KIJKEN ,s KOPEN .uCLOECK Stad en Omgeving. Weec&eeicfit Huldiging Siem v.d. Holen. HET ONWEER VAN GISTERAVOND. Boerderij te Heerhugowaard afgebrand. Te Stompetoren. Te Schermerhorn. Melkmeisje door bliksem getroffen. Brand te Obdam. WOONWAGENBEWONER DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Wraakgierige zigeuner valt onschuldige motorrijder aan. CARILLON-CONCERT. Door P. A van Langen op Donderdagavond 8.309.30. DE BLAUWE ZEERIDDERS. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDER KWARTIER. Stedelijk Museum, ingang r r e e d s t r a a t, dagelijks geopend van 9 __12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A B. T., half 8, hoofdnummer De gehei men van het kasteel (sens.) Toegang boven 14 jaar. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Liebelei (rom.)j hoofdrollen Magda Schneider, Paul Hörbiger, Luise Ullrich, Gustaaf Gründgens e.a. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8 en 9.15 uur, hoofdnummer Golgotha (religieus) Extranummer: Winter in het Zwarte Woud. Harmonie, 's av. half 8, hoofdnummer Twee dagen in de nor (sens.) Toegang bo ven 14 jaar. Donderdag 27 Juni. 2.30 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Pro Arte voor de Ned. Vereen, van Huis vrouwen. Het Huldigingscomité van den „Snip"- marconist, den heer S. v. d. Molen, ver zoekt ons mede te deelen, dat de heer v. d. Molen en zijn ;rouw a.s. Dinsdag 2 Juli om pl.m. 6.30 uur n.m. alhier per trein zullen arriveeren. Met denzelfden trein komen o.a. mede de hoeren van Eek Duymaer van Twist, vertegenwoordiger der K.L.M. en chef van de West-Indië-lijn, te Roller, gezag voerder van het Douglas-vliegtuig „Oeverzwaluw" dat a.s. Maandag van Batavia op Schiphol wordt verwacht, terwijl de gezagvoerder van de „Snip" tijdens de Oceaanvlücht, de heer J. J. Hondong, den wensch te kennen heeft gegeven, indien de dienst zulks toelaat, bij de huldiging van zijn vriend en trou wen medewerker tegenwoordig te zijn. Op den Stationsweg zul'en de volgen de vereenigingen met haar vaandels worden opgesteld: De muziekkorpsen St. Cecilia en Sint Louis, het Nat. Jongeren Verbond, de R. K. Verkenners (padvinders); de Ned. Padvinders Ver., de gymnastiekvereeni- gingen Turnlust en de Halter, de Alk- maarsche Waterratten, de wielervereeni- ging Victrix, de voetbalver. „Alcmaria Victrix", de zangver. „Orpheus", N. J. S., de buurtvereeniging S.I.S., Dubbelman- nenkwartet „Zang en Vriendschap", Alkm. Revuegezelschap, enz. Deze vereenigingen worden verzocht uiter lijk kwart over zes op den Stationsweg aan wezig te zijn. Indien nog meerdere vereenigingen aan den optocht zouden willen deelnemen, kun nen zij dit onder opgave van het vermoede lijke aantal deelnemers opgeven vóór Zater- middag 3 uur bij den secretaris van het co mité, Laat 201. 'Gistermiddag, tóen de geheele ge meente nog in spanning verkeerde over den verkiezingsuitslag trad plotseling in het centrum van Heerhugowaard tij dens een bijna helderen, in ieder geval er zeer ongevaarlijk uitzienden hemel, een hevig onweer op. De aan den Middenweg, nabij den Pass er weg staande tijdelijk onbewoonde hoeve van den veehouder Zuurbier bleek door het hemelvuur getroffen en stond spoedig in lichte laaie, zoodat de ijlings ontboden motorspuit weinig meer ver mocht uit to richten. De wagenmaker Gr., niet ver daarvan wonende, werd tegen de schaafbank ge drukt .terwijl de luchtverplaatsing zoo hevig was, dat de op geruimen afstand zich op het land bevindende landbouwer Groot tegen den grond werd gedrukt. Als bijzonderheid kan worden mede gedeeld, dat een zich aan de andere zijde van den Middenweg bevindende boeren plaats, aan den zelfden eigenaar behoo- rende, eenige jaren geleden eveneens door den bliksem wérd getroffen en af brandde. Ongeveer tusschen deze beide hoeven bevindt zich een transformatorhuisje van het P. E. N. 