8 faownciaal Tlieums JladioptaQcaMMa O heiloo VOETBALLER KON NIET MEER LOOPEN. Kreupel door rheumatische pijnen. Verbetering was „wonderbaarlijk". koedijk eghond aan zee DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevar. progr. uit Ham burg, olv. Fr. Paulh. 10.20 Ber. 10 50 Harp- en pianorecital. 1105 Weerber. 1120 Verv. van 8 30 12.201.15 Dansmuziek door O», kar Joost en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.—8.40, D sen- der 8.40—10.20, Keulen 10.20 11.40 Droitwich 11.4012 20, Keulen 12.2014.20, D.sender 14.20—15.20, Droitwich 15 20— 15 50, Kalundborg 15 50—1620, Keulen 16.20—18.20, Brussel Fr. 18.20—19.20, Keulen 19.20—22.20 Parijs Radio 22.2023.05, Brussel Fr. 23.05-24.-. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, Lond. Reg. 10.35—13.20, Droitwich 13.2015.20, Lond. Reg. 1520- 16 50, Droitwich 16.50—18 20, Brussel VI. 18.20-18.50, Droit- wich 18.50—21.50, Lond. Reg, 21.50—23.20, Droitwich 23 20— 24.-. Zondag 21 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (8.55— HUIZEN, 301 M. (830—9.30 en 5.-7.45 NCRV, e KRO van 9 30 -5.- en 7.45-11.-). 8.30 Mor- genwijding olv. ds. J. A. Schep, m. m. v. mevr. F. de Wolf—Wuite, alt en F. Kloek, orgel. 9.30 Gr.platen. 10.30 Hoogmis. 12-15 Orkestcon cert. 1.— Lezing. 1.20 Schlagermu ziek, reportage en gr.pl. 3.— Zie- kenhalfuur. 3.30 Gr pl. en reporta ge. 4.30 Concert. 5.— Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Hillegoffl. Spr. ds. J. P. E. C. Eerhard. Orgel S P. Visser. Hierna orgelspel door S. P. Visser. 7.— en 7.45 Gr.pl- 7.50 Causerie. 8.10 Ber. en Orkest concert. 8.30 Concert r. rep. 9.30 Orkestconcert. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ber. en Gr.pl. 10.4011.Epi loog. nieuwe niedorp oude niedorp noordscharwoude Het Zendingsfeest bij den Kattenberg. De vereenigingen voor Inwendige Zen ding in Noordholland en de afdeelingen Alkmaar en Heiloo van het Tasik malaja- comité der Ned. Zendingsvereeniging, hiel den Woensdag hun jaarlijksch Zendings feest, dat door ongeveer 400 personen werd bijgewoond. Medewerking verleenden het Chr. Harmonie-corps ;,Nut en Genoegen" van Edam, het herv. kerkkoor te Alkmaar en het gem. koor „Sursum Corda". Alle ge zangen uit de liederenbundel werden in sa menwerking met het harmonie-corps uitge voerd. De opening. Even voor elf uur opende de voorzitter, de heer N. van de Poll uit Alkmaar met een hartelijk welkom. Hij bracht dank aan de. sprekers, het Harmonie gezelschap en Na tuurmomenten die door bemiddeling van de familie van Foreest, dit schoone landgoed afstond, ook aan het kerkbestuur der Ned. herv. gemeente, dat, in geval van ongunstig weer, net kerkgebouw beschikbaar stelde. Spreker roemde de innige samenwerking tusschen Heiloo en Alkmaar met één en het zelfde doel: Uitbreiding van het Koninkrijk Gods. Spreker hoopte op een gezegenden dag, welke rijke vruchten zal afwerpen. Verschillende sprekers. Na den gemeenschappelijken zang, ging spr. voor in gebed, waarna de eerste spreker het woord kreeg, nml.: ds. Meijer uit Velsen, met het onderwerp: „Jezus Christus onze Heer". Er zijn, zeide spreker heel wat personen die zich op eigen wijze beroepen op Jezus' naam. Velen schuiven dien naam naar vo ren in hun daden en trachten zich zoo te dekken. Vandaar de radicale tegenspraak in Zijn naam. De mensch zit op zijn rechterstoel en Je zus gaat voorbij. De mensch beslist over Jezus. Het is duidelijk dat wij eerst Jezus moeten zien. Alleen de mensch die in Jezus gelooft, is in Hem. Jezus kennen is ons ge geven door den H. Geest die door ons moet spreken. Jezus Christus is onze Heer en wij zijn zijne knechten Zijn wij in Hem dan vraagt Hij volledige overgave. Spreker