Agenda Stad en Omgeving. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Weec&eücht Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 0 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half acht, hoofdnummer Quo Vadis? (hist.-rom., geprolongeerd), hoofdrol Emil Jannings. Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Stiefkind (dram.), hoofdrollen Randolph Scott, Martha Sleeper en het jochie Buster Phelps. Toegang voor eiken leeftijd. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Een paradijs op aarde (hum hoofdrol Hermann Speelmans. Toegang el- ken leeftijd. Heden, Donderdagav., 7 uur en tweede voorstelling 10 uur, Rakodp' marsch (ope rette-film)hoofdrol Gustav Fröhlich. Toe gang alle leeftijden. 8 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Soli Deo Gloria. Een Engelsch oordeel. Ten aanzien van den huidigen toestand in Nederland schrijft de Londensche „Times'', dat het Nederlandsche banksysteem gezond is. De zwakte van de gulden is te wijten aan economische, politieke en psychologische redenen. De Neder landers zijn een volhardend ras en Colijn heeft deze eigenschap in groote mate. Hij heeft een bijna reli gieus geloof in den gouden stan daard en zoolang hij aan het hoofd van de regeering staat, zal de specu lant niet verstandig doen te wedden op een spoedige devaluatie van den gulden. Instemming nit geldkringen. De vereeniging „Effectenbescherming" en de vereeniging „Fondsenhouders" hebben zich met een mededeeling tot den minister raad gewend, waarin zij zich solidair ver klaren met de monetaire politiek, zooals deze door het kabinet is gevolgd. Zij wijzen dan ook elk manipuleeren met den gulden, dat tot devaluatie leidt, met kracht van de hand. Doodelijk ongeval bij Castricum. Wielrijder door den trein gegrepen. Hedenmorgen ongeveer elf uur heeft op een onbewaakten overweg bij Castri cum een doodelijk ongeval plaats ge had. De 51-jarige wielrijder A. J. Hover uit Haarlem, maakte in gezel schap van een 15-jarigen jongen een fietstocht vanuit Haarlem. Juist op den overweg van den Schulpweg werd de heer H. plotseling gegrepen door een Dieseltrein die een proefrit maakte en waarmee remproeven werden ge nomen. De trein reed op dat oogenblik met een snelheid van 120 K M. en hoewel direct krachtig geremd werd, stond het treinstel pas na 500 M. stil. De man werd een 35 meter meegesleurd en kwam in een sloot terecht met een verbrijzelden schedel. Hij was op slag dood. De hem vergezellende jongen, een zoon van een vriend van H., kon nog juist op den overweg opzij springen en bleef onge deerd. De overledene was gehuwd, doch had geen kinderen. B. EN W. VAN OTERLEEK BUITEN HUN BOEKJE GEGAAN. Zij zullen nu persoonlijk de uit gegeven gemeentegelden betalen. In de heden gehouden raadsvergadering te Oterleek bradht de heer Heringa bij de rondvraag een kwestie naar voren, die zich nogal ernstig liet aanzien, maar die door de wethouders op radicale wijze werd opgelost. De kwestie was de volgende: B. en W. hadden (ver vóór dat de minister toeste/: ming had gegeven tot het verleenen van bij slag op de loonen in het land- en tuinbouw bedrijf) in een geval waarin zulks hun dat wenschelijk scheen, van gemeentegeld zulk een bijslag betaald, wat 4 per week had gekost. Een werklooze vader van een groot gezin had op die voorwaarde den heelen winter werk gehad, zoodat hij geen steun van de gemeente meer noodig had, zoodat er voor haar een voordeel ble« van plm. 8 per week. De burgemeester had op een bemerking van den heer Heringa destijds wel gezegd, dat het gebeurde niet in den haak was en dat zooiets niet weer zou worden gedaan, maar zoo zei spr. thans hoe gaat dat nu straks met de gemeenterekening? Zouden Ged. Staten die wel goedkeuren met deze on rechtmatig uitgegeven gelden der gemeente? Gaarne wilde spr. erkennen, dat B en W. door hun handeling de gemeente een voor deel hebben bezorgd, maar dat nam z.i. niets weg van het feit, dat B. v.