m v O c 0* II Tf m l I or zef te (i Ker J 29b O V VOOR ONS HUIS. Moderne zit-slaapkamer. EEN BEETJE GOEDE WH. HET MENU VOOR DE HEELE WEER, ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Hl ra ALS DE KINDEREN LASTIG ZIJN. Een aardig spelletje. SPEELPAKJE. /^L Voor de reis. De kleeding. die men op reis draagt, moet practisch zijn. Met dit practisch be doelen we, dat ze niet gauw smoezelig wordt in trein of auto, dat ze niet kreukelt, dat ze niet te warm is en op koelere dagen niet te luchtig. Bijzonder geliefd voor reiscostuum zqn de complets .bestaande uit japon met drie kwart lange paletot of cape. Op onze teekeningen ziet u de volgende modellen: links: complet van verticaal gestreepte soe pele stof. De paletot is ruim en valt tot op ongeveer kniehoogte. Een strik van etfen taftzflde voltooit het geheel. Daarnaast een complet, waarvan de japon vervaardigd is van diagonaal ge streepte stof; het cape'je is effen, afgezet y met het materiaal van de japon. I Op de tweede teekening ziet u: links: een mantelpakje, waarover een practische reisjas van wollen tweed. Het model is zeer ruim en in raglan coupe Ook hier voltooit een vlotte shawl van taftzqde het geheel. Tenslotte een ideaal costuumpje voor de reis per auto. Dit bestaat uit een rok van geruite stof. die van voren een diepe plooi of een overslag heeft. Daarop een kraagloos jasje van donker materiaal. Hoedje en shawl zijn van geruite taftzjjde vervaardigd. Ijk onder wordt gedragen een blousje van wkt* zjjde piqué met knoopen in de kleur van het jasje, JEANNE DB IV De inrichting der moderne zit-slaapkamer verschilt wel heel wat van die van een jaar of twintig geleden. Toen was zoo'n ver trek het toonbeeld van ongezelligheid: een bed, een waschtafel met toebehooren, een tafel en en stoel waren ongeveer de eenige meubelstukken. De rtt-slaapkamers van thans zijn allesbehalve ongezellig. Het bed. dat vroeger de meeste ruimte noodlg had en het gezellige uiterlijk van de kamer zoo hopeloos bedierf, is vervangen door het divan- of opklapbed. Is de kamer niet al te klein, dan vind ik persoonlijk, dat het divanbed te verkiezen is boven het opklapbed. Men moet namelijk zoo veel mogelijk valsche schijn vermijden en het opklapbed verwekt valsche schijn; want door het gordijn krijgt men de indruk, dat het meubelstuk een groote boekenkast is. Wie dus een zit-slaapkamer in gaat rich ten, doet het verstandigste tot een divan- bed te besluiten. Nee, daarvoor behoeft u nu niet naar de winkel te stappen en er een te bestellen; in tegendeel de kosten zijn nog veel geringer, dan wanneer we een opklapbed gekozen hadden. Want we zagen van een gewoon bed het voor- en achterschot af; vijlen de kanten bü en cis we er nu een over leggen, hebben we het mooiste bed, dat er bestaat en dat niets kost dien. Br bestaan verschillende manleren om het divanbed in het vertrek te plaatsen. Men kan bui; natuurlijk in een hoek zetten, by wijze van divan; maar men kan het ook dwars tde kamer zetten, zooals een groot ledl- it in een slaapkamer. De persoonlijke ■maak moet natuurlijk beslissen In dit geval; V&nt belde plaatsingen kunnen zeer aardig ma- Allereerst, wanneer men het divanbed zet. Heel aardig is, wanneer men het ade in een nis zet, die men verkrijgt uit een kast de deuren te halen. De titerkant bespijkert men dan met mate riaal, waar ook het divankleed van gemaakt wordt; de zijkanten worden in de kleur van set andere houtwerk gebeitst Wie in knutselen erg handig is, of wie een kennis of familielid bezit, die in deae kunst bedre ven is. ziet misschien kans aan beide zijden de boekenkasten te timmeren of getimmerd te krijgen, die de kamer een zoo bij uitstek modern cachet geven. Voor de onderste vakken laat men dan een deurtje maken, dat naar beneden openklapt en met kettin gen opgehouden wordt. Op deze manier krijgt men dan iets, dat als nachtkastje dienst kan doen. De divati bedekt men