jpUROL DE LAATSTE LES VAN LANGELOT/ ÜMtetUand tBwnwtand ZWARE MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Het gebeurde te Rumpt. PAULA, EEN ZUSTER VAN ADOLF HITLER. ZIJ NOEMT ZICH FRAU WOLF. DE GEDUPEERDEN VAN DEN KON. HOLL. LLOYD. De pensioen-gerechtigden ver- keeren in een allertreurigsten toestand. VROUW UIT HET RAAM GEVALLEN. Korten tijd daarna overleden. DE MARECHAUSSEE VAN OSS NAAR HET LOO. Défilé voor H. M. de Koningin. MEISJE VERDRONKEN. JONGEN VERMIST. VEEL SCHAPEN GEDOOD TE OVERSCHIE. Honden richten een slachting aan in een kudde van 148 stuks; slechts 20 dieren ongedeerd. BLOEDVERGIFTIGING. De kantonrechter evenwel bleek een andere meening te zijn toegedaan, mede uit het oog punt, dat het hier gold een principieele zaak die wel in hoogste instantie moest worden uitgevochten en veroordeelde ieder der ver dachten tot 1 boete of 1 dag. Tegen welk vonnis hooger beroep werd aangeteekend. Dit hooger beroep werd dan heden behan deld en al deze appellanten gaven toe deze zesdaagsche hebben te doen houden, zonder daarvoor verlof te hebben vërkregen. Zij vermeenden echter geen strafbaar feit te heb ben gepleegd, temeer omdat ook de ambte naar had verklaard in deze attractie geen loterij te zien. Zonnebrand Doorzitten bij Wielrijden De officier verklaarde trouwens thans ook geen oogenblik te twijfelen aan de goede trouw dezer appellanten en stelde vast, dat hij de zaak als uitsluitend principieel be schouwde. Hij kon volkomen begrijpen, dat de Middenstand alle geoorloofde middelen te baat nam om zijn omzet te verbeteren en daarbij gebruik maakte van een onschuldig gokje dat altijd een groote attractie vormt voor het Nederlandsche publiek. Echter was toch naar de meening van spreker gehan deld in strijd met de loterijwet, omdat door gebruikmaking van het z.g. rad van avon tuur op den uitslag geen invloed kon wor den uitgeoefend. Dat de ambtenaar vrij spraak had gevorderd, kon de officier zich indenken, dit was consequent, aangezien hij zelf een welwillend advies had gegeven. De officier schaarde zich evenwel aan de zijde van den kantonrechter en requireerde bevestiging van diens veroordeelend vonnis. De verdediger, dr. Buiskool, bracht een aantal argumenten te berde, door hem reeds in eerste instantie ontwikkeld en waar in hij deed uitkomen', dat de zaak loyaal en geheel in 't openbaar was behandeld, zonder achterafjes of onderonsjes. Het gewraakte rad van avontuur was door majoor Holema zelf gedraaid. Een afgunstige winkelier, die buiten de 6-daagsche stond, had de zaak aan 't rollen gebracht. Pleiter, zich refereerende aan het oordeel der rechtbank, was over tuigd, dat het vonnis van den kantonrechter zou worden vernietigd en ontslag van rechts vervolging zou worden uitgesproken. In zijn repliek bleef de officier bij zijn requisitoir persisteeren, waarna nog eenige dupliek van de zijde der verdediging volgde' De Gamit kreeg ook nog 'n beurtje. Ook de Gamit, die in gelijke conditie ver keerde als de 6 daagsche, werd nu onderhan den genomen. Van de drie verdachten, de heeren Keijsper, Lind en Burger, die ieder eveneens tot 1 boete of 1 dagen waren ver oordeeld, hoewel mr. Fock ook hier vrij spraak was gevraagd, verscheen alleen de heer Vok Keijsper, president van de Gamit. De heer Keijsper erkende zoowel het feit als zijn goede trouw. Men had gewerkt geheel in den lijn der ingewonnen informaties bij be voegde autoriteiten. Het comité was dan ook nog steeds de mee ning toegedaan, dat geen strafbare hande ling had plaats gevonden. Hoewel echter ook hier volkomen over tuigd van de goede trouw der appellanten, achtte de officier het vereischte bewijs aan wezig en requireerde bevestiging. Mr. Smal, zich geheel refereerende aan dr. Buiskool's pleidooi, releveerde een arrest van den Hoogen Raad in de bekende zaak van de Caramel advocaat, dat geheel in het voordeel luidde van zijn cliënt. Ook deze pleiter hield zich overtuigd, dat de rechtbank het vonnis van den kantonrechter zou vernie tigen met vrijspraak van appellanten. In alle zaken, heden behandeld, a.s. Vrij dag uitspraak. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 60-jarige landarbeider H. B. te Rumpt (gem. Deil), die de 74-jarige weduwe van Wijk, even eens -te Deil wonende, in Maart 1.1. zoo ernstig met een bijl heeft mishandeld, dat zij eenige minuten later aan de ge volgen overleed. Verdachte bekende, dat hij de vrouw met een bijl op het hoofd had geslagen om haar eens flink af te straffen Vol gens verdachte was deze vrouw erg plagerig en aangezien ze altijd aan het ruziestoken was, had hij eenige jaren geleden eens gezegd: ..Ik zal nog wel eens met haar afrekenen." Verdachte verklaarde, dat de vrou\V, die niet ver van hem af woonde, hem op den bewusten ochtend passeerde, toen hij met zijn bijl bezig was het ijs van den bevroren drinkbak voor zijn kippen stuk te hakken. De vrouw had toen klaar blijkelijk iets gezegd en hem met een grijnslach aangekeken. Hij maakte zich toen na al het voorgevallene zóó kwaad, dat hij de vrouw achterna liep en haar met zijn bijl een klap op het hoofd gaf, zoodat zij viel en bloedend op den weg bleef liggen. Verdachte kon zich van verdere bijlslagen niets meer herinne ren; echter verklaarde hij uitdrukke lijk, dat hij dit ook niet tegensprak. Dr .van der Hoeven had over vèrdach- te een uitvoerig rapport uitgebracht. Deze achtte verdachte veel minder toe rekeningsvatbaar dan een normaal mensch, doch vond geen termen aanwe zig hem ter beschikking van de regee ring te doen 6tellen. Een veldwachter uit Deil verklaarde, dat de verslagene een lastige vrouw was. De officier van justitie noemde dit feit ,al zijn er eenige verzachtende om standigheden, zeer ernstig. Spr. achtte bewezen, dat verdachte deze vrouw op zettelijk van het leven beroofd heeft en eischte, aangezien verdachte niet geheel toerekenbaar kan worden geacht, een gevangenisstraf van twee jaar met af trek van de voorloopige hechtenis. Uitspraak 2 Juli. Zelfs te Weenen weten weinig menschen, dat in hun stad een zus ter van Adolf Hitier woont en dat zij een stil en bescheiden leven leidt. Zij heet Paula Hietler met ie, ten gevolge van een fout, welke inder tijd in de geboorteregisters van de kerk gemaakt werd. In Oostenrijk werden dergelijke fouten, die niets anders dan het gevolg van slordig heid zijn, in den laatsten tijd nog vaak gemaakt. Verschillende lieden zijn bekend, die hun familienaam officieel anders moeten schrijven dan hun broer of zuster! Paula H'ietler woonde tot voor korten tijd in een klein woninkje heel hoog in een huur kazerne in het vierde stadsdistrict, dat Wie den heet. Gedurende een jaar of vijf voor zag zij zelf in haar levensonderhoud door adressen voor een levensverzekeringsmaat schappij te schrijven. Enkele beambten op het kantoor kwamen erachter, dat zij de zus ter van den Duitschen „Führer" was en toen was het uit met haar werk. Haar werd te kennen gegeven, dat men van haar dien sten niet langer gebruik wenschte te ma ken. Velen waren haar vijandelijk gezind. Nu zij niets meer verdiende, kreeg zij af en toe financieele ondersteuningen van haar broer uit Duitschland. Zij verheugt zich na tuurlijk over de groote carrière, die broeder Adolf gemaakt heeft, maar zij blijft liever te Weenen wonen, daar zij in het Duitsche rijk veel meer in het middelpunt van aller be langstelling zou staan en zij daar niet zoo kalm en rustig en teruggetrokken zou kunnen leven als te Weenen het geval is. Ongeveer een keer per jaar zoekt zij haar broeder op, maar bij deze gelegenheden speelt zij nooit een grooe rol in het openbare leven. Sedert korten tijd is Fraulein Paula Hietler verhuisd. Zij heeft haar intrek genomen in een betere en voornamer flat, de Weensche buitenwijk Gersthof. Ook deze woning is maar klein en bestaat uit twee kamers, een badkamer, een keuken en een Vorzimmer. Zij heeft voor het