-n W. bu.ten hun boekje waren gegaan Weth Dekker, ae zaak verklarende, wenschte dat men haar moest bezien zonder politieken achtergrond en dan zou men B. en W. eerder hulde moeten brengen voor hun optreden dan dat men nu komt met verwij ten. De heer Swaan s'oof zich aan bij den heer Heringa. Het slot van de soms ht ftig® discussie was dat de heer Dekker, onder groote instem ming van wethouder Spaan, zei, dat B. en W. de gedane uitgave uit eigen zak za'len betalen. De politieke toestand Vanavond laat de beslissing De ministerraad heeft hedenoch tend vergaderd ter definitieve vast stelling van het aan ce Koningin uit te brengen rapport. Hoewel de mogelijkheid aanwezig s dat heden avond laat nog een beslissing be kend wordt, is hef toch waarschijn lijker dat dit eerst morgen zal ge schieden. De beslissing van den minister raad inzake het advies aan H. M. de Koningin met betrekking tot de politieke situatie, welke hedenochtend genomen zou worden is door on voorziene omstandigheden uitgesteld vermoedelijk tot hedenavond. EEN GOUDEN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer C. Bosman Gzn. den dag dat hij 50 jaar aan de Zoutziederij de Zoutkeet verbonden is waarvan een groot aantal jaren als mede-eigenaar en directeur. De heer Bosman is een van de Alkmaar- ders die in de lange jaren dat zij hier ter stede woonden en werkte, in 't publieke le ven een vooraanstaande plaats innamen en veel in het stadsbelang hebben verricht. Hij werd in 1907 tot lid van de Kamer van Koophandel benoemd en was vice-voor- zitter van deze instelling van 19141922, toen hij bij de reorganisatie is afgetreden. De heer Bosman, die nog regent is van het hofje aan den Koningsweg, herdacht nog kort geitden het feit, dat hij 25 jaar als commissaris aan de Nutsspaarbank was Vtihonden voor welke instelling hij steeds groote interesse heeft getoond. Fa. van der Korst, LANGESTRAAT 21, dat is 't adres. OESLAAGD. De heer J. N. Daalder slaagde voor het op 10 Juli te Amsterdam gehouden Belas tingconsulentexamen, afgenomen door het Ned. Inst. van Belastingconsulenten. KIND TEGEN AUTO AANGELOOPEN. Woensdagmiddag had bij de biiz. school te Sint Pancras een auto-ongeval plaats. Een kind van den heer ten Wolde kwam spelende uit de schoolpoort geloopen en zag niet een juist passeerende luxe auto, waar het meisje pardoes tegen aanliep. Bewusteloos werd het kind met een ernsti ge hoofdwonde opgenomen en per zieken auto naar het St. Elisabeth ziekenhuis ver voerd. ZILVEREN JUBILEUM IN LONDEN. Een oud-inwoner van Beets jubileert. Op St Helens Court, het Londensche hoofdkantoor van de Shell, vierde dezer da gen de heer C. Zuiver, géboren te Beets, zijn 25-jarig jubileum als marine Superin tendent van de Ned. Ind. Tankstoomboot- Maatschappij, de Petroleum-Maatschappij La Corona en de Anglo Saxon Petroleum Campagny. De heer Zuiver, die zijn opleiding ontving te Amsterdam, kreeg een paar jaar geleden reeds de Oranje Nassau-Orde, in welke or de hij het vorig jaar bevorderd werd tot of ficier. Ook de Engelsche regeering onder scheidde hem. Namens de kapiteins, officieren en machi nisten in dienst bij de Nederlandsche en bij de Engelsche schepen werd den jubilaris een portret van hemzelf en zijn vrouw aan geboden. De directies van de Ned. scheeps- oouwwerven, Werkspoor, Wilton en Feyen- oord waren speciaal naar Londen gereisd, om den heer Zuiver mede te huldigen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn heden in staat van faillissement verklaard: 1. de firma gebr. Lafeber met hare firman ten M. J. Lafeber en IJ. M. W. Lafeber, wo nende te Den Helder aan de Zuidstraat 8— 10. Mr. Ledeboer rechter-commissaris. Mr. Mulder curator. 