Aqmda Zenuwpijnen overal? AKKER.CACHETS Voor 100 jaar. JUMicaties £aatste betichten JUovinciaal TLieuws Stad m Omqeomq We&cAeeUAt BANKIER VEROORDEELD TOT 3 JAAR ZWARE KERKERSTRAF. BLIKSEM IN ELECTRISCHE LEIDING GESLAGEN. HET ITALIAANSCH-ABESSINISCH CONFLICT. Wat Mussolini wil. FRANSCH-ITALIAANSCHE BESPREKINGEN. EGYPTISCHE KATOENOOGST IN GEVAAR. HEILOO Huldigingsconcert Eensgezindheid. HEERHUGOWAARD Veertigjarig priesterschap pastoor De Meulder. UITGEEST EGMOND AAN ZEE LANGENDIJK Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag avond, hoofdnummer Een vrouw en een Lied (rom.), hoofdrol Tito Chipa. Voor alle leef tijden. Dinsdag en Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer De geveltoerist (hum.), hoofd rol Albert Burdon. Voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. A. B. T., half acht, eerste hoofdnummer Onder hypnotischen dwang (myst.), hoofd rollen Nils Astheren Gloria Stuart; tweede hoofdnummer Een avond kampioen (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Spionnen aan het werk (sens.); hoofdrollen Brigitte Helm, Carl Ludwig Diehl. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, 8 uur, hoofd nummer (geprolongeerd) Golgotha (reli gieus). Extranummer: Schwalmer Bauern. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2, 4, 6 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 30 Juni. 7.30 uur, Wielerbaan Alkmaar, turnwed- strijden Turnlust; daarna wielerwedstrijden amateurs en nieuwelingen. 8 uur, Stedelijke Muziektuin, concert van gem. koor Vocaal Alkmaar met medewerking van andere koren onder leiding van Nico Snel. STAAT VAN BELEG TE BARCELONA- Trams en bussen in brand gestoken. De Spaansche ministerraad heeft in buitengewone zitting besloten, den staat van beleg af te kondugen voor de stad en de provincie Barce- lona. De aanleiding tot dezen maat regel is het feit, dat in den laatsten tijd de gewapende overvallen door links-radicalen voortdurend menig- vuldiger zijn geworden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn een tramwagen en twee auto bussen in brand gestoken. De ministers van oorlog en binnenland- sche zaken zullen zich Zaterdagmorgen naar Barcelona begeven om zelf den staat van beleg te proclameeren en onderzoekingen in te leiden, in de eerste plaats ten aanzien van de door de politie genomen maatregelen. Men vermoedt, dat zekere politie-ambtenaren niet met de noodige energie tegen de on lusten optreden. Kort geleden zijn trouwens 74 politiemannen uit den dienst ontslagen. De bankier, dr. Hans Ma, wiens kuipe rijen bij de conversie en het vergeven van dollarleeningen voor Oostenrijk tot zeer aan zienlijke schade geleid hebben, is gisteren ver oordeeld tot 3 jaar zware kerkerstraf. Gister is de bliksem ingeslagen in de elec- trische leiding Stiermarken—Weenen. Daar- door werd de geheele stroomverzorging bijna een half uur lang gestoord. Het tramverkeer lag stil en in een groot deel der fabrieken nog niet verder worden gewerkt. De diplomatieke medewerker van dte Daily Mail verklaart te weten, dat de lordzegelbe- waarder Eden den minister van buitenland- sche zaken heeft medegedeeld, dat Mussoli ni hem bij een bezoek aan Rome zou hebben verklaard, dat Italië vast besloten is, zijn politiek tegenover Abessinië te blijven handhaven. Mussolini verklaarde, dat Abes sinië een groot gedeelte van de Italiaansche overbevolking en van het surplus aan Ita liaansche goederen zal moeten absorbeeren, omdat Italië Abessinië gaarne als Italiaansch gebied zou zien. Mussolini zou bovendien met nadruk hebben verklaard, dat hij geen inmenging van den Volkenbond zou dulden. In de afgeloopen dagen zijn geheime be sprekingen gevoerd tusschen den chef van den Franschen generalen