Agenda BIOSCOOP HARMONIE GEPROLONGEERD Eiri Stern fallt vom Himmel Slad en OmoevuiQ 1ftucgedijke Statui Jilttwieuws Jieck ói School XcaifUiciaai 7lieuws WeecAericht Ouze JColomëtt ONZE BULLETINS. met Joseph Schmidt. DE KAASMARKT. OTERLEEK (Juni). VANAF HEDENAVOND. HEILOO WIERINGEN HEERHUGOWAARD Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half 8, t/m. Dinsdag, hoofdn Ein Stern fallt vom Flimmel (rom., geprolon geerd); hoofdrol Joseph Schmidt. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Onder moeders vleugels (rom.); hoofdrol Kathari ne Hepburn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater half 8, eerste hoofdnum mer Twaalf ambachten en dertien ongeluk ken (kom.), hoofdrollen Stan Laurel en Oli ver Hardy; tweede hoofdnummer De groote schoonmaak (klucht), hoofdrol Anny Oudra Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, eerste hoofdnummer De witte demon (myst.); twee de hoofdnummer Ridders van den kouseband (kom.), hoofdrol Sidney Howard. Extra: Oberammergau. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 28 Juli. 2 uur, Wielerbaan Wieringen, intern. Wie lerwedstrijden, o.a. HollandBelgië. 8.15 uur, Sted. Muziektuin, Operaconcert door de Haarl. OrKestvereeniging o. 1. v Marinus Adam. 2—5 en 7—9 uur, in de herv. kerk te Eg- mond aan den Hoef, tentoonstelling hand werken. Maandag 29 Juli. 2—5 uur, in de herv. kerk te Egmond aan den Hoef, tentoonstelling handwerken. Er is, zooals begrijpelijk is, deZer dagen groote belangstelling voor onze bulletins. Wij willen er even op wijzen, dat zij slechts in de binnenstad verspreid kunnen worden. Zijn er winkeliers die hier of daarbuiten er prijs op stellen deze bulletins te ont vangen dan worden zij verzocht zich bij ons op te geven met mededeeling van het tele foonnummer waaronder zij te bereiken zijn. Hun zal dan zooveel mogelijk van het uitkomen van een bulletin worden kennis gegeven zoodat zij gelegenheid hebben er een te laten afhalen. Het was hedenmorgen buitengewoon druk op de kaasmarkt. Er waren bijna evenveel vreemdelingen als kaasjes en het is de groote vraag of dit voor Alkmaar langza merhand een kaasmarkt of een vreemdelin- genmarkt is geworden. De vreemdelingen zijn voor het uitvoeren der noodige werkzaamheden dikwijls een ernstig beletsel en het zou zeer te betreuren zijn als de markt daaronder moest lijden omdat een kleiner of geen kaasmarkt ook het vreemdelingenbezoek zou doen verminderen of doen vervallen. Beiden houden met elkaar ten nauwste verband. De V. V. V. beklaagde er zich thans over, dat de groote deuren van het Waagge bouw aan de zijde van den ingang van het V.V.V.-bureau dezen morgen gesloten ble ven. Men mist daardoor een alleraardigst doorkijkje op het pittoreske kaaswegen, dat door vele vreemdelingen bijzonder interes sant wordt gevonden. Ook wij betreuren de ze blindeering op een punt waar honderden bezoekers iets van het interessante gebeuren trachten te zien. Van de zijde van een der wethouders ver namen wij, dat, juist op verzoek van de V. V.V. vóór 2 jaar de weegschaal aan deze zijde van de waag, met het oog op het toren- bezoek was uitgeschakeld. Het gemeentebestuur is volkomen door drongen van het belang van de kaas markt, doch dient er ook rekening mede te houden, dat de markt een werkplaats is. Men verzocht ons eens aandacht te schen ken aan de moeilijkheden die de kaasdragers, door het enorme bezoek bij hun werk onder vinden. Inderdaad is het bewonderenswaardig, dat deze menschen in dergelijke omstandig heden nog hun goede humeur bewaren. Weth. Bonsema was van oordeel, dat de V.V.V. verstandig zal doen eventueele wen- schen bij het dagelijksch bestuur kenbaar te maken. De kaasprijzen waren 1 per 50 K G. hooger dan