Vreest geen Examen JUmhhdaal Tlieuws EVAARLIJK SPEL Qemeeutecadett GRAFT HOORN ZIJPE Jladiopt&qiamma oc*©ooo< UITGEEST EGHOND AAN ZEE STOMPETOREN fauiUetm 1 De Voorzitter, de burgemeester, deelde Dinsdag bij de opening mede, dat een be xoepschrift straatbelasting 1934 voor den raad van beroep te Alkmaar is behandeld ge worden. De wethouder J. Blaauw Azn., een uiteenzetting omtrent de aangevoerde argumenten. Ingekomen stukken. Een schrijven van den voorzitter van het hoofdcentr. stembureau dezer gemeente, dat de benoemd verklaarde leden van den raad hunne benoeming heb ben aangenomen. Tarieven P.E.N. De voorzitter bracht naar aanleiding van een in een vorige vergade ring gestelde vraag ter tafel een ingekomen schrijven van het P.E.N. betreffende tarief huisverbruik. De heer J. Koppen meende te moeten op merken, dat de in dit schrijven opgenomen cijferlijst niet veel beteekent. Wanneer men Graft vergelijkt met een naburige gemeente (de Rijp b.v.) betalen we hier een te hoogen prijs. Hij zou tevens gaarne een lijst ontvan gen van wat het verschil is bij een bereke ning van de vloeroppervlakte, alsmede bij stroomverleden. De voorzitter antwoordde, dat nimmer meer den 30 cent per K.W. betaald kan wor den. De P.E.N. toont tevens aan hoeveel bij het G.E.B. betaald werd en wat thans de prijs is. Daarna bracht de heer Koppen ter sprake het veelvuldig van stroom verstoken zijn te Oost- en West-Graftdijk. Een en ander houdt verband met het doen van herstellingen aan het net in Starnmeer, Graftermeer, Spijker boor enz. Zoo mogelijk zou spreker graag zien dat vanwege de gemeente bevorderd zou kunnen worden, dat aan dat euvel een einde kwam. Het bouwen van een transformateur was waarschijnlijk voldoende. Na eenige discussie werd besloten, dat de heer Koppen, vergezeld van den burgemees ter bij de directie van het P.E.N. een en an der zal gaan bespreken. Een schrijven van den keuringsdienst van waren betreffende adhaesie-betuigen pm niet tot opheffing van dezen dienst over te gaan De voorzitter zette terzake de meening van B. en W. uiteen en verwees tevens naar het feit, dat onze gemeente noodlijdend is geworden en derhalve steun van de regee ring noodig heeft. In verband hiermede heeft het college gemeend niet terstond aan het verzoek gevolg te moeten geven. Na eenige bespreking werd besloten aan het ingekomen adres adhaesie te betuigen, onder mededeeling, dat een minder kostbare uitvoering van den dienst ten zeerste ge- wenscht zou zijn. Met algemeene stemmen werd besloten aan C. v. d. Oord en J. Verhage te West- Graftdijk tot de helft van hun aanslag in de hondenbelasting ontheffing te verleenen. Een reclame-straatbelasting 1934 werd voor kennisgeving aangenomen. -Na toelichting van den voorzitter werd besloten een gewijzigde verordening tot het heffen van vergunningsrechten voor de ge meente Graft vast te stellen. De voorzitter deelde mede, dat de door den raad vastgestelde verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van den gemeente-veldwachter door de Kroon is goedgekeurd. Echter behoort nog een wijzigingsveror dening te worden vastgesteld en wel betref fende de periodieke verhoogingen. Inplaats van jaarlijks 50 moet een bedrag van 25 worden bepaald. Daartoe werd met alge meene stemmen besloten. Met algemeene stemmen werd besloten eenige voorgestelde wijzigingen in de be grootingen voor 1934 en 1935 vast te stel len. In bespreking werd tevens gebracht de verharding van het dijkje Graft-Noordeinde van Graft. Zoo mogelijk zal het paardenpad in dezen weg niet worden weggebroken. Rondvraag. De