Alkmaar 1-K.F.C. (conti.) Spoct DE LAATSTE LES VAN LANGELOT De dank van Siem v. d. Molen. Ovaties. Op zijn verzoek zongen de aanwezigen den vliegenier hierna staande op de wijs van j.Wie heeft van Alkmaar niet gehoord?", een "gingslied toe. De K. L. M. vertegenwoordiger vi aan het woord. Dë K.L.M.-vertegenwoordiger, de heer van Eek Duymaer van Twist, verklaarde hierop, dat het hem als vertegenwoordiger van de K.L.M. een bijzonder voorrecht was, aan wezig te kunnen zijn bij de huldiging van den Alkmaarder Siem van der Molen, een huldiging, waarop de K.L.M. bizonder prijs stelt. De K.L.M., zoo vervolgde hij, heeft reeds eerder de gelegenheid gehad om zijn waardeering voor de mannen van de K.L.M te uiten. Aan de rede van den voorzitter wenschte spr. dan ook slechts een woord van gelukwensch tot v. d. Molen toe te voegen. In Alkmaar, zoo zeide hij tot v. d. Molen, z'ijt gij uit de wieg geklommen en daarom wordt gij hedenavond hier gehuldigd. Van Alkmaar de Victorie! beteekent ook het tijd stip voor ons volk, dat zich na den oorlog als zegevierende natie op het internationaal verkeer is gaan toeleggen. Wij zijn een zee varende natie geworden en in vele generaties zijn de zonen naar zee getrokken. Zelfs in deze voor internationaal verkeer zoo moei lijke tijden blijft er een drang onder de jon geren om de wijde wereld in te gaan en dat is een van de redenen van de populariteit van onze luchtvaart. Wij mogen ons verheugen in het bezit van een commercieele luchtvaart, die gedragen wordt door de volle sympathie van de bevolking, de volle steun heeft van de regeering en die onder een leiding staat, die in haar dienst heeft wakkere mannen als deze jubilaris. Een luchtvaart, die zich in een dergelijke belangstelling mag verheugen, kan met geruststelling de toekomst tegemoet zien en zal zeker plaats bieden voor vele flinke jonge mannen, bezield met eenzelfde energie en doorzettingsvermogen als Siem y. d. Mofen. (Krachtig applaus.) De Alkm. luchtvaartvertegen- woordiger spreekt. Dè Tfeer A. Lind sprak namens dé Alk- maarsche luchtvaartclub het volgende Mijnheer en mevrouw van der Molen, Het verheugt de Alkmaarsche Luchtvaart club ten zeerste, dat de eerste Néderlandsche marconist, die over den Atlantischen Oceaan vloog een Allernaarder is. Door den finan- cieelen toestand van onze club kuimen wij nog niet vliegen^ maar het plan voor het bouwen van een motorisch vliegtuig is er en wij hopen, dezen winter met den bouw ervan te beginnen. En vliegen wij eenmaal, dan hoop ik, dat de Alkm. Luchtvaartclub leden zal krijgen, zooals we er thans hier één huldigen. Wij hopen u nog eens in de lucht te ontmoeten. Het mannenkoor „Orpheus" betrad na deze redevoeringen den nis om het zoo po pulair geworden „Toean Dan Njonja" van Nico Hoogerwerf op uitstekende wijze te ver tolken. Het gemengd koor „Vocaal Alkmaar" (directeur Nico Snel) zong vervolgens „Win tertijd" van F. Pijlman, een nummer, dat met de grootste aandacht werd aangehoord. Nadat de dames der gymnastiekvereeniging „De Halter" een alleraardigste vrije oefe ning ten beste hadden gegeven, waarmee zij een warm applaus oogstten, was de beurt aan de kleine koorklassen van den heer C. Jonker, die het „Hoempa-liedje" van Jacob Hamel vertolkten. Het dames-koor „Half Vijf' met solo-zang Van mej. Netty Wijn, bracht de „Bloemen- cantate" (le deel) van Geertruida Vladerac- ke ten gehoore. Mevr. Rens v. d'. Zeyden Geus begeleidde op bescheiden, beschaafde wijze het koor en de uitstekende zangsoliste. Als laatste nummer voor de pauze zong nog het vrijz.