1 8 8 (Rechtszaken m &b.ct c op: toe fit «oooeeo Radiopcogcamma feuilleton 1EVAARLIJK SPEL 1 Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. O.1 i Strafzitting van Maandag 24 Juni. Wat men dronken uitspookt, moet nuchter bezuurd worden. De heer Hendrik Sch., 'n 45-jarig los- en werkloos arbeider te Bergen, had te diep in 't bierglas gekeken, van welk vergezicht de droevige gevolgen niet uitbleven. Hendrik kreeg 'n stuk in z'n kraag en toen hij per fiets zijn woning wilde bereiken, trok zijn rare manier van rijden de aandaacht van den veldwachter Boltjens, met het resultaat', dat hij in aanraaking kwam met den kantonrech ter ter zake het in staat van dronkenschap een rijwiel besturen, alsmede rijden zonder licht, terwijl de politierechter zich met hem moest bemoeien, omdat Hendrik zich had ver zet tegen den veldwachter, toen deze hem wilde inrekenen. De kantonrechter bedacht Ihem met 6 en 5 boete of 3 en 2 dagen, doch de politierechter verlangde een reclas- seeringsrapport, dat heden werd uitge bracht. Besloten werd den zwakken broeder tot 9 September op de proef te stellen, of hij het proeven kan afleeren. Hcar persoonlijke verschijning werd zeer op prijs gesteld. Een dienstbare geest uit Barsingerhorn, mejuffrouw Roelofje v. d. H., had zich te 'Schagen in betrekking bij den heer T. J Kuyper te Schagen met een gouden arm bandhorloge verrijkt. Toen het feit ontdekt werd, bleek de heer K. niet genegen, dit geval niet den mantel der liefde te bedekken en werd de officier van justitie er in betrokken met al de onaangename aankleve van <iien. Thans moest zij terecht staan, doch was niet verschenen. De heer Wiggers neeft ook al 'n kijkje op dit meisje en stelde voor een gecombineerae straf, b.v 40 pet. direct brommen en de rest voorwaardelijk. Maar de politierechter wilde zelf haai neus eerst eens zien, gelaste uitstel tot 9 Juli en voor geleiding van de thans al te bescheiden jonge dame. De penningmeester was niet betrouwbaar. De niet verschenen heer Corn. W O. te Schagen, die gefungeerd had als penning meester van den Bond van Land-, Tuin- en Zuivelarbeiders, had In die kwaliteit voor 'n soort kassier Schaap in miniatuur gespeeld en de contributie ten bedrage van 146.88 aan den strijkstok laten hangen Ook hier achtte de politierechter persoonlijke ken nismaking gewenscht, ergo uitstel tot 8 Juli en voorgeleiding. Ze wilden er haring of kuit van hebben- Een tweetal notabelen uit Harenkarspel, de heeren Alb. M. en Willem J. gevoelden in den nacht van 1 April dringend behoefte aan een hartig brokje en verschenen in het café van den heer Lichthart te Oude-Niedorp met het verzoek hen een zure haring te ver schaffen. De caféhouder wees hen echter op het reeds verschenen sluitingsuur, waarop de heeren begonnen op te spelen en weiger den het erf van den caféhouder te verlaten. Met het voor hen nadeelige gevolg, dat zij heden de zondaars-canapé sierden. Gelukkig voor hen kon het vereischte bewijs niet voor elkander worden gebokst en had vrijspraak plaats. Geen vcorbeeld van beschaving. Een inwoner van het eiland der zeppelin broeken Urk, Gerrit de B., goot op 22 April de fiolen zijner toorn uit op het hoofd van den rijksveldwachter en kwalificeerde dezen braven man als smerige smiegt en vuile bliksem, wat ver van beleefd en zelfs straf baar was, zooals bleek uit het vonnis 15 boete of 10 dagen. Een hardhandige Californiër. Een bewoner van de Californiëstraat te Helder, de los-werkman Klaas E., die op 10 Mei