Agenda JluMicaties Stad en Qmqevinq lüeee&eticht Sxjdschtiften JBucqedi'ihe Stand £aatste Betichten VERZENDING KETTINGBRIEVEN. Waarschuwing. DE BLAUWE ZEERIDDERS. Van Amsterdam naar Alkmaar, waai NED. VER. VAN HUISVROUWEN. HET KASTEEL MARQUETTE TE HEEMSKERK. EEN POLITIEKE MOORD? BRAND TE NAALDWIJK. FELLE BRAND IN EEN MOTORJACHT. Koningin huldigt marechaussee van Oss. Oprechte dank aan hen die Oss zuiverden. VROUW OP ELECTRISCHEN STOEL TERECHTOESTELD. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). HOOG- EN LAAGWATER TE - EGMOND AAN ZEE. MOORD OP EEN NEW YORKSCH ADVOCAAT. HET WERELD-DUURRECORD IN DE LUCHT VERBETERD. HET VLIEGVELD. Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, dagelijks geopend van —12 en .van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag avond, hoofdnummer Een vrouw en een Lied (rom.), hoofdrol Tito Chipa. Voor alle leef tijden. Dinsdag en Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer De geveltoerist (hum.), hoofd rol Albert Burdon. Voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. A. B. T., half acht, eerste hoofdnummer Onder hypnotischen dwang (myst.), hoofd rollen Nils Astheren Gloria Stuart; tweede hoofdnummer Een avond kampioen (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopendc voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Spionnen aan het werk (sens.); hoofdrollen Brigitte Helm, Carl Ludwig Diehl. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, 8 uur, hoofd nummer (geprolongeerd) Golgotha (reli gieus). Extranummer: Schwalmer Bauern. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2, 4, 6 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 30 Juni. 7.30 uur, Wielerbaan Alkmaar, turnwed- strijden Turnluat; daarna wielerwedstrijden amateurs en nieuwelingen. HINDERWET. Bij besluit van 27 Juni j.1. is de beslis sing op het verzoek van het Bestuur der Coöp. Alkmaarsche Melkinrichting, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een fabriek van melkproducten in het perceel Oudegracht nr. 94, verdaagd. Alkmaar, 28 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, lo.-burgemeester. R. VEENDORP, lo.-secretaris. EIGEN ONVOORZICHTIGHEID. Gistermiddag stak de 63-jarige mej. L. den rijweg van het Klein Nieuwland over, zonder op of om te zien. Zij werd dientengevolge aangereden door een vanaf de Nieuwlander- brug komende wielrijdster. Het ongeval was niet van ernstigen aard en het slachtoffer kwam met den schrik en enkele schrammen vrij. Zij erkende, dat de aanrijding aan haar eigen onvoorzichtigheid was te wijten. BALDADIGE JEUGD. Door de politie zijn gistermiddag vijf jon- ens ernstig onderhouden, die zich op bal- adige wijze bezig hielden met het weg halen en in de sloot gooien van hooi, dat op een weiland achter het Rochdalekwartier lag. Dezer dagen zijn meerdere malen bij de politie inlichtingen gevraagd over het ont vangen van z.gm. kettingbrieven. In ons nummer van gisteren is het onderwerp be handeld en men heeft er uit kunnen lezen, dat b er van zwendel sprake is. Met het zenden van een dubbeltje plus en kele andere kosten zou men in enkele weken een bedrag van ruim f 1500 ontvangen. De promotor schrijft eenvoudig 5 schuil namen en schuiladressen en stuurt deze brieven aan diverse adressen, die in het telefoon- of adresboek voor het grijpen liggen. De ontvangers werken te goeder trouw mede aan het verder verzenden der brieven. Men wordt aangeraden om zoo'n brief of in de prullemand of aan het bureau van politie te deponeeren en den ketting te verbreken ondanks den gelukwensch dien de brief bevat. AUTO TE WATER TE DEN HELDER. Gisteravond omstreeks 10 uur heeft aan het einde van den weg langs de Binnenha ven een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat voor de betrokkenen nog betrekkelijk goed is afgeloopen. In een vrij scherpe bocht daar ter plaatse, geraakte de bestuurder van een personen auto, de heer D. de J. uit Kolhorn, doordat hij moest uitwijken voor een tegenligger, de