-herv. knapenkoor (3e klasse) een oud Fransch kerstlied „Gloria in Excelcis Deo", waarna onmiddellijk werd overgegaan tot de aanbieding van het geschenk door hef raadslid den heer G. Grondsma. De heer Grondsma overhandigt het cadeau der bevolking. Daar kwam een vogel gevlogen, op 26 Juni 1905 over onze goede stad Alkmaar. Geen mechanische maar een echte ouder- wetsche ooievaar, die geleid door de be kende Dokter Wicherink, vreugde bracht in het gezin v. d. Molen. Weinig kon deze me dicus-dichter, waaraan vele oud-Alkmaar- ders een prettige herinnering bewaren, ver moeden dat hij 30 jaar later de roem van de zen nieuwen wereldburger zou bezingen, als een van de dapperen, die voor het eerst naar de West vlogen. Die zich met een andere vogel, verhief boven 't vlak van d'eiodelooze oceaan Waar diep beneden hij de baan van de K. 18 kruiste, die de vlag van 't varend Holland1 voeren mag. Onthoudt de namen van de vier Geleiders van den vogel „Snip" Het driemotorig wolkenschip op dezen tocht, ik noem ze hier 't Zijn Hondong, van der Molen, Stolk Van Balkom, trouwe kameraads, De durvers zonder veel gepraats Getuigen van een strevend volk. Gij stacigenooten, gij wien het past Dat gij in 't hart bewondring voedt Voor hen, die ziin van 't eigen bloed Dees jonge kerels van sta vast Leeft mede in hun wel en wee Als waar 't uw eigen vreugd en leed Verblijdt U in hun zeeg', want weet Hun grootheid is uw grootheid mee! Zoo leefde Uwe Dokter in de roemrijke vlucht mede dat hij zijn hart in dit gedicht moest uitstorten. Trouwens er was geen gezin in Alkmaar dat niet met angstige spanning aan de radio de berichten over de Snip zat te beluisteren, geen burger die niet de grootste bewonde ring had voor Uw gezagvoerder Hondong als bestuurder van het vliegtuig, maar boven al gingen de gedachten uit naar den man in de achterhoede, de marconist. 'Evenals vroeger in Alcmaria, welke vereen, evenals vele sportver. U thans komt huldigen, alle hoop op den man in de achter hoede gevestigd was, in moeilijke oogen- blikken op Siem den keeper, zoo zal ook in hachelijke mom-enten de laatste hoop op U als marconist en bekwaam navigator geweest zjjn. De heer en mevrouw VAN DER MOLEN, niet in staat zijnde de talloos velen, zoowel individueele personen als ver- eenigingen, persoonlijk te bedanken, verzoeken ons hun dank te willen over brengen aan de Alkmaarsche bevolking,- die den dag van gisteren voor hen tot een onvergetelijken heeft gemaakt. Van het huldigingscomité ontvingen wij een vrijwel gelijkluidend verzoek, daar ook dit comité niet bij machte is, de zeer vele medewerkenden allen persoonlijk zijn oprechten dank te betuigen. j nemen, welke aangroeide tot een ovatie Wij herdenken ieder jaar op 8 Oct. de helden van 1573, die voor ons de vrijheid be vochten, waarvan wij heden ten dage Gode, zij dank iederen dag van genieten en het doet ons genoegen heden de helden van dezen tijd te mogen huldigen. Wij hebben in de vlucht van de Snip. geen waaghalzerij gezien, zonder eenig nut, maar een wel overwogen, goed doordachte en in alle onderdeelen uit-! gewerkte onderneming die ook voor de toe komst zijn vruchten zal afwerpen. Wij heb ben hier in Alkmaar en omgeving een handel drijvende bevolking, die met stijgende be langstelling de evoluties van de K.L.M. volgt, omdat wij er van overtuigd zijn, dat nieuwe middelen noodig zijn om ons uit deze cri sistijd heen te voeren, naar een betere toe komst. En een van deze middelen aal zeker de luchtvaart zijn. „Hij streeft den wind voorbij en laat een spoor van licht een glanzen achter zich waar zijn gezwinde wieken de wolken breken". Ik geloof niet dat gij' Vondels werken op de H.B.S. met interresse hebt bestudeerd, en zeker is dat gij evenmin als de straks ge noemde Dokter, eenige vermoeden hebt ge had- dat deze strofe op U van toepassing zou zijn. Gij hebt de zee verlaten, en de lucht ge kozen, de wieken van het vliegtuig waarin gij Uw dagelijks werk verricht, doen de wol ken breken, gij