DIT HET PARLEMENTAIRE LEVEN. wat een pijn.' AKKER.CACHETS 1s H FJ thétrtandtek Smaakloos ouwel-omhulsel om troéua *j poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 stuks slechts 50 cent. lecu&dek te--viitr Ui?'; JCiuist en Wetenschap ithaakeuAciek L "ëÊiL M m m k k feuilleton EVAARLIJK SPEL wm k mm k Wk WM m k KAMERBEWAARDER. Neem daar nu toch eens een paar "AKKERTJES" voor en lot Uw ver bazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen, want AKnER-C ACHETS helpen uitstekend bij Rheumaliek, Rheumalische zenuwpijn, Lendenpijn Spit, Spierpijn, Gevatte Koude, enz. Wat is een wandelbewijs. 1 i I i s H i iS 3 a T Hf m S i S fm fjj IS i üf i i i i 11 lü i 12 IS iü s 1 iü ÉËI Éii k j f H SÉ (Wordt vervolgd' L. Een uiterst-belangrijke functie in het ambtelijke en parlementaire leven is die ▼an Kamerbewaarder. Ik heb dikwijls op een departement bij den Kamerbewaarder van den Minister gezeten, wachtend tot Zijne Excellentie mij zou ontvangen. Dan zag ik m'n oogen enooren den kost, en dan genoot ik van de manier, waarop de Kamerbe waarder den in- en uitgaanden meneer behandelde. Alleen Ministers en hooggeplaatste ambtenaren hebben eén Kamerbewaar der. De rest heeft een bode. Een Kamerbewaarder is wanneer hij althans beantwoordt aan de eischen van z'n delicate beroep een diplomaat. Hij kan niets en hij kan alles. Hij taxeert u met één blik. Als de Minister alléén is en de Kamerbewaarder be weert, dat hij geen kans ziet u toe te laten, ga dan maar naar huis. Maar is de Minister in conferentie en de Kamer bewaarder heeft zin u toegang te ver schaffen, dan komt ge er. De Minister, die de wenschen van zijn Kamerbewaar der weerstaat, moet nog geboren wor den. Hij wordt nooit geboren. Een Kamerbewaarder is, wanneer hij eenigen staat van dienst achter den rug heeft, een vat vol geheimen. Gelukkig dat Kamerbewaarders gewoonlijk geen literatoren zijn, die memoires gaan schrijven, want menige staat zou op z'n grondvesten dreunen. Als zij het deden, zoudt. u eens wat zien. Want een Kamer bewaarder hoort alles, letterlijk alles. Hij loopt den heelen dag bij den Minister in en uit, en als hij maar twéé zinnen opvangt, heeft hij vrijen tijd genoeg, om do rest er, met z'n vlugge verstand, bij te maken. Er is dan nog een duister punt, dan gaat hij eventjes naar binnen met een boodschap, en vangt wel weer genoeg op. Denk u eens even in, hoeveel en wélke geheimen de Kamerbewaarder van Minister van Karnebeek en diens op volgers te torsen heeft gehad, over „Ne derlandBelgië!" Ai my! Laat ons de Kamerbewaarders in eere houden. Zij zijn de zuilen van den vrede, want één woord, één ontsluiterd ge heim en het is mis. Kamerbewaarders blijven, Ministers gaan. Vandaar dat Kamerbewaarders het Vraagt ooki „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, ens.Werken zacht. klappen van de zweep al vrij gauw ken nen Ik heb het al meer gezegd: als er eer eens een crisis is, moet men een Ministerie van Kamerbewaarders vor men Men zal eens zien hoe perfect het gaat. Kamerbewaarders hebben een ziel. Ik acht het noodzakelijk, dit zeer stellig te cojstateeren, want hun aangezichten zoude 1 het niet verraden, die zijn ge woonlijk,roerloos, onbewogen, stijf als perkament Een boek met zeven zegelen. Ook het Parlement heeft zijn Kamer bewaarders. Waar hooren zij beter bij dan juist bij die Kamers? ilun taak is gewichtig. Ze zijn de ceremoniemeesters van de p. elementaire bruiloft. Zie b.v. de Twee de Kamer. De vergadering wordt ge opend op een wenk van den Kamerbe- v\r.arder, die precies weet „als ze er zijn". Er wordt gestemd op een wenk van den Kamerbewaarder. Soms zelf wordt ook de affaire gesloten op een wenk