SPORT EN WEDSTRIJDEN. Braspenninx overheerschte en won. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 24 JUNI 1935 Goede belangstelling van het publiek. Een koppel- wedstrijd met hindernissen. Jan Pronk geklopt. Wielerbaan „Wieringen" geopend. WILLY DEN OUDEN verbetert het wereldrecord. Wielrennen. 1 Kan vreemd gaan m de wieler- wereld. Dat hebben wij gisteren weer eens gezien op de Alkmaarsche baan. De directie had voor een uit stekend programma gezorgd met klinkende namen, waaronder de gebr. Vroomen, de groote „den Bras", de wereldkampioen Pelle- naars, en vele anderen. Bovendien wa6 het uitgelezen zomerweer en was er een talrijk publiek op de ver schillende rangen aanwezig. Allemaal dus factoren, om een prachtigen middag te verwachten. Maar ziet, het liep een beetje anders. Niet }n het programma voor de pauze, maar daarna, in den koppelwedstrijd. Daar moest eerst Metz al spoedig het veld verlaten wegens maagkrampen, later verdween ook nog Pellenaars, zoodat er een nieuw koppel gevormd werd door Braspenninx en Adan. Dat was allemaal nog niet zoo heel erg al was het veld met vijf koppels wel wat al te luchtig bezet maar daar kwam nog bij, dat al te veel renners machinedefecten kregen. Meestal beteekende dat lekke banden en wij hebben zoo'n vermoeden, dat de renners met dit warme weer met te lichte banden reden, die te warm werden en dan leeg lie pen of knapten. Een en ander had tot gevolg, dat de kop pelwedstrijd slechts bij tijd en wijlen boeide en zeker niet zoo interessant was als vorige koppelraces, die wij hier gezien hebben. Wat heelemaal niet zeggen wil, dat de strijd eentonig was. Verre van dat; maar de jachten kwamen niet tot hun recht of werden ontijdig onderbroken doordat een of toppe ten worden. meer koppels tijdelijk geneutraliseerd moes- Wat het eigenlijke programma betreft, de groote verrassing was al, dat Jan Pronk bij de nieuwelingen geklopt werd door zijn stadgenoot J. Zandvoort! 't Gebeurde nog wel in de sprints, waarin Pronk zijn mannetje staat. Beide renners had den in hun series fraai werk laten zien en Pronk maakte in zijn serie den prachtigen tijd van 103/5 sec. over de laatste ronde. In de halve finale kwamen beide renners tegen elkaar. Pronk lag in tweede positie, verhoogde al heel gauw het tempo, maar hoe hij ook trapte, en demarreerde, Zandvoort beantwoordde steeds eiken aanval en won, zonder dat Pronk hem feitelijk kon bedreigen. Wij hebben in Zandvoort steeds een prima renner gezien, die tot nog toe in wedstrijden freen snelheid kon ontwikkelen. Maar einde- ijk is het dan toch gekomen en met nog wat meer routine en met nog wat minder zenu wen kan Zandvoort nog heel wat lauweren oogsten. Pronk nam in de 5 K.M-wedstrijd op overtuigende wijze revanche, door zeer tac tisch te rijden en bij den eindspurt een goede positie in te nemen. Hii liet zich toen tot twee ronden voor het einde „trekken", sprong toen weg en was niet meer in te 'halen. De amateurs reden deze keer een 80 ronden-wedstrijd met 10 klassementen. Het gelukte Bakker in een periode, dat het veld al te traag volgde, een ronde uit te loopen en daarmee de eerste plaats te veroveren. Een hevig