macht over het stuur kwijt en hoewel hij krachtig remde, kon hij niet verhinderen dat de wagen tegen een langs den waterkant staand hek aanbotste, een stuk daarvan meenam en vervolgens te water gleed. Van de drie inzittenden kon de chauffeur zich zelf redden, terwijl de andere inzitten den die een ruit stuk sloegen, door handrei king op het droge gebracht konden worden. Een van hen de heer P. S. is evenals de be stuurder in het ziekenhuis opgenomen. De derde inzittende, een inwoner uit Haarlem, die aanvankelijk spoorloos verdwenen was, is naar het politiebureau overgebracht en aan een verhoor onderworpen. Vermoedelijk is de oorzaak van het ongeval te wijten aan misbruik van sterken drank. Een pracht tocht hadden ze gehad. Met prachtig weer uit den Helder ver trokken in een dikke veertig auto'6 en zoo full speed via Castricum naar Haarlem, waar gepauzeerd werd. En waar de belangstelling voor de oudjes zeer groot was. En toen naar Amsterdam met de Amsterdamsche motor-politiebrigade voorop. En al weer pauzeeren en eten En zingen. En hossen. de politie den langen stoet opving en naar 't café v. Doorn geleidde. Waar op nieuw gepauzeerd werd, waar al weer gedronken en gegeten werd, waar nog steeds de zang niet van de lucht was. Daar hebben wij gisteravond een kijk je genomen. Gezonde, robuste kerels met hun medailles op de borst. Helden de - zee, menschenredders, kerels! Hé, ben jij het Ben? Zoo riep de voorzitter der Blauwe Zeeridders bij zijn binnen komen, 't Was Ben en 't gesprek begon over den ouden tijd. Want het toeval wilde, dat die voorzitter, de heer C. Roetman, met Ben van Doom een kleine 40 jaar geleden s j.mèn schipbreuk hadden geleden in den Indischen Oceaan. De eerste was oud-matroos, de andere jong-matroos. Met nog eenige anderen hadden zij elf dagen en nachten in een sloep rondgedreven en tenslotte werden ze opgepikt. Jaren verliepen, nu zagen ze elkaar weer. En heele verhalen werden nog eens weer verteld, van toén, en toen, en toen De Blauwe Zeeridders hebben een ge schiedenis. Zij kunnen allen lange ver halen vertellen. Maar ze doen het niet; daarvoor zijn ze te eenvoudig, daarom zijn het kerels, die in de zwaarste stor men hun heldendaden verrichten; die zender om zelfbehoud te denken, hon derden menschen redden in Zuid- Wester-stormen, dwars door de zoo gevaarlijke branding heen. Kerels, oude zeebonken, maar man nen, in wie nog steeds de levenslust fon kelt. Het zingen zijn ze nooit verleerd, de gulle lach klinkt nog steeds. Een pracht dag hadden ze gehad. Ge noten hadden ze, intens genoten. Nu waren ze in Alkmaar, en vele Alkmaarders hebben hen begroet en hen bewonderd, omdat ze allen kerels waren. Een lange dag was reeds achter den rug. Maar toen om half twaalf het „ver zamelen" werd geblazen, toen zong men nog uit volle borst: „We gaan nog niet naar huis!" Ze gingen tóch. Een lange file auto's trok langs den Straatweg en de singels en verdween tegen middernacht in de richting Kcedijk. 't Waren auto's met kerels er in! Mooie middag in den Muziektuin. Wat was het een heerlijk weer Donder dagmiddag en wat zag de muziektuin er feestelijk en fleurig uit, met al die tafeltjes met vazen bloemen, gerangschikt, om het frisch-groene grasveld, onder de zacht-rui- schende boomen! Het was klaargemaakt voor de slot-bijeenkomst van de N ed. Ver. v. Huisvrouwen vóór het vacantie- seizoen. Tegen half 3 stroomden de leden binnen en 330 dames hadden zich vlug een plaatsje gezocht. In de zij-veranda was het een aardig gezicht, die 330 klaargezetten schoteltjes met de „thé complet". Aan de le den was gevraagd eens iets daarvoor in te zenden en het bestuur is alleraardigst ver rast door de vele inzendingen die 's mor gens binnen kwamen. Ruim 30 inzendingen van eigen gebakken cakes, knijpertjes, soes jes, kaaskoekjes, enz., benevens trommels met bonbons en biscuits gaven blijk van de hartelijkheid en kundigheid van de leden! Het zangkoor „Pro Arte", dir. Jac Jan sen, had zich 'bereid verklaard