I Gemeenteraad van Bergen. HEFDE EN POLITIEK Jladwpmqtamma HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 9.— Jetty Cantor en haar ensemble. 10 Morgenwij ding. J0.15Gr.pl, 10.30 Vervolg or kestconcert. 11.B. Lonkhuyzen, voordr., H. Gebhart, cello en M. Klitgaard, zang cn gr.pl. 12.30 En semble Francis Keth. 2— Voordr. HUIZEN, 301 M. (8 10.— en 11—2— KRO, de NCRV van 10—11— en 2.—12.—uur). 8.— 9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgen dienst olv, ds. C. J. Hoekendijk. 10 45 en 11— Gr.pl. 11.30-12 Godsd. halfuur. 12.15 Schlagermu- ziek en gr.pl. 2.— Cursus fraaie handwerken. 3.-3.45 Orgelconcert S P. Visser. 4.Bijbellezing ds. J. S. Hartjes, mmv. bariton en orgel. 5.— Handenarbeid v. d. jeugd. 5 30 B. Keereweer, bariton en L. W. D, Keereweer, piano. 6.30 Gr.pl 7 Politieber., Neü. Chr. Persbureau. DROITWICH. 1500 M 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel H. Croudson. 12.05 Rutland Square en New Vicioria-orkest olv. N. Austin. 12.50Gr.pl. 1.35 Pat- tison's Salonorkest. 2.35 Gr.p,. 3.20 Vesper. 4.10 H. Da,ewski en zijn orkest. 5.05 Orgelconcert Ph Tay lor 5.35 Jack Jacksnn en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 BBC-Nortfvrn lreland-orkest olv Montgomery, .nmv. A. V. Frog- gatt, bariton. 8.20 Fred Hartley's Novelty Kwintet mmv. Brian Law- rence, zang. 9.Gr. Keiler zingt. 9.20 Studentenliederen olv. T. Har- vey. 9.50 Ber. 10.10 Korte dienst 10.25 BBC-orkest oh J. Barbirolli RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en KALUNDBORO, 1261 M. 12 20 KEULEN, 456 M 6.20 Orkest, concert. 10.50 Harmonicaduetten 12.20 Omroepkl.-orkest olv. Eysoldt 2 35 Gr.pl. 4.20 Trioconcert. 5.20 Leipziger Symphonie-orkest, wald- hoernkwintet en militair orkest 7 20 Zang en piano. 8.30 Wagner- feesten. 10.50—12.20 Oevar. con eert, ROME, 421 M. 9.— Cendrillon, BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Literair muzikaa' progr. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Jxuitleton "2C HOOFDSTUK I. De raad kwam Dinsdagmiddag- onder voorzitterschap van den loco-burgemeester, weth. Apeldoorn, voltallig bijeen. Devoorzitter deelde mede, dat de burgemeester zich thans in Gotenbrug be vindt en dat zijn toestand eenigszins vooruit gaat. Mevr. Dekker was wegens buitenlandsch verblijf verhinderd aanwezig te zijn. Geldleening. Voorgesteld werd een tijdelijke geldleening van ten hoogste 100.000 aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 1 'A boven het wissel- of promesse-disconto van de Neder- landsche Bank. In hoofdzaak dient dit geld om een kasgeldleening van 28 Maart groot 80.000 af te lossen. Conform besloten. Ingekomen stukken. Ingekomen was van Ged. Staten de goed- keuding der gemeente-begrooting voor 1935 en van de le suppletoire begrooting kapitaal- dienst 1934. Voorts was ingekomen een afschrift van een door een comité aan de Tweede Kamer gezonden adres betreffende de opheffing van de Keuringsdiensten van waren, benevens een schrijven van den heer Voute over de tot stand gekomen reorganisatie bij de Berger Sportvereeniging en een rapport over. de balans en winst- en verliesrekening van het G E B. en een proces van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voor de raadsleden werden verschillende stukken en jaarverslagen ter visie gelegd Onderzoek geloofsbrieven raads leden. Tot leden van de commissie belast met het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwe raadsleden werden benoemd de heeren