De K.L.M. neemt maatregelen. HET WETSONTWERP TOT VERLAGING DER HUREN. In een dezer dagen in Utrecht gehouden bijeenkomst van belanghebbenden is beslo ten een krachtige actie te ontwikkelen tegen het door de regeering ingediende wetsont werp tot verlaging van huren enz. Het wets ontwerp, dat alle perceelen over één kam scheert, zoowel woon-, als winkel- en koffie huizen, is in zijn generaliseering onaan vaardbaar. De vermogens der huiseigenaren zullen in belangrijke mate worden aange tast, terwijl de hoofdsommen der hypotheken ongemoeid worden gelaten. Zelfs bevat het ontwerp geen executieverbod. De renteverla ging tot 4 3/4 pCt. zal practisch geen verla ging van lasten brengen. Wel zal het hui- zenbezit zoo weinig rendabel worden en zoo weinig aantrekkelijk, dat de nieuwbouw na genoeg stil zal komen te liggen met als da delijk gevolg verhooging der werkloosheid en ais indirect resultaat een woningnood met al de onaangename gevolgen, daaraan voor de huurders verbonden. Jihmmws HET MYSTERIE VAN DE MONDSCHEINSONATE. Een nieuwe Nederlandsche ster. £amU m Juitt&ouw Luchtvaart Tal van gedwongen veranderingen in de diensten. Douglas-piloten alleen op de Indië-lijn. Het rapport over de Kwikstaart. Maatregelen van de K.L.M. Het 2'J11 De positie der huurders zal trouwens, door de in het uitzicht gestelde mogelijkheid van verhooging der personeele belasting, weinig of geen verbetering ondergaan. Zoo wel van het standpunt der verhuurders als van dat der huurders beschouwd was men unaniem van meening, dat het strijdig met het algemeen belang zoude zijn, indien dit ontwerp tot wet zoude worden verheven. Be sloten werd een krachtige actie te ontwikke len en ten spoedigste een openbare vergade ring uit te schrijven als protest tegen het re- gceringsontwerp, welke vergadering voor alle belanghebbenden uit den lande toegan kelijk zal zijn. Adhaesiebetuigingen worden gaarne ingewacht bij het Bureau van de Ver. van Huiseigenaren, Catharijnesingel 66 te Utrecht. UITBREIDING VAN AMSTERDAM. En een tunnel onder het IJ. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond met algemeene stemmen het be kende uitbreidingsplan goedgekeurd. Daar door is thans vastgesteld, dat de uitbreiding van de stad langs vaste lijnen zal plaats hebben. In dit plan toch was vastgelegd, waar de randwijken zullen verrijzen en waar de in dustrieën in de toekomst zullen worden ge vestigd. Ook zijn daardoor vastgelegd de toekomsti ge aansluitingen van de wegen in en om Amsterdam. De burgemeester heeft de stad en den Dienst van Publieke Werken gelukgewenscht met dit succes. Hij hoopte, dat binnen niet al te langen tijd het mogelijk zal zijn, begin van uitvoering aan dit plan te geven. Bovendien heeft de raad aangenomen met 25—11 stemmen een voorstel van de raads leden Woudenberg en Gulden, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd, voorstellen in te dienen tot het bouwen van een tunnel onder het IJ. ONVOORZICHTIGE JONGENS. Gisteravond omstreeks zes uur is op det Friesche Straatweg onder le ge meente Hoogkerk (Gr.) een ernstig on- ge'uk gebeurd. Drie jongens die daar met de fiets reden hielden een wedstrijd met elkaar. Een van hen, de 16-jarige J Kamstra keek daarbij achterom en be merkte toen niet dat langs den weg een m< lkkar stond, met het gevolg, dat hij er tegen aanbotste. Met ernstige inwen dige kneuzingen werd hij opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar het Academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. ONDERSTEUNING INDISCHE CRISIS-SLACHTOFFERS. Een tegemoetkoming van de regeering voor ten hoogste twee jgar. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een omzend brief gezonden inzake de ondersteuning van Indische crisis-slachtoffers. Na overleg met zijn ambtgenoot van so ciale zaken heeft de mir.ister besloten de subsidieregeling, vervat in zijn omzendbrief van 11 Mei, tevens te doen gelden ten be hoeve van werklooze landgenooten, die na 31 December 1933 zijn gerepatrieerd uit Nederlandsch-Indië. Ook ten aanzien van deze landgenooten zal vanwege het departement van binnen landsche zaken een tegemoetkoming worden verleend in de kosten van werkloozensteun of werkverschaffing, voor zoover die kosten niet zijn gedekt door bijdragen uit het werk- loosheids-subsidiefonds, zoomede in de kos ten van ondersteuning van gerepatrieerden, die voor opneming in de steunregeling of werkverschaffig niet in aanmerking komen en daarom volgens de bepalingen cler Ar menwet worden ondersteund De tegemoetkoming zal ten hoogste ge durende twee jaar worden verleend, zij zal bedragen gedurende het eerste jaar 75 pet. en gedurende het tweede jaar 50 pet., hetzij van de voor rekening van de gemeente blij vende kosten in geval van opneming in de steunregeling of werkverschaffing, hetzij in de kosten van ondersteuning volgens de Ar menwet, wat laatstbedoelde ondersteuning aangaat, onder voorwaarde, dat zij ge schiedt naar de ter plaatse voor de burger lijke armenverzorging geldende regelen. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Zich losgerukt en ontkomen. Bij de jachthaven „Neptunus" gelegen aan de Weesperzijde bij de Berlagebrug te Am sterdam, zijn binnen korten tijd twee inbra ken gepleegd in een paar aan den steiger liggende motorbooten. De eerste inbraak vond plaats aan het einde van de vorige week en de tweede inbraak geschiedde in het begin van deze week. De eigenaar van de jachthaven had maat regelen genomen om den inbreker te betrap pen. Hij had zich daartoe gisternacht ver dekt in de nabijheid van de jachthaven op gesteld om zoo mogelijk den dief te pakken te krijgen. Te omstreeks half drie bemerkte hij, dat een persoon zich op den steiger begaf ken nelijk met het oogmerk zich naar de aan den steiger liggende booten te begeven. De eige naar snelde toe en wist den man te pakken. Bij de overbrenging van den gepakte naar een auto wist deze zich echter onverhoeds los te rukken. De man zette het op een Ioo- stemmend met de rijksvergoedlngsvoor- schriften. Overplaatsing van leerlingen naar andere nabij gelegen scholen kon daarbij niet worden voorkomen. Wel is er naar gestreefd dit tot een minimum te beperken. Met het advies om in het Zuiden van de gemeente een zooge naamde opleidingsschool te stichten, zouden B. en W. wellicht in normale tijdsomstandigheden kunnen sympathi- pen, achtervolgd door den eigenaar van de seeren. Vooralsnog achten zij dit denk jachthaven. Over de Berlagebrug vluchtte beeld niet te verwezenlijken, hij in de richting van de Amstellaan, waar voor opheffing met 1 September a s. juist een nachtwaker naderde, die bezig was komen in aanmerking de scholen 13, 18 zijn ronde te doen. Met vereende krachten en 35, re6p. Haarlemmerliedestraat werd de achtervolging voortgezet. De vluchteling had inmiddels echter een te grooten voorsprong gekregen. Nog gerui- men tijd hebben beide achtervolgers in de zijstraten van de Amstellaan gespeurd. Zij zijn er echter niet in geslaagd den man te pakken te krijgen. Prins Hendrikstraat en Overtonstraat. Hierdoor komen vijf leerkrachten op wachtgeld. B. en W. stellen voor hen op 1 September a.s. eervol te ontslaan. KOEIEN UIT DE WEI GESTOLEN Verdachte gearresteerd Den laatsten tijd kwamen in de omgeving van Tiel kleine diefstallen uit de weide voor, waarvan wel aangifte bij de politie werd ge daan, doch die onopgehelderd