Aqmda KIJKEN is KOPEN BUCLOEGK r Ziïïïfeït» I tmanMtM Stad en Omoevinq. WeeeAeacht ZESTIG JAAR TE LAAT VOOR EEN AFSPRAAKJE. Wegens nat.-socialistische actie. KOORZANG IN HET ITALIAANSCHE LEGER. FONDS VOOR VLUCHTELINGEN. DE WELFENSCHAT DOOR PRUISEN GEKOCHT? SINAASAPPELEN TEGEN OLIF ANTENSCHUWHEID. ETHIOPISCH AANBOD. Aan politie-ambtenaren in Noorwegen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half acht, hoofdnummer Quo Vadis? (hist.-rom., geprolongeerd), hoofdrol Emil Jannings. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Stiefkind (dram.), hoofdrollen Randolph Scott, Martha Sleeper en het jochie Buster Phelps. Toegang voor eiken leeftijd. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Een paradijs op aarde (hum.), hoofdrol Hermann Speelmans. Toegang ei ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Dinsdag, hoofdnummer Ein Stern fallt vom Himmei (rom.); hoofdrol de zanger Joseph Schmidt. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag en Donderdag 7 uur en tweede voorstelling 10 uur, Rakcckv marsch (ope rette-film); hoofdrol Oustav Fröhlich. Toe gang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 23 Juli. 8.30 uur, concert in de kerk te Bergen aan Zee. Woensdag 24 Juli. 8.30 uur, De rusiende Jager te Bergen, ballet Lili Green. Donderdag 25 Juli. 8 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Soli Deo Gloria. Werklieden, die de woning van me vrouw J. Markwood te Pleasant Valley in den staat Virginia (Am.) een groote beurt gaven, vonden achter den schoor steenmantel een ongeopenden, door de jaren vergeelden brief. Deze wa6 ge adresseerd aan de jongejuffrouw Otie Rees. De jongejuffrouw, thanê mevrouw Markwood, maakte den brief open en vond een uitnoodiging om bij haar vriendinnetje Sallie Frye te komen thee drinken. Mevrouw Markwood aarzelde niet de uitnoodiging te aanvaarden, en bij de tegenwoordige mevrouw I. Purgett heeft zij dolgezellig het kopje thee, waarvoor zij ze6tig jaar geleden was uitgenoodigd, gedronken. JOURNALIST GEARRESTEERD. De Weensche politie heeft den Oostenrijk- I schen journalist relix Krauss, correspondent van verscheidene Duitsche bladen te Weenen gearresteerd. Krauss was de vertrouwensman i van Steidnahter den voorzitter van de Ver- teniging voor Duitsche belangen in den Vreemde en medewerker van den Weenschen industrieel Neubacher die onlangs wegens nat. socialistische actie werd veroordeeld. Krauss was sedert de arrestatie van Neu- bacher leider der nat.-socialisten in Oosten rijk, hetgeen uit het onderzoek is gebleken. Men is bezig bij het Italiaansche leger koorzang in te voeren. Onder voorzitter schap van Pietro Mascagni is een commissie ingesteld door het ministerie voor pers en propaganda, welke commissie een geschikt liederboek meet samenstellen en waarschijn lijk ook een prijsvraag zal uitschrijven voor composities van volksaardig karakter. Deze maatregel is uitgelokt door het suc ces van den Schubertbund, het beroemde Weensche mannenkoor, dat in het begin van dit jaar te Rome concerten heeft gegeven. Mussolini heeft de Oostenrijksche zangers toen in het Palazzo Venezia ontvangen en hun liederboek doorgezien en laten toelich ten. Hij zeide bij die gelegenheid, dat iets dergelijks in Italië moest worden ingevoerd. Felix Warburg, bekend bankier en philati- throop te New-York, heeft medegedeeld, dat er een fonds gesticht is, dat ten doel heeft, hulp te verleenen aan vluchtelingen uit Duitschland en andere landen, opdat zij zich in nieuwe streken kunnen vestigen op een economische en zakelijke basis. Het fonds is 10 millioen dollar groot. ZWARE REGENVAL TE KOREA. 2000 huizen overstroomd. Tengevolge van den aanhoudenden regen val op het schiereiland Korea staan duizen den huizen onder water. Alleen reeds te Cemulpo zijn 2000 huizen overstroomd door het buiten de overstreden van de rivier de Kanko. Door het instorten van eenige huizen werden vier personen gedood en verscheide ne gewond. COLLECTRICE STAATSLOTERIJ. Met den aanvang der 470ste Staatsloterij is benoemd tot collectrice der Staatsloterij mej. wed. A. C. Bos te Bergen (N.