8 iPluim veeteelt. Ingebruikneming Gouvernementsgebouw te Maastricht Rede van minister-president Colijn. GEVALLEN VAN ÖUIKTYPHUS TE LEIDEN. Drinkt gekookte melk! ABORTUS PROVOCATUS. Te Nijmegen. VECHTPARTIJ OP DE KERMIS. Drie gewonden. DE ZWARE MISHANDELING AAN DE ZIESENISKADE. Dader meldt zich bij de politie Dr. B. J. C. te Hennepe. KEULEN, 456 M. 6.35 Concert. 11.10 Zang, viool en piano. 12.20 Omroepkleinorkest olv. Rischka en blaasorkest, olv W appaus. 2_35 Gr pl. 4.20 Trio en piano. 5.20 Or kestconcert. 7.20 Pianorecital^ 905 Vroolijk progr. 1050—12.20 Or kestconcert ROME, 421 M. 9.Radiotoo neel. 9.50 Symphonieconcert o.l.v, Molinari. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M l GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.8.40, D.sen- der 8.40—10.20, Keulen 10.20— 1205, Lond. Reg. 12.05—12.50, Brussel Fr. 12.50—14.20, Diender 14.20-15.20, Droitwkh 15.20— 16.20, Daender 16.20—17.20, Keu len 17.20-18.50, Brussel Fr. 18.50 —19.20, Parijs R. 19.20—2020, Brussel (Fr.) 20.20-21.20, Bero- münster 21.20—22.50, Keulen Lijn 4: Parijs R. 8 05—10.35, Lond. Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20-15.10, Lond. Reg. 15.10-, 1735, Droitwich 17.35—18.20, München 18.20—18.50, Droitwich 18.50—21.50, Lond. Reg. 21.50— 24.-. Gistermiddag heeft te Maastricht de plechtige ingebruikneming plaats gehad van het nieuwe gouvernementsgebouw. Hierbij waren o.m. tegenwoordig minister-president dr. H. Colijn, de minister van defensie, mr. dr. Deckers, de minister van economische zaken, prof dr. ir. Gelissen, de minister van financiën, mr. Oud en de minister van bin- nenlandsche zaken, mr. de Wilde. Voorts waren aanwezig mr. Van Rijcke- vorstel, commissaris der koningin in Noord brabant, de gouverneur van Belgisch Lim burg mr. Verwilghen, de Limburgsche Eerste Kamer-leden mr. Janssen de Limpens, mr. Jansen en jhr. Michiels van Kessenich; de Tweede Kamer-leden H. Hermans en ir. M (Bongaerts, leden van Gedeputeerde Staten en van Provinciale Staten, burgemeester en wethouders van Maastricht, de burge meesters der Limburgsche gemeenten, de voorzitter der waterschappen in deze provin cie, rijksbouwmeester ir. Brem er, het hoofd van den Tijksgebouwendienst baron van Lyn- den, verder plaatselijke, geestelijke en wereld lijke autoriteiten en vele anderen. Het gezelschap nam tegen half drie plaats !n de feestzaal. Het eerst werd het woord ge- yoerd door den commissaris der koningin in timburg, mr. baron van Hövell tot wester- flier. Aan het slot van zijn rede las de commis saris een telegram voor, dat was gezonden aan H.M. de Koningin namens Gedeputeer de Staten van Limburg, en de andere hooge autoriteiten, waarin H.M. verzocht werd trouw en aanhankelijkheid te willen aan vaarden. Vervolgens voerden het woord de minister van financiën, de heer Oud, en de minister van binnenlandsche zaken, de heer mr. J. A. de Wilde. Rede dr. H. Colijn. Daarna nam de minister-president, dr. H. Colijn, het woord, die verklaarde, uit zui vere belangstelling naar Maastricht te zijn gekomen. Oogenschijnlijk was daartoe wei nig reden. Als ik eenig verband zou kunnen 'leggen tusschen mijn functie en dit gebouw, dan zou het zijn, dat in het jaar 1926 ik de Elden voor dit gebouw beschikbaar stellen n. Maar veeleer is het de belangstelling, welke ik koester voor datgene, wat hier in deze provincie geschiedt, om de economische moeilijkheden te overwinnen. In de laatste weken heb ik in dat verband wel eens wat last gehad van mijn geweten. Ik moest immers vaak denken aan het Bijbelsche verhaal van den man, die anderer schapen roofde om zijn gasten