streeft de wind- voofbij van Oost naar West van Noord naar Zuid, wel nu wij Alkmaarders wenschen U toe, dat het licht wat gij in de luchtvaart hebt gezien geen dwaallicht moge zijn, maar een glan zende toekomst, voor U en Uw gezin. „Een wakker dienaar vliegt op 't wenken van zijn Heer en stut zijn meesters troon getrouw met hals en schouder". Mijnheer de vertegenwoordiger van de K.L.M. wij vertrouwen dat onze Siem even als alle Uwe medewerkers hiervan zijn doordrongen, dat zij niet vragen waarom en hoe, maar doen wat de baas noodig en nut tig oordeelt hun schouders zetten onder de opbouw van Uwe machtige organisatie, die ongedachte mogelijkheden opent voor allen, ook voor den handeldrijvenden van onze stad. Laten wij blijven hopen op een beteren tijd, mede door de luchtvaart, opdat de woorden van den dichter bewaarheid worden. Holland leeft weer Holland streeft weer Holland groeit weer Holland bloeit weer Hollands naam is weer hersteld Ja, zij zullen zich vervullen Deze tijden van geluk Dees ellenden Gaan volenden En verpletterd wordt het juk. Hiermede zou ik kunnen einaigen, ware 'het niet dat mij nog een aangename taak was opgedragen U mevr. v. d. Molen na men de Alkmaarsche Vrouwen onze bewon dering uit te spreken als vrouw van een vliegenier. Het is gemakkelijk gezegd dat wij met belangstelling de tocht van Uw man met de zijnen hebben gevolgd, maar wie zal de diepste diepte peilen van de gevoelens die U bezielden in die dagen. Dat de Almachtige het moge behagen Uw man steeds veilig van zijn verre tochten naar huis te voeren, is de beste wensch, die wij kunnen doen. Hierna zeide spreker: Hierbij bied ik U aan een uit zilver vervaardigd model van de „Snip", als blijvend aandenkend van Alk- maars burgerij aan den tocht naar West- Indië in December 1934. (Daverend applaus). Ook bood spreker aan de aanwezigen op het podium het traditioneele Alkmaarsche kaasje aan. Na de prachtïg-vertolkte redé van dén heer Grondsma nam onder luid applaus Siem him-self het woord Siem dankt. Toen ik, aldus spr., een dezer dagen met de „Colombia" binnenkwam, hoorde ik, d'at er 2 Juli een huldiging zou plaats hebben in Alkmaar. Laat ik u bekennen, dames en hee- ren, dat ik toen zeer bedenkelijk gekeken heb. Ik ben geen man van huldigingen, ik verdien ze niet, want wat ik tijdens den tocht naar West-Indië heb gedaan, was niets meer dan m ij n p 1 i c h t. Ik voelde me vanmiddag in den trein hier heen benauwder dan boven den Oceaan, maar thans, nu ik in uw midden ben en zoo spontaan door u allen ben gehuldigd!, vind ik 't toch fijn, dat mijn vrouw en ik gekomen zijn. Er zal waarschijnlijk geen Alkmaarder te vinden zijn, die zóó gelukkig is als ik. Ik ben trotsch op het welslagen van den tocht naar de verre West, omdat hierdoor West- Indië dichter bij het moederland' is gebracht Dat ik daar als Allernaarder aan heb mogen medewerken, vond ik heerlijk. Wat er in mijn verdere levensloop ook zal gebeuren, Alk maarder wil ik blijven, in hart en nieren. Het geluk doorstroomt mij te veel, dan dat ik op de juiste wijze mijn dank aan allen zal kunnen vertolken, maar ik kan u de ver zekering geven, dat deze avond voor mij tot een onvergetelijke is geworden. Na deze oprecht gemeende woorden had den de heer en mevr. v. d. Molen, die zich in den nis met de diverse familieleden had den opgesteld, een applaus in ontvangst te der C. Jonker) zongv Alkmaar's kinderkoor (o.l.v. Nico Snel) bracht „Wij Alkmaarsche kinderen" ten ge hoore. Onder leiding van mevr. Offenberg werd door het Alkm. Revue-gezelschap een dans „De groote vlucht" uitgevoerd, welke zich getuige het enthousiaste applaus in dé algemeene en verdiende belangstelling mocht verheugen. Tenslotte zong het Alkm. Dubbel mannen- kwartet „Zang en Vriendschap" (dir. C. Jon- keH