een concert voor de leden te geven, en het is een bijzon der genotvolle middag geworden. Gelukkig dat er een microphoon opgesteld kon wor den in den muzieknis met loudspeakers aan de boomen. Daardoor kon de presidente zich duidelijk voor allen verstaanbaar maken, toen ze alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Nog lang niet genoeg is de mooie muziek tuin aan alle Alkmaarders en „buitenmen- schen" bekend, maar deze middag heeft er zeker toe bijgedragen er meer bekendheid aan te geven, want alle aanwezigen hebben er van genoten. Een aardig moment was het, toen de „theecommissie" (de 10 dames, die zoo heer lijk hun hulp steeds gaven op de maande- lijksche bijeenkomsten) gehuldigd werden met 'n mooien artistieken broche, die als in signe voortaan dienst zal doen. Zelf kwa men deze dames de verrassing in ontvangst nemen bij de pres. als vertegenwoordigster van het bestuur. En toen begon het concert. Wat is de toon van het koortje fijn en beschaafd, geen enkele stem domineerde, één mooi geheel, duidelijke uitspraak, en vooral mooie klank. Deze poëtische omgeving, de zon flikke rend door de steeds in beweging zijnde bla deren, de ruischende boomen, de zacht- zingende vogels in de takken en daartus- schen de menschenzang met soms de helder schalende of zacht-klagende tonen van de fluit, 't waren momenten van gelukgevoel en dankbaarheid. Toen de pauze begon werd de thé complet rondgebracht en kwamen de tongen vroolijk in beweging, maar toen na een half uurtje de zang weer begon toonde de ademlooze stilte onaer de aanwezigen wel hoe de mu ziektuin gewaardeerd werd. Jammer dat de fluit van mej. v. Regteren van Altena zich nu niet meer liet hooren, maar de buitenge wone solozang van mevr. Eriks—Buis, die in hare klagende of jubelende toonen zoo eenvoudig en helder de inhoud van de liede ren weergaf, het was een waar genot om te beluisteren. Met een bouquet mooie rozen van het be stuur dankte de pres. na afloop de zangeres voor haar zang en het koor voor de mooie genotvolle uren en zij sprak de hoop uit de zangeressen onder de huidige leiding van haar directeur nog eens weer in haar mid den te mogen zien met de fluittiste, die ook met rozen bedankt werd. Het koortje zelf bood ook nog bloemen aan mevr. Eriks en aan den directeur en ieder verliet den mu ziektuin met het gevoel een heerlijke mid dag gehad te hebben en zeker velen zullen gedacht hebben: „ik zal nog eens meer naar dit plekje gaan'", en: ,,'t is toch aardig dat ik lid v. d Huisvr. Ver. ben", waardoor ik dit genoten heb! Het vorig jaar verkreeg de V. V. V. te Heemskerk van de familie Gevers, de vroe gere bewoners van het kasteel Marquette, de toestemming om het park rond dat kas teel, tegen 10 cent entrée, voor het publiek open te stellen en ze boekte daarmee derma te succes, dat reeds in het eerste jaar van openstelling 10.000 entreéJkaarten werden verkocht. Twee jaar laag heeft de gemeente de werk- loozen in dit park te werk gesteld om het zijn ouden luister te hergeven en ook dit jaar blijft het voor het publiek toegankelijk. Thans heeft de V. V. V. van den eigenaar, de familie Jhr. Gevers, die in 1923 het kas teel verliet, de toestemming verkregen om ook de benedenvertrekken van het kasteel tegen een kleine entree voor het publiek toe gankelijk te stellen. Zondag n.s. wordt voor het eerst de ge legenheid daartoe geboden. Als gids is aan gesteld een mentje van den herbergvader van de jeugdherberg in het kasteel Assum- burg. den heer Geert Dils. Wij werden gister in de gelegenheid ge steld om het kasteel Marquette in oogen- schouw te nemen. Na weken arbeid is men erin geslaagd om de meubileering te her plaatsen en de vertrekken zijn keurig in or de gebracht, terwijl overal schilderijen en teekenmgen hangen, die betrekking hebben op de historie van dat kasteel. Het kasteel dateert uit de 18de eeuw, maar enkele gedeelten ervan herinneren nog aan de vroegere burcht op deze plaats, in 1252 door Graai Willem II ten b van zijn