Gevaarlijk spel Een goed examen JUouüicïaat Hieuws ^BiHHeniand SeuUCetm Woensdag 26 |uni- HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8— Gr.pl 10.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voer Arb. in de .Continubedrijven: mr. R. v. d. Heide, lezing en gr.pl. 12.De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 12.45 Gr.pl. 1.1.45 De Flierefluiters o. I. v. E. Walis. 2.Voor de vrouw. 2.15 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Dubbel X, olv. C. Steyn. 6.— Sportuitz. 6.15 Strijkorkest olv. E. Walis. 6.30 RVU. A. F. J. Portielje: Psycholo gie der dieren. 7.— Rep. van de Land- en tuinbouwtentoonstelling te Hoogezang—Sappemeer. 7.20 Zang door A. de Booy. 7.30 Astro nomische lezing, J. de Jager. 7.50 Bij den verkcersdokter. 8.Herh. SOS-ber., Vaz Dias en VARA- Varia. 8.15 Gr.pl. 8.45 Deel. J. Lemaire. 9.— VARA-orkest olv. H. de Groot. 10.Gr.pl. 10.15 Orgel spel J. Jong. 10.40 Deel. W. van Cappellen. 11.—12.C. Steyn, or gel, I. Rossican, piano en gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 9.30 Gr.pl. 10.30 Mo-gendienst olv. ds. G. Laarman. 11.Gr.pl. II.15 Pianorecital R. Regnard. 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.45 Zang door M. de Petit, sopraan en gr pl. 2.30 Gr.pl. 3.— Chr. lectuur. 3 30 Gr.pl. 3.45 Zenderwiss. 4. Orgelspel G. Snijders. 5.— Kinder uurtje. 6.Gr.pl. 6.30 Afgestaan. 7Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Lezing ds. D. E. Boeke, secr Ned. Bijbelgenootschap. 7.30 Lanobouw- Eraatje. 8.Vaz uias. 8.05 Kon. >ordrechtsch Fanfarecorps rlv. W. A. C. v. Opstal. 9.— Dr. A. van Deursen: Nederlandsche land schappen. 9.30 A. v. Wickevoort Crommelin, sopraan. J. Keessen, viool en W. J. v. d. Hoeven, orgel. 10.— Vaz Dias. 10.30—12.— Gr. platen. DROITWICH, 1500 M. 10 35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Gr.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Or gelspel Q. Maclean. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Orgel concert G. ThalbenBall. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gr.pl. 3.35 Het New Georgian Trio mmv. J. Turner, tenor. 4.35 J. Berenska en zijn orkest. 5.35 BBC-dansorkest o. 1 v. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Bach-concert. 7 50 Fred Hartley's Novelty Kwintet, m. m. v. B. Lawrence. 8.35 Causerie. 8 50 Milhaud-concert mmv. solisten, koor en orkest olv den componist 9.50 Ber. 10.20 „Review of revues", revue-progr. 11.2012.20 Maurice Winnick en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Touche. 8.20 Uitz. uit de Comédie Frangaise. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Concert uit rest. Ritz. 3.50 5.50 M. Hansen's orkest. 8.20 Omroeporkest olv. Reesen. 9.10 Li- terair-muzikaal progr 10.Cello recital. 10.3511.20 Omroeporkest olv. Emil Rc-jsen. KEULEN, 456 M. 6.35 Uit Ber lijn: Concert. 11.10 Z„ng, viool en piano. 12.20 Bonnsch Kamerorkest olv. Schrader. 2.35 Gr.pl. 4.20 Pianorecital. 5.20 Uit Frankfort: Gevar. concert. 7.20 Uit Breslau: Omroepkleinorkest o.l.v. Rischka. 9 05 Soldaten-Kameraden", gevar. progr. 10.50—12.20 C mroeporkest, Weragdansorkest en solisten. ROME, 421 M. 8.10 Radiotoo- neel. 9.50 Symphonieconcert o. 1. v. Rossi. BRUSSEL, 322 en 484 M.322M.: 12 20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest o. 1 v Walpot. 1.50-2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest olv Douliez. 6.35 Zang en piano. 7.05 Verv. Omroep orkest. 8.20 Symph.concert olv. Vereist. 8.35 Hoorspel. 9.20 Verv. concert. 10.30—11.20 Populair con cert. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Douliez. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Orgelconcert. 5.50 en 6.50 Gr.pl. 8.20 Koorconcert. 9.35 Salonorkest olv. Walpot. 10.30 —11.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 35 Rijkszending: Von deut- schen Helden auf allen Meeren. 9.05 Zang door Marcel Wittrisch. Aan den vleugel: F. Weitzmann 10.20 Ber. 10.50 Pianorecital. 11 05 Weerber. 11.20—12.20 Ilja Livschakoff's dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.8.40, D.sen- der 8.40—10.20, Keulen 10.20— 12.05, Lond. Reg. 12.05—12.20, Brussel VI. 12 20-13.30, Brussel Fr. 13.30—14.20, D.sender 14.20— 15.20, Droitwich 15.20—16.20, D. sender 16.2017.10, Keulen 17.20 —18.35, Brussel VI. 18.35—19.50, Parijs Radio 19.5020.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Leipzig 21.20— 22.20, Paris P. P. 22.20—22.50, Keulen 22.50—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droitwich 12.05—14.20, Lond. Reg. 14.20— 17.35, Droitwich 17 35—18 20, Hamburg 18.2018.50, Lond. Reg. 18 50—20.50, Droitwich 20.50— 24 50, Lond. Reg. 21.50—22.20 en Droitwich 22.20—24. BERGEN De raad komt Donderdag 27 Juni des morgens om 9 uur bijeen. Onder de ingekomen stukken komt voor een schrijven van het bestuur der Ver. tot Christelijk Nationaal schoolonderwijs, waar in bericht wordt, dat zeer gaarne gebruik zal worden gemaakt van de diensten van den gemeentelijken schoolarts. Een in dit opzicht gevoelde grief wordt hierdoor weggenomen. Van den ondernemer van pension Erica was het verzoek ingekomen om althans de bussen op de lijn Egmond—Bergen een an dere standplaats dan den hoek van de Sta tionsstraat te geven. Wij kunnen ons indenken, dat de eigenaar van ait rustige hotel-pension het minder wenschelijk vindt om de straat tegenover zijn pension door autobussen te zien ingenomen en wij zijn van oordeel, dat voor de bussen gevoegelijk een andere plaats kan worden aangewezen. Van Alkmaar was bericht ingekomen, dat de lichtbedrijven voortaan ook genegen zijn om muntgas te leveren in woningen, waar van de huurwaarde meer dan 260 per jaar bedraagt. Van Alkmaar was mede bericht ingeko men dat bij het opmaken van de gemeentebe- grooting voor 1936 een gasprijsverlaging door vermindering van het thans bestaande verschil van den prijs van het gas in Alk maar en in Bergen in overweging zal wor den genomen. In het begin van dit jaar hebben wij reeds betoogd, dat ook het economisch belang van de gasfabriek meebrengt, dat 't prijsverschil geheel wordt weggenomen. De toen door ons gepubliceerde cijfers zijn niet weersproken geworden. Inmiddels staan er in Bergen reeds 300 petroleumgastoestellen en Alkmaar moge hierin een aanwijzing vinden om niet te lang meer te wachten met het wegnemen van het prijsverschil. Met instemming zal de Raad wel het voor stel van B. en W. aanvaarden om het Col lege te machtigen, met Alkmaar de vereisch- te wijzigingsovereenkomst aan te gaan op de naleving van de bij of krachtens de Vleesch- keuringswet gestelde bepalingen, nu Alk maar voorstelt om de tarieven met 10 pCt. te verlagen. B. en W. stellen voorts voor om de veror dening, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de gemeente veldwachters, opnieuw vast te stellen, waar bij zij mededeeling doen, dat met de wen- schen van den Raad, in de vergadering van 31 Mei naar voren gebracht, rekening zal worden gehouden. De salarissen blijven dtis ongewijzigd. Van den heer W. Rensink was een verzoek ingekomen om de algemeene