht dat als er eens een malaria-explosie mocht optre den, die niet ten spoedigste zou worden overwonnen. De over het heerschen van malaria in den polder wel gepubliceerde ber'rhten missen allen grond. MALARIA-BESTRIJDING IN NOORDHOLLAND. Ged. Staten van Noordholland stellen den Staten voor te bepalen, dat, in af wijking van hun besluit van 21 Juli 1925, aan de Commissie voor de bestrijding van de malaria door de bevolking in Noordholland voor 1935, onafhankelijk van het totaal bedrag der bijdragen van cL verschillende gemeentebesturen, een vast provinciaal subsidie van 3000 zal worden uitgekeerd. Aardappel-campagne. De aardappelcampagne ondervindt hier geduchten tegenspoed van de aanhoudende slagregens. De bemodderde aardappelen zijn in binnen- en buitenland moeilijk te plaatsen. Geslaagd. Geslaagd voor het examen apothekers assistente mej. P. H. Dros te Den Burg. Tot lid van het dag. bestuur van de banne Harenkarspel is herbenoemd de heer J. H. T. Baas. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. M. Bakker Pz. slaagde voor het examen nuttige handwer ken. Bliksem ingeslagen. Tijdens een kort, maar hevig onweer sloeg de bliksem in de boerderij van den heer J. Zijp Kz., aan Tersluis gelegen. Hoe wel eenige schade werd aangericht, kwam gelukkig geen brand voor. Bij het gemeentebestuur is telegrafisch bericht binnengekomen van den minister van sociale zaken, dat het loon der arbeiders ge plaatst bij de proef vanaf 17 Juni tot 3 Aug. 1935 is bepaald op 16.50 per week. Plaatsing van arbeiders. Naar wij vernemen, heeft de minister van Sociale Zaken aan de gemeente toestem ming verleend arbeiders in de tuinbouwbe drijven te plaatsen met bijdragen van rijk en gemeente. Deze regeling loopt tot 31 December 1935 en geldt voorloopig alleen voor het tuin bouwbedrijf. Ook het boerenbedrijf zou met een dergelijke regeling in den drukken tijd ten zeerste gebaat zijn. Ter gemeente-secretarie kan men over deze aangelegenheid alle inlichtingen be komen. INVENTARISATIE STAPEL PRODUCTEN. De Provinciale Commissie uit de veilingen in Noordholland heeft nage gaan, welke hoeveelheden stapelproduc ten na 1 Februari j.1. over de veilingen zijn verkocht zulks ter controle van de pe.' gemelden datum gehouden inven- tai isatie. Uit het ingestelde onderzoek blijkt, dat in totaal zijn verkocht 979 wagons roode kool, 1163 wagons gele kooI, 1386 wagons Deensche witte kool, 276 wagons uien, 150 wagons peen of totaal 395 wagons. Volgens de inventarisatie per 1 Febr. j.1. waren aanwezig 499 wagons roode kool, 1256 wagons gele kool, 1570 wa gons Deensche witte kool, 218 wagons uien, 190 wagons peen of totaal 4183 wagons. In totaal zijn dus 229 wagons minder vei kocht dan geinventariseerd. Meer ve? kocht dan geinventariseerd zijn 30 v, agons roode kool en 58 wagons uien. Minder verkocht dan geinventariseerd zijn 93 wagons gele koo', 184 wagons Deensche witte kool en 40 wagons peen. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de juktheid van de inventarisatie niet on bevredigend is geweest, hoewel toch de vraag opkomt of het nog niet beter kan, want als men de gewichtsverliezen ver- ovzaakt door afval enz. in aanmerking neemt, dan zijn de cijfers nog niet zoo nauwkeurig als ze behooren te zijn. Uit de Alkmaarsche Courant van 22 Juni 1835. De verbazende menigte bezoe kers van de omstreken van Haarlem op Pinkster-maandag j.1. blijkt uit de opgave, dat er des avonds tusschen 6 en 9 ure, 22 gewone trekschuiten, waar van ieder ten minste 80 passa giers bevatte, naar Amsterdam terug keerden; dat de menigte snorwagens onophoudelijk .en vol geladen heen en weder re den, en dat men des avonds tusschen half acht en half tien ure, drie honderd zes en tachtig rijtuigen, naar Amsterdam gaande, geteld heeft. Van deze 386 rijtuigen waren er ten min ste 150, die tusschen de 9 en 12 personen bevattenden. Voeg hierbij de boeijers en schuiten, die van den Zaankant gekomen waren, verder de Leid- sche trekschuiten en diligences, en eindelijk de menigte Noord Hollandsche wagens, en men zal zich een denkbeeld kunnen maken van hetgeen er des zo mers in en bij Haarlem omgaat. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen gymnasium afd. A. zijn gisteren hier ter stede geslaagd de candidaten Anna B. Bosscher te Alk maar, M. F. J. J. Burlage te Alkmaar (herexamen), W. H. Emmerling te Hei- loo, Johanna S. Folkers te Aikmaar, J. P. Keuning te De Rijp, A. Klinkhamer te Haarlem (herexamen;. Margaretha L. Kerteweg te Alkmaar. J. H. Liud te Alkmaaiyen W. Voorthuysen to Alk maar. EINDEXAMEN GYMNASIUM ALKMAAR. lste groep; geslaagd voor het diploma A mej. A. B. Bosscher, Alkmaar; W. H. Em merling, Heiloo; mej. J. S. Folkers, Alk maar, J. P. Keuning, de Rijp; mej. M. M. Korteweg, Alkmaar; J. A. Lind, Alkmaar; W. Voorthuijzen, Alkmaar. Met twee candidaten wordt het examen voortgezet. Afgewezen geen. STAATSEXAMEN AKTEONDERWIJZER(ES). Geslaagd voor het staatsexamen akte- onderwijzer(es) zijn de dames H. C. ten Bruggencate te Purmerend en C. Ingen Housz te Beverwijk. CORRESPONDENTIE. Correspondent Wieringerwaard. Het verslag van de Handeldr. en Ind Middenst. Ver. kunnen wij niet meer plaatsen, wanneer de bijeenkomst op 14 Juni is gehouden. ONTSPORING OP LIJN ALKMAAR—AMSTERDAM. Gisteravond om halfnegen zijn tusschen de stations Zaandam en Koog a. d. Zaan eenige wagons van een goederentrein ontspoord, waarbij een tankwagon dwars over de rails kwam te staan. De treinenloop ondervond vertraging, daar tusschen deze stations slechts één lijn te ge bruiken was. Pas na het passeeren van de wis sels aan de stations Zaandam of Koog a. d. Zaan konden de treinen weer rechts gaan rij den, zoodat de treinen op de stations moesten wachten tot de tegenliggers gepasseerd waren. Om halftien verscheen de technische d:.nst uit Amsterdam ter plaatse om den tankwagon weer op de rails te zetten. Het comité tot huldiging van marconist van der Molen, onzen oud-stadgenoot, heeft Donderdagavond vergaderd bij Ben van Doorn onder leiding van den voorzitter, den heer de Haas. Van ongeveer 30 vereenigingen was be richt ingekomen, dat ze aan de huldiging zouden deelnemen en uit de opgegeven aan tallen bleek, dat in elk geval een optocht geformeerd kan worden van ongeveer 1000 man met talrijke vlaggen en vaandels. Het is de bedoeling van het comité, om in samenwerking met de politie, deze vereeni gingen op den Stationsweg op te stellen, links en rechts van den weg en in een be paalde volgorde, zoódat de stoet geopend kan worden door een muziekkorps. Bij het station zullen v. d. Molen en zijn e<_htgenoote door het comité ontvangen wor den, terwijl daarna naar het stadhuis wordt gereden, alwaar de vereenigingen defilee- ren zullen, terwijl de eeregasten op het bor des staan. Burgemeester van Kinschot zal dan den Snip-marconist in de raadzaal of ficieel ontvangen in een speciaal te beleg gen raadsvergadering, waarbij ook twee le den van elk der deelnemende vereenigingen tegenwoordig kunnen zijn. Na dit officieele gedeelte volgt dan de tocht naar den muziektuin, waar het verdere gedeelte van het programma zal worden afgewerkt. Op het oogenblik is dat programma-ge deelte nog niet definitief vastgesteld, al-hoe- wel reeds werd gezegd, dat het een avond van sterke variatie zal worden. Zooals men weet, vindt de huldiging plaats Dinsdag 2 Juli a.s. De heer en mevr. v. d. Molen komen met de trein van kwart voor zeven in Alkmaar aan, de K. L M. zendt een vertegenwoordiger, de mogelijk heid is zeer groot, dat een broer van mevr, v. d. Molen, gezagvoerder Te Rolle even eens meekomt. De heer Ie Rolle zit op het oogenblik nog in Batavia, maar keert de volgende week weer terug naar Schiphol. Men ziet, er wordt door het comité hard gewerkt. Maar men merkt ook, dat de geld middelen nog niet voldoende zijn. Alkmaarders, tast nu nog eens één keer in uw beurs en geeft elk een kleinigheid. Bedenkt, dat het hier alléén een Alkmaarder betreft, geen Snip-bemanning. Bedenkt dat het één enkele huldiging betreft en geen be gin van een serie verheerlijkingen, zooals dat vroeger wel eens gebeurde. Alkmaar wil een Alkmaarder huldigen. Dat is alles. En daarom nogmaals: Alkmaar, stuurt thans Uw bijdragen, groot of klein. Een kinder-zanghulde. Hedenmorgen vernamen wij nog, dat het huldigingscomité den heer Corn. Jonker be reid gevonden heeft, om de schoolkinderen eenige liedjes te laten instudeeren. Deze lie deren zullen worden gezongen in de Berger hout. waar de kinderen zullen worden opge steld. Het comité hoopt, dat alle kinderen van de vierde tot de hoogte klasse der lagere scho len, zoowel openbare als bijzondere, aan deze zanghulde willen meewerken en het verzocht hen allen ,om Maandagmiddag om half vijf in de Korenbeurs te komen, waar de repeti ties gehouden worden. Deze kinderhulde moet slagen, want niets maakt zoo'n grooten indruk als een zanghul de van schoolkinderen. En waar kan deze in druk grootscher zijn dan in den Bergerhout? Daarom schoolkinderen: komt Maandag middag om half vijf in de Korenbeurs, waar de heer Corn. Jonker jullie zal laten zingen, zoo vroolijk en zoo opgewekt, dat deze repeti ties voor allen gezellige uurtjes zullen zijn. Een prachtig voorbeeld. Wij kunnen vandaag een gift van 50 cent noteeren, die voor Siem v. d. Molen van dub bele waarde is. Of nog wel meer dan dat. Want het zijn een paar dubbeltjes van een werklooze schoolvriend van onzen marconist. Dit is zoo voelen wij het een konink lijke gift. Iemand, die in moeilijke maat schappelijke omstandigheden verkeert, geeft van het weinige dat hij heeft, nog 50 cent, omdat hij wil, dat een oude schoolvriend van hem gehuldigd wordt. Een voorbeeld voor anderen. Er zijn er natuurlijk veel meer, die zich schoolvrienden van v. d. Molen noemen. Zij mogen zien, hoe een werklooze nog een kleinigheid geeft. En zij moge bedenken, dat zij zelf in staat zijn, minstens evenveel te geven. Oude schoolvrienden, denkt aan dit voor beeld van een onbekende! GESLAAGD. Voor het op 25, 26 en 27 April te 's Gravenhage gehouden examen van rijk6klerk ter Griffie van of ten Parkette bij een Burgerlijk Gerecht slaagde onze stadgenoot de heer J. C. van Hartings- veldt. P. T. T.-BENOEMING. Benoemd tot instrumentmaker bij de P. T. T. alhier de heer W. L. Evers te Hengelo, voordien adspirant-in_-tru- memtmaker aldaar. MEISJE NIET AANGERAND. Gistermiddag ging in de stad het gerucht, dat in den Hout achter den Muziektuin een meisje zou zijn aangerand. Uit een door dé politie ingesteld onderzoek bleek dat het meisje een toeval had gehad, daar zij lijden de is aan vallende ziekte. Het kind is per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd en kon later wederom te voet met haar vadter huiswaarts keeren. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Dordrecht geeft belanghebbenden in overweging bij hem inlichtingen in te winnen alvorens han delsrelaties aan te knoopen met Adriaan Bart van Dongen, geboren te Etordrecht 31 October 1912, thans wonende Grootekerk buurt 42rood te Dordrecht, die zaken doet onder den naam: Handelsonderneming A. van Dongen Co., of Agentuur- en Com missiehandel A. van Dongen. EEN GEZELSCHAP ZWITSERS. Een gezelschap van 400 Zwitsers heeft gister onze kaasmarkt bezocht, die „heel aardig" werd gevonden. Vervolgens is naar de Wieringermeer gereden waar de heer J G Beurs, een der hoofdleiders van de N. R V. de Zwitsers waren de gasten der N. R. V. een rede heeft gehouden. Zij waren vol bewondering voor onze schapen en koeien, die heel anders waren dan het vee uit het land der bergen. Ook het Hollandsche eten was „anders" maar smaakte in onzen Muziektuin toch uit stekend. Daar had de pachter, de heer van der Harst, wel voor gezorgd. EEN TREFFENDE PLECHTIGHEID. Na het droevig ongeluk te Bergen. Op de algemeene begraafplaats werd gis ter ten grave gedragen het stoffelijk over schot van Leon Ziek, één van de twee jon gens, wier levensdraad bij het noodlottig on geluk te Bergen Maandagavond ruw werd afgesneden. Er was voor deze plechtigheid groote belangstelling, zoowel mannen en jongens als vrouwen en meisjes waren in grooten getale aanwezig en menigeen was reeds van te voren onder den indruk van de droeve plechtigheid, die stond te gebeuren. Lang voor de lijkstoet was gearriveerd, had den velen reeds een plaatsje ingenomen nabij het pas gedolven graf. Tegen half 3 arriveerde de lijkstoet aan de begraafplaats, waar eenigen tijd gewacht moest worden totdat een aantal A.T.O.-bus- sen (bestemd voor een gezelschap Zwitsers) ruimte had gemaakt en bovendien omdat eerst een andere teraardebestelling moest zijn afgeloopen. Achter de lijkkoets volgden in een paar rouwwagens de familie en vrienden van deze. riet aantal bloemstukken, dat aan en in den lijkwagen werd meegevoerd, was overweldi gend groot, zoodat een aparte baar moest worden genomen om ze alle te dragen. We naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,1 m.-M. te Karlstac't. Laagste barometerstand 740,3 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Juni: Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen; helder tot licht of half bewolkt; droog warm weer; behoudens geringe kans op onweer. Weeroverzicht. De uitbreiding van den hoogen druk naar het noordoosten had een algeheele weers- verbetering over het vaste land tengevolge. Bijna overal steeg de temperatuur. De lucht klaarde op en talrijke stations meldden he denochtend helderen hemel. Slechts over Schotland en Ierland, IJsland en plaatselijk in Noorwegen is de lucht nog betrokken en valt eenige regen. De depressie op den oceaan, welke echter aan haar oostzijae steeds meer in beteekenis verliest, laat zich daar nog gelden. Ten on zent is op het aanhouden van het mooie weer te rekenen, al neemt de kans op onweer ten gevolge van de aanwezigheid van een on diepe secundaire over de Golf van Biscaye wat toe. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.58 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomeitijd). 1 uni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 23 8 59 9 30 5.20 5.42 24 10.02 10.32 6.11 6.43 25 11.03 11.35 7.11 7.49 26 0.16 8.23 9.03 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. juni. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm nam. 23 8.56 9.27 5.08 5 30 24 9.59 10.29 5.59 6.31 25 1100 11.32 6.59 7.37 26 0.13 8.11 8.51 zagen er een grooten krans bij van de school voor u.l.o. te Bergen, van welke Leon een leerling was op het lint stond „Laatste groet van onderwijzers en schoolkameraden" en een bloemstuk van mr. Ledeboer. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door ds. v a n d e n K i e b o o m, uit Bergen, wien het een behoefte was uiting te geven aan zijn diepen weemoed. Nog slechts zelden had hij aan het graf gestaan van een zijner catechisanten, zooals thans. Deze was een jonge knaap, veelbelovend leerling, spor tief, opgewekt en belangstellend, bewegelijk en gemoedelijk en thans is hij ons ontval len. Deze plotselinge dood had spr. getroffen en allen met hem, maar hoeveel te meer was dit het geval met zijn vader en de familie, die op hem bouwden en alles van hem hoopten! Dit verlies, deze hardheid van het leven be hoort bij de schepping, die zoo mooi kan zijn en waartoe ook behoort de vernietiging, de dood. Maar ook: zij kan geven wat bemoedigt en stil maakt, zij geeft vergoeding in den Geest. Spr. wenschte de familie, in de eerste plaats den vader, toe, dat het hun, als het ruwe ontzagwekkende eenigszins verzacht is, gegeven moge zijn de kracht te vinden om verder te leven; te ervaren iets van het waar achtige, dat in het menschenhart gevonden wordt; te vinden de vertroosting van den Heiligen Geest, waarin kracht ligt en moed, verzoening en vrede. De heer B a r e 11 a, hoofd der school voor u.l.o., welke door den overledene bezocht werd, sprak een woord tot afscheid van hem, dien hij een veelbelovend leerling mocht noemen, een echte jongen, een goed en trouw speelgenoot met alle deugden en tekortko- mingen van eiken jongen maar deze laat ste zijn hem gaarne vergeven. Jij bent ons onder droevige omstandigheden voorgegaan in de eeuwige rust, moge die vredig ziin! Rust zacht, Leon! Mr. A. M. Ledeboer had behoefte een enkel woord te spreken, omdat hij onwille keurig deelgenoot was geweest van dit vroeg tijdig sterfgeval. Hij besefte hoe zwaar het moet zijn voor den vader om zijn zoon ten grave te zien dragen. Bij een plotseling af snijden van den levensdraad, gelijk hier het geval was geweest, zien wij de broosheid van het leven. De dood kan zich elk oogenblik aanmelden. Het „waarom?" doet zich dan hooren. Spr. wilde erop wijzen, dat het de Almachtige is, die het leven geeft en het tot zich neemt en zoo besloot hij, ik bid u toe, dat gij den Heer de krachten zult vra gen die gij noodig hebt. Laatste spr. was de heer Boogh, oom van het jonge slachtoffer, die bewogen her innerde aan het overlijden van Leon's moe-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2