Aqmda binnenland £uchtoaact Jieck ÓL School Rechtszaken Stad en Om 'lüeet&ecicht £aiuU en t J 15, raspers 2024 en peulen DE NIEUWE SCHROEVEN VAN DE „NORMANDIE". NOODLOTTIG ONGEVAL BIJ ZEILWEDSTRIJDEN. Twee personen verdronken. BECK'S BEZOEK AAN BERLIJN. Duitschland en Polen wenschen hun goede relaties te bevestigen. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBOND. De Algemeene Bondsvergadering te Apeldoorn. DE MOORD OP DEN POLITIECOMMISSARIS. De dader berust. NA DRIE DAGEN TERUG GEKEERD. Een geheimzinnig verdwijnen. DOODELIIK ONGELUK BIJ DEN HOOIOOOST. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. VLIEGTUIG MET 11 PERSONEN VERDWENEN. DE A.S. GORDON BENNET BALLONWEDSTRIJD. SPOORWEGDIEVEN VOOR DE RECHTBANK. Tegen drie personen een jaar geëischt. Verbouw herstellingsoord te MINISTERIEEL BEZOEK OP TEXEL. INRIJ VERBODEN Weeroverzlcht. Laagwater Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half 8, Dinsdag en Woensdag, hoofdnummer De geveltoerist (hum.), hoofd rol Albert Burdon. Voor alle leeftijden. A. B. T., half acht, eerste hoofdnummer Onder hypnotischen dwang (myst.), hoofd rollen Nils Asther en Gloria Stuart; tweede hoofdnummer Een avond kampioen (sens.) Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Spionnen aan het werk (sens.); hoofdrollen Brigitte Helm, Carl Ludwig Diehl. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, 8 uur, hoofd nummer (geprolongeerd) Golgotha (reli gieus). Extranummer: Schwalmer Bauern. Toegang boven 14 jaar. Omtrent de redenen voor de vervan ging van de schroeven van de „Norman die" door andere, die een gewicht.zullen hebben van 23 ton, terwijl de oude eenroeven slechts 17 ton wogen, ver neemt het Perijsche „Journal de Rouen", dat door deze grootere schroeven de tril lingen, die in zekere deelen van hot schip optraden, zuilen wegblijven. Een grootere snelheid van het schip ver wacht men er niet van. (A.N.P.) Bij de zeilwedstrijden van Newport naar Bergen (Noorwegen) heeft zich aan boord van den tweemaster „Hamrah" een ernstig ongeval voorgedaan. De „Hamrah" geraakte namelijk in een storm en door de geweldige vloedgolven werd Robert Russel Ames, een bekend lid van de Bostonsche society, over boord ge worpen. Onmiddellijk sprongen zijn beide zoons, Richard en Harry, te water, om te trachten hun vader te redden. Richard bond zich eerst met een touw aan 'het jacht vast en liet zich vervolgens naar beneden. Toen echter bleek, dat het touw te kort was, maakte hij zich weer los en deed heldhaftige pogingen om zijn vader vast te grijpen. Dit gelukte hem evenwel met. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft omtrent het aanstaande bezoek van den Poolschen minister van buitenlandsche zaken aan Berlijn „De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, zal in Berlijn worden begroet als de minister van buitenlandsche zaken, die van Poolsche zijde de nieuwe Duitsch Pool sche politiek loyaal heeft doorgevoerd. Beek komt naar Bei lijn niet met een vastomlijnd program. Voor zijn bezoek be staat ook geen directe aanleiding. Zijn eer ste officieele bezoek zal hem echter gele genheid geven, de bezoeken der Duitsche ministers aan Polen te beantwoorden en de persoonlijkheden van het nieuwe Duitsch land, zoo zooverre dezen hem nog niet be kend zijn, te leeren kennen. Het bezoek zal natuurlijk een welkome aanleiding geven tot besprekingen van de hangende vraagstukken der groote politiek. Het gaat hierbij niet uitsluitend om de punten van het Londensche communiqué van 3 Februari, al zullen ook enkele dezer pun ten zeker ter sprake komen, doch in hoofd zaak daarom, dat Duitschland en Polen hun goede relaties willen bevestigen". In den Tivoli-Schouwburg te Apeldoorn is gister de Algemeene Bondsvergadering voor den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond ge houden. De bondssecretaris, de heer L. de Groot uit Rotterdam, voegde aan