politieverorde ning aan te vullen met bepalingen, waarbij het rijden met racefietsen op den openbaren weg en op rijwielpaden strafbaar wordt ge steld en eveneens strafbaar wordt gesteld het rijden met voertuigen met grootere snel heden dan 25 K.M. in het dorp. B. en W. stellen voor, dit adres voor ken nisgeving aan te nemen, omdat zij van oor deel zijn, dat art. 22 der motor- en rijwiel- wet, waarbij het aan bestuurders van motor rijtuigen of rijwielen verboden is, op een weg of een rijwielpad met een zoodanige snelheid te rijden, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht, reeds voldoende is. Voorts zijn B. en W. van oordeel, dat het betwijfeld moet worden of een verbodsbepa ling om op een race-fiets te rijden door den rechter wel bindend zal worden verklaard. Ook wijzen zij erop, dat volgens art. 21 der motor- en rijwielwet het verboden is op een weg of een rijwielpad een wedstrijd met mo torrijtuigen of rijwielen te houden of daar aan deel te nemen. Wij kunnen ons voorstellen, dat adres sant onder den indruk van het droevig ge beuren in Bergen zijn verzoek heeft inge diend. Wij zijn echter van oordeel, dat het maken van verordeningen onder den indruk van plaatsgehad hebbende ongevallen, on- gewenscht is. Men moet bedenken, dat de jeugd gelukkig levensvitaliteit bezit en dat men daarom verstandiger doet om voor de jeugd een gelegenheid te scheppen, waar ze zich op dit gebied kan uitleven. Wanneer het rijden op race-fietsen verboden wordt, dan zal de jeugd daarvoor andere fietsen ge bruiken. Terecht zeggen B. en W., dat de motor- en rijwielwet reeds thans bepalingen bevat, waardoor tegen roekeloos rijden kan worden opgetreden. Aan het rijden op race-fietsen zijn geva ren verbonden. Dit is ook het geval met het rijden met auto's, ja elk verkeer levert geva ren op. Wenschelijk is, dat tegen roekeloos rijden wordt opgetreden. Ontactisch zou het zijn, thans de gewenschte bepalingen in het leven te roepen. B. en W. stellen voor, om van den heer J. van Reenen en de N.V. Bouw-Exploitatie Mij te Bergen aan Zee voor 1 in eigendom over te nemen de gronden, die noodig zijn voor de verbreeding van den Heerenweg en den aan leg van een rijwielpad langs dien weg. Het betreft hier een schenking van 20.000 M2. en B. en W. stellen dan ook voor om onder dankzegging voor de verleende mede werking en de gewijzigde voorwaarden, dien grond te aanvaarden. Het Berger bosch. Een volgende punt is een voorstel van B. en W. om de termijn, waarbinnen1 de gemeen te het recht heeft, krachtens acte van 30 Augustus 1930, om een gedeelte van het Ber ger Bosch over het jachtterrein van den heer van Reenen voor een weg aan te wijzen, met 5 jaar te verlengen. Men weet, dat onder aandrang van de bur gerij in 1930, Prov. Staten een aldaar op het Prov. Wegenplan geprojecteerde weg heb ben genomen met het projecteeren van een weg ten Zuiden van Bergen vanaf de Franschman naar den Bergerweg. Wij zijn overtuigd, dat Prov. Staten, die voor den aankoop van het natuurreservaat 40.000 beschikbaar hebben gesteld, ook thans er geen genoegen mee zullen nemen om dit natuurreservaat door een 20 M. breeden weg van het jachtterrein van den heer van Reenen te scheiden. Het mooie van het na tuurreservaat is juist hierin gelegen, dat dit, 80 H.A. groote, gebied, grenst aan een duin gebied van honderden H.A. en wij blijven, ook al wordt die grond daarvoor gratis af gestaan, een weg aldaar ongewenscht oordee len. Het gevraagde uitstel kan dan ook ge voegelijk achterwege