-H.). 1700 GESTOLEN. Op een expeditiekantoor te Beverwijk is Zaterdag op klaarlichten dag een brutale diefstal gepleegd. Tot nu toe onbekend ge bleven daders hebben uit het kantoortje tij dens een korte afwezigheid van een expedi teur een geldkistje waarin een bedrag van 1700 aan bankpapier en zilvergeld aan wezig was, ontvreemd. Toen de benadeelde expediteur het geld kistje des avonds mee naar huis wilde ne men, ontdekte hij den diefstal. Aangezien de aangifte eerst des avonds laat geschiedde, heeft de politie nog geen spoor van de daders kunnen ontdekken. Er is een belooning in uitzicht gesteld voor degenen, die aanwijzin gen omtrent dezen diefstal kunnen verstrek- cen. BLOEMENDAG HERWONNEN LEVENSKRACHT. Men schrijft ons: De hier ter stede gehouden bloemdag heeft opgebracht de som van 186.63. Naast een woord van dank aan de dames, die zich be reid verklaarden dit bedrag bijeen te zamelen, een woord van dank aan de geefsters en gevers. De correspondent van de Londonsche „Daily Telegraph" verneemt uit be trouwbare bron, dat de beroemde Wel- fenschat, weike vroeger eigendom van de hertogen van Brunswijk was, onlangs ten behoeve van den Pruisischen Staat is gekocht voor een bedrag van om streeks 225.000.000 gulden. Een consor tium kunsthandelaars zou hierbij zijn bemiddeling hebben verleend. Men denkt, dat generaal Goering, die, zooals bekend, groote belangstelling voor kunstvoorwerpen koestert, dezen koop heeft bevorderd. De Welfenschat is een zeldzame ver zameling van reliquieën en Heilige Vaten ve'vaardigd van email, edelgesteenten en ivoor en dateert uit de 11de tot de 15m eeuw. De olifanten in het Addo National Park in de Kaapkolonie in Zuid-Afrika hebben het tot voor kort hardnekkig vertikt om de bosschen van het natuur reservaat te verlaten om zich aan de gietige blikken van de bezoekers te ver- toonen. Het personeel trachtte de dik huiden te lokken door op de open plek ken alle denkbare lekkernijen neer te leggen, doch het resultaat was miniem. Toen ontdekte de houtvester, dat de olifanten een passie voor sinaasappelen hebben. Blijkbaar geinspireerd door het klassieke voorbeeld van Klein Duimpje, legde hij vanuit het diepst van het bosch een lange rij sinaasappelen naar zijn huis toe. Nog denzelfden nacht vonden de dieren de vruchten en al etende volg den zij het spoor. De volgende nachten legde de houtvester de appelen hoe lan ger hoe dichter bij zijn huis, met dit ge volg, dat de olifanten thans eiken avond aan de achterdeur hun sinaasappelen komen halen. Op deze wijze zijn de bezoekers thans in staat om vanuit blokhutten de dieren gade te slaan. Men heeft ontdekt, dat 'n mannetjes olifant niet in de gratie is. De andere vijftien 6taan hem nooit toe, dichter dan 200 meter in de buurt te komen. De houtvester is thans, aangemoedigd door zijn succes, bezig sinaasappel spo ren naar nabijgelegen plassen te leggen, in de hoop, dat de olifanten daar gere geld zullen komen drinken. De sinaas appelen, welke hij gebruikt, zijn van het onverkoopbare teveel van een Zuid- Afrikaanéche sinaasappelteelt-maat schappij. De Noorsche politie-ambtenaren Jonas Lie en Ola Fritzner, die tijdens de volksstem ming in het Saargebied hebben dienst ge daan, hebben een aanbieding ontvangen uit Ethiopië om daar een leidende positie bij de gendarmerie te bekleeden. De voorwaarde werd daarbij gesteld, dat zij er in geval van oorlog zouden blijven. Zij hebben verlof gevraagd en dit ook ge kregen maar op voorwaarde dat zij hun ont slag zouden nemen als Noorsch ambtenaar in geval van oorlog. Onder deze omstandig heden hebben zij het aanbod van de hand gewezen. BETOOGINGEN IN BOHEMEN. Verscheidene kinderen gewond. Gisteravond kwam het te Breux in het noorden van Bohemen tot betoogingen, die door