pzowndaal Tlieuws ^Binnenland Jladiopeogtamnta 8 8 Seuitleton 1EYAARLIJK SPEL 1 PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. Voor de eerste maal in nieuwe samenstelling bijeen. HEERHUGOWAARD LANGENDIJK OUDKARSPEL Jubilé van den heer Van Hout. Z1JPE Fietser tegen auto gereden. DE VERDUISTERING VAN SCHAAP. Surséance vin betaling zal worden aangevraagd ONTSLAG PERSONEEL VAN DE KON. HOLL. LLYOD. rgo- itlei- ioeoooo@o@o@@oeo@@@o@ooooooooé DRUKKE ARBEID BIJ DE NED. SCHEEPSBOUW MIJ. Twee tankers en drie houttrans- sportschepen in aanbouw. Flo- tille-leider wordt nog op stapel gezet. VERDUISTERING TE BERGEN OP ZOOM. (ANP.) EEN LATE BEKENTENIS. Provinciale Staten van Noordholland kwamen gister voor de eerste maal in hun nieuwe samenstelling bijeen, onder voorzitterschap van den commissaris der koningin, jhr. mr. dr. A. Röell. Na onderzoek der geloofsbrieven door de desbetreffende commissie, adviseerde deze tot toelating van alle gekozen leden. De heer Seegers (communist) protes teerde tegen de toelating der N.S.B.'ers en zei de, dat deze Hitler-agenten waren, wier eenig doel is, een bloedige onder drukking der arbeidersklasse. De voorzitter merkte op, dat de heer Seegers geen formeele bezwaren had ge opperd, waarna tot toelating van alle leden besloten werd. Nadat allen de wettelijk vereischte eeden, beloften en verklaringen hadden afgelegd, hieldi de voorzitter een toe spraak, waarin hij er op wees, dat de verkiezingen groote veranderingen in de samenstelling der Provinciale Staten hadden teweeg gebracht. Hij hoopte, dat a'!e leden eendrachtig zouden samen werken in het belang der provincie en tot eigen voldoening. Spr .herdacht het ontslapen lid der St iten, mevrouw AukesTimmers en herinnerde in waardeerende bewoordin gen aan den arbeid 'er afgetreden leden van Gedeputeerde Staten, de heeren Gcrhard en Verschure en de afgetreden leden der Staten, waarbij hij in het bij zonder de heeren Ketelaar en Dekker noemde. Vervolgens las de voorzitter de ingeko men stukken voor. Hierbij was o.a. het voorstel der N.S.B.-fractie: „De Staten der provincie Noordb illand spreken de volgende meening uit: De jaarwedde der leden van Gedeputeerde Staten behoort zóó te zijn, dat ook een lid, dat geen inkomsten heeft uit ande ren hoofde, kan leven overeenkomstig het gewicht van het ambt. De thans gel dende jaarwedde kan als voldoende worden beschouwd. De eer van het ambt brengt echter mede, dat een lid1 van Ge deputeerde Staten, dat reeds andere in komsten heeft, een evenredig mindere jaarwedde behoort te genieten. Het genieten der jaarwedde, terwijl en vcor zoover de gedeputeerde pensioen als oud-wethouder of pensioen als oud- lil van Gedeputeerde Staten, voordat men 65 jaar is of terwijl men 65 jaar, of ouder zijnde, genoegzame andere in komsten geniet. Dit alles behoort met spoed te worden afgeschaft. Daarbij moet worden overwogen, welk bedrag van het aldus in strijd met de eer van het ambt genotene (bijv. betgeen na 1 Januari 1931 is ontvangen) voor terug betaling in aanmerking komt. De Staten besluiten, deze meening ter kennis te brengen van de Staten-Gene- raal en mitsdien tot de Staten-Generaal een adres te richten met het verzoek, het vorenstaande ter harte te nemen en dragen den Gedeputeerden Staten op, inmiddels met den meesten spoed een