voorzitter gaf een resumé omtrent de namens het gemeentebestuur ge dane moeite den Graftermeerweg in het we genplan, n.1. aanvullings-wegenplan, te zien opgenomen. Spreker had nog geen succes kunnen boeken, doch hoopte toch er in te kunnen slagen dat met medewerking van verschillende corporaties deze weg in be hoorlijken staat wordt gebracht. De heer W. Ton informeerde naar de toe stemming van den minister om met het ma ken van den speeltuin te West-Graftdijk een aanvang te maken. Tevens wees spreker op onhoudbare lucht van de aldaar gelegen sloot. De voorzitter gaf omtrent de bedoelde aanvrage de noodige inlichtingen. Spr. ver zekerde dat B. en W. medewerking verlee nen. De heer W. Ton vroeg of het geoorloofd is dat twee vrachtwagens aan elkaar verbon den door een dorp mogen rijden. De voorzitter antwoordde dit te zullen on derzoeken. De heer S. Heinis wees op de kuilen in 'den weg te West-Graftdijk. De voorzitter antwoordde, dat dé weg de volle aandacht heeft van B. en W. De gemeenteraad heeft Dinsdagavond een vergadering gehouden onder leiding van burgemeester Leemhorst. Er was een vaca ture, die van den heer dr. Baesjou, terwijl mede de heer Zijp afwezig was. Goudgekeurd werd de rekening 1934 van het St. Pietershof in ontvangsten 6493, uitgaven 5346.55, batig saldo 1146.45 Tevens werd goedgekeurd de rekening van den brandraad over 1934, welke in ontvang, sten en uitgaven aanwees een bedrag van 3474.52. Aangenomen werd een voorstel tot het verleenen van een pensioentoeslag aan een tweetal afgekeurde gemeentewerk lieden. De heer Bossert (v.d.) becritiseerde hierbij het ambtenaren-reglement, indertijd een der beste uit den lande genoemd. Hij vond ver schillende bepalingen veel te mild en hoopte, dat de leden in den raad, die steeds bezuini ging bepleiten, straks aan versobering der bepalingen zullen meewerken, wat z.i. een eisch des tiids is. De heer Bossert werd fel bestreden door den heer Plomper (s.d.) Op een prae-advies betreffende een ver zoekschrift van de Vereen, tot bestrijding der tuberculose om subsidie werd gunstig beschikt. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een verzoekschrift van bewoners van woningen aan de Pieter Florisstraat en de Schoutenstraat, om huurverlaging te willen bevorderen. De eigenaren N.V. „Prins" en de heer Wormsbecher te Heemstede zijn be reid de huren met 0.30 per week te verla gen, indien de gemeente, die zich indertijd voor de huren garant heeft verklaard, de hy potheken tegen 4 pCt. wil verleenen. B en W. stelden voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Plomper hoopte, dat B. en W. in ernstige bespreking met de eigenaren iets voor de bewoners zullen bereiken. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen Met den wenk van den heer Plomper zal rekening worden gehouden. Aangenomen werd een voorstel om met de regeering een nieuw contract aan te gaan voor den tijd van vijf jaar tot behoud van de liierair-economische afdeeling aan de R. H. B. S. alhier. Aangenomen werd een voorstel tot over name van het rijk van een gedeelte van het IJselmeer tot uitbreiding van het terrein van de gemeënte-reiniging Hiervoor moet een snèvige afSluitdam van 160 M. worden ge legd. De kosten worden begroot op 18000 Aangenomen werd voorts een voorstel tot wijziging van de verordening, regelende het voeren van letterteekens en n.immers door visschersvaartuigen in deze gemeente. Tot directeur van het openbaar slachthuis en van den keuringsdienst voor vee en vleesch in den kring Hoorn (tevens keurings veearts, werd' benoemd de heer P. M. Veen- stra, dierenarts, alhier. Tot leerares landbouwhuishoudkunde akte N. XIX aan de huishoud- en industrieschool werd benoemd mej. H. J. Heilersig te Veen- dam. Goedgekeurd werden de geloofsbrieven van het nieuw-benoemde raadslid, den heer J F. Quax (vacature dr. Baesjou). Door den heer Dorhout (v.