weid de uit over de persoonlijkheid van Jezus. In een breed opgezet betoog behandelde hij de macht van Jezus, een liefdevolle God voor wie Hem kennen. Hij heeft ons ge kocht met Zijn heilig bloed en wij zijn Zijn eigendom. Indien wij ons overgeven zullen wij triomfeeren. Spreker weidde uit over zijn werk. Niet wij doen het zendingswerk, doch Hij. Bekeering van heidenen en mohemeda- nen kan niet anders dan Zijn werk zijn. Spreker eindigde met te zeggen dat we on ze taak moeten begrijpen en werken voor uit breiding van Gods Koninkrijk, ieder op de plaats waar God hem heeft gesteld. De heer N. de Neef, oud-zendeling van Halmaheira behandelde 't onderwerp „Zen dingswerk is Gods werk". Wanneer we vragen, aldus spreker, wat is Zendingswerk, dan antwoordde men als regel zendelingen uitsturen. Toch is dit niet geheel juist, Het zendingswerk is Zijn werk en wij mogen daarbij behulpzaam zijn. Dat wij, zwakke zondige menschen daarop wei nig invloed kunnen uitoefenen is spreker meermalen gebleken. Wij ontwerpen iets, hebben een plan, doch God, de groote Zentjeling, regelt het naar Zijn hand. Geven wij ons geheel, dan wacht ons het loon op het einde der dagen. Voor Zijn werk mogen wij de bouwstoffen aandragen, geestelijke en stoffelijke. Ons gebed en onze offergave. Sommigen zeggen de heidenen hebben dat niet noodig. Ze leven in rust. Ja, zij hebben dat zeker noodig. Met treffende staaltjes toonde spreker het aan. De groote angst voor booze geesten ver dwijnt, wanneer zij God kennen. Spreker weidde uit over de opofferingsgezindheid der Goeroe's (onderwijzers) en hun liefde voor den Heiland. Nadat spreker nogmaals een beroep had gedaan op overgave en of fers besloot hij met een opwekking voor God werk, door God. De heer J. K. Nieuwenhuis, Evangelist te Edam sprak over: „Overgave en gehoor zaamheid". Wanneer we de dingen zien in het licht des geloofs dan moet onze overgave aan God steunen op het geloof. De grondslagen van ons geloof moeten zijn: Zijn werk ken nen en ons in Zijn dienst stellen. Overgave is ons zelf wegcijferen om ons in Hem te zien. God moet ons denken en werken zijn. Dat zien we in de parabel van de rijke jonge ling. Hij wilde wel Jezus volgen, doch was gehecht aan de aardsche goederen. Dit is geen overgave. Gehoorzaamheid is een cri- ferium van het geloofsleven. Een overgave zooals God zich overgaf aan Zijn Hemel- schen Vader. Niet wij moeten leven, maar Christus in ons. Zich overgeven is Neen zeggen tegen de Zonde en Ja, tegen God. Als ge niet weet, wat God van vraagt is Uw leven niet in Zijn dienst. Wat God U zal vragen, zal niet even gemakkelijk zijn, doch Hij verlangt over gave en gehoorzaamheid. Bouwen aan Zijn werk, dan zal Hij onze zonden weg nemen en wij zullen Hem volgen. Zien we zoo God, dan zal Hij ons beloonen en wij zullen op den laatsten dag niet met ledige handen voor Hem staan. Ds. Kromlin te Oegstgeest behandelde het onderwerp „Welke is de nood der Zen ding?" De oppervlakkig denkende mensch zegt: geld. Hoewel spr. dat niet wilde wegcijferen, was de werkelijkheid anders. De zakenmen- schen vinden onze berekening: zooveel uitga ven en riskante ontvangsten, geen bereke ning. Wij rekenen zoo niet. Wij laten de uit komst aan God over en zijn nooit verkeerd uitgekomen. Spr. wilde niet zeggen dat geld gebrek geen rem was, doch de hoofdzaak is dat we ons aan Hem en voor Zijn werk ge ven. Veelal heeft men een vage voorstelling van het Zendingswerk. De zending heeft in de eerste plaats noodig onze liefde, ons ge bed en ook de offers. Is er in de zending be hoefte aan geld, dan is er gebrek aan liefde tot God, anders moet dat niet voorkomen. Spr. wekte op om de zending te steunen, om dat God het wil. We mogen dankbaar zijn dat Hij zich wil bedienen van onze zwakke hulp. Ds. C. M. Krijger te Beverwijk behandel de het onderwerp „Kom over en help ons". Spr. had den tekst ontleend aan een Zen dingsreis van'Paulus,. die-door-God werd geroepen op een p'aats niet door hem uitver koren. Döch God r p hem en Paulus gaf dadelijk gehoor. Paulus moest helpen. Waarmede? Natuurlijk met het H. Evange lie. Ook die roepstem van God klinkt tot ons „Kom over en help ons". Geven we daaraan blijde gevolg en maken we geen bedenking? Spr. meende van wel. Het Evangelie predi- ken aan alle creaturen. De zendingsarbeid, ook onder de moderne heidenen, moet onze volle belangstelling hebben. We moeten Gods roepstem verstaan en Hij vraagt ons „overkomen" op veler ei wijze. Hoe Hij ook vraagt: bereid zijn. Zendingswerk is een werk van gehoorzaamheid en overgave. Zóó moeten wij het woord verstaan. Twee dingen zijn voor de zending onontbeerlijk, bidden en werken. Ds. G. A. den Hartog, Amsterdam, sprak vervolgens over het onderwerp „Met het oog op de toekomst". De laatste spreker (die zich moest beper ken want het was al laat) zou slechts enkele onderdeelen behandelen en hoopte dat zijn gehoor dit zou apprecieeren. De zorglooze mensch, de prettige mensch en de ernstige mensch passeerden de revue. Men zegt wel eens: er is meer te doen. Vele beslommeringen vragen onze aandacht Doch het is noodig er over te spreken. De afwachters, die het hier wel prettig vinden en geen zorg hebben voor de eeuwigheid, zullen bedrogen uitkomen. De dag des Hee- ren zal komen en dat is de dag der gerech tigheid. Deze wereld vergaat en eenmaal zal er een „nieuwe wereld en een nieuwe eeuwigheid" ontstaan. Daarin zegt Petrus zal gerechtig heid bestaan. Wie daarin gelooft zal het wèl gaan. De toekomst zal voor ons licht zijn als we in Hem gelooven en Hem volgen. Ds. A. E. van Baaien te Broek op Langen- dijk sprak een slotwoord, waarmeae dit zoo goed geslaagde Zendingsfeest werd gesloten. De V.V.V. hield Dinsdagavond vergade ring in de Rustende Jager onder presidium van den heer J. Th. van Diepen. Deze sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. In tegenstelling met het vorig jaar verkreeg men de volledige medewerking van B. en W. voor het kosteloos verkrijgen van het muziek- park en inventaris, zoodat er nu meer con certen zullen zijn, waaronder een drietal bui tengewone concerten, te geven door groote corpsen. Dit is mogelijk als we aller mede werking krijgen. Dan wilde spr. waarschu wen en aller medewerking inroepen om het vandalisme en de verontreiniging (door pa pier, schillen enz.) in de bosschen te voorko men. Vooral geldt dit voor het landgoed Ter Coulster. Laten we samenwerken opdat het mooie landgoed voor ons geopend blijft. Het kardinale punt is de verlichtings avond. Er zijn stemmen opgegaan om een vergadering aan te vragen, omdat men meende, dat de V.V.V. haar gang maar ging, zonder de leden er in te kennen. Dit is ab soluut onjuist. Het lag in de bedoeling van het bestuur om het principe-besluit en de uit voering aan de leden voor te leggen. Welnu, van de medewerking van de beide midden- standsvereenigingen komt niets. De V.E.M.I. zwijgt in alle talen en De Hanze is van goe den wil en toonde dat door met de V.V.V. te vergaderen, doch wat deze wilde was vol gens onze meening onuitvoerbaar. Ons dorp leent zich niet op het centrale punt van feestelijkheden te wijzigen. Ook de verlich ting in het centrum van dén Stationsweg is niet mogelijk, daar we ode rekening moeten houden met de financiën. Het centrale punt zal dan zijn de Nieuwe Laan en Ter Coul ster. Er zal een ballet plaats hebben en ver tooning van marmergroepen. Veel