Agenda Stad w Om £aaisie A JCeck éi School JlediLïzaken WeecAeeidtt ycevitidaaf lïi&uws Begrafenis J. Zody. Toespraken van oud-burge- ~s- ter Wendelaar en wethouder Bonsema. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. 16-JARIG MEISJE ONTVOERD. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Min. Gelissen eere-voorzitter.( AUTO'S VLIEGEN OP ELKAAR. Vijl gewonden nabij Baarn. DE AARDBEVINGEN IN JAPAN. Een oliicieel overzicht. WAPENS IN BESLAG GENOMEN? Alarmeerende berichten en tegenspraken. HEILOO. Vertrokken personen. HET AAN DEN GROND LOOPEN VAN DE „CONSTANT". Kapitein 14 daden geschorst. ALKMAARmCKEI BERGEN Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bi o s c o p e n. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Das Lied der Sonne (hum. zangspel), hoofd rol Lauri Volpi. Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Peter, Paul en Nanette (hum hoofdrol Hermann Thimig. Toegang eiken leefijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag avond, hoofdnummer Die Englische Heirat (rom.); hoofdrollen Renate Muller en Adèle Sandrock. Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag en woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Vijf vroolijke vrouwtjes (kom.) Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half acht, hoofdnummer Quo Vadis? (hist.-rom.), hoofdrol Emil Jan- nings. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 14 Juli. 2 uur, wielerbaan Alkmaar, wedstrijden (o.a. 60 K.M. koppelwedstrijd). 2.30 uur, Sted. Muziektuin, meeting van ,,Buracprop"; twee spreker, muziek, decla matie. 8 uur, Muziektuin, concert onder leiding van Corn. Jonker. 2.45 uur, Ter Coalster te Heiloo, buiten dag V.C.J.C.; opvoering twee leekenspelen, volksdansen, zang. DE OP DEN HELDERSCHEWEG AANGEREDEN ARBEIDER. Naar wij vernemen is de toestand van den heer Hopman, die Woensdag op den Helder- scheweg door een auto werd aangereden en naar het St. Elisabeth-ziekenhuis werd over gebracht, naar omstandigheden goed. Een Röntgenfoto heeft geen inwendige breuken aangetoond. Onder groote deelneming heeft hedenoch tend om half twaalf op de Isr. begraafplaats te Wassenaar de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den neer J. Zody, stenograaf bij de Staten-Gene- raal en gedurende meer dan 25 jaar bij den gemeenteraad van Alkmaar. Onder de tal rijke aanwezigen merkten wij op den minis ter van financiën mr. P. J. Oud, den oud-dir. der stenografische inrichting der Staten-Ge- neraal, den heer G. J. Goedhart, den heer Groote, den heer H. J. Jansen, dr. W. v. Endt, inspecteur M.O., prof. mr. dr. A. C. Josephus Jitta, mr. W. C. Wendelaar, oud burgemeester van Alkmaar, vertegenwoor digers van de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging, van de federatie Groote en van de grafische inrichting der Eerste en Tweede Kamer, als mede vele collega's. Het gemeentebestuur van Alkmaar werd vertegenwoordigd door wethouder Bonsema en den loco-secr. mr. Veendorp. Met den stoet kwamen mee de directeur van de stenografische inrichting C. v. d. Berg en het Tweede Kamerlid w. Drees. va de plechtigheid in het Reinigingshuis, waar de leeraar, de heer Dwinge, sprak naar aanleiding van Numeri 20, werd de kist naar de groeve gebracht. Aan het graf sprak namens de federatie Groote de heer W. Drees. De heer Bonsema herinnerde