Der. Das, Voute en Miltenburg. De vergadering werd voor dit onderzoek geschorst. Na her opening rapporteerde de heer Den Das. dat de geloofsbrieven in orde waren bevon den, waarop tot toelating werd besloten. Stationneering autobussen. Naar aanleiding van een in de vorige zit ting ingekomen adres van den heer J, Ver hagen, waarin verzocht wordt om althans voor de autobussen Bergen—Egmond een andere plaats dan de Stationsstraat aan te wijzen, welk adres de vorige zitting in han den van B. en W. werd gesteld, adviseerden B. en W. dit verzoek af te wijzen. B. en W. stelden zich op het standpunt, dat de Stationsstraat de eenige geschikte standplaats is voor het stationneeren van autobussen voor de verschillende diensten en toonden uitvoerig aan, dat do door adres sant genoemde plaatsen: de dikke boom bij het dr. Dekkerhuis, het pleintje bij den heer Kleijberg en het afgesloten gedeelte van de Ruïnelaan, daarvoor ongeschikt zijn. De heer Zeiler was ook van oordeel, dat een andere oplossing niet mogelijk was, doch hij oordeelde het wel wenschelijk, dat er op gelet wordt, dat de bus niet aanhoudend staat te draaien. Devoorzitter zegde dit toe, waarop conform het voorstel werd besloten. Voor de korenmolen te Schoorl. Hoewel B. en W. de waarde van het be houd van den Schoorlschen korenmolen erken nen, stelden zij met het oog op de tijdsom standigheden voor, om het verzoek van het comité voor het behoud van dezen molen om voor dit doel een bijdrage te verleenen, af te wijzen. De heer Zeiler was van oordeel, dat de tijdsomstandigheden het voorstel van B. en W. wettigen. Het behoud van dit landschaps- schoon heeft voor Bergen echter ook een zij- delingsch belang. Het betreft een bijdrage in eens en spr. zou een kleine bijdrage willen geven. De consequenties, die er aan vastzit ten, behoeft men niet te aanvaarden. Spr stelde voor om 25 te geven. Weth. MacDonald: Onder uitdruk kelijke voorwaarde, dat de hieraan verbon den consequenties worden afgewezen. De heer S w a a g: Men schept preceden ten. De heer Zeiler: Wij blijven vrij, geval voor geval te beoordeelen. Het is geen sub sidie. De v o o r z i 11 e r: B. en W. gevoelden ook voor de schoonheid van den molen en juist voor de consequentie stelden B. en W voor om afwijzend op het verzoek te beschik ken. De heer Voute: Met subsidie is het wat anders. Hier geldt het een bijdrage ineens. De heer Z e i 1 e r: llt wil er de uitdrukke lijke voorwaarde aan verbinden, dat elk ander geval apart beoordeeld zal worden. De heer Miltenburg: Onder deze voorwaarde ga ik met het voorstel accoord Op een vraag van dr. Hemelrijk deelde de voorzit te r mede, dat voor den molen een 3000 noodig is. De heer S w a a g: Is dit nog niet door de liefhebbers opgebracht? Dr. H e m e 1 r ij k: Dat is wat anders 25 is slechts een uitspraak, dat wij den molen willen behouden en wel een zeer klein bedrag. De heer Zeiler: Uit het geheele land komen bijdragen. Vele kleintjes maken een groote en de gemeente verkeert ook in moei lijke omstandigheden. De heer S w a a g wilde toch vaststellen, dat er consequenties aan vastzitten. De heer Den Das was van oordeel, dat B. en W. zich tot een platonische liefdesver klaring willen bepalen. Spr. vereenigde zich met het voorstel van den heer Zeiler. Het comité, dat voor het behoud ijvert, krijgt daardoor ook een moreelen steun. Spr. was voorts van oordeel, dat het zeer wel mogelijk is, dat ook straks van een andere zaak een offer