de „Feestwals". Doordat de directeur, de heer Poll, van de gymnastiekver. „Turnlust" verhinderd was langer aanwezig te zijn, kon helaas deze ver- eeniging niet aan het programma medewer ken. En toen eindelijk het nachtelijk uur reeds bedenkelijk naderde, betrad de heer de Haas nogmaals het podium en bracht in zijn slot woord harte'ijk dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen avond. De huldiging van Siem v. d. Mo.en zal in de annalen van Alkmaar geboekstaafd staan als een van de prettigste gebeurtenis sen, welke er in den loop der jaren neen plaats gehad en het moet 'n ieder tot voldoe ning stemmen, dat met aller medewerking Siem v. d. Molen een hulde heeft gehad, wel ke hem door ieder Alkmaarder van harte gegund was en waaraan ndereen, die daar gisteravond aanwezig was, nog lang in pr t- tige herinnering zal blijven denken. Zoo heeft Alkmaar dan den marconist van de Snip een hulde gebracht, zooals dat slechts zelden voorkomt in onze Victorie- stad. Doch als 't aan éen bereid moest worden, dan was het wel aan hem, die als oud-Alk- maarder naam gemaakt heeft in de lucht vaart. Dat is thans geschied en we zijn tevreden: meer dan dat. Een gezellig souper besloot dit alleszins geslaagde feest. EEN AARDIG SNAPSHOT van Siem van der Molen en zgn vrouw, vergezeld van den heer de Haas, in het rgtuig, dat hen door Alkmaar's straten reed. DE K 18 OP 11 JULI TE SOERABAJA. Radiogesprek met minister Deckers. De K XVIII is uit Fremantle vertrokken. De onderzeeër zal op 10 Juli te Banjoewangi aanloopen voor het afhalen van de mail, zoodat de opvarenden deze vóór hun aan komst te Soerabaja zullen lezen. De K XV111 wordt op den llden Juli te 7 uur aan het lichtschip Soerabaja verwacht. De minister van defensie zal waarschijnlijk op 11 Juli te 19.40 u. een kruisgesprek houdwi met den commandant van de K XVIII, welk gesprek in geheel Nederland en Indië hoorbaar zal zijn, daar de NïROM en de PHOHI het zul len omroepen. Eventueel zal ook de aan komst van de K XVIII des avonds naar Hol land worden gerelayeerdi BUZIAU DRIE MAANDEN IN GIPSVERBAND. Leelijker gevallen, dan men dacht. Naar de Telegraaf omtrent den toestand van Buziau verneemt heeft het Röntgenon derzoek uitgewezen dat de verwonding van ernstiger aard is dan men oorspronkelijk heeft gedacht. Vooral de massage welke in het begin is toegepast blijkt absoluut ver keerd gewerkt te hebben. Het za! noodig zijn dat Buziau nog drie maanden in gipsver band in het ziekenhuis blijft. Buziau, de populaire revue-artist in zijn jubileumrevue „Met vlag en wimpel". Waterpolo. D A.W—V.Z.V. 0—4. Een verdiende overwinning van de Velzenaren. Zoo heeft dan D.A.W. gisteren haar 3e en zeer belangrijken competitiewedstrijd te gen V.Z.V. uit Velsen gespeeld, en met 4—0 verloren. Ondanks dezen nederlaag heeft het spel van D.A.W. ons ditmaal beter voldaan dan de beide vorige keeren. Het was voor haar dan ook zeer jammer, dat scheidsrechter Bronkhorst (Heemstede) zeer vele onjuiste beslissingen in haar nadeel gaf, welke het wedstrijdverloop danig beïnvloed hebben Een dergelijke uitgesproken meerderheid, als de cijfers zouden doen vermoeden, had „Velsen" dan ook niet; technisch waren ze D.A.W. zeer zeker de baas, maar in snelheid deed de D.A.W .ploeg niet voor haar tegen stander onder. Thans de wedstrijd. De opstelling van D.A.W. is als volgt: A. D. Imhülsen. A. v Ooyen P. Koorn H. Caarls A. v. Beek P. Leenheer J. Hoedjes. Onmiddellijk na het uitzwemmen bemach tigt V.Z.V. de bal, in de D.A.W.