van den Kamerbewaarder, aange zien alsdat „ze er niet zijn". De Kamerbiwaarder heeft de leiding van het geheel. Hij houdt een oogje op den voorzitter, op den griffier, op alle leien en op het publiek. Hij blijft altijd kalm, zelfs in de meest hachelijke oogen- blikken. Alleen een gedekt hoofd op de tribune kan een explosie bij hem doen ontstaan. Verder niets. Op de meest hartstochtelijke momenten, die ik mee maakte, was er altijd één die zoo nuchter b.eef als schoon water: de Kamerbe waarder. Een goed Kamerbewaarder heeft het innige besef dat het zonder hem niet gaat, dat het zonder hem een janboel zou zijn, en hij heeft gelijk. Een bruiloft zonder ceremoniemeester is een heksenketel, en het zijn in het leven juist de aller-kleinste dingen, die gwi verzorgd moeten worden. Als op het moment suprème in een tooneelstuk de e'octricien het vertikt, is alles mislukt, en staat de grootste acteur machteloos. Wanneer in het Parlement de Kamerbe waarder niet voor de duizend-en-één- kleinigheden zorgt, wordt het een boere- kermis. En dat zou vooral tegenwoordig gevaarlijk zijn, nu we zooveel zusjes hebben. Te kijken „ofze-er-zijn" is een van de voornaamste functies des Kamerbe waarders. Wanneer in de Tweede Kamer 50 leden de lijst hebben geteekend, kent hij nog slechts één hoop in z'n leven, één hartstocht, één zielsbegeerennum mer 51. Gewoonlijk blijft dit nummer angstig-lang weg. Het is iets mysteri eus, maar nummer 51 laat altijd veel langer op zich wachten dan No. 49, of No. 34, of No. 12. Als er gestemd moet worden, dient wederom de Kamerbe waarder het veld te gaan verkennen. Zijn operatieterrein is dan de garderobe. DóAr telt hij de hoeden. Heeft hij er 51 geteld, dan t-dt hij niet verder, maar springt op als een jongv gems, en geeft, op den dorpel der vergaderzaal staande, den voorzitter het sein: veilig. Maar zijn er géén 51 hoeden, dan komt hij als een geknakte rabarber-steel bij den presi dent terug. Het is eens gebeurd, dat de Kamerbe waarder, bij een stemming, precies 51 hoeden telde. Veilig! seinde hij. Maar toen tr géstemd werd, bleken er s'echts 50 leden aanwezig. De trein de railleerde en de Kamerbewaarder had een stuip. Den volgenden dag: weer een stem ming. Wéér telde de Kamerbeaarder 51 hoeden. Wéér bleken er slechts 50 leden aan de stemming deel te nemen. De r.an werd ziek. Zijn reputatie kreeg een knak. Vooral toen zich kort daarop het noodlottige feit ten derde male voor deed. Toen riep de Kamerbewaarder, in alle stilte, den Raad der Boden bijeen om te onderzoeken. En toen bleek, dat er een afgevaardigde was, die altijd z'n hoed op z'n nummer in de kleedkamer hing, om den schijn te wek ken of hij aanwezig was, maar die dan (met een ander hoofddeksel op) uit kuieren ging. „De man met den dubbelen hoed zoo werd hij voortaan fluisterend ge noemd had haast het leven van een eerbaar Kamerbewaarder vergiftigd- Het érgste voor een Kamerbewaarder vind ik, dat hij beleefd m< et zijn tegen alle Kamerleden. Hij is het met een si alen gezicht. En hij draagt dit kruis als een man. D. HANS. Onze Vijfde Juni-opgave. Welke Vermenigvuldiging? Deze som was niet moeilijk, mede doordat er eenige varianten mogelijk waren. Eén van de goede oplossingen laten wij hieronder volsen: 49283 7165 246415 295698 49283 344981 3531126% Ook zijn b.v. 48297 X 3165 of 48296 X 3175 goed. Toekenning Jnni-prijs. Bij 't controleeren der lijst bleek dat de Juni-prijs a 2.50 is gewonnen door mej. L. v. Ossenbruggen, Emmastraat alhier, met 130 p. (en vijf goede Juni-op- Icssingen). Deze prijs is vanaf Maandag bij onze Administratie af te halen. Stand der hoogstgeplaatsten volgende week. Onze Nieuwe Opgave. (No. 1 