zal ook afhangen van het werk der buurtcommissies, maar met aller medewerking kunnen we een mooien avond krijgen. De heer Mossel was niet zoo enthousiast als de voorzitter. Bij de inzage der boeken bleek het spr, dat er een tekort was van plm. 200. Veel noodiger is een verkeersgebouw, waar de pensionhouders mee gebaat zijn. Het gebouw voor „Sport en Kunst" verkeert in een toestand die niet kan bestendigd blij ven. Een feestavond is mooi, doch we heb ben er meer aan de zaak in orde te maken en te houden. Bovendien, waar wil de vereeni- ging het geld vandaan halen? De heer de Graaf vroeg naar de begroo ting. De voorziter zeide den heer Mossel, dat het bestuur er anders over denkt. Niet aan de orde is het verkeershuis e.d., doch de verlichtingsavond. De heer de Graaf kreeg ten antwoord dat de heer Zwaag ongesteld was, doch zijn begrooting, die dcor u is goed gekeurd, geeft een post voor den verlich- tingsavono. De opzet is verantwoord met een 100 uit de kas. De heer Mossel repliceerde en bleef zijn standpunt handhaven. Het bestuursvoorstel werd met dtrie stem men tegen aangenomen. De datum werd vastgesteld op 14 Aug Naast het bestuur werden in de commissie van uitvoering benoemd de heeren Muntje- werf, Eekhof, Pastoor, Wilbrink en Meul- dijk. Rondvraag. In verband met een andere interne zaak bracht de heer Mossel op het tapijt het gebouw Sport en Kunst. Het is moeilijk te exploiteeren, maar er moet wat gebeuren. De V.V.V., wier eigendom het is, moet het beter onderhouden. De heer Smits zeide, dat de heer Mossel, die den toestand door en door kent als lid der commissie, anders meest spreken. De moeilijkheden stapelden zich op, doch er is nu een toestand die geheel anders is. Spr. gaf "raag toe, dat het gebouw geschilderd moet worden. Er moet ook een hek om, doch dat zal zeker vóór er een jaar om is, gebeu ren. De heer Mossel wist dat het niet kon en was tevreden gesteld. De heer Stam vroeg of de V.V.V. niet wat kon doen om van de stofplaag verlost te worden. De sproeiwagen zou een uitkomst brengen. Als hier vreemdelingen doorgaan zeggen ze: Is dat nu Heiloo? Ook voor de Deze sportenthousiast leed zoo hevig aan rheumatische pijnen, dat hij ter nauvvernood meer kon mopen. Teneinde raad besloot hij eep proef met Kruschen "Sa!tg te némen. Hij zegt', het refcultaat was „wonderbaarlijk". Lees slechts zijn brief: „Vijf jaar geleden leed ik aan vreese- lijke rheumatische pijnen in al mijn ge wrichten. Ik was toen pas 27 jaar oud Ik kon niet meer voetballen, want ik kon ternauwernood meer loopen, laat staan hard loopen. Nu en dan gingen de pijnen tot aan mijn schouders en waren dan ondragelijk. Dit duurde zoo twee jaren. Al dien tijd had ik mijn geld uit- g geven aan verschillende medicijnen en behandelingen, maar niets hielp. Ten slotte, nu ongeveer drie geleden, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nomen en ik moet zeggen de verbetering waf „wonderbaarlijk". A. E. B. te 3. Kruschen Salts bestaat uit zes zouten, d. A.z. minerale zouten, zooals deze voor komen in de minerale bronnen, die se dert eeuwen door rheumatiekiijders worden bezocht. Deze zouten sporen lever, nieren en ingewanden, in het kort de afvoerorganen, aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak zijn van rheumatiek, jicht en Ischias, lc.ngs den natuurlijken weg volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Met hei verdwijnen der oorzaak verdwijnt tevens als vanzelf de pijn. Maar niet alleen de rheumatiek verdwijnt, de ge- heele gezondheid wordt beter, men voelt zich frisscher, energieker en krachtiger. Knjschen Salts geeft U een stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Lruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas- ti. je