de vorige week en de handel was vlug. Vermoedelijk dóet de verminderde aan maak van 40 plus kaas in Friesland zijn in vloed reeds ten goede gelden. Dat de prijsverhooging eenigszins ver band houdt met angst voor den val van den gulden, achten wij uitgesloten, aangezien dan de prijsverhooging stellig grooter zou zijn geweest. DE LANGESTRAAT WINKELSTRAAT. Gisteren is onderhandsch aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met bovenwo ning aan de Langestraat voor rekening van den heer P. Kokkes onder architectuur van de heeren G. en J. Luinge alhier. De laagste inschrijver was de heer J. Bak ker alhier voor 8888 zonder het schilder werk. BEVORDERD. Aan de Amsterdamsche Huishoudschool, Zandpad 5, Amsterdam, werd bevorderd naar de tweede klasse van de opleiding tot huishoudkundige mejuffrouw T. Vos te Alk maar. HET CONFLICT MET DE DIRECTIE VAN DEN WIERINGERMEER- POLDER. In verband met gepubliceerde berichten, meent het bestuur van de Middenstandsver- eeniging in de Wieringermeer de navolgende uiteenzettingen te moeten geven van het z.g conflict met de directie van den Wieringer- meerpolder. Daar de economische omstandigheden voor den Middenstand in de Wieringermeer bij zonder slecht zijn, heeft de Middenstand zich tot de directie gewend met het verzoek aan hun moeilijkheden tegemoet te komen. Deze besprekingen liepen tenslotte op ern stige meeningsverschillen uit hetgeen den Middenstand in de Wieringermeer aanleiding gaf tot de bekende actie over te gaan. Inmiddels was echter een contact-commis sie ingesteld, welke er op den dag dat de be doelde Middenstandsactie zou aanvangen, erin slaagde een meer verzoenende stemming te scheppen. Als gevolg hiervan heeft de Middenstand in de Wieringermeer vertrouwen gekregen in de goede bedoelingen van de directie en heeft dadelijk besloten, zoo mogelijk voorgoed, doch in ieder geval tot 1 Augustus, van elke actie tegen de directie af te zien en te streven naar een samenwerking met de directie tot verbetering van den toestand. EEN BELANGRIJKE TENTOONSTELLING. Men schrijft ons: In Egmond aan den Hoef tegenover de ruïne van het oude slot naast de protestant- sche kerk is deze weken een zeer beziens waardige tentoonstelling geopend. Daar heeft zich namelijk gevestigd ae schilder Erwin Bowien, een kunstenaar met buitengewoon begaafde visie op alle dingen van de natuur, maar ook van den geest der plaatsen, waar hij voor korter of langer tijd mocht neer strijken. Uit zijn uitgebreide collectie van teeke- ningen in zwart en pastel en ook uit enkele grootere stukken in olieverf blijkt wel vóór alles zijn fijn aanvoelen van de- sfeer van zijn onderwerp. Hetzij hij zee of duin, landerijen, boom groepen of wegen, maar vooral ook per sonen of meerdere menschen samen afbeeldt, telkens ontdekt men daarin, dat hij zich ook voor de verschillende godsdienstige en maat schappelijke gegevens interesseert. Wij wijzen hiervoor bijv. enkel op het portret van Jan Zwart voor het orgel en op de schets van de huldiging van Alkmaar's vlieger. Nog kan worden verzekerd, dat hier volstrekt niet voor koopverplichting behoeft te worden gevreesd, al kunnen verschillende grootere en kleine stukken natuurlijk wel worden aangekocht. INGEKOMEN PERSONEN. S. M. Kramers, R.K., z.b., en kinderen, Lin- denlaan 82a, van Utrecht. A. de Man, N.H., z.b., Kennemerpark 14, van Rotterdam V. M. Hollenfborg, R.K., dienstbode, Nas- sauplein 11, van Castricum. M. Meester, R.K., dienstbode, Nassauplein 11, van Haren karspel. H. A. J. Koesemans, N.H., z.b., Uitenboschstraat 47, van Amsterdam. F. N. Moorman, R.K., z.b., Eikelenbergstraat 16, van Den Helder. D. Knossen, N.H., z.b., Laat 120, van Leeuwarderadeel. J. Th. Peppinck, geen, bloemenkoopman, en