der Juli- serie). Iets voor de rekenliefhebbers. Wel puzzelaars stelt U eens voor een getal van zeventien cijfers, allemaal éénen. Wij zullen U niet de buitenge woon zware taak opleggen om te onder zoeken of dit getal deelbaar is of niet. Genoeg zij het U mede te deelen dat er ijverige cijferaars zijn geweest, die het wel onderzocht hebben en deze hebben ten slotte gevonden, dat het getal wel deelbaar is. ('t Kan in twee factoren ontbonden worden) Omdat er nu onder de geregelde lezers van deze rubriek zulke cijferliefhebbers zijn, wilden wij hun voor ditmaal vragen: Hoeveel is 1342986 van een getal bestaande uit 17 éénen? 2071723 De moeilijkheid is alleen geen enkel cijfer- foutje te maken. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 12 Juli 12 aan den Puzzle Redacteur van de Alk- maarsche Courant. U denkt misschien, waarde lezer, aan een document als een rijbewijs! Maar zóóver zijn wc gelukkig nog niet met de wettelijke beper kende bepalingen in ons land: loopen en wandelen zijn nog altijd vrij, tenminste wanneer men even de duizenden bordjes „Streng verboden toegang" wegcijfert. Vrijheid is dus ook op wandelgebied maar een betrekkelijk iets, want wanneer U straks de vrije natuur intrekt en wilt gaan dwalen over eenzame paadjes op de hei of onder de koele schaduwen van de hoog oprijzende hoo rnen, dan vormen al die „Verboden toegang"- aanduidngen maar al te dikwijls onover komelijke hinderpalen. Wij wi'lcn gaarne aannemen, dat practisch overal vrije wandeling toegestaan zou zijn, wanneer alle menschen zich buiten even keu rig en beschaafd gedroegen als gij dit pleegt te doen. Maar aangezien ook hier de goeden met de kwaden moeten lijden, worden auto matisch de natuurvrienden onder de wande laars de dupe van hen, die takken plegen af te rukken, hekken te beschadigen, picnicrom- mel achter te laten, enzoovoorts. Het zijn deze laatsten, die aansprakelijk gesteld moe ten worden voor al die belemmeringen, die de mooiste deelen der natuur en de fraaiste wan delparken en landgoederen tot verboden ter rein hebben gestempeld. Maar nu „lijden" alleen de „kwaden". De Koninklijke Nederlandsche Toeristen bond A.N W B die zooveel gedaan heeft om de natuur te ontsluiten en die sinds zijn op richting op alle mogelijke wijzen ijvert ora het toerisme in eiken vorm, dus ook het wandel- toerisme, te bevorderen, heeft al lange jaren 't vraagstuk van den „verboden toegang'be studeerd. Af en toe slaagde de A.NAv.B. erin om ten behoeve van zijn wandelwegen den toegang tot een bepaald landgoed of af gesloten gebied voor Bondsleden heropend te krijgen. Elders werden, al dan niet tegen be taling, toegangsbewijzen afgegeven, terwijl bepaalde eischen gesteld werden Wie deze niet nakwam, zag zijn toegangsbewijs inge trokken worden. Dit was in menig opzicht een verbetering Maar voor elk terrein had men een af zonderlijke kaart noodig en van een meer uil- gebreide toepassing van dit toegangsbewij- zensysteem was geen sprake. Het werkte inci denteel. Na langdurige en herhaalde confe renties, na een ingewikkelde voorbereiding mocht het gelukken met zeer vele eigenaren van landgoederen e d. een uniforme regeling te treffen. Deze is zoodanig, dat „het kaf van het koren gescheiden kan worden": niet langer behoeven de goeden met de kwaden te lijden. Met bijna 200 eigenaren van landgoederen of beheerders van afgesloten terreinen heeft de A.N.W.B. nu een regeling gemaakt. Al deze personen erkennen een door den Toeris tenbond afgegeven „Wandelbewijs". Die eene kaart geeft dus toegang tot al die terreinen. Niet langer moet de toerist van het kastje naar den muur loopen om tientallen verschil lende kaarten te