strijd tegen de West Fri begunstiging riezen aldaar gesticht. In de impooeerende hall, bedekt met een prachtig Perzisch tapijt, vindt men een fraaie ijzeren geldkist met geheim slot, ver schillende met koper bewerkte teakhouten kleerenkisten, een buitengewoon mooi staand horloge, een balpoottafel, een paar koperen 'kanonnen en eenige beelden. In de achter de hall gelegen balzaal val len allereerst op de portretten van Baron en Baroness Gevers en het beeldhouwwerk, afkomstig uit het kasteel Assumburg, voor stellende: De jacht, de visscherij, en de landbouw. Deze balzaal is evenals de andere ver trekken, gemeubileerd met Louis Quinze meubelen. Achter deze balzaal bevindt zich de bil jartzaal met aardige meubelen en belangrij ke teekeningen over het slot in den loop der tijden. In de naast de balzaal gelegen bibliotheek zijn een 80-tal platen met oorkonden, be nevens een aantal oude boeken in keurige karakteristieke oude banden, ondergebracht. Rechts van de balzaal betreedt men de groote op het Zuiden gelegen werkkamer van wijlen Jhr. Gevers. Imponeerende meu belen. kleeden en Delftsch blauw trekken hier de aandacht, hetgeen ook het geval is met het daaraan grenzende groote vertrek van. mevr. Gevers. Ook een aantal 18de eeuwsche schilde rijen vragen hier de aandacht van de be zoekers. Gedurende het zomerweer wordt dage lijks de gelegenheid geboden om een en an der te bezichtigen en Wij zijn er van over tuigd dat Heemskerk door deze gelegenheid een belangrijke attractie rijker is geworden. WOONHUIS UITGEBRAND TE HEEMSKERK. Donderdagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in de nieuwe behuizing bewoond door den bollenkweeker J. Heeze aan de Maerten v. Heemskerckstraat te Heemskerk. Nog vóór de brandweer hulp bood, had den vlammen, aangewakkerd door den sterken wind, dusdanige afmetingen aange nomen, dat het blusschingswerk nuLeloos bleek te zijn. Het gebouw brandde totaal uit. Een aangrenzende bloembollcnloods :s voor het vernielend vuur bespaard gebleven. Assurantie dekt de schade. (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER. Over stikstofhoudende meststoffen. Aan de orde was hedenochtend het wets ontwerp tot regeling van den invoer van steenkolen en stikstofhoudende meststoffen. De heer de fiuyter (R. K.) wijst op ver schillende bezwaren van de kolenregeling voor dan detail-handel. De toestanden voor de mijnen zijn niet verbeterd. De tegenwoordige distributie geeft tot onnoodiige kosten aanleiding. De minister wende zich tot de huisbrand-commissie, opdat groepsegoïsme worde tegen ge gaan. De heer Blomjous (R. K.) wil een regeling waardoor de binnenlandsche productie sterk wordt gesteund. Spreker wijst op het belang onzer stikstof-industrie voor de voedselvoorziening in tijden van oorlog of oorlogsgevaar. Hij dringt aan op uittreding van onze industrie uit het internationaal kartel. Minister uelissen zegt, dat, als er een centraal verkoops-bureau tot stand komt de regeering instelling eener beroepsinstantie overweegt Het wetsontwerp wordt z. h. s. aangeno men. Het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 1 Maart 1934 te Romfe tusschen Neder land en Italië gesloten handelsovereenkomst wordt z <1er debat en z. h. s. aangenomen. De veigadenng wordt daarna gesloten. Naar eerst thans bekend is geworden, heeft eenige dagen geleden te Gut am Steg in Neder- Oostenrijk een lid van het Schutzkorps den landarbeider Franz Kausl doodgeschoten, ter wijl een achter dezen staande vrouw door den zelfden kogel werd getroffen en gedood. Het is niet uitgesloten, dat hier sprake is van een politieken moord, daar de getroffene een korenbloem in zijn knoopsgat droeg als teeken van zijn nationale gezindheid. Gisteren vond de begrafenis van Kausl plaats, waarbij 200 politiebeambten tegenwoor dig waren, daar voor incidenten gevreesd werd. Een rouw-advertentie voor Kausl, die vermeld de dat hij door moordenaarshand was gevallen, werd door de autoriteiten in beslag genomen. In den