-d.) werden een tweetal interpellaties gehouden betreffende slootdemping enz. aan het Noordeinde van den Koepoortsweg en betreffende de inder tijd voorgestelde plannen der regeering tot samenwerking van de Kamers van Koophan del te Hoorn en Alkmaar. De heer van der Plas (c.-hinterpelleerde over werkverschaffingsobjecten (groote rio- leeringswerken) in verband met het Werk fonds. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Na opening der vergadering door den voorzitter, burgemeester mr. D. Breebaart, werden woorden van dank gericht aan het adres van den heer J. van der Oord, die wegens zijn vertrek naar Wleringermeer op gehouden heeft raadslid te zijn. Van den minister van sbciale zaken was bericht-ontvangen, dat hij geen vrijheid had kunnen vinden, het loon van de tewerkgestel- den bij de werkverschaffing, die lid zijn van een werkloozenkas, höoger te stellen dan dat van hen, die daarvan geen lid zijn. Gunstig werd beschikt op negen verzoeken om ontheffing van hondenbelasting, dienst 1935, terwijl op gelijke verzoeken van A. Kruijer, S. Rezelman en A. Pronk afwijzend werd beschikt. De pensioensgrondslag van mej. A. Kap- tein als onderwijzeres aan de o.l. school te Oudesluis werd vastgesteld op 1607. Aangenomen weraeen voorstel tot wijzi ging van de gemeentebegrooting dienst 1934. Door den minister van binnenlandsche zaken was bezwaar gemaakt tegen de bepa ling in de veldwachtersverordening, dat de periodieke verhoogingen zijn gesteld op f 80 per jaar inplaats van oo 50. De minister vond het wenschelijk de periodieke verhoogin gen weer te bepalen op 50 per jaar of 100 per twee jaar, zooals ook elders ge bruikelijk is. Op voorstel van B. en W. werd besloten de verordening in dezen zin te wij zigen. Mr. Breebaart werd vervolgens met alge meene stemmen benoemd tot vertegenwoor diger der gemeente in de commissie van uit voering van den vleeschkeuingsdienst in den kring Barsingerhorn. Tot plaatsvervangende leden van het stem bureau te St. Maartenbrug en Petten voor de verkiezing van leden van Prov. Staten en van den gemeenteraad werden benoemd de heer J. Sleutel en J. Timmerman Jz. B. en W. achtten het gewenscht, het voor malig raadhuis te Petten, dat vrijwel niet meer gebruikt wordt en waarvan de gemeente het jaarlijks terugkeerend onderhoud heeft te bekostigen, te verkoopen. B. en W. zouden het liefst zien, dat ge noemd gebouwtje in eigendom werd overge dragen aan „V.V.V." en „Algemeen Belang" te Petten. Mocht dit niet slagen, dan zouden B. en W. '(gebouwtje willen verkoopen,echter onder voorwaarde, dat de hardsteenen platen met opschrift, welke zich in één der muren bevinden, bewaard blijven. Na eenige besprekingen werden B. en W gemachtigd pogingen in de aangegeven rich ting te doen en daarna met een voorstel te komen Door B. en W. was machtiging gevraagd om over te gaan tot verkoop van de hand- brandspuit te Petten. Het ligt in de bedoeling om bij brand in Petten gebruik te maken van de motorbrandspuit. De gevraagde machti ging werd met algemeene, stemmen verleend. B. en W. stelden voor, de gemeente Zijpe te doen aansluiten bij de adviescommissie der Noordhollandsche gemeenten voor bouwont werpen en uitbreidingsplannen en, in ver band daarmede, de leges^por de bouwver gunningen te