'Te Stompetoren werd een schaap van den heer C. Groot doodelijk getroffen. In de boerderij van den heer J. Blauw sloeg do bliksem in de electrische geleiding, terwijl B. bezig was de koeien machinaal te melken. Een hevige schok schoot door zijn arm, de dieren drongen onrustig op. In huis waren de stopcontracten ge sprongen. Mej. Rie Kooij, die voorbij de boerderij fietste, werd door den stroom g'raakt, doch gelukkig waren de gevol gen niet van ernstigen aard. In het dak van de woning van het hoofd van de r.-k. school werd een gat geslagen, waardoor een aantal pannen naar beneden kwain. Gelukkig onder vonden de bewoners geen letsel. Tijdens onweer is gisteravond te Ursem de 20-jarige mejuffrouw B. Wildeboer, ter wijl ze in het land de koeien molk, door den bliksem getroffen. Het meisje, dat geheel blauw zag, werd bewusteloos weggedragen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaat se, doch hedenmorgen was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Om vijf uur gistermiddag is de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij van de rïïlWe Karsten in de Berkmeer bij mïnfa' Pa b^;00,lster kreeS op het mo ment dat de bliksem insloeg een steen op et hoofd, doch werd niet ernstig gewond, et geheele pand stond direct in lichter laaie. Hoegenaamd niets kon worden gered. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, wordt op ca. 6000 geraamd. ORGELCONCERT GROOTE KERK. Morgenavond van 89 uur is het pro gramma gewijd aan werken van den Ita- haanschen orgelcomponist E. Bossi en den Franschen A. Guilmant. De toegang is vrij. VERGADERING GEMEENTERAAD. De raadsvergadering die op 4 Juli a,s. gehouden zou worden, is nader bepaald op 11 Juli a.s. INLIJVING (OPLEIDING TOT OFFICIER). Op 16 Juli a.s. zullen worden, ingelijfd de dienstplichtigen der lichting 1935 (de voor- geoefenden), bestemd voor de officiersoplei ding bij het wapen der infanterie. VOOR BEHOUD VAN DEN ARMENRAAD. Onderstaande instellingen van weldadig heid te Alkmaar hebben zich per rekwest tot den minister van binnenlandsche zaken ge wend met het verzoek het daarheen te willen leiden, dat de Armenraad hier ter stede niet wordt opgeheven: De Diaconie der herv. gemeente, Gem. in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, vereeniging Huisverzorging, R.K. vereeni- ging voor Kinderbescherming arr. Alkmaar, Wit-Gele Kruis afd. Alkmaar, Moederlijke Sociëteit van Weldadigheid, Diaconie der Evang. luth. gemeente, Commissie v. Maat schappelijk werk der Independent Order of Old' Fellows Victoria loge no. 50, Rem. ge- ref. Diaconie, vereeniging „Tot Steun" afd. Kennemerland, Bijzondere Raad der St. Vin centiusvereeniging, St. Vincentiusvereeniging St. Dominicus, vereeniging Ziekenhulp, ver eeniging H. Catharina van Scenen parochie St. Jozef, vereenigi.ig H. Catharina van Sce nen parochie St Dominicus, vereeniging het Brokkenhuis, vereeniging Kinderkleeding, vereeniging Tesselschade, protestantsche Vrouwenvereniging, vereeniging voor Ge zinsverpleging, Burgerweeshuis, Ned. Vrou