-gelederen heerscht nog eenige verwarring, verschillen de spelers van V.ZiV. liggen ongedekt, de bal belandt tenslotte i bij den vrijliggenden linksbuiten en na een handige schijnbewe ging schiet deze hard in (0—1). Een zeer fraai doelpunt. Na dit doelpunt ontwikkelt zich een zeer snel spel, met V.Z.V. als de gevaarlijkste, een tweede doelpunt, van zeer dichtbij ingeschoten, volgt dan ook spoedig. Thans komt D.A.W. los, na zelf een V. Z. V. aanval te hebben onderbroken, onder neemt v. Ooyen een zeer snelle rush, en be sluit deze met een goed .geplaatst schot, dat echter uitstekend door den V.Z.V.-keeper ge stopt wordt. Verschillende D.A.W.-aanvallen worden om onbegrijpelijke redenen door den scheidsrechter onderbroken; een speler van D.A.W. en een van V.Z.V. worden tegelijker tijd uit het water gestuurd. Nogmaals weet V.Z.V. het net te vinden (0—3), en dan fluit de scheidsrechter half time. Na de rust eenzelfde snel spelbeeld. Kort achter elkaar worden Hoedjes en Caarls uit het water gestuurd, zoodat D. A. W. thans met 5 tegen 7 man speelt. Een doelpunt is dan ook het onvermijdelijke gevolg. (0—4) Met onveranderden stand komt dan het einde. Dames polo-wedstrijd: D.A.W. I —Kroosduikers I (Westzaan) 5—0. Zooals het D. A. W. dames-zevental gis terenavond speelde, speelde het zeker een klasse beter als het vorige seizoen. Het com bineeren was zeer goed, en de verdiende overwinning is dan ook toe te schrijven aan het werk van den heelen ploeg, welke bo vendien door de opname van mejuffrouw de Carpentier (ex-H. P. C., Heemstede) ge ducht versterkt is. o.a. Hebben de D. A. W.- dames een uitstekende kans op het kam pioenschap. Direct na het begin redt Hanny Carpen tier in een lastige situatie, geeft door aan Jopie Oostwouder, en via Willy Pezie, zien we het eerste doelpunt scoren. (1—0). Willy Pezie moet wegens een 2 Meter-fout het water verlaten. Ondanks haar nunjorie- ke minderheid vergroot Jopie Oostwouder haar voorsprong. Na de rust blijven de D. A. W.-dames het doel van de tegenpartij bestoken, waarvan 2 doelpunten van Willy Pezie het gevolg zijn, het vierde met een zeer goed schot. Bij de enkele Kroosduikers uitvallen beheerscht de D. A. W. achterhoede gemakkelijk de si tuatie. Tenslotte doelpunt Eli v. d. Berg nog éénmaal na zeer goed combinatiespel en snel vrij zwemmen, zoodat met den stand 50 het einde komt. De opstelling was a. v.: T. v. Beek A. Hoed H. de Carpentier J. Oostwouder T. v. Sluis E. v. d. Berg W. Pezie Westzaan II—D.A.W. III. Het derde zevental van D. A. W. deed het in Westzaan beter, het wist een alles zins verdiende 3—0 overwinning uit het wa ter te slepen. Na aardig combinatiespel werd reeds na enkele minuten door Piet Cloeck de leiding genomen Zeer duidelijk demonstreerden de adspiranten, dat snelheid bij poloën een eer ste vereischte is, zoodat even voor rust een vlug doorgegeven bal van Wijers, na snel opzwemmen van Dick Imhülzen keurig in het net geplaatst kon worden. Na den rust werd in dezelfde opstelling gespeeld en het was weer door hetzelfde combinatiespel van dit duo, dat de derde goal gemaakt werd. Wij zeggen niet te veel als wij dit zevental de aangewezen kam- pioens-pretendenten van den tweede klas kring voorspellen, mits met hetzelfde ent housiasme en goede verstandhouding verder de competitie ingegaan wordt. Bravo adspi ranten De opstelling was als volgt* J. Romar T. Gilles L. Biskanter T. Weyers P. Cloeck J. Ooyevaar D. Imhülzen. HEDENAVOND HALF ACHT i ENTREE 20 CENT. JONGENS 10 CENT. z n 47. Langelot trok in alle stilte zijn jasje aan en met tweetjes gingen ze naar buiten, de straat op. „Waar ga je naar toe?", vroeg Langelot. „Ginds naar dien heuvel", antwoordde de kaars, „daar kunnen we de maan veel beter bereiken", 48. Toen de kaars boven op het topje van den heuvel stond, keek hij heel verwaand naar boven en zei tegen de maans „Zeg eens vriend, je hoeft niet zoo'n verbeelding te hebben. Een kaars geeft in m'n kamer meer liebt dan zes manenl

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 18