Agenda JBinnenland. yicovinciaal 'flieuws Slad en Omgeving. Weecéecicht GROOTE HITTE TE NEW-RORK. AMERIKA EN HET ABESSIJNSCHE CONFLICT. BRUTALE DIEFSTAL. Te Parijs. JOSE LAVAL. Huwt in Augustus. MET DE HANDEN IN EEN GRASMACHINE. Zeven vingers afgerukt. BERGEN Schoolfeest te Bergen. Een vogel ze. ie de boerderij in het donker. Algewezen één candidaat. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van y 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8, eerste hoofdnummer Jack Payne and his Band (muz.); 2e hoofdnummer Slachtoffers der wetenschap, hoofdrollen Fay Wray en Ralph Bellamy. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag avond, hoofdnummer De blinde vliegenier (rom.-sens.), hoofdrollen Myrna Loy en Ga- ry Grant. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag en Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Voor de vrijheid van zijn volk (sens.), hoofdrol Richard Barthelmess. Toe- gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half acht, hoofdnummer Snel heidsmaniakken (sens.), hoofdrol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Eskimo-film (natuur). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 6 Juli. 7.30 uur, op het terrein Verberne aan den Westerweg, openluchtvergadering N. S. B.; vier sprekers, orkest en zangkoor. Zondag 7 Juli. 12 uur, Gem. Sportpark, distrfctsfeest Ned. Arbeiders Sportbond. Feest van de V.V.V. te Hensbroek; volks spelen, gemaskerd bal. Maandag 8 Juli. 8 uur, café Central, jaarvergadering Coöp. Alkmaar U. A. Dinsdag 9 Juli. 8 uur, vereenigingsgebouw Heul 3, leden vergadering A.A.VV. H1TLER HOUDT INSPECTIE. Hitier heeft gistermorgen, begeleid door generaal Goering het regiment „Generaal Goering", dat bij Zerpenschleuse aan den straatweg Berlijn—Prenzlau te Berlijn opge steld stond, geïnspecteerd. Nadat het gemo toriseerde regiment voorbij Hitier gemar cheerd was, bracht Hitier een bezoek aan de woning van Goering en zijn gemalin, Ka- rinhall op de Schorfheide. Te New-York is gisteren de tot nu toe hoogste temperatuur van dezen zomer gere gistreerd. Ete thermometer wees om twaalf uur 87 graden. In de gisteren gehouden kabinets zitting heeft de Amerikaansche staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Gordell Huil, mededeeling gedaan van 't beroep van Abessinië op de Ver. Staten. Opdat niet door een vertraging van eenige weken in de Europeesche hoofdsteden onzekerheid zou kunnen ontstaan aangaande de houding der Amerikaansche regeering, heeft pre sident Roosevelt beslist, dat het standpunt der Ver. Staten spoedig openbaar zal worden gemaakt. EENIGSZINS OVER TIJD. Bijna 86 jaar, najiat hij gepost was, is dezer dagen een brief afgeleverd door de posterijen in N'ittenau, een klein dorpje in de Pfalz. Op 26 September 1849 schreef een Duit sche soldaat, Peter Peppel geheeten, die met zijn regiment op manoeuvres was nabij Aschaffenburg, een vroolijken brief aan zijn familie, die in Wetzelhof, even buiten Nitte- nau woonde. De brief arriveerde in goede orde in Nittenau, waar de herbergier hem zorgvuldig tusschen den deurpost schoof, teneinde hem door te zenden naar Wetzelhof. De brief glipte evenwel een gat van den muur binnen en bleef daar wachten op zijn bestelling, die thans, 86 jaar later, wel niet meer zoo dringend noodig zal zijn. INSPECTEUR DER GENDARMERIE DOODGESCHOTEN. In Oostenrijk. Twee jongelieden, die behoorden tot de or ganisatie van Jong-Communisten hebben in den afgeloopen nacht te St. Ruprecht aan de Raab in Stiermarken een inspecteur van de gendarmerie, die hen wilde arresteeren, neergeschoten. De inspecteur was op slag dooif E>e communisten vluchtten en verscho len zich in een boerenwoning. Het huis werd echter spoedig omsingeld en een kort vuurge vecht ontstond. Toen de communisten net