gebracht moet worden. Het valt toe te juichen, dat er menschen zijn die aanslagen op het landschapsschoon pogen af te slaan Met de stem van den heer Swaag tegen, werd hierop het voorstel van den heer Zei ler aangenomen. Een tegemoetkoming. In verband met een van den veldwachter Tamminga ingekomen adres stelden B. en W. voor aan adressant een tegemoetkoming te verleenen van 137.50 voor de verple- gingskosten van zijn echtgenoote. Devoorzitter gaf een toelichting op het voorstel. De man staat voor een kosten van f 275. B. en W. oordeelden het billijk de helft van deze kosten voor hun rekening te nemen. De heer Voute: Het gaat in Bergen slecht, hotels en pensions hebben moeite het hoofd boven water te houden. Het beste staan de ambtenaren er voor. Zij genieten een goed salaris en hebben geen zorgen voor den ouden dag en nu komen B. en W. nog met het voorstel om een lid van deze bevoor rechte klasse, wederom te bevoordeelen. De tijdsomstandigheden zijn geheel anders, dan toen de mogelijkhei ddaartoe in het ambtena renreglement werd geplaat't. Het speet spr., doch hij kon zich met het voorstel niet ver eenigen. Devoorzitter: De man had zich voor de eerste kosten verzekerd, doch moest daar boven 275 betalen en de kosten zijn nog niet afgeloopes, aangezien in het gezin nog een dienstbode noodig is. De heer V o t e: Ik vidt dit natuurlijk on gelukkig, maar dit geldt ook voor andere menschen. Dr. H e m e 1 r ij k De heer Voute vergeet, dat dit volgens het ambtenarenreglement wordt voorgesteld. De heer Voute: Dat het volgens het ambtenarenreglement kan, maar daarom be hoeft het nog niet 'e gebeuren. Dr. H e m e 1 r ij k Maar de gemeente heeft als een goed werkgever verplichting tegenover het personeel en de bepaling moet juist in bijzondere gevallen worden toege past. gemeente zou in haar aak tekort schieten als hier geen hulp werd verleend en anders dient deb epaling uit het ambtenarenreglement te worden gelicht. Ik kan mij met het oog op de andere ge meentenaren de gedachtengang van den heer Voüte wel indenken, maar wij nebben te be slissen ten aanzien van de gemeente-tunction- narissen. De hoofdzaak, die spr in het belang van den heer Voute had gemist, was de werk geversplicht. De heer V o üt e: Een werkgeversplicht is om een werkgever behoorlijk te salarieeren Dr. H e m e 1 r ij k: En bepalingen, dit voor bijzondere gevallen zijn getroffen, na te komen. De heer Zeiler: Daar zit wat in. De heer Voüte bedoelt echter niets onmensche- lijks, dat is een beetje gek in dezen tijd. Ieder een staat hieraan bloot en wij kunnen toch niet voor het gezinsleven van een ambtenaar gelden uit de gemeentekas putten. Hoe moe ten wij dan tegenover andere inwoners han delen? De heer Swaag: Hetis geen bijzonder geval. De man geniet een behoorlijk salaris. Het staat echter in het ambtenaren reglement en dit had er niet in moeten staan. Met de stemmen van de heeren Voüte en Zeiler tegen werd het voorstel van B. en W. hierop aangenomen. Overdracht grond B. en W. stelden voer om de in erfpacht aan de stoomzuivelfabriek „Wilhelmina" ge geven grond, in volle eigendom over te dragen. Adressant verplicht zich om de schuur- en wei-installatie te verplaatsen, met het oog op een aldaar noodzakelijke wegver- breeding om een nieuwe toegangsweg te bouwen, nam men de nieuw te bouwen schuur met garage. N aeenige bespreking conform het voorstel besloten. Tegen ontsierende reclame. De heer Voüte dankte B. en W. voor het