wenbond tot verhooging van het zedelijk be wustzijn, vereeniging Wijkzusters der herv. kerk, vereeniging Kinderbewaarplaats, Leger des Heils, Alkm. vereeniging tot bestrijding der tuberculose, vereeniging Kinderhulp, vereeniging Kindervoeding, vereen. Steun aan Miliciens, vereeniging Zuigelingenbe scherming, Voogdij vereeniging Kinderzorg, St. Vincentiusvereeniging Confer. St. Lauren- tius, St. Vincentiusvereeniging Confer. St. Joseph, afd. Alkmaar Centr. Genootsch. v. Kinderherst. en Vacantiekolonies, Diaconie der doopsgezinde gemeente, Vereeniging Ha zorg, Burger-IJsclub, Ned. Israëlietisch arm bestuur, vereeniging H. Catharina van Sce nen parochie H. Laurentius. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft op den Jaagweg onder de gemeente Avenhorn een doodelijk ongeval plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door den heer C. Keyzer uit Hoorn, kwam met groote snelheid den weg afrijden in de richting Hoorn. Bij het passeeren van het woonwa genkamp kwam een bewoner van een der wagens, waarschijnlijk om naar zijn spelen de kinderen uit te zien, juist den weg opge- loopen. De man werd door de auto gegrepen en met zulk een kracht tegen de voorruit ge slingerd, dat deze geheel versplinterd werd. De ongelukkige werd een honderd meter ver meegesleurd en op slag gedood. Hij was vader van 12 kinderen. Een ande re wagenbewoner ontstak over dit ongeval zoo in woede, dat hij een motorrijder, dien hij abusievelijk voor den dader hield, te lijf ging en met een steen hevig tegen het hoofd sloeg. Hij werd echter dadelijk vastgegre pen en de motorrijder kwam er betrekkelijk goed af. De bestuurder van de auto, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt bekwam eenige lichte snijwonden. Wilhelmus, Marnix van St. Aldegonde. Wilt heden nu treden, Valerius. Concerto, Vivaldi. Suite Archaïque Géo Clément. a. Allegretto, b. Pavane, c. Menuet. Pre ludium, Van Langen. Imtrovisatie Van Lengen. Zeg Kweselke Qud-Ned. liederen. Den Uil, 't Looze Visschertje. 't Liedje v. d. Beiaardier, Hullebroeck. Wiegeliedje Mozart. Nader mijn God tot U? PUZZLE-RUBRIEK. Van de oplossingen, die wij tot nu toe van onze laatste puzzle ontvingen, was er niet één geheel goed. Men was wel tot het resul taat gekomen, maar niet in het kleinst aan tal daarvoor benoodigde verschuivingen (die alleen horizontaal of verticaal mogen ge schieden.) Het aantal is minder dan 30. Tot Vrijdag 12 uur heeft ieder tijd alsnog een oplossing of gewijzigde oplossing in te stu ren. VERPLAATST. Naar wij vernemen, is de ontvanger der directe belastingen, de heer J. Broeder, alhier verplaatst van kantoor Alkmaar naar kan toor Hilversum. De heer Broeder heeft zijn arbeid in Alk maar 11 jaar verricht. Oorspronkelijk was hij rijksontvanger voor de buitengemeenten, doch later is hij als opvolger van mr. Huizin- ga ontvanger geworden der directe belastin- genn alhier in combinatie met de buitenge meenten. Als voorzitter van de commissie van den muziektuin, als bestuurslid van „Kamer muziek", van de Hora en van Toonkunst ver vulde de heer Broeder een vooraanstaande plaats op vereenigingsgebied. EEN VRAAG OVER INMAAK VAN BESSEN. Mevr. C. v. d. S. K. te B. vroeg ons: Hoe kan ik 't beste bessen bereiden om er sap van te maken, hoeveel water moet ik op 1 kilo bessen doen en hoe moet ik de flesschen sluiten? Ik kookte de bessen met weinig water, na ze aan de tros gewasschen te hebben, kookte ze, kneep ze