j.1. „keet" kreeg met zekeren heer Piet v. d. Meer, begon al spoedig met een water emmer te argumenteeren en diende Piet eenige onzachte liefkoozingen op kin en hoofd toe. Voor dit feit terecht staande, had de offi cier bereids 20 boete of 10 dagen geiequi- reerd, doch de politierechter ontdekte ter elfder ure nog 'n fout in de telastelegging en sprak Klaas vrij. Wie kwaad dopt, kwaad ontmoet. De wijnhandelaar Dirk de H. uit de ge meente Hoorn, schijnt niet best tegen de lucht van zijn eigen koopwaar te kunnen en was te Beemster door den veldwachter in staat van dronkenschap achter het autostuur aangetroffen. Toen hij werd uitgenoodigd uit te stappen, maakte hij de zaak nog erger en maakte zich aan wederstpannigheid schuldig. Het werd nu voor hem in totaal 'n duur grapje. Voor 80 had hij de zaak voor het 'kantongerecht „geschikt" en ter zake de wederspannigheid werd hij 'heden ook nog veroordeeld tot 14 dagen gev., echter voor waardelijk met 2 proefjaren. Een smerig handeltje. De veekoopman Reyer Sch. te Schagen was door zekeren Theodorus Huisman leelijk be drogen met een z.g. onkante koe, met ge volg, dat de heeren het over die knoeierij fi guurlijk en letterlijk gesproken duchtig aan den stok kregen. Er werden rake klappen uit gedeeld met gebruikmaking van koestok en schoffel. Bij slot van rekening was de be drogen Reyer het slachtoffer; stond heden terecht wegens mishandeling. Wie echter het laatst lacht, lacht het best, omdat bleek, dat het niet Reyer was, die de vuile rol in dezen koeienhandel had gespeeld. Bovendien kon worden aangetoond, dat Reyer uit zelfver dediging had gehandeld en werd hij vrijge sproken, 'n uitspraak, waarmede de verdedi ger dr. Buiskool zich heel goed kon ver dedigen. Echter gaf de advocaat het voor nemen te kennen, namens zijn cliënt tegen Huisman een klacht te zullen indienen we gens bedrog, strafbaar gesteld bij art. 329 wetb. v. strafrecht. Deze zaak kan dus voor mijnheer H. nog zeer onaangename gevolgen hebben. De maximum-straf, op dit feit gesteld, is namelijk 1 jaar. Ruzie voor zeven stuivers. Te Medemblik was een geweldige heibel ontstaan tusschen den arbeider David Br. en den chauffeur Petr. Meester naar aanleiding van het belangrijke feit, dat Meester 35 cent vracht vroeg voor een pakje, dat volgens de diagnose van David die vracht niet waard was. Van 'n twistgesprek kwam het tot knokken, waarbij Meester het aflegde voor de kracht van Davids stompende vuist. Maar deze kreeg ook zijn trekken thuis en werd heden veroordeeld to t f 20 boete of 20 dagen. Hernieuwde onrust op den Heilooërdijk. Op den Heilooërdijk heeft een gelukkige periode var. ongestoorde rust geheerscht, doch op 16 Mei was het weer mis en kreeg den landbouwer Corn. O. het geducht aan den stok met den tuinder Jan de Vries, die bij vorige gelegenheden van twist ook wel eens een rol had gespeeld. Van woorden kwam het ook hier tot daden en kreeg de Vries 'n aframmeling met de greep, waardoor hij bloedend werd verwond. De driftige Cornelis stond nu te recht en de mishandelde had door mr. v. d Loos 'n civielen eisch tot 104 schadever goeding wegens lijfs- en bedrijfsschade inge steld. Kees had het nogal aardig versierd en de officier vorderde niet minder dan 1 maand gevangenisstraf. De politierechter voelde er echter niets voor, den zondaar de kast in te drukken, doch veroordeelde tot f 75 boete of 25 dagen, waarbij in elk geval de staat voor deel genoot. Mr. v. d. Loos met zijn 104 gulden kwam er evenmin best mee klaar. Hij