Inbegrepen. Let op, dat op hot etiket op ae flesch, zoowel als op de buitenver- pal* king, de naam Rowntree Handels \cetschappij Amsterdam voorkomt. bewoners is het niet om uit te houden. De voorzitter meende, dat men beter met B en W. kon spreken, doch was bereid het verzoek te doen. De heer Breebaart wees op den on- houdbaren toestand van de beek bij de Bocht aan den hoofdweg. Tracht, zeide hij, met B. en W. in contact te komen om aan dien onhoudbaren toestand een einde te maken. De voorzitter zeide, dat men via het Witte Kruis alles had gedaan wat mogelijk was, doch er gebeurde niets. De heer Smits wees op de schandelijk ver vuilde beek aan den Heerenweg tegenover het Slempad. Er is geconfereerd. Gea Staten en Waterstaat zijn gevraagd. Doch men strandt op den onwil van het coHege, die het op hun beurt weer op de polders schuiven. De heer Breebaart wilde volhouden. Laat men Dins dag a s. den commissaris der koningin den toestand eens laten zien, merkte men van verschillende zijden op. Na behandeling van interne zaken volgde sluiting. Kostelooze belastingplaatjes. Kostelooze rijwielbelastingmerken kun nen alhier worden aangevraagd ten huize van den assistent-dienstgeleider der directe belastingen, Heerenweg 136 op: Zaterdag 20 en 27 Juli 1935, n.m. 2—4 uur. Donder dag 25 Juli 1935, n.m. 7—8 uur. Woens dag 31 Juli 1935, n.m. 7—8 uur. Mejuffrouw Janny Einwachter slaagde voor het eindexamen van de Chr. meisjes school voor M.U.L.O. met 5 j. cursus te Amsterdam. Kloosterjubileum. Woensdag herdacht zuster Mathilde haar zilveren kloosterjubilé. Hoewel nooit op den voorgrond tredend, heeft zij moeten ondervinden, dat dit jubileum niet onge merkt is voorbijgegaan, want als onderwij zeres aan de Bewaarschool staat zij dage lijks in contact met ouders en kinderen. 's Morgens droeg pastoor van Meeuwen een mis op tot dankbaarheid, waarop een toespraak volgde, 's Middags was er een kleine huldiging door de kinderen. Een jongetje en 4 meisjes boden onder een pas send versje, een bouquet witte anjers aan. Natuurlijk was er voor de jeugd een feestje op school. Schoolfeest. Dank zij de offervaardigheid der gemeen tenaren hebben meer dan 300 kinderen van de Bijz. scholen hun schoolfeest gehad. Een groot deel ging per extra trein naar Alkmaar en vervolgens per Alkmaar Pac- ket naar Schoorl. Het fanfarecorps „St Ce- cilia" begeleidde de kinderen en bleef den geheelen dag bij hen. Voor een klein ge deelte werd een feestje op school bereid. Concert. Woensdagavond werd door de muziek- vereeniging „Aurora", onder leiding van den heer Hekket uit Alkmaar, een concert gege ven in de muziektent, waar zij een tiental nummers ten gehoore bracht, die met belang stelling werden gevolgd. Het sportveld biedt een mooie gelegheid. Het bezoek had beter cunnen zijn. 'Het parkeex terrein bij Zeezicht is ver pacht aan J. Birnbaum voor 16.60, ter wijl het Pompplein als parkeerterrein verpacht is aan J. de Groot voor 27.50. 'Door den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid is aan mw. M. J. Wel- gen, met het oog op het verkenen van een hotelvergunning voor hotel Trompenberg, ontheffing verleend van velschillende eischen, waaraan de serre ei eetzaal zouden moeten voldoen om dat deze lokaliteiten geacht kunnen wor dt^ aan billijke eischen inzake vo-lich- ting en luchtververschiug te voldoen. Zaterdag 20 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Orgelspel J. Jong. 8.30 Gr.pl. 10.— VPRO-morgenwijding. 10.15 Voor Arb.inde Continubedr.: Ad. Bouwmeester, deel. en gr.pl. 12.— De Notenkrakers olv D. Wins. 12.45 Gr.pl. 1.— E. Walis en zijn orkest. 