de politie uiteen werden gedreven. Bij deze charges is een groot aantal kinderen door de vluchtende menigte onder den vloed geloopen, waarbij verscheidene kinderen ernstig werden gewond en eenige zelfs ge dood. VROUWENRUZIE? Door C. K., huisvrouw van J. C. H., al hier, is bij de politie aangifte gedaan van mishandeling door de vrouw van H. W., eveneens wonende alhier. Een nader onder zoek wordt ingesteld. TWEE PROCESSEN-VERBAAL! Door de politie werd tegen J. C. B. alhier proces-verbaal opgemaakt terzake door een vreemdeling arbeid doen verrichten zonder daarvoor de vereischte vergunning te heb ben. Eveneens werd J. C. B. geverbaliseerd terzake het aan een vreemdeling nachtver blijf en inwoning verschaffen zonder daar van aan het bureau van politie alhier mede- deeling te doen. AUTOBUSSEN NAAR HEILOO. De bussen in de richting Heiloo staan vanaf Donderdag a.s. gedurende eenige da gen gestationneerd op de Harddraverslaan voor het Belastingkantoor, wegens herstel ling van het wegdek der Emmastraat. TWEE VOORSTELLINGEN PER AVOND. Van de oprette-film Rakocky-marsch zul len in het theater Harmonie Woensdag- en Donderdagavond twee voorstellingen wor den gegeven. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende schrijven gezonden: geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: Tj. Nestra, wonende te Oudorp, dat hem door het gemeentelijk grondbedrijf van Alkmaar een perceel bouwterrein is ver kocht aan de rriesche weg, waarbij Hm de verzekering is gegeven dat deze grond bij eventueele bebouwing geen bijzondere voor ziening zou vereischen; dat thans zeer duidelijk gebleken is, dat deze grond als bouwgrond zonder meer niet deugt en wel bijzondere voorzieningen eischt; dat hij zich hierdoor ten zeerste benadeelt acht, reden waarom hij op 13 Juli 1935 een schrijven richtte aan B. en W. van Alkmaar met het verzoek hem een reductie op de crjjs der grond toe te staan van 1.50 per dat op dit verzoek door hem nog steeds een antwoord is ontvangen, reden waarom ij thans aan den raad der gemeente Alk maar verzoekt: hem op de prijs van het gekochte bouw terrein een reductie toe te staan van 1.50 per M2.; zoo dit niet wordt toegestaan, hem een garantie te verstrekken voor de schade, ont staan als gevolg van een verzakking; en zoo dit niet wordt toegestaan, van den aankoop van het terrein te worden ontheven en hem de reeds gemaakte kosten te vergoe den. Bij dit schrijven is een toelichting ge vraagd, PERSONEELSFORMATIE SCHOOL VOOR CENTRAAL 7E EN 8E LEERJAAR. In bijlage no. 114 schrijven B. en W.: Den llen Juli j.1. ontvingen wij van uwe vergadering om bericht en raad een adres d.d. 5 Juli t.v. van het Bestuur van de Cen trale Ouder-Commissie alhier, verzoekende niet over te gaan tot verbouwing van de school voor centraal 7e en 8e leerjaar, doch een tijdelijke 4e leerkracht aan deze school te benoemen. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, dee- len wij u het volgende mede: Aanvankelijk hebben wij gemeend niet tot tewerkstelling van een vierde leerkracht (die boventallig al zijn) te moeten overgaan, in welk geval de leerlingen in 3 groepen zou den moeten worden verdeeld en een kleine inwendige verbouwing zou moeten plaats hebben. Hoewel ook wij aan een verdeel ing der leerlingen in 4 groepen uit onderwijskundig oogpunt de voorkeur geven boven een verdee ling in 3 groepen, vormden financieele over wegingen den grondslag van onze aanvanke lijke beslissing. De aanstelling van een 4e leerkracht (kweekeling met akte) over een tijdvak van 8 maanden (van 1 Aug.—1 April, op welken datum de ambachtsschool-klasse de school verlaat) zou een uitgaaf medebren gen van 1250 (belooning per jaar 800, vergoeding bijzonder onderwijs 1075, sa men 1875, waarvan 2/3), terwijl de verbou- wingskosten waren geraamd op 550. Inmiddels is het aantal leerlingen, dat de school zal bezoeken, nog toegenomen, en zal een verdeeling in 3 groepen een grootere ver bouwing noodzakelijk maken, waarvan de kosten zijn geraamd op 1800. Deze om standigheden geven ons aanleiding op onze beslissing terug te komen, en u alsnog voor te stellen tot indienstneming van een tijdelij ke 4e leerkracht als kweekeling(e) met a!.