blijven. B. en W. stellen tenslotte voor, over te gaan tot de benoeming van een waarnemend secretaris Zij motiveeren dit voorstel met de opmer king, dat in een gemeente met meer dan 5000 zielen de burgemeester noch de gemeen te-ontvanger een dergelijke functie tijdelijk kan bekleeden- Dit argument geldt reeds jaren en wij be grijpen daarom niet, waarom thans dit voor stel gedaan wordt en waarom daarmede niet wordt gewacht tot de burgemeester weer in functie is getreden. Wij maken deze opmerking, omdat aan het voorstel een ander voorstel verbonden is om, met het oog op de uit de waarneming voort vloeiende verantwoordelijkheid en meerdere werkzaamheden (een gevolg van het feit, dat in Augustus de gemeente-secretaris 3 weken met vacantie gaat) aan den waarnemer een. extra vergoeding van 75 per jaar toe te- kennen. Wij zijn voorstanders van een goede sala- rieering der ambtenaren, maar achten het niet wenschelijk, om, wanneer een hoogere ambtenaar met vacantie is, aan een lageren ambtenaar, die tijdelijk het meer verantwoor delijke werk waarneemt, op grond van de meerdere verantwoordelijkheid, jaarlijks een vaste verhooging toe te kennen. In het parti culiere bedrijf komt het ook voo,r dat lageren in rang, meer verantwoordelijk werk doen, zonder aat daarvoor een extra toelage wordt gegeven. In andere gemeenten heeft men ook ambtenaren tot waarnemend secretaris be noemd, zonder daaraan een extra vergoeding te verbinden. Tegen de titulatuur kan geen bezwaar worden gemaakt; integendeel, kan verandering van titulatuur zelfs zeer wen schelijk zijn en in dit verband verwonderen wij ons erover, dat B. en W. al niet lang zijn gekomen met een voorstel om den titel van gemeente-opzichter te veranderen in dien van gemeente architect. Het door den betreffen- den functonnaris gepresteerde werk heeft dit reeds lang gewettigd. LANGENDUK, De omzet aan de Peiling vaat de Noor- dermarktbond heeft over het afgeloopen seizoenjaar non; minder bedragen dan in het daaraan voorafgaande, n.1. 1.136.381 tegen 1.179.949. De hoop dus, dat Mei 1934 tot Mei 1935 beter zou zijn dan het daaraan voorafgaande overeenkomstige tijdperk, is al weer beschaamd Met de plaatsing van de werklooze ar beiders in het vrije tuinbouwbedrijf, waar bij de overheid een toeslag geeft op het loon ten bedrage van 1/3, gaat het thans uitste kend. In Broek op Langendijk zijn alle werk looze tuinbouwarbeiders op die Wijze ge plaatst. De vraag naar werkkrachten is zelfs zoo groot, dat uit andere gemeenten, o.a. uit Zuidscharwoude, arbeiders moeten worden gerecruteerd, om in de behoefte te voorzien. Ook in andere gemeenten komen bij de ar beidsbemiddeling meer aanvragen in. Het ge- volg van een en ander is, dat de werkloos heid afneemt, de gemeenten en het rijk min der hebben uit te geven voor werkloozenzorg en de werkloozen een beter inkomen hebben. Moge deze toestand zich bestendigen, wat dan een bewijs is van een terugkeer naar normale tijden. De Belgische konings kinderen in ons land. De aankomst in den Haag. Een jongetje en een meisje, alle bei in het lichtgroen, precies dezelf de kleur. Het jongetje, een hummel, met een groote platte jockeypet van 't zelfde bij zijn groene jasje en broekje, het meisje met een slappen groenen hoed, ook van 't zelfde. In haar rechterhand houdt zij zeer zorgvuldig aan een leeren riempje een minuscuul rood taschje. Allebei zijn nog al erg verlegen zou men zeggen. Boudewijn en Josephine Charlotte heeten deze twee en het zijn de twee oudste kinde ren