hopelooze van hun verzet inzagen, maakten zij door pistoolschoten een eind aan hun leven. WOLKBREUK ONDERMIJND SPOORDIJK. Sneltrein verongelukt; 24 gewonden. In het plaatsje Bainville in Mon- tana is de spoordijk door een zwa- ren wolkbreuk overstroomd.. Dien tengevolge is een sneltrein van de Great Northern Railway ontspoord en in een sloot gestort. Hierbij werden 24 reizigers gewond, waar van eenigen ernstige kwetsuren bekwamen. In een drukke winkelstraat tusschen de Opera en de Beurs te Parijs waren in het koffieuur drie glazenwasschers bezig met het lappen van de ruiten van een juwelierszaak. De lieden hadden de geheele uitrusting van hun bedrijf bij zich en trokken in 't geheel geen aandacht. Terwijl echter twee hunner heel kalm aan hun werk bleven wist de derde, onder dekking van een houten plank, die zij hadden meegebracht in den winkel te komen en voor ongeveer 300.000 francs aan edel- steenen en broches buit te maken. Vervolgens gingen zij doodleuk een glaasje bier drinken in een naburig café. Hun gereedschap, lieten zij achter. Sindsdien zijn zij spoorloos ver dwenen. Pas toen de juwelier na den lunch in zijn zaak terugkeerde werd de inbraak ge merkt. Tot dusverre is echter nog geen spoor van de dieven gevonden. Wel zijn vele vin gerafdrukken op de ruiten achtergebleven. DE OVERSTROOMINGEN AAN HET VIERWOUDSTEDENMEER. De overstroomingen van bet Vierwoud stedenmeer aan de Reuss nemen in 'hevigheid toe. Bij Luzern is het meer op verscheidene plaatsen buiten de overs getreden. Het wa ter drong in de kelders binnen en de aanleg steigers der booten staan gedeeltelijk onder water. Aan het zuidelijk deel van 'het meer is de toestand het ernstigst. Het autoverkeer moet hier om het dorp heen worden geleid, daar de dorpsstraat overstroomd is. Een lotel nabij het meer staat tot aan de eerste verdieping in het water. Te Brunnen aan de Axenstrasse zijn groote oppervlakten van de Mueta-delta tot aan de Westelijke zijde van de badplaats in moerassen herschapen. Het water van het meer staat al tot aan den straatweg. De Reuss heeft zoowel waar hij in 'het Vierwoudstedenmeer stroomt als daar waar hij het verlaat, door overstroomingen groote verwoestingen aangericht. Bij de samen vloeiing van de Kleine Emme en de Reuss bij Emmebrueeke ten Zuiden van Luzern staat alles onder water, evenals bij Perlen. Het huwelijk van juffrouw José Laval met graaf René de Chambrun zal vol gens de Intransigeant in Augustus vol trokken worden en wel in het geboorte- gebied van haar vader, Auvergne on de bezitting van Chateldon, waar zij haar eerste levensjaren heeft doorgebracht HET NIEUWE DUITSCHE WETBOEK VAN STRAFRECHT. Bescherming van den dienstplicht, van het verkeer, van de NSDAP; meer vrijheid voor de rechters. De thans textueel gepubliceerde wet tot wijziging van het wetboek van strafrecht, dat op 1 September a.s. van kracht wordt, behelst naast de door Duitsche rijksmin. dr. Frank reeds gepubliceerde nieuwe elementen, nog een reeks belangrijke en actueele bepa lingen. In de eerste plaats worden de bepalingen inzake overtreding van den dienstplicht en de weerkracht opnieuw geredigeerd. Wie voor vervulling van den actieven dienstplicht of met verlof na vervulling van den actieven dienstplicht zonder toestemming het rijksge bied verlaat wordt gestraft met 'n gevange nisstraf van 1 tot 6 maanden. Bovendien zijn eerestraffen en boeten mogelijk. Ook de po ging is strafbaar. Wie een Duitsch soldaat tot desertie brengt of hem die vergemakke lijkt wordt gestraft met gevangenisstraffen van minimaal 3 maanden en in bijzonder ernstige gevallen met tuchthuisstraffen tot 10 Jaar. Dezelfde straf staat voor degenen, die een Duitscher werft of naar wervers brengt voor den legerdienst van een buitenlandsche mogendheid. Wie zich zelf