de notulen nog enkele mededeelingen toe over de resultaten in het eerste halfjaar 1935. Het aantal aangesloten organisaties bedraagt thans 206, de toename sedert 1 September 36. Het financieel verslag 1934 gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie over week- en maandblad van den bond. Het verslag werd daarop goedgekeurd en de penningmeester, de heer J. K. W. F. van Bommel, die de sprekers had beantwoord, ge dechargeerd. De contributie en de begrooting voor 1936 werden goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van de afdeeling Amsterdam om te herzien de resolutie inzake toekomstige mldden- standspolitiek, zooals deze door den bonds raad werd vastgesteld. In 't bijzonder wenschte de afdeeling Amsteidam invoering van een spertijd voor vestiging van nieuwe zaken en regeling van de vestiging naar be hoefte. De heer M. de Vries (Amsterdam) lichtte deze voorstellen toe en verdedigde de amen dementen, mede namens district X. Daarop diende de heer L. Vos Den Haag) namens een 15-tal organisaties een motie van orde in, strekkende tot bekrachtiging der resolutie en afvoering van de voorstdien- Amsterdam van de agenda. Hierover ontspon zich eenige discussie waarna de heer Vos, op grond van de ver klaring, dat na aanvaarding der resolutie feen verdere amendeering aan de orde zou omen, zijn motie introk. Daarop deed de voorzitter stemmen over het voorstel van het hoofdbestuur om de resolutie te bekrachtigen. Dit voorstel werd met 126 stemmen, voor, 40 tegen en 15 stemmen met blanco aangenomen, waarmede de voorstellen- Amsterdam automatisch van de baan waren. Hierop werd de vergadering voor het ge bruiken van den gemeenschappeliiken koffie maaltijd in „De Poort van Kleef' geschorst. Zij zou des avonds te 8 uur worden voort gezet. De gewezen-hoofdagent tlt. van politie K. te Schiedam, die j.1. Woensdag door het Haagsch Gerechtshof terzake van doodslag op den commissaris van poll- tio Ellenberger te Schiedam tot 15 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft in dit vonnis berust. In den afgeloopen nacht is de 23-jarige H. v. Wunnik, wonende Weverskap te Ber gen op Zoom, die, zooals eerder gemeld, se dert Zondagochtend werd vermist in de ouderlijke woning teruggekeerd. Hij is van Tilburg af met een vrachtauto meegereden. Omtrent de redenen van zijn langdurig weg blijven bewaart de jongeman vooralsnog een hardnekkig stilzwijgen. (A. N. P.) 14-jarige jongen dood gevonden. Gisteravond is bij het inhalen van het hooi te Westenesch bij Emmen de 14-jarige Roelof Wesseling om het leven gekomen. Hoe het ongeval zich precies heeft toege dragen, is niet bekend. Men vond echter den jongen, die met een leegen met een paard bespannen wagen naar het hooiland onder weg was, in een sloot nabij het inrijhek der weide. Medische hulp uit Emmen consta teerde een schedelbreuk, waaraan de jongen inmiddels reeds was overleden. Vermoede lijk heeft hij een slag van het paard gehad Boeren, die in de omgeving bezig waren met melken, zagen paard en wagen onbestuurd hun weg vervolgen en werden daardoor op het gebeurde opmerkzaam gemaakt. Hedenmorgen is de Maraboe van Schip hol naar Indië vertrokken. Officieel wordt medegedeeld, dat 't Russi sche watervliegtuig L-840, dat reeds op 26 Juni van Alexandrowsk (eiland Sachalan) naar Chabarowsk was vertrokken, om daar op de Amoer te dalen, vermist wordt. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich, be halve de uit drie koppen bestaande beman ning, acht passagiers Vier vliegtuigen zijn uit Tatarensoeng op gestegen om het vermiste toestel te zoeken. Men gelooft, dat de piloot van de L-840, Swjatogorow, een geroutineerde vlieger, tij dens een dichten mist een nooddaling heeft moeten uitvoeren. (A.N.P.) Tot 1 Juli hebben voor deelneming aan de Gordon Bennet ballonwedstrijd, welke op 15 September te Warschau zullen worden ge houden, ingeschreven: Polen met drie bal lons, Zwitserland met één ballon, België met twee, Duitschland met drie en Frankrijk met twee ballons. (A.N.P.) 