te onthalen. Want uit Limburg haal de ik den man weg, die bij 't economisch beleid der regeering krachtigen steun zou kunnen geven. Moest dat nu wel? Naar mijn mee ning zal er niemand geweest zijn, die er beter geschikt voor was. Het bewijs zal ik trachten leveren. Dat het slecht gaat in de wereld is een gemeenplaats geworden. Dat het ook in ■Nederland slecht gaat, weten wij allen. Maar waarom gaat hets lechts? Daar is men het niet over eens. Indien de emigratie uit Europa naar overzeesdie landen in de laatste 20 jaren zoo groot was geweest als in de tien jaar, die den oorlog voorafgingen, dan zou er in ons werelddeel wel een acht millioen werkloozen minder zijn. Dat is een factor, die het vraag stuk van den dag mede opbouwt, evenals de industrialisatie rondom Europa, waardoor de Europeesche afzet verminderde. De schul denlast van den staat werd verveelvoudigd en daarbij maakte ons land niet eens hei slechtste figuur. Dit alles zijn dingen, die men wel eens mag bezien, als men de situatie op economisch gebied bekijken wil. De kern van de moeilijkheid zit in de stremming van het internationale goederenverkeer. Ook nu nog is dat internationale goederen verkeer de hoofdvoorwaarde van het herstel van de economische welvaart. De eerste taak welke de regeering zal hebben te verrichten, zoo ging spr. voort, is naar middelen grijpen om het goederenverkeer te ondersteunen. Dat heeft de regeering gedaan en de teruggang is niet geheel gestuit, maar wel in aanzien lijke mate. De werkloosheid in ons land is groot. Men heeft daartegen gestreden en men moet zich afvragen of er meer tegen gedaan had kun nen worden. Men doet wel eens middelen aan de hand. Er zijn er twee, die veel worden gebruikt en van die twee is er een, zoo ver volgde dr. Colijn, dat ik haast niet durf uit spreken. Want een verder ingaan daarop zou te veel tijd vragen. Maar toch zou ik daar over wel eenige vragen willen stellen. Het eene middel is dat der devaluatie, maar dan vraag ik, hoe zou het toch komen, dat men in andere landen zoo verwoed er tegen gevochten heeft om niet behoeven te devalueeren. Engeland en België hebben tot het uiterste gestreden om het te voorkomen. Het tweede middel is industrialisatie en daarmede bevindt men zich op reëeler terrein. Spr. zou er echter tegen willen waarschuwen, dat men zich niet moet voorstellen, dat de staat ertoe zou kunnen overgaan industrieën te stichten en te leiden. Sprekende over het Werkfonds, zeide de minister-president, dat van de zestig millioen er vijf millioen voor rijkswerken beschikbaar mogen worden gesteld. Momenteel zijn er 45 millioen van de zestig beschikbaar. Tot nu toe zijn er geen voorstellen aan de regeering gedaan, waarvoor de regeering meent de sommen beschikbaar te stellen. Waarom prof. Gelissen naar Den Haag werd gebracht, zal daaruit duidelijk blijken. Wij moesten een man hebben, die geloof heeft in den arbeid en in prof. Gelissen zal ik mij niet vergist hebben. Hier blijven trouwens groote mannen over. Daar is b.v. uw commissaris. Met prof Gelissen gaat het E.T.I.L. niet weg. Het Fonds tot bevordering van den Industrieel en Eigendom blijft. De Industriebank blijft. De Stichting Samenwerking Electrische Bedrij ven blijft. Alle instellingen, waarin de heer van Hövell een leidende rol vervult. Het is daarom, dat ik er gerust op ben, prof. Gelis sen naar Den Haag geroepen te hebben, daar ik weet, dat de provincie in goede handen achter blijft. En het is daarom ook, dat ik met genoegen aan de vergadering bekend maak, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd U mijnheer van Hövell