van koning Leopold en koningin Astrid, het Belgische koningspaar, die in Noordwijk komen logeeren. Zooals wij ze hierboven hebben beschre ven, zijn zij gistermiddag even voor zessen met den Pullman-trein uit het vaderland in Den Haag aangekomen. Het publiek wist er niets van, maar toen tegen den tijd van aan komst de politie de omgeving van den ingang van het station Hollandsche Spoor ging af zetten en er een paar auto's, waaronder een groote, voor kwam rijden, die leeg bleven wachten, bespeurden de voorbijgangers, dat er iets bizonders op til was en bleven wach ten. Daardoor kwam het, dat er al gauw toch een paar honderd menschen voor het station verzameld waren. Een stuk of wat reizigers, die net aangekomen waren of binnenkort moesten vertrekken, namen de gelegenheid te baat en passant even te kijken, rondom de afzetting van het stukje perron, waar de wa- fen met dé kinderen vóór moest komen. Op it stukje wachtten met hun twee kinderen de heer en mevrouw van de Mortel, die in het Noordwijksche burgemeestershuis de Belgi sche twee gastvrijheid zullen verleenen. Verder waren er nog mr. J. A. de Visser, de advocaat-generaal bij het Haagsche ge rechtshof, als fungeerend directeur van de rijkspolitie en de neer Tielens, districtscom mandant van de rijksveldwacht te 's-Gra- venhage, alsmede de heer N. G. van der Mey, de Haagsche hoofdcommissaris. Maar anders ook niemand. Geen verte genwoordiger van de Belgische legatie of een andere instantie, want het bezoek van Boudewijn en Josephine Charlotte is immers geheel incognito. De kinderen komen voor hun plezier. Toen zij uit den trein getild' waren bleken er een dame en een nurse in blauwe ver- pleegsterskleeding met kap en sluier meege komen te zijn. Deze laatste was, naar men' ons vertelde, het Nederlandsche meisje, dat ermee belast is de twee kinderen Neder- landsch te leeren. Een heele massa bagage volgde, ook fietsen, steppen en ander speel goed. Toen dit alles uitgeladen was, wan delde het gezelschap door den ingang naar buiten. De kinderen stapten met hun geleid sters en de kinderen van de Mortel in den grooten wagen, een rijksveldwachter nam naast den chauffeur plaats en weg reed de auto, naar Noordwijk, gevolgd door den auto van den heer en mevrouw van de Mor tel. Toen zij eenmaal op weg waren, zal er niemand meer op hen gelet hebben. Het was de meest onofficieele aankomst, die wij ooit gezien hebben. De aankomst te Noordwijk. Men schrijft aan de N.R.Crt. uit Noord wijk: Om 6.40 uur in den namiddag zijn de Belgische koningskinderen te Noordwijk ge arriveerd. De wagen voor de filmreportage was vertrokken maar vele fotografen waren blijven wachten tot het bittere eind'. Een stoet van rijksveldwachters beweegt zich in den omtrek. Eindelijk komt de auto van den burge meester te voorschijn met mevrouw en de beide kinderen. Een paar rijksveldwachters van de motorbrigade volgen den auto. Een goed ingelichte weet te vertellen, dat de ko ningskinderen zullen aankomen met den Pullman-trein van 5 uur 58 in Den Haag. Men rekent uit dat het gezelschap kwart voor zeven zal aankomen. De rijksveldwacht surveilleert en zorgt dat de pers zich geen rechten toeëigent. Al leen een fotograaf van La Meuse heeft een bevoorrechte plaats, ook zijn collega van Het Leven. Een Brusselsche collega moet zich met een mindere plaats tevreden stellen. Men is angstig geheimzinnig. Eindelijk, het is 6.40 uur, komt de lang verwachte stoet aan. De fotografen zijn in actie. De eerste auto draait het hek in met de Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARK.EL 65) „Ik heb het haar niet gevraagd. Ik begin er spijt van te krijgen dat ik gekomen ben". n „Als je kwam om mijnheer Hallam te zien, spijt het me ook voor je". „Ik kwam om hem te ontmoeten", zei Stella koeltjes. „Je moet me niet kwalijk nemen. Ik ben openhaitig tegen je geweest. Voor je de stad uit ging, heb ik je verteld, dat ik erg op Hallam gesteld was. Hij was daarnet bij me toen jij kwam". „O!" was alles, wat Stella kon uitbren gen. „Hij heeft me ten huwelijk gevraagd. Ik heb toegestemd. Ik wist dat je verloofd was met Furber". „Wat ben ik dwaas geweest. Ik ga naar bed. Goeden dag". „Zal ik niet met je meegaan?" „Neen. Ik zou je liever niet meer terug zien. Toch kan ik het je niet verwijten, Valda. Ik wil probeeren eerlijk te zijn. Je hebt me gewaarschuwd. Maar toch zou ik je heusch liever niet meer ontmoeten". „Misschien heb je gelijk. Ik heb je eigen lijk niet yfilkomen eerlijk bestreden. Het jyas met vrouwenwapenen en ik ben niet trots op mijn overwinning. Maar ik houd van Guy innig en hartstochtelijk en ik zal probee ren een goede vrouw voor hem te zijn". Valda had met opzet haar linker hand schoen uitgetrokken en Stella's oogen vie len op de glinsterende robijn in den verlo vingsring. Haar hart brak toen zij de betee- kenis ervan begreep en zij had groote moei te om haar zelfbeneersching te bewaren. Maar ze wilde niet, dat haar mededingster haar lijden zou zien en ze slaagde er zelfs in om een glimlach op haar gezicht te voor schijn te roepen. „Goeden dag", zei ze, en haar stem was helder en vast. HOOFDSTUK XXXVII. Sir George grinnikte in zichzelf toen hij de admiraliteit verliet. „Ik wist wel dat de jongen een kraan was", mompelde hij en be gon toen dadelijk plannen te maken om Guy te helpen. Hij ging naar zijn club en zond een tele gram aan mevrouw Cameron: „Zou graag uw dochter spreken. Wilt u haar naar Lon den brengen?" Om half vijf kwam het ant woord: „Mijn dochter logeert in het Lang hamhotel. Telegrafeer als u mijn overkomst noodzakelijk acht. Indien niet, zend haar terstond naar huis". Sir George kwam eenige minuten na het vertrek van Valda. Hij werd aangediend en hij liep nijdig heen en weer gedurende het kwartier, dat hij moest wachten. „Je ziet er niet goed uit", zei hij kortaf. „Ik ben blij, dat je dien kwast Furber den bons hebt gegeven. Je hebt zeker gehoord van Guy's verloving?" „Ja"! zei ze met moeite. „Juffrouw Glyn is net weg". „Moed houden, kind. Wij gaan samen thee drinken en zullen eens rustig met elkaar praten. Mijn auto staat buiten. Zet je hoed op, dan gaan we naar Carlton". Valda ging naar de slaapkamer en wiesch zich de oogen; maar het duurde lang voor zij alle sporen van tranen had verwijderd. Stella mocht in geen geval vermoeden, dat zij geschreid had. Daarna ging zij naar het hotel, vroeg juffrouw Cameron te spreken en werd in de zitkamer gelaten. „Wil je meer naar mijn slaapkamer gaan? Ik heb geen zitkamer", zei Stella. „Is je moeder niet hier?" vroeg Valda nieuwsgierig. „Neen. Ik ga vanavond naar huis of morgenochtend". „Heeft je moeder je alleen laten gaan?" vroeg Valda verbaasa. Toen Stella aarzelde, werd hij bevelend. „Pas op, als je een half uur over je toilet doet. Ik geef je vijf minuten". Stella haastte zich en was kort na den opgegeven tijd klaar. „Mooi zoo, je ziet er lief uit", zei hij met een goedkeurenden glimlach. Zij vonden een rustig tafeltje in een hoek je van den palmentuin. Sir George liet geen tijd verloren