echtgenoote, en kinderen, Achterwezel D 10, van Den Helder. P. Renses, N.H., loop knecht, van Leeuwenhoekstraat 28, van Zijpe, St. Maartensvlotbrug. M. F. C. Broeders, R.K., winkeljuffrouw, "Kerkplein 8, van Oosterhout. G Leeuwerik, N.H z.b., Kruislaan 14, van Heiloo. M. Mon ster, G.K., leerling-verpleegster, Wilhelmina- laan 11, van 's-Gravenhage. G. Kramer, N.H., z.b., en echtgenoote Kruislaan 14, van Velsen. N. A. Leuntjes, N.H., leerling verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Am sterdam. J. Hop, N.H., adjudant onder officier, en echtgenoote, R.K., en kinderen, N.H., Rochdalestraat 39, van N. O. Indië. G. van Holten, geen, z.b., Oudegracht 102, van Zeist. A. R. Langeveld, N.H., K. van 't Veerstraat 84, van Den Helder. M. J. van der Male, N.H., dienstbode, Kennemer- straatweg 37, van Bergen op Zoom. K. de Vries, N.H., ass. accountant. Kanaalkacie 43, van Leeuwarden. P. Dekker, N.H., trans portarbeider, en echtgenoote en kinderen, Wagenmakersstraat 21, van Broek op Lan- gendijk. I. H. P. Verscho:r, N.H., z.b., Kennemersingel 1, van 's-Gravenhage. G. van der Werf, D.G., vertegenwoordiger, Oudegracht 291, van Harlingen. G. C. Th. van Leeuwen, R.K., kantorbediende, Steyn- straat 51, van Hilversum. D. Rijs, R.K zonder beroep, en kinderen, Raaksje 12, van Oudorp. A. M. Bloemendaal, N.H., onder wijzeres, Kennemersingel 27, van Nieuwe- Niedorp. E. C. Martin, R.K., z.b., en kin deren, Lyceumstraat 85, van N. O Indië. C. D. Kooij, N.H., z.b., Kruislaan 14, van Heiloo. VERTROKKEN PERSONEN. M. C. de Koning, R.K., dienstbode, van Westdijk 7 naar Heerhugowaard. P. J W. Schut, R.K., z.b., van Uitenboschstraat 40 naar Udenhout. J. Nieuweboer, geen, chauffeur, en echtgenoote, N.H., van Nic. Beetskade 28 naar Bergen (N.-H.) H. B. B. Woltering, R.K., z.b., van Mient 9 naar 's-Hertogenbosch. C. L. Smit, R.K., dienst bode, van Verdronkeno:rd 12 naar Zijpe, 't Zand. F. Brocht, Ev. L., kapper, van Spoorstraat 66 naar Bergen (N -H.) C. J Versteeg, R.K.. z.b., van Luttik-Oudorp 28 naar 's-Gravenhage. J. J. Schuiling, U.K., inspecteur verzekeringsmaatschappij, en echt genoote N H., van Wdhelminalaan 12 en Westerhof 260 naar Heiloo. G. Vermase- ren, R.K., ambtenaar N. S., en echtgenoote Rem., van Blaeustraat 31 naar Vlaardingen. H. de Joode, geen, controleur, en echtge noote, R.K., van Kennemerstraatweg 66 en Oosterkolkstraat 5 naar Heiloo. F. Styr- noll, R.K., dienstbode, van Tienenwal 13a naar Bergen (N.-H.) A. Olivier, geen, ambtenaar b. d. crisiszuivelcentrale, van Sta tionsweg 178 naar Heiloo. W. M. Schei demans, N.H., referendarus P. T. T., en echt genoote en kinderen, van Comansstraat 39 naar Breda. P. en C. M. Blankestein, R.K., van Middenstraat 13 naar Oudorp (N.-H S. Bekkers, N.H., 'huishoudster, van Noor derkade 23 naar Ede. G. Frans, G.K., dienstbode, van Emmastraat 83 naar War- menhuizen, Krabbendam. Ha Delfs, geen, metaaldraaier, van Waterschapstraat 10 naar Oudorp (N.-H.) EEN POES TE VERKRIJGEN. Bij den inspecteur van de dierenbescher ming, den heer Verwer, Baanstraat, is voor buiten een cypersche kater beschikbaar. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Lucas Visser en Sophia Helsdingen. Hèrmanus van Winsum en Agatha van Ber- neveld. Severinus Hink en Catharina Mors. Gerrit Klooster en Margaretha de Grand. Josephus Kinkhouwers en He- lena Filius. Jonannes van der Wissel en Paulina Hoorn. Hendrik Helleman en Hilke Vos. GEBOREN: Evert Pieter Adriaa», z. van Wouter Bruin en Catharina Guldemond. Nico- laas Wilhelmus, z. van Dirk Dekker en Maria Hoogeboom. OVERLEDEN: Theodorus Johannes Zeggelink 51 jaar. Cornelis Nap 39 jaar. Getrouwd: Berend Drenth en Maartje Heinis. Overleden: Maartje Mol, 79 j., wed. van