staf, generaal Maurice Gamelin en hooge Italiaansche mi litaire en civiele autoriteiten. Gisteravond verluidde in welingelichte kringen dat de be sprekingen konden worden beschouwd als een belangrijke stap in de richting van een volledige rransch—Italiaansche militaire samenwerking in Europa, wat vooral van beteekenis zou zijn in geval van een oorlog van Italië tegen Abessinië. De katoenworm, die in de laatste jaren de grootste bedreiging is geworden voor de katoenplanters, heeft in een groot gedeelte van Beneden-Egypte den katoenoogst aange tast en men maakt zich ernstig bezorgd over dten toestand. Het zal echter pas blijken tegen het micL den van Juli als de larven uitkomen of men er inderdaad in geslaagd is het gevaar te keeren. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 10 Juli a.s., des namiddags ten 2 ure, in het gebouw der Provinciale Griffie, Dreef 3, te Haarlem, dte openbare vergade ring van Gedeputeerde Staten zal plaats hebben ter mondelinge behandeling van het bezwaarschrift van het college van Regen ten van het „Provenhuis van G. Wildeman" tegen het besluit van Burgemeester en Wet houders, houdende weigering tot plaatsing van die instelling op de lijst van in deze ge meente gevestigde instellingen van weldadig heid, bedoeld in artikel 3 der Armenwet. Alkmaar, 29 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Van dia verschietende pijnen, dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die Volgent recept van Apotheker Dumont. "AKKERTJES" (Ongecorrigeerd.) REUZE-BRAND TE SHANGHAI. 23 Dooden. Vannacht heeft in een celluloid- fabriek in het westen van Shanghai een geweldige exploisie plaats ge had. Bij den brand, die hiervan het gevolg was, werden 20 nabijgelegen huizen in de asch gelegd. Tot dus verre werden 23 dooden en 75 ge wonden geborgen. SEINWACHTER DOOD GEVONDEN. Oorzaak onbekend. In den afgeloopen nacht om streeks 2 uur werd bij de laadplaats bij de staatsmijn „Emma" de 38- jarige seingever J. M. Latten dood- gevonden. Uiterlijke teekenen van een ongeval zijn niet aanwezig. Naar den doodsoorzaak wordt een nader onderzoek ingesteld. Heiloo heeft zijn fanfarecorps „Eensgezind heid" na de behaalde triomfen in Winkel en Heemstede, waar het, terwijl het voor den eersten keer in de afd. „Uitmuntendheid" uit kwam en overal le prijzen verwierf, Woensdag avond gehuldigd met een zeer groot bezoek en gul applaus en in dankbare stemming. Er was overal medewerking. Het gemeentebestuur gaf belangeloos de muzieknis en den inventaris, opdat het publiek in het muziekpark kon ge nieten. „Eensgezindheid" gaf een feestconcert en het is op den schoonen zomeravond een feestconcert geweest dat klonk als een klok. De triomf gold ook ons Jeugdcorps, dat voor de eerste maal aan een wedstrijd deelnam en in de 3e afdeeling op 3 punten na een len prijs behaalde. Na het program der ouderen trad de heer W. Bruul naar voren. Hij memoreerde de behaalde successen en bracht den directeur, den heer W. Meijns, hartelijk dank. Als cadeau van de wer kende leden aan hun directeur bood spr. hem een staande leeslamp aan en een bloemen mand voor mevr. Meijns, In het dankwoord deelde ook de heer G. Wilbrink, die de Jeugdclub een goed hart toe draagt. Aan Jan Smit, die veel de repetities der Jeugdclub leidt, werd een schitterende bloemenhulde gebracht. De heer G. Smits ver tolkte de dankbaarheid der burgerij voor haar corps. Namens de V. V. V. bracht spr. de feli citatie van de leden over en hij sprak de hoop uit, dat veel avonden van kunstgenot zullen worden geschonken. Na de pauze werd het program der jeugd afgewerkt. Indertijd werd een stuk land, in het cen trum der gemeente aan den Middenweg liggen de, door de woningbouwvereeniging