Zoo Uw teint VaQme&uc te beschermen i ^Buitenland OVERSTROOMINGSRAMP IN CHINA* Eenige millioenen menschen verdronken? SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK Acht gewonden. BELANGRIJKE GOUDVONDSTEN IN TANGANYIKA? OVERSTROOMINGEN IN MIJN- GEBIED VAN PENNSYLVANIE. GEEN RUST IN DEN CHACO. Vredesconferentie vermist. ALKMAAR. JkooiHciaal Hieuw* HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE Werkloozencursus Subsidie t. b. c. bestrijding. ZWOSCHARWOUDi BERGEN HOOGKARSPEL Overtreding van saneeringsvoor- schriften. VENHUIZEN Onrechtmatig steuntrekken. HEILOO SCHERMERHORN Ti WIERINGEN ST. PANCRAS BROEK OP LANGENDIJK £a*uU at Juinéoum „LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ". En de pachtwet. kan worden bereikt dan in 3 of 4, ook al is het tempo rustiger dan dit naar de ervaring van onzen voorzitter als U.L.O.-onderwijzer op de gewone scholen mogelijk is. Het li niet op onzen weg, te beoordeelen, of dit strakker tempo op de openbare U.L.O.-school te Bergen wordt gevolgd of niet: deze school is naar onze meening niet in het geding. Vast staat, dat de 5-jarige meisjesscholen voor de vreemde talen in het Nederlandsch. voor geschiedenis en aardrijkskunde een pro gramma volgen, dat overeenkomt met dat der middelbare scholen en de wiskunde zóó be snoeien, dat pas na 4 jaar een U.L.O.-dipIo- ma A is te behalen en nimmer een U.L.O.- diploma B. 3. Men verwacht inderdaad meisjes op onze 5-jarige school, die in de drie hoogste klassen een systematisch literatuuronderwijs kunnen volgen. De heer Daalder had het genoegen, gedurende den cursus 1934/1935 dit onderwijs voor Nederlandsch te geven en heeft niets kunnen bespeuren van groote ver schillen met de jonge menschen, aan wie hij nu al vele jaren op de Alkmaarsche H.B.S. dit „vak" onderwijst. In de cursus '35/'36 zal dit onderwijs worden gegeven öf door een dr.s. (dr.a.) in de letteren öf door een docent met de akte middelbaar Nederlandsch één dezer da gen vindt de benoeming van deze(n) leer aars) plaats. Dat men zich bij de vreemde talen evenals op de H. B. S. in hoofdzaak beperkt tot de taal zélf en de lectuur ligt voor de hand de geringe hoeveelheid li teratuurgeschiedenis kan zéker worden ge geven door docenten met een A-kte, die, de heer Leistra erkent het volmondig, een groo- tere gramaticale kennis en daardoor naar menschelijke berekening een beter onderwijs in Fransch, Engelsch en Duitsch waarbor- en dan de lagere acten dit kunnen doen. ij stellen dus vast. Het Nederlandsch wordt gedoceerd door iemand met B-bevoegdheid; de vreemde talen worden onderwezen door drie leerkrachten met de middel bare acten A voor Fransch, Duitsch en Engelsch; twee hunner zijn al vergevor derd met hun studie voor de B-acte. Naar onze meening kan hieruit de conclusie volgen: het onderwijs in de vier moderne talen gaat uit boven dat van een „doodgewone u.l.o-school". En méér dan dit heeft het schoolbestuur noch gewild noch beweerd. 4. Inderdaad hóópt de heer Daalder in 1935/36 enkele psychologische en paeda- gogische onderpen te kunnen behande len. De mogelijkheid was er niet eerder en.de mensch is sterfelijk. Maar bi> leven en welzijn zal het wérkelijk gebeuren het „onwaarachtige" in onze propaganda bestaat uitsluitend in de verbeelding van onzen opponent, zoowel !hipr aio Aldpf^ 5. Wie de „doodgewone u. 1. o.-scholen" kent, weet, dat er maar zelden zangonderwijs wordt gegeven en öf geen handenarbeid öf zeer weinig, in ieder geval belangrijk minder dan op de meisjesschool in Bergen. Is één en ander op de openbare u. 1. o.-school in Ber gen eveneens van beteekenis, dan verheugt ons dat zeer: er is niets dat ons meer ter harte gaat dan goed onderwijs. 