'Kapelaan Voortwist te Uitgeest is met ingang van a.s. Vrijdag als zoodanig overgeplaatst naar Hillegcm. "Gister slaagden te Den Haag voor onderwijzeres bij 't voorbereidend onder wijs akte A, de dames: B. de Jongii te Ursem; G. Kruk te Heerhugowaard en G. Wit te Heiloo. BEDEVAAARTSPLAATS O. L. VR. TER NOOD TE HEILOO. Dinsdag 2 Juli, den stichtingsdag van dj bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood, had op Kapel in de Kaarsenkapel een plechtige herdenking plaats. Pastoor van Meeuwen droeg in genoemde Kapel, die smaakvol was versierd en baadde in een zee van kaarslicht, een plechtige mis op, waarna een processie plaats had en een toespraak werd gehouden. De plechtigheid werd bijgewoond door het bisschoppelijk comité, behalve dr. Barnhoorn (die in het buitenland ver- to -ft), terwijl een groo aantal pelgrims van hier en elders blijk gaf van hun de votie tot Maria die hier als O. L. Vr. ter Nood vereerd wordt. WIERINGERWAARD Huldiging meester van Ham. Maandag had de huldiging plaats van den heer J. van Ham ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer aan de O-L. school. Van de school wapperde de driekleur en ook enkele burgers hadden de vlag uitgesto ken. Tegen 10 uur stelden de kinderen zich op en toen „meester" van Ham om 10 uur met z'ql vrouw per auto arriveerde, klonk frisch uit 130 keelen een welkomslied. Hierna nam de heer Sieswerda, hoofd der school, het woord en feliciteerde den jubi laris en diens echtgenoote namens kinderen en personeel met dóen dag. In den corridor waren heel wat kinderbouquetjes opgesteld en ook enkele bloemstukken; een mooie vaas met vaste planten en anjers van de kinderen, een zeer mooie bak cacteeën en vetplanten, smaakvol gearrangeerd door de geefster mej. G. Schagen. Bovendien wa6 er ook namens de schoolkinderen een kleurerts: de Pont ducheval te Brugge. In de klasse werden de kinderen onthaald, waarna ze verder den ge- heelen dag vrijaf kregen. Des namiddags 2 uur had de huldiging door de ingezetènen plaats. Weer werden de heer en mevr. van Ham (nu vergezeld door de ouders van den jubilaris en zijn kinde ren) per auto van huis gehaald en door de commissie van ontvangst naar het gymnas tieklokaal geleid. Zeer vele belangstellenden waren gekomen, onder wie de burgemeester, de raadsleden en vertegenwoordigers van vereenigingen. Te ruim twee uur nam dé heer Sieswerda het woord, allen hartelijk welkom heetende. Namens de oudercommissie bood spr. de fam. van Ham deze receptie aan en gaf daar na het woord aan den burgemeester. Deze herinnerde aan de benoeming van den heer van Ham voor 25 jaar en hoe hij al heel gauw een gewaardeerd onderwijzer werd, iemand die zich weldra ontpopte als een geboren paedagoog. Spr. zette de waar de van goed onderwijs uiteen en verklaarde (de uitspraak is van den vorigen inspecteur) dat het onderwijs in Wieringerwaard op zeer goed peil staat, wat mede te danken is aan den arbeid van den heer van Ham. Namens de gemeente overhandigde spr. hem een enveloppe; van de raadsleden had mevr. van Ham, die zeer zeker een grooten invloed op den levensloop van haar echtge noot heeft gehad, een prachtige mand bloe men in ontvangst te nemen. Verder werd het woord gevoerd door den heer Cor Bakker Czn., namens de oud-leerlingen, wat verge zeld ging van een mooie boóenkast en een fauteuil. Voor de oudercommissie sprak de heer Koomen zeer waardeerende woorden en als blijk van hoogachting bood spr. den jubi laris een mooie schrijftafel aan. Namens de zangvereeniging Apollo. waar van de heer van Ham directeur is, sprak de heer Zander. Hij bood den jubilaris namens de vereen igmg een smeedijzeren leeslamp aan. Verder werd onder leiding van den heer Tjallema enkele toepasselijke liederen toe gezongen. Dr. P. Haringhuizen