tusschen doeken uit, liet 't geheel koud worden, nog een poos laten staan. Als de flesschen gevuld waren, deed ik er ge smolten reuzel op, maar alles werkte op. Ze liepen over; een jaar kurkte ik de flesschen, alles sprong open, schimmel vertoonde zich en de sap werd duf en ging verloren. Gaarne had ik hierop een goeden raad van u, want de bessen beginnen reeds te kleuren in den tuin. Bij voorbaat mijn dank. Wij stelden deze vraag in handen van de directrice der huishoud- en industrieschool, die ons bereidwillg het volgende antwoord gaf: Bessen wasschen, van de steeltjes ontdoen Opzetten zonder water, even doorkoken. Uit persen (liefst in vruchtenpers), het sap in de schoongemaakte (liefst uitgekookte) flesschen doen. Deze in een hooge pan of ketel, gevuld met lauw water op een ouden doek zetten en ze 1/4 uur steriliseeren met de kurk er los op geplaatst, desnoods met een touwtje vastge bonden. De kurk er daarna stijf indrukken, afsnijden en lakken. AANRIJDING OP DEN KENNEMERSTRAATWEG. Op den hoek Wilhelminalaan—Kennemer- straatweg had hedenmorgen om half twaalf een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto welke uit de richting Heiloo den Kennoner- singel wilde oprijden en een fietsende ver pleegster, die vanaf de Wilhelminalaan naar het Ritsevoort wilde oversteken. De auto had signalen gegeven, welke echter door de ver pleegster niet waren opgemerkt. Door de botsing viel de verpleegster op den grond, doch bleef zoo goed als ongedeerd. Haar rij wiel was zwaar beschadigd; de auto had een lekke band. De schade is onderling gere geld. BINNENBRANDJE TE HEILOO. Gisteravond omstreeks half zes is bij de fam. D. Gras aan den Westerweg C 140 te Heiloo brand ontstaan,'doordat een 4-jarig dochtertje in een onbewaakt oogenblik een doosje lucifers had weten te bemachtigen, waarmee het aan 't spelen ging. Plotseling vloog het vloerkleed in brand, het kind liep naar buiten en toen het vuur de vensterbank had bereikt, waardoor de ruiten reeds sprongen, bemerkte een buurvrouw het gevaar. Met behulp van emmers water wist men dit binnenbrandje nog tijdig onder de knie te krijgen. De Blauwe Zeeridders, dat zijn de men- schenredders uit den kop van Noord- hoiland, maken morgen weer hun jaar- lijkschen autotocht, welke wel vergeleken kan worden met de tochten voor oudjes van dagen. Tot zit er wel eenig verschil in, omdat de blauwe zeeridders een staat van dienst achter den rug hebben, waarop zij trotsch kunnen zijn. Een jaar geleden gingen de Zeeridders door de provincie Friesland en overal waar ze kwamen, werden de menschen- redders toegejuicht. Deze keer blijven de ridders in eigen provincie. Zij zullen morgenochtend met 50 auto's uit den Helder vertrekken naar Castricum, vandaar naar de Velzerpont en eindelijk zullen ze in hotel Brinkman te Haarlem afstappen, om te eten Vandaar gaat het naar Amsterdam, waar van 6—8 uur de gelegenheid be staat, om met de oude garde der men- schenredders kennis te maken. Dan gaat het naar Alkmaar, waar de lange fi'u om 9 uur arriveert. In café van D. orn aan der. Kennemerstraatweg zal het afscheidsfeest plaats vinden en ook daar zullen velen getuige willen zijn van eert prettig feestje. Ongetwijfeld zullen de Haarlemmers, Amsterdammers en Alkmaarders deze oude menschenredders hartelijk willen begroeten. SCHOOLFEEST VOLKSONDERWIJS. ,,'t Was feest, 't was groot feest; de boottocht was begonnen", schreven we gis teren. En het is groot