verandering bij de Provinciale Staten in te dienen, waarin het voorstaande, voor zoover met de geldende wetsbepalingen wieemgbaar ,is belichaamd" Dit voorstel werd toegevoegd aan de agenda van 25 Juli. De vergadering werd hierna verdaagd tot Woensdag. (A.N.P.) Maandagavond vergaderde de vereeni- ging „Getrouw Schoolbezoek'' onder voorzit terschap van den heer v. d. Meer in lokaal Rus. Uit de rekening 1934 bleek, dat in dat jaar 134 kinderen aan het schoolfeest hadden deelgenomen. De ontvangsten waren in totaal 252.20. Hiertegenover waren de uit gaven 236.71, zoodat afgesloten werd met een batig saldo van 15.78. Uit de besprekingen bleek, dat wordt ge spaard voor het St. Nicolaasfeest, terwijl tevens de leerlingen der hoogste klassen in Zuid ieder jaar een extra reisje maakten, waarvoor wekelijks iets werd afgedragen. Al gemeen werd besloten hierom het lijsten- systeem te blijven volgen. Besloten werd om met de ongeveer 40 kin deren der beide hoogste klassen op 10 Juli een tocht naar Artis te maken, met daaraan te verbinden bezichtiging van het aquarium vooropgesteld, dat men de beschrkking over een acht- of negental particuliere auto s kon krijgen. Voor de jongere klassen werd besloten tot een tochtje naar Camperduin, waaraan te verbinden een bezoek aan de hertenkamp te Alkmaar op de heenreis en een bezoek aan Schoorl op den terugtocht. Datum 19 Juli. Indien het bezoek aan Artis niet doorgaat, werd bepaald, dat alle leerlingen dit tochtje zouden maken. De regeering en de tuinbouw. De Nederlandsche Tuindersbond heeft een antwoord ontvangen van den minister van economische zaken, waarin deze mede deelt, dat de precaire toestand van den tuin bouw hem ten volle bekend is. Al het moge lijke zal worden gedaan bij onderhandelingen met het buitenland en door maatregelen als credietverleening aan exporteurs, om voor den tuinbouwexport de nog bestaande kansen te behouden of uit te breiden. Er is nog geen beslissing genomen over een vervroegde uit- keering op producten, waarvan het seizoen is afgeloopen. Deze zaak is nog in onder zoek. 'Het was gi6ter den dag dat de heer J. van Hout 50 jaar als boekhouder in dienst was van de firma Eecen, hout handel alhier. Op de receptie, welke ge houden werd in de zaal van den heer Vis, waren vele belangstellenden. De zaal was geheel gevuld met het perso neel van de firma en vele belangstellen den. Als eerste richtte de heer Eecen Sr. het woord. Hij dankt den jubilaris voor de vijftig jaar trouwe plichtsvervulling, voor zijn strikte eerlijkheid en kame raadschap. Met vreugde kunnen wij op den gedanen arbeid terug zien. Spr. uitte den wensch, dat de heer van Hout, vrouw, kinderen en kleinkinderen nog ve e jaren gespaard mogen blijven. De heer Eecen overhandigde den heer Van Hout een diploma van de Nederl. Maatschappij van Nijverheid en Handel voor 50 jaar trouwe dienst. Vervolgens kreeg burgemeester Wijn- veldt het woord. Het hoogtepunt in diens rede was wel, toen hij mededeelde, dat van den minister bericht was ge komen dat de koningin den heer Van Hout had toegekend de gouden medaille in de Oranje Nassau-orde. De heer J .J. Eecen Jz. bood den jubi laris, namens patroons en personeel een radio-toestel aan. De heer A .Ootjers sprak namens het personeel. Hij sprak den wensch uit dat de heer van H. nog vele jaren