opzettelijk door zelfverminking enz. ondeugdelijk maakt tot vervulling van den dienstplicht wordt ge straft me! een gevangenisstraf niet beneden een jaar Wie middelen van de weermacht of installaties van de Duitsche weermacht be schadigt, of vernielt, krijgt een gevangenis straf van minimaal een maand, in bijzonder ernstige gevallen kan hij veroordeeld worden tot levenslange tuchthuisstraf of ter dood Een nieuw delict is het in gevaar brengen van het algemeen. Dit begrip wordt inge voerd bij de nieuwe redactie van het wetboek van strafrecht in de bepalingen inzake in ge vaar brengen van het spoorwegverkeer, de scheepvaart of de luchtvaart. Het begrip be- teekent een in gevaar brengen van lijf of le ven, zij het ook voor één ennkele persoon of van belangrijke materieele waarden, die in vreemden eigendom zijn, of welker vernieti ging een vergrijp tegen het algemeen wel zijn vormt Wie dus de veiligheid van het bedrijf van een spoorweg, een draadbaan, de scheepvaart of de luchtvaart in gevaar brengt wordt gestraft met tuchthuisstraffen tot 10 jaar, in bijzonder ernstige gevallen met le venslange tuchthuisstraf of ter doodveroor- deeling. Voor benadeeling van de bedrijfszekerheid van een tram worden gevangenisstraffen en in bijzonder ernstige gevallen tuchthuis straffen bepaald. Wie in het openbaar de NSDAP hare af- deelingen, insignes of vlaggen, haar kentee- kenen of ordeteeker.en beschimpt, of kwaad willig en met overleg verachtelijk voorstelt, wordt met gevangenisstraffen gestraft. Der gelijke daden worden vervolgd op bevel van den rijksoorlogsminister, die dit bevel geeft in overleg met den plaatsvervanger van den Fuelirer. De strafbepalingen voor ontucht van man nen zijn verscnerpt tot tuchthuisstraf tot 10 jaar. Nieuw is een bepaling betreffende bescher ming tegen boschbranden. Wie bosch-, heide- of veenbranden veroorzaakt door verboden rooken,wegwerpen van brandende of smeu lende voorwerpen enz. wordt gestraft met gevangenisstraf tot 3 maanden en neven- straffen. Nieuw is ook het strafbaar stellen van misbiuik van automaten, waarop straffen gesteld zijn tot een jaar gevangenisstraf. Voorts wordt bepaald, dat met gevange nisstraffen tot 2 jaar gestraft worden diege nen, die bij ongelukken of algemeen gevaar of nood geen hulp biedt, ofschoon dit vol gens het gezonde volksgevoel zijn plicht is. De bescherming van de jacht en visscherij wordt versterkt en het onbevoegd dragen van uniformen, evenals het opgeven van een valschen naam worden strafbaar gesteld. Een speciale wet tot wijziging van de wet op de rechtspraak maakt de positie van rech ter en officier van justitie vrijer dan tot dus verre. VEREEN'GING TOT VEREENVOUDIGING VAN ONZE SPELLING. Hedenmiddag hield in het Americain-ho- tel te Amsterdam de vereeniging tot vereen voudiging van onze spelling een algemeene vergadering, tijdens welke prof. dr. C. G. N. de Vooys een rede hield over: „Het ver zet tegen de nieuwe spelling", waarin hij het volgende zei: Elke eenigszins ingrijpende spellingswij ziging zal op verzet stuiten. Dit stuiten is bestemd voor de eeuwigheid. De taalkundi ge vindt dit verzet op psychologische gron den volkomen begrijpelijk. Even duidelijk is evenwel, dat de stoornis niet van blijvende aard is: zoodra de nieuwe woordbeelden ge wend raken, worden de oude min of meer aanstootclijk. De eigenlijk spellingsveranderingen zijn de hoofdzaak niet, zeggen de tegenstanders. Erger is de afschaffing van de buigings-n, waardoor de taal wordt aangetast. Intusschen is het verzet geconcentreerd in de z.g. Nationale Vereeniging, die de pre tentie heeft voor „orde en eenheid" te strij den. In die vereeniging, aldus spreker wer ken tegenstrijdige motieven. Zeer veel aanhangers, zich beroepend op de motiveering van prof. Huizinga, willen de