6. Het spreekt vanzelf, dat de autoriteiten, die door een recente beslissing het bijzonder karakter der meisjesschool erkenden, volko men op de hoogte zijn van de faïts et gestes van het schoolbestuur, dat inderdaad niets te verbergen heeft. De inspecteur van het 1. o., die bij de opening der school zijn beste wen- schen en verwachtingen uitsprak, kende na tuurlijk programma en lesrooster ambts halve .Het plan voor de omzetting der u. 1. o.- afdeeling in een 5-jarige meisjesschool be stond al lang, vóór nieuwe regeeringsbepa- lingen de reorganisatie onmogelijk dreigden te maken. Inderdaad heeft de heer Daalder eenmaal geprobeerd, de ouders van een leer ling, die in September de meisjesschool zou bezoeken, te bewegen, het kind vroeger te zenden. Dit was in het belang der school, maar naar zijn meening niet minder in het belang van het meisje zélf alleen de laatste overweging gaf hem het recht, óók de eerste te laten gelden. Wil de heer Leystra zoo vriendelijk zijn, óf de namen der overige door hem bedoelde „leerlingen" te publi- ceeren óf zijn insinuatie in te trekken? Dat alle „bew:ste misleiding" het school bestuur vreemd is, zal den aandachtigen lezer van bovenstaande regelen duidelijk zijn geworden. Overigens zijn wij U, geachte Redactie, en niet minder den heer Leystra, dankbaar voor de gelegenheid, die ons werd geboden, om opnieuw de aandacht te vestigen op onze in derdaad bloeiende meisjesschool. Het bestuur der Berger schoolvereeniging, D. L. DAALDER, voorzitter A. M. DE LANGE, secretaris. Het water van Tang-se-Kiang blijft nog voortdurend stijgen. Door de overstroomin gen worden millioenen menschenlevens be dreigd. De ramp van thans is al grooter dan in 1930, toen meer dan 4 millioen menschen om het leven zijn gekomen. Op het station van Thours in West- Frankrijk is een locomotief in botsing ge komen met den Parijschen express. Vijf pas sagiers en 3 postambtenaren hebben ver wondingen opgeloopen. De materieele schade is belangrijk. Volgens geruchten die te Johannes- burg de ronde doen zouden op de Lupa- goudvelden in Tanganyika ten Zuiden van het Rukwa-meer belangrijke goud vondsten zijn gedaan. Klaarblijkelijk ligt het in de bedoeling de Zuidafrihaan- sche banken bij de financiering van de nog grootendeels te ontsluiten velden te interesseeren want er zijn monsters kwarts die 'n groot goudgehalte hebben, naar Johannesburg verzonden. Indien de verdere exploratie gunstige resultaten zouden opleveren zou het zeer waar schijnlijk zijn dat deze banken hiertoe bereid zijn, daar de goudproductie in Tanganyika niet aan hooge belastingen is onderworpen. In Oostelijk Pennsylvanië zijn verschillen de plaatsen door overstroomingen geheel van de buitenwereld afgesloten. Het geheele kolengebied staat onder water. De werkzaam heden in de kolenmijnen moesten worden stop gezet. De overstroomingen hebben zes personen het leven gekost. Naar uit Albany wordt gemeld, is de door de autoriteiten en het Roode Kruis ingestelde hulpactie in het overstroomingsgebied van den staat New York in vollen gang. Nu de verbindingen zijn hersteld, blijkt, dat de ma terieele schade nog veel grooter is dan men had geschat. Zij wordt thans op meer dan 25 millioen dollars geraamd. In een plaats, welke onder water staat, is Woensdag opnieuw brand uitgebroken, waar door de schade nog aanzienlijk vergroot werd. De Chaco-vredesconfer'/utie, welke te Buenos-Aires gehouden wordt, is in ernstige moeilijkheden gekomen. Er worden geen zittingen meer gehouden. Bolivia heeft Paraguay verweten, dat dit land zich er op beroept de overwin naar te zijn. Feitelijk moet buiten het staken van de vijandelijkheden totdus- yer nog niets zijn bereikt. De scherpe meeningsverschillen