zijn beste krachten aan de firma Eecen mag geven, en hij wekte alle leden van het personeel op een voorbeeld te nemen aan den jubilaris. Ds. Van Dijk opmerkende dat er is ge sproken over kameraadschap en stren ge plichtsbetrachting, zeide, dat het te wenschen ware dat deze factoren in onze verscheurde wereld wat meer op den voorgrond traden. Spreker had nog nooit iemand gesproken in deze gemeente die, als het over den heer Van Hout ging, niet met waardeering over hem sprak. Spr. hoopte, dat nog veel zegen op het leven van den heer van H. mag rusten. De heer G. Bakker uit Noords char- woude bood den jubilaris een door hem gemaakt schilderij aan, van den ouden molen. De heer J. de Jong bracht zijn rede be rijmd naar voren. Als voorzitter der Langendijker tim merlieden sprak de heer Van Ext ar uit Zu dscharwoude den jubilaris toe, hem daaarbij een bloemenmand aanbiedende. Namens „Beurtbevrachting" bood de heer Kamp uit Heerhugowaard een vul pen aan. Spreker herinnerde aan den tijd toen de schippers met 3 a 4 stand aards hout kwamen. Nu komt er jaar lijks ongeveer 3000 standaards. De heer Arends, beurtschipper, zeide, dat beurtbevrachting de firma 17 jaar heeft bediend Van alle vracht die de beurtbevrachting vervoert, omvat die voor de firma 1/4 gedeelte. Vervolgens werd nog een rijm voor gedragen door den heer E. Duif en werd het woord gevoerd door den heer B. Schot uit Alkmaar, mej. Scallée, voor heen onderwijzeres alhier en den heer Molenaar uit Alkmaar. De heer J. J. Eecen sprak nog als viend want, zei spr., het is toch eigen lijk uw groote trouwe vriendschap aan de zaak die wij vandaag vieren. Wij jon geren zijn om je heen opgegroeid. Jij bent voor ons een voorbeeld en een aan sporing geweest. In je eenvoud was jij het levend voorbeeld van de spreuk dat eenvoud het kenmerk van het ware is. En gij, mevr. ^an Hout, hebt steeds je man gesteund in zijn werk. Ik feliciteer jullie en ik feliciteer de kinderen met zulke ouders. De heer Ootjers dankte allen, namens de jubilaris voor de hulde, hem ge bracht. Maandagavond ongeveer 7.30 uur kwam uit de richting Den Helder langs den rijksweg aan het N. H. kanaal aan rijden de wielrenner M. B., wonende te Den Helder. Tusschen St. Maartensbrug en Stol- pe-vlotbrug reed hij met volle vaart tegen de aan den rechterkant van den weg geparkeerde auto van notaris van V. uit Schagerbrug. Gelukkig kwam de wielrenner met z'n hoofd terecht tegen de betrekkelijk soepele autoband, die achter aan den wagen als reserveband was bevestigd. Niettemin bekwam de wielrijder een flink bloedende hoofd wonde. De gewonde werd per auto naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel was zwaar beschadigd. Het ongeluk is te wijten aan onoplettendheid van den wielrenner De auto stond geheel rechts, zelfs gedeel telijk in den berm van den weg. Wij vernemen, dat mr. J. de Vrieze te Amsterdam door be middeling van den procureur mr. J. Deenik, te Haarlem sur séance van betaling voor de fa. J. Schaap Lzn. te Wormerveer heeft aangevraagd bij de arron dissementsrechtbank te Haar lem. Het doel van deze aanvrage schijnt te zijn de zaak van ge noemde firma verder te doen beheeren door de bewindvoer ders, die de Haarlemsche recht bank eventueel zal benoemen, terwijl dan tevens een nauwkeu- rigen 6taat van activa en passi