zal van Kees O niet meer dan 30 -kunnen vangen, ter voldoening kosten der door dr. Bromberg verrichte reparaties. Een tamelijk brutaal stukje. Boeken en parapluies uitleenen is een ta melijk gevaarlijk experiment, men ziet ze ge woonlijk niet meer terug! De chauffeur, thans gewoon arbeider Corn. Sm. te Alk maar, had zijn litteraire kennis bijgewerkt en eenige boeken geleend van zijn goeden ken nis KI. Schot, maar vergiste zich leelijk na het uitlezen en bracht de boeken bij den bibliotheekhouder en 2e hands boekhande laar J. Kouwenburg, die ze nog 'n gulden waard achtte. Natuurlijk was de heer Kou wenburg onbekend met de herkomst, anders zou hij wel feestelijk voor dit koopje hebben bedankt. De heer Sm. genoot echter van zijn ongeoorloofd middel om aan wat geld te komen, niet veel voordeel. Hij werd tot 10 boete of 5 dagen hechtenis veroordeeld. De Egmondsche traditie geschonden. Ons beroemd Egmond sur Mer levert ons meer stroopers en konijnen dan- visch en die ven, maar de visscher Albert BI. maakte een ongunstige uitzondering op dien regel door zich ten nadeel e van zijn dorpsgenoot J. Blokker in 't bezit te stellen van een partijtje afgesneden tulpen, voor welk strafbaar feit hij werd veroordeeld tot 5 boete of 2 dagen. De bakker speelde op. De Barsingerhorner koopman Jaap B die zich op 1 Mei te Wieringerwaard bevond op familiebezoek, wisselde de eentonigheid van het familieleven aangenaam af door den schilder Corn. Klos eens flink aan zijn ooren te trekken. De schilder scheen die grap niet voldoende te waardeeren en zorgde er voor, dat Jaap tot 8 boete of 4 dagen werd ver oordeeld. De schilder was ook al hand tastelijk. De in de vorige zaak bedoelde schilder had zich ook niet onbetuigd gelaten en 't bekende Fransche spreuk „Honneur aux dames'' lee lijk verwaarloosd door zijn schoonzuster, Grietje de Vries, echtg. Th Klos te Wierin gerwaard, tegen een hek te gooien en haar te stompen, welke ongalante behandeling deze dame volgens dagvaarding niet scheen te smaken. De schilder werd nu ook voor het front ge commandeerd en door mr. Ledeboer aange naam verrast met 20 boete of 14 dagen. Oorlog Abessynië en Italië in zakformaat. Tusschen de tuinders Jan de B. en Piet de W. te Grootebroek heerschte over het eigen domsrecht van een perceel land 'n geprikkel de stemming. Op 21 December kwam het tusschen de twee Grootebroeker machthebbers tot een persoonlijk samentreffen (wat altijd toch meer verkiezelijk is dan een heel volk in het vuur te brengen), waarbij de heer Pieter de Wit het onderspit delfde en zich onver wijld in veiligheid moest stellen. Hij koos nu den meer securen weg om zich voldoening te verschaffen via den politierechter en smaakte het genoegen zijn medeburger en vakbroeder veroordeeld te zien tot 25 boete of 15 da gen, wat in dezen knappen tijd nog lang zoo mis niet is. Een scène op het eiland der pofbroeken tot besluit. Deze boeiende bundel crimineele novellen kan worden beëindigd met een incident dat plaats had te Urk op 13 Mei, waarbij ten gevolge een ons onbekende kwestie de heer Albert K. het noodig oordeelde zijn mede eilander Henk Kaptein een stomp op zijn linker oog toe te dienen, voor welk onooglijk feit Albert heden werd gecorrigeerd door 15 boete of 10 dagen. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 25 Juni. Een armoedzaaier op de kippen- jacht. De eerste verdachte, die de gastvrijheid van het rijk genoot, beantwoordde indivi dueel absoluut niet aan zijn prachtiger, naam Camilius van B., maar maakte den indruk van een echten zwalker, waar niet veei bij zat, te zijn. Hij had een nachtelijke visite ge maakt aan het kippenhok van den heer K. Bouwes te Ursem en zich meester gemaakt van zes Rhode Islands, 'n beroemd kippen- ras, waarvan de door monsieur Camilius Donderdag 27 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 9.Omroep orkest olv. N. Treep. 10.— Morgen wijding. 10.15 Gr.nl. 10.30 Om roeporkest olv. N. Treep. 11. Knipcursus Kinderkleeding. 11.45 Lyra-trio. 12.30 Ensemble Francis Keth en gr.pl. 2.— Voordr. F. Ster- neberg. 2.20 Stafmuziek 5de Reg. Inf. olv. J. R. v. d. Glas en voordr. F Sterneberg. 4.— Gr.pl. voor zie ken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Hoorspel voor de kinderen. 5.15 H. P. A. Specovius: Eenige wenken voor zeilliefhebbers. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 6.30 Sportpr. H. Hollander. 7.„Wat 'n fouten", wedstrijd voor jeugdige luistervinken. 7.30 Radio-Volkszang olv. P. C. Poortman. 8.— Vaz Dias 8.05 Uit Carré, A'dam; 1ste deel v. de revue: Mag ik er ook op. 9.45 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. T Gerson, sopraan en H. Viskil, tenor. 10.35 Gr.pl. 11.— Vaz Dias. 11.10—12.— Avro-Decibels olv. E. Meenk. HUIZEN, 1875 M. (8.—9.15 en 11.-2.— KRO, de NCRV van 10-11.— en 2.-11.30 uur). 8 9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgen dienst olv. ds. E. van Meer. 10 45 Gr.pl. 11.Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert. 2. Handwerkles. 3.Gr.pl. 3.45 Zen derverzorging. 4.— Bijbellezing ds. J. Meynen, mmv. zang en orgel. 5 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Hollandsch harpkwartet. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.Vaz Dias. 8.05 Chr. Gem. Koor „Halle- lujah" olv. J. Coljee en orgelspel M. E. Bouwmeester. 9.Lezing dr. J. ten Kate. 9.30 Orgelspel M. E. Bouwmeester. 9.55 Vaz Dias 10.— Orkestvereen. „Josef Haydn" olv. Kiekens. 11.—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10 35 10 50 Morgenwijding. 11.25 Orgel spel H. Croudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rutland Square New Victoria-orkest olv. N. Austin. 1 20 Gr.pl. 2.25 Voor de scholen 3.20 Vesper. 4.10 Gr.pl. 5.05 Or gelspel G. D. Cunningham. 5.35 urosvenor House Dance Band olv. S Lipton. 6.20 Ber. 6.50 Bach-con- cert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gr.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Gevar. progr. 9.50 Ber. 10.20 Kerkdienst. 10.35 L. Bridgewater en zijn Kwintet m. m. v. zangsolistc. 11.3512.20 BBC-dansorkest olv. H. Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 720 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Kamermuziek o. 1. v. Doyen. 5.05 „Horace", spel van Corneille. 9.05 „Benvenuto Cellini", opera van Berlioz, mmv. solisten, het Nat. orkest en het Raugelkoor olv. Inghelbrecht. Hierna orkest concert olv. Pascal. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 —2.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3.20 Concert uit rest. Ritz. 4.45— 5 05 Zang en piano. 8.20 „Renais sance", drama v. Drachmann. Mu ziek van Lange—Müller. 9.55 Zangen piano. 10.40Omroeporkest olv. Reesen. 11.20—12.50 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 0 35 Uit Ham burg: Orkestconcert. 12.20 Uit München: Omroeporkest olv. Klosz en solisten. 2.35 Gr.pl. 4.20 Zang. 5.20 Omroeporkest en solisten o.l.v. Kühn. 7.20 Volksdansenconcert. 8.30 Beethovenconcert door 't Sted orkest van Bonn olv. Elmendorff. 