feest gebleven, den geheelen dag, mede dank zij het schitterende zomerweer. Al straalde de zon soms wel wat al te fel De jongens hadden hun jongenskiel, waarvan we gisteren spraken, wel van hun schoud'ren willen laten glijden en vele hee- ren benijdden weer de jongens om hun luch tige kleedij. De dames hadden het wat dat betreft gemakkelijker. Maar warm of heet zelfs opgewekt werd de tocht volbracht, eerst per boot tot Schoorldam, daarna in optocht, muziek voorop en midden in den stoet, naar Schoorl. Een prachtig gezicht, zoo'n dui zendtal zomersche gekleede kinderen langs den weg. Op het terrein van den heer Timmerman stonden bij aankomst, dank zij de zorg van dames en heeren commissarissen, op lange tafels de tractaties klaar. Ondanks de warm te werd er flink toegetast. En op een glas melk of een banaan meer of minder werd niet gekeken. Toen verspreidden de kinderen zich met hun geleiders en geleidsters de duinen in, of liever gezegd: er werden overal koele plek jes gezocht, waar stille en minder stille spelletjes werden gedaan. Of er werd voor gelezen uit een mooi boek. Donkere koppen aan de westelijken hemel en wat gerommel deed voor slecht weer vreezen, maar de middag verliep geheel zonder regen. Pas toen allen weer in den tuin terug waren, viel er een buitje, juist groot genoeg om het stof op den terugweg vast te leggen, 't Kon eigenlijk niet beter. De tweede tractatie werd met nog heel wat meer graagte genuttigd; gelukkig ble ken de kuipen limonade bijna niet leeg te kunnen, zoodat alle dorst totaal kon worden verslagen. Een aardige attentie was het van burge meester van Kinschot om met zijn echtge- noote het feest nog een tijd te komen bijwo nen; hij had klaarblijkelijk nog de aange naamste herinnering aan het feest van het vorig jaar, het jubileumfeest. De nieuwe voorzitter van Volksonderwijs, de heer F. H. Holzmüller, maakte voor het eerst kennis met dit groote Alkmaarsche kinderfeest, al kon hij het niet in zijn ge heel bijwonen. Ook zijn indruk was als die van iedereen: een prachtfeest. Eén jongetje liep bij den terugtocht naast mij met in elke hand een puntzakje vol kersen. Had hij gekocht in Schoorl en wilde hij aan zijn zusje thuis geven. Een treffend bewijs van zijn dankbaarheid voor dit „groote" feest, dat hij voor het eerst meemaakte. De boottocht, vooral des avonds, is zou haast zeggen het glorienummer van het program. Wie dan aan den stadkant mag zitten, is goed af en er moet dan ook geloot worden, wie des morgens en wie des avonds deze bevoorrechte plaats mogen in nemen, de jongens of de meisjes. Ik geloof niet, dat een vorst een glorieu- ser entreé in een stad kan maken, dan deze feestvierende kinderen. Het is een prachtig gezicht vanaf de boot: de honderden fiet sers aan weerszijden van het kanaal, die de boot „opbrengen" naar Alkmaar. En dan de tientallen auto's en de eveneens tientallen kano's. Om van de zwemmers maar niet te spreken. In de stad werd de boot verwelkomd door een duizendkoppige menigte, precies als al le andere jaren. Ik vraag mij af: hoe zien de straten van Alkmaar er op zoo'n avond, op dat uur, wel uit? Volksonderwijs kan ook dit jaar weer met voldoening op haar „groote" schoolfeest te rugzien. 