gevecht om de tweede plaats werd geleverd tusschen Heyne en Bol, waar bij beiden tot het laatste klassement nog precies gelijk lagen. Toen was Heyne zoo gelukkig, om juist een punt meer te krijgen dan Bol. Hij won den tweeden prijs. BraspenninxPellenaars waren vervol gens overwinnaar in de achtervolging tegen ae gebr. Vroomen. Weliswaar liepen de Zuia-Limburgers heel hard van stapel, maar zij verdeelden hun krachten wat onoordeel kundig en na 20 ronden waren ze hun voor sprong totaal kwijt. Op dat moment ver hoogde het andere koppel zijn tempo en precies na 17 ronden was het pleit beslist: de Vroomens waren ingehaald. Braspenninx was met deze eene zege niet tevreden, maar won ook de 100 ronden race zonder klassement. Dit is een strijd geweest van ronden win nen enwedstrijden, waarbij Braspenninx zoo verstandig was, om steeds het goede moment van een jacht of te wachten. Zoo heeft hij twee ronden kunnen nemen zonder grooten strijd. De anderen moesten er veel harder voor vechten en vooral Metz en de coming-man Loskamp gaven hier zeer goeden strijd te zien. Zij kregen resp. den erden en tweeden prijs. Tenslotte was daar de koppelwedstrijd, waarbij den Bras ook al bloemetjes kreeg. Het verloop van dezen strijd volgt hier verder. De uitslagen. Sprints voor nieuwelingen: le serie: 1. B. Duineveld (laatste ronde 11 3/5 sec), 2. W. Wouters. 2e serie: 1. J. Klooster (laatste ronde 12 1/5 sec.), 2. G. Oukus. 3e serie: 1. J. W. Drrksen (laatste ronde 11 4/5 sec.), 2. P. van Exter. 4e serie 1. J. Humme (laatste ronde 11 3/5 sec.), 2. H. Quant. 5e serie: 1. J. Zandvoort (laatste ronde 112/5 sec.), 2 W. Brandjes. 6e serie: 1. J. Pronk (laatste ronde 103/5 sec.), 2. P. Zandvoort. Ie herkansingsrit: 1. W. Wouters; 2e her- kansingsrit; 1. P. Zandvoort. le kwart finale: 1. W. Wouters (laatste ronde 11 3/5 sec.), 2. B. Duineveld. 2e kwart finale: 1. J. Klooster (laatste ronde 111/5 sec.), 2. P. Zandvoort. 3e kwart-finale: 1. J. Zandvoort (laatste ronde 112/5 sec.), 2. J. W. Derksen. 4e kwart-finale: 1. J. Pronk (laatste ronde 112/5 sec.), 2. J. Humme. le demi-finale: 1. J. Klooster (laatste ronde 12 1/5 sec.), 2. W. Wouters. 2e demi-finale: 1. J. Zandvoort (laatste ronde 113/5 sec.), 2. J. Pronk. Om de 3e en 4de plaats: 1. J. Pronk (laatste ronde 11 3/5 sec.), 2. W. Wouters. Finale: 1. J. Zandvoort (laatste ronde 112/5 sec.), 2. J. Klooster. Nieuwelingen over 5 K.M.: 1. J. Pronk, Alkmaar, in 6 min. 46 1/5 sec.; 2. G. Oukus, Alkmaar; 3. J. Zandvoort, Alkmaar. Amateurs over 80 ronden (10 klasse menten) 1. C. Bakker, 8 ptn, in 18 min. 56 sec. Op 1 ronde: 2. G. Heyne, 12 ptn.; 3. H Bol, 11 ptn. Ploegen-achtervolging voor profs: Braspenninx—Pellenaars halen na 17 ron den in 4 min. 43 2/5 sec. de gebrs. Vroomen in. Profs en onafh. over 100 ronden: 1. Braspenninx in 24 min. 26 sec. Op 1 ronde: B. Loskamp; 2. W. Metz. De koppelwedstrijd. Aan den start verschijnen de volgende koppels: Gebr. Vroomen, BraspenninxPel- lenaers, Korsmeier—Bremer, v. Hoek—v. d. Horst, Metz—Adan en EngelmoerLos kamp. Direct na het startschot loopt v. d. Horst weg en het gevolg is, dat er geen gelegenheid tot lostrappen is en het veld