J. Moeijes. VICTORIA-THEATER. Laurel en Hardy. Anny Ondra houdt schoonmaak. Het Victoria-Theater heeft de goede ge dachte gehad een bijzonder amusant vacan- tie-programma voor deze week samen te stellen. Allereerst treedt het bekende duo Stan Laurel en Oliver-Hardy op in een klucht, die getiteld is: „Twaalf ambachten en dertien ongelukken". Wie de bekende komie ke kent, kan begrijpen dat deze titel iets be looft, dat men niet gauw vergeten zal. Zij zijn in deze film geweldig op dreef en de zaal davert voortdurend van de lach. Het is niet mogelijk de vele dolle avonturen hier te vertellen; men moet Stan en Oliver zelf in actie zien om van de film te kunnen ge nieten. Als tweede hoofdnummer, dat geheel in de lijn van het vroolijke genre blijft, volgt nog „Anny Ondra houdt groote schoon maak". Zij is in deze film de baas over een groep schoonmakers, die groote heerenhui zen reinigen van onder tot boven. Het ern stige gezicht van Anny en de wijze waarop zij haar ondergeschikten aanspoort om hun werk te verrichten zijn oer-komisch en de lach-salvo's keeren geregeld terug wanneer Bessie (zoo heet Anny Ondra in de film) op het witte doek verschijnt. Men zal zich dus deze week in het Victoria-Theater uitstekend kunnen amuseeren. De heer D. C. Hendrikse is benoemd tot kerkvoogd der hervormde gemeente te Graft. Door bisschop Diepen van Nijmegen werd in de kathedraal aldaar aan pater J. Kehl uit Heiloo de priesterwijding toege diend. Zondag a.s. zal de neomist in de pa- lochiekerk van Heiloo zijn eerste mis opdra gen. Dinsdag en Donderdag werd O. L. Vr. ter Nood bezocht door de West-Friesche bedevaart en wel uit de richting Medemblik en uit Enkhuizen. Een 2000-tal bedevaart gangers namen er aan deel. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Juli. Groote Kerk, 1,0 uur, ds. Remme, van Amsterdam6 uur, ds. IJzerman, van Heems kerk. Kapelkerk, 10.40 uur, ds. Baar. Rem. Geref. Gemeente, geen dienst. Ev. Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, geen dienst Gereformeerde Kerk, 10 uur en 5 uur, ds Wouters, van Soest. Extra collecte voor de Diaconie. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gemeente, v. d. Meystraat 16, 7 uur, ds. Ruys. The Star of Hope Mission, Maandagavond 8 uur de heer J. Sevensma van Amsterdam, bovenzaal café Central. Stads-evangelisatie, Laat 56, 10 uur wij- dingsdienst, 12.30 uur zondagsschool, 8 uur en Donderdagavond 8 uur openbare samen komst, Nederl. Leger des Heils, Hekelstraat C 9, Zaterdag 8 uur straatzang; Zondag 10 uur wijdingsdienst, 4 uur openluchtsamenkomst bij de strafgevangenis, S uur verlossings samenkomst; Woensdagav. 8 uur verlossings- saméikomst; Donderdagav. 8 uur wijdings dienst, geleid door luitenante Horstman. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. Onderwerp: „Zeven vurige lampen". BARSINGERHORN, Doopsgezinde Gem., 10 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, 10 uur, ds. de Regt, van Gro ningen. Gereformeerde Kerk, 10 uur en 3 30 uur, ds. H. Wiersema, van Oldehove. BERGEN AAN ZEE. 10.30 uur, dr. G. W. Oberman, van Utrecht, liturgische dienst. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. EGMOND-B1NNEN, 10 uur, ds. Nobel. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, ds. Nauta, van Leiden. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 10 uur, de heer A. van Ginkel, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. Baar. NIEUWE NIEDORP, 10.30 uur. ds. van Baaien, van Broek op Langendijk. Doopsgezinde Gemeente, 10.30 uur, ds. Haars. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. de Leeuw. OUDORP, 9.30 uur, ds. Roobol. OUDE NIEDORP, geen dienst. PETTEN, geen dienst SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema, doop en collecte. SCHOORL, Vrij Ev. Gemeente, vm 10 30 uur, ds. Ruys, hagepreek met zang op terrein Huize de Beuk, aan den Laanweg. SCHAGERBRUG, geen dienst. SINT-MAARTEN, 10.30 uur, ds. Tinholt. SINT-MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT-PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur o. t., ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. URSEM, 10.30 uur, ds. Buiskool. VEENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Baart, van WINKEL, geen dienst. Request aan den Raad. Door de bewoners van den Heerenweg (tusschen Stationsweg en Zevenhuizerlaan) is een adres aan den Raad gericht om op dat weggedeelte een gesloten wegdek te krijgen. Gemeentebelang. Het Comité van Actie „Gemeentebe lang", dat dit jaar met een bezuinigingspro gram aan de verkiezing deelnam en reeds den lsten keer 2 zetels ;:i den nieuwen raad zal bezetten, is omge/et in 'n vereeniging met denzelfden naam. Het voorloopig bestuur zal een reglement ontwerpen. In genoemd regle ment zal bepaald worden dat men geen lid mag zijn van een andere politieke partij. Tot voorzitter is gekozen de heer Jac. Bakker en tot secretaris de heer Jac. Dekker. Geweldige stofplaag. Van verschillende zijde maakt men ons opmerkzaam op de stofplaag aan den Wes- terweg en Heerenweg, om van de minder druk begane wegen te zwijgen. Ook aan de bedevaartsplaats, waar duizenden pelgrims bijeenkomen, is het niet uit te houden van het stof. Alle klachten ten spijt, blijft de sproei wagen in de schuur, klaagt men en zeer te recht. Loonen rijkswerkverschaffing Wieringermeer. Naar aanleiding van de verlaging van de loonen in de werkverschaffing met 1 cent per uur heeft het gemeentebestuur van Wieringen een schrijven gericht tot Z. E. den minister van Sociale Zaken. Dringend verzoekt het college dezen maat regel ongedaan te maken, aangezien het on billijke daarvan bij vroegere gelegenheden meer dan eens met klem van redenen is aan getoond. De levensstandaard is te Wieringen nog geenszins gedaald, de huren blijven hoog, zoodat van eenige beteekenende ver lichting der kosten van levensonderhoud geen sprake is. Wat dan ook de reden mag geweest zijn tot de aangeduide loonsverlaging, kan het college zich niet begrijpen. Voorts wordt de minister er nog op attent gemaakt, dat de gemeente Wieringen voor de toepassing van de rijkssteunregeling voor werkloozen overgebracht is van de 8e naar de 7e tariefklasse. Aangenomen wordt, dat de minister bij het nemen van zijne beslissing over onvolledige gegevens heeft beschikt.. De levensstandaard in de Wieringermeer, die mogelijk tot basis genomen kan zijn, is niet gelijk aan die in het oude Wieringen, alwaar alle arbeiders van de werkverschaffing uit de gemeente ge vestigd zijn. Het gemeentebestuur dringt tenslotte aan op spoedige intrekking van den zoo onge- wenschten maatregel. „De Laatste Eer". Donderdagavond hield de begrafenis- vereeniging „De laatste eer" een buitenge wone ledenvergadering in het lokaal van den heer Rus. Voorzitter was de heer v. d. Meer. Hier was aan de orde het voorstel van het bestuur om de loonen der dragers te verlagen van 3.50 tot 3. De secretaris, de heer de Jong, wees er op, dat er al sinds eenigen tijd een stroo ming in het bestuur aanwezig was, die de loonen van de dragers aan den hoogen kant vond. Vooral in dezen tijd' nu overal loons verlaging plaats heeft, moet dit anders wor den. De aanleiding tot het doen van het voorstel is geweest de strubbelingen die het bestuur heeft gehad met de dragers. Één maal met een begrafenis in Veenhuizen, toen men niet wist of de kosten wel gedekt zou- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag, 26 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te