bemachtigen niet langer ■Él mm ui behoeft hem de moed in de schoenen te zin ken en eveneens is de vrees uitgebannen, dat de menschen, die zooveel moeite moesten doen, tenslotte maar liever afzagen van hun voornemen om te gaan wandelen. De regeling komt hierop neer, dat de aan vrager een bedrag van enkele guldens als waartx>rg stort, welke som gelds hem te zijner tijd terugbetaald wordt, wanneer er geen gerechtvaardigde klachten zijn binnen gekomen. Vóór het wandelbewijs verstrekt kan worden, pleegt de A.N.W.B. overleg met de betrokken eigenaren of tegen de afgifte geen bezwaar bestaat; dit vordert tijd, zoodat men in het algemeen eerst verscheidene weken na de aanvrage zijn wandelbewijs kan ontvangen. Personen, die zich misdragen, worden van de regeling uitgesloten. De A.N W.B. neemt tegenover de betrokken eigenaren een zekere verantwoordelijkheid op zich de wandelbewijshouders moeten zich hiervan wel bewust zijn, evenals van het feit, dat deze welwillende regeling onmiddellijk zal ver vallen, wanneer er Klachten binnenkomen. Ons Nederlandsche volk heeft nog wel eens den naam van baldadig te zijn thans wordt een goede gelegenheid geboden te be wijzen, dat deze naam onverdiend is. Wij ver trouwen dan ook, dat iedereen daartoe zal willen medewerken. De A.N.W.B. heeft bijna 200 prachtige landgoederen voor den wan delaar weten te ontsluiten zorgt gij nu, dat de hekken niet andermaal (en dan na tuurlijk: definitief!) op slot gaan. En voor alles rookt niet in bosch of hei! MANNENKOOR „PRO ARTE". Men schrijft ons: „Naast het reeds bestaande vrouwenkoor „Pro Arte" het officieele-ensemble voor Hedendaagsche muziek is heden opge richt een klein select mannenkoor van onge veer 24 zangers. Ook hier zal het gaan ora, de beoefening der schoone, verheven kerk muziek der 14de-, 15de- en 16de eeuw, de glansperiode der koorzang, terwijl daar naast hedendaagsche werken van Neder landsche componisten uitgevoerd zullen wor den. De dirigent Jac. Jansen bereikt hiermede dat op eventueel te geven officieele concer ten te Amsterdam en den Haag ook werken voor gemend- en mannenkoor uitgevoerd zul len kunnen worden. Dit kleine mannenkoor zal stellig trach ten de reeds gevestigde reputatie van het da meskoor spoedig te evenaren, de oprichting ervan is beslist voor Alkmaar van uitzon derlijk muzikale beteekenis". Wanneer dit mannenkoor dezelfde hoogte bereikt zal hebben, die het dameskoor nu reeds heeft, zal een gemeng-ensemble gefor- meerd zijn waarmede Jansen belangrijke uit- voeringen zal kunnen geven. A. K. Probleem 552. H. Lies. 8 7 6 5 4 3 2 1 abcdefgh Tweezet. Oplossing 1 Pc5. Eindspel 898. Th. C. L. Kok. i mm 4 i abcdelgh Wit aanzet-remise. Haalt wit op a8 dam, dan krijgt zwart twee dames en wint zonder moeite; om de latente kracht van pion b5 en c7 te benutten speelt men 1. a8P glD 2. La7 (dreigt Pb6+ b.v. 2h2 2. Pb6f Ke8. 4. Pc8 hlD 5. Pd6f Ke7 6. c8D. Remise. Na 6 Kd6?? 7. Dc7 mat Zwart kan echter spelen: 2.Dg8 speelt wit nu 3. Pb6f Ke7 4. Pc8t Kd7 dan is t paard gepend.) Nu echter is de patstelling mogelijk 3. b6. Deze patstelling kan opge heven worden, doch dan ontstaat geen winst voor zwart. Eindspel 899. Th. C. L. Kok. abcdelgh Wit aan zet-remise. Duidelijk is dat g3 gespeeld kan worden en wit pat staat als P en b pion van 't bord verdwenen zijn. Dadelijk Pb5 kan niet wegens Lb5, c8D De2+ enz. Daarom eerst: 1. Ldlf Kd3 (gedwongen gaat zwart naar de b lijn, dan ontstaat een witte dame met schaak). 