verkoopen.' v Na üitvoerige beschouwingen werd het voorstel van B. en W. Yen aanzien van alle gebouwep, uitgezonderd schuren e.d, aange nomen, evenals de voorgestelde wijziging der leges-verordening. Besloten werd tot aanvulling van de veror dening tot heffing van keurloon, zulks over eenkomstig het advies van de comimssie tot uitvoering van den vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn. Tenslotte werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen een voorstel van B. en W. om den cursus in handwerken voor niet meer leerplichtige meisjes te Burgerbrug, waar voor zich 32 leerlingen hadden aangemeld, in tweeën te splitsen, teneinde daardoor het onderwijs van dien cursus meer vruchtdra gend te doen zijn. Zondag is de harmonie Onderling Oefe ning: te Uitgeest ten concourse geweest te Micfden-Beemster. Ze kwam uit in de 2de af deeling. Zoowel voor den directeur, den heer A. de Vries van Zaandijk, als voor de ver- eeniging is het een succesvolle dag geweest. Als verplicht nummer was gesteld „Vox Populi". Het nummer werd zeer goed uitge voerd en.het was treffend, dat de directeur de clarinetten, die in dezen een groote rol had den te vervullen, in 2 jaar tijds op zulk hoog peil had gebracht. Evenzoo werd ook een Vrijdag 28 Juni. HILVERSUM, 301 M. (8.—12— 11.-12.— VARA, de 48.en AVRO van 12.4.en VPRO AVRO van 8.—11.uur). 8. Orgelspel I. jong. 8.30 Gr.pl. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Deel. F. Nienhuys. 10.35 Gr.pl. 11.— Verv. deel. 11.20 en 12.— Gr. pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 2.— Voordr. A. v. d. Moer. 2 30 Or.pl. 2.50 Zang door Nettle Nije en >laria Wolf, beiden so praan. Aan den vleugel E. Veen. 3.10 De Avro-Decibels olv. Eddy Meenk. 4 De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 5.— Kinderuur. 5.30 Or- vitropia olv. J. v. d. Horst. 6.— Deel C. Rijken. 6.15 Orvitropia o. 1. v. J. v. d. Horst. 7— Juridische causerie mr. R. v. d. Heide. 7.20 E. Walis, viool, I. Rossican, piano en C. Steyn, orgel. 7.50 Vaz Dias en herh. SOS-ber. 8.Dr. K. F. Spar- naay: Enkele grepen uit het Johan- nes-Evangelie. 8.30 Residentie orkest olv. Carl Schuricht (Uit het Kuprhaus te Scheveningen). Om ca. 9,15 Gesprek tusschen D. Hans en ds E. D. Spelberg. 10.15 Vrijz. Godsd. persbureau en Vaz Dias. 10.30 Prof. dr. A. H. v. Bakel: Wat deed en doet „Het Ned. Bijbelge nootschap". 11.Jazzmuziek (gr. pl.) 11.30-12.— Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.-9.15 en 10.—Gr.pl. 11.30— 12.— Voor zieken en ouden van da- fen. 12.15 Gr.pl. en orkestconcert. .10 Schlagermuziek. 3.— Gr.pl. 3 40—4 Zang en piano. 4.15 Gr. pl. 4.40 Zang en piano. 5.— Le zing. 5.30 Orkestconcert en gr.pl. 7.15 Lezing. 7.35 Gr.pl. 8.— Vaz Dias. 8.05 Schlagermuziek en gr pl 9.45 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias en gr.pl. 10.45—11.30 Orkestcon cert. 11.30-12.- Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10 35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel R.New. 11.50 Voor de scho len. 12.10 Het Trocadero-Cinema- orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC- dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Het Grinke Trio. 2.20 Voor de scholen. 3 35 Het Schotsche Studio-orkest. 4.05 Gr.pl. 4.35 E. Colombo's or kest. 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Bach-concert. 7.50 BBC-Mili- tair-orkest olv. O'Donnell. 8.30 The Mystery of the seven café's, hoor spel. 9.20 Speeches aan het „Natio nal Allotments Society Dinner" 9.50 Ber. 10.20 Causerie. 