2. Marijtje Smit wed van Matthijs Borst, laatst gewoond hebbende aan den Stations weg te Alkmaar no. 13 en thans wonende te Birmingham, Strafport, Road Strand-Hill, Engeland. Mr. Krabbe rechter-commissaris. Mr. de Groot, curator. 3. Jacob Brander Cz., tuinbouwer te Hoog- karspel. Mr. Ubbens rechter-commissaris. Mr. Buiskool curator. 4. Willem Koning, bloembollenkweeker te Breezand gem. A.-Paulowna. Mr. Leaeboer rechter-commissaris. Mr. Smal curator. 5. Jan Hoogland, koopman te Broek op Langendijk. Mr. Krabbe rechter-commissaris. Mr Judell curator. 6. Piet de Kok, vroeger gewoond hebbende te den Helder aan de van Galenstraat 60 en vandaar vertrokken zonder achterlating van adres en zonder orde op zijn zaken te hebbel gesteld. Mr. Ubbens rechter-commissaris. Mr. van Leeuwen curator. 7. Jacob Zwart, zonder beroep, wonende te Alkmaar aan de van Leeuwenhoekstraat 28. Mr. Ledeboter rechter-commissaris. Mr. Schuurman curator. 8. Dirk van El, kapper, wonende te den Helder, Dijkstraat 26. Mr. Krabbe rechter-commissaris. Mr. v. d. Loos curator. 9. J. v. d. Giessen, koopman, wonende en zaakhoudende te Hoorn aan het Breed no. 5 Mr. Ubbens rechter-commissaris. Mr. Schenkeveld curator. Wegens gebrek aan baten is opgeheven het faillissement van G. Boonstra, koopman, wonende te Oudorp. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure onder voorzitterschap van burge meester Van Kinschot. Afwezig de heer Siotsma wegens Provinciale Staten- zi.ting. Ingekomen waren: a. Een brief d.d. 10 Juli j.1., nr. 134, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten ge leide van het door hen goedgekeurd raads besluit van 6 Juni j.1., nr. 16, tot aankoop van een woonhuis en verdere opstallen en erf, sectie C, nr. 3346, van de wed. T. Nieu- weboer. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 10 Juli j.1., nr. 19, van hetelfde college, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het koninklijk besluit van 27 Juni 1935, nr. 56, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 26 April j.1., nr. 15, tot vaststelling van eene verordening op de heffing van opcenten op de gemeente- fondsbelasting tot 1 Mei 1936. Als voren. c. Een brief d.d. 16 Juli 1935 van B. en W. dezer gemeente houdende intrekking van hunne voorstellen tot overplaatsing van leer krachten (bijlage nr. 102, punten IV en V). Als voren. d. Een brief d.d. 5 Juli 1935 van den di recteur van den gemeentelijken geneesk. en gezondheidsdienst, alhier, ten geleide van een lijst van de door genoemden directeur in 1934 behandelende ongevallen. Als voren. e. Een brief d.d. 1 Juni 1935, nr. 22, van Regenten van het Centraal Ziekenhuis, be vattende gegevens naar aanleiding van de door den heer V. Keijspér bij de behandeling der begrooting gestelde vragen. Werd aangehouden op verzoek van den heer Keijeper. f. Een adres d.d. 10 Juli 1935 van het Co mité tot behoud van den Schoorlschen ko renmolen te Schoorl met verzoek om een bij drage uit de gemeentekas aan het fonds tot behoud van dien molen te schenken. Mej. Carels betoogde, dat Alkmaar een ruimer standpunt moet innemen en er ook belang bij heeft. Zij herinnerde aan het standpunt in gekomen bij het Heilooërbosch en stelde voor om 25 te geven, evenals Bergen. De heer Grondsma steunde dit voorstel om een schoonheid te behou den. Reeds is veel schoonheid verloren gegaan en spr. verzocht dringend het voorstel mej. Carels aan te nemen. De heer Govers steunde eveneens het voorstel. Weth. v. Slingerland vreesde, dat andere verzoeken zullen volgen, als men de deur open zet. Wij zijm bezig te bectudeeren hoe de begrooting sluitend gemaakt moet worden en dan zal men