tus- schen Bolivia en Paraguay blijven vo- rtbestaan. Een definitieve oplossing zal nog veel vorderen, er zullen nog groóte moeilijk heden overwonnen moeten worden GETROUWD: Constant Gerardus Rams en Johanna Geertruida Witte. Johannes Levering en Geertje Brink. Jacobus van der Zei en Margaretha Lührs. Adrianus Gerardus de Leij en Jacoba Elisabeth Schermer. Hendricus Johannes Jonker en Dirkje Stoo- ker. GEBOREN: Petrus Johannes Jacobus, z. van Petrus Johannes Jacobus van Halem en Neeltje Boerman. Catharina Jacoba Maria, d. Nicolaas Johannes Schimmel en Catharina Johanna Post. Hendrik Jan Maria, z. van Laurent Hubert Marie Muris en Maria Irma Peeters. OVERLEDEN: Engelbert Theodor Eduard Hilckmann, 69 jaar. Geertrui da Wilhelmina Maria Beerends, echtg van Tn. A. Koesen, 47 jaar. De schoolkinderen naar A'dam. Woensdag maakten een veertigtal kin deren der hoogste klassen van onze beide O. L. scholen een schoolfeestreisje naar Amsterdam. De voorgenomen tocht kon doorgaan doordat enkele particulieren daar voor welwillend hun auto's hadden beschik baar gesteld. Volop werd in Artis genoten en om ongeveer half drie werden de toonza len van Philips aan de Heerengracht be reikt. Wat daar te zien werd gegeven was van dien aard, dat we diegenen, die dit voorgesteld hebben daarvoor dankbaar mo gen zijn en niets anders kunnen doen, dan aan andere schoolfeestorganisaties die een tocht naar Amsterdam op het program heb ben, aanraden daaraan zoo mogelijk een bezoek aan de toonzalen te verbinden. Net nog was tijd over om op den terug weg even aan te loopen aan het strand te Bakkum, waar het scheiden moeilijk viel. Om ongeveer half negen arriveerde de op getogen en blijde schare weer in de gemeen te en toen we een clubje van eenige jongens op hun terugweg per rijwiel naar huis nog een der autobezitters die voor zijn huis wat „uitrustte" van den weg af een hartelijk „dank je wel, hoor", hoorden toeroepen, vonden we daarin de vertolking van dezen prachtigen dag in zijn volheid terug. Geen werkloosheid meer. De toeslagregeling heeft tot gevolg ge had, dat de werkloosheid voor de tuinbouw- anbeiders als met één slag verdwenen is. Mede vindt dit ook wel zijn oorzaak in het ongunstige weer van Juni, waardoor men op het land niets kon uitrichten, zoodat de werkzaamheden nu alle, als het ware tege lijk zijn gekomen. Pater-Montfortaan P. W. Eken vierde Woensdag zijn zilveren priesterfeest. Pater Eken, die 29 November 1897 te Enkhuizen feboren is, was vele jaren missionaris in uid-Amerika, Oost-Afrika en de Belgische Congo. Wegens gezondheidsredenen heeft hij het missiewerk moeten staken. Woensdagmorgen werd een mis van dank baarheid opgedragen, waarbij de overste der Montfortanen te Voorschoten de heer Frede- riks de feestrede uitsprak. Na de mis volgde een receptie, waarvan velen gebruik maakten om pater Eken geluk te wenschen. De cursus Engelsch, in de visscherij- school door den heer Benders uit Castricum gegeven voor werkloozen, is geëindigd. Door het comité voor moreele werkloozen- zorg, dat den cursus met gemeente-subsidie organiseerde, kon aan 12 deelnemers een di ploma worden uitgereikt. Aan het Witte Kruis is door de Noord- hollandsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, gevestigd te Haarlem, voor 1935 een subsidie toegekend van 45 (vo rige jaar 50). De schoolfeestcommissie vergaderde Dinsdagavond ten huize van den heer P. Kramer, alhier. Voorzitter was de heer H. J. Erkamp. Besproken werden de door de schoolkinde ren te maken reisjes. Als datum, waarop deze zullen worden gehouden, werd 26 Juli a.s. vastgesteld. Zoowel de grooten als de kleinen zullen dien dag hun feest hebben. De grooteren gaan ditmaal naar