10.35 BBC-orkest, koor en solisten o. 1. v Sir Henry Wood. 11.35—12.20 H. Roy en kijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7-20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv! Gaillard. 3.20 Gr.pl. 8.20 Zang. 9.05 Concert mmv. solisten, koor en ckest olv. Laois. Hierna dansmu ziek. KALUNDBORQ, 1261 M. 12.20 —2.20 Strijkorkest olv. Thyregod. 3 20—5.20 Omroeporkest olv. Ree- sen. 8.20 Kerkdienst. 9.20 Piano recital. 9.45 Gr.pl, 10.30 Operette muziek olv. Mahler. 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkest concert 12.20 Concert uit Frankfort mmv. orkest en solisten. 2.35 Or.pl. 4.20 Koorconcert m. m. v. solisten. 5.20 Kamerorkest o, 1. v. Hagested. 7.20 Omroepkwintet. 8.35 Voltelie deren mmv. solisten en koor o.l.v, Breuer. 9.50 Omroeporkest o. 1. v. Kühn mmv. Peter Anders, tenor. 11,20—12.20 Populair concert uit Stuttgart. ROME, 421 M. 9.10 „Sogno ma.forse no", spel van Piran» dello. 9.40 Orkestconcert en zang, BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.ï 12,20 Salon-orkest. 1.30—2,20 en 5 20 Salon-orkest. 6.35 Omroep orkest olv. Douliez. 7.35 Or.pl. 8.20 „The Fairy Queen" van Purcell. Hierna tot 11.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.40 Zang. 12 50 Omroeporkest olv. Douliez. 1.40 Zang. 1.50-2.20 Gr.pl. 5.20 Kamermuziek. 5.50 Cello-recital. 6.35 Gr.pl. 6.50 Piano-recital. 7.35 Gr.pl. 8.20 Voor Oud-strijders. 9,40 Zang. 9.50 Hoorspel. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.05 „Das kalte Herz", van M. Lothar. (Tekst van G Eich). 10.20 Ber. 10.50 Piano recital. 11.05 Weerber. 11.20 12 20 Populair concert uit Stutt gart. OEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.—8.40, D.sen- der 8.40-9.20, Keulen 10.20- 12.05, Parijs Radio 12.05—14.20, D.sender 14.20—15.20, Parijs R. 15.20-16.20, D.sender 16.20— 17.20, Keulen 17.20-18.50, Brus sel Fr. 18.50—19.20, Leipzig 19.20 -21.50, Keulen 21.50-22.30. Brussel Fr. 22.3022.50, Leipzig 22.50—24. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Lond Reg 1035-11.20, Droir- wich 11.2013.35, Lond. Reg. 13.35—15.35, DroitwHh 15.35 18.20, Brussel VI. 18.20-18.50, Lond.Reg. 18.5019.50, Droit- wich 19.502120, Lond. Reg. .21 20—24.—. solo saxophoon alt uitstekend uitgevoerd, terwijl hier nog bij kwam, dat de desbetref fende persoon thans voor de eerste maal in een concours meespeelde. Als vrije nummer was gekozen „Terre Latienne", dat in de af deeling Uitmuntendheid door de jury als verplicht nummer was gesteld op net con cours te Santpoort. De belooning voor het gepresteerde was een eerste prijs. Ook des avonds jn den eerewedstrijd werd door de Harmonie zeer mooi gespeeld en op één punt na wist de vereeniging nog beslag te leggen op een derden prijs. Werkloozenkampen. Van 15 tot 22 Juni hebben 11 jeugdige wrkloozen deelgenomen aan een zooge naamd leerkamp te Hilversum, terwijl er van 22 tot 29 Juni nogmaals 12 deelnemers zijn. Die kamp is georganiseerd door den bond van jonge oud-katholieken. De bedoeling was eigenlijk een werkkamp van langeren duur in te richten, maar men is begonnen met leer- kampen, die minder voorbereiding eischen en minder kosten meebrengen. De deelnemers van de vorige week zijn zeer enthousiast teruggekomen. Hoewel het weer niet erg meewerkte, hebben zij toch volop ge noten. Het kamp werd gehouden in een boer derij, schitterend gelegen in het Korvers- bosch bij de Gooische Vaart te Hilversum. De stemming was buitengewoon goed en kameraadschappelijk. Over de menage hoor den wij niets aan lof. Verschillende uitstapjes werden georganiseerd, voor degenen die geen fiets hadden werd een fiets gehuurd, kortom alles was tip top in orde. Zelfs het omslaan van een kano op de Loosdrechtsche plassen vermocht de vreugde niet te verstoren, daar voor was het water gelukkig te ondiep! Schoolfeest. Woensdagavond vergaderde de school feestcommissie in café Renses, waar de plan nen voor het te maken jaarlijksche uitstapje uitgesponnen werden. 