GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Interpellatie Woldendorp. Qememtecadeu. AKERSLOOT OTERLEEK Zaterdag 27 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 10— VPRO-mor- genwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: „Peer Gynt", Ibsen, mmv. het VARA-tooneel olv. W. v Cappellen, VARA-orl.est olv. H. de Groot en To v. d. Sluys, sopraan. 12.15 De Notenkrakers olv. Daaf Wins 1.Gr.pl 1.15 E. Walis en zijn orkest. 2.— Hoe de toonkunst groeide. 2.20 H. Wiggelaar, viool en R. Schoute, piano 2.45 Carmen, Bizet gr.pl. 3 30 Zang door Eva Busch, mmv. C. Steyn, piano. 4. F Groot: Plattelanasreactie op grootestadskunst. 4.20 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 5.Zang door A. de Booy. 5.10 De Flierefluiters olv. E. Walis. 5.40 Literaire cause rie A. M. de Jong. 6.B. Blez, hobo en R. Schoute piano. 6.15 N. de Klijn, viool en j. Vogel, piano. 6.45 F. v. d. Heide, clarinet en R. Schoute, piano. 7.— Economische lezing J. W. Matthijsen. 7.20 Or gelspel C. Steyn. 8.— SOS-ber Nieuwsber. en VARA-Varia. 8.15 Gr.pl. 8.30 VAR A-orkest olv. H. de Groot. 0.30 Deel. W. v. Cappellen. 10Dansmuziek. 10.10 De Bohe- mians olv. J. v. d. Horst. 10.50 Fantasia, olv. E. Walis. 11.30 P.— Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30- 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Schla- germuziek en gr.pl. 2.Voor de jeugd. 2.30 Sportnieuws. 3 Kin deruur. 4.15 Gr.pl. 4.45 Concert. 5.15 Gr.pl. 5 30 Causerie. 5.45 Con eert. 6.20 Lezingen en gr.pl. 7.50 Causerie. 8.— Ber. 8.05 Revue-uitz. 10— Reportage. 10.30 Ber. 10.35 12.Schlagermuziek en gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11.20 Gr pl 11.50 Cricketverslag. 11.55 ïmpe- rial Hydro Hotel-orkest olv. R. Smythe. 12.50 Gr.pl. 1.20 Commo dore Grand-orkest olv. H. David son. 1.50 Cricketverslag. 2.20 Gr. pl. 2.50 Rep. v d. Davis-Cup-wed- strijden. 4.50 Cricