Jlecfitsza&eK £udtimad JCeck S. School JCuast e*i Wetenschap ïB-ucgediike Stcmd jAujezoHdm Stukken RECORDVLUCHT VAN DE CROIX DU SUD. Het Fransche watervliegtuig „Croix du Sud" heeft bij zijn recordvlucht een afstand afgelegd van 4325 K M. Daarmede is het door Italianen' in September 1934 geves tigde lange afstands-record voor watervliegtuigen met meer dan 190 verbeterd. De afstand is afgelegd in 29 uur en 33 minuten. De Nederlandsche records. Hieronder een opgave der wereldrecords, die onze zwemsters in haar bezit hebben: Willy den Ouden. (Vrije slag.) 100 M. in 1 min. 4.8 sec.; 200 M. in 2 min. 28.6 sec.; 300 M. in 3 min. 58 sec.; 400 M. in 5 min. 16 sec.; 500 M. in 6 min. 48.4 sec.; 100 Yards in 0 min. 59.8 sec.; 220 Yards in 2 min. 27.6 sec.; 300 Yards in 3 min. 27.0 sec. Rie Mastenbroek. (Rugslag.) 100 M. in 1 min. 16.8 sec.; 200 M. in 2 min. 55.4 sec. Estafetteploeg. (Vrije slag), i 4 x 100 M. in 4 min. 33.3 sec. RIE MASTENBROEK wederom geklopt. Nida Senff eerste op de 100 M. rugslag. De grootste sensatie van de zwemwed strijden die de A. Z. gisteravond' in het Sportfondsenbad te Amsterdam organiseerde ■was de nederlaag die Rie Mastenbroek op de ■100 M. rugslag leed tegen mej. Senff (A. D. Z.). De laatste heeft een buitenge wone prestatie geleverd door 100 M. rug slag in 1 min. 17 4/5 sec. af te leggen, welke tijd voor Holland slechts door Rie Masten broek^ destijds gemaakt wereldrecord van 1 min 163/5 sec. overtroffen wordt. Nog iets beter is het wereldrecord dat thans mqt 1 min. 16.6 sec. ten name van de Amerikaan- sche Eleonore Holm staat. Rie Mastenbroek maakte met 1 min. 19 1/5 sec. een voor haar slechten tijd. Men moet hierbij echter in aanmerking nemen, dat de Rotterdamsche zoo juist een alles vergenden strijd op de 100 M. vrije slag tegen mej. Wagner achter den rug had. Niettemin is de prestatie van de 15-jarige Nida Senff buiten gewoon. Heeft ons land in de dames Den Ouden en Mastenbroek twee eerste klasse representanten op den vrijen slag, zoo is Nederland op den rugslag thans haast even sterk vertegenwoordigd, want naast Rie Mas tenbroek hebben wij in Nida Senff een rug zwemster van groot formaat verkregen. De strijd op zichzelf was niet bijzonder spannend, want mej. Senff leidde van begin tot einde. Het zwemmen van Rie Masten broek maakte een eenigszins vermoeiden in druk. De 200 M. schoolslag heeren bracht onder de aanwezige experts, o.w. mevr. Braun, eenige sensatie door de wijze van zwemmen van Maier, die een soort schaarslag maakte. Een vorigen keer had deze zwemwijze tot een uitvoerige discussie bij de jury geleid. Toen vond men geen reden om Maier te dis- kwalificeeren, ofschoon het reglement uitdruk kelijk verbiedt een schoolslag te zwemmen, waarbij een of andere beweging van een anderen slag gebruik wordt. Niettemin be sloot de jury Maier's zwemwijze te accep teeren. De Technische Commissie zal deze zaak naar wij vernemen ter uiteindelijke beslissing aan de F. I. N. A. voorleggen. Maar aange zien de F. I. N. A. de z.g. „fishtail"-beweging bereids verworpen heeft kunnen wij ons niet gelijk zal stellen. voorstellen, dat de F. I. N. A. de jury in het Voor de eerste plaats speelde de beslis sing van de jury geen rol, daar de record houder Kruithof op vrij gemakkelijke wijze in den goeden tijd van 2 min. 52 3/5 sec. won en Maier tweede werd in 2 min. 58 3/5 sec. Felle strijd. Een fraaie race was de 100 M. vrije slag tusschen de dames Mastenbroek en Wagner. De Rotterdamsche had revanche te nemen voor de nederlaaag die mej. Wagner haar verleden week te Alkmaar in Pesie's familie bad toebracht. Mejuffrouw Mastenbroek zette dan ook direct een zeer hoog tempo in, waardoor mej. Wagner zich evenwel niet liet intimideeren. Zij bleef goed volgen en toen de Rotterdamsche bij het laatste keer punt bleef „hangen", liep het Y-meisje zelfs in. Rie Mastenbroek won ten slotte met klein verschil in 1 min. 8 3/5 sec Mej. Wag ner noteerde een tijd van 1 min. 9 sec., tot dusver haar beste prestatie, waarmede zij zich onder de zwemsters van wereldklasse gekwalificeerd heeft. Een mooie aanwinst voor de nationale estafette-ploeg! De uitslagen. De uitslagen luiden: 100 M. rugslag, heeren juniorens: 1 A. v Schouwen (A.M.V.J.) 1 min. 16 3/5 sec.; 2 R. v. d. Bergh (Dollfijn) 1 min. 21 4/5 sec.; 3 J. Ketelaar (H.V.G.B.) 1 min. 24 1/5 sec. 200 M. schoolslag, heeren seniorens: 1 P. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 52 3/5 sec.; 2 H. Maier (Het Y) 2 min. 58 3/5 sec.; 3 L. Barzelay (A.Z.) 3 min. 14 3/5 sec. 100 M. vrfje slag dames seniorens: 1 R. Mastenbroek (O.D.z.) 1 min 8 3/5 sec.; 2 T. Wagner (Het Y) 1 min. 9 sec.; 3 N. Helms (Het Y) 1 min. 14 3/5 sec. 6 x 50 M. wiselslag-estafette, heeren: 1 D.J.K. in 3 min. 20 sec.; 2 Het Y in 3 min. 20 2/5 sec.; 3 U.Z.C. in 3 min. 32 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren seniorens: 1 C. Kreffer (D.J.K.) 1 min. 2 sec.; 2 J. Daatse- laar (U.Z.C.) 1 min. 3 3/5 sec.; 3 J. Brink (Dolfijn) 1 min. 5 2/5 sec. 100 M. rugslag, heeren seniores: 1 J. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 13 3/5 sec.; 2 J. P. Metman (Het Y) 1 min. 13 3/5 sec.; 3 P. v. d. Hoek (Z.I.A.N.) 1 min. 14 2/5 sec. 100 M. rugslag dames: 1 N. Senff (A.D. Z.) 1 min. 17 4/5 sec.; 2 R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 19 1/5 sec.; 3 B. Martin (O.D.Z.) 1 min. 22 sec. 3 x 50 M. wisselslag-estafette dames: 1 O. D. Z., 1 min. 48 4/5 sec.; 2 A. D. Z., 1 min. 50 4/5 sec.; 3 Het Y, 1 min. 54 sec. 100 M. vrije slag dames juniores: 1 v. Es (U.Z.C.) 1 min. 16 4/5 sec.; 2 Volmer (O. D.Z.) 1 min. 18 sec.; 3 v. d. Lande (O.D. Z.) 1 min. 18 3/5 sec. Schoonspringen, dames: 1 L. Tholen (H. D.Z.), 77.95 pnt.; 2 C. Ronner (H.D.Z., 58.36 pnt.; 3 N. Levie (H.D.Z.) 42.09 pnt. Schoonspringen, heeren: 1 A. Denneboom (A.Z.), 117.44 pnt,; 2 W. Schatens (A.Z.) 113.65 pnt.; 3 N. v. d. Voort (Haarlem) 105.37 pnt. 4 x 100 M. estafette, vrije slag, dames: 1 O.D.Z., 5 min. 3 sec.; 2 A.D.Z., 5 min. Tl 4/5 sec. 4 x 200 M. etafette, vrije slag, heeren: 1 D.J.K., 10 min. 11 2/5 sec.; 2 Het Y, 10 min. 36 sec.; 3 A.Z., 11 min. 27 sec. 200 M. schoolslag, dames seniores: 1 A. Kruis (O.D.Z.), 3 min. 12 4/5 sec.; 2 C. Eykenbroek (O.D.Z.), 3 min. 14 2/5 sec.; 3 J. Waalberg (O.D.Z.), zelfde tijd. Waterpolo: Nederlandsche Jeugdzevental Amsterdam Zevental 33. Kantongerecht te Alkmaar. (Zitting van Vrijdag 21 Juni). Schriftelijke vonnissen. Lod. Frans van St., slager te Oudorp. Ver boden vervoer van ongekeurd en onaeugde- lijk schapenvleesch, 40 boete of 20 dagen met last tot vernietiging van het in beslag genomen vleesch. Caspor K., chauffeur te Grootschermer, aanrijding van twee pinken op den rijweg van de Grootsloot te Zijpe, 10 boete of 10 dagen. NIEUWE ROL. Een daalder bruto verdiend. Een Amsterdammer amateur-hengelaar G. B., die bij verstek was veroordeeld tot 2 boete en van dit vonnis in verzet was ge komen, kwam er ditmaal al heel voordeelig af, aangezien de straf werd verminderd tot 2 kwartjes of 1 dag. Tenminste nog iets gewonnen. De oude heer Arie A. van Uitgeest was bij het oversteken per fiets van den rijweg te Limmen onder een auto geraakt, had een hersenschudding bekomen en zijn rechter arm zoodanig verwond, dat vermoedelijk volkomen genezing wel uitgesloten is. De oude heer moest nu op 7 Juni ook nog te recht staan ook, omdat hij geen richting had aangegeven. Aangezien evenwel een der getuigen niet was verschenen, werd deze zaak aange houden en heden voortgezet met het gelukkig resultaat, dat de oude man, die al zoo veel had geleden, heden werd vrijgesproken. Het bleek namelijk, dat Arie niet per rijwiel, doch met de fiets aan de hand naar den Vischweg was overgestoken, wat niet straf baar is. Een mijnheer, die onbeschaamd kon jokken. Op 7 Juni verscheen voor den rechter 'n Hoornsch chauffeur Hendr. Joh. M., die op 4 Mei te St. Maartensvlotbrug door rijks veldwachter Visser werd aangehouden, om dat hij niet behoorlijk richting aangaf. Hij bleek toen niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, terwijl de remmen van zijn wagen in ondeugdelijken staat verkeerden. Deze verdachte beweerde toen ijskoud van de heele aanhouding geen sylabe te weten. Wel kon hij vertellen dat zijn op de kaas markt te Hoorn geparkeerden auto ver dwenen was en later weer op mysterieuze wijze op zijn plaats terug was gekomen. Hij had aangifte gedaan bij de Hoornsche po litie, die daarvan niet veel notitie had ge nomen. Daar Visser niet was opgeroepen, werd de zaak tot heden aangehouden en wat bleek nu? Dat de brutale leugenaar niet door Visser werd herkend! Toen beweerde hij, dat misschien zijn broer met Visser in contact was geweest, maar die vlieger ging Qok niet op, want de ambtenaar kende toe vallig die broer heel goed. Nu het samen raapsel van leugen en bedrog geheel in een viel, wist de kantonrechter, wat hem te doen stond en volgde veroordeeling tot in totaal 29 boete of 29 dagen. Het werd met elkaar een duur hapje. De grossier v. d. H. uit den Helder, de vrijwillige verkeerspolitieman, die zelf een paar overtredingen beging nabij Burger- brug en wegens belemmering van een ambtshandeling bij dien zelfde gelegenheid reeds door den politierechter tot 30 boete of 30 dagen werd gestraft, werd nu ter za ke het voeren van een onvoldoende koplamp verlichting veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen. Hoewei hij voor beide feiten werd schuldig verklaard zijn wij van meening dat de man het slachtoffer is, van ongunstige omstandigheden en onschuldig is Zonder licht gereden. Mej. M. E. L. te Bergen werd het slacht offer van haar weerspannig en plicht verge ten fietslantaarnke en werd veroordeeld tot 2.50 boete of 1 dag. Niet werkende remmen zijn toch in staat den chauffeur in den put te werken. De veehouder Klaas V. uit de Stolpen ver scheen op den rijweg met een auto waaraan geen behoorlijke remmen konden worden ge vonden. Hij werd opgeknapt met 6 gulden boete of 6 dagen. Altijd baas boven baas. De heer Jan L. te Alkmaar maakte het nog een graadje erger. Diens wagen ver toonde een stuurinrichting, die niet op deugelijkheid aanspraak kon maken. Hier werd de straf 10 boete of 8 dagen. Niet in het bezit van een vent vergunning. Een werklooze tuinman uit Utrecht, Jozef H., dte zich in den handel had be geven, beproefde zijn fortuin te Alk maar, maar de proef liep slecht af: 1 boete of 1 dag hechtenis. 'n Alleenblazende virtuoos is daar ook niet getapt. 'n Alkmaarsche met muzikale talen ten begaafde en ook nog ziekelijke arbeider A. E. J. S., was op tourné ge gaan naar Bergen, om het Bergensche volk eens te onthalen op zijn meester lijke mondharmonica-muziek. Doch zijn concert vond niet de gehoopte waar deering. Hij werd bekeurd en heden veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hecht. Over verboden paden. De visscher Huibert D te Egmond aan Zee had volgens zijn voorstelling willen oversteken door de duinen naar een stukje tuingrond, bij zijn zoon in exploi tatie. Hij was toen gecalangeerd door rijksveldwachter Minnee, die vermoede lijk in een onprettige stemming verkeer de De stemming van Minnee werd ech ter buiten spel gelaten en Huibert ver oordeeld wegens padovertreding tot 2 boete of 1 dag hechtenis. Buiten het pad der gerechtigheid. De heer Klaas K. te Egmond, die de re- gels van den weg nog eens moet nazien, was met zijn motorrijtuig op het rijwielpad ver dwaald. In de rechtstaal was hij heelemaal niet verschenen en werd als toen bij verstek veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hech tenis. De onbekwame elève. De heer Pieter P. te Barsingerhorn was gerequireerd om zijn dierbare ega in te wij den in de geheimen der autobesturing. Hij deed natuurlijk zoo goed mogelijk zijn best en had een opmerkzame leerlinge, wat echter niet belette, dat zij een naast zijn fiets staanden 15-jarigen jongen, Dirk R. om het zoo maar familiair te noemen „van de sokken reed". Manlief was echter de ver antwoordelijke persoon en werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. Hij kwam in verzet met het gunstig resultaat dat de straf werd gereduceerd tot 5 of 5 dagen, nadat Piet eieren voor zijn geld koos en de gevordere schade, 13.05, direct vereffende. Die remmen weten wat. De heer Adr. B. te Egmond a/d. Hoef was weer een van de vele automobilisten, die dagelijks op de bon worden geplaatst we gens het gebruik van ondeugdelijke remmen en een dito stuurinrichting. De gevaarlijke zorgeloosheid kwam hem dan ook duur te staan. 2 X 10 boete of 2 X 5 dagen hech tenis werd hem opgelegd. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 21 Juni 1935. DE N. S. B. RECLAME-BORDEN. Voor den Hoogen Raad verworpen. NIET AANGESLOTEN BIJ DE L. C. O. HET UNIFORM-VERBOD. MISLUKTE OCEAANVLUCHT. De Portugeesche gebroeders Monteverde, die een nonstopvlucht naar Rome wilder, maken, hebben het niet ver gebracht. Even na den start op het vliegveld Floyd Bennet te New-York is hun vliegtuig neergestort en vernield. De vliegers bleven ongedeerd. DRIE DOODEN BIJ EEN VLIEGONGELUK. t-.. Fransch sportvliegtuig, waarin de chef van de luchtvaartschool te Dyon en twee anderen een vlucht maakten, is in de nabij heid van Macon neergestort. Alle drie inzit tenden zijn om het leven gekomen. NACHTBOMBARDEMENTSVLIEG- TUlG NEERGESTORT. Twee offftderen gedood. Een tweemotorige Fransche bombarde- men tsv 1 iegmachine, speciaal gebouwd voor nachtvluchten, is in den nacht van Zaterdag op Zondag tijdens een oefentocht brandend in het bosch van Lagny gestort. Van de vier inzittenden werd1 een kapitein en een luitenant gedood. Een derde officier heeft ernstige brandwonden bekomen, terwijl de radiotelegrafist, die met een valscherm uit het toestel sprong de eenige is die onge deerd is gebleven. VLIEGTUIG BRANDEND NEERGESTORT. Zes huizen in den asch. Bij Giefoe, ten N. van Nagoja (Japan) is Za terdagmiddag 'n postvliegtuig in brand ge vlogen en neergestort. Het kwam terecht op een huis dat in brand vloog. Het vuur breid de zich uit tot vijf belendende perceelen, die allen in den asch werden gelegd. De piloot vond den dood. w r f if j l Tn „De Tooneelspiegel" van Juni schrijft E. Gottgetreu over het toonesl in Palestina. Eduard Veterman vertelt van zijn bezoek aan het kinderthéater van Desarthis in Parijs. Een Albach heeft het o.m. over het Zeitthéater in zijn „Tooneelkroniek". Ben Eysselsteijn bespreekt twee Haagsche opvoeringen. Verder de gewone rubrieken, berichten enz., verlucht met talrijke illustratie'. In de vergadering van kerkvoogden en notabelen der herv. gem. te Veenhuizen is benoemd tot kerkelijk ontvanger en secre taris de heer H. Bruin, terwijl inplaats van den heer A. Appel die als kerkvoogd be dankt had, gekozen is de hr. A. v. Stipriaan. EINDEXAMEN HANDENARBEID RIJKSKWEEKSCHOOL. Geëxamineerd 11 candidaten, afgewezen Geslaagd de heeren: W. Ditmars te Wormer, P. Frijters, A. Halff, J. Jonker, C. Wiegers, G. Zijp allen te Alkmaar, J. Korver te Bergen aan Zee, M. Petri te Bergen, J. van Tiel te Graft, H. van Westrienen te Heiloo. VERGADERING SCHOOLFEEST COMMISSIE TE NOORDSCHARWOUDE. De Schoolfeestcommissie vergaderde Donderdagavond in de O.L. school. Voorzit ter was de heer L. Mallecote. Van de Jeugdherbergcentrale was een schrijven ingekomen inzake inlichtingen over een verblijf aldaar. Besloten het termijn dit jaar te kort aan te houden tot het volgend jaar. De ontvang sten voor het schoolfeest bedragen 297.40 Vi waarin ook bijgeteld is het spaargeld der kinderen. De opbrengst was 10 minder als het vorige jaar, zoodat men met iets min der ook dit jaar weer hoopte uit te komen. 81 kinderen gaan naar Schoorl-Bergen en Castricum en 37 naar Amsterdam met een bezoek aan Artis en Schiphol. Het school feest zal worden gehouden op Zaterdag 29 Juni a.s. Naar Amsterdam gaan mede als ge'eiders de heeren J. Deutekom, J. Bleek en L. Malle cote. IN DEN MUZIEKTUIN. Bond van koordirigenten. Begunstigd door het schoonste zomer weer, dat men zich denken kan of wenschen mocht, werd gisteravond in den muziektuin een concert gegeven ten voordeele van het ondersteuningsfonds van den bond van koordirigenten in Nederland (afd. Noord- holland) aan welk concert verschillende Alk maarsche musici een werkzaam aandeel had den. Joh. Brands stelde zijn Amsterdamsche mannenkoor „Amstels Werkman" aan het publiek voor met werken o-a. van Roeske, St. Saëns, van Palestrina. Corn. Jonker kwam op met z'a vrijzinnig zangkoor en zijn zangklassen, die composi ties van Mendelssohn. Mozart (Laudate Do- minnon, met een zeer goed, eenvoudig voor gedragen solo door mej. Netty Wijn), ver schillende kinderliederen en het eerste deel uit de Bloemencantate van mej. van Rennes zongen. De uitvoering van al deze num mers, voor zoover wij ze konden hooren 'het aanvangsuur werd verre overschreden was van het een beter dan van het andere. Niettemin heeft het publiek alles zeer geap precieerd. P. A. Blaauw begeleidde de soli van mej. Jo Immink, die door haar artistieken zang bizonderen luister aan dit concert ver leende en Jos. van Engelen de soli van den heer Joh. Rotgans, een zeer mooie bari ton beschaafd zanger, op wien ik de aan dacht van concertbesturen vestig. En dan was er nog een strijkorkest als be geleiding voor eenige koorwerken dienende, dat een fraaien klank ontwikkelde. Door al deze medewerking kwam een zeer varieerend programma tot stand, het concert werd gegeven voor een goed doel, veel pu bliek, 'n uitgezochten avond wat het weer betreft en had veel succes. k A. K. •P/W- ph fcUH&oum langendijk. Verandering minimumprijzen. Bij de veilingen is bericht ingekomen, dat de minimumprijzen voor verschillende grove tuinbouwproducten zijn gewijzigd in dezen zin, dat de uitbetalingsprijzen gelijkgesteld zijn aan de minimumprijzen. Hierdoor is aan een door de tuinders ge voelde onbillijkheid tegemoet gekomen. Bij de tegenwoordige minimumprijzen was n.1. vastgesteld, dat die producten, welke den minimumprijs niet konden opbrengen, door de regeering werden overgenomen en betaald met een prijs, welke ongeveer 25 beneden dezen minimumprijs lag. De tuin ders hebben over deze kwestie reeds meer dere malen in de vergaderingen hunner tuinbouwvereenigingen, ook in den Noor- dermarktbond, gesproken en hun bezwaren kenbaar gemaakt. De thans aangebrachte verandering is dan ook wel als een verbetering te beschou- wen. Enkele minimumprijzen zajn eveneens veranderd. De wastomaten, welker mimmlumprijs voor alle sorteeringen gelijk was, n.I. 2 per 100 Kg., zijn anders gerangschikt. De A, B en C-sorteering hebben nu een minimumprijs van 3 per 100 Kg. en de C en de bonken 2. De tomaten van den kouden grond, welke eveneens minimum 2 konden opbrengen, zij nu verlaagd tot 1 per 100 Kg. De minimumprijs voor gele- en roodekool is thans 1, die voor de Deensche wittekool 0.70 en voor gewone wittekool 0.50. Uitbetalingsprijzen idem. GEBOREN: Maria Anna. d. van Johannes Zonneveld en Maria Oudejans. Pieter Cornelis, z. van Cornelis Spierenburg en Maria Smole- naars. Pieter, z. van Wilhelmus Verver en Jansje Zwaan. Catharina Engelina Arma Maria, d. van Dirk van Veen en Anna Smorenberg. Simon Joseph, z. van Jacobus Blankendaal en Huberta Epke. OVERLEDEN: Gerarda Groenwegen, gehuwd met Wil lem Boonachker, 36 jaar. Jannetje de Heer, wed. Jan Kwadijk, 69 jaar. Bart Jacobus Johannes Rike, 80 jaar. Geertje Louwe, wed. van Bernard Pels, 66 jaar. Jan van de Poll, 90 jaar. Alkmaar, 22 Juni '35. DE NIEUWE WALMUREN EEN GEVAAR? Geachte Heer Hoofdredacteur! Volgens een stukje van gisteravond) onder Stadsnieuws, acht men van an dere zijde het gevaar om onder den walmuur te raken, denkbeeldig, door te betoogen dat „iemand, die in het water valt op dezelfde plaats, vóóruit weer boven komt, doch nimmer achteruit". Welnu, gesteld dat dit altijd opgaat, dan geldt dit toch zeker alléén voor per sonen die vanaf den wal te water raken, nu ar iemand, die vanaf een schuit op den wal wil stappen, te water raakt en vóóruit 6Chiet, zit meteen onder den muur. Denk ook eens aan de kanovaarders. Oók door naar iemand (of iets) te dreg- ge b.v. met een reddingshaak, haalt men naar zich toe, dus schuift men dan als 't ware onder de plaat. Zoo zijn er meer voorbeelden te noe men waaruit blijkt dat 't gevaar geens zins denkbeeldig is. Waar het thans de beste gelegenheid is zekerheid te scheppen, dring ik nog maals hierop aan. Beleefd dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend C. (Wij zijn het met inzender volkomen eens, dat hier met weinig kosten en moeite een steeds dreigend gevaar afge wend kan worden. Desnoods kan men voor de betonpalen ijzergaas spannen. Do directie, die het werk uitvoert, schijnt „er niets voor te voelen", wat wij ons kunnen voorstellen. Alleen de gemeente d'-aagt de verantwoordelijkheid voor wat later kan gebeuren en al valt een en ander dan ook buiten het bestek, het zal met weinig moeite en kosten kunnen gebeuren. Alleen: het zal nu moeten gebeuren. Als de gracht weer vol loopt is het te laat- Red. Alkm. Crt.) DE HEILOOER MUZIEKNIS. Heiloo heeft een muzieknis, tenminste die naam wordt er aan gegeven en bij nadere beschouwing blijkt het ook werkelijk een muzieknis te zijn. Of zij ook als zoodanig gebruikt wordt, daarvan is mij dezen zomer nog niets gebleken. Wel heeft de plaatselijke muziekvereeni- ging „Eensgezindheid" reeds tweemaal deelgenomen aan een concours, voor een concert in de muzieknis is echter nog geen tijd geweest. Zeker, er is veel werk, als men aan een concours wil deelnemen, maar dat neemt niet weg dat men de Heilooërs niet mag vergeten. Een zaal-concert is heel aardig in den winter, het ware genieten van een goed fanfare-corps doet men nas in de openlucht Laat „Eensgezindheid"^ nu niet langer wachten, maar eens een concert geven in de mooie nis; de zomer is kort en we willen er van iprofiteeren. Als „Eensgezindheid" een begin maakt, wellicht komt dan de zangvereen. „Harmo nie" ons op een mooien zomeravond ook nog vergasten op eenige zangnummers! De bouw van de nis is geweest een cultu- reele daad van de gemeente Heiloo Laten nu de cultureele organisaties van Heiloo toonen, zoo'n nis waardig te zijn door er gebruik van te maken. Met dank voor de plaatsing. N. j! SPEUR. Overtredingen van de Motor- en Rij w i e 1 w e t: D. L, te Noordscharwoude, 5 boete of 1 week tuchtschool. M. C. D. te War- menhuizen, J. B. te Broek op Langendijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. W. B. te Ber gen, L. v. d. L. te Hillegom, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. D. te Schagen, 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. v. A. te Soest, 2 maal 3 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. J. M. te Zijpe, P. B. te Warmenhuizen, C. W. te Haar lem, P. K. te Lutjewinkel, A. S. te Zijpe, L. D. te Harenkarspel, J. P. B. te Amsterdam, G. S. te Oudorp, C. G. te Koedijk, D. G. te Heerhu- gowaard, A. D. te Beemster, C. M. G. te Heer- hugowaard, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis. W. v. E. te Sassenheim, 5 boete of 3 da gen hechtenis. S. V. te Heerhugowaard, J. S. te Ursem, P. V. te Barsingerhorn, G. W. S. te Wieringerwaard, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. K. te Lutjebroek, 6 boete of 6 dagen hechtenis, C. K. te Monnikendam, K. J. W. te Zijpe, G. V. te Dronrijp, S. B. te Heem stede, G. M. R. te Wijk aan Duin, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. B. D. te Broek op Langendijk, 10 boete of 10 dagen hechtenis. C. S. te Haarlem, 15 boete of 10 dagen hech tenis. J. D. te Den Helder, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politie verordeningen: P. J. v. R. te Amsterdam, W. P. B. te Beverwijk, J. S. te Alkmaar, W. P. B. te Beverwijk, N. W. te Alkmaar, R. D. te Amsterdam, W. P. B. te Beverwijk. B. H. U. te Alkmaar, W. P. B. te Beverwijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. F. S. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van Art, 460 van het Wetboek van Strafrecht (Ioo- pen over verboden grond): A. G. te Warmen huizen, A. H. Z. te Warmenhuizen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loo- pen over verboden grond): W. V. te Wormer, 1 boete of 1 week tuchtschool, A. L. te Vel- sen, E. L. te Velsen, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtredingen van de Kieswet: H. B. te Oude Niedorp, C. B. te Oude Niedorp, J. B. te Oude Niedorp, A. S. te Winkel, R, B. te Winkel, M. T. te Winkel, J. J. H. te Winkel, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de Visscher ij- we t: H. de G. te Castricum, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. Overtreding van de Zondags wet: B. Z. te Oudkarspel, 2 boete of 2 da gen hechtenis. De Hooge Raad heeft heden verworpen het beroep van P. H. ter M., propagandist der N. S. B. te Arnhem, die ter zake van overtre ding van art. 26 van de verordening op de straatpolitie te Arnhem in casu, het zonder vergunning van B. en W. aan den openbaren weg (het Kringhuis der N. S. B.) bevestigen van reclame-borden door de rechtbank in hooger beroep is veroordeeld tot 25 boete. De Hooge Raad verwierp verder het cassatie beroep van D. de B. die zich wegens gemoeds bezwaren niet bij de landbouw crisis organi satie had aangesloten. De Hooge Raad heeft heden verworpen het beroep van H. v. T. te Utrecht, die wegens overtreding van het uniform-verbod (het dragen van een rood hemd in een optocht van de S. D. A. P.) is veroordeeld door de rechtbank aldaar tot 5 boete.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10