verkrijgen van deze wo ning een bedrag van tweeduizend schilling als bijdrage in de bouwkosten, dat is onge veer 550 gulden, moeten storten en zij be taalt per maand 72 schillingen, dat is 20 gulden huur. Toen zij haar intrek in het nieu we huis nam, moest zij natuurlijk wel haar naam aan de portiersvrouw opgeven, maar zij verzocht deze liever maar „Frau Wolf" tegen haar te zeggen. Want haar werkelijke naam leek zoo op dien van den Duitschen rijkskanselier, zeide zij, en daar konden wel eens onaangenaamheden uit voortspruiten! De portiersvrouw heeft er tot voor heel kort geleden geen flauw idee van gehad, dat de bewoonster een zuster van Adolf Hitier is, en ook de andere lieden, die in het huis wo nen, wisten er niets van af. „Frau Wolf'' leeft erg stil en ontvangst slechts weinig be zoek. Soms is zij een heelen dag niet thuis. Aan een van haar kennissen heeft zij eens verteld, dat haar vader Adolf, toen deze nog klein was, vaak heeft bestraft, omdat hij zoo obstinaat was. Hij was nogal gesloten en dikwijls in gedachten verdiept. Wanneer men dan vroeg, waarover hij nadacht, antwoord<- de hij: „Dat begrijpen jullie toch niet!" Op zekeren dag hij was toen ongeveer dertien jaar had1 hij een zwart-rood-gele „Bier- zipf" gekocht, dat is een lint om aan een horloge uit een vestjeszak te laten hangen. Zwart-rood-geel, resp. zwart-rood-goud wa ren de Duitsche kleuren en het ostentatief dragen ervan werd in den tijd van Schöne- rer in Oostenrijk bijna als hoogverraad be schouwd. Adolf's vader, die rijksambtenaar bij de douane te Braunau was, had den ob- stinaten Adolf een geweldig pak rammel ge geven. Mein Vater hatte Adolf fast totgeprü- gelt, zeide Paula Hietler. Een bewijs dus wel, dat papa Hitier er flink op los geranseld heeft. Adolf bleef ech ter doorgaan zijn zwart-rood-gele lint te dragen. Wanneer vreemde menschen op de bel van flat 13 drukken doet Paula Hietler, alias „Frau Wolf", wanneer zij thuis is, zelf open. Zij is niet groot van postuur en eenigszins dik; zij heeft blauw-grijze oogen en zeer donker haar. Haar gelaatstrekken doen aan die van den Duitschen rijkskanselier denken. Wanneer men vraagt, of Frau Wolf thuis is, zegt zij neen, de „gnadige Frau" is er niet! en dan doet zij gauw de deur weer dicht! Zij heeft schijnbaar weinig trek een gesprek met wildvreemde menschen aan te knoopen. Zij heeft al genoeg last van onbe kenden gehad, die bij haar aan de deur kwa men mét het verzoèk, of zij niet eens een goed woordje bij haar broer wilde doen en of dé ze hén niet met het een en ander kon helpen. Zij is schuw, schichtig, wantrouwend en voorzichtig geworden. Ook krijgt zij vaak brieven van hulpbehoevenden en bovendien van lieden, die haar allerlei leelijks schrijven en die haar en haar broer belèedigen. COMMUNISTE VEROORDEELD TOT 15 JAAR TUCHTHUISSTRAF- Het volksgerechtshof te Berlijn heeft gister de communistische jeugdleidster Ber- ta Kars uit Munchen wegens voorberei ding tot hoogverraad veroordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. Zij was werkzaam in de rijksleiding van de illegale communistische partij. DE MOORD OP BIKOFF. Het telegraaf-agentschap der Sowjet-unie meldt, dat voor het militaire gerechtshof te Nisjn'i Tagil (Oeral) onder voorzitterschap van Matoelewitsj op het oogenblik een pro ces tegen de moordenaars van den bekenden Sowjet-Russischen dichter Bikoff begonnen is. Tot de bekiaagden behooren vroegere kameraden van den vermoorde, waaronder twee personen, die vroeger in dienst van het roode leger hebben gestaan. Alle beklaag den zouden hebben toegegeven, Bikoff om politieke redenen te hebben vermoord. Het proces zal waarschijnlijk verscheide ne dagen duren. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Een groep van vier mannen en een vrouw is aan den Westelijken oever van de Doode Zee door een toevallig voorbijvarende mo torboot ontdekt en op het nippertje van den dood gered Zij hadden getracht te voet, gaande langs den westeUjken oever van de Doode Zee, de ruïnen van Sodom en Gomorrha te bereiken, toen de voorraad levensmiddelen en water opraakte. De redding geschiedde toen het gezelschap op het punt stond te midden van de vreese- lijke hitte in het onherbergzame woestijn gebied om te komen. BOYCOT VAN DL ELECTRICITEITS- MAATSCHAPPIJ IN DAMASCUS. Uit Damascus wordt gemeld, dat de bevolking een boycot heeft afgekondigd te- den de electriciteits-maatschappij, die in Fransche handen is. Volgens 'berichten in de bladen worden de huizen met petroleum lampen verlicht, terwijl geen gebruik ge maakt wordt van de straatverlichting, ten einde de eischen door te zetten van Damas cus, betreffende verlaging van de tarieven. De regeering had de bladen opgedragen geen berichten over dezen boycot te publi- ceeren, uit protest waartegen Zondag in Damascus geen kranten zijn verschenen. Men vreest, dat de toestand zich zal toe spitsen. Het Tweede Kamerlid, mevrouw Bakker Nort (lib.) heeft aan den minister van eco nomische zaken de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat tenge volge van de op 16 Mei 1935 door de arron- dissements-rechtbank te Amsterdam aan de N.V. Koninklijke Hollandsche Lloyd te Am sterdam voorloopig verleende surséance van betaling, de 212 pensioengerechtigden, waar onder 80 weduwen, ongeveer half Mei ver namen, dat 1 Juni de pensioentermiin, waar op zij recht hadden, niet zou worden uitbe taald, en dat zij dientengevolge in een aller treurigsten toestand verkeeren? 2. Is de minister bereid ten behoeve van deze gedupeerde gepensionneerden maatre gelen te treffen? Gistermiddag te half vier is in een perceel aan de Sarphatistraat te Am sterdam een vrouw uit de derde verdie ping op 6traat gevallen. Zij kwam nog eerst op een zonnescherm terecht, dat door den val werd vernield. Met zware inwendige kneuzingen is het slachtoffer in bewusteloozen toestand naar het Ned. Israël. Ziekenhuis overgebracht, waar zij korten tijd later overleed. De manschappen der brigade Os6 van do koninklijke marechaussée zullen Vrijdagmorgen a.s. onder leiding van opperwachtmeester Mintjes, naar het Loo vertrekken om aldaar op het paleis door H. M. de koningin te worden ont vangen. De brigade zal door haar districtska pitein, den heer Bovier, uit Nijmegen, aan H. M. worden voorgesteld, waarna do koningin het corps persoonlijk zal toespreken. Vervolgens zal Zij de brigade inspec- teéren en na afloop daarvan zal het corps voor H. M. de koningin défileeren. Tevens zal naast de brigade uit Oss, aan het défilé deelnemen opperwachtmees ter van der Beek, van de brigade der koninklijke marechaussée te Uden. In de gemeente Appeltern (Geld.) is het éénjarig dochtertje van de familie J. op een onbewaakt oogenblik in een sloot terecht gekomen. Toen men het kindje na eenigen tijd uit het water haalde, wa ren de levensgeesten reeds geweken. Sinds Zaterdag wordt te Helmond ver mist de 8-jttrige zoon van de familie van de W. Men heeft den geheelen om trek afgezocht, doch zonder resultaat. Men vreest dat de knaap verdronken is, doch heeft tot nu toe geen spoor ge vonden. KERSEN ZONDAG. In de Betuwe. De K.N.A.C. schrijft ons: De kersentijd is aangebroken. Zwaar zijn de boomen beladen met die sappige Neder landsche vruchten, die in de wererd hun weer ga niet vinden. Vooral de Betuwe, het lusthof der kersenboomgaarden, staat klaar om de ontelbare bezoekers een warme ontvangst te bereiden. Voor hen, die besloten hebben den kersen-Zondag in de Betuwe door te brengen, willen wij hier enkele routes laten volgen: •ongen Tiel, Arnhem Eist Nijmegen, Eist An- Geldermalsen Tiel, Amerongen deïst Dodewaard IJzendoorn Tiel, Wageningen Kesteren IJzendoorn Tiel. Langs deze wegen zullen, zooals elk jaar het geval i6, talrijke vlaggen de poorten aan geven, waarachter de lusthoven met hun kostbaren schat verborgen liggen. Met het oog op de te verwachten drukte meent de K.N.A.C. niet