bleven. Verleden week vermiste iemand te Rumpt, gem. Deil, vier koeien, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag waren gestolen uit een weide aldaar. De politie zond het signalement der dieren aan verschillende abattoirs. Te Utrecht werd een der dieren ter slachting aangeboden. De slager moest de herkomst vermelden. Deze vertelde het beest te Rotterdam op de markt te hebben gekocht. Dinsdag hebben de rechercheurs de Rotterdamsche markt bezocht. De hande laar werd ontdekt, doch deze bleek te goe der trouw te zijn. Hij beweerde de koe te hebben gekocht van een marktkoopman, die ook geregeld de markt te 's-Hertogenbosch bezocht. Daarom werd besloten dat de koop man Woensdag mee naar Den Bosch zou gaan. Dit leidde tot een resultaat. Hij wees direct den man aan, van wien hij in Rotter dam de koe had gekocht. Het bleek te zijn iemand uit Kapel-Avezaath, gem. Zoelen. De man is gearresteerd en op transport naar Tiel gesteld. DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 1. BEDRIJFSRAAD SCHILDERSBEDRIJF. Ingesteld door den minister. De minister van sociale zaken heeft inge steld een bedrijfsraad voor het schildersbe drijf. Tot het schildersbedrijf worden geacht te jehooren de schildeisondernemingen of ge deelten van zoodanige ondernemingen, waar in huis-, scheeps-, rijtuig-, kerkdecoratieschil- ders, glasreclameschilders of glazenmakers werkzaam zijn. Het aantal leden en plaats vervangende leden van den bedrijfsraad zal acht bedragen. ITALIAANSCH DESERTEUR. Hij wilde niet naar Abessynië. Een 24-jarige Italiaan had zich te Genua aan boord begeven van het Spaansche s.s. „Biscaja" dat hem naar Rotterdam had ge bracht. Hij zou, daar hij als verstekeling aai: boord was, gisteren met hetzelfde schip naar Genua terugkeeren. Ter hoogte van de Berg- haven te Hoek van Holland is hij echter van boord gesprongen en naar den wal gezwom men, waar hij in handen van de vreemde lingenpolitie is gevallen. De aanleiding tot 's mans desertie is, dat hij niet als militair naar Abessynë wit vertrekken. Als deserteur valt hij niet in de termen om weer met een schip naar Italië te worden gezonden. GEEN INSTELLING VAN WELDADIGHEID. Onlangs zijn in openbare zitting van Gea. Staten van Noordholland behandeld de boroepsscbriften van het bestuur der Yereeniging van Diaconieën „Wester- licut" en van het college van regenten van het YVildemanshofje, beide te Alk maar, naar aanleiding van een besluit dezer gemeente om genoemde instellin gen niet op de lijst van weldadigheid te plaatsen, als bedoeld ir art. 3 der ar menwet. Het ging hier om aanzienlijke bedragen aan belasting, welke de ge meente niet z >u mogen ontvangen als er van huizen van weldadigheid spra ke zou zijn. Gedeputee:de Staten hebben de gemeente in het gelijk gesteld. Zij achten geen termen aanwezig om de instellingen op de lijst te doen inschrij ven. TWEE NEDERLANDERS GEARRESTEERD. Ze wilden juist een auto stelen. De beide Nederlanders Eduard Engels man en Elias de Vos zijn te Blanken bei ghe in België aangehouden juist op het oogenblik, dat zij een auto sta en op het Casinoplein te Blankeberght. Zij zijn te Brugge voorloopig opgesloten. ONDER WIJS-REORGANISATIE TE HAARLEM. Drie scholen opgeheven om zooveel mogelijk volledige 6- klassenscholen te krijgen. Nadat het .esultaat der inschrijvingen aan de scholen voor gewoon lager on- de, wijs voor den nieuwen cursus aan B. en W. van Haarlem bekend was, hebben zij een overzicht doen samenstellen van de vermoedelijke klassensterkte op 1 September a.6. Bij het ontwerpen van voorstellen tot wijziging van bestaande toestanden heeft het college zich laten leiden door de gedachte ora over 1935 of