eraan, hoe in Alkmaar het werk van den heer Zody door den gemeenteraad werd gewaardeerd en boe men daarvan bij zijn ambtsjubileum heeft doen blijken. Ook sprak nog de oud-burgemeester van Alkmaar, mr. Wendelaar, die de verdiensten van den overledene schetste en verzekerde, dat hij aan het persoonlijk contact met den heer Zody de meest aangename herinnerin gen bewaart. Van de vele bloemen noemen wij die van het gemeentebestuur van Alkmaar, de fede ratie „Groote" en van het bestuur van den Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging. DE KAASMARKT. De kaasmarkt stond heden wel in het teeken van het toerisme. Onze stad wa6 vol met touringcars en auto's. Om elf uur concentreerde een groote menigte zich bij de Mientbrug en op den Voor en Zijdam om het steekspel van de Ruitertjes en den hoornblazer van den Waagtoren gade te slaan. De nog niet afgewerkte bestrating van den Voor dam leverde een groote hinder nis op. Het komt ons voor, dat men hier bij een andere werkverdeeling gemakke lijk gereed had kunnen zijn. Volgens het 1> stek moet de aannemer het werk 20 Juli opleveren. Bovendien heeft hij nog recht voor het geheele werk op 7 regen dagen, zoodat er van een te late opleve ring geen sprake is. Dit alles neemt echter niet weg, dat de bestrating van den Voordam in orde had kuunen zijn. Het aantal personen, dat op de markt een of ander artikel aan de bezoekers tx .cht kwijt te raken, reemt dermate toe, dat het hinderlijk gaat worden. Wij zijn van oordeel, dat ook het belang van deze kieine kooplieden er door gebart zal worden, wanneer deze verkoop wat meer op de Mier.t en Houttil geconcen- tieerd wordt. CORN. JON KER'S JAARLIJKSCHE TUINCONCERT. Zondagavond a.s. geeft de heer Corn. Jonker met al zijn vereenigingen een concert in den Muziektuin. Een avond met voor elk wat wils. In de allereerste plaats krijgt men te hoo- ren zijn groote gemengde koren als het Vrij zinnig Hervormd Zangkoor, „Zanglust" van Koedijk, en het Schoorl's Gemengd Koor, welke laatste zal uitvoeren de twee liederen waarmede het zoo'n groot succes kort gele den te Zand voort heeft behaald. Het zoo bekende Alkmaarsch Dubbel Man- nenkwartet „Zang en Vriendschap" zal zich doen hooren in de aantrekkelijke feestwals „Aufforderung zum Tanze", met begeleiding van een klein strijkorkestje. Corn. Jonker's koorklassen zullen verschil lende liedjes zingen en o.m uitvoeren „De Bloemencantate" met als soliste mej. Netty Wijn; terwijl het Alkmaarsch Knapenkoor de harten van de toehoorders weer zal verwer ven. Ten opzichte van den kinderzang kun nen wij gerust zeggen: „goede waar behoeft geen krans". Aan het slot der uitvoering zal het dames koor „Half Vijf" een bloemendans met zang uitvoeren, met welk nummer het reeds zoo veel succes heeft geoogst. Het programma zal ca. kwart over tieni geëindigd zijn. Daarna zal de uitstekende Band van den heer v. d. Brink en dè zijnen de danslustigen volop gelegenheid geven in de mooie waranda van de Muziektuin een dansje te maken. Deze jaarlijksche uitvoeringen van Jon ker's vereenigingen hebben steeds een zeer groote belangstelling en ook a.s. Zondag zullen ongetwijfeld velen zich opmaken om te genieten van een mooi programma in den prachtigen tuin. KINDERFEEST T.O.G. Zooals gebruikelijk, zal bovengenoemde speeltuinvereeniging uit het „Tienenwal- kwartier" Zaterdag a.s. weder voor de kin deren van 6 jaar en ouder een boottocht naar Schoorl organiseeren. Ongeveer een 350 kin deren zullen dien middag zich naar harte lust in de Schoorlsche duinen en bosschen kunnen vermaken onder de beproefde leiding van tuincommissie en bestuur, die moeite noch tijd ontzien hebben om dezen dag voor de kinderen te doen zijn, ééne waarop zij lang met genoegen zullen terug zien. Het misdeelde jongetje van de school voor buitengewoon lager onderwijs, die het school feest niet heeft meegemaakt, is voor dien dag de gast van T.O.G. De boot vertrekt vanaf de Bierkade ongeveer twee uur en de terug komst is bepaald op 9 uUt aan de Handels kade. Voor de kleine kinderen van 3 tot 6 jaar zal Dinsdag een feestje in den tuin worden gehouden. ONTSLAG-AANVRAGE BURGEMEESTER VAN BOVENKARSPEL. De burgemeester van Bovenkarspel, de heer W. C. van Breda, heeft wegens hoogen leeftijd eervol ontslag uit zijn ambt aange vraagd. DE BURGEMEESTER VAN TEXEL VRAAGT ONTSLAG. Burgemeester W. B. Oort heeft tegen 1 October a.s. ontslag aangevraagd als burge meester van Texel. Hij is dan ruim 10 jaar als hoofd dezer gemeente in functie. Hij werd op 18 Aug. 1925 bij K. B. tot burgemeester van Texel benoemd en op 1 Sept. 1925 in den raad als zoodanig geïnstalleerd. De aftredende heeft vooral zeer veel gedaan voor de bevordering van het Vreemdelingenverkeer in deze ge meente, o.a. kwam de Jeugdherberg op zijn initiatief hier tot stand. Dat zijn arbeid op dit gebied niet zonder succes is geweest blijkt wel uit de enorme toename van 't aantal bezoekers in deze gemeente, vooral in de laatste jaren. FOLDERS. Van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ontvingen wij een aardig foldertje, door Klomp en Bosman's drukkerijen te Rotterdam op keurige wijze uit gevoerd. Dit foldertje met aardige kiekjes van het Zeeuwsche land en het Zeeuwsche leven, wekt onwillekeurig het verlangen om met dit be langrijke Nederlandsche gebied kennis te ma ken of de kennismaking te hernieuwen. Naar ons wordt medegedeeld, kunnen belanghebbenden zich voor het bekomen en inleveren van een aanvraag voor een kosteloos rijwielbelastingmerk voor het belastingjaar 1935/36 vervoegen bij den assistent-dienstgeleider der directe he la,tingen en accijnzen te: Obdam, Wijk A no. 9, op Donderdag 18 en 25 Juli en 1 Augustus 1935 van 7.30 tot 9 30 uur (nieuwe tijd), voor wat bet- treft de inwoners van de gemeenten Hpnsbroek, Obdam en Spanbroek Avenhorn op Dinsdagen 23 en 30 Juli 1935 van 8—10 uur n.m. ter gemeente secretarie te Ursem, voor wat betreft de inwoners van de gemeente Ursem. Een kosteloos merk wordt alleen ver- s'rekt als voldaan wordt aan de volgen de vereisch ten: le. De aanvrager moet hoofd van een gezin zijn. 2e. De aanvrager moet niet aangesla gen zijn of worden in de Rijksinkomsten belasting. 3e. De aanvrager moet het rijwiel voor zijn beroep of bedrijf noodig heb dij hebben. Inplaats van het gezinshoofd kan door j ('eze een ander lid van het gezin worden aangewezen, mits deze het rijwiel noodig h..