aan veel dingen moeten komen. B. en W. meenden daarom hun stand punt, in verband met de tijdsomstandig heden, te moeten handhaven. Mej. Carels vond een subsidie iets anders dan een bijdrage in eens. De heer Grondsma zegde toe, om den knoop door te hakken, persoonlijk de 25 te geven. Mej. Carels handhaafde haar voor ste: en uitte den wenech dat de heer Grondsma particulier zal nakomen. De voorzitter erkende het groote cu'tureele belang, doch de financiën be letten inwilliging van het verzoek. Het voorstel van mej. Carels werd ver werpen met 14 stemmen tegen. Voor mej. Carels en de heeren Grondsma en Gevers. g. Een brief d.d. 19 Juli 1935, nr. 14/15790 van den Commissaris der Koningin in deze Erovincie met de mededeeling, dat aan den urgeraeester op zijn daartoe gedaan verzoek verlof is verleend om zich van 1 tot en met 29 Augustus a.s. buiten de gemeente op te houden. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een rapport d.d. 17 Juli 1935 van de heeren M. Westerink en P. Nauta, resp. ge meente-architect te Hoorn en hoofdingenieur van publieke werken te Amsterdam, omtrent het door hen ingestelde onderzoek naar den toestand van de erven aan de Steijnstraat. Als voren. i. Een adres dd. 22 Juli 1935 van den heer Tj. Westra te Oudorp, verzoekende hem op den koopprijs van het bouwter rein aan den Friescheweg een reductie toe te staan. j. Een brief dd. 24 Juli 1935 van het lid van den raad D. J. Wol den dorp, ver zoekende in de eerstkomende raadsver gadering aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen stellen omtrent h-.-t vuilnisvervoer der gemeentereini- ging. Toegestaan aan het einde van de agenda. Toelating nieuwe raadsleden. In behandeling kwam het rapport van de Raadscommissie, inzake het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden. Zooals wij reeds publiceerden, stelde de meerderheid der commissie voor, om alle le den, behalve den heer Ringers, toe te laten. De. meerderheid is van oordeel, dat de heer Ringers als commandant van de brandweer geen raadslid kan zijn, terwijl de minderheid zich op het standpunt stelt, dat hij wel kan worden toegelaten. Mej. Carels, op wier tafel een bouquet witte en roode anjelieren prijkte, stelde zich op het standpunt van de minderheid. Waar blijft het feit van de vrijwillige brandweer. De heer Vogelaar bracht mej. Carels dank en ook hij oordeelde, dat men te for meel handelde, door den heer Ringers als een ambtenaar te beschouwen. Hij is in den zin der wet niet als een ambtenaar te be schouwen Spr. wees erop, dat de heer Ringers door een groot gedeelte der burgerij wordt be geerd en hij wees de formeele interpretatie van B. en W. af, overtuigd als hij was, dat ook B. en W. de verhouding anders aanvoe len. Men heeft hier te doen met een verhouding uit een vrijwillige daad geboren. Hij was geen commandant geworden, als hij geen lid van het corps was geweest en werd op voor stel van het corps benoemd. Spr. handhaaf de zijn advies om den heer Ringers toe te laten. De heer Bakker oordeelde, dat de heer Vogelaar zich anders wel op wettelijk stand punt stelt. Er is een uitspraak van de Kroon, dat hij niet kan toegelaten worden, omdat het een vrijwillige brandweer is en geen bur gerplicht. In het laatste geval had hij wel toegelaten kunnen worden. Nu is het ontoe laatbaar en het gaat er niet om of wij het erg zouden vinden Wij mogen geen daad ver richten, die van hooger hand toch ongedaan gemaakt zou worden, zooals elders reeds geschiedde. Spr. wees dan ook het standpunt van den heer Vogelaar af. De heer Venneker deelde de zienswij ze van den heer Bakker, waarbij hij er op wees, dat deze geschiedenis een voorgeschie denis heeft gehad met de verkiezing van den h*r Ringers Sr., die ontslag nam als com mandant