Amster dam en Schiphol, terwijl de kleinere naar Schoorl, Egmond aan Zee, Bergen en Alk maar zullen gaan. In tegenstelling met vorige schoolfeesten zullen de beide groepen nu gelijktijdig het dorp binnenkomen. Het uur van aankomst werd op 8 uur gesteld. Een en ander werd besloten naar aanleiding van eenige opmer kingen op de vorige vergadering. Aan het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zal worden verzocht, de kinderen met muziek van de Broekerbrug te willen afhalen. De algemeene vergadering van de Ber ger Sportvereeniging heeft met slechts enkele stemmen tegen de door den heer Voüte ont worpen reorganisatieplannen goedgekeurd. In de raadsvergadering van 31 Mei werd de heer Voüte door den raad aangewezen om bezuinigingsmogelijkheden voor B. S. V. te ontwerpen en van <ie aanvaarding daarvan de gemeentelijke huurverlaging van het ter rein afhankelijk gesteld. Het bestuur van B. S. V. kon zich met de voorstellen van den heer Voüte niet vereeni- fen, waarom deze zijn functie neerlegde. Nu e ledenvergadering zijn voorstellen heeft aangenomen, zal de heer Voüte B. S. V. ter zijde blijven staan. Het nieuwe bestuur werd als volgt samen gesteld: P. de Grauw, voorzitter; J. Onrust, vice-voorziter; D. Duinker, secretaris; G. Rovers, penningmeester. Tot perssecretaris werd benoemd de heer C. ten Bruggencate; tot leider van de adspiranten de heer C. Kramer en tot alge meen commissaris de heer L. Leistra. De club heef twee elftallen in den Noord- hollandschen Voetbalbond en een adspiran ten en veteranenafdeeling, en verzoekt in het belang van de lichamelijke en cultureele op voeding'van Bergens jeugd, met nadruk daarmede, sympathiseerenden als donateur toe te treden. Met ingang van 16 dezer is de rijksveld wachter W. oMl te Bergen aan Zee in gelij ke functie overgeplaatst naar Bergen. De rijksveldwacht, ter sterkte van zes man, heeft bij een kweeker alhier een partij bloembollen in beslag genomen. De betrok kene zal zich dus eerlang wegens overtreding van de Saneeringsvoorschriften moeten ver antwoorden. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen J. M. alhier en G. P. te West woud ter zake van onrechtmatig steuntrek ken. Tegen enkele anderen is nog een onder zoek gaande. Voordracht. Door B. en W. is opgemaakt een alphe- betische voordracht voor gemeente-opzichter De voordracht luidt: M. Deutekom, Alk maar; A. W. Tienis, Alkmaar; J. ter Tor ken, Heiloo. Officieele opening. De officieele opening van den Kanaalweg en Zeeweg zal geschieden op 23 Juli, 's morgens 11 uur door den commissaris der koningin in Noordholland. Snelle huizenbouw. Meende men verleden jaar dat er een recordjaar was bereikt met den bouw van 146 woningen in 1934, thans zijn, naar men ons van officieele zijde meldt, in het eerste halfjaar van 1935 niet minder dan 108 huizen gebouwd. Ingekomen personen. A. F. van der Pol en gezin, R.K., van Zaandam. L. N. Ooms en gezin, N.H., van Amsterdam. G. J. Vis, geen, Wormer- veer. Mej. A. P. Hoogland/ R K., Heer- hugowaard. Mej. A. G. Vonk, geen, van Sneek. Mevr. J. Pater-Kruijenaar, R.K., van Akersloot. W. K. de Clerq en gezin, E.L., van Amsterdam. A. Bakker, R.K., van Haarlem. Weid. F. Kuipers, N.H., van 's-Gravenhage. R. Klijnsma en echtg., N.H., van Oudorp. Mej. A. van Slooten, N.H., van Hoorn. Mej. C. B. Koch, geen, van Alkmaar. Mej. Adrichem, R.K., van Alkmaar. J. van der Veen en echtg., N.H., van Amsterdam. D. Peereboom en echtg., D., van Amsterdam. L. Chr. H. Wolff en echtg., R.K., van Egmondbinnen. J. C. de Waard, R.K., van Amsterdam. Wed. J B. de Jong, D.G., van Beemster. Mej. N. Kramer, geen, van Alkmaar. —Mej. A Franse, R.K., van 's-Gravenhage. Mej. F. J. Cedee, R.K., van Amsterdam. C. Lu