Valentia Laagste barometerstand 752,7 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag, 27 Juli: Zwakke tot matige noordelijke tot weste lijke of zuidwestelijke wind; toenemende be wolking; aanvankelijk nog droog weer; later kans op regen en onweer; iets koeler. Weeroverzicht. Het gebied van 'oogen druk trekt zich steeds meer van het continent terug en breidt zich weer achter de vla.Vre depressie in zuid- Europa over Frankrijk uit. Deze depressie heeft zich inmiddels naar centraal-Europa verplaatst. In midden-Frankrijk vielen plaatselijk on weersbuien. Het gebied van lagen druk in het noorden neemt geleidelijk in beteekenis toe, daal- en stijggebieden van den druk volgen elkaar periodiek langs den poolcirkel op. In Scandinavië fc alle hooge druk ver- dwenen. In Zweder en Finland keerde de zomerhitte terug. Langs de Noorsche kust heerscht koel regenweer. In de Alpen en middelgebergten is het prachtig zomer weer, hoewel met toenemende onweerskansen. Het is te verwachten, dat de hooge druk geleide lijk bezit zal nemen van het zuiden en dat de depressie-invloed regelmatig naar zuidelijker breedte graden zal toenemen, zoodat het weer minder zonnig en koe er zal worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.32 uur licht op HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). JulL Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 27 1.42 2.20 1026 11.02 28 2.41 3.14 11.28 11.58 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 27 1.39 217 1014 10.50 2 82.38 3.11 11.16 11 46 den worden. Daar kwamen de dragers er tegen op, dat zij voorloopig slechts een ge deelte van hun vergoeding kregen. De twee de maal bij een begrafenis van uit het huis voor ouden van dagen, toen de dragers een halve gulden terug gaven Daarop wilde het bestuur de loonen met 0.50 verlagen. De vorige week heeft het bestuur met de dragers hierover een bespreking gevoerd, maar hier kon men niet tot overeenstemming komen. De heer van der Meulen wees erop, dat toen de vereeniging opgericht werd er een schuld was van ongeveer 1100. Toen na men de dragers zonder morren genoegen met een vergoeding van 2.50, maar nu de schuld verdwenen is en er een reserve be staat van bijna 2000, vinden zij een loons verlaging onnoodig. De heer Porte vond de motiveering van het bestuur wel heel zwak, vooral daar de ver eeniging er financieel goed voor staat. De heer Dedden zeide deze verlaging on billijk te vinden. Het is niet noodig en in dien het noodig was, dan moesten ook de an deren naar beneden. De heer Kooy begreep niet hoe het bestuur op deze gronden met uit voorstel heeft dur ven komen. Verder wees spr. er op, dat geen van de leden er bij het ophalen van de con tributie over geklaagd heeft, dat de vergoe ding voor de dragers te hoog zou zijn. Spr kwam er tegen op, dat als de verlaging door pat, dit voordeel misschien ten goede zal komen aan de niet-leden, daar het bestuur van plan is de tarieven voor hen te verlagen. Vervolgens repliceerde de secretaris, maar bracht hierbij geen nieuwe gezichtspunten naar voren. Hierna kwam het voorstel in stemming en werd verworpen met 8 tegen 15 stemmen. Bij die rondvraag wees de heer Krijgsman er op, dat bij een begrafenis het verkeer steeds door gaat, in andere plaatsen is dit anders, daar zorgt de politie voor. Het bestuur zegde toe deze zaak onder de aandacht van de politie te brengen. IR. MUSSERT'S REIS. Kranslegging v. Heutz-monumenl. Heden te 6 uur in den middag zal ir- Mussert een krans neerleggen bij het Heutz-cnonument te Batavia. Hiervoor leende de resident toestemming onder beding, dat de kranslegging geen demonstratief karakter zal dragen, van ver-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2