te mogen nalaten weer de aandacht te vestigen op de noodzake lijkheid, dat ieder weggebruiker onder deze omstandigheden met de grootste voorzichtig heid te werk moet gaan. Een ieder rijde dus onder het motto: Veiligheid voor alles! Toen Dinsdagmorgen tegen een uur of zeven de opzichter en eendge arbeiders, die het egaliseeringswerk uitvoeren op het terrein van den Bond voor Lichame lijke Oefening aan den Abraham van Stolkweg ter plaatse arriveerden, kwa men zij tot de ontdekking, dat in den loop van den nacht honden een ware slachting hadden aangericht onder de daar grazende schapen, toebehoorend aan den heer W. Esbe.ukman te Over- schie, aldus de N. R. C. Zooals ook op Waalhaven geschiedt, had de bond toegestaan, dat 148 schapen daar mochten grazen om het terrein gelijk te houden. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn vijf honden, waarvan er drie toebe- hooren aan den heer J. H. Brieër, wo nend op het aangrenzende sportterrein van R.F.C. en één aan den heer Blazer, bij de schapen gekomen, hebben deze over het terrein nagejaagd, waarbij de dieren door heggen en prikkeldraad een goed heenkomen hebben gezocht. Nadat verscheidene dieren duchtig door beten toegetakeld waren, zijn zij terecht geko men in een inham op het terrein, waar een aantal in de verdrukking kwam, waar gistermorgen niet minder dan 41 schapen levenloos gevonden werden, ter.vijl de overigen beten, gebroken poo- ten of andere kwetsuren bekomen had den. Slechts 20 schapen zijn er onbescha digd af gekomen en naar men verzeker de zijn ook zij geheel waardeloos gewor den, omdat zij door de achtervolging blijvend in hun grooi zullen worden be lemmerd. Dit beteeken t voor den heer Esbeuk- rr.-.n, die op Overschie een kleine boer derij drijft, welhaast een volkomen ruï- nt, daar hij het geld voor het aanschaf fen van deze schapen onder de gunstige omstandigheid, dat het land gratis ter beschikking werd gesteld, geleend had. Naar.hij vertelde, bedraagt de schade ongeveer 900 en de kans op verhaal op de eigenaars van de honden is zeer ge ring. Omstreeks half twee schijnt een chauffeur van een passeerende auto op het terrein hondengeblaf en schapenge- blaat gehoord te hebben, doch hoewel hij met zijn lampen nog gezocht heeft, was er niets te ontdekken. Het zal dus ver moedelijk omstreeks dien tijd geweest zijn, dat de slachting onder de schapen heeft plaats gehad. De cadavers zijn Dinsdagmiddag van het terrein weggehaald; vier van de honden waren inmiddels reeds overge bracht naar de politiepost te Overschie, waar, nadat braakmiddelen waren in gegeven, geconstateerd werd, dat drie van hen bloed braakten. Deze drie zijn terstond afgemaakt. Ook de hond van den heer Esbeukman bevindt ich ter observatie in de politiepost en Dinsdag avond zou nog een andere hond, die mede van deze jacht verdacht wordt, daar worden onderzocht. De 23-jarige bakker 3. Hars te Klazi- naveen-Noord heeft verleden week bij het scheren een puistje aan een van zijn lippen doorgesneden. Hij kreeg een in fectie en werd in het ziekenhuis te Gro ningen opgenomen, waar hij gisteren aan vergiftiging is overleden. DE ITALIAANSCH—ABESSIJNSCHE BESPREKINGEN TE SCHEVENINGEN. Ook de tweede Italiaansche gedelegeerde aangekomen. De tweede arbiter door de Italiaansche regeering aangewezen in het Italiaansch- Abessijnsch conflict, graaf Ando Vandi, is fisterochtend in Den Haag aangekomen en eeft zijn intrek genomen in het Palace Ho tel te Scheveningen. Tot een juist begrip van de werkzaamheid van deze arbitragecommis sie moge herinnerd worden aan art. 5 van 'het Italiaansch—Abessiinsche verdrag van 2 Augustus 1928. Blijkens dit artikel hebben beide regeeringen zich verbonden alle kwes ties, welke tusschen hen mochten rijzen en niet langs diplomatieken weg kunnen worden opgelost, aan arbitrage te onderwerpen zonder een beroep op de wapenen te hebben gedaan. De beide regeeringen zullen de ar biters aanwijzen. Dit