te benoemen tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. Minister Gelissen sprak vervolgens als Limburger en als directeur van de Stroom Verkoop Maatschappij. Daarna werd het woord gevoerd door den commissaris der koningin in Noordbrabant, jhr. van Rijckevorsel, die Limburg zijn ge- lukwenschen aanbood. Z.Exc. Verwilghen, gouverneur van Bel gisch Limburg, wees in een korte rede op de toenemende verbroedering tusschen beide provincies. Mr. van Oppen, de burgemeester van Maastricht, wenschte den commissaris geluk met zijn onderscheiding. Verder hoopte hij, dat de Limburgsche gemeenten hun verschil lende wapens in het nieuwe gebouw zouden kunnen laten aanbrengen, als symbool van saamhorigheid. Tenslotte sprak de commissaris der konin- fin nog een algemeen dankwoord, waarbij ij zich speciaal richtte tot H.M. de Konin gin voor de groote onderscheiding, die hem is geschonken. Nadat spr. nog allen, die bij de plechtig heid tegenwoordig waren, had bedankt, werd deze besloten met het ten gehoore brengen van het Limburgsche Volkslied. (A.N.P.) ONTSLAG AAN DE ORANJE-NASSAU- MIJNEN. Naar we vernemen zijn met ingang van 1 Augustus wegens inkrimping van het be drijf bij de Oranje-Nassau-mijnen twintig beambten ontslagen. Het betreft hier beamb ten, wier echtgenooten een bedrijf uitoefe oen. HET A. N. P. Trad gisteren in functie. Het Algemeen Nederlandsch Persbureau (A.N.P.) stichting van de vereeniging van uitgevers van dagbladen, „De Nederlandsche Dagbladpers" heeft gisteren de taak der nieuwsvoorziening aan de Nederlandsche pers en aan de omroep-vereeniging van het persbureau Vaz Dias te Amsterdam en van het Nederlandsch Correspondentiebureau voor Dagbladen te 's-Gravenhage overge nomen. Het hoofdkantoor van het A. N. P. is ge vestigd Heerengracht 467 Amsterdam C. het kantoor te 's-Gravenhage, Achterraam straat 8. Ter sluiting van den dienst voor de o_n- roepvereenigingen heeft de directeur van het persbureau, de heer M. S. Vaz Dias, die tevens mede-directeur van het A. N. P. is Zondagavond een korte toespraak voor de radio gehouden. Van den voorzitter der vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers", den heer J. W. Henny, ontving de directie van het A.N.P. een schrijven met gelukwenschen. Het eerste telegram van A. N. P. was gericht aan minister-president, dr. H. Colijn, waarin de directie zegt te hopen „onder hoogen zegen, in het belang van de geheele onafhankelijke Nederlandsche pers tot nut en voordeel van het vaderland werkzaam te mogen zijn". De directie mocht verschillende gelukwen schen ontvangen. HERDENKING PRINS HENDRIK. Heden aan den vooravond van den dag, waarop een jaar geleden Z.K.H. Prins Hen drik is overleden, zal door Kon. Mil. Ka pel een korte uitvoering van plechtige mu ziek worden gegeven. Deze uitvoering zal plaais hebben op het binnenhof vanavond te 9. uur. Uitgevoerd zullen worden: Volkslied van Mecklenburg- Schwerin. Ps. 42. Treurmu ziek bij Siegfried's dood, R. Wagner, twee liederen uit Vaierius Gedenckclanck, Adagio uit de Sonate Pathétique van L van Beet hoven en Wilhelmus van Nassouwe. De directeur van den G.G.D. te Leiden maakt bekend, dat zich in den afgeloopen week twee gevallen van buiktyphus hebben voorge daan. Dringend wordt aangeraden', de melk voor het gebruik te koken en geen karnemelk te gebruiken, die niet van gepasteuriseerde melk is bereid. (A.N.P.) Bij de politie is aangifte gedaan van het plotseling overlijden van vrouw G. Een door een geneesheer ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat abortus dfe doodsoorzaak was. Het lijk is in beslaggenomen en