-eft voor zijL beroep of bedrijf en dat gezinslid evenmin als het hoofd van het gezin in de Rijk6inkomstenbelasting is of wordt aangeslagen (Ongecorrigeerd.) TREINONTSPORING TE HAARLEM. Hedenmiddag te omstreeks kwart over twee is op de spoorlijn HaarlemAmsterdam na bij de werkplaats der Ned. Spoorwegen, welke vlak bij het station ligt, een dieseltrein bij het rangeeren uit de rails geloopen Daarbij is een mast van de electrische ge leiding omver gereden, met het gevolg dat deze dwars over de spoorbaan is komen te ligen. Hierdoor is het treinverkeer ter plaat se in beide richtingen volkomen gestremd. Het treinverkeer van Rotterdam is derhalve verlegd en loopt thans over Uitgeest en Zaandam en omgekeerd, hetgeen aanzienlij ke vertraging met zich meebrengt. Onmidelijk is een aanvang gemaakt met de opruimingswerkzaamheden, welke waar schijnlijk geruimen tijd in beslag zullen nemen. Uit Bruck in den Oberpfalz (Dtl.) wordt gemeld, dat toen de 16-jarige Margarete Wiendl, die met haar ouders op een boerderij tusschen Bodenwoehr en Bruck woont, met haar moeder naar de weide wilde gaan om gras te snijden op den weg plotseling een uit Bruck ko mende auto stil hield, waaruit een man sprong die het meisje in den wagen duwde. Nog voor de verschrikte moeder iets had kunnen doen ging de auto er met groote snelheid met het meisje van door. Tot nog toe ontbreekt elk spoor van de ontvoerders. Naar wij vernemen, heeft de minister van economische zaken prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen het eere-voorzitterschap aanvaard van de eenige maanden gele den door een aantal fabrikanten in het leven geroepen nationale propaganda- commissie voor Nederlandsch Fabri kaat. Tot dusver maakte de heer Gelis sen deel van deze commissie uit. Omstreeks middernacht heeft op het kruispunt Oranjeboom op den Rijksweg nabij Baarn een ernstige autobotsing plaats gehad tusschen twee auto's, waarbij vijf personen werden gewond. Op genoemd punt kwam een auto uit de richting Hil versum in botsing met een uit de richting Amsterdam komende auto. Beide auto's werden volkomen ver nield. De bestuurder van den wa gen, S. uit Hilversum, bekwam zéér ernstige verwondingen. De be stuurder van de auto uit Amster dam, de 9ergeant-vlieger V. d. H. uit Soesterberg, werd eveneens ernstig gewond. In zijn auto zaten twee sol daten, die hij even tevoren had op gepikt. Eén van hen, een zekere F. uit Amsterdam, bekwam ernstige ver wondingen. De tweede werd met een hoofdfractuur opgenomen. Alle gewonden zijn vervoerd en opgenomen in het ziekenhuis te Baarn. De toestand van S. baart veel zorg. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Hedenmorgen ontspoorde een locomotief van een goederentrein op den spoorweg Geldermalsen—Den Bosch nabij Waarden burg. Door de ontsporing, die bij een wis sel plaats vond, werden beide hoofdsporen versperd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het treinverkeer had eenige ver traging. Uit het officieele overzicht om trent den omvang van de aard beving van gisteren in Japan blijkt dat de haven van Sjimi- soe, in het bijzonder de kade muren en de opslagplaatsen, ernstig beschadigd is. Tot nog toe heeft men officieel opgaven gekregen van twaalf dooden en 190 gewonden. Er werden 150 huizen vernield en 470 bescha digd. Ongeveer 6000 huizen lie pen lichte beschadigingen op. De materieele schade bedraagt ongeveer 12 millioen yen. Het verkeer in de haven van Sjimisoe kon hersteld worden en ook de zender van Sjizoeoka werkt weer Een levenemidde- lenvoorraad voor 3000 personen is beschikbaar gesteld. De Parijsche „Petit