zoo spoedig mogelijk daarna voor een volledig ge vormde zesklassenschoo! een gemiddeld aantal leerlingen te verkrijgen, overeen- PARADIJS OP AARDE. Een amusante film in de Cinema Americain. In de Cinema loopt vanaf hedenavond een amusante, genoegelijke film, n.1 Paradijs op Aarde, waarvan wij de volgende beoor deelingen overnemen. Men leeft, zegt de Telg., van een Rousseau- achtig buitenbestaan, op een landgoed van Eva von Dornberg dat ingericht is als een soort sanatorium, waar de patiënten, tegelijk met hun lippenstiften en portefeuilles tevens hun identiteit afgeven. Dikke mannen worden er mager, neurasthenische mannen gezond mannen met minderwaardigheidscomplexen worden er helden van organisatie en bevel voering men wordt er verliefd en haalt het hooi binnen ge ziet de wagens met den binnengehaaldien oogst trois quarts, van voren, van achteren en en profil de velden rijpen en golven als in he._ begin van de Russische filmen de millionnair heeft rust van zijn zaken. Dank zij den rempla^ant Ottokar, in wiens zeldzame afgestompte en langzame figuur men Werner Finek herkent, een komiek dien men eigenlijk te weinig ziet. Wel zijn er intriges aan den gang, doch voorloopig blijft de millionnair schotvrij, a zal hij dan aan het slot nog de ure der be proeving moeten doormaken. Hij is verliefd geworden, waar hij vroeger nooit tijd toe had. Verliefd op Eva von Dorn berg. De omstandigheden hebben het hem gemakkelijk gemaakt, want Eva is Carola Höhn en zij is in de gansche film de eenige vrouw met karakter en de eenige vrouw die schoon is zonder vervelend te zijn. En terwijl het leven van deze genoegelijke landlieden genoege'.ijk heenrolt de millionnair heeft het geld gefourneerd voor de natuur, het hooi en de gebouwen geschiedt verderop de wereld en de wereld kan het niet goed buiten den millionnair stellen Alle goede af faires loopen scheef en dus heeft men de slang naar het Paradijs gestuurd, om zooal niet den millionnair te verleiden, dan toch om hem van serieuze liefdesaffaires af te houden. De slang zou op zichzelf niet veel kans heb ben, doch het hart vair den millionnair is van twijfel vervuid bemint men hem om zijn millioenen of om hem zelfDat is de narigheid van vele miilionnairs, al zou menigeen die met de millioenen op den koop toe nemen. Laat ik het slot niet verraden. Hans Deppe heet de regisseur van deze film en hij bewijst dat men zonder een enkel nieuw idee een aardige amusante film kan maken. dwz. met Speelmans. Carola Höhn, Ernst Behmer, Henckels, Finck, Steinbeck. Een voortreffelijke „cast" dus. De N. R. Crt. schreef over deze film: In dezen tijd meer dan in eenigen anderen, waarvan het thans levende geslacht heugenis heeft, zou een dergelijke vacantie uit het ge wone bestaan, als hier in de levendigste en aantrekkelijkste kleuren wordt geschilderd, den mensch deugd doen. Een ovei werkte en overprikkelde million nair, begonnen natuurlijk zooals alle Ame rikanen van zijn slag, als krantenjongen en schoenpoetser, komt in handen van een dok ter met weinig geld maar vee! gezond ver stand en zet op diens aanraden een sanato rium in elkaar, waarin de patiënten, als de deur achter hen dicht valt, tijdelijk afscheid hebben genomen van de wereld, en niets andrs zijn dan onderdeel van de groote machinerie die het landgoed Dornberg is. Een machine echter met veel gelegenheid tot zelfstandigen arbeid en waarbij elk onder deel dag aan dag weer in aanraking komt met de goede onuitputtelijke moeder aarde en haar schatten. Een ideaal klooster dus op den allermo- dernsten grondslag van de zinspreuk: terug naar het land, waarin men maar tijdelijk vertoeft en dat het groote voordeel heeft „gemengd" te zijn. In dit aardsche paradijs wemelt het in korten tijd want niet alleen onze Amerikaansche millionnair laat ei zich in opnemen, ook vele andere in den heksen ketel onzer huidige samenleving gaar ge kookte individuen hebben behoefte eenigen tijd uit hun gewone vel te kruipen van Eva's en Adams. Met natuurlijk en onvermijdelijk, als men Adam en Eva heeft saamgebraciit verschil lende amours en amourettes. Zoo zeer heeft de oude woonstee van ons aller voorvader en stammoeder den auteur Paul Keiler, naar wiens Feriën vom ich deze film is vervaardigd, voor oogen gezweefd, dat hij zelfs de slang niet heeft vergeten. Doris, de zuster van den secretaris van den Amerikaanschen rijkaard, poogt dezen laatste tegen zijn schoone Eva, de eigenares van het landgoed, dat in een sanatorium is herscha pen, op te zetten, dat in een sanatorium is herschapen, op te zetten. Wat haar bijna gelukt. Maar de vriendschap waak' en een jonge man, die zelf zijn Eva heeft ver overd in deze ongedwongen en door geen conventies bedorven genoegelijke mikrokos- mos zorgt, dat de groote Adam en Eva in een booze bui niet hun pas gevonden geluk ver spelen. Dat deze verzoening plaats had na een achtervolging te paard deed nog meer aan de eenmaal zeer in trek zijnde roman schrijfster Nathaly von Estruth denken dan andere deelen van deze verfilmde novelle Carola Höhn en Hcrmann Speelmans hadden de hoofdrollen. Het komische element werd in de film gebracht door Paul Henckels als advocaat Stumpe en Ernst behmer als August Stempel, welke laatste in vier weken tijds van pantoffelheld tot huistiran was ont wikkeld. Als steeds in de Duitsche films van den laatsten tijd buitengewoon mooie foto grafie. Wiesje van Tuinen, een jonge en be koorlijke Nederlandsche actrice, te Pa rijs woonachtig, zal de hoofdrol van Enrica vervuilen in het Mysterie van de Mondscheineonate, de film, waarvan eei stdaags onder regie van Cees Laseur en projectieleiding van Leo Meyer de opnamen in Loet C. Barnstijn's Filmstad bi, Den Haag, een aanvang zullen nemen. KENNEMERLAND. De aardbeiencampagne behoort weer tot het verleden. Wel worden nog geringe kwan- tums aangevoerd, oc'i ..ij leggen geen ge wicht in de schaal. rr zuilen dan ook tot 20 Juli wel partijtjes 7 worden eiken dag kleiner worden aangevoerd, doch dan is het uit. In de week van 8 tot 13 Juli is, mede door de zonnewarmte, het proces te snel verloo- pen. Op 8 Juli was er nog een aanvoer van pl.m. 150.000 K.G. en 13 Juli geen 40000 K G. meer. Zoo snel ging het bergafwaarts. De campagne is te gauw verloopen We zijn een week te laat begonnen en de tijd is soms met een paar dagen verschil om streeks 15 Juli gedaan. Zal de oogst mee vallen? We gelooven van wel en zonder twijfel is dit jaar beduidend beter dan het vorig jaar, én in opbrengst, én in prijzen. De prijzen zijn heel goed. De fabrieken betalen niet te veel, doch 't gaat. Fabrieks aardbeien golden 1320. Binnenland sche handel van 2023. De Moulin Rouge gold 70—80 en Amazone 60— 80, per 100 slof (inhoud pl.m. 514 a 6 pond). De groentemarkt maakte een fliidddmaf^ week door. Er komt geweldig veel. Al£ de tuin oplevert voert men aan. 3e s. groJ! die men vroeger thuis liet (omdat ze waar deloos is) brengt nu, dank zij den reJ.' ringssteun, geld op. Dat is niet het doei va„" den steun, doch het is moeilijk te contr0u ren. Voor alles wat den prijs niet opbreng (en dat is vrijwel waardeloos) springt de r» geering bij. Vandaar altijd een volle markt Spinazie gold nog al- De kwaliteit Was middelmatig. De prijs 40-50 cent per kist Met andijvie was het slecht gesteld en vetj aanvoer bracht geen minimumprijs op. De prijzen waren laag, nl 15—25 