10.50—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9-10 „L'amore medico", opera van Wolf-Ferran Orkestleiding: La Rosa Parodi. Koorleiding G. Conca. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest o. 1 v. Gason. 1.302.20 en 5.20 Gr.- pl. 7.35 Accordeonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Symph.concert olv. Vereist. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30-2.20 Grj>l. 5.20 Orgelconcert 6.05 en 6.50 Gr. pl. 7.30 Pianorecital. 8.20 Salon orkest olv. Walpot mmv. solisten. 10.30—11.20 Populair concert DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Boerenmuziek uit den Pfalz. 9.20 „Krach im Hinterhans", comedie van M. Böttcher. 10.20 Ber. 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerber. 11.20-12.20 Ilja Liv- schakoff's dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizer Lijn 3: Keulen-88.45, D.sen- der 8.45—9.20, Keulen 10.20— 12.05, Parijs R. 12.05—13.20, Brus sel (VI.) 13.20-14.20, D.sender 14.20—15.20, Lond. Reg. 15.20— 16.20, D eender 16.20—17.20, Keu len 17.20-18.50. Brussel (Fr.) 18.50-19.20, Keulen 19.20-20.20 Brussel Fr. 20.20—21.05, Parijs R. 21.05—22.50, Keulen 22.50—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8 05—9.20, Lond. Reg. 10.35—12.10, Droit wich 12.10—14.20, -ond. Reg. 14 20—15.20, Droitwich 15.20 18.50, Lond Reg. 18.50—20.20, Droitwich 20.2021.50, Boedapest 21.50—22.20, Droitwich 22.20— 22.35 en Lond. Reg. 22.35—24.—. gegapte vertegenwoordigers echter per stuk slechts een waarde van 89 cents vertegen woordigden. Camilius erkende dezen diefstal nederig, doch ondanks zijn zielig optreden scheen de officier hem door te hebben en kwalificeerde hem als een gehaaide» misda diger, die al heel wat meer op zijn kerfstok had. Hij was een gevaarlijk individu en moest noodzakelijk uit de maatschappij wer den verwijderd, reden waarom 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf werd gevorderd. Mr. v. d. Loos observeerde zijn schralen cliënt met het welwillend oog des verdedi gers, hing een schril tafereel op van 's mans afkomst en treurig huwelijksleven. Drie jaar in de loopgraven aan de zijde der Belgen hadden hem ook al niet opgeknapt en alzoo al deze misere bijeen en tezamen genomen, wilde pleiter voor hem vragen geen gewone gevangenisstraf, doch plaatsing in een bijz. werkverschaffing. Veel geschreeuw en weinig wol. De Avenhorner vrachtautochauffeur Simon Vr. was door de kadi te Hoorn veroordeeld tot 10 gulden boete of 5 dagen wegens een op den Noorddijk te Ursem op 15 Maart ver oorzaakte aanrijding. Simon scheen aanvan kelijk het boetekleed te hebben aangetrokken en schuld aan den gemeente-veldwachter Gerritse te hebben erkend, doch later was hij op deze erkentenis teruggekomen en had' zijn heil gezocht in hooger beroep. Hij leek, nu heden die groote dag was aangebroken, nog al zenuwachtig, had foto's en zelfs een ge tuige a decharge medegebracht om aan te toonen, dat hij toch eigenlijk keurig rechts had gereden, maar de officier hield zich ech ter maar liever aan den veldwachter en den bestuurder van de aangereden auto en requi- reerde bevestiging van het gewezen vonnis. De Schager Zesdaagsche voor het Hof van Appèl te Alkmaar. De Schager winkeliers hadden een zes daagsche winkelweek georganiseerd met at tracties en daaronder werd ook gerekend een loterij in een vorm, die geen gevaar zou kun nen opleveren voor een strafvervolging ter zake overteding der bekende muggenzifteri- ge loterijwet Securiteitshalve hadden rij ook