Parisien" weet te mel den, dat de politie aldaar gister bij een onge veer 50-jarig handelaar, die verklaart wapenen naar het buitenland uit te voeren, 350 Mauser geweren in beslag heeft genomen. De socialistische „Populaire" deelt mede dat de politie twee vrachtauto's met kisten vol revolvers in beslag heeft genomen. De eene auto wilde zijn lading lossen in het tiende, de andere in het zeventiende district, bij welke gelegenheid de revolvers in beslag zouden zijn genomen. Volgens het blad waren de wapens voor de „Croix du Feu" bestemd. Van de zijde van de prefectuur van politie worden deze berichten tegengesproken en wordt ontkend, dat in twee Parijsche arrondis sementen wapens in beslag zijn genomen. In waarheid is er niets anders gebeurd dan dat de politie bij een huiszoeking in een uitdragerij tusschen een hoop oud roest 350 Mauser geweren heefTgevonden, die vermoedelijk uit den wereldoorlog afkomstig zijn en geheel on bruikbaar waren. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL. Bevorderd van de eerste tot de tweede klasse i E. D. Bakker, Wa. Baretta, J. J. Berkhout, Ch Ja Blaauboer, P. Boeke, G. C. Donia, J. H Eyssen, Ma. Eikelboom, J. de Graaf, A. IJsels, Ae. Keuning, P. J. de Lange, Ma Ra Lcots, R. W Meyer, Ny. Aa. Meulink, H. J. Pabbruwe, W. Poeze, J. C. de Reus, J. A. Roukens, D. J. Saai, J. H. Slikker Ma. La La. Slikker, R. v. Vliet, Ny. J. Vonk, D. v. d Zaken, F. N. Badenhuizen, T. Beek, J. H. Bos, P. B. Bruin, Ea. Ja. Carels, I. van Don selaar, D. A. Imhulsen, H. Keetbaas, H. C. Kirkenier, A. Kwantes, Ma. Leestemaker, H J. Lichtebeld, Ha. de Moor, E. G. Oostinga, Ja. Ga. Otter, Ny. Ca. Rem, Aa. Pa. Smit P. C. Timmerman, J. Tuyn, J. Wagenaar, H. Withaar, R. J. Zwaan Bevorderd van de 2e tot de 3e klasse: A. C. Andriese, J. J. van Dijk, P. de Frenne, P. Gootjes, S. A Holzmüller. J. H. Krayenhoff v. d. Leur, Ch. Ma. Kramer, Eh. van Lith, W. G. Meyer, Th. M. Ruygrok, A. J. Slikker, Ca. Teeling, Aa. Aa. Voorthuysen, P. G. de Wit, Da. Bakker, Da Ja Bartelds, F- A. v. d- Berkhof, Ga. Ga v. d. Berkhof, Me. Boersma, H. J. Bos, Ch. W. Böttger, J. W. Crefeld, W. J. Crevecoeur, Ca. Duin- meyer, G. Groot, Ja. Ha. Ypelaan, J. C. Leeflang, Ma. Ja. v. der Linden, A. Nouwen, D. H. Poutsma, Eh. Siekerman, K. S. Slin ger, L. J. W. Walraven, Ea. Ca. v. der Worp, A. W. Zabel, J. Balder, J. de Boer, R. Bossert, Ja. Ga. Brandse, C. v. Diggelen, Ja. Ca. Faber, Eh. de Haze—Winkelman, P. Jes, P. Koster, Ma. Aa. Kwantes, A. Nouwen, Je. Oostwouder, P. Schoorl, W. C. Setten v. der Meer, A P. B. Strubbe, K. A. Vermeulen, Ja. Pa. Visser, A. J. v. der Wei den, J. H. Wiese. Bevorderd van de derde tot de vierde klasse: G. Boseert, A. P. Brouwer, W. v. d. Eyk, G. J. v. Gelder, W. P. Ingenegeren, A. A. Jansen, P. J. Keyman, G Kostelijk, J. Kwantes, Ja. Ma. Meyer, Ja. Ca. Mets, M. Nol, J. Noorman, H. de Raat, Eh. Riem, R. H. Snel, Aa. van Veen, Ae. Verwer, A. P. v. Amstel, J. W. v. Buren- Lensinck, J. van Hees Ma. Helsdingen, J. N. Joustra, Ga. Ca. Kaan, Aa. Kirke nier, Ge. Koster, Me. Kouwenaar, Ge. Langbeek, H. H. Leuvv, R. Macdonald, Ae. Molenaar, L. Peereboom, J. Ris, H. O. K. Rode, J. Rolff, J. B. Schene, P. Se- meins, A. L. Sötemann, Ha. Steenhof, J. G. Verhage, C. Vóute, J. W. de Vries, J. C. de Waal, G. Zeiler, Aa. Ge. Zuur bier. Bevorderd van de vierde tot de