cent per kist Breekpeen was gewild, hoewel geen ho0! ger prijzen. De noteerii-g was 4050 cent per kist Postelein maakte een slechte week mede met den lagen prijs van 0.120.20 per kist. Sla werd in sterk afwijkende Icwali. teit aangevoerd en liep dan ook in prijs sterk uiteen, toch was er goede vraag naar ie soort. De noteering was f 015— f 0.60 per kist. Met den aanvoer van bospeen liep het vast De prijzen waren uitermate laag, m f 2— ƒ4 per 100 bos. Rabarber, peterselie en selderie waren wel te plaatsen doch tegen een lagen prijs van f 2—3 p. 100 bos. Uien golden nog minder, n.1. 11.50 per 100 bos Bloemkool ging goed van de hand, le soort gold 5f 7. 2e soort f 38 per 100 «stuks. Peulvruchten hebben van de hitte te lijden, dat bleek duidelijk aan de kwaliteit en prijzen. De noteering was* peulen f 6- 19, raspers 8—12, capucijners (witl 4—10, id. (bruin) 412 per 100 K.G. Snijboonen en spercieboonen werden nog in kleine partijen aangevoerd en de prijs houdt zich goed. We noteerden voor snij. boonen 25—40 en voor dubbele boonen 28-/32 per 100 K.G. Tuinboonen golden matig, n.1. 2f 4 per 100 K.G. Komkom mers golden ook weinig, n.1. f 23.50 per 100 stuks. De fruitafdeelmg vertoont meer variatie. Zwarte bessen golden 1014, roode bessen f 1417, druiven 50— 60 per 100 K.G. Frambozen 0.16—0.20 per doosje. Kruisbessen f 0.30f 0.35 per slof. Perzikken 28 per 100 stuks De overige aanvoer geeft geen reden tot afzon derlijke vermelding. Naar wij vernemen, zal het ambtelijk rapport, dat door de heeren J. v. d. Heijde, inspecteur vau den luchtvaartdienst en dr. ir. H. J. v. d. Maas, ingenieur vlieger van den rijksstudie dienst wordt opgemaakt naar aanleiding van het onderzoek naar de oorzaak inzake de ramp van de „Kwikstaart" dezer da gen bij den minister van water staat worden ingediend. Het wordt een lijvig rapport. De minister zal bepalen of het bijeen roepen van de permanente cominis ,ie inzake een onderzoek bij ongevallen van de luchtvaart noodzakelijk moet worden geacht. Ofschoon reed6 te kennen is go- geven, dat na den start een hapering is opgetreden in den toevoer van de ben zine naar de twee linker motoren, heb ben de deskundigen in hun onderzoek een groot aantal mogelijkheden betrok ken, welk» ieder op zichzelf nauwkeu rig zijn bestudeerd. Door verder onder zoek konden verschillende daarvan worden uitgesloten. Naar wij verder vernemen, vormt mede een onderdeel van het onderzoek de ont dekking van een gebroken handle van een benzinepomp welke deel uitmaakte van e motoren ter rechterzijde van het vliegtuig. Ofschoon de mogelijkheid bestaat dat deze handle is gebroken bij de botsing met den grond, wordt het niet uitgeslo ten geacht, dat dit defect is opgetreden toen de „Kwikstaart" zich nog in de lucht bevond, waarvan kan worden overwogen of het van invloed is geweest op den noodlottigen gang van zaken. De verloren gegane miniaturen. Een medewerker van de Londensche „Daily Telegraph" verneemt van dr. Gaulfin, dat het verlies, dat het museum te Stockholm leed door het verbranden van eenige minia turen bij de ramp van de „Kwikstaart", niei zoo ernstig is, als het zich aanvankelijk liet aanzien. Gauffin had te Londen op de veiling van Morgan 14 miniaturen gekocht en reeds op 6 Juli als postpakket naar Stockholm gezon den. De 3 miniaturen, die dr. Gauffin had meegenomen in het vliegtuig, vertegenwoor digden slechts een kleine waarde. De lijn Amsterdam—Praag zal geheel door Tsjechische vliegers bevlogen worden. De luchtlijn Amsterdam—Praag, die de K. L. M. thans onderhoudt, tezamen met een Tsjechische luchtvaartmaatschappij waarbij de helft Nederlandsche en de helft Tsjechische vliegers zijn, zal