va zal kunnen worden opge maakt. Intusschen zal waarschijnlijk een accoord aan de crediteuren worden aangeboden. Dit accoord zal belangrijk lager zijn dan oor spronkelijk werd gedacht, daar het tekort niet 300.000 be draagt, maar naar schatting ongeveer 1.250.000. (A.N.P.) Aan den Minister van Economische Zaken is door de Personeelcommissie van de Koninklijke Hollandsche loyd een telegram gezonden waarin er de aan dacht gevestigd wordt van den minister dat gister het ontslag van het grootste deel van het personeel op maandsalaris i6 ingegaan. Tal van gedupeerden met groote gezinnen met 6tudeerende of ook wel werklooze kinderen zijn aan wan hoop ten prooi wegens het uitblijven van betaling of een geldelijke uitkeering en de onzekerheid van het voornemen van Uwe Excellentie. Dringend wordt ver- Donderdag 4 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 9.— Ensemble Francis Keth. 10.Morgenwij ding. 10.15 Or.pl. 11.— Knipcur sus mevr. I. de Leeuwvan Rees. 11 45 Gr.pl. 12.30 Jetty Cantor en haar orkest. In de pauze gr.pl. 2. 3.45 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. E. Veen, piano en gr.pl. 4.— Voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gr.pl. 5.— Voor groote kinde ren. 5.30 The Continental Five en gr.pl. 6.30 Sportpr. H. Hollander. 7 Omroeporkest olv. N. Treep 7.25 ..Botsingen". 8.— A.N.P.-ber. 805 Omroeporkest olv. N. Treep. 8.30 „AVRO-Ruiters Attentie". Be kendmaking der winnaars van Avro's Slipjacht door R. de Clercq, mmv. Kovacs Lajos' orkest. 9.30 Disco-nieuws. 10.Verv. van 8.30. 10.45 Gr.pl. 11—A.N.P. 11.10— 12— De Avro-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. HUIZEN, 301 M. (8—9.15 en 11—2— KRO, de NCRV van 10—11— en 2—11.30). 8—9.15 en 10— Gr.pl. 10.15 Morgendienst olv. ds. G. W. v. Deth. 10.45 Gr.pl. 1130—12—Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en grpi. 2— Hand- werkcursus. 3.3.45 Zang door A. Gocttsch, sopraan. Aan den vleu gel mevr. W. Goudtden Hertog. 4— Bijbellezing ds. E. J. H. van Leeuwen mmv. bariton en orgel. 5— Handenarbeid v. d. jeugd. 5 30 Orgelspel S. P. Visser. 6.30 Gr.pl. 6.43 Causerie A. Stapel kamp. 7.Politieber. 7.15 Rep 7.30 Journ. weekoverzicht door C A. Crayé. 8— ANP-persber. 8.05 Haarl. Orkestver. olv. M. Adam mmv. C. Luitjes, piano. 9.W. A. Kruijsdijk: Gevaren van den weg. 9.30 Verv. concert. (9.55 ANP-ber.) 10.30-11.30 Gr.pl. DROITWICH. 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.25 Orgel spel H. Croudson. 12 05 Het Rut- land Square en New Victoria- orkest olv. N. Austin. 1.05 Gr.pl. 1.40 Speeches a. h. Noenmaal v d. Empire Parkliamentary Associa- tion. 2.10 Pattison's salon-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 H. Darewski en zijn orkest. 5.05 Orgelconcert T W. North. 5.35 E. Pini's tango-orkest. 6 20 Ber. 6 50 Het Parkington- kwintet. 7.35 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall. 7.35 Radio-tooneel. 8 20 „L'Amour des trois oranges" van S. Prokof ie w olv. Alb. Coates. 9.50 Ber. 10.20 Kerkdienst. 1035 BBC- Theater-orkest olv. A. Wood. 1135 Het Casani Club-orkest o. 9.05 mme. dansmu- 12.2° 1. v. Charlie Kunz. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en <190 Gr nl 12.35 Kamermuziek olv. Doyen P5.05 Radiotooneel. Nat. orkest olv. Inghelbrecht het Raugelkoor. Hierna ziek. KALUNDBORO, 1261 M. 12.20 —2 20 Concert uit rest. Kltz. 3— 4 50 Rep. 6.35-6.55 Piano-recttal. g.20 Trioconcert. 