bestaande spelling en de traditioneele ge slachtsregeling ongewijzid handhaven. Met de leuze: „voor orde en eenheid" vaart men dus onder valsche vlag, want op den ouden grondslag is geen nieuwe orde meer te be reiken. De Nationale Vereeniging eischt, dat de regeering op haar besluit terugkomt en de nieuwe spelling weer verbiedt, omdat de meerderheid van het Nederlandsche volk er tegen gekant is. Dit is een onbewezen bewe ring, afgezien van het luidruchtig verzet in kleinen kring is van die verzetsbeweging weinig gebleken. Integendeel. Er valt een toenemend gebruik van de nieuwe spelling te constateerenbij groote handelszaken, wa renhuizen, modezaken, bioscopen, midden- standsvereenigingen, coöperaties, vakvereni gingen, de schoolbladen, de dagbladen en vakbladen van de Arbeiderspers, de vrijzin nig-democratische pers, groote uitgevers en tal van particulieren van allerlei stand. Te rugkeer tot den ouden toestand is onmoge lijk. Een poging daartoe zou inderdaad tot de grootste verwarring aanleiding geven en allerminst geschikt zijn om de „eenheid" te herstellen. Niet in achterwaartsche, maar in voorwaartsche richting, aldus riep spreker uit, moet de nieuwe eenheid gezocht worden. Dit moet de regeering reeds ingezien heb ben, toen het besluit genomen werd om de nieuwe spelling bij het geheele onderwijs in te voeren. Als loutere proefneming zou dit onverantwoordelijk zijn geweest. De conse quentie is dus, dat de regeering zal volgen. De geleidelijke omkeer is voor een goed deel al voltrokken. De regeering heeft het in de hand het tempo belangrijk te versnellen. Be dachtzame Nederlanders, die nu op het voorbeeld van de regeering wachten, zouden dan eerder hun aarzeling overwinnen en nu reeds medewerken om in het algemeen be lang den overgangstijd zoo veel mogelijk te bekorten. Toen gistermiddag de 20-jarige J. K. te Breda, in dienst bij de gemeente beplanting aldaar, bij werkzaamheden in het park Valkenberg een grasmachi ne over de afrastering wilde tillen, sloeg plotseling de motor van de machine aan. K. kwam met beide handen tus schen de machine, waarbij hem vier vingers van de rechterhand en drie van de linkerhand werden afgerukt. Hevig bloedend werd de ongelukkige naar het St. Ignatius-ziekenhuis overgebracht. Naar Bolivia. De heer G. Broersma vertrekt den 16e de zer per s.s. „Alkmaar" naar Bolivia (Zuid Amerika) en treedt als mijningenieur in dienst bij de Company Minera de Oruro (Tinmijnmij). Onze plaatsgenoot de heer J. Rampen, volontair ter gemeente-secretarie alhier, is Vrijdag geslaagd voor het examen ter ver krijging van het diploma gemeente-admi nistratie. Donderdag had het jaarlijksche school feest plaats der drie laagste klassen der openbare lagere school. Hoewel het 's morgens flink regende, was het 's middags, toen de kinderen om één uur in de school samenkwamen droog. Al spoe dig brak het zonnetje door en werd het een uitgezochten dag voor een dergelijk feest, warop de kleinen zich al weken lang had den verheugd. Onder de hoede van onderwijzers, onder wijzeressen en eenige dames en heer en, die zich vrijwillig beschikbaar hadden gesteld, werd in een lange rij twee aan twee naar het tramstation gemarcheerd, waar Bergen's Harmonie stond opgesteld en haar tonen lus tig liet hooren. Per tram werd naar Alkmaar gereden en vandaar per boot naar Schoorl dam gevaren, alwaar een wandeling werc gemaakt naar een speeltuin. Hier konden de kinderen naar hartelust spelen en zorgden begeleiders en begeleid sters dat het spelen zonder eenige stoornis plaats had. Ondertusschen werden de klei nen onthaald en smaakten de boterhammen en limonade zeker lekkerder dan thuis. Vervolgens werd per autobus naar ca ie Duinvermaak gereden, waar de kinderen konden genieten van de verschillende attrac ties in den