-te over te gaan. Daarnaast hebben wij overwo gen, dat met betrekking tot het gewoon la ger onderwijs nog geen definitieve toestand is tot stand gekomen en dat het geenszins uitgesloten moet worden geacht, dat o.a. de ambachtsschool, die thans een driejarigen cursus heeft, tot een tweejarigen cursus moet worden teruggebracht, en de toelatingsleef tijd van 12 tot 13 jaar wordt verhoogd, wel ke maatregelen hun invloed zullen doen gel den op het aantal leerlingen van de school voor centraal 7e en 8e leerjaar. Deze onze kere omstandigheden maken een verbouwing thans ongewenscht. De indienstneming van een kweekeling(e) met akte zal voorshands tot 1 April 1936 die nen plaats te hebben. Mochten de hiervoor genoemde maatregelen ten aanzien van de ambachtsschool er toe leiden, dat een gerin ger aantal leerlingen dan tot dusver het .ge val was, naar deze school overgaat, dan zul len wij nog nader overwegen of verlenging noodzakelijk is en zoo noodig met een voor stel daartoe komen. De commissie van bijstand voor het on derwijs kan zich met de aanstelling van een tijdelijke 4e leerkracht vereenigen. B. en W. stellen dus den raad voor, hen te machtigen er toe mede te werken, dat voor het tijdvak van 1 Aug. 1935 tot en met 31 Maart 1936 aan de school voor centraal 7e en 8e leerjaar 'n bezoldigde kweekeling(e) met akte wordt toegelaten boven de 3 ver plichte leerkrachten, op een belooning, be rekend naar 800 per jaar. Adam is voor het Alkmaarsche publiek geen onbekende. Wij hopen dat het opera-concert één van de reeks concerten zal zijn, die de H.O.V. bij voldoende belangstelling weer zal geven. Het programma vermeldt aria's uit Mig- j non, Traviata, Samson et Dalila, Freischütz, Carmen, le Barbier de Seville en de beroemde kwartetten uit Fidelio en Rigoletto. Tet orkest speelt bovendien nog Ouverture Der Frei schütz, Mignon en Guillaume Teil. Laat de beroemde Alkmaarsche muziektuin weer eens stampvol zijn voor dit belangrijk concert. GROOT OPERA-CONCERT IN DEN STEDELIJKEN MUZrEKTUIN. Zondag 28 Juli geeft de Haarlemsche Or- kestvereeniging een opera-concert met mede werking van vier bekende Ned. solisten. De sopraan Helene Ludolph, die zeer bekend is zoowel van het concertpodium als door haar zingen voor de radio en gramo- ftonplaten, de alt Ans Stroink, een superieur vocaal en dramatisch talent, Willem Schans man, met z'n mooi tenorgeluid, en Otto Cou perus, een zeer talentvolle jeugdige bas, zul len medewerken. Voor een enthousiast publiek hebben zij met medewerking van de H.O.V. Donderdag 28 Febr. en Donderdag 11 Juli gezongen. De pers was een en al lof over de prestaties van het kwartet in z'n geheel, als ook over de so listen afzonderlijk. Men prees H. Ludolph om haar levendige voordracht en haar licht aansprekende goed gevultiveerde stem; Ans Stroink om 't aparte charme wat van haar uitgaat, haar eigenaardige getimbreerde en gezonde stem; Otto Couperus om de geestige voordracht van de bekende aria uit de Bar bier van Seville en Schansman om z'n voor dracht van de aria uit Mignon. Voor Alkmaar zal het dus 28 Juli een bij zondere avond geven. De Haarlemsche Or- kestvereeniging onder leiding van Marinus LEGER DES HEILS. Wij ontvingen van het Leger des HeiiS het reclasseeringpjaarverslag 1934 waar uit wij wat de brigade Alkmaar be treft het volgende overnemen: Opnieuw is het aantal onder toezicht gestelden vermeerderd. De desbetreffen de cijfers zijn verwerkt in ons verslag over de Amsterdamsche brigade. Nog steeds krijgen wij gevallen onder toezicht, over wie de heer J. H. Wig- gers, reclassecrings-ambtenaar te Alk maar aan de rechtbank aldaar rappor teerde. Alvorens zijn rapporten in te '"enen zendt