als oud-huisleerling sprak daarna enkele woorden van waardee ring en deed zijn felicitatie vergezeld gaan van een bijzonder mooi plaatwerk over kunstfotografie. Namens den Bond van Boerinnen enz. overhandigde mevr. Visser—Bakker een schaal bloemen. Als laatste spreker meldde zich de heer van Ham zelf aan, die namens vrouw en kin deren op de hem bekende wijze van vlot spre ken zeer hartelijk dankte voor de betoonde belangstelling, voor de mooie cadeaux en vooral voor den geest, die sprak uit de woorden van allen. Ook van de zangver. Kolhorn was een bloemstuk ontvangen, terwijl een huldetele- gram van schooljeugd en personeel uit Kol- orn den heer van Ham zeer had getroffen. Een daverend applaus volgde op de uit gebreide dankbetuiging, waarna men gele genheid kreeg de familie persoonlijk te com plimenteeren. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. Verschillende sigarenhandelaren vermisten in 1934 en het begin van 1935 gedeelten van han zendingen. Een nauwkeurig onderzoek bracht aan het licht, dat drie spoorwegarbeiders zich ver schillende malen aan diefstallen van kistjes sigaren hadden schuldig gemaakt. Op deze wijze verschaften zij zich vrij rooken, terwijl de restanten werden verkocht. Het drietal, waarvan er twee in het Huis van Bewaring zijn ingesloten, legde een volledige bekentenis af en gisteren zagen zij elkaar in het bankje der verdachten terug. De officier van justitie mr. H. A- Wassen- bergh, van de Amsterdamsche rechtbank, zeide in zijn requisitoir, dat deze verdachten, die een goed loon ontvingen, schromelijk misbruik hebben gemaakt van het vertrou wen in deze beambten gesteld. Gezien de ernst van de feiten eischte spr. tegen ieder een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. De vacantiekamer der Rechtbank zal op 16 Juli a s. vonnis wijzen in deze zaken. (A. N. P.) HET WERK AAN DE WALMUREN VAN DEN VOOR- *EN Z1JDAM. Het peil van het water in het afgedamde gedeelte is gelijk gemaakt aan dat van het water buiten de afdamming en hedenmid dag is de baggermolen aangevangen met het uitmalen van de modder om den bodem op het gewenschte niveau te brengen. Gemakshalve wordt deze modder maar uitgesmeten in de kuilen van den Voordam, om voor grondophooging dienst te doen. Toeschouwers maakten de opmerking, dat zij niet konden begrijpen hoe deze rommel daarvoor gebruikt mag worden. Ook wij staan daarover verbaasd1. Wanneer het er gens noodig is, dat voor ondergrond van een bestrating zuiver blauw of ander zand wordt gebruikt, dan is het wel bij onze grachten, waar de straten toch reeds gauw verzakken. Het is gebruikelijk, dat bij wegenbouw, wanneer een nieuwe weg door een sloot wordt aangelegd, die sloot eerst wor.it af gedamd en van de modder wordt bevrijd, omdat de ervaring heeft geleerd, da* grond op modder niet klinkt In Alkmaar schijnt men m?r deze erva ring onbekend te zijn en daarom will-n wij hierop in het belang van het straks te ma ken wegdek, nog eens met nadruk de aan dacht vragen van gemeentewerken. Het is wel hoogstwaarschijnlijk, dat de aannemer, krachtens het bestek, hierbij zijn bevoegdheid niet te buiten gaat, doch in ieder geval is het wenschelijk, dat vooi den ondergrond van het wegdek een betere sacrie dan deze modder wordt gebruikt RIJWIEL-BOTSING. Gistermiddag kwamen twee wielrijders met elkaar bij de Schapenbrug in botsing. De eene wielrijdster kwam vanaf den Voordam over de Schapenbrug met de bedoeling oin links af te slaan naar den Mient. Van tegen overgestelde richting kwam over het waag- plein de andere wielrijdster aangereden. Bei den weifelden bij het passeeren en reden dien tengevolge tegen elkaar op. De aanrijding is aan een samenloop van omstandigheden te wijten. De rijwielen werden licht beschadigd. DOOR EEN RAAM GEVALLEN. In het perceel van Houwing aan de Lan- gestraat, dat thans verbouwd wordt, vond gistermiddag een ongeval plaats. De 