2. Pb5 (Na Lb5 kan nu wel dame gehaald worden en na 2. Tb5 is de diago naal van de L. versperd en kan zwart geen schaak geven; hierdoor kan wit de patstelling bereiken, aldus: 3 Lh4 Tbl 4. b8D Tb8 5. g3 pat. Niet eerst 4. g3? wegens 4. La4 en 5. Ldl mat. De volgende partij werd gespeeld in de laatste ronde uit het tournooi te Moskou op 14 Maart 1935. De notities zijn naar die van de W.S. Wit dr. Em. Lasker, Zwart V. Pirc. Siciliaansche partij. 1. e4, c5; 2. Pf3, Pc6; 3. d4, cd4; 4. Pd4, Pf6; 5. Pc3, d6; 6. Le2, e6; 7. 0-0, a6; 8. Le3, Dc79. f4, Pa5. Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 75) „Beoordeel haar niet te hard. De admi raal en ik kennen haar heele geschiedenis. Vraag haar om die ook aan u te vertellen", zei de geheime agent met een voor zijn doen ongewone vriendelijkheid. Guy wendde zich tot Valda en stak zijn arm door de hare. „Veeg je oogen af en ga mee", zei hij. Furber keek naar hen en barstte plotse ling in lachen uit, maar er was geen vroo- lijkheid in dien lach. „Neem me niet kwalijk, maar het is be slist grappig. Jullie tweeën gaan daar weg als een paar geliefden. Hallam, je bent een uitmuntend acteur en ik maak je mijn com pliment. Ik zou 't gezicht van den baron wel eens willen zien als hij achter de waarheid komt... Valda, ga je weg zonder mij goe den dag te zeggen? Misschien zien we el kaar nooit meer terug", zeide hij verwij tend. „Goeden dag", zei ze machinaal. Guy bracht haar naar buiten en riep een taxi aan. Gedurende den rit naar Cavendish- street spraken ze weinig. Hallam had ge noeg om over te denken. Het kwam hem onmogelijk voor dat dit mooie meisje naast hem een Duitsche spion zou zijn, maar toen hij begreep dat het waar moest zijn, schoof hij een weinig van haar af. „Haat je me, Guy?" fluisterde ze. „Laten we wachten met praten tot we thuis zijn", antwoordde hij. Nu eerst kwam hij op het denkbeeld, dat hij een gelegenheid had om zich vrij te maken. Niemand zou het hem kwalijk kun nen nemen als hij weigerde een Duitsche spion te trouwen. Zijn hart klopte bij het denkbeeld dat hij vrij zou kunnen zijn. Dan zou hij over een uur of twee naar Stella kun nen gaan en een paar woorden zouden hen weer bij elkaar biengen. Zijn oogen ont moetten die van Valda vol wanhoep en vol smeeking en hij schaamde zich over zich zelf. Zoodra de taxi stil stond, opende ze de deur en liep vlug de trappen op. Hallam volgde haar langzaam en ging de zitkamer binnen, die leeg was. Met een diepen zucht ging hij zitten en nam zijn sigarettenkoker uit zijn zak. Het was degene, die Valda hem gegeven had en hij staarde er eenige oogen- blikken naar. „Arm meisje", mompelde hij. In de aangrenzende kamer lag Valda op bed. Ze schreidde niet meei, maar haar oogen stonden bedroefd en hooelous. Tever geefs trachtte ze moed te vatten voor wat er komen ging, want htt volgende uur zou over haar toekomst beslissen. Eindelijk stond ze op en opnieuw ontwaakte de hoop in haar hart. Ze zou Guy de waarheid ver tellen en zich aan zijn genade overgeven Na een vluchtigen blik in den spiegel ging ze langzaam naar de zitkamer. Guy sprong op en ze beduidde hem dat hij naast haar op den divan moest gaan zitten. „Mijnheer Furber had gelijk. Ik ben al een tijdlang agent in den Duitschen gehei men dienst. Ik begrijp wat je denkt, maar wil je je oordeel opschorten tot je mijn ver haal gehoord hebt?" Haar lippen waren droog en Guy haalde een glas water voor haar „Dank je'zei ze dankbaar. „Je hebt zeker gehoord van mijn vader?" „Ja, de admiraal heeft het me verteld". „Dan hoef ik dat niet nog eens te doen Ik heb hem nooit gekend, maar mijn moe der neb ik heel lief gehad. Ze leefde maar voor één doel: zijn dood te wreken. Ze over tuigde mij er van dai ik geen kwaad deed met haar te helpen. Heusch, ik heb nooit begrepen wat ik deed, totdat ik lief kreeg. Toen maar dat weet je. Ik heb alles ge daan wat ik kon