hij deze ter inzage too aan h t Genootschap tot Zedelijke Verbete ring en aan het Leger des Heils. Bij ac- coordbevinding met den inhoud worden de rapporten door den secretaris onder teekend en onderscheidene der betrok ken personen komen later onder ons toezicht. Wij willen den heer Wiggers hier gaarne hartelijk dank zeggen voor zijn gewaardeerde hulp bij het aanstellen van geschikte toezichthouders en voor ande- r> werkzaamheden, die hij van tijd tot tijd welwillend verricht. Zoo schonk hij op ons verzoek dit jaar extra aandacht aan enkele gevallen, die dreigden mis te gaan. Thans maken die het weer goed. Vooral in het district van deze brigade hebben wij de prettigste medewerking van predikanten van schier elke rich ting, van onderwijspersoneel, enz., lie niet alleen geregeld rapporteeren, doch ook nauw contact met hun gevallen on derhouden. Ven slotte zouden wij niet gaarne onze eigen makkers vergeten, die alles doen wat in hun vermogen is om hun men- 6chen tot hulp en zegen te zijn. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.4 m.M. te Maastricht. Laagste barometerstand' 744.9 m.M. te Verwachting (geldig tot den avond van 24 Juli)t Meest zwakke westelijke tot zuidelijke wind; half tot licht bewolkt, droog weer, warmer. Weeroverzicht. De depressie in het oosten verdwijnt uit het waarnemingsgebied, doch doet haar in vloed nog gelden tot in midden-Duitschland en in oost-Europa Het gebied van hoogen druk in het westen breidde zich verder naar het noorden uit. Er vormde zich een maximum boven het zuiden van ons land en het Kanaal. De westelijke strooming langs den noordrand brengt warme luchtmassa's met zich en veroorzaakt op de Britsche eilanden zomerwarmte. Terwijl de oostelijke depressie een koude inval teweeg bracht in het binnenland van Europa tot in de Alpen werd de zomerhitte in Finland en Zweden niet verstoord. Een somber en gesloten wolkendek tusschen 1000 en 2000 M. hoogte vormt de bovenbegren- zing der koude luchtmassa, die zich achter de depressie over het oosten van het vaste land van Europa hebben uitgespreid. Het is te verwachten dat het wolkendek spoedig weer zal verdwijnen en het koele be trokken weer plaats zal maken voor zonnig zomerweer zonder extreme hitte. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijwielen en andere voertuigen hedenavond te 9.40 uur licht op. I HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Dat. 24 25 26 27 28 Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 10.33 11.04 642 7.11 11.45 7.48 8 31 0.22 1.10 9.12 952 1.42 2.20 10.26 II.02 2.41 3.14 11.28 U.58 INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 16-23 JULI 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar: R. Quast, Westerweg 132, admi nistratiekantoor. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Fa. Corn. Plas, Langestraat 40, winkel in uurwerken, goud- en zilverwerken. Overgegaan aan: E. C. Bilars. B. Hulskamp v.h. B. Beekman, Achterdam A, fabricatie van zuivelgereedschappen enz. Overgegaan aan: B. C. A. Hulskamp. Den Helder: N.V. Visscherij Maatschappij „Frans", Westgracht 49, zeevisscherij. Be stuurswijziging. KLEIN ARTIS. Uitgaande van de Ver „Natura Artis" is er in Alkmaar een schip aangekomen, dat de naam „Klein Artis" draagt en waar men tegen een geringe vergoeding allerlei inte ressante dingen kan zien uit het planten- en dierenrijk. Het schip heeft ligplaats genomen in de Oudegracht bij de Ridderstraat Wij zijn er hedenmorgen eens een kijkje wezen nemen en het dient direct gezegd, het tentoongestelde is het bekijken waard. Direct trof ons de netheid dezer inrich ting. En nu iets over de collectie zelve. Om alles in een courantenartikeltje te beschrijven is ondoenlijk, daar zouden heele kolommen mee gemoeid zijn. We nemen dus hier en daar een greep. Wij zagen in pl m. 20 aquariums, welke mooi begroeid zijn, vele merkwaardige en zeldzame visschen rondzwemmen. We noemen slechts