28- jarige dienstbode, mej. K., was op de zol derverdieping van genoemd perceel werk zaam geweest en door een in den vloer aan wezig raam gevallen. Zij kwam daarbij te recht op een kamer van de 2e verdieping. Tengevolge van dezen val had zij snijwon- den aan haar linkerhand en -voet opgeloo- pen. Bedoeld raam was goed zichtbaar. Tijdens het schoonmaken had zij ernaast gestaan en was op onverklaarbare wijze erdoor gevallen. Op advies van den Directeur der Genees kundigen Dienst is het meisje voor verder onderzoek naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. AANBESTEDING. Petten. Onder architectuur van den heer D. Saai, alhier, werd gister door het bestuur van de vereeniging Trein 8.28 te Amsterdam aanbe steed het verbouwen van het herstellingsoord te Petten, in twee perceelen: a. in massa zonder verf-, glas- en behangwerkenb. de glas-, verf- en behangwerken. Voor perc. a waren 15 biljetten ingeko men; het hoogste was G. Vertelman te Wer- vershoof met 27.246, het laagste P. Oost- wouder te Koedijk met 14.795. De heer A. P. Holtes te Alkmaar had ingeschreven voor 21.155. Voor perc. b waren 9 inschrijvingen inge komen; hoogste D. Reek te Heiloo 3359, laagsten P. Hoebe en J. Koning te Dirks- hom 1047; Holtes voornoemd had inge schreven voor 2388, J. Langen berg, even eens te Alkmaar, voor 1745. De gunning wordt nader bekend gemaakt. Gistermiddag om zes uur arriveerden te De Burg op Texel de ministers van Binnen land sche Zaken en van Defensie. Een marine-vaartuig had de ministers van Den Helder naar de Texelsche haven ge bracht. Des middags had ter gelegenheid van het bezoek een schietwedstrijd plaats gevonden van leden van de Bijzonder Vrijwillige Land storm. Deze wedstrijd, waarvan de prijs uitreiking des avonds door de ministers zou worden bijgewoond, werd o.m. door gene raal Duymaer van Twist bijgewoond. In hotel De Lindeboom sprak de burge meester vap Den Burg, de heer Oort, de mi nisters toe, waarna generaal Duymaer van Twist het woord voerde en meedeelde, dat Texel dit ministerieele bezoek dankte aan den wensch van den minister van binncnlandsche zaken, Mr. de Wilde, om met het interne leven van een afdeeling van den Bijzonder Vrijwillige Landstorm, eens nader kennis te niaken, waarvoor Texel was uitgezocht. Minister De Wilde sprak hierna de Land storm-leden toe, waarbij hij o m. wees op de groote kracht, die vooral in dezen tijd de regeering ondervindt van een instituut van geschoolde vrijwilligers van ruim 83.000 man. zooals de Bijzonder Vrijwillige Land storm is. De ministers logeeren m het Badhotel te De Koog en zullen morgen na nog een be zoek te hebben gebracht o.m. aan verschil lende vogelbroedplaatser. op Texel, waar schijnlijk met de boot van elf uur weer van hier vertrekken. ORGEL-CONCERT GROOTE KERK. Het programma voor Donderdagavond 8—9 uur in de Groote Kerk wordt ditmaal uitgevoerd door den heer mr. Mudde en be vat orgelwerken van Bach, Andriessen, de groote orgelsonate van Borowsky e.a. De toegang is vrij. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van J. C. Robeek, stoffeerder, Laat 163, al hier met benoeming van Mr. Ubbens (r.c.) en Mr. Langeveld (cur.) CARILLON-CONCERT door P. A. van Langen op Donderdag avond 8.309.30 te Alkmaar. Merck toch hoe sterk, Valerius. O Heer, Valerius. Allegro, Scheppers. Su-te Archaïque, Clement. Preludium, Van Langen. Het liedje van den Bergenaar, Loots. Waar de wilde bij gonst, Winnubst. V<.n twee Koningskinderen, Klokke Roeland, Destoop. Hemelhuis, Hullebroeck. BADHUIS HET WTTTE KRUIS KWEERENPAD. In het badhuis van Het Witte Kruis aan het Kweerenpad worden gedurende de maand Juni de navolgende baden genomen Kuipbaden 196 (181) L klas regenbad 154 (168) 2e klas regenbad 671 (682) 3e klas regenbad 709 (700) Werkloozenbaden a 5 cents voor werk- loozen en hun gezin gedurende de eerste 4 dagen der week. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn van de voorgaande maand. Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver- keer in beide richtingen naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,7 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 749,6 m.M. te Verwachting, geldig tot den avond van 4 Juli: Zwakke tot matige wind uit westelijke rich tingen; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempera tuur. Hef vlakke drukminimum dat ons gfateren de afkoeling bracht na de groote zomer hit te trok verder naar het noorden door en verdiepte zich tot een belangrijke depressie over Scandinavië, die thans belangrijker wordt dan die bij IJsland, welke bezig is op te vullen. De hooge druk ontwikkelde zich krachtig achter de wegtrekkende depressie en bedekt thans het geheele vasteland. De afkoeling die gisteren in den loop van den dag ons land passeerde ging verder voort naar het oosten en gaf hier en daar onweersregens. In Duitschland is de bewolking sterk toegenomen en zijn alle middelgebergten weer in de wolken en evenzoo de Alpen. De depressie gaf veel regen voor de Noorsche kust. Voor onze omgeving ft niet veel verandering in het weer te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig®» en andere voertuigen 9.54 uur licht op, HOOO- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Hoogwater Laagwater Dat. vra. nam. vm. nam. 4 6 23 6.47 2 54 3.11 5 6.58 7.19 3.28 3.42 6 7.29 7.51 4.00 4.13 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. 4 5 6 Hoogwater 6 20 6.44 6.55 7.16 7.26 7.48 2.42 259 3.16 3.30 348 4.01 KENNEMERLAND, De markt staat thans in het teeken van de aardbeiencampagne. Duizenden kilo's worden dagelijks aangevoerd. Door de hitte verloopt het rijpingsproces vrij snel en van daar een enorm groote aanvoer. De prijzen zijn vrij goed, al komen er dagelijks schom melingen voor. Momenteel heeft de vroege aardbei (Deutsch Evern) bijna afgedaan en de aanvoer bestaat voor 8/10 uit late aard- beien. De fabrieken werken op volle ca pad* teit, terwijl de binnenlandsche handel eenige schommelingen geeft. Het meest is in trek ae halfrijpe aardbei, vooral voor het binnen land. De aardbeien golden in het laatst der vorige week 1623 per 100 K.G., op 2 en 3 Juli 1219 per 100 K.G., doch nu we dit schrijven is de prijs in dalende lijn. De prijzen zijn gezien den rendabelen oogst heel goed en beduidend hooger dan het vorig jaar. Groentemarkt De groentehandel maakt een slechten tijd door. De hitte is allerminst bevorderlijk voor vervoer en uit dien hoofde is er een stugge handel. De afwijkende kwaliteit gold bitter weinig. Vele malen draait de klok „door", d. w. z. brengt de aanvoer slechts den mini mumprijs op. We maken ook mee dat men tegenwoordig alles aanvoert, waaronder kwaliteit die men vroeger thuis liet, doch nu de regeering toch den minimumprijs uitbe taalt, brengt men practisch alles ter veiling. Spinazie, waarvan matige aanvoer, gold over de laatste week slechts 20—30 cent per kist. Sla, waarvan ruime aanvoer, gold van '20. -70 cent per kist. Postelein, waarvan ruimer aanvoer, bracht slechts 10—20 cent per kist op. Bospeen, waarvan groote aan voer, gold slechts 3—5 per 100 bos. Ra barber was nog al in trek met den verhoog den prijs van 3—4.50 per 100 bos. Sel derie was duur, nl. 46 per 100 bos. Bloemkool le s. gold slechts 4-ƒ 6, 2e s. 1—/ 3 per 100 stuks. De prijs der torna- ten was vrij goed, nl. 10-/ 12 per 100 K.G. Doppers (voor zoover le s.) brachten nogal wat op, nl. 6—12, Capucijners 8—14 per 100 K.G. Snijboonen, waar van geen groote aanvoer, golden redelijk, nl. 2431, dikke (dubbele spercieboo- nen) golden 25-/ 30 per 100 K O. Voor tuinboonen besteedde men slechts 3 50— 5 per 100 K.G. (voor zoover le s.) Kom kommers, waarvan beduidende aanvoer, gol den matig, nl. 2—5 per 100 stuks De overige aanvoer onveranderde prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12