gaan. Hij ging regelrecht op zijn doel af. „Guy houdt van jou, daar twij fel ik geen seconde aan. En wat dat meisje Valda betreft nou, daar zal ik maar niets van zeggen, anders maak ik me kwaad. Al leen ben ik zeker van, dat zij niet zooveel consideratie verdient. Je moet met mij mee gaan en het met Guy bijleggen". „Neen", zei ze, maar haar oogen lichtten hoopvol op. „Beschouw mij als je vader. Ik heb al een aangenomen zoon, dat is Guy. Het is nu de tijd niet voor valsche preutschheid. Als we niet voortmaken, is de jongen getrouwd en in de val geloopen. Jij bent de vrouw, die ik voor hem gekozen heb en ik zweer dat hij met je zal trouwen", zei sir George hef tig. Als het niet zoo ernstig geweest was, zou ze hebben gelachen om zijn drift, maar nu stond haar gezicht ernstig en keek zij hem weifelend aan. „Guy heeft me niet noodig", fluisterde ze. „Welke bewijzen heb je daarvoor?" vroeg hij. „Hij heeft het afgemaakt". „Toen stond hij onder verdenking. Het was overdreven, maar eervol. Die lamme zaak is nu opgehelderd. Je moeder zal geen bezwaren meer hebben nu hij mijn erfge naam is. Je moet Guy eens goed onder handen nemen en hem vragen je in vertrou wen te nemen". „Maar hij gaat met Valda trouwen". „Ik bezweer je, dat hij niets om haar geeft. Er zit ergens een mysterie. Ga mee naar Ryderstraat. Ik heb van uit de club getelefoneerd en gezegd dat ik tegen vijf uur zou komen. Ik zal hem één vraag stel len en die is: „Kunt je me op je woord van eer zeggen, dat je niet meer om juffrouw Cameron geeft?" Als hij „ja" zegt, dan moet je berusten. Dan zijn wij verslagen en ik zal weten dat die sirene hem in haar netten gevangen heeft. Maar als hij „neen" zegt, zal ik dadelijk weg gaan en jij kunt de rest doen". „Ik geloof, dat ik ook schuld heb „Je hèbt ook schuld. Je had hem moeten vertrouwen en had moeten wachten. Drink je kopje leeg en ga mee", zei hij na een blik op zijn horloge. „Het is niet waardig, maar ik zal mee gaan. Hoewel hij met Valda verloofd is, heb ik toch nog steeds het gevoel of hij aan mij behoort. Hij kan haar niet liefhebben". „Nu denk je als een verstandige meid". Ze bereikten Ryderstraat kort na vijf uur en werden door Sylvester ontvangen. „Mijnheer Hallam heeft juist van de ad miraliteit getelefoneerd, dat hij hier niet vóór zes uur kan zijn", zei deze. „Ik heb geen bericht van u ontvangen in het hotel", zei Stella kalm. „Ik was van plan u vanavond te schrij ven. Mijnheer Hallam is met belangrijk werk bezig en ik wilde hem niet storen". „Wij zullen wachten werk of geen werk", zei sir George stug. „Zooals u wilt. Het gevaar, dat ik vrees de, is voorbij", antwoordde Sylvester be daard. Hoewel hij geheel ontbloot was van ge voel, stelde Sylvester toch wel belang in het menschelijk drama, dat zich voor zijn oogen afspeelde. Instinct zei hem, dat dit blonde meisje een betere vrouw voor Hallam zou zijn. Maar Valda bezat vele hoedanigheden, die hem aantrokken en ze had zeer zeker al les gedaan wat ze beloofd had. Toch was juffrouw Cameron leelijk behandeld gewor den. Zij was klaarblijkelijk opgeofferd voor de belangen van den geheimen dienst. Als de admiraal Guy die belofte niet had afge dwongen, dan zou deze haar zijn vertrou wen hebben geschonken en de verloving zou niet zijn verbroken. (Wordt xervolgd). doet Ge, els Ge rustig kunt nadenken, zonder angst-gevoel, zonder gejaagdheid, zónder hoofdpijn Neem daarvoor 'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen zakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6