antwoord, dat hij mocht ontvangen op zijn schrijven tegen de ontsierende reclame. Spr. wenscht de reclame te beperken tot de artikelen, die in het pand, waar de recla me wordt gemaakt, worden verkocht. Elke andere reclame dient te worden tegenge gaan, omdat men anders een ontsiering van de plaats krijgt. De reclame bij het dr. Dekkerhuis, in de Karei de Grootelaan en in de Hoflaan ten behoeve van schilders exposities, oordeelde spr. ontsierend. De voorzitter zag dit niet zoo som ber in. De heer Zeiler vond reclame voor tij delijke tentoonstellingen niet zoo erg, mits geen u i tstekende borden worden gebruikt. Overigens was spr. het met den heer Voüte eens. De voorzitter zegde maatregelen toe. De wandeling in het Provinciaal duingebied. De heer Den Das had tot zijn spijt ge constateerd, dat de vrije wandeling in het Prov. duingebied te Bergen was stopgezet. De Badbode publiceerde hierover van de hand van den heer Klomp een belangrijk ar tikel, waarin wordt aangetoond, dat er din gen gebeuren, die niet behooren te gebeuren. Verschillende menschen, die gewoon waren, daar te wandelen, worden nu gehinderd en verplicht, zich van jaarkaarten voor 1.50, of maandkaarten van 0.50 of dagkaarten van 0.10 te voorzien. Spr. oordeelde dit niet alleen een leelijk iets voor de bewoners, maar ook voor de gasten. Het is zeer lastig om die wandel- kaarten van het Bureau der V.V.V. te halen. Bergen staat in zijn natuurreservaat gratis wandelen toe. De wandelaars in dit natuurreservaat, die zich door de tourniquets van het onnoodige hek begeven, worden nu, als zij verzuimd hebben, een kaart te koopen, bekeurd. Spr. is het met het artikel in de Badbode eens, dat erop moet worden aangedrongen, dat in dit gebied de wandeling vrij blijft. De maatregel is ook onzinnig. Houders van jaarkaarten van de Bouw-Exploitatie-Maat- schappij Bergen aan Zee (deze kaarten kos ten slechts 25 cent per jaar) hebben volgens het koopcontract recht op vrije wandeling in het Prov. duingebied. Het is dus absurd, te veronderstellen, dat er menschen zijn, die voor het kleinere gebied van het Prov. Wa terleidingbedrijf alleen, kaarten van 1.50 zullen koopen. De gemeente dient op zijn qui-vive te zijn want spr. achtte het niet onmogelijk, dat de Exploitatie-Maatschappij Bergen aan Zee en de Provincie elkander zullen vinden op een prijs van 1, met als gevolg, dat een wan deling in de duinen voor een belangrijk deel van de bevolking practisch wordt stopgezet. Spr. achtte het dan ook wenschelijk, dat de Raad er zich over uitspreekt, dat hij het bizonder op rijst stelt dat de vrije wandeling in het aan de Provincie behoorende duinge bied te Bergen wordt gehandhaafd en hij zou het op prijs stellen, wanneer het ge meentebestuur aan Ged. Staten kenbaar maakt, dat de raad van oordeel is, dat Ber gen door den getroffen maatregel ernstig wordt benadeeld. De voorzitter veronderstelde, dat geen enkel raadslid er op tegen zal zijn, dat de gemeente tot Ged. Staten het verzoek richt om den getroffen maatregel ongedaan te maken. De heer Zeiler wist, dat de heer Den Das deze zaak ter sprake zou brengen, waar om hij erover had gezwegen. Spr. was van oordeel, dat de heer Den Das, door de zaak in den raad aan te snij den, een uitstekend werk heeft verricht. Z.i. was de geheele geste in dezen van de Provin cie niet in orde. Van één zijner gasten hoor de spr. plotseling, dat de man in het gebied Donderdag 25 Juli. D. Wallant en pianospel F. Luyken. 