Heerhugo- waards Belang aangekocht met het doel er arbeiderswoningen op te bouwen. Er, gingen echter stemmen op, dat het gewenscht was om niet in het midden der gemeente een complex goedkoope arbeiderswoningen te doen verrij zen, doch het terrein voor andere doeleinden te bestemmen. Dus kocht de gemeente het van de bouwvereeniging en werd het ingericht tot sportveld. Aan duizenden bood het ruim 1 A H.A. groote veld bij diverse gelegenheden zit- en staanplaats, terwijl er dan nog voldoende ruimte overbleef voor alle mogelijke gelegen heden. Het vorig jaar werd het gedeeltelijk verkocht aan de combinatie BotSpierings; een strook van 40 M. breedte, direct aan den Middenweg gelegen, bleef nog eigendom van de gemeente. Welhaast werd het N.W. gedeelte daarvan be stemd tot een ambtswoning van den burge meester, terwijl op de Z.W. zijde het nieuwe postkantoor werd gebouwd. Een breede weg wordt thans aangelegd naar het meest oostelijke gedeelte, waar ook een vijftal woningen gebouwd worden door de reeds genoemde combinatie „Ons Streven", Nog eenmaal zal het sportveld als feestterrein glorie beleven. Als reeds zoovele malen tevo ren waaien van hooge masten de wimpels. Het Junizonnetje zet alles fleur bij. Bij de feeste lijke herdenking van het veertigjarig priester schap van pastoor de Meulder zullen zooals het comité, gevormd om dezen dag luister bij te zetten, hoopt, nogmaals duizenden voeten het terrein betreden. Hij is reeds eenige dagen geleden uit de ge meente vertrokken en zal heden worden inge haald. Als eerste verrassing zal hij vinden een prach tig nieuwen tegelvloer in de kerk, hem door de parochianen geschonken en waaraan al sinds een week met man en macht gewerkt wordt en dat Vrijdag werd opgeleverd door den aanne mer, den heer Offringa. Maar meer welkom dan dat zal hem zijn de spontane ontvangst door zijn kudde, voor wie deze geestelijke met zijn groote en diepe ken nis van muziek en litteratuur, doch vooral van het menschelijk hart is gebleven de eenvoudige herder. ZUtDSCHARWOVDC De raadsverkiezingen. Het bericht, in het nummer van Donder dag, als zou de heer Weel, die met voorkeur stemmen op de r.-k. lijst als raadslid was ge kozen, doch bedankte, en nu weer opnieuw zou kunnen worden benoemd, nadat de heer Berkhout heeft bedankt (wat in werkelijkheid is geschied), is van allen grond ontbloot, schrijft ons een medewerker. Weel kan niet meer benoemd worden verklaard. De voor zitter van het stembureau zal den heer D. van Kleef als raadslid benoemen. De ver schillende manipulaties, verricht om den heer W. benoemd te krijgen, zijn alzoo op een fiasco uitgeloopen. Schoolfeest r.-k. bijz. scholen. De leerlingen van de r. k. scholen heb ben Donderdag hun jaarlijksch schoolreisje gehad. Ditmaal was het met de boot van gebrs. Bak naar Schoorl en vervolgens naar Bergen. Des morgens te ongeveer half ne gen ging de boot van den wal en des avonds te omstreeks 8 uur was zij weer ter plaatse. Mede door het mooie weer hebben de kinderen heel veel genoten. Met vallen zijn been gebroken. De heer J. Z. had het ongeluk te vallen en dit kwam zoo ongelukkig aan dat zijn been brak. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. De eletriciteitsvoorziening. Op 1 Juli expireert het met de provincie csloten contract tot levering van stroom aan e gemeente door het Px.N. Reeds in Januari 1934, dus bijna IA jaar geleden, deed de provincie weten, dat op voortzetting van de stroomlevering en gros na 1 Juli 1935 niet mocht worden gerekend. Mitsdien werd in overweging gegeven tijdig aan de directie van het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noordholland te verzoeken om mededeeling van de voorwaarden, waarop het gemeentelijk