9—2.20 Dans muziek voor de jongeren. KFIHEN 456 M. 6.35 Concert. 12201 aWporkest en solWev 2 35 Gr.pl. 4.20 Guitaarspel 5.20 Omroepkleinorkest. 8.30 Militair corcert. 10.50 Dansmuziek. 11.20 Concert uit München mmv. piano- solsit. 11.45—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9— *I1P«T lese", opera van Landi. Orkes ding Tansini. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 JW: 12.20 Gr.pl. 12.50 1.50—2.20 «i 5.20 Or.pl. 650 Zang. 7.35 Gr.pl. 8.20 Vocaal cao- eert. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M: 12.20 Gr.pl. 1.30-2.20 Dito. 5.20 Orgelconcert. 6.20 Gr.pl. 6.50 en 7.35 Salon-orkest. 8.20 Omroep orkest olv. Gason. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 „Hein Gedenwind, der Admiral von Moskitonien", hoor spel. 9.40 Volksdansen. 10.20 Ber. 10.50 Orgelspel. 11— Weerber. 11 20 Concert uit München. 11.45 —12.20 Robert Gadcn's dansorkest. GEMEENTELIIKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8—8.40, D.sen- der 8.40-10.20, Keulen 10 20— 12.05, Parijs Radio 12.0514.20, D.sender 14 20—15.20, Lond. Reg. 15.20-16.20, D.sender 16.20- 17.20, Keulen 17.20-18.50, Brus sel Fr. 18.50—19.20, Keulen 1920 —19.35, Brussel VI. 19.35—19.50, Dsender 19.50—20.20, Lond. Reg. 20 20—21.05, Parijs R.' dio 21.05— 24—. Lijn 4: Parijs R. 805—1035, Lonc. Reg. 10.35—18.20, Brussel Fr. 18.20—18.50, Droitwich 18.50 —21.50, Lond. Reg. 21.50-22.20, Droitwich 22-20—24. zocht een gunstig en spoedig besluit Uwer Excellentie om voor alle ontslage nen een regeling te treffen omtrent uit keering op den basis van het aantal dienstjaren respectievelijk wachtgeld. (A.N.P.) Met den bouw van twee tankschepen voor de Anglo Saxon, elk van 12100 ton draagvermogen en van drie houttrans portschepen voor Russische rekening, zijn thans de vier hellingen waarover de Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij beschikt twee van de Russi sche schepen worden op één helling ge bouwd geheel bezet. Van de eerste tankboot zijn naar men ons op onze informatie meedeelde de schotten van het middenschip op gericht; deze week wordt nog met het plaatsen van de spanten begonnen. Van het tweede tankschip benle zijn zus terschepen van de in Aprii j 1 afgele verde „Rotula" ligt de kiel en de vlak- beplating. Het binnenwerk schotten en vrangen wordt in de werkplaats gereed gemaakt. Wat dq drie Russische houttransport schepen betreft, is van het eerste schip de dubbele bodem opgericht, van het tweede is de bodem onder banden, ter wijl van het derde de kiel met vlakbe- plating is gelegd. Deze laatste order der Sovjets moet Februari of Maart a.s. uitgevoerd zijn; de tankbooten moet in Mei en Juni 1936 worden opgeleverd. Zoodra een der hellingen vrijkomt zal een aanvang worden gemaakt met den bouw van den flottille-leider, waartoe kortgeleden door de Nederlandsche Ma rine, opdracht is gegeven. (A.N.P.) Ter zake verduistering gepleegd ten na- deele van de afd. Bergen op Zoom van de R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy is giste renmorgen de gewezen penningmeester F. 8 naar Breda overgebracht ten einde voor den officier van justitie aldaar te worden geleid. is lam Een ongeveer 50-jarige man heeft zich teravond op het hoofdbureau te Amsterdam vervoegd, met de merkwaardige mededee- ling, dat hij zich 9 jaar geleden aan den overkant van het IJ aan diefstal heeft schul dig gemaakt. De recherche vermoedt dat het hem meer te doen was voor den nacht onder dak te krijgen, hetgeen hem dan ook, in af wachting van het onderzoek naar zijn beken tenis, werd verleend (A.N.P.) Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 72) „Ik was jaloersch van Valda. Ik zag jul lie dien avond samen. Je zag er uit of je haar het hof had gemaakt. Ik was dol van jalouzie". „Ik had haar gekust. Jij had me den bons gegeven. Ik was ellendig en zij is heel mooi". „Ja, de schoonheid van den duivel. Ze is niets anders dan een ellendige Duitsche spion". „Dat moet je niet zeggen", riep hij streng, „dat is een leugen. Hetzelfde vertrouwen, dat je zoo goed was mij te schenken, ben je haar ook verschuldigd. Maar ik kan het niet uitleggen. Het is niet mijn geheim. Maar om Valda's wil moet ik er nu op aan dringen dat je naar admiraal Langton gaat. Hij is om tien uur op de admiraliteit. Je moet hem precies herhalen wat je gisteren avond gehoord hebt". „Alles aan admiraal Langton vertel len?" zei ze verbluft. „Heb ik me weer gek aangesteld?" „Neen, maar je zoudt het misschien kun nen doen", antwoordde hij en zij bloosde om zijn grofheid. Guy ontroerde op het gezicht van haar verlegenheid. Hij, die aan een andere vrouw gebonden was, hunkerde er naar om haar in zijn armen te nemen en het verdriet van haar gezichtje te kussen. „Ik heb aan Valda gezegd dat je van mij hield", zei ze, „en dat doe je ook". „Stil". „Je kunt het ontkennen, maar je oogen verraden je. Ik schaam me niet. Ik heb gis terenavond een boel geleerd en mijn instinct heeft me nog meer gezegd. Je handelt on der dwang. Als je vrij was om te doen wat je hart je ingeeft, zou je aan mijn zijde staan. Je vindt het natuurlijk schaamteloos van me dat ik zoo spreekje begrijpt het niet. Ik ben zoo wanhopig, dat als ik niet zeker wist dat je van me hield, ik gek zou worden. Maar je houdt wel van me en met die wetenschap kan ik alles verdragen". „Stel la, je maakt het me heel moeilijk", zei hij met inspanning. „Met die wetenschap kan ik blijven leven. Ik zal zelfs gelukkig kunnen zijn, maar geen andere man zal mijn lippen aanraken". „Goddank", zei hij impulsief. „Maar Fur- ber dan". „Ik verloofde me alleen met hem om jou pijn te doen. In mijn hart heb ik hem altijd veracht. Mijnheer rurber bestaat voor mij niet meer". Guy keek op zijn horloge. Tot nu toe had hij zichzelf in bedwang gehouden, maar er was een grens aan zijn kracht en het zou veiliger zijn om ineens weg te gaan. „We zullen door St. James-park loopen. Ik heb frissche lucht noodig. Ga mee", zei hij bevelend. t Ze glimlachte even, want ze begreep hem en het deed haar genoegen. „Je hebt niet ontkend, dat je me lief hebt", fluisterde ze, maar hij liep de kamer uit en antwoordde niet. HOOFDSTUK XLI. Zoodra admiraal Langton in zijn bureau kwam, ging hij regelrecht naar de brand kast en nam er de enveloppe uit. Hij onder zocht de sluiting zorgvuldig met een ver grootglas. Nog niet voldaan schelde hij om Sylvester. De agent kwam binnen en bekeek op zijn beurt de enveloppe. „Knap werk", zei hij tenslotte. „Ben je er zeker van dat hij open is ge weest?" „Absoluut, mijnheer". „Heb je Hallam