3.-3.45 Kovacs Lajos en zijn or kest. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Voor groote kinderen. 5.30 Avro-Decibels o. l.v. E. Meenk. 6.15 Lyra-trio. 7.Or gelspel F. Mihatsch. 7.30 Dr. F. Schmidt Degener: Het 50-jarig be staan van het Rijksmuseum. 8.— Ber. 8.05 Uit „Royal", Arnhem: Ensemble Pali. 8.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, mmv. J. Kiveron, tenor. 9.15 W. Paap: Aan den voor avond van de Brucknerfeesten te Linz". 9.30 Gron. orkestvereen olv. K. Kuiler, mmv. W Zonderland, piano. 11.—Ber. 1110 Uit „De Vereniging'' Nijmegen: Jack de Vries his Internationals. 7 15 Gr.pl. 7.30 Weekoverzicht 8 Ber. 8.05 Gr.pl. 8.30 Mando line-ensemble „Ars et Lator' en L. Blaauw, orgel. 9.Lezing A. C. v. Dam. 9.30 Verv. concert. (9.55 Ber.) 10.30-12.— Gr.pl. 11 35—12.20 BBC-dansorkest o.l.v H Hall. 8 20 Gr.pl. 12.35 Kamermuziek olv Doven. 3.50 Orkestconcert o. 1. v Fourestier. 5.10 en 9.05 Radiotoo- neel. 10.05 Nationaal Orkest o 1. v. Inghelbrecht. 2.20 Strijkensemble olv Ander- sen. 3.50 C. Rydahl's Instrumentaal ensemble. 8.20 Omroeporkest o.l.v Mahler. 10.05 Zang door P. Jen. sen. 10.40 Omroeporkest olv. Mah Ier. 11,25—12.50 Dansmuziek. met muziek van Massenet. Leiding A Parellif 12 20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.50-2.20 Gr.pl. 5 20- 5 50 Zang. 7.35 Gr.pl. 8.20 Syro- phonieconcert oiv. J. Kumps. 10.30 —11.20 Gr.pl. 484 M: 12.20-2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Orgelcon cert. 6.05—6.35 Kamermuziek. 6.50 en 7.15 Gr.pl. 8.20 Kamermuziek. 9.35 Salonorkest olv. Walpot. 10.30 —11,20 Gr.pl. 9— Koorconcert. 9.20 „Mann im Netz", spel van A. C. Schmidt. 10.20 Ber. 10.50 Gr.pl. 11.05 Weer- ber. 11.20—12.20 Kamermuziek door kwartet. Lijn I: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.—8.40, D sen- der 8.40—10.21', Keulen 10.20— 12.05, Parijs Radio 12.05—14.20, Lond. Reg. 14.201".50, Parijs R. 15.5017.20, Keulen 17 20—18.50 Brussel Fr. 18.50—19.20, Keulen 19.20—19.50, Parijs Radio 19.50— 20.20, Keulen 20.20—22 05, Parijs Radio 22.05—22.50, Boedapest 22.50—24-. Lijn 4: Parijs Radio 8.059.20, Lond Reg. 10.35—18.20, Brussel Fr 18.20—18.50, Droitwich 18.50 —24.—. werd aangehouden, hoewel hij een kaart had van de Bouw-Exploitatie-Maatschappij Ber gen aan Zee. Spr. vond deze zaak zeer onverkwikkelijk. Ook de V.V.V. zond reeds een request met als gevolg, dat er een beetje water in den wijn is gedaan, doch geen oplossing is ge bracht. Z.i. kan men het Prov. duingebied niet vergelijken met dat van de Bouw-Expl.Maat schappij Bergen aan Zee. Het laatste is par ticulier bezit en men staat daar de wande ling in het veel grootere gebied toe voor 25 cent per jaar. Het Prov. terrein is aangekocht door de Provincie en dus geen bezit van de bestuurders der Provincie, maar van de be volking, met wier geld het is betaald. Wij hebben dus hier een stuk gemeenschapsgoed, en het is onrecht, om tot de menschen te zeggen, die het betaalden, dat ze, om het te mogen betreden, entree moeten betalen. De eigenaars van het goed zijn de inwo ners van Noordholland. Bovendien is de re geling wel zeer onpractisch in elkander ge zet, netgeen de Badbode duidelijk uit laat komen. Wie zal er een kaart voor 1.50 koopen, als men voor 25 cent een kaart kan bekomen voor een greoter duingebied plus het kleinere duingebied, waarvoor men alleen 1.50 zou moeten betalen? Ook spr. is er voor, dat de gemeente een krachtig geluid laat hooren en hij vereenig- de zich dan ook met het voorstel van den heer den Das. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen, waarop de raad in comité ging, ter behandeling van reclames tegen de aan slagen in de schoolgeldbelasting. door W1LLIAM LE QUEUX. 1) „Het doet mii genoegen je weer te zien, mijn beste Gerald. Ben je weer eens tijdelijk hier?" Het was zes uur op een warmen zomer avond van het jaar 1911: plaats van hande ling St. James Club, de welbekende Club der diplomatie in Piccadilly; de spreker sir George Renfrew, een oud diplomaat. Het jongmensch van ongeveer dertig ja ren, dat hij aansprak, was Gerald Dane- court, een edelman van den ouden stempel, maar weinig gezegend met aardsche goede ren. De jonge Danecourt moest zich door het leven slaan met een magere ondersteu ning uit de vaderlijke schatkist. Hij had goede hersens en bijzonder innemende ma nieren en stond reeds hoog aangeschreven bij de hooge ambtenaren van het Departe ment van Buitenlandsche Zaken. Hij had een goede promotie gemaakt en bij net be gin van dit verhaal was hij secretaris van het gezantschap in Vanina, de hoofd stad van Slavonië. Slavonié was een klein koninkrijk, doch op dit oogenblik deed het van zich spreken in de Europeesche politiek als een gevolg van verwikkelingen en intri ges. De jonge man, gekleed in smoking, lachte vriendelijk. Sir George Renfrew was een oude vriend van zijn vader en had hem reeds als kind gekend. „Op dit oogenblik nog tijdelijker dan ge woonlijk, sir George. De politieke atmosfeer is drukkend in Vanina". De oude man knikte bevestigend. Hoewel niet langer in actieven dienst, volgde luj de stroomingen in de huididge diplomatie met de belangstelling van den ouden en ervaren rot. „Dat geloof ik. In zeker opzicht des te beter voor jonge menschen als jij, die hunne sporen nog moeten verdienen", antwoordde hij, terwijl hij een oogenblik zijn hand vriendschappelijk op den schouder van den jongen man legde. De beide mannen spraken nog eenige oogenblikken en daarna ging Gerald naar de rookkamer, waar hij hartelijk werd ver welkomd door een zestal van zijn clubvrien den. Hij was een van de populairste mannen in den dienst. Om half zeven zeide hij hen vaarwel en ging naar de vestibule, waar hij eenige woorden wisselde met den portier, terwijl hij zijn oogen gevestigd hield op de straat deur. Een paar minuten later hield een taxi vaor de club stil en vertoonde zich een aller liefst gezichtje voor het raam. Danecourt vloog de trappen.af, gaf den chauffeur een adres en stapte in de taxi. Zij was een zeer mooie vrouw, yan vreemde, wellicht Fransche afkomst, een voudig gekleed, maar met alle kenteekenen van iemand van eersten stand en bescha ving. „Waar brengt u mij heen?" waren de eerste woorden, die zij tot hem richtte. Er gens waar het heel rustig is, hoop ik; wij mogen geen gevaar loopen, maar ik weet, dat u altijd voorzichtig is". De jonge man lachte gelukkig „Naar een plekje, dat ik eenige jaren geleden ontdekte en waar wij zeker goed zullen eten. Ik heb daar vanmiddag een fijn dineetje besteld met een paar van uwe geliefkoosde schotels En wij zullen daar geen enkele bekende ont moeten". Het mooie meisje keek hem dankbaar en vriendelijk aan. „Hoe lief van u om zich zooveel moeite te geven en u mijn lievelings- spijzen te herinneren". Er volgde een oogenblik stilte; toen legde zij impulsief haar hand op de zijne en sprak met zachte, liefkozende stem: „Het is zoo heerlijk om u terug te