den ambtenaar van het kantongerecht eens gepolst en ook deze had geen juridisch be zwaar gemaakt. Niettemin werd toch op een of andere wijze een strafvervolging uitgelokt en stonden de drie organisatoren de heeren Schene, Schmalz en J. J. de Moei voor den kantonrechter terecht met het resultaat, dat de ambtenaar, die moeilijk zijn eigen advies kon tegenspreken, vrijspraak concludeerde. In een krachtig pleidooi sloot de verdedi ger, dr. Buiskool, zich in hoofdzaak aan bij dit requisitoir, met dien verstande, dat hij ontslag van rechtsvervolging concludeerde. Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 66) „Juffrouw Cameron, ik wensch u van harte geluk", zei hij. „Mijnheer Sylvester, zoudt u deze kamer willen verlaten, tot laten we zeggen ze ven uur?" „Zeker, maar het is noodzakelijk, dat ik mijn vermomming behoudt, waarvan deze dame u waarschijnlijk wel heeft verteld". Sir George keek Stella vragend aan. „Het is heel goed gedaan'zei deze be leefd. „Maar ik heb er anders bij dames geen succes mee gehad. Juffrouw Glyn en u heb ben het dadelijk ontdekt", zei Sylvester droogjes. Een kwartier later stak hij zijn hoofd door de deur als mijnheer Hallam en wenschte met zijn gewone stem goeden nacht. De ver bazing van sir George was groot, maar hij lachte hartelijk toen Stella hem den toe stand uitlegde. „Niet zenuwachtig zijn, hoor kind". „Ik zal het probeeren", antwoordde zij, maar haar lippen beefden. De deur werd vlug geopend en Guy kwam snel de kamer binnen. „Het spijt me, dat ik zoo laat ben", be gon hij en hield toen plotseling op. „Stel la" riep hij en sir George grinnikte in zich zelf; Guy's gezicht was voldoende antwoord op de vraag, die hij wilde stellen. „Ik heb met opzet deze verrassing voor je beraamd", begon sir George. „Ze zeg gen wel eens: er is geen gek zoo gek als een oude gek, maar ik zal je bewijzen dat ze het bij het verkeerde eind hebben. Juffrouw Ca. meron is niet meer verloofd met Furber". „Dat weet ik", antwoordde Guy met in spanning. „Het is nu geen tijd voor domme misver standen". Sir George's toon veranderde en werd scherp en snijdend. „Jongen, een kort antwoord op een korte vraag. Ik weet, dat je van Stella hebt gehouden. Heb je opge houden haar lief te hebben?" Guy's gezicht werd ernstig en strak, toen hij bemerkte dat hij in de val geloopen was. Hij kon niet liegen en toch had hij ver plichtingen tegenover Valda. „Ik kan u niet antwoorden", zei hij ein delijk. Aan deze mogelijkheid had sir George niet gedacht. „Wees eerlijk en stel de waarheid boven alles", barstte hij uit. „Het is geen eerlijke vraag. U weet dat ik met juffrouw Glyn ga trouwen. Stella, ik gaf wat als dit niet gebeurd was, het brengt jou in een valsche positie en mijzelf ook", zei hij zacht. „Je zwijgen is geen antwoord op mijn vraag", zei sir George ernstig, maar zijn manieren werden vriendelijker „Mijn jon gen, ik ben zoo bang dat je bezig bent je leven te verknoeien Dit ondernoud is mijn schuld. Ik heb aan Stella gezegd en ik ge loof ook oprecht, dat je onder dwang han delt. Je deed dat toen je je verloving af maakte met haar en ik geloof, dat je dat ook deed toen je je opnieuw verloofde". „U heeft geen recht om dat te zeggen, dat is niet eerlijk tegenover juffrouw Glyn". „Misschien niet, maar ik geloof toch dat het de waarheid is Ik zal jullie jongelui nu alleen laten". „Neen", riepen Guy en Stella tegelijk. „Het dient nergens toe", zei Hallam ver moeid. „Je kunt elk oogenbiik weg moeten om naar je schip te