naar het Canisius-ziekenhuis overgebracht. De politie stelt een streng onderzoek in. (A.N.P.) Tijdens de kermis te Goirle (N.Br.) heeft gisteravond een ernstige vechtpartij plaats gehad. Te twaalf uur, toen de eigenaar van café „De Twem" zijn zaak wilde sluiten, weiger de een aantal personen weg te gaan. De hulp der marechaussee werd ingeroepen en toen deze verscheen, werden de bezoekers verwij derd. Hierop ontstond een vechtpartij. Een der manschappen van de marechaussee, ze kere Wachtelenberg uit Tilburg, werd door een messteek onder den rechter schouder ge troffen. Zijn collega loste hierop eenige scho ten, waarop de aanvallers de vlucht namen. Twee der vluchtenden werden nog door sa belhouwen licht gewond, n.1. zekere V. en J., beiden uit Tilburg. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en de drie gewonden werden naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Hun toestand is niet ernstig. Een nader onderzoek wordt ingesteld. (A.N.P.) Naar wij vernemen heeft de bewoner van een benedenhuis aan de Zieseniskade te Am sterdam, die in den avond van 21 Juni zijn buurman met een ploertendooder zoo ernstig had mishandeld, dat deze in het Tesselscha- deziekenihuis moest worden opgenomen, zich bij de politie van het bureau LeidScheplein gemeld. Hij is opgesloten en zal wegens zwa re mishandeling ter beschikking van de justi tie worden gesteld. De man was na zijn daad gevlucht; na zich eenigen tijd verbor gen te hebben gehouden had hij zich tot een advocaat gewend, die hem geadviseerd had, naar de politie te gaan. (A.N.P.) Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotter dam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Pluimveebedrijven in Engeland. Feitelijk zou ik nog een en ander moeten bespreken omtrent de bezwaren bij het opfok ken der kuikens, doch ik denk dat een korte beschrijving van wat ik de laatste dagen in Engeland zag de lezers ook wel zal interes seeren. Engeland is een enorm groot land en als men leest hoeveel eieren daar jaarlijks nog geïmporteerd worden, kan men de ge dachte krijgen, dat er in het land zelf niet zooveel geproduceerd wordt. Als men echter het land per trein of auto bereist, zal men opmerken, dat er opvallend veel pluimvee gehouden wordt, vooral in den omtrekt der groote steden. In een straal van een kleine 100 K.M. rondom Londen liggen vele enor me bedrijven, waarvan wij ons in ons land geen denkbeeld kunnen vormen. Gisteren be zocht ik een bedrijf, dat vrijwel uitsluitend voor de productie van slachtpluimvee werkt en ongeveer 20.000 kippen houdt, vandaag bezocht ik een eier-bedrijf met ongeveer 66.000 legkippen. Als men dat alles ziet, de enorme installaties van hokken, broedma chines, batterijen, enz., dan lijkt het erg mooi, maar als men dieper in de zaken kijkt, blijkt ook niet alles rozengeur en maneschijn te zijn. Vooral de toenemende sterfte bezorgt den Engelschman veel zorgen en Woensdag maakte ik een vergadering van meer dan 200 personen uit allerlei streken van Engeland mede, welke geheele in het teeken der ziekte bestrijding stond. Het onderwerp in kwestie was: Voeding en Ziekte, naar mijn meening ook een der voornaamste problemen voor de moderne pluimveehouderij. Het feit, dat zoo veel pluimveehouders van afstanden van honderden kilometers daar te Goring (in de buurt van Reading waar de beroemde cakes- fabrieken van Huntley en Palmers zijn) bij een kwamen, bewijst wel van hoeveel belang men de bespreking dezer kwestie acht. Ook was het intesserant te zien hoe het publiek het vrijwel geheel eens met mij wa6, toen ik in mijn voordracht de bron