electriciteitsbedrijf eventueel door de provincie zou kunnen worden overge nomen. De onderhandelingen hadden niet bepaald een vlot verloop. Van overeenstemming is dan ook nog geen sprake. Zou de gemeente 1 Juli zonder stroom zitten? Ectiige dagen vóór den fatalen datum is nu van Ged. Staten bericht ingekomen, dat tot 1 November de stroom levering op de oude condities zal doorgaan. Daarna zullen de gevolgen van het ontbre ken van overeenstemming voor rekening der gemeente zijn' Met de uitbetaling van de resteerende 40 pCt. van den bloembollensteun is men thans begonnen. AANRIJDING OP DEN HELDERSCHEN WEG. Hedenmorgen half twaalf had op den Helderschenweg, juist onder de gemeente Bergen, een verkeersongeval plaats. Een reeds bejaarde man reed daar in de richting Koedijk, terwijl in de verte achter hem een auto reed, eveneens in de richting Koedijk. Juist toen de auto, bestuurd' door den heer F. M. J. H. H. te Laren, den wielrijder zou passeeren, zwenkte deze naar links af met net gevolg, diat de wielrijder gegrepen werd door de auto. De man kwam naast de auto terecht en werd in bewusteloozen toestand opgenomen en per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht. De naam van het slachtoffer is nog niet bekend. De man werd aan hoofd en ledema ten gewond, bloedde vrij ernstig, maar een nader onderzoek zal moeten uitmaken, of er ledematen gebroken zijn en of er inwendige kneuzingen en verwondingen zijn opgeloo- pen. De politie heeft de zaak in onderzoek. BOTSING TUSSCHEN DRIEWIELER EN AUTO. Op den hoek Nieuwlandersingel—Emma straat had gistermiddag een aanrijding plaats tusschen een driewieler en een auto. De driewieler reed uit de richting Emma- brug, terwijl de auto kwam vanaf ae Zilver straat in de richting Emmastraat. Hoewel de bestuurder van den driewieler den voor rang had, vond hij het toch raadzamer de Emmastraat naar rechts in te rijden om een aanrijding te voorkomen. De auto reed ech ter tegen het linkergedeelte van den driewie ler, met het gevolg dat de driewieler omviel en bestuurder kwam te vallen. Hij liep hier- bij een hoofdwonde boven zijn linkeroog op. Van den driewieler werd het linkerwiel ver nield en de as verbogen. Tegen den autobe stuurder wordt door de politie proces-ver baal opgemaakt. LUGUBERE AANRIJDING. Te omstreeks 5 uur gistermiddag vonu op den hoek HeerenstraatDijk een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders en een met twee paarden bespannen lijkwagen. De wiel rijders reden naast elkaar geheel rechts in de Heerenstraat in de richting van den Dijk alhier. De bestuurder van den wagen reed in Uit de Alkmaarsche Courant van 29 Juni 1835. Binnenlandsche Berlgten. 's-Gravenhago. Volgons be- rigt uit Kassei zoude Z. H. de Keurprins, mederegeerder van Hessen, voornemens zijn, om, evenals verleden jaar, in den aanstaande nazomer, met Zijne Gemalin de zeebaden te Scheve- ningen te komen gebruiken. Uit Winsum, in Groningen schrijft men ons: „Eergisteren hadden wij onze gewone jaarlijksch© Volksvreug de. Tien der beroemdste hard rijders uit onderscheidene Pro vinciën wedijverden om den prijs, bestaande In een kompleet wagentuig, rijkelijk met zilver gemonteerd, welke behaald is door het paard Piet Hein, be- hoorende aan Jan Vonk te Sneek; zijnde vervolgens de premie, bestaande in een fraai bewerkt zilveren tabakskomfoor vereerd aan Heer van der Hoop, wiens paard genaamd de „Koningin", het laatst mede in de baan draafde. Alles is tot het grootste genoegen onder betame lijke vreugde en in de allerbeste orde afgeloopen. dezelfde richting. Op voormelden hoek reed hij de wielrijders voorbij, doch nam de bocht zoodanig, dat de links rijdende wielrijder een stoot kreeg van het paard, dat rechts