direct uit elkaar ligt. Maar na 10 ronden is het gevecht uit en meteen gaan EngelmoerLoskamp er vandoor. Het veld volgt niet en voordat er 15 ronden verreden zijn, hebben zij een ron de genomen! Maar dat is het sein voor Braspenninx Pellenaers en voor de gebrs. Vroomen. Het lukt hun echter niet, succes te behalen. Doch dan gaat MetzAdan en de gebrs. Vroo men het samen probeeren en weldra hebben beide koppels het peloton weer te pakken. Drie koppels dus aan de kop! Van Hoekv. d. Horst doen de volgende poging, Braspenninx—Pellenaers worden ook wakker, maar voorloopig krijgen alleen v. d. Horst—v. Hoek hun ronde terug. En den BrasPellenaers en de Duitschers zit ten alleen in de staart! Dat mag niet, zegt Pellenaers en in een daverend tempo vliegt hij weg en hoewel het veld fel achtervolgt, de achterstand is al heel gauw ingehaald. Dan doen de Duitschers een poging, maar ze kunnen geen voor sprong nemen en moeten dus nog even een kans afwachten. Reeds volgt dan het eerste klassement, dat als volgt verloopt: v. v. Hoek—v. d. Horst 4 ptn.; 2. Engel moer—Loskamp 3 ptn.; 3. Metz—Adan 2 ptn.4. gebr. Vroomen 1 punt. Dan wordt een premie aangekondigd voor een winstronde, bedragende 10 gulden. Lang blijft het rustig, totdat den Bras zich loswerkt en Pellenaers gereed staat, om over te nemen. Dan wordt het eventjes leven dig, maar de poging mislukt. Meteen gaat Metz weg, maar weer volgt het veld onmid dellijk, en ook deze poging faalt. Weer heel plotseling gaat Braspenninx opnieuw weg. Metz is de felste achtervolger en beide koppels krijgen een halve ronde voorsprong. Het veld gaat nu hard achter volgen en loopt geleidelijk weer in, zoodat ook deze poging mislukt. Dan komt het tweede klassement. Terwijl het veld rustig is, loopt Metz weg en neemt alleen zijn ronde terug. En wint dus de 10 gulden! Het resultaat van het klassement is: 1. Engelmoer—Loskamp 4 ptn.; 2. v. Hoek v. d. Horst 3 ptn.; 3. gebr. Vroomen 2 ptn.; 4. Braspenninx—Pellenaers 1 punt. De stand is dan zoo, dat alleen de Duit schers een ronde achterstand hebben. Zij probeeren echter al gauw, die ronde terug te nemen en na harden strijd lukt dat! Dan is het Pellenaers' tijd. Hij demarreert heel vlug en weldra ligt het geheele veld uit elkaar. Even hapert het dan, als twee kop pels machinepech hebben, maar weldra is alles weer in de baan en wordt het tempo weer hooger. Zonder dat er iets gebeurt, komt het derde klassement met het volgende resultaat: 1. Engelmoer—Loskamp 4 ptn.; 2. Bras- B:nninx—Pellenaers 3 ptn.; 3. v. Hoek—v. d. orst 2 ptn.4. gebr. Vroomen 1 punt. Metz geeft dan op en Adan rijdt als re serve. Weer wordt een premie van 10 beschik baar gesteld voor een winstronde. Den Bras probeert het 't eerst; mis; dan dè Vroomens, mis. Beide keeren dank zij v. d. Horst. Nogmaals probeert den Bras het, weer mis. Langen tijd1 blijft het dan saai op de baan, totdat plotseling de Duitschers weg vluchten en een vrij grooten voorsprong ne men. Maar dan gaat het veld er achteraan. De strijd wordt hevig en duurt lang, maar als het veld het niet eens is met elkaar, na deren de Duitschers tot dichtbij. Dan wordt het pas meenens, maar te laat. De