afgeloopen nacht te omstreeks twee uur werd de heer Valkenier te Naaldwijk wak ker door het geknetter van vlammen in de woonkamer. Hij wekte het gezin, waarvan de vier kinderen op den zolder sliepen. De vlam men waren reeds tot deze verdieping doorge drongen, toen men de woning verliet. Van den inboedel kon niets worden gered. De brandweer, die met vier stralen op de motor- spuit het vuur bestreed, kon niet verhoeden, dat het huis totaal afbrandde. Alle krachten moesten worden ingespannen, om het aangren zende woonhuis, bewoond door den heer H. Valstar, te behouden. Dit perceel had men ont ruimd. Het huis bekwam veel waterschade. Omstreeks half zes kon de brandweer inrukken. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Op het Braassemermeer onder de gemeente Woubrugge (Z.-H.) heeft een felle brand ge woed in een aldaar gemeerd liggend motor jacht. De eigenaar van het jacht, de heer de Br. uit Leiden, zat in een roeiboot te hengelen, toen hij plotseling bemerkte, dat op het schip, waar zich op dat oogenblik niemand aan boord be vond, brand was uitgebroken. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat aan blus- schen niet meer te denken viel. De eigenaar moest lijdelijk toezien hoe het jacht door het vuur werd verteerd. Slechts de ijzeren romp bleef over. De brand is vermoedelijk ontstaan door een brandend theelichtje, dat zich aan boord bevond en dat door den golfslag is ge kanteld. Hedenmiddag te 12 uur heeft H. M. de koningin op het t-Trein der marechaussee kazerne te Apeldoorn het personeel van het wapen der Kon. Marechaussee te Oss toege sproken. H. M. sprak de navolgende rede uit: Officieren, onder-officieren en manschappen der Koninklijke marechaussee! Het was mijn wensch om degenen, die te Oss en omliggende plaatsen zich on der de bevelen van hun wakkeren en energieken kapitein-districtscommandant, bijzonder onderscheiden hebben door groote plichtsbetrachting, voortvarend heid en beleid, persoonlijk mijn tevreden heid te betuigen. Een zeldzaam moei lijke taak is u opgedragen. Gij hebt de voldoening gesmaakt, dat gij een heele streek van Nederland hebt bevrijd van een zwaren druk, die een troep misda digers daarop van jaar tot jaar had gelegd. Ik wensch uw kapitein en u op recht geluk met dit succes. Met voldoe ning kan ik hier getuigen, dat niet te vergeefs een beroep op uwe offervaar digheid is gedaan. Bij deze gelegenheid is opnieuw gebleken, dat ijzeren wils kracht en stelselmatig doorzetten onher roepelijk tot het gestelde doel leidt. Mo ge het u gegeven ziin even voorspoedig te zijn bij de vervulling van uw verdere taak. die u te Oss en omgeving nóg wacht. Ik spreek den wensch uit, dat het voorbeeld door het personeel der bri gade te Oss gegeven het geheele corps marechaussee moge bezielen bij de ver vulling van zijn steeds wisselenden en zoozeer uiteenloopenden dienst. In de overtuiging, dat gij allen over eenkomstig de goede traaitieën van het wapen voort zult gaan, uw beste krach ten te wijden aan den dienst van het vaderland, besluit ik met „Leve het Vaderland". Meentjes en de Gier ontvangen de gouden eere-medaille. Hierop volgde van allen, die de rede met groote aandacht hadden aangehoord, spon taan een driewerf Hoezee. Vervolgens nam de kapitein het woord en deelde mede, dat het H. M. behaagd had, aan den heer Meentjes, opperwachtmeester der marechaussee en den wachtmeester der marechaussee de Gier uit Oss de gouden eere-medaille van de orde van Oranje Nas sau met de zwaarden toe te kennen. Spr. overhandigde aan de beide leden de versierselen der orde. In de Sing-Sing gevangenis te New York is gisteravond te elf uur de 40-jarige Mrs. Eva Coo, die wegens moord op haar invali den echtgenoot teneinde de verzekeringspre- j3 en krijgen, ter dood was ver oordeeld, op den electrischen stoel terechtge steld Het was de vijfde maal dat in den staat New York een vrouw werd geëlectrocu- teerd. De vrouw was uitermate kalm, nam rustig afscheid van de gevangenisbewaar sters en keek critisch naar het dertigtal ge tuigen en journalisten die bij de executie aanwezig waren. Eenige minuten later volgde de terecht stelling van Leonard Scarnici, die ter dood was veroordeeld wegens het vermoorden van een detective. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,1 m.M. te Le Havre. Laagste barometerstand 753,4 m.M. te Seydistjord. Verwachting, geldig tot den avond van 29 Juni: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; droog, vrij warm weer. Weeroverzieht. Vooral in het Zuiden en Westen ging de barometer door met stijgen, zoodat zich thans een flinke hoogedru'kgebied over Frankrijk en de Britsche Eilanden gaat uit strekken. In Frankrijk is de temperatuur sinds giste ren weer gestegen, over de Britsche Eilanden veranderae zij weinig, terwijl het ten onzent wat koeler werd tengevolge van den aanvoer van luchtmassa's uit het Westen. De depressie, welke gisteren nog over de Britsche Eilanden was gelegen, werd verder Noordwaarts teruggedrongen naar IJsland. Over Duitschland, waar de temperaturen nog hoog bleven, valt thans de koelere lucht in, waarbij regen en onweer optreden (Dan- zig 13, Frankfort 12 m.M.) In Scandinavië werd het wat kouder, de lagedruktoestand handhaaft zich daar nog. Men mag verwachten, dat het mooie zo merweer ten onzent nog eenige tijd zal b'ijven aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.56 uur licht op. Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 29 2.52 3.24 11.34 30 3.41 4.11 0.11 031 Juni. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 29 2.49 3.21 11.22 11.59 30 3.38 4.08 0.19 Op de berm van een weg in River Rouge Park nabij Detroit (Am.) hebben politie agenten gisterochtend het lijk ontdekt van Howard Carter Dickinson, een bekend advo caat uit New York en neef van den Chief Justice Charles Evans Hughes. Dickinson bleek vermoord en beroofd te zijn, waarna de daders het lijk op deze afgelegen plaats uit een auto hadden geworpen. Uit Meridian in den staat Mississippi wordt gemeld, dat de gebroeders Fred en Al Key gisteren te 5.12 uur New Yorksche tijd 553 V, uur met hun ééndekker „Ole Miss" onafgebroken in de lucht waren en daardoor het wereldrecord van ruim 23 da gen onafgebroken in de lucht met bijvulling van brandstof met behulp van andere vlieg tuigen, dat vijf jaar geleden de gebroeders John en Kenneth Hunter werd gevestigd, op hun naam hebben gebracht. Het is eenter de bedoeling der gebroeders Key, ook het onofficieele record te slaan en zij willen nog minstens vier dagen in de lucht blijven. In „Het Vliegveld" van deze week bespre ken zoowel de redactie als de bekende mede werker-insider die zich achter het pseudoniem „Eddy" verbergt, in hun beschouwingen het „Uiver"-rapport. Eddy meent, dat de commis sie in de fout is vervallen feiten en gissingen in één conclusie te vereenigen. Hij begrijpt ook niet, dat als de „Uiver" niet goed was, men zoo gauw kans heeft gezien de 14 nabe stelde Douglassen grondig te verbeteren, aangezien de tijd voor ingrijpende verande ringen ontbrak. Mevrouw B. v. d. Leeuw—Meijer schrijft over den tocht van haar en haar echtgenoot piloot M. A. G. v. d. Leeuw naar de Oosten- rijksche rondvlucht en vertelt van den 72- jarigen Britschen sportvlieger Richflrdson, de in de cockpit van zijn vliegtuig 'een briefje heeft'bevestigd, waarop te lezen staat: „Waar ik neerval, verzoek ik u mij te willen begraven". Lezenswaard is het artikel over de Russi sche radiosonde, die automatisch luchtdruk en temperatuur draadloos naar de aarde seint. ONDERTROUWD: Feite Stap en Douwkje Knossen. jaco bus van der Zei en Margaretha Luhrs. Adrianus de Leij en Jacoba Schermer/ Willem Beekman en Guurtje van Dijk. Johannes Levering en Geertje Brink. Hen- dricus Jonker en Dirkje Stooker. Jan Slomp en Johanna van de Laar. Meindert Narold en Mari Albertsma. Jacob van Til en Grietje Visser. OVERIL-DEN: Klaasje Hoek, gehuwd met Cornelis MienL 59 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2