speeltuin, 't Was zeer te prijzen, dat er zooveel dames en heeren waren, dat bij iedere vermakelijkheid een of meer oude ren stonden om te zorgen, dat ieder zijn beurt kreeg en om ongelukken te voorkomen. Na nogmaals getracteerd te zijn werden de kleintjes wederom in 't gelid' opgesteld en met de Harmonie, die de geheele reis had meegemaakt, voorop, togen ze dankbaar en voldaan naar de Hertenkamp, waar de stoet werd ontbonden en de ouders hun kinderen in ontvangst namen Dank zij de goede voor bereiding onder de leiding van den heer Beets en de vele zorgen van de diames en heeren, was het een zeer geslaagde dag, waarvoor de ouders dankbaar zijn en waar aan de kinderen nog langen tijd met vreugde aan zullen terugdenken Doordat een vogel met volle kracht te gen de electrische leiding, loopende vanaf een aan den Kpgendijk staande paal naar de boerderij van den heer S. vloog, knapte de electrische draad bij de paal af, tengevolge waarvan de geheele boerderij van het net werd afgesloten. De vogel liet zijtn leven erbij: Door de zorgen van het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf werd de aansluiting nog den zelfden avond hersteld. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermiddag te twee uur is op de Mient te Castricum een man, komende achter een orgel vandaan, ernstig aangereden. Niet uit kijken voor het oversteken is hiervan de oor zaak. De geneesheer dr. Leenaers, die in de >uurt woont, was oogenblikkelijk er bij om de eerste hulp te verleenen. Deze achtte noodig, dat hij direct naar het ziekenhuis te Alk maar werd overgebracht. De man heeft een zeer ernstige beenfractuur opgeloopen en is aan handen en hoofd verwond. De man is vermoedelijk een zekere J. W., thuis behoo- rende in een logement op de Kloosterstraat te Beverwijk. Hij kon, blijkens een briefje in zijn tasdhje van verkoopartikelen, zeer slecht spreken. OPBRENëGST COLLECTE. De collecte voor het Fonds voor den Gewa- penden Dienst (Fonds voor oud-militairen) heeft in deze gemeente opgebracht de somma van 61,48V2. REPETITIES MANNENKOOR VOCAAL ALKMAAR. Deze nieuwe vereeniging, onder leiding van Nico Snel, begint haar repetities Maandag a.s. te 8 uur in Paviljoen Kin- heim. De opgave van leden is buiten gewoon groot geweest. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. Voor het concert te geven door de Arbel- ders-Muziekvereeniging „Excelsior" direc teur de heer G. Anderson, op Zondag 7 Juli, des avonds van 8 tot 10 uur in den Stedelijken Muziektuin, luidt 't programma als volgt: 1. Flight to India (Indië Vlucht) Marsch Alph. Dreissen. 2. Die Beide Blinden Ouverture E. H. Mehul 3. Amour Tzigane (Zigeuner liefde) Suite de Valses sur Popera Frans Léhar. 4. Le Trouvere (De Troubadour) Fantasie Verdi. arr. Bouchel. Pauze. 5. Les Cloches de Corneville (De Klokken van Corneville) Fantasie sur L' operette Eug. Roux. 6. Penelope Ouverture M. W. Petrie. 7. La veuve joyeuse (Het jolige weeuwtje) Fantasie sur 1'operette Frans Léhar. 8. Finale. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Juli is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. TOELATINGSEXAMEN R. K. LYCEUM. Bij de op 1 en 4 Juli j.1. gehouden toe latingsexamens van het R. K. Lyceum te Alkmaar slaagden: (voor de eerste klasse): Gerard Boekei, Fritz Conijn, Oscar van Campen, Adrianus Henneman, Veronica Henneman, Johannes Hui- berts, Anna Jacobse, Herbert Kersse- makers, Theodorus Koesen, Theodorus Koopman, Miep van der Kuip, Johannes de Lange, Johannes L'Ortye, Hermanus vai Mierlo, Elisabeth Pels, Hendrikus Pijnenburg, Maria Schouten, Johannes Seelen, Emile Wagenaar, Muus Weder, Henricus Ypma, Franciscus Netten, Jo hannes de Wit, allen te Alkmaar; Ferdi- nand Berentzen en Jacobus Druiven te Bergen; Willem Hopman te Bergen aan Zee; Alida Arendsen, Johannes