artikel is de grond slag van de Volkenbondsresolutie en is ook de basis van den arbeid van de arbitrage commissie. Beide betrokken regeeringen heb ben de noodige stukken en bescheiden aan de commissie doen toekomen, vergezeld van een uiteenzetting van hun standpunt en van de bewijzen voor de juistheid van haar stelling. Van Italiaansche zijde zijn twee deskundigen ter beschikking van de arbiters gesteld, een van het ministerie van buitenlanasche zaken en een van het ministerie van koloniën. Gistermiddag is de eerste bijeenkomst ge houden van de ItaliaanschAbessijnsche ar bitragecommissie in het Palace-Hotel te Scheveningen. In den loop van den avond is het volgende communiqué verstrekt: De Italiaansch Ethiopische commissie is gistermiddag om vier uur bijeen gekomen. De commissie constateerde dab zij in het bezit was van de documenten, welke zij in haar resolutie van Milaan aan de beide be trokken partijen verzocht had haar te ver schaffen. Zij gaat thans over tot een onderzoek van deze documenten. Er komt gaandeweg meer belangstelling voor de Scheveningsche conferentie. Verscheidene buitenlandsche journalisten hebben hun intrek in Scheveningsche hotels genomen Ook de staf van ambtenaren en. deskundigen, welke aan de arbiters zijn toe gevoegd, breidt zich steeds uit. Naar ver luidt, zijn er thans reeds 11 Italiaansche ambtenaren aanwezig. De arbiters zullen thans beginnen met de uitwerking van het reeds in Milaan vastge stelde werkplan. De besprekingen zullen nu eens in het Palace-Hotel, dan weer in het Grand-Hotel plaats hebben. Zeer waarschijnlijk zal de eerstkomende bespreking vanmiddag gehouden worden. De arbiters zullen vanochtend hun op wachting maken bij den minister van buiten landsche zaken, jhr. mr. A. C. D. de Graeff. SNEEUWBAL-ZWENDEL. Met een dubbeltje 1562.50 verdienen. Men schrijft aan de N. R. Crt.: We werden dezer dagen verblijd met een sneeuwbal, die klaarblijkelijk alleen uit winstbejag is bedacht. Het motto luidt: „Met een dubbeltje 1562.50 verdienen". Ze heet ontstaan te zijn in Amerika, waar nieuw postpersoneei moest worden aangeno men wegens de drukte, erdoor veroorzaakt! De opzet is deze: Iemand, dien we A zul len noemen, heeft 5 brieven geschreven aan 5 menschen, die we rubriek B zullen heeten; doordat allen hetzelf' e moeten doen, telt ru briek C 25 menschen, D 125, enz. en rubriek G reeds 15625 menschen. De personen uit rubriek G vinden boven aan hun brief 6 namen van vorige afzenders, dus A, 1 mensch uit B, 1 uit C enz. Deze 15625 men schen zenden ieder een dubbeltje aan A, die dus 1562.50 ontvangt maar nu van de lijst der namen afvalt. Menschen uit ru briek H vinden bovenaan de namenlijst iemand uit rubriek B, die dus alle dubbel tjes uit rubriek H ontvangt, dus ook weer het genoemde bedrag. Iedereen krijgt dus zijn beurt, zegt de brief; als iedereen binnen 2 dagen zijn 5 brieven verzendt, kan hij over 10 dagen den stroom van dubbeltjes ont vangen. Dat dit spoedig vastloopt en menschen uit verdere rubrieken wel 10 ets betalen, maar niets terug ontvangen en dat zulltn er millioenen zijn, is duidelijk, maar wordt door velen niet bedacht, anders zouden ze niet mede willen doen aan dezen sneeuwbal, die meer heeft van oplichterij dan van „barmhartigheid". 35. Als een loopen vuurtje ging het door de schoor steenenwereld, dat het een koffiepot was, die wraak nam, omdat ze hem bij het oud-roest hadden gegooid. De schoorsteenen rekten zich uit en bogen zich om laag om het nieuwtje verder te vertellen aan de boo men en de eenzame benzinepompen. 36. Grootmoeder, die spoedig hoorde wat er in het dorp aan de hand was, hakte vlug haar bezem in vijf tien stukken en zond de bezemmannetjes drie bij drie uit om de oproerige schoorsteenen te gaan vegen. Nou, dat was een vreeselijke straf voor de schoor steenen, want ze hadden er een hekel aan als ze ge veegd moesten worden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 15