vijfde klasse: A-afd.: T. de Boer, A. Boersma, H. W. Holsmuller, Ca. Ca. de Lange, W. L. v. Leeu wen, Te. Mink, Wa. Pa. Nordemann, Ea. Ma. Aa. Posthuma, C. Rijswijk, A. Troost, Sj. v. Tuynen, W. P. de Wilde; B-afd.: H. Davelaar, D. J. Degenaar, J. B. Jager, P. J. Jongens, R. Kaptein, Aa. T. Mink, H. Schweers, H. Boomgaard, J. J. Broeder, W. F. Burlage, J. v. Eerden, J. v. d. Heide, He. Ba. Kielstra, Aa. Kooy, C. Koo- men, J. A. Korteweg, P. J. Meereboer, Sa. Minderhoud, J. J. Pantekoek, S. J. Poutsma, H. Riem, J. Roozendaal, Ta. La. de Ruiter, Ey. Schut, La Smits, D. Visser, J. Vos, F. G. de Wilde, Wa. Ae. Zuurbier. Mej. M. Bakker naar Beemster. P. Kooij naar Alkmaar. Wed. J. Peere boom naar Aikmaar. M. G. J. Jansen naar Alkmaar. Wed. A. den Beider naar Heemstede. Mej. A. A. de Lange naar Beemster. E. Alberda en echtg. naar Leeuwarden. W. Pudink naar Oudorp. H. van de Velde naar Wierin- gen. Mevr. M. M. Duinmeijerde Goede naar Wijk aan Zee en Duin. K. Kistemaker naar Alkmaar. J. C. A. Lobach en echtg. naar Alkmaar. C. Rutsen en echtgen. naar Amsterdam. H. P. J. Rietmeijer naar Noordwijk. Mej. M. Zonneveld naar HeemskerK. J. F. Eckhardt naar Bergen (N.-H.) Mej M. P. Bakker naar Castricum. Wed. v. C. Lute naar Castricum. W. Bakker en echtg. naar Alkmaar. Mej. M. Doijer naar Doorwerth. R. van der Pl.ieg naar Utingeradeel. Mej. C. C. Min naar Egmond aan Zee. Mej. J M. M. de Vries naar Alkmaar. mej. S. C. Akkerman naar Amsterdam. De raad voor de Scheepvaart deed uitspraak in zake het aan den grond loopen tijdens mist van het motorschip „Constant" op de Westkust van Bornholm en schorste den kapitein voor den tijd van 14 dagen. De raad is van oordeel, dat deze stranding geheel aan verkeerde naviga tie te wijten is. Waarvoor het noodig was om, toen hij eenmaal aan stuur boord een mistsein van den wal hoorde, hetgeen toch een sein van Bornholm moest zijn, den wal van Bornholm te gaan opzoeken, is den Raad een raad el. De kapitein kon het 6ein niet identifi- ceeren. Maar dat rechtvaardigt toch niet zich aan zulk een gevaarlijke onderne ming te wagen, terwijl hij op Bornhoim ze niets te maken had. Indien de kapitein het om welke reden dan ook niet gewenscht achtte om door te varen, had hij óf het gaande moeten houden, óf ten anker moeten gaan. De raad straft den gezagvoerder door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet voor den tijd van veertien dagen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag, 12 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,5 m.M. te Nordejans. Laagste barometerstand 744,4 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag, 13 Juli: Zwakke tot matige noordoostelijke tot oos telijke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer, geringe kans op onweer in het zuiden. Weeroverzicht. De hooge drukking breidde zich vooral over Scandinavië uit, maar tevens over zuid- Duitschland. De depressie bij IJsland kreeg gisteren versterking, maar neemt nu weer af. In noord-Noorwegen valt nog regen, in zuid-Scandinavië is het zonnig, de tempera tuur is in noord-Scandinavië gedaald. Duitschland heeft een onbewolkte lucht en kreeg hooge temperaturen, evenzoo Oosten rijk en Zwitserland; ook Frankrijk heeft grootendeels bewolkt weer, met zeer hooge temperaturen in het zuid-oosten, in Bretagne kwam zwaar onweer voor en