Duitschers blijven winnen en staan even later alleen aan den kop. En winnen dus ook de 10 pop! Het jagen gaat verder, vooral nu de Vroo mens en v. Hoek—v. d. Horst probeeren het verlies in te halen. Maar de jacht wordt plotseling afgebroken door machinepech van eenige renners. Pellenaers staakt den strijd en Braspenninx rijdt verder samen met Adan. Intusschen is het vierde klassement dan vervallen. De stand is dan: 1. v. Hoek—v. d. Horst 9 ptn.; 3. gebrs. Vroomen 4 ptn.; 3. Korsmeier—Bremer 0 ftn.; op 1 ronde: 4. Braspenninx—Adan en ngelmoerLoskamp. Zoodra deze stand bekend is, gaat den Bras weg, Adan staat gereed en al spoedig is de voorsprong een halve baan, en de rest is heel gauw ingehaald. Alzoo 4 koppels aan den kop. Dan valt Adan, en de Vroomens ontke tenen een nieuwe jacht, die echter niets op levert. 't Wordt dan een taaie boel, want er val len meer bandjes als slachtoffer van de zon. Dan komt het vijfde klassement, ook al 10 ronden te laat. De uitslag is: 1. AdanBraspenninx 4 ptn.; 2. Engel moer—Loskamp 3 ptn.; 3. gebr. Vroomen 3 ptn.; 4. v. d. Horst—v. Hoek 1 ptn. Het laatste klassement moet dan de beslis sing brengen. Maar dat brengt een sensatie, als Adan in de laatste ronde den kop heeft en zwaar gehinderd wordt door v. d. Horst en daardoor verliest. Er is gefluit om de baan, Adan protesteert onmiddellijk en het protest wordt geaccepteerd. De uitslag van dat laatste klassement is dan: 1. Braspenninx—Adan 8 ptn.; 2. gebrs. Vroomen 6 ptn.; 3. v. Hoekv. d. Horst 4 ptn.; 4. Korsmeier—Bremer 2 ptn. En de totaal-uitslag wordt: 1. Braspenninx—Adan 16 ptn.; (tijd 1 uur 31 min. 19.2 sec.); 2. v. Hoek—v. d. Horst 14 ptn.; 3. gebrs. Vroomen 12 ptn.; 4. Kors meier—Bremer 2 ptn.; op 1 ronde: 5. Engelmoer—Loskamp 14 punten. HET NATIONALE WEGKAMPIOENSCHAP. Vandaag begonnen. Vandaag en morgen i6 het Zuiden van Noordbrabant, het z.g. circuit van Hoo- gerheide, het centrum van wielrennend Nederland. Want daar toch zijn thans de nationale wegkampioenschappen be gonnen, welke morgen worden voort gezet. Vandaag wordt het persoonlijk kam pioenschap, morgen het clubkampioen- schap verreden. Aan deze wedstrijden nemen een zeer groot aantal renners deel, zoodat voor vandaag alleen reeds meer dan 300 wielrenners probeeren, om een titel machtig te worden. Eén titel, want er zijn er meer. Daar is er een voor de profs, een voor de on- afhankelijken, een voor de amateurs. En de beste van deze kampioenen wordt wegkampioen van Nederland. Tot de bekende renners behooren o.a. Pijnenburg, Tellenaers, v. d. Reut, Va- lentijn, Wals en van Hout. Met andere woorden, er doen uitgesproken wegren ners, als Pellenaers, v. d. Ruit en Valen- tijn aan mee en er doen positieve baan renners ais Pijnenburg, Wals en van Hout aan mee. Wie zullen het winnen Natuurlijk de wegrenners; zegt men in 't algemeen. Ook wij meenen"dat, maar er kan een verrassing komen. Zeker, a's Valentijn, Pellenaers en v. d. Ruit er direct een straf tempo inzetten en er een werko- l ijken wegwedstrijd van maken, dan wint een van hen drieën. Maar ais nie mand durft weg loopen en dus een eind spurt, desnoods een zeer lange, de be slissing moet