met een kleed, dat aan drie zijden een volant heeft, die de grond raakt. Teneinde ook van boven een mooie af sluiting te krijgen, verbindt men de boven zijden van de boekenkasten door een volant van hetzelfde materiaal. Onze andere illustratie toont een tweede oplossing van een zit-slaapkamer. De divan wordt in een hoek van het vertrek gescho ven; van het materiaal, waar het divankleed van vervaardigd is, spant men een wand doek, die ongeveer 50 centimeter hoog is. Een heel aardig effect bereikt men door vlak beven dit wandkleed het boekenkastje te hangen. Zoo ziet u, dat het begrip ongezelligheid in het geheel niet meer past by de moderne zit-slaapkamers. Als men nu nog een scherm om de waschtafel plaatst of er een gordyn om hangt, is er niets meer, dat er aan her innert, dat het vertrek ook als slaapkamer gebruikt wordt. By zonder aardig is na tuurlek, wanneer men gordijnen, stoelover- trekken, divankleed, enz. allemaal van het zelfde materiaal kiest. Dat verschaft de kamer het rustige cachet, dat we na een dag hard werken zoo noodig hebben. RITA VAN B. eenige minuten verveelt ook alles weer. En omdat moeder nu eenmaal in huls de goede fee is, die telkens iets nieuws kan bedenken, moet ze ook in dat geval te hulp komen. Maar... als nu ook moeders brein eens uitgeput ie in het bedenken van nieuwe dingen!? Nu, dan geven we hier een raad. Het is een soort balspel, waarby het „in strument", dat er voor noodig is, door de kinderen zelf gemaakt kan worden. Dit in strument bestaat uit een niet te lang stokje, waarop aan een der uiteinden, een trech tertje of iets dergeiyks is bevestigd. Onder deze trechter wordt een touwtje vastge maakt en aan het andere einde van het touw een bal. De kunst is nu de bal in het trechtertje op te vangen. U ziet de benoodigdheden voor dit nieuwe spel zyn niet duur en moeder vindt een poosje rust, als de kinderen zoo druk bezig zqn. Een huismoeder moet nu eenmaal alles kunnen: dus ook, afleiding bedenken voor haar spruiten!! R. Een beetje goede wfl... als we die eens toonden in verschillende gevallen. Dan zou alles er heel anders uitzien. Wy zijn te snel met het oordeelen over onze medemenschen; we zqn te snel geneigd de ander met een vernietigend oordeel „af te maken". Wie heeft het niet meegemaakt, dat eenige per sonen een ander over de tong haalden, zoodat er geen goed van de ander meer overbleef. Hebben we ons niet eens afgevraagd, of het slachtoffer ook niet zqn goede zijden had? Het ontbreekt ons aan goede wil om de betere eigenschappen van de ander te zien. Daar praten „lieve vriendinnen" over mevrouw X. Ze beweren, dat ze niets van haar huishouden terecht brengt, dat ze boven haar stand leeft, dat de man een „sul" is en niet tegen de vrouw op kan, dat mevrouw X. heerscfazuchtig is, enz. Den ieder weet een andere slechte eigenschap en dè afschil dering van mevrouw X. wordt zwarter en zwarter. Maar hebben we ook gezegd, dat mevrouw X- altijd hulpbereid is voor anderen, dat ze Dijspringt. waar nood en gebrek heerscht? Hebben we gezegd, dat het huwelijk van mqnheer en mevrouw X. toch heel gelukkig ïykt te zjjn en dat de man, al noemt men hem een „sul", toch altyd een heel tevreden indruk maakt? En hebben we overigens en dat is van veel belang wel eens ge hoord, dat mevrouw X. kwaad sprak van anderen, de slechte eigenschappen zoo af stortend mogelijk voorstelde? Met een beetje goede wil zal men tot de ontdekking komen, dat ze niet half zoo onaangenaam is, als men haar afschildert, dat ze, ondanks haar kleine fouten (maar wie is volmaakt?) een bemin nelijk mensch is. Een beetje goede wilDie moet men altyd by de hand hebben. Dan wordt het eigen leven ook prettiger. Men kan zich ge makkelijk indenken, dat alles ondraaglijk is en men kan zichzelf voor de meest bekla genswaardige mensch ter wereld houden. Met een beetje goede wil zien we, dat ieder leven zqn lichte zijden heeft; de wil alleen