'k Hoorde een jongen tot zijn moe der zeggen: „Moe, wat was het mooi, maar wat bén ik moe". Zoo zal het wel allen ge gaan zijn. Volgende week Woensdag nog het „kleine" schoolfeest, het feest voor de leerlingen der eerste drie klassen. HONDJE MEEGELOOPEN. Met den heer J. Schut, Voormeer 8, is dezer dagen een hondje meegeloopen vanaf Bergen. Het is 'n soort fox-terrier met bruine kleur en witte pooten. De eigenaar kan het beestje terug krijgen aan bovengenoemd adres. EXAMEN BOEKHOUDEN. Voor het op 18 en 19 Juni te Amsterdam gehouden examen boekhouden voor de Ver eeniging van Leeraren slaagde de heer J. N. Akkerman alhier. Hedenmorgen werd in het Gemeen- lar.dshuis 'n algemeane vergadering ge houden uitsluitend belegd om ten laste van het Hoogheemraadschap te brengen het onderhoud van wegen. Besloten werd ten laste van het Hoogheem raadschap te brengen het onderhoud van den weg van de grens der gemeente Nieuwe Nie- dorp af tot de grens der gemeente Barsinger- horn met zijtak naar West-frieschen dijk in de gemeente Winkel; het onderhoud van het gedeelte van den Winkelerweg van de grens der gemeenten Nieuwe Niedorp en Winkel af tot den Dorps weg van Nieuwe Niedorp in de gemeente Nieuwe Niedorp; het onderhoud van den weg van de grens der gemeente Castricum af tot de grens der gemeente Bergen (Heerenweg) en van het in de kom van Egmond aan den Hoef gelegen deel van den Hoeverweg, genaamd „de Slot- weg", beide in de gemeente Egmondbinnen het onderhoud van den Bovenweg van de grens der gemeenten Koedijk en Sint Pan- cras af tot begin Twuijverweg. het onderhoud van de niet bestrate weg gedeelten op den Kalverdijk en den Ooster- dijk in de gemeente Harenkarspel. het onderhoud van den weg, loopende van de grens der gemeenten Hensbroek en Ob dam door de kom van Obdam tot de grens der gemeenten Obdam en Spanbroek in de gemeente Obdam. het onderhoud van een gedeelte van den weg Wormer—JisjPurmerend (Dorpsweg Jisp) in de gemeente Jisp; het onderhoud van den weg, loopende van de brug over de ringvaart van de Heerhugo waard af tot de grens der gemeenten Hens broek en Obdam in dé gemeente Hens broek het onderhoud van een weggedeelte op den „Ouden Wal", een weggedeelte op den „Oostwal" en het weggedeelte trambrug SchoorldamWestfrieschen dijk in de gem. Warmenhuizenhierbij werd tevens besloten tot verkrijging van den eigendam van beide eerstgenoemde weggedee'ten en tot het ter zake van laatstgenoemd weggedeelte aan gaan eener overeenkomst met genoemde ge meente en met de N.V. Noorderstoomtram weg Maatschappij. Voorts werd besloten ten laste van het Hoogheemraadschap te brengen het onder houd van den Bovenweg. voor zoover gele gen in de gemeente Koedijk en tot verkrijging van den eigendom van dien weg en tot het aangaan cener overeenkomst met ir. N. P. J. van Bredehof de Vicq van Oosthuizen c.a., waarbij deze afstand doet van alle rechten op een tweetal gedeelten van het binnentalud naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,8 m.M. te Röst. Laagste barometerstand 754,1 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Juni: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; meest half bewolkt droog warm weer; behoudens vrij groote onweerska Weeroverzicht. Sedert gisteren is over IJsland de baro meter belangrijk gedaald en de depressie, welke zich daar vertoont, heeft via een smalle strook van lage drukverbinding ge kregen met een ondiep minimum ten zuiden van Ierland. Ook voor de Noorsche kust deed zich het minimum reeds gelden en van het uitgebrei de hooge drukgebied, dat daar gisteren lag, is slechts een kleine kern bij Lapland over. In het zuiden en oosten van ons waarne