der ziekten als drie ledig beschreef, n.1. Ie. de kunstmatige methoden in het pluim veebedrijf, 2e. het fok ken van eerste leges hennen en 3e. het voe- dinj ij zijn er in Nederland op het gebied der ziektebestrijding heel wat beter aan toe dan in Engeland. Bij ons een rijksinstituut, dat gestorven pluimvee gratis onderzoek, hier particuliere instituten, die voor het onderzoek van een kij 4 shilling vragen en voor het on derzoek van een kuiken 2% shilling. Het ge vaar voor ziekten is ook grooter, omdat men hier meer het systeem van groote hokken heeft dan bij ons. Zoo was ik vanmorgen op een bedrijf, waar men 4600 jonge Witte Leghorns had in vijf groote hokken en in deze hokken heerschte hevig coccidiosis. In zoo'n geval zit men wel leelijk met de handen in het haar, zoo'n hok van een 50 M. lang en 7 M. breed ideren dag leeg te scheppen en van nieuw strooisel te voorzien valt niet mee en om in korten tijd de groote rennen kort te maaien en de kale plekken vlak bij de hokken met kalk te bedekken, valt ook niet mee. Oudere bedrijven kennen het gevaar van groote hokken en zoo had het oearijf, dat met 65.000 dieren werkte alleen maar kleine lokken, verspreid over een terrein van 120 T.A.. gezet langs lange lanen met een geza- melijke lengte van 16 K M. Zoo'n bedrijf wordt dan ook per auto bezocht, te voet is geen beginnen aan. Wat de Engelschen goed te pakken heb- >en, beter dan wij in Holland, is de drink watervoorziening. De drinkbakken zijn vrij wel overal buiten de hokken gebracht, be schut tegen de zon en om drinkbakken en voerbakken te vullen, behoeft men niet in de hokken te gaan. Doordat men over het algemeen over veel terrein beschikt is ook het opfokken der jon ge hennen anders dan bij ons. Men heeft geen vaste hokken doch kleine hokken op wielen, die men heel gemakkelijk verplaat sen kan en telkens op versche grond kan brengen. Het batterijsysteem neemt op deze reuzen bedrijven een groote plaats in. Men houdt alle kuikens vier weken in batterijen en brengt ze dan in opfokhokken, die inplaats van rennen, aan den buitenkant uitloopers ïebben, waarvan de bodem ongeveer 30 c.M. boven den grond ligt en uit latten bestaat, lier moeten de kuikens z.g. zonnebaden ne men en kunnen toch niet met besmette grond in aanraking komen. Zoodra de kuikens zoo ver zijn dat ze de kunstmoeder kunnen mis sen gaan ze in de opfokhokken, vrijwel over al van dubbele rennen voorzien, waarvan de eene ren het eene jaar gebruikt wordt en de andere een volgend jaar. Naast de meest volmaakte kunstmethodes vindt men toch ook enkele natuurbedrijven. Zoo bezocht ik een bedrijf met 13.000 leg- ïennen, waar geen één broedmachine of cunstmoeder is. Al het broeden geschiedt door kippen en al het opfokken der kuikens geschiedt met kippen. Bij beide systemen is het maar de kwestie of men het vak verstaat, zonder grondige vakkennis komt er niets van terecht. Nadruk verboden. %xdiopto qcMMia Woensdag 3 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (VARA uitz.) 8.Gr.pl. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: Mr. R. v. d. Heide, lezing en Cor Steyn, orgel. 11. RVU. Kniples mevr. L. de Vries— Hamburger. 11.30 Orvitropia olv. J v. d. Horst. 12.— De Zonne kloppers olv. C. Steyn. 12.45 Gr.pl. 1.De Flierefluiters olv. E. Walis. 1.30—1.45 Gr.pl. 2.— De Noten- krakers olv. D. Wins. 2.30 E. Wa lis. 1.30-1.45 Gr.pl. 2.— De No tenkrakers olv. D. Wins. 2.30 E. Walis en zijn orkest. 3.Voor de kinderen. 5.30 VAR A-orkest o. l.v. H. de Groot. 6.15 Sportuitz. 6-30 RVU. A. F. J. Portielje: Psycholo- fie der dieren. 7.— Gr.pl. 7.10 Ir. S. P. Scheffer: Stadsuitbreiding. 