om Engeland te helpen. Hoewel ik het haatte en verlangde om vrij te zijn, werkte ik toch voor jou land". „Wist de admiraal dat je voor Duitsch- land hebt gewerkt?" „Ja, mijnheer Sylvester ook". Ze stond op en ging voor hem staan, haar gezicht vol hartstocht en smeeking. „Vergeet niet, dat ik nog heel jong was, weinig meer dan een kind, toen ik begon Tracht het te begrijpen en vergeef het me. Laat me niet in den steek, liefste Jouw liefde is al wat ik heb. Als ik die niet heb, zal ik sterven. Ik ben eerlijk tegenover je geweest, behalve in dat ééne. Ik was van plan je dat later te vertellen. Ik zweer je dat het zoo is Ik zou het niet voor je geheim hebben kunnen houden". Guy was diep ontroerd door haar smeeken en terwijl zij sprak, voelde hij, dat hij zich onmogelijk vrij zou kunnen maken door haar op te offeren. Valda keek hem met pijn lijken angst aan en het scheen bijna of ze zijn gedachten kon lezen. „Guy" en de kreet kwam uit het diepst van haar ziel. Ze sloeg haar armen om hem heen en snikte tegen zijn borst. „Lieveling, verlaat me niet. Als je het doet, ga ik naar de maan. Ik zal dan zelfs aan den baron vertellen wat ik gedaan heb". Bij deze woorden duwde hij haar weg en zij begreep wat ze gezegd had. „Ik meende het niet. Wat er ook gebeurt, ik zweer je dat ik je niet zal verraden. Ik zweer het bij de nagedachtenis van mijn moeder. Ik wou niet dreigen. Ik wist niet wat ik zei. Vergeef me, lieveling". Haliam's verdriet was zeker even groot als het hare en hij trachtte rechtvaardig te zijn „Laten we een paar dagen nemen om er over na te denken", zei hij eindelijk. „Dat beteekent, dat je van plan bent me op te geven", riep ze in wanhoop. „Neen, maar ik heb tijd noodig om na te denken" „Je zult blij zijn als je van me af bent. Dan kun je met Stella trouwen", riep ze driftig. „het is alles zoo plotseling gebeurd. Jij bent eerlijk jouw deel van de overeenkomst nagekomen en als het mogelijk is, ben ik ook van plan je trouw te blijven. Valda, je zoudt toch niet met me willen trouwen als ikje haatte?" „Ik kan je niet laten ze klagend. „Ik zal morgen terug komen. Ik kan niets meer zeggen". „Laat me niet in spanning. Beslis nu, al is het ook om mij weg te sturen", smeekte zij. „Neen. Ik wil tegenover ons beiden eerlijk gaan", jammerde nu zijn. Ik zal morgenochtend zoo vroeg moge lijk komen". „Dag Guy, lieveling. Probeer goed over me te denken. Ik zal geen rust hebben voor je terug bent. Bedenk wat het voor mij be teekent ik ben heel alleen op de wereld Ik heb alleen jou". Hij maakte zacht haar armen los, kuste haar op het voorhoofd en spoedde zich weg. Hij liep naar Ryderstraat. In de eerstvol gende uren moest hij over zijn geheele toe komst beslissen. Het was mogelijk zijn ge- luk Stella te grijpen en tochkon hij dat wel met een gerust geweten doen? Hij had zich met Valda verloofd op voor waarde, dat zij zijn land zou helpen en dat had ze zoo goed gedaan, dat er niets op viel aan te merken. Als hij weigerde haar te trouwen en als reden aanvoerde, dat zij een Duitsche spion was geweest, was dat excuus dan eerlijk of gebruikte hij het maar om zichzelf schoon te wasschen? Het was waar, dat zijn gevoelens voor Valda zeer veranderd waren. Hij had geen hekel aan haar, maar zijn genegenheid voor haar was verminderd. Hij vond de gedach te hinderlijk, dat hij haar in zijn armen "ad gehouden en een vrouw, die een spi°n was geweest, met passie had gekust Boven dien was zij de dochter van een Engels man en ze had tegen haar eigen land werkt. Toch gevoelde hij wel medelijd met haar. "Uver een paar dagen ben ik op dacht hij met voldoening. zee

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10