regent het nog op enkele plaatsen, ook in zuidwest-Frankrijk heeft het geonweerd. In Engeland begint de temperatuur weer te stijgen, Ierland en Schotland hebben nog vrij koel weer met ge deeltelijk bewolkte lucht. Aangezien het hooge drukgebied in Scan dinavië nog toeneemt, is voortduren van de fraaie weerperiode waarschijnlijk, maar in het zuiden kunnen plaatselijke onweersbuien optreden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.52 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 13 1.14 1.50 9.47 10.26 14 212 246 10.49 11.24 HOOG EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 13 1.17 1.53 9.59 10.38 14 215 2.48 11.01 11.36 dagelijks van Alkmaar: 5.40, 11.— 14.— 18.—uur Enk. reis le k. 75 et-, 2e k. 45 ct. Dag-retour le k. 4 1.—, 2e k. 65 ct. Gistermiddag is een nieuw gedeelte van den Bergerweg, bij café „Rust wat", voor hat ver. keer open gesteld. Hierdoor is een belangrijke verbetering verkregen. De weg is 20 M. breed en verdeeld in rijwiel paden, bermen en een rijweg van 6 M. braedtc. De nieuwe betonbrug heeft een breedte van 16 M. Een kinderlijke bocht met een te smal bruggetje is thans buiten gebruik gesteld. Onder leiding van den heer Stukje hebben de werkloozen in enkele maanden deze weg- verbetering, volgens plannen van den gemeen te-architect, den heer J. Roggeveen, tot stand gebracht. Naar het inzicht van sommigen ging het werk niet vlot genoeg. Wij, die dagelijks dien weg passeerden, kunnen niet anders dan onze voldoening over het gepresteerde uitspre ken, en dit te meer omdat wij ons er nauwkeu rig op de hoogte hebben gesteld van het vele werk aan deze verkeersverbetering verbonden. Met volle kracht wordt er thans gewerkt aan de afwerking van het gedeelte bij de melk fabriek, waar de aannemer met de brug ook reeds gereed is gekomen. Binnen een paar weken zal men ook hier met het werk gereed zijn en dan zal men vanaf den voormaligen tol tot de melkfabriek over e»-r modernen verkeersweg met rijwielpaden beschikken. Het weggedeelte van den voormaligen tol tot Alkmaar is altijd nog absoluut onvoldoende en het is dan ook wel noodig, dat met moed de plannen worden voorbereid om ook dit ge deelte te moderniseeren. Wanneer het volgend jaar de Heerenweg vanaf de Franschman tot Egmond voor een behoorlijk verkeer in orde zal zijn gebracht en men ook buiten het dorp een verbinding van dezen weg met den Berger- weg en een verbinding van den Bergerweg met Schoorl zal hebben gemaakt, dan zal Bergen eindelijk over de verbindingswegen beschikken, die het voor zijn ontwikkeling behoeft. Uit het bovenstaande kan men echter con- cludeeren, dat hieraan nog heel wat ontbreek' en wij hopen slechts, dat de nieuwe r zd de noodige doortastendheid zal toonen om v00f Bergen te brengen wat niet gemist kan worden. De uitkeeringen uit het Prov. Wegenfond» m' en het zeker mogelijk om deze verbeter)#" gen ook financieel tot stand te brengen. in het Centraal ziekenhuis ie Alk' maar, waar hij eenige weken verpleeg® werd, overleed gister in den ouderde® va- 73 jaar de heer Onno Kamerling? Grnee, alhier, oud-directeur van 11 Bureau voor HandelsinlicJbtingen Amsterdam. '.;1 I De heer Kan.erlingh Onnes v*stj£n zich vóór een lOtal jaren in waar hij zich aan de schilderkunst literair en arboid wijdde.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2