al gesproken?" „Neen, ik ben den geheelen nacht bezig geweest. Is hij nog niet gekomen?" „Ik zal het eens vragen", antwoordde de admiraal en nam de telefoon van den haak. Nadat hij gesproken had, bedekte hij het mondstuk met de hand en zei tegen Syl vester: „Juffrouw Cameron is bij hem en hij wenscht dat ik met haar zal spreken. Ik ben benieuwd wat er gebeurd is. Ik zal hen binnen laten komen". De admiraal begroette Stella zeer hoffe lijk en vroeg haar plaats te nemen. „Ik zou u graag alleen willen spreken", zei ze nerveus. De admiraal keek Hallam vragend aan. „Je kunt gerust spreken waar mijnheer Sylvester bij is hij weet alles", zei Guy tegen haar. „Of zal ik de zaak uitleggen?" Stella knikte en hij begon. „Gisteravond was juffrouw Cameron bij juffrouw Glyn. Terwijl ze daar was, kwam baron Branden en niet wetende dat zij in de andere kamer was, vertelde hij een en ander aan juffrouw Glyn, dat juffrouw Cameron hoorde. Hier uit heeft juffrouw Cameron opgemaakt, dat juffrouw Glyn in den Geheimen Duits'chen dienst is en dat ik Engelsche geheimen aan Duitschland heb verkocht. Ik geloof, dat dat alles is. Ik voelde me niet gerechtigd om uitleg te geven en vond het daarom be ter om haar nier te brengen". „Dat was heel verstandig van u, mijnheer Hallam", antwoordde de admiraal en wend de zich toen tot Stella. „Juffrouw Cameron, u is de dochter van een Engelsch admiraal. Ik zal u een groot geheim vertellen. Wilt u mij uw woord van eer geven, dat u het aan niemand zult zeggen, ook niet aan uw moe der?" „Dat beloof ik". „Mijnheer Hallam handelt met mijn me deweten. Hij gehoorzaamt mijn bevelen". ,,Ik had nooit kunnen denken, dat hij een spion was. En juffrouw Glyn?" vroeg ze minachtend. „Juffrouw Glyn is in dezelfde positie". „Zij is een Duitsche spion. Dat weet ik zeker uit wat ik gehoord heb". „Ze is in onzen dienst, maar de baron gelooft dat ze voor hem werkt. Ik durf zeg gen, dat ze ons reeds groote diensten bewe zen heeft. Als u nog niet voldaan is, ben ik bereid u elke vraag te beantwoorden". „Ik moet u gelooven en ik geloof u ook Ik ben dom geweest", „U hadt gelijk met naar mijnheer Hallam te gaan en hij had gelijk met u hier te brengen. Kan ik nog iets voor u doen?" „Niets, dank u. U is heel vriendelijk ge weest. Goeden dag". »Pa8 juffrouw CameronBlijf hier, Hallam, Sylvester zal juffrouw Cameron wel uitlaten". Zoodra ze weg waren keerde de admiraal zich tot I lallam en zijn gewoonlijk onbewo gen gezicht vertoonde sporen van opwin ding. „Zeg me gauw wat er gisterenavond ge beurd is. Sla niets over". Guy gehoorzaamde onmiddellijk en ver gat niets. „Prachtig! Juffrouw Glyn heeft het kra nig geleverd Ben je er zeker van dat de prins en de baron niet de minste argwaan nebben? vroeg hij toen Guy had uitgespro- Beslist zeker". Luitenant Hallam, ik dank u zeer voor wat u gedaan heeft. Niemand weet beter dan ik hoe dit werk u moet hebben tegenge staan Uw benoeming op de Clytie zal spoe dig afkomen. U kunt er terstond op gaan tenzij u liever eerst een paar dagen verlof wilt hebben". „Ik zou liever ineens dienst nemen. Ik verlang om weer op zee te zijn. Maar er is nog iets, mijnheer. Is het beslist noodzake lijk dat juffrouw Glyn nog meer werk voor u doet? Ik haat die gedachte". (Word! vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 16