king en gez., N.H., van Alkmaar. Mevr J. B. de GeusKromhout, N.H., van Graft Mevr. E. Bos en dochter, geen, van Den Helder. B. H. E. Niessink en echtg., N.H van Alkmaar. Mej. C. M. Min, R.K., van Alkmaar. Onze plaatsgenoot, de heer J. Tromp, kruidenier, behaalde te Amsterdam het di ploma voor warenkennis. dat het steeds frisch, jeugdig en aantrekke- lijk blijft, is Uw plicht! Een plicht die, door 's morgens en 's avonds Palmolive zeep te gebruiken, gemakkelijk is na te komen. Want Palmolive is méér dan een zeep: zij is een schoonheidsmiddel van verzachten- den, verjongenden invloed, dank zij de groote hoeveelheid olijfolie die bij haar bereiding wordt gebruikt. Palmolive bevat geen dierlijke vetten of kleurstoffen. Haar groene kleur is het natuur lijke gevolg van de vermenging harer be- standdeelen: de olijf- en palm-oliën. Twintigduizend schoonheids-experts over de geheele wereld raden nadrukkelijk het regel matige gebruik van Palmolive aan, als de beste dagelijksche huidverzorging. Volg dien raad op. Gebruik steeds Palmolive óók voor Uw bad. Koop vandaag nog Uw voorraad Palmolive (5 voor 25 de zeep der jeugd Nieuwe steunregeling. Naar wij vernemen heeft de minister van sociale zaken de gemeente Wieringen ingedeeld in de 7e klasse van de steunrege ling. De uitkeeringen bij werkloosheid ziin hierdoor op een hooger peil gebracht. De nieuwe regeling is 9 Juli j.1. in werking ge treden. Overplaatsing. De heer A. J. Koop, Bureelambtenaar bij den dienst der Zuiderzeewerken alhier, wordt ingaande 16 Juli a.s. in gelijke be trekking overgeplaatst naar het Bureau Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage bij de afdeeling Wegenverbetering. De „schoolfeestvereeniging" vergaderde Woensdagavond in het café van den heer Bouwstra. De opkomst was buitengewoon groot. Voorzitter was de heer de Ruiter, hoofd der openbare school. De secretaris gaf een uitlegging over het z. g. n. dubbeltjesfonds. Een filmapparaat is aangekocht, doch door verschillende omstan digheden, is tot heden van het vertoonen eener film niets gekomen. De rekenin gder penningmeester gaf gaf te hooren, dat een ontvangst was te boeken van f 187.50, uitgaaf 159.7914, saldo 27,7014. Het vorig jaar was er een tekort van 1.67. Dit wijst wel op een zuinig beheer. De laatste jaren gaan de kinderen allen gelijk hun jaarlijksch feestje maken. Thans gingen echter stemmen op om weer als van oude twee .schoolfeesten te organiseeren, de hoogste klassen apart. Na langdurige besprekingen werd be sloten indien de geldmiddelen dit toelaten, dat de klassen 5, 6, 7 naar Amsterdam zul len gaan, en de kleintjes zooals gewoonlijk naar Bergen en Egmond. Het bestuur kreeg echter vrij, dit uit te werken en, indien andere middelen gezocht moeten worden, deze toe te passen. De heer Bouwstra stelde voor om op het dor pte blijven, kinderspelen te houden, enz. Dit kon echter niet veel bijval vinden. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Jb. Klooster boer, herkiesbaar en M. Hoogland (niet her kiesbaar). De heer Kloosterboer werd herkozen. In de plaats van den heer Hoogland werd ge kozen de heer C. de Jong Jr. Door de groote drukte in de aardappel- campagne staat op het oogenblik geen enkele arbeider ingeschreven bij de arbeidsbemidde laar Zelfs konden op het oogenblik meerdere arbeiders worden geplaatst. In verband met het onverkocht blijven van aardappelen en bonken welke alzoo door draaien, werd voor de producten de navol gende regeling ter veiling bekend bemaakt vanwege de Nederl. Groenten- en Fruitcen- le. Nadat de aardapelen zijn doorge draaid worden zij door den aanvoerder Ie ruggenomen die deze vakkundig inkuild ze. Aan de vervoerder wordt uitbetaald de helft van den op den dag van veilen gel denden minimumprijs. 