1.45 Gr.pl. 2.20 Schalmei, olv. P. Renes 2 35 Dub bel X olv. C. Steyn. 3.— Strijkorkest olv. E. Walis. 3.30 Gr.pl. 4 Filmpraatje M. Sluyser. 4.15 „Be oefening der huismuziek", olv. P. Tiggers. 4.50 K. de Jonge: Een reis door Finland. 5.10 VARA-orkest o I. v. Hugo de Groot. 5.40 Literaire causerie A. Vermeylen. 6.— Verv. orkestconcert. 6.30 Esperanto-uitz. 6.50 A. de Booy zingt. 7.— Friesch uurtje. 8.Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber. en VARA-Varia. 8.15 Gr.pl. 8 30 W. Derby, zang en de Flierefluiters, olv. E. Walis. 9.30 Deel. R. Nurnan. 9.45 Orgelspel C. Steyn. 10— Gr.pl. 10.10 Blokflui tenensemble. 10.20 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 11.—12— Gr.pl. en pianorecital I. Rossican HUIZEN, 301 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30 12.Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. 12.30 Orkestconcert, gr.pl. en ber. 2 Voor de jeugd. 2.30 Sporthalf- uur. 3.4— Kindcruur. 4.15 Or kestconcert en gr.pl. 5.30 Schlager- muziek. 6.20 Lezingen en gr.pl 7.35 Rep. en gr.pl. (8— Ber.) 8.30 Gevar. concert en voordr. 10. Rep. en gr.pl. 10.30 Ber. 10.35 Zangen schlagermuziek. 11.15— 12— Or.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11.20 Gr.pl. II.50 Het Imperial Hydro Hotel Orkest olv. R. Smythe. 12.50 Gr.pl I.20 Het Commodore Grand orkest olv. H. Davidson. 2 20 Het BBC- Northern Ireland Orkest olv. E Godfrey Brown. 3.20 Gr.pl. 3.35 Reportage. 4.20 Gr.pl. 4.35 Rep 5.10 Reportage v. d. Davis-Cup- wedstrijden. 5.20 Gr.pl. 5.35 Am- brose en zijn Embassy Club-orkest 6.20 Ber. 6.50 Spcrtpr. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 BBC-Theater- orkest olv. S. Robinson. 8.20 Gr.pl. 8.50 „Dancing through", mmv Ge- ralo en zijn orkest, het BBC-Revue- koor, en solisten. 9.50 Ber. 10.20 Gershom Parkington's Kwintet m. m v. J. Buckley. bariton. 11 20— 12.20 BBC-dansorkest olv. H. Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Doyen. 9.05 Concert mmv. orkest, olv. Bigot en zangsolisten. 11.10— 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 12.20 2.20 Strijkorkest olv Thyregod. 3.50—5.50 Omroeporkest olv Hye Knudsen. 8.20 Omroeporkest olv. Reesen. 9.10 Zang en piano. 9.30 A. Albech's Blaasorkest. 10.10 en 10.50 Dito. .1.20—12.35 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Gevar. concert. 12.20 Gevar. concert. 2 35 Gr.pl. 4.20 Vroolijk progr. olv. G. Kneip. 7.20 Cembalo en gitaar. 7.35 Orgelconcert R. Merten. 8.30 Vroolijk progr., mmv. het Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt en solisten II.20—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.— Anna Kare- nine", spel van Tolstoi,, muziek van Robbiani. Orkestleiding Antonin- celli. Koorl.: Veneziani. BRUSSEL, 322 er 484 M. 322 M.: 12-20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.50—2.20, 4.20, 4.50, 5 20, 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Sa lonorkest en harmonicamuziek- 10.30 Gr.pl. 11.20—12.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 en 1.30 2 20 Omroeporkest olv Gason 4.35 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest olv. Ga son. 6.20 Gr.pl. 6.50 Pianorecital. 7 35 Gr.pl. 8.20 Symph.-concert o. 1 v. Arthur Meulernans. 10.30— 12.20 Populair concert. 10._ en 5.-8.- VARA, de VPRO van 10.—12.— en de AVRO van 12—5.— en 8.—12.— uur). 8.55 Orgelspel J. Jong. 9.Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpr. S. S. Lantinga. 9.30 Grpl., orgel- en pianospel J. Jo ig. 10.— Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Drachten Spr. ds. D. Bakker. 11.20 Gr.pl. 12— Rep. uit 't Laboratorium van prof. dr. P. Zeeman te A'dam. 12.30 Gron. Orkestvereen. olv. K. Kuiler. 2.