van Lunen en Florentius Twisk, allen te Castricum; Petronella Bos te Egmond aan den Hoef; Johannes Kuilboer te HH.Waard; Theodorus Bolten te Heiloo- Alida Bos en Jacoba Luyckx, beiden té Hoorn; Elisabeth Peters te Medemblik- Hendricus Kuilboer te Oudorp; André Dankers en Johannes Settels te Schagen- Flip Pinxter te Schoorldam; Augustinus Dekker te Uitgeest; Catharina Koot te Warmenhuizen. Afgewezen werden 3 candidaten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bi'.t. Hoogste barometerstand 769.0 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 740,9 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 7 Juli Matige later afnemende westelijke tot noordwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt enkele regenbuitjes; iets koeler. Weeroverzicht. De depressie in het Oostzeegebied begint aan den westkant op te vullen. In Noorwe gen stijgt de druk regelmatig. Het drukver- val nam over ons land af doch blijft in het Oostzeegebied nog groot. In Denemarken en in oost-Europa stormt het nog uit noord-west tot west. Terwijl gisteren in centraal-Europa zomerhitte heerschte, wordt deze warmte thans door de koelere luchtmassa's uit het noorden teruggedrongen, wat op veel plaat sen, vooral in oost-Duitschland, gepaard ging met zware regens. Luchtdrukdalingen over Spanje tasten den hoogen druk boven de Golf van Biscaye aan de zuidzijde aan. Door de drukstijgingen in het noorden ia het zwaartepunt van het gebied van hoogen druk in het westen bezig zich naar het noor den te verleggen. In de eerstvolgende etma len zal het weer nog buiïg blijven met be trokken lucht, niet warm en met koele nach ten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.50 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 7 8.02 8.26 4.21 434 8 8.46 9.10 4.55 5.10 9 9.36 10.01 5.36 5.57 10 10.31 11.00 6.25 6.55 11 11.38 7.29 8.08 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 7 8.05 8.29 4.33 4.46 8 8.49 9.13 5.07 5.22 9 9.39 10.04 5.48 6.09 10 10.34 11.03 6.37 7.07 11 11.41' 7.41 8.20 NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Op den in Mei gehouden zangavond werd in beginsel besloten in de maand JuH een zangavond te houden in dien Muziektuin. Gezien de bescheiden geldmiddelen der afdeeling en het groote risico aan een open lucht-demonstratie verbonden, heeft het be stuur besloten van het houden daarvan af te zien. De geldmiddelen behoeven dringend ver sterking en daarvoor is in de alleereerste plaats noodig uitbreiding van het ledental, dat in den loop der jaren aanzienlijk geslon ken is. Het bestuur richt dan ook langs dezen weg tot de leden een krachtige opwekking kt eigen kring werkzaam te zijn tot het aanwer ven van nieuwe leden; als ieder lid één nieuw lid aanbrengt, kan de afdeeling het winter seizoen aanvangen met honderd leden onge veer. De contributie bedraagt slechts 1.25 per '■"-daarvoor krijgt men zeven zangavonden. Helpt het bestuur in zijn pogen de vaan van Volkszang hoog te houden, het gaat hier om een cultureel belang. Ad lot GESLAAGD. Bij het gisteren te '-Gravenhage gehouden examen voor gemeente-administratie slaag de de heer C. Russcher, alhier. WEL BELANGSTELLING. i'ij dag Is door den ontvanger der registratie te Den Helder bij openbare inschrijving verpacht het recht tot het verkoopen van verschillende artikelen zooals drink- en rookwaren ansicht kaarten enz. bij het monument op den afsluitdijk voor 1935. Lr waren 40 inschrijvingen. Hoogste was de heer S. H. Conijn te Hippolytue- hoef voor 1568. EINDEXAMEN R.H.B.S. TE ALKMAAR. Voor het eindexamen afdeeling A C" znn geslaagd de heeren H. J. Boulonoia, £L Erdtaieck, C. P. Nap, J. P. Nouwen P d i .P" ^aa'en de dames H. F**!-. A P«ek, E. Wessels en A. Zeiler.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2