gaan", ging sir George vc rt. „Des te beter". „Sir George, ik had niet hier moeten komen", zei Stella bevend, maar opeens vat te ze moed. „En toch had u gelijk en ik ben niet zoo ongelukkig. Guy, je gaat met Val da trouwen, maar je hebt mij lief. Ik zou je niet gelooven, al ontkende je het", eindigde ze triomfantelijk. Ze liep langzaam naar de deur en keerde zich om om hem aan te zien. „Ik zweer je, dat nooit de lippen van een anderen man de mijne zullen aanraken. Nog niet zoo lang geleden was ik een gans, ik had moeten vertrouwen en nu wordt ik er voor gestraft. Maar tenslotte ben ik het toch die wint". Hun oogen ontmoetten elkaar een secon de, en ze uitte een kreet. „Valda kan alles hebben wat je haar ge ven kunt je naam. Ik zal alles bezitten wat de moeite waard is je liefde. Ik be nijd haar niet, ik heb het beste deel. Dag Guy". „Dag", zei hij heesch. Hartstochtelijke woorden drongen haar naar de lippen woorden, die zich wilden uiten, en hij hunkerde om haar in zijn armen te nemen en haar gezichtje met kussen te bedekken. Het zien van haar lief gelaat het gelaat, dat hij lief had, ontroerde hem. „Ga weg, je martelt me!" riep hij wan hopig. „Ik heb medelijden met je, mijn jongen, ik heb medelijden met jullie beiden", zei sir George en stak zijn hand uit, die Guy greep. „Goeden dag". Sir George bleef nog even bij de deur staan voor hij Stella volgde. „Ik geloof, dat ik toch een oude gek ben", zei hij een wei nig heesch, schudde zijn hoofd moedeloos en verdween. Guy zuchtte en toen hij zijn pijp uit zijn zak nam en haar begon te vullen, beefden zijn vingers zoo, dat hij er verbaasd naar keek. „Dat zou ik voor geen goud nog eens wil len doormaken", mompelde hij en werd zich langzamerhand bewust hoe vree3clijk zijn positie geweest zou zijn als hij zwak was geweest. Wat had hij opgegeven? Alles wat het leven voor hem waarde gaf. Maar hij had zijn eer ongeschonden bewaard en kon de wereld nog in het gelaat zien. Hij moest Valda met een glimlachend gezicht ont moeten. Was het wel eerlijk haar te trou wen, wanneer hij een andere vrouw zoo hartstochtelijk lief had? „Ze kan in ieder geval niet zeggen, dat ik haar bedrogen heb", zei hij tot zichzelf, bij wijze van troost. Valda had hem vrij willen laten, wat hij terecht had geweigerd, want hij was beslo ten dit spel te spelen, wat het hem ook mocht kosten. Te midden van zijn overdenkingen ging de deur open en hij keek niet op voor zijn naam genoemd werd. „Guy, ik moest naar je toe". Het was Valda en Guy sprong op en staarde haar verbaasd aan. „Ik kon niet wegblijven. Ik ben zoo ner veus en ongelukkig. Er was iets dat me scheen toe te fluisteren dat dat Ze hield op en keek hem angstig aan. „Is Stel la hier geweest?" vroeg ze tenslotte. „Ja", antwoordde hij zonder aarzelen. „Waarom kwam ze? Ik zag haar vanmid dag en vreesde „Je kunt me vertrouwen, Valda", viel hij haar vlug in de rede. „Dat weet ik", zei ze met een zucht van verlichting. „Wil je me vertellen wat ze gezegd heeft? Is ze alleen gekomen?" „Ze was met sir George Granston. En wat ze gezegd heeft? Ik kan je dat niet ver tellen, maar je hebt geen reden om ja- loersch te zijn". Valda begon zich af te vragen hoe ze er ooit over had kunnen denken om Guy vrij te laten. Zelfs nu werd ze verteerd van jalouzie, ofschoon haar verstand haar zei, dat ze er geen reden voor had Misschien was het verkeerd geweest om dit bezoek (e brengen, want het bracht haar geen oosü (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14