doet veel om alles gemakkelqker en ver draaglijker te maken. Laten we daar dus in het vervolg aan denken, wanneer we het leven weer eens somber inzien. Zondag: groentesoep; kalfsoesters, doppers, gekookte sardapp». len; vanillevla met frambozen. Maandag: gehakt, bloemkool met tomatensaus, kookte aardappelen; fruit Dinsdag: osselapjes, worteltjes, gekookte &*rdapp% len; «t roompudding. Woensdag: biefstuk, andyvie, gebakken aardappsfcg») caramelvla. Donderdag: roastbeef, postelein, gekookte naidanw. len; citroenrijst Vrydag: *1 harde eieren, sla, gebakken aardapp*^ flensjes met rabarber. Zaterdag: spek, tuinboonen; karnemelkpudding. Nr. 360: aardige kinderpyama van gen* katoen of m&usseline, gegarneerd met effet materiaal in een donkerder kleur. Den pyama kan zoowel door jongens als door meisjes gedragen worden. Benoodigd ma teriaal voor kinderen van 12 jaar: 8 meter geruit katoen van 80 centimeter breed en 50 centimeter voor garneering. Prijs vu het patroon: 0.38 ets. per «tuk. Het gebeurt wel eens, dat op vrye mid dagen, wanneer het weer slecht is en ze dus niet buiten kunnen spelen, de kinderen zóó lastig zyn, dat moeder ten einde raad is. Alle spelen zyn gespeeld en na verloop van Behalve, dat dit modelletje zeer practisch is voor de zomer, is het ook buitengewoon aardig. Maakt men het volgens de maten op het schema aangegeven, dan kan het gedra gen worden door een kind van 3 4 4 jaar. Het geheel is vervaardigd van waschbaar katoen of linnen in een effen kleurtje en af gezet met vroolqk gekleurd band. Zooals men op de teekening kan zien, is het blousje uit één 8tuk 8e' knipt. De sluiting valt op de rug Op iedere schouder maak men twee knoopsgaten, waar de schouder bandjes doorgehaald moeten wor den opdat ze niet afglijden. Het broekje bestaat uit twee stukken, die hetzelfde geknipt wor den en aan de zykanten tegen el kaar gestikt. Alleen aan de boven- zyde blijven een paar kleine split- jes. Ook het kruis stikt men dicht. Het broekje wordt ingsrimpeld aan een band. In deze band maakt men aan de eene zyde twee knoopsgaten en an de andere zqde twee knoo pen. Daarmee wordt het broekje gesloten. Op de band naait men bovendien aan de voorzyde vier en aan de achterzyde 2 knoopen, waar aan de schouderbandjes vastge maakt worden. Op het broekje zet men bovendien twee vierkante zakjes aan de voorzyde. die met het band afgezet zyn. De schouderbendjes maakt men eveneens van dit gekleurde band; deze worden echter zoo gemaakt, dat ze geheel los van het broekje zyn en aan voor- en achterzyde aan vast geknoopt kunnen worden. Op de rug zyn de tandjes gekruist. Rest ons nog te vermelden, dat. pypjes en halsopening eveneens af geboord worden met het gekleurde band en het pakje is klaar. Het aldus verkregen pakje is een aller aardigst speelpakje, waarin het kind naar hartelust ravotten en stoeien kan; want vuil geworden is één sopje voldoende, <an het weer helder en friech te krygen. MARIAN B. Nr. 552: aardige damespyama vin cha£ meuse of crêpe satin, gegarneerd met h_ zelfde matertaai in een contrast®®*1™" Kleur. Benoodigd materiaal: 5 meter van oentimeter breedte en 50 centimeter voo garneering. Prys van het patroon: 0.38 c per stuk. - Deze patronen zyn in alle maten tegp» bovenvermelde prys te verkrqgen by de deeling Knippatronen" van de maatschappy: „De Myipaal", Singel tt. sterdam. Toezending zal geschieden na vangst van het bedrag, dat kan w° overgemaakt per poetwissel, in postzeg®*"' of wel per postgiro 41632. nebt Den lezeressen wordt vriendeiyk ver by bestelling duldeiyk het nummer van gewenschte patroon te vermelden en llle-, de verlangde maat. d.w.z. boven-, 1 heupwydte, enz. en de leeftyd van ne voor wie het patroontje bestemd Is- geven. olled'g Gelieve verder naam en adres v" en nauwkeurig mogelijk te vernielden, voorkomt daardoor onnoodige vertrag"» de opsturing.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12