brengen, dan gaan Pijnen burg en Wals een woordje meespreken. En dat allemaal natuurlijk onder voor waarde, dat mechine-pech uitblijft. Ea dat zou al heel erg wonderlijk zijn op het 180 K.M. lange traject! De wedstrijd is vanmiddag begon nen. Wij komen er morgen nader op terug. A. VAN VLIET VERSLAAT MERKENS- De Nederlandsche amateurwielrenners hebben te Krefeld (Dtl.) een gevoelige ne derlaag geleden tegen het Duitsche team: in punten uitgedrukt werd met 2414 tegen 1514 verloren. Zoowel in de 1 K.M. tijdrace de tandenwedstrijd over 2 K.M. als in de ploegachtervolging bewezen de Duitschers hun volkomen meerderheid.Al leen de sprint race leverde een Nederlandsche zege op, welke van nationaal standpunt bezien ech ter geteld mag worden, daar hier Arie van Vliet in een buitengemaen fraaie en volko men regelmatigen rit overwinnaar bleef van Tonny Merkens, die Zaterdag j.1. oip de Herne Hillbaan te Londen "beslag wist te leggen op den Engelschen kampioenstitel. DE OLYMPISCHE DAG. De wielerwedstrijden. De wielerwedstrijden op den Olympi- schen Dag worden raar het volgend programma verreden: Sprint: le serie: v. Vliet, v. d. Vijver, Buchli, Boeyer, Slootweg. 2e serie: Ooms, Peperkamp, Bovenaard, Luyn, Verwaal. 3e serie: Leene, v. Gelder, Kropman, v. Tilburgs, Sabbé. Achtervolging: Noord tegen West; Oost tegen Zuid; winnaars tegen elkaar. De openingswedstrijden Op uitnood'iging van de directie van de nieuwgebouwde wielerbaan „Wieringen" te HippoTytushoef zijn wij gisteren aanwezig geweest bij de officieele opening en de daarop volgende openingswedstrijden. Nu zal niemand kunnen ontkennen, dat deze opening plaats had onder buitenge woon gunstige weersomstandigheden. Want hoe ernstig de bestuursleden de geheele week naar de lucht gekeken hadden, de dag van de opening begon met een stralend zonnetje aan een azuur-blauwe hemel en dit deed het beste verwachten. Inderdaad, de baan, welke ongeveer 2000 menschen kan bevatten, was zoo goed als uitverkocht en het beloofde dus een groot succes te worden. Waar in het noorden des lands tusschen Alkmaar en Leeuwarden tot dusverre geen baan bestond, terwijl in deze streken talrijke wielersportvereenigingen werden opgericht, is de bouw van deze baan buitengewoon be langrijk, temeer, waar zij als het ware een aanknoopingspunt vormt tusschen de sport Holland—Friesland. De baan mag, wat de bouw betreft, tot een dér modernste gerekend worden. Ze heeft een lengte van 200 en breedte van 5.50 M., ge heel vervaardigd van beton ter dikte van 12 c.M., versterkt met een netwerk van staven tot 20 m.M. Zoo is deze baan ook geschikt voor het berijden met kleine motoren. Ze wordt bereden onder licentie van de Nederl. Weiier-Unie, aan welker reglementen de wedstrijden hebben te voldoen. Alvorens een aanvang te maken met de wedstrijden, heette de directeur, de heer O. J. Bosker, de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den burgemeester en mevr. Kolff. Spr. bracht ook dank aan het gemeen tebestuur van Wieringen voor de groote me dewerking aan de totstandkoming van deze baan verleend. Rede burgermeester Kolff. Hierna hield burgemeester Kolff zijn ope ningsrede. Spr. bracht allereerst in herinne ring, dat ongeveer 50 jaar geleden door tal van personen de behoefte was gevoeld om de verschillende toen bestaande wielerveree- nigingen samen te voegen in één bond, den Nx.W.B. Sindsdien is de belangstelling voor de wielersport uitgegroeid tot een on gekende grootte. Er is, aldus spr., geen land in Europa, waar de wielersport zoo populair is als in Nederland. En met deze belangstel ling is ook de sympathie van de rensport toe genomen. Dit merkte men ook al jaren op Wierin- ;en en daarom juicht spr. t ten zeerste toe, at thans, na jaren van voorbereiding, deze wielerbaan tot stand is gekomen. Hulde aan de initiatiefnemers, die thans een baan heb ben gebouwd, welke voldoet aan de hoogste eischen. Moge door deze baan de belangstelling voor Wieringen nog grooter worden is spr.'s wensch. Met de hoop, dat de wedstrijden een sportief verloop zouden hebben, dat er ge streden zal worden om kracht, behendigheid en routine, verklaarde de burgemeester onder luid applaus de wielerbaan „Wieringen" officieel voor geopend. De wedstrijden. Aan de wedstrijden namen deel vele jeug dige renners uit Noordholland en Friesland. We noemen o.m. Renaud, Kuiper, Willemse, Langedijk, Groot en Stehr (van de onafhan- kelijken en amateurs) en Tichelaar, C. en J. Smit, D. Klink, Muntjewerf en Kreijger (van de nieuwelingen). Begonnen werd met sprintseries voor ama teurs en onafhankelijken. Veel strijd werd hier niet geleverd en we kunnen het ope ningsnummer dan ook verre van geslaagd vinden. Leyenaar werd Le in zijn serie in den tijd van 13.4 sec. (3 ronden: 600 M.l; Willemse werd 2e in zijn serie 13.1, zoodat de eina- uitslag luidt: 1. Willemse 13.1 sec.; 2. Leye naar 13.4 sec.; 3. Stehr 13.8 sec. Hierna volgde een 15 rondenrace voor nieuwelingen met 2 klassementen. De uitslag was: Kreyger. In de diverse series waren wel aardige momenten te zien, doch veel indruk heeft ook deze wedstrijd niet op ons gemaakt. De klassementrace over 25 ronden met 5 klassementen was daarentegen zeer span nend. De durf van de meerendeels jeugdige renners was werkelijk bewonderenswaardig en dit nummer was een der glanspunten. De afvalrace voor nieuwelingen werd gemakke lijk gewonnen door H. Meijer. Bij dit num mer noteerden wij diverse niet ernstige val partijen in de bocht. De uitdaging achtervolging over 20 ron den tusschen D. Klink, Wieringen en C. Die naar, den Helder, werd op fraaie wijze ge wonnen door D. Klink na 9 ronden met een tijd van 2.17.8. Na de pauze werd een koppelwedstrijd ver reden tusschen amateurs en onafhankelijken. Veel spanning leverde dit nummer niet op. Het was een 250 ronden-race met 5 klasse menten over 50 K.M. Het koppel Leyenaar Wijtenberg werd onbedreigd eerste, het kop pel KuiperRenaud goede tweede. Op 1 ronde achterstand volgde Schönder- mackMeynders; no. 4 de GrootStehr; no. 5 de Vriesv. Schravendijk en op 2 ron den achterstand Busman—Willemse. De premie van 25, beschikbaar gesteld door de directie voor hen, die één ronde uit zouden loopen, werd over de 3 ronden ver deeld, omdat niemand kans zag een ronde uit te loopen. De eerste wedstrijden mogen dan niet in alle opzichten geslaagd heeten, in ieder ge val hebben zij bewezen, dat op Wieringen een wielerbaan volkomen op z'n plaats is. Motoren. DE T.T.-RACES OP MAN. Verrassende overwinning van Stanley Woods op Guzzi. De N. R. C. meldt: De laatste van de drie races op het eiland Man, welke Vrijdag wegens het ongunstige weer moesten worden uit gesteld, is Zaterdag onder betere om standigheden verreden. Het was de be langrijkste wedstrijd van die week nl. voor 500 ccm machines, waarvoor de belangstelling nog grooter was gewor den dan gewoonlijk, na de verrassende zege van Stanley Woods in de 250 ccm kló,s op de Italiaansche Guzzi machine, omdat men een uiterst spannend duel verwachtte tusscken den Ier en den Nor- tonrijder Guthrie, van wien men wist, dat hij een uiterst snelle machine be reed. inderdaad is het een sensationeele wedstrijd geworden met een onvergete lijk slot, dat de duizenden aanwezigen in de grootste spanning heeft gebracht. Jimmy Guthrie die het eerste startte op Man vertrekken de rijders niet als in Assen tegelijkertijd maar om de hal ve minuut nam direct de leiding, maar reeds in de 2de ronde had Stanley Woods kans gezien op de tweede plaats te komen, terwijl de Nortonrijder Rush de derde plaats bezette. Ronde na ronde bleef de positie der rijders dezelfde. Wel liep Woods, vooral in de vierde ronde, welke hij in recordtijd aflegde, op zijn tegenstander in, maar het leek er toch niet op, dat hij kans zou zien, zijn ach- tei stand geheel in te halen. Toen de laatste, nl. de zevende ronde inging, e» Guthrie er alles opzette om zijn voor» sprong te behouden was men er alge meen van overtuigd, dat hij de eer der Engelsche industrie zou ophouden. Hij eindigde ook inderdaad in een schitte renden recordtijd, welke zóó goed was dat men niet kon verwachten, dat Woods in de laatste ronde nog voor een verrassing kon zorgen. Terwijl men aan de finish Guthrie met gejuich en felici taties ontving, reed Woods echter als een baarlijke duivel het laatste gedeelte van het circuit. En wat men niet had kunnen gelooven, geschiedde. Op mees terlijke wijze liep Woods zijn achter stand in, om ten slotte nog in een tijd to eindigen welke 4 seconden korter wae dan die van Guthrie. Hij legde de 7 ron den af in den recordtijd van 3 uur 7 min. 10 sec., hetgeen 8 min. 25 sec. sneller is dan zijn eigen record van 1933. Ook zijn eigen rondenrecord van dat jaar nL 82.74 mijl moest er aan gelooven, want hij reed nu de laatste ronde van deze race met een gemiddelde snelheid vatt niet minder dan 86.53 mijl per uur. Zooals reeds gezegd was Guthrie (Norton) tweede op 4 seconden. Derde werd Rusk (Norton), vierde Duncan (Norton) terwijl de Duitscher Steinbach (N.S.U.) en de Engelechman Mellors (N.S.U.) de 5e en 6e plaats bezetten. In de T.T.-races van deze week heeft een buitenlandsche machine nl. de Guz zi dus twee maal een overwinning be haald, hetgeen een belangrijke gebeurte nis mag worden genoemd. Het was ech ter niet de eerste maal zooals aanvan kelijk is gemeld dat een buitenland sche machine op Man heeft gewonnen. Voor den oorlog nl. in 1911, werd de senior-race gewonnen door de Ameri- kaansche Indian, welke toen de eerste drie plaatsen bezette. DE T.T.-RACES TE ASSEN. Stanley Woods start. Naar wij vernemen zal Stanley Woods, de winnaar van de T T.-races op hei eiland Man in de.500 en in de 250 ccm klasse ook deelnemen aan de Ne derlandsche T.T. op 6 Juli a.s. te Assen. Woods komt te Asser uit met Velocet- te in de 350 ccm klasse in plaats van den Engelschman Newman. Athletiek. NED. ATHLETIEKPLOEG SAMENGESTELD. Tegen Hongarije op 10 Jnpli. Na afloop der gisteren op het Haarlem- terrein te Haarlem gehouden selectie-wed strijden heeft de Nat. Techn. Commissie der K. N. A. U. de ploeg samengesteld voor de athletiek ontmoeting tege nHongarije op Woensdag 10 Juli aa. in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De samenstelling is als volgt: 100 Meter: T. Osendarp (Trekvogels) en Ch. Berger (A. V. '23); res. Van Beveren (A. V. '23). 200 Meter: T. Osendarp (Trekvogels) en Ch. Berger (A. V. '23)res. Eikema (A. A. C.). 800 Meter: S. Bouman (A. A. C.) en W. Tackema (Haarlem); res. Figee (Haarlem). 3000 Meter: S. Petit (Oranje Nassau) en J. Meyer (A. A. C.) of Feenstra (Trekvo gels). 110 M. horden: W. Kaan (Haarlem) en B Mesman Schultz (A. V. '23); res. Jansz (V. en L.). Hink-stap-sprong: W. Peters (P. E. C.) en J. Blankers (A. V. '23); res. Van Mus- scher (Haarlem). Hoogspringen: K. Roelofs (A. A. C.) en J. R. Brasser (A. A. C.); res: v. d. Klin kenberg (Haarlem). uyn (Ulymip!, en G. Eysker (Haarlem); res. Brasser Discuswerpen: A. de Bruyn (Olymipia) )J res. ivn (Olyn A. Houtzager (V. en L.); res: Eysker i. tys (A. A. C.). Kogelstooten: A. de Bruyn (Olympia) en (Haarlem). Polstoknc Polstokhoogspringen: keuze uit: J. Ver- kes (Haarlem), L. Oorschot (Hellas) en A. v. d. Zee (Haarlem). 4 x 100 M.: keuze uit: Ch. Berber, Van Beveren, B. Jansen, T. Osendarp en Eikema Tennis, BESLISSINGSWEDSTRIJD. Koog-Zaandijk IIBe Quick I 44. Heerenenkelspel: W. Honig si. J. J Haasbroek 6—4, 6—4; R. Aten verl. v. J Deetman 16, 108, 46. Damesenkelspel: mej. A. Veenis sl. mei. K. Wessels 6—1, 61; mevr. G. Aten—Hoek stra verl. v. mej. J. M. Asjes 2—6, 3—6 Gemengd dubbelspelmej. A. Veenis en G. Aten sl. mej. J. M. Asjes en J. J. Haasbroek 61, 63; mevr. G. AtenHoekstra en D. M. Bus verl. v. mej. M. Postma en J. Deet man 6—4, 1—6, 2—6. Heeren dubbelspel: W. Honig en D. M. Bus verl. v. J. Deetman en J. J. Haasbroek 1-6, 2-6. Dames dubbelspel: mevr. G. Aten—Hoek stra en mej. A. Veenis sl. mej. J. M. Asjes en mej. B. A. Bos 2—6, 6—3, 6—3. Zwemmen. De 300 yards vrije slag in 3 min., 27 sec. Willy den Ouden heeft op haar tourneé door Schotland weer een buitengewoon fraaie prestatie geleverd: zij slaagde er n.1. in het wereldrecord 300 Yards vrije slag op haar naam te brengen door dezen afstand af te leggen in 3 min. 27 sec. Zij verbeterde hiermede het oude record, dat sinds 20 April 1935 op naam van Leonore Kight met 3 min. 38.4 sec. stond, met liefst 11.4 sec. Hiermede heeft onze Nederlandsche zwem ster thans acht wereldrecords op haar naam, terwijl Nederland nu officieel de zwemhegemonie veroverd heeft; ons land bezit thans elf tegen Amerika „slechts" ne gen wereldrecords.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9