van de brandweer. Men moet hier geen kiezersuitspraak bij halen. Wij allen vinden het onbillijk, doch hebben slechts te beantwoorden wat de wet zegt. Wij hebben niet uit te maken of hij ambtenaar in den zin der wet is, daarover bestaan reeds verschil lende Kon besluiten, waaruit blijkt, dat de heer Ringers is ambtenaar in den zin van art. 25 der gemeentewet. Spr. kende den heer Ringers als een ver dienstelijk burger, maar handhaafde zijn standpunt en protesteerde er tegen, dat men hier met een politieke daad te doen zou heb ben. Ook spr. betreurde het dat de wet niet- toelating eischt. De heer Govers vreesde ook het scheppen van een precedent. Wij moe ten ons aan de wet houden, hoezeer spr. den heer Ringers gaarne in den raad zag De heer H o ij t i n k gevoelde het meest voor het standpunt van de meer derheid, doch vroeg of er geen oplos sing gevonden kon worden. De heer Grondsma herinnerde er aan, dat bij het afscheid van den heer J. Ringers betreurd werd dat men een een deskundige voor P. W. moest mis se Dezen kan men nu in diens broer krijgen. Als men den heer Ringen wil, laat me ndan de verordening wijzigen. De voorzitter was van meening, dat men de gemeentewet moet toepas sen. Wij kunnen niet anders doen dan hem niet toelaten. Mogelijk is het de verordening ;n een van persoonlijke diensten te wijzigen, dan kan hij wel worden toegelaten. Anders ziet spr. er geen kan6 op. De heer H o ij t i n k vroeg of de raad beieid was dit te doen. Weth. Klaver: Het raakt het ka rakter van de brandweer. De voorzitter: Het zal nader moeten worden onderzocht, doch men krijgt dan den toestand van voor 1874. De heer K e ij s p e r verzocht B. en W. te onderzoeken of wijziging van het karakter van de brandweer wensche lijk is. De voorzitter zegde dit toe. De heeren Vogelaar en Grondsma en mej. Carels stemden tegen het voorstel van B. en W., dat met de andere stem men voor werd aangenomen. Aanschaffing schoolboeken. B. en W. stelden voor, aan de R. K. Ju ia-ulo-school de gevraagde medewer king te verleenen en de gelden beschik baar te stellen uit de gemeentekas, ten behoeve van de aanschaffing van school boeken. Conform besloten. Verhuur van grond. B. en W. stelden voor aan den heer B. G Godijn voor 10 per jaar 100 M2. grond te verhuren achter den Wester- weg, no. 144. Als voren. Het gebruik van het beursgebouw tijdens de graanbeurs, B. en W. stelden voor, opnieuw de ko ninklijke goedkeuring aan te vragen op de verordening op het heffen van rech ten voor het gebruiken van het beursge bouw tijdens de graanbeurs. Als voren. De Zaterdagavondmarkt. In bijlage 110, welke wij in ons nummer van Maandag publiceerden, stelden B. en W den raad voor, om in afwijking van het advies der commissie van bijstand voor het Markt wezen, op het verzoek van de Midden- standsvereenigingen, waarin gevraagd wordt, maatregelen te treffen ter beperking van den omvang van de Zaterdagavond- markt, afwijzend te 'beschikken. De heer K e ij s p e r had van de bijlage een twijfelachtigen indruk gekregen De com missie beweegt zich dagelijks in het midden- standsvraagstuk en spr. constateerde bij B en W. een onwil om iets te doen De Laat- winkeliers vragen niet iets anders dan de middenstandsorganisaties. Zij zijn tegen ver- naar waarnemingen, verricht in den mor»» van Donoerdag, 25 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogte barometerstand 772,3 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 749,8 m.M. te Seydisijord. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag, 26 Augustus: Matige tot zwakke oostelijke tot noorde. lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; droog weer; warm. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk handhaaft zich in het westen. Het maximum op het vasteland verplaatste zich naar de Noonl- zee, het wordt in het noordoosten aangetast door de secundaire van een langgerekt ge- bied van lagen druk met kernen langs en binnen den Poolcirkel. In Zweden ei Finland kwamen belang, rijke afkoelingen met onweersregens. Het mi nimum in zuid-Frankrijk blijft zwak. Er valt onweersregen bij de Pyreneeën. Op het continent werd het overal wanner. In de Alpen steeg de temperatuur sterk, evenzoo in de middelgebergten, waar behou dens ver in het oosten alle bewolking ver dween. In Engeland was de morgen temperatuur iets lager dan gisteren. Het is te verwachten, dat de wind noord-oost zal blijven en wel licht spoedig naar noord terug zal gaan wat meer bewolking en iets koeler weer tengevol ge zal hebben. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig® en andere voertuigen 9.38 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 26 0 22 1.10 9.12 9 52 27 1.42 2.20 1026 11.02 28 2.41 3.14 U.28 11.58 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 26 0.19 1.07 9.00 9.40 27 1.39 2.17 10.14 10.50 28 2.38 3.11 11.16 1146 plaatsing der markt, doch vóór beperkende bepalingen. Het college zeide, dat het concurrentie- element er zal blijven. Dit argument behoeft er niet ingehaald te worden. Spr. achtte het met het middenstandsbelang in strijd de markt weg te nemen, doch excessen kan men wegnemen. De middenstand heeft recht op eenige bescherming, waar alle andere groe pen steun vragen. Spr. herinnerde aan het ontstaan van de markt. De markt is op een ontzaggelijke wijze uitgegroeid, met excessen die om beperking vragen. Ook in Amsterdam bestaat een be perking, die door de commissie gevraagd werd. Excessen noemde spr. de wijze waarop kooplieden bona fide zaken in hun verkoop betrekken. Er komen op de markt kooplieden, die er zaken van beteexenis hebben gekregen op den besten verkoopdag in de week en zij dragen in de lasten niet bij. In Amsterdam mag geen koopman meer dan 3 M. stand krijgen. Laat men ze hier progressief laten betalen naar de ingenomen ruimte. Ook de kleine marktkoopman wordt door den grooten geschaad. In Amsterdam betaalt men f- 1.20 Pef week en een halfjaarlijksch tarief, dat recht geeft op een vaste standplaats. Mogelijk* heden om te beperken zijn er. Ook de regeling in den Helder bracht spr- naar voren. De markt wordt daar om half 10 en de winkels om 10 uur gesloten. Spr. verzocht het college de bijlage terug te nemen en te overwegen of er iets tegen ae excessen gedaan kan worden. _L. De heer v. D r u n e n verwonderde zich erover, dat de heer Keijsper verder gaat dan de organisaties vragen. Bij voortduring zijn pogingen gedaan vreemden te weren. Men kan moeilijk bewij zen wat inferieure kwaliteiten zijn. Spr. weef» dat er na 10 uur niet meer verkocht mag w?V' den en op dit uur zijn de meeste kooph®®r trouwens reeds verdwenen. Spr. verheuj^ zich er over, dat de organisaties inzien, hun le adres er naast was. Nu wil men excessen tegen gaan, met n oog op één koopman, die reeds 15 jaar komt. Waarom doen de Alkmaarscbe wt liers niet wat de winkeliers in den H33®-) Rotterdam doen, die ook een stand m'm£' jt Het vragen van marktgeld geschiedde reeds vroeger en noen i 'gezien dat dit onjuist is. Ook "^^eid lang van de bevolking vordert vr'J f om de waren aan to bieden- ...n,v<r moet het trouwens zelf van nie vftn ners hebben en met het signaleer® excessen moet men -voorzichtig Donderdag 25 Juli. Voorts was afwezig de heer v. d. Vall eveneens met het oog op de Statenzit- ting; mevr. Jorritsma. Mr. Langeveld en de heer Bulens, die bericht van veihin- dering hadden gezonden. B. en W. stelden voor het verzoek af te vijzen met het oog op de tijdsomstan digheden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2