als bijzonderheid de Goudpaling en de Electrische Visch uit Afrika. Het water in de aquarium is sedert 1929 nimmer ver- verscht Voor vele aquariumliefhebbers dus een mooie gelegenheid om hier hun licht eens op te steken, want vele tobben nog al eens met wit of groen worden van het water. De leider van „Klein Artis" geeft alle gewenschte inlichtingen. In zindelijk onderhouden kooien hebben leuke apen, een vos, neusbeer, ja zelfs een krokodil hun verbiijf. Al deze dieren mogen HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 24 10.30 11.01 6 30 6.59 25 11.42 7.36 8.19 26 0.19 1.07 9.00 9.40 27 1.39 2.17 10.14 10» 28 2.38 3.11 11.16 11.46 vitrine. Wanneer men alles zoo loopt te be kijken, wordt men begeleid door het gezang van de pl.m. honderd prachtig gekleurde en mooi geteekende tropische vogels. Wij hopen met deze gegevens onze lezers opgewekt te hebben een bezoek aan het inte ressante schip te brengen, een bezoek, dat voor grooteren interessant en voor kinderen tevens zeer leerzaam is. Men kan er dage lijks terecht van 9 tot 9 uur en het verblijf aan onze stad is tot 31 Juli. De entree is zeer laag gesteld, want het bestuur dezer inrich ting staat op het standpunt dat een ieder in de gelegenheid moei zijn om kennis te maken met het mooie wat er in de natuur te ge nieten valt. Naar de leider ons nog mededeelde, ligt het in zijn bedoeling, om, indien daarvoor belangstelling is, een aquarium-vereeniging op te richten. Reeds 19 steden zijn Alkmaar voorafgegaan, moge de 20ste de victorie stad zijn. ALKMAAR EN DE SCHOORLSCHE KORENMOLEN. Het Comité tot behoud van den Schoorl- schen korenmolen heeft zich tot den Alk- maarschen raad gericht met het verzoek om een bijdrage uit de gemeentekas aan het fonds tot behoud van dien molen te schenken. B. en W. stellen voor, dit verzoek af te wijzen met het oog op de tijdsomstandig heden. Op zich zelf is dit in deze voor elke meente benarde tijden alleszins begrijpelij Maar er zijn hier eenige factoren, die het door de bezoekers'worden gevoederd een inntmen.v1?1a €en ander sfandPunt wenschelijk aardige attractie dus. En wanneer Lorre n' A'kniaar 's n<>g altijd de centrumstad - cie voor haar economisch bestaan voor een groot deel op de buitengemeenten is aange* wezen. „Koppiekrauw" roept of zegt „Geef me een pootje", staat dit leuke dier natuurlijk in het middelpunt der belangstelling. In terraria i ah, c krioelt het van slangen, hagedissen en schild- warc de gr0°, «e- padden. 6C'ien een breeden kring van omliggende g® Langs de wanden en op tafels staan ook l"?"!6"' het is de, centrumstad voor zo >g vele interessante voorwerpen »nverteld ejer'€' gezamenlijke diensten en scholen nog veie interessante voorwerpen opgesteld Zoo zagen we enorme walvischfragmenten o.a. een wervel van 96 pond. Ter vergelij- ung een wervel van een paard erbij en men krijgt dan een voorstelling van de afmetingen van deze geweldige zeemonsters. Een stuk rots met de klipzwaluwen en hun eetbare nesten, de Kolibries diverse skeletten oa overal van He naiimriiiLo i.;m> I alleen van belang voor de betrokken ge® het wel en wee van de kleinere plaatsen onze omgeving kan Alsmaar niet onbewog® laten. Alkmaar profiteert in hooge mate van he vreemdelingenbezoek in de ons omringen vacantie-oorden. Wil men in een daarvan da» ook een poging doen een of ander natuur® nument of een oud en markant bouwwe overal van de natuurlijke historie is'iets ver gen woordigd. Klein Artis is niet alleen diergaarde en aquarium nee het bevat ook voorwerpen uit Prae-Histonschen tijd Diverse urnen n"e aschoverbhjfsden en gereedschappen steen hebben een plaatsje gekregen in van een te, maar ook voor de onze. he» Eens heeft Alkmaar voor behoud vad Heilooërbosch een som van 100.000 bJlF dragen. Zooveel behoeft het thans niet te Het kleine Schoorl zelf brengt 500. bi en het zou een vrieudelijk geste van At»®

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2