3e. Zoodra onze Centrale over de aldus ingekuilde aardappelen beschikt, ontvangt de aanvoerder voor de afgeleverde hSel heid de andere helft van dt minimin™ vermeerderd met 0.50 ner 100 K G H' waarloon. Hieruit blijkt dus, dat de aanv0£ der belang heeft bij een zorgvuldige behande ling der in te kuilen aardappelen. 4e. De veilingen zijn geheel verantwoor delijk voor den goeden gang van zaken. Zij zullen deze aardappelen geheel afzonderlijk administreeren en ons dagelijks een lijst in zenden van de door iederen kweeker inge kuilde hoeveelheden. Door den veilingleider werd er vervolgens nog nadrukkelijk op gewezen, dat iedere tuin- der vooral goed zorg draagt om geen zieks plekken te rooijen, opdat deze bij eventceel in. kuilen de geheele partij zou bederven. Vrachtvaarders moeten eiken dag een staat indienen van de kwantums hunner aanvoer ders. Doorgedraaide aardappelen worden niet overgeveild, maar jaoeten denzelfden dag in- fenomen worden door den betrokken tuinder, evens worden de betrokken bouwers er op attent gemaakt, dat de ingekuilde partijen door de Centrale worden opgevraagd en dat het geveilde kwantum dan aanwezig moet zijn. Het bestuur der Oranje-vereen iging kwam ten gemeentehuize in vergadering bij een ter bespreking van de viering van den Koninginnedag op 31 Augustus a.s. Uit de genoemde discussies bleek, dat men er veel voor gevoelde om een kinderfeest te. organiseeren, maar dat de kasmiddelen zulks niet toelaten in verband met de hooge on kosten daaraan verbonden. Opgemerkt werd, dat wanneer de burgerij in zijn geheel daad werkelijk toetrad als lid, er een flink feest ten dien opzichte gegeven kon worden. Be sloten werd dan ook hiervan af te stappen en in samenwerking met de Broeker Zwemver- eeniging 's middags wedstrijden als zoodanig te organiseeren, opgeluisterd door de plaat selijke muziek vereeniging. Terwijl des avonds de muziek- en zangvereenigingen zullen wor den uitgenoodigd tot het geven van eea concert. De Nationale Bond .Landbouw en Maat schappij" heeft een adres doen toekomen aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal naar aanleiding van het aanhangige oniwerp tot regeling van de pacht. Hoewel adres sant erkent, dat de toestand in sommige pro vinciën, met name in Friesland, een nadere regeling van de pacht volkomen wettigt, ver klaart hij, tegen de thans voorgestelde rege ling verschillende bezwaren te hebben. Naar de meening van den boerenbond wordt het eigendomsrecht van den verpach' ter °P zóódanige wijze aangetast, dat zij® rechtmatige belangen gevaar loopen in het gedrang te komen. Aan deze bezwaren zal. aldus het adres, in belangrijke mate word» tPfTO m i-ini Ji ,fliU0E' tegemoet gekomen, doordat wordt vas'gj' steld, dat de verpachter het recht behoud* Z1jn grond niet te verpachten, indien hij z#» met kan vereenigen met de beslissing van den rpfhiop x~_ i.i uit l ut U fcOHOOiuf, re w ,ten aanzien van de pachtsom Wat betreft de regeling van het c0DU®... fiÜ meent adressant, dat de v0C?8 stelde regeling groote rechtsonzekerheid doen ontstaan, zoowel voor pachter als* pachter. Hij stelt daarom voor, opzegging van de pacht te voorkomen d 'ie" verpachter in dat geval te verP'Ler- Jle geven van een vr'i groote scha goeding aan den pach.er, desnoods tot Pet. van de jaarlijksche pachtsom- 'm ®,.rd, vooistel niet zou kurmen worden aa hejjjk. acht adressant het in ieder geval wenf dat aan verpachter uitdrukkelijk 'iej|£,en wordt toegekend d« pacht te doen el^f£ wanneer hij het verpachte zelf wil eeren. door zijn kinderen wil doen teeien of het wil verkoopen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8