mingsgebied steeg de barometer. Zoowel over Zwitserland als over centraal-Europa vormt zich een hooge drukgebied. Over het vasteland blijft het weer nog fraai. Vooral in Duitschland, waar de temperatuur sedert gisteren nog steeg, is het buitengewoon warm. Over ons land en Frankrijk werd het door de meer uit zuidelijke richtingen af komstige luchtstrooming wat koeler. In ons land viel eenige onweersregen, over de Britsche eilanden werd eveneens wat regen afgetapt. Het weer is daar vrij somber. De temperatuursveranderingen loopen er sedert gisteren uiteen. Hoogstwaarschijnlijk zal ten onzent het mooie weer aanhouden, wellicht met wat meer bewolking en iets lagere temperaturen. De kansen op onweer zijn echter vrij groot. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.56 uur licht op. HOOG EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zoniet tijd). uni Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 27 0.50 1.29 9 30 1012 28 1.58 232 1036 11.16 29 2.52 3.24 11.34 30 3.41 4.11 0.11 0.31 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. I uni. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm nam. 27 0.47 1.26 9.18 1000 28 1.55 229 10.24 11.04 29 2.49 3.21 11.22 11.59 30 3 38 4.08 0.r9 en den binnenberm van den Zeevangekeu- kendijk en den Zeevangszeedijk. Een overeenkomst van ruiling werd aan gegaan met de N.V. Maatschappij „Het Zwa- nenwater" te Haarlem ten behoeve van de verbetering van de bocht tusschen den weg op den Zuid-Schinkeldijk en den Dorpsweg in de gemeente Callantsoog. Besloten werd verder tot aankoop van een perceel grond van de gemeente Beets ten be hoeve van de verbetering van den weg op den Klamdijk en van een perceel weg en duin, deel uitmakende van den Helmdijk te Groote Keeten van P. Hooij Jbzn. te Assen. Ook werd besloten tot overname van den Bovenweg vanaf de Halvemaans- brug tot de grens der gemeenten Oudorp en Koedijk in de gemeente Oudorp, welke weg op het Prov. Wegenplan voorkomt, ten laste van de gemeente blijft over het jaar 1926 een bedrag van 482.50 ,over de jaren 1937 tot en met 1946 per jaar 1062.50. Besloten werd ook om in eigendom van het Hoogheemraadschap over te nemen het onderhoud van den Be- nedenweg, Steenenweg, Zandboschlaan, de Vijzellaan, Kerkelaan, Noordeinde en Kleine weg in de gemeente St. Pancras. Ten laste van de gemeente blijft een jaarlijksche uitkeering van 2130. Van de gemeente Warden werd aange nomen om in onderhoud over to nemen den Dorpsweg van den Slingerdijk in de gemeente Oosthutzen tot den Zeevangs- dijk. Ten laste van de gemeente blijft voor de jaren 1936 tot en met 1957 een uitkeeringsplicht van 2811.70 en voor de daarop volgende iaren van 1570. Voorts werd besloten van de wed. C de LeeuwOlie te Jisp ten behoeve van de verbetering van den Dorpsweg in de gemeente Jisp voor 50 een per ceel grond aan te koopen. Het streven om het Waterschap, dat door de totstandkoming van den af sluitdijk zijn recht van bestaan heeft verloren, als wegbeheerder ten behoeve van de eenheid in het wegbehee nieuwe beteekenis te geven, komt ook tot uit drukking in het voorstel tot aankoop van een perceelsgedaelte van den heer H. Sybrands te Wierlngerwaard ten be hoeve van de berging van materia'en, gereedschappen, enz. Voor 600 In het voorste Itot aankoop van een perceels- go eelte met boerderij van den heer C. Paauvv en van perceel6gedeelten van de

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10