binnenkort alleen door Tsjechische piloten bevlogen worden. De vliegtuigen zullen echter 50 procent Nederlandsch en 50 procent Tsje chisch blijven. Deze maatregel is getroffen in verband met het feit, dat de K. L. M. eigenlijk meer ervaren vliegers noodig heeft dan er met het oog op de vele diensten beschikbaar zijn De lijn Amsterdam—Huil wordt opgeheven. Naar wij vernemen, ligt het in het voorne men van de directie van de K. L. M., de lijn AmsterdamHuil aan het einde van deze maand op te heffen. Gedeeltelijk doet men dat omdat de toestand van de vliegvelden in Noord Engeland niet geheel is, zooals men dien zou wenschen en gedeeltelijk ook omdat van deze lijn niet zoo veel gebruik wordt ge maakt, als men had gehoopt. De nachtpostdienst op Keulen. Naar wij vernemen vliegt de K. L M ran gisteravond af niet meer den nachtpost- dienst Amsterdam—Keulen. Zuoali men weet zat de bekende piloot Viruly op die nachtelijke route. De postdienst wordt thans waargenomen door de Deutsche Lufthansa. De F 36 en twee F 22-toestellen in reparatie; het geheele benzine voedingssysteem zal herzien wor den. Gedurende 6 tot 10 dagen buiten dienst. De vier-motorige F 36 het vlaggeschip van de K. L. M. dat plaats biedt aan 32 passagiers, zoowel als de beide vier-motori ge F 22-toestellen Papegaai en Roerdomp zijn alle drie tijdelijk buiten dienst gesteld. Het geheele tegenwoordige systeem van de benzinevoeding naar de motoren zal veran derd worden. Dit beteekent dat de F 36 en een van de F 22 toestellen gedurende een week of tien dagen op de lijn AmsterdamLonden ver vangen zullen worden door de Douglas-toe- stelien en 3-motorige F 12 toestellen. De F j 22 Papegaai, die thans de plaats der F 22 Kwikstaart op de lijn Amsterdam— Malmö inneemt, zal eveneens voor dien tijd door een ander kleiner toestel worden vervang®- Wij vernemen, dat een en ander in ver- band staat met het ongeluk van de Kwik- staart. Hoewel absolute zekerheid hieromtr®t niet bestaat, wordt aangenomen, dat de ben zinevoeding van de linkermotoren niet vol doende werkte en dat daardoor de start van de Kwikstaart een mislukking werd. Pe K. L M. wil geen schijn van onzekerbei laten bestaan en heeft order gegeven, bei benzinesysteem van de genoemde vliegtuig geheel te herzien. De ingenieurs van de Ne derlandsche Vliegtuigenfabriek, in °ver.|j* I met den techniscnen dienst van de K L-üM hebben een geheel nieuw systeem voor j benzinevoeding uitgedacht. Een belangr'J j onderdeel van dit plan is het aanbreng® van wijdere voedingspijpen voor de benz I naar de motoren. Het principe van afstafl voeding, d.w.z. van het opvoeren van I benzine door een systeem van pijpen na*1 motoren, blijft gehandhaafd. Er is oogenblik sprake van geweest, nol"'ffl(. in de vleugels bij te bouwen dicht bij de toren, waardoor men tot het systeem van benzine zou kunnen komen, maar dit niet uitvoerbaar. Het systeem dat gaat volgen wordt door de ingenieurs g™ zen als eenvoudig en afdoend. Nog meer veranderi»^. Het spreekt van zelf, dat de tiaK,sCt gevallen met de K.L.M. ook van invl^-i >l1 °P de personeels formatie bij de Jj. waarom deze maatschappij reeds ^rOep0 zaakt is geweest de medewerking 'n :e_haPP'i van de Duitsche en Tsjechische niaa weuleC in verband met den nachtdienst op en den dagdienst op Praag. hedo^: Deze maatregelen zijn als tijdelijk „.jj |n verband met een en ander jlCyjfl geïnformeerd of de personeelsster* lM dien aard was, dat men thans uit' aan verkeersvliegers had. Dat is een wajar> zo° verzekerde men ons. viiefPr' tuu VC1 £1 KI I Uv IIICII Ulia. Dc K.L.M. heeft nog voldoende om haar diensten te verrichten eet'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10