— Boekbespr. dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Mannenkoor „De Vereenigde Zangers" olv. J. Maas sen. 3 Uit het Kurhaus te Sche- veningen: Residentie-orkest o.I.v. I. Neumark, mmv. G. Visser, tenor; 4.30 Avro-Decibels olv. E. Meenk. 5 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 5.30 Sportnieuws. 6.— Verv orkestconcert. 6.40 A. de Rosa: Dreyfus. 7.— E. Walis, viool en I. Rossivan, piano. 7.30 Gr pi. 8. Nieuwsber. 8.10 Gr.pl. 8 15 Uit het Kurhaus, ScheveningenResidentie orkest olv. C. Schuricht. 8.45 Or.pl. 8 55 Causerie W. Vogt. 9.— Radio- journaal. 9.15 Avro-Decibels oir E Meenk, mmv. Greta Keiler, zang, 9 45 Avro-Aeolian-orkest. 10 35 Grpl. 11.Nieuwsber. 11.10— 12.— Kovacs Lajos en zijn orkest 'Het aantal werkloozen is, In tegen stelling met elders, nog steeds zeer groot. Ondersteund worden momenteel 179 werkloozen, terwijl er meer dan 400 als werkzoekende bij de arbeidsbemid deling staan ingeschreven. Tocht ouden van dagen. Dinsdag had de autotocht voor de ouden van dagen uit deze gemeente plaats, welke tocht was georganiseerd door de afd. van den Bond voor Staatspensionneering. 90 ouden van dagen trokken met 22 luxe auto's en een 2-tal bussen onder niet al te gun stige weersomstandigheden via Edam naar Volendam. Intusschen was het weer prach tig geworden. En na een uur in Volendam alles te hebben bewonderd en de koffietafel te hebben gebruikt, werd te half één met de Koningin Emma naar Marken gevaren. Dit was een prachtig tochtje over zee waarvan volop is genoten! Ook over hetgeen men op Marken heeft gezien was men vol bewondering. Na vele bezienswaardigheden bezichtigd te hebben werd de terugtocht naar Volendam aanvaard, waar in het bekende hotel Spaander het middagmaal werd ge nuttigd. Hier werd de terugtocht via Pur- merend en Beemster aangevangen naar Alk maar waar hertenkamp en apenkooi wer den bezichtigd. Toen de terugtocht moest worden aanvaard bleek 't dat velen nog wel eenigen tijd in deze mooie omgeving had den willen blijven. Toen de stoet 's avonds 9 uur weer in het dorp terugkeerde werd men verwelkomd mei vroolijke muziek van het fanfare corps Ex celsior. Honderden menschen waren op straat en er heerschte een echt gezellig.- stemming. In de zaal van de heer Kossen w rd nog iets gebruikt. De voorzitter van Staatspensionneering, de heer Borst, dankte allen die hadden medegewerkt om dezen dag zoo uitstekend te doen slagen. De burg» m ester sprak nog een woord van waardes- ring voor het werk van Staatspensionnee ring en gaf er zijn voldoening over te ken nen dat deze tocht zoo uitstekend is BF slaagd. De heeren Druif en P. Strijder uitree hierna hun waardeering over het uitstekeno slagen van dezen tocht, den wensch uitspre kend, dat het volgend jaar wederom V>ff» tocht mag worden gehouden. /i_J Excelsior liet zie' hierna nog eens hoor» waarna allen huiswaarts togen vol waard» ring over dezen zoo in alle opzichte geslaag' den tocht. Directeur Pranger gaat Naar wij vernemen, zal de heer P. Fr eer, directeur van het fanfarecorps te v Niedorp, in verband met zijne benoem' gelijke functie te Dikahorn, als zoodanig danken. Dit heengaan beteekent voor het corps getwijfeld een groot verlies. Het was a eminente leiding van dezen directeur te „o ken, dat dit kleine corps, dat slechte P' leden telt, zich tot deze hoogte heelt "r* werkt. Van den minister van sociale zake'' bericht ontvangen, dat ook voor de meente de loonsbijslag-regeling, v0Ör in de aanschrijving d.d. 17 Juni vat noemden minister is neergelegd, van wordt verklaard. De echtgenoote van den heer J onende op de Pikstraat te Noord*1 jij wonende op ae nkstraat te de, kwam gisteren zoodanig te vaIleD- haar arm brak.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6