voor den wagen liep, waardoor de wielrijder kwam te vallen en beide rechterwielen van den wagen over zijn beenen kreeg en zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Hij be kwam geen verwondingen en de schade is onderling geregeld. LEELIJK GEVALLEN. Gistermiddag kwam de 27-jarige B., ter wijl hij op zijn rijwiel reed, komende vanaf de Harddraverelaan in het grint te slippen, toen hij het rijwielpad van den Kennemer- straatweg tegenover de Bleekerelaan wilde oprijden. B. viel van zijn rijwiel op den grond en wel zoodanig, dat het stuur hier van tegen zijn borstkas werd gedrongen en hij het uitschreeuwde van de pijn. B. is door de motorbrigade naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht en kon eeni- gen tijd later zich naar huis begeven. Het ongeval bleek goed afgeloopen te zijn en hij had geen verwondingen bekomen. DE HEILIGEN DER LAATSTE DAOEN. Bijeenkomst in de dancing van de „Harmonie". Uitgaande van de godsdienstige beweging „De Heiligen der Laatste Dagen" was in de dancing van der Harmonie gisteravond een bijeenkomst belegd. De belangstelling was matig. De heer J. Landwaard opende deze bijeen komst met woorden van welkom. Voordat de spreker het woord voerde, zong de heer R. J. Willey eenige religieuse liederen, welke met groote aandacht werden aangehoord. Mej. Willy Verstrate begeleidde den zanger op beschaafde wijze op de piano. De eerste spreker, de heer Overdiek (Am sterdam) begon met erop te wijzen, dat na Jezus' kruising de afval van het evangelie reeds begon. Doch eens zal de tijd korren, dat 't Evangelie hersteld zal worden. Be staat er een God?, zoo vroeg spreker zich af. Kan Hij tot den mensch spreken? Be moeit Hij Zich met de nietige behoeften der menschen? Het was de eeuwenoude strijd tusschen waarheid en leugen. De knaap Jo- seph Smith gebruikte zijn vrijen wil ten goe de en het kwaad werd verbannen In het eenzame, lieflijke bosch maakte hij in duidelijke woorden zijn zielsverlangen be kend, in de stellige verwachting, dat de Hee- re, Die de aarde en ook de menschen gescha pen had, hem zou willen hooren en op eene of andere wijze antwoorden. Het bosch werd buitengewoon licht, hoe wel de zon hoog stond. De glans van dit licht ging alle hem bekende glans te boven. Hij keek op. Vóór hem stonden twee ver heerlijkte Wezens, Wier verschijning in zijn eig en woorden alle beschrijving te boven ging. Eén van Hen, wijzende op den Ander, zeide: „Deze is Mijn geliefde Zoon, hoor Hem!" Het scheen den knaap onbe grijpelijk toe, dat hij den Vader en de Zoon aanschouwde en dat de Heere gekomen was om hem te bezoeken en te onderrichten. En toch, waarom zou hij zich daarover verwonderen? Kan de Heere Zich niet be wegen of spreken? Heeft Hij geen wil? De hedendaagsche wereld heeft genoeg van een God, Die alleen geïnteresseerd is in de voor schriften van beroeps-predikers, die voor loon leeren. Het was een openbaring die zich aanpaste aan de periode de verlichting, welke toen haar intreae deed in de wereld. De tweede spreker, de heer J. J. v. Lange- veld, (zendeling, werkzaam te Rotterdam) weest erop, dat op 6 April de Kerk van Christus wederom werd gesticht, met de zelfde leerstellingen, beginselen en autori teit, die door Christus zelf in Zijne Kerk gegeven werden toen Hij op aarde vertoef de. Joseph Smith, nu tot het profetische ambt geroepen, ontving openbaring op openbaring, waardoor de duistere dwalingen die al sedert vele eeuwen het Christelijk ge loof aankleefden zonder waér priestelijk gezag of eenige rechtstreeksche Godsspraak in den ban gedaan werden. Het ware oogmerk en de leeringen van het evangelie: den mensch iederen dag gelukkig te maken en in al zijn behoeften te voorzien, was we derom onder het bereik van het menschdom. Licht verdreef duisternis en de weg tot v/aar geluk was weder opengesteld voor elk een, die hem bewandelen wilde. Aldus kwam de Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen tot stand. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,1 m.M. te Jarmouth. Laagste barometerstand 746,8 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 30 "^Meest zwakke wind uit zuidelijke richtin gen; helder tot licht bewolkt; droog warm weer. Weeroverzicht. Het gehied van hoogen druk verplaatst zich langzaam naar het noordoosten en ligt thans over de Noordzee. Zoowel in het oosten als in het westen nam het drukverval toe, waarbij koelere luchtmassa's in het oosten de hitte verdron gen en in het westen de wind naar zuid de den draaien en het weer een regenachtig kcii'ciktcr kreeg Op IJsland daalde de druk in den nacht 12 m.M., terwijl in oost-Duitschland de tem peratuur sterk daalde. Na zware onweere regens werd het in het westen en oostelijke Frankrijk weer warmer en evenzoo in Enge land. Ook langs de Noorsche kust viel nog plaatselijk zware regen. In de Alpen zijn de temperaturen nog noog. Het is te voorzien, dat het mooie zomerweer zal aanhouden met niet al te groote hitte en aanvankelijk geen onweerskans. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.56 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Ju li. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 1 4.27 4.55 0.56 1.17 2 5.08 5.35 1.28 1.59 3 5.47 6.12 2.17 2.35 4 6.23 6.47 2.54 3.11 HOOG- EN LAAOWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 1 4.24 4.52 0.43 1.06 2 5.05 5.32 1.16 1.47 3 5.44 6.09 2.05 2.23 4 6.20 6.44 2.42 2.59 GESLAAGD. Te Utrecht is geslaagd voor het prop. exa men Godgeleerdheid onze stadgenoot, de heer F. J. Dun. AMBTELIJK JUBILEUM. Maandag 1 Juli zal de heer J. A. C. v. d. Velde den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar benoemd werd tot rijkshavenmeester alhier. ZUSTERHUIS CENTRAAL ZIEKENHUIS. De electrische installatie van het in aan bouw zijnde zusterhuis aan het Centraal Ziekenhuis is opgedragen aan het electro- technisch bureau A. B. Meiman alhier. WEET U! dat het mooie heerenhuis, Kennemerstraatweg 19, eertijds bewoond door de fam. Middelhoff, thans weer bewoners heeft gekregen? Een alleraardigst bont gezelschap, dat „Lief dadigheid heet, heeft er z'n intrek genomen. Dat 't er vroolijk toe zal gaan, bewijst U de bonte verscheidenheid van dit gezelschap. Dames en Heeren van allerlei rang en stand, tot zelfs maar neen, gaat U zelf even zien, COLLECTE FONDS VOOR DEN GEWAPENDEN DIENST IN DE NEDERLANDEN. Den 2en en 3en Juli zal met toestemming van B. en W. een collecte worden gehouden ten behoeve van het fonds voor den gewa- penden dienst in de Nederlanden. De naam van dit fonds klinkt in verband met den tegenwoordigen gedachtengang over gewapenden dienst eenigszins uit den tijd. Dikwerf wordt den colporteurs toegeroe pen: „laat het rijk daarvoor zorgen, wij heb ben niets op met den dienst", en zonder gift kunnen de vragers vertrekken. Wij willen even toelichten, dat dit Fonds bestaat om ouden van dagen, die met een klein pensioen moeten rondkomen, ééns per drie maanden een toelage te verschaffen. Te oud om iets te verdienen en veelal be hept met lichaamsgebreken, als gevolg van hun verblijf in de tropen, daar bijna allen die worden ondersteund hebben gediend bij het leger in Ned -Indië of bij de marine, moe ten zij van een karig pensioen deze moeilij ke tijden doorleven. Onder de oude gepensionneerden wordt veel armoede geleden. Moge deze toelichting er toe bijdragen dat de beurzen bij de a.s. collecte niet gesloten blijven.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2