23 Juli a.s. gaan de drie laagste klassen in autobussen naar Bergen en Egmond aan Zee. Den dag daarna hoopt men met de vier hoo- fere klassen naar Artis te Amsterdam te unnen gaan, om vervolgens een bezoek aan Schiphol te brengen. Men hoopt dit nog, om dat hiervoor de nulp van de autobezitters moet worden ingeroepen, en men niet weet hoe groot de oogst zal zijn. als straks de aangeboden lijsten ingevuld bij de commis sie terugkomen. Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL Ze zag hoezeer Guy in de war was en het herinnerde er haar weer aan dat nij nog steeds Stella lief had. „Waarom kon ze niet wegblijven?" vroeg ze bitter in zichzelf. „Ik moet je even spreken, heb je dien paar minuten weg", zei hij plotseling. „Mag ik bij je blijven?" De humeurige uitdrukking verdween van zijn gezicht. Tenslotte was Valda niet ver antwoordelijk voor het gebeurde en waarom zou zij er dan onder lijden? De meid was binnen gekomen en Guy beval haar voor een persoon meer te dekken. „Ik zal blij zijn als de avond om is", zei hij, toen ze weer alleen waren. „Valda, heb je al een dag bepaald? Kunt je over veertien dagen klaar ziin?" „Ja", antwoordde ze zacht en ze bloosde. „Dat is dan afgesproken, over veertien dagen", zei hij met goed gehuichelde op gewektheid, ofschoon hij het gevoel had of hij zijn eigen doodvonnis teekende. HOOFDSTUK XXXVIII. Toen Hallam op de admiraliteit.. k^affl, zat admiraal Langton daar reeds ongedul dig op hem te wachten. „Ik moet je even spreken, heb je dien mijnheer Sinclair, die je vanavond hier zou komen opzoeken, al gezien?" vroeg hij. „De baron komt zelf". „Goed. Hij zal makkelijker te overtuigen zijn. Je moet goed comediespelen vanavond, Hallam. Doe nerveus, maar vooral natuur lijk. Er hangt vanvand heel veel van jou „Dat weet ik, mijnheer. Ik heb goed alles wat ik doen zal, overdacht". „Ik weet zeker, dat je zult slagen. Heb je sir Granston ook gezien?" „Ja, mijnheer", antwoordde Guy norsch. „Hij heeft me opgezocht vandaag. Het was een moeilijke positie. We moeten morgen eens praten. Zou je graag weer naar zee gaan?" „Ja mijnheer", zei Guy zoo snel, dat de admiraal glimlachte. „Ik ga over veertien dagen trouwen". „Ik wou dat het over een maand was. De „Clytie" is op het punt in dienst te worden gesteld". „De Clytie?", herhaalde Guy. „Dat is een nieuwe lichte kruiser". „Ja, en ze wordt een flotille-leider. Ze zal het meeste van den oorlog zien". „Zegt u dit alles met opzet, mijnheer?" „Wij mreten jou belnoucn, Hallam. Er wordt ook gedacht over promotie, maar daar zul je latei wel van hooren. Veel suc ces vanavond" „Goeden avond, mijnheer". Hallam ging aan zijn schrijftafel zitten en eenige oogenbLikken vergat hij al zijn verdriet. De „Clytie"! Juist het schip, dat hij zou hebben gekozen, een nieuw tvpe, waar hij groot vertrouwen in had. Weer naar zee en het werk doen, dat hij lief had! Waarom zou de admiraal hebben gezin speeld dat zijn huwelijk nog veertien dagen zou worden uitgesteld? Die toespeling beteekende eigenlijk een bevel, dat hij moest gehoorzamen, was dit oneerlijk tegenover Valda dit gevoel van opluchting, dat het uitstel hem gaf? Hij begon rusteloos heen en weer te Ioo- pen en dacht over alles na, wat de baron gezegd had met betrekking