zien, mijnheer Danecourt Hij bracht hare hand aan zijne lippen. „En voor mij, u weet wat dit is en wat het altijd zal zijn". Hij stond op het punt meer te zeggen, doch hield zich bijtijds in. Zij draaide haar hoofd af, opdat hij den treurigen blik in haar oogen niet zou zien en slaakte een diepe zucht, maar zeide niets. Een oogenblik later hield de taxi stil voor een bescheiden restaurant en stapten Gerald Danecourt en zijn metgezellin daar binnen. Om zeven uur dienzelfden avond, ging een vreemdeling van middelbaren leeftijd, gekleed in een lichte overjas en met een slap pen hoed, een actentasch in zijn hand, de trappen op van de St. James-club Hij in formeerde bij den portier of mijnheer Da necourt aanwezig was. „Mijnheer Danecourt kwam gisteren uit het buitenland terug", was het antwoord. „Mijnheer is nu niet hier". De vreemdeling was teleurgesteld en stond een oogenblik in gedachten verzon ken. „Is er wellicht vandaag een dame voor hem hier geweest?" vroeg hij eindelijk. Het duurde eenigen tijd voor de voor zichtige portier antwoordde. Hij had dezen vreemdeling nog nimmer gezien en hij wist ook niets van hem af. Aanvankelijk was hij niet geneigd om diens nieuwsgierigheid tq bevredigen. De vreemdeling bemerkte zijn aarzeling. „Ik kan u gerust zeggen, dat ik mijnheer Danecourt zeer goed ken en ik zou hem, zoo eenigszins mogelijk, vanavond gaarne ont moeten. U zult hem heusch geen nadeel doen door mijn vraag te beantwoorden". Na dit aandringen gaf de portier toe dat er een dame in een taxi was voorgereden en dat Danecourt met haar was meegegaan Daar hij in avondkleeding was, veronder stelde hij, dat zij ergens waren gaan eten. „En u weet niet waar?" vroeg de vreem deling. Hij sprak gebroken Engelsch en zijn stem was zacht en aangenaam. De portier schudde het hoofd. Dat wist hij niet en indien hij het geweten had, voel de hij zich niet gerechtigd om aan een ge heel onbekende daarover inlichtingen te ge ven. Na eenig nadenken gaf deze hem een visi tekaartjes met den naam; FELIX SALCEDO. „Als mijnheer Danecourt terugkomt, geef hem dan dit kaartje, zeg hem dat het m'J buitengewoon spijt, dat ik hem niet hilf aantrof en dat ik waarschijnlijk geen gele' genheid zal hebben om hier terug te komen. Ik ga nu naar Hotel Majestic. Ik blijf daar tot morgenavond en het zal mij een gr"®* genoegen doen als hij mij daar nioigenocn* tend komt bezoeken. Zeg hem, dat het zeef dringend is". m Salcedo stapte weer in zijn taxi en uit» zijn misnoegen. „Wat ellendig, dat ik hem Kcmist BJjy Ik was een half uur te laat", mompelde BIJ- „Als ik niet te laat in Calais was gekomen» zou ik hem getroffen hebben Als hij UW. boodschap ontvangt, zal hij begrijpen, d* ik hem noodzakelijk moet spreken. MM»"«?| ochtend komt hij zeker in mijn hotel". Hij reed naar Majestic, het erootscne tel, dat aan de Theems ligt. Tooi de door Charing Cross reed, zag hij daar groote, knappe vrouw wandelen. Hij 1 .u een kreet van schrik en verbazing, tofl» haar herkende. y „Stephanie hier in Londen! rwp JjjJ boos uit. „Duizend kansen tegen een, zij mij achtervolgt. Dus moet ik mijn P nen wijzigen". In het hotel nam hij een kamer op naam de in vierde verdieping en schreef zijn """""pian het vreeindelingenboek. Hij was vai »- geweest om zich als Felix Salcedo svnecai VIII £.1111 ni» t schrijven, maar na liet zien van die gaf hij zich op als George Madden. te vrou*' (Wordt vervollid)'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6