7.30 Orgelspel C. Steyn. 7.50 Bij de verkeersdokter. 8.Herh. SOS- ber. 8.03 Persber. 8.10 Veilig ver keer. 8.12 VARA-Varia. 8.15 Gr.pl. 8.30 Neger uitz., mmv. Carel Rijken, deel. en gr.pl. 9.15 De Bohemians, olv. J. v. d. Horst. 10.Carillon- spel Martha Veldemans. 10.15 Fantasia. 11.12.Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Gr.pl. 10 Chr. Nationaal Zendingsfeest in de Bosschen v. h. Kon. Paleis te Soestdijk. 11. Zang door mevr. M. Mol, sopraan, a d. vleugel Mej L. Mol. 11.45 Gr.pl. 12.15 Cellorecital J. M. Gebhart. Aan den vleugel E. Wol- ters. 1.— Meisjeskoor „Hadassa", olv. Mej. C. Verschoor. Aan den vleugel mej. J. Verschoor. 1.45 Gr. pl. 2.30 Verv. uitz. Chr. Nat. Zen dingsfeest. 3.153.45 Orgelspel L. Blaauw. 4 Dito. 4.30 Kinderuur. 5.30 Vervolg uitz. Chr. Nat. Zen dingsfeest. 6.15 Gr.pl. 6.30 Afge staan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 730 Landbouwhalfuur. 8 Persber. 8.05 NCRV-orkest o I. v. P. v. d. Hurk. 8.45 Toespraak door Z. Exc. Luit. Gen. b. d. Jhr. J. H. Roëll. 9.Verv. concert. 9.45 Carillonconcert J. H. Storm. 10.15 Persber. 10.20-11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijd'ng. 11.20 Gr.pl. 11.50 Orgelspel Q Maclean. 12.35 Harold Ramsay en zijn orkest. 1.35 Orgelconcert G. Weitz. 2.20 Het Schotsche Studio-orkest. 3.10 Gr.pl. 3.35 Het Wethmar Trio mmv. M Lang, tenor. 4.35 Orkestconcert o I. v. C. Morgan. 5.35 BBC-Dans- orkest olv. H. Hall 6.20 Ber. 6 50 Het Broadhurst Septet. 7.35 Het BBC-Militair-orkest olv. ODonnell, mmv. E. Reach, tenor. 8.20 Gr.pl. 8.50 G Scott-Wood en zijn Band en Mantovani's Tipica-orkest. 9.50 Ber 10.20 Uit Amerika: Causerie door Raymond Swing. 10.35 Oude muziek, cembalo, fluit en luit 11.20 12.20 Sydney Kyte en zijn Bande. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Grpl. 12.35 Orkestconcert olv. Touche. 9.05 Radiotooneel, hierna dansmuziek. KALUNDBORö, 1261 M. 12.20 _2 20 Strijkorkest olv. Thyregod 3 50—5 50 Orkest van werklooze musici olv. Olsen. 8.20 Omroep orkest olv Reesen. 9.25 Glinka- concert. 10.- Zang en piano 10.35 11 20 Symph.-concert olv. Reesen. 12.20 en 1.30—2.20 't Constantm- orkest. 5-20 Omroeporkest o 1. v. Douliez. 6.35 Zang en piano. 7.05 Gr.pl 8.20 Salonorkest olv. Wal- pet 10.30-11.20 Dansmuziek. 484 M 12.20 Gr.pl 12 50 Omroep orkest olv. Douliez. 1.502.20 Oir. pl. 5.20 Pianoduetten. 5.50 Gr.pl. 6.50 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 8.20 Symph.-concert olv. André. 10.30—11.15 Gr.pl. en reportage. DEUTSCHLANDSF.NDER, 1571 M 8.35 „Appell an die Jugend", 9.05 „Ladnender Funk", gevar. pro. gramma. 10.20 Ber. 10.50 Piano recital. 11.05 Weerber. 11.20— 12.20 Robert Gasden's dansorkest. 22.50—24. Jtackt&eticfUen ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 1 Juli 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 4.307.20; Aard beien per 100 slof 20—60; Andijvie per 100 stuks 0.302.90; Bloemkool le s. per 100 stuks 1.50—3.50; E>operwten per 100 pond 36 50, Druiven per 100 pond 3337Kropsla per 100 stuks 14.30; Komkommers per 100 stuks 1.50—5; Pieterselie per 100 bos 2 3; Perziken per 100 stuks 26; Pos telein per bakje 10—32 cent; Peulen per 100 pond 3—6.50; Rabarber 3.505 en Selderie 1.90—/ 3.80 per 100 bos; Spina zie per bak 16—33 cent; Snijboonen per 100 pond 10—17; Dubb. spercieboonen 14 17; Tuinboonen 2—3.50 en Toma ten 3—5 per 100 pond; Uien per 100 bos 3—4 en Wortelen per 100 bos 2 ƒ5. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Juli 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Noordhollandsche muizen VA8 cent, Westlandsche muizen 9—9y2 cent en Malta 10—12 cent per K.G. Aan voer 270.900 K.G PURMEREND, 2 Juli 1935. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 53000 K.G. Hoogste prijs 11.50' Hadel matig. 19 stapels Kleine boerenkaas 12.50 vol vette 15 per 100 K.G.; 2186 K.G. Boter 1.10—/ 1.40 en weiboter 1.151.30 >er K.G.; 359 Runderen, w.o. 220 vette roeien 48—57 cent per K.G., handel matig* 70 Geldekoeien 80—135, handel stug; 50 Melkkoeien 110—170, handel matig* 19 Stieren 32—42 cent per K G10 Paar den 60130, 104 Vette kalveren 30—45 cent per K.G., óou Nuchtere kalveren (slacht) 3—9 en fok 8—13, handel matig; 125 Vette varkens (voor de slacht) 34—36 cent per K.G.; 21 Magere varkens 13—23, 121 Biggen 8-f 13 227 Schapen 8—18, handel stug; 18 Bokken 3—9, handel matig; 311 Lammeren 4 7, handel stug; Kipeieren 2.25— 2.75 en Eendeieren 1.50 per 100 st Piepkuikens 60—65 cent per K.O.; Oude kippen en hanen 25—35 cent per K.G.* Ko. nijnen 0.30-/ 1.70; Eenden 20-50 cent per stuk en Duiven 40 cent per paar* 1445 stuks Eendeieren A 1.50 en 382o' stuks kippeneieren A 2.10—2.50. Coöp Cenrale eierenveiling. 140000 stuks Eendeneieren 1.50-/ 1.85 en 70000 stuks Kippeneieren: 70—80 K.G. 2.80— f 4 50 65—66 2.50-ƒ 2.70, 63-64 2 40-' 2.70, 60—62 2.20—/ 2.50; 58—59 2.10-/ 2.40, 56-57 2—2.30 en 53-, 55 K.G. 1-/ 2.20, alles per 100 K.G BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juli Aanvoer en prijzen waren heden als volgt i 20000 K G. Aardappelen: Schotsche muizen 5.906.90,Drielingen 5 50—6 80 en Kleine 1.50-/ 2.30; 43000 K O. To maten: A 7.10-/ 7.80, B 6.80-/ 7.10. C 4.406 60, CC 2.30-/ 2.90; 1050 K G. Rcode kool 7 60—7.90. alle» per 100 K.G.; 3000 bos Postelein 2— 2.60 en 130 stuks Bloemkool 3.40—4, TEXEL, 1 Juli 1935. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 505 Lammeren 4 50— 6.50; 27 Schapen 7—12; 8 Koeien 110—130; 6 Graskalvertn 1016; 8 Nuchtere k- lveren 4—76 Biggen 12-/ 14. WARMENHUIZEN, 1 Juli 1933. Aan gevoerd 4500 K.G. Aardappelen, waarvan soort en prijzen als volgt: Schotsdie muizen 6.20—6.60, Schotsche drielingen 6.10 6.40 en kleine 1.70—2. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli 1933. 29700 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 5.70-/ 6.70, Grooten 3.60-/ 4.60, Drielingen 5.10-/ 6.30 en Kleine 2— 2.50, per 100 K.G. en 1680 stuks Bloem kool 1.50—2.10. J t.ov—j o.w per K.G., Snijboonen: Stok 4.20 en Staan (smalle) 2.40-/ 3 per kist, 15 K.O.J Tuinboonen 32-37 cent per kist, 15 K.O.; Peulen 28 en Doperwten 25 50 per kist, 50 K.G.; Roode Aalbessen 40— 56 per 100 K.O.; Kruisbessen 2 per 100 KG.; Perziken 3—f 7 per 100 stuks; Blauwschokkers 0.99—1.29 per 15 K.O.; Aardbeien 5—14 cent per doosje (1 pond); Komkommers 2.30—6.70 per lOOstuks; AJ 8~f n en C 6-/ 7 per W K G.; Bloemkool 1.50-/ 5.60 per 100 stuks; Spiazie 12—398 ct. en Postelein 8~52 cent per kist, 6 K.O.; Sla 0.50- 2.60 en Andijvie 10-50 ct. per 100 krop; Rabarber 1.20-/ 3.40 per lÖOkrop; Wor telen 2—8.80 pei 100 bos en Druiven (rrankenthalers) 46-70 cent per K.O. ZAANDAM, 1 Juli 1935. Veilingver. De .aanstreek. Sla 10—50 cent en Andijvie 35 --oO cent per kist; Peen 6A—UA ct. per 6°s; Bloemkool 1A5 cent per stuk; Pie terselie 35 cent, Selderie 46 cent en Uien /~3,"nt Per bos; Citroenen ƒ4—/ 4.60 Pe> 100; Slaboonen 12—18 cent Snijboonen 914 cent per pond; Tuinboonen 40—60 c«t per zak; Peulen 9A cent en Doppers n7ry' cent l*1" P°nd: Komkommers IA —71.. cent per stuk; Rabarber 4—7K cent per bos; Spinazie 20—50 cent per kist; Postelein 2545 cent per kl. kist en Toma ten 4i/a—bA cent per pond.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10