tot den aan staanden oorlog. Zoo iemand zou niet zon der reden zoo spreken. Bovendien had ad miraal Langton ook eenig? toespelingen ge maakt, die veelbeteekener.d waren Het is natuurlijk, dat een zeeofficier met blijd schap het onvermijdelijk einde ziet naderen van de jaren van oefening. Guy had veel theorieën, die hij graag op de proef zou willen stellen en de mogelijk heid, dat die gelegenheid nabij was, deed hem ontzettend veel genoegen. Er werd aan de deur geklopt. „Binnen", zei hij „Daat is een zekere mijnheer Sinclair om u te spreken, mijnheer", zei de waker. „Laat hem binnenkomen". Eenige oogenblikken later kwam een heer in avondcostuum binnen. Clarkson was merkwaardig goed geslaagd en eerst toen hij begon te spreken was Guy er zeker van dat hij den baron voor zich had. „Alles veilig?" vroeg de baron, toen de deur dicht was. - i- „Ja, maar we moéten dadelijk aan het werk. Het gebeurt zelden dat er nog zoo laat iemand terug komt, maar het is altijd mogelijk. Ik zal me niet gerust voelen voor u weer weg is". „Waar is de brandkast?" „Die deur is van de kamer van den ad miraal. Ik heb een electrische lantaarn. Zal ik de plannen halen?" „Ik ga mee". „Zooals u wilt". Guy bracht hem naar de andere kamer, zette het licht op de brandkast en slak den sleutel in het slot. „Maak voort", zei de baron ongeduldig. De safe was open en na een oogenblik zoeken haalde Guy er een groote enveloppe uit. „Ga mee naar je kamer, gauw wat", riep de baron. „De enveloppe is gesloten", zei Guy met goed gehuichelde teleurstelling. „Dat doet er niet toe. Geef hier. Luistert u aan de deur. Hoest hard als je iets ver dachts hoort". Terwijl hij sprak, peuterde de baron met een scherp mesje aan de enveloppe. Zulk werk was kinderspel voor hem en in korten tijd lagen de plannen voor hem. Hij bleef er lang over gebogen zitten, alleen nu en dan eenige aanteekeningen makende van de belangrijkste punten. Hij werkte meer dan 'n uur door, maar eindelijk slaakte hij een zucht van verlichting. De papieren werden terug gedaan in den omslag en de envelop pe zorgvuldig en handig weer dicht ge maakt. „Dat is een goed stuk werk geweest. Mijn heer Hallam, ziet u er iets verkeerds aan?" Guy bekeek de enveloppe zorgvuldig. „Neen, het is gewoon merkwaardig „Leg hem nu weer in de brandkast. Wacht ik ga met je mee". Eenige seconden later waren zij weer in Guy's kantoor en de beide mannen keken el kaar aan. „Heeft u alles wat u wenschte?" „Ja, de prins zal verrukt zijn". „Ik zou nem wel willen ontmoeten. Ik wil mijn vrijheid terug hebben". „Kom dan straks naar St. James' plein". „Zou het niet veiliger zijn als we samen weggingen?" „Misschien heeft u gelijk. Geef me een arm, ik voel dat ik me ingespannen heb, en ik ben niet meer zoo jong als ik placht te zijn". „En ik zal een sterke whiski soda drin ken. Gelukkig, dat het voorbij is".. Guy borg zijn papieren op, zette ziin hoed op en ging voor naar beneden. De spanning was ook voor hem zeer groot ge weest, want een vergissing had fataal kun nen worden. Hij was echter overtuigd, dat de baron geen achterdocht koesterde en dat was het eenige wat van belang was. Als hij nu maar met succes door de rest van den avond heen was! Hij zou het liefst den ba ron hebben laten schieten, maar dat zou niet natuurlijk zijn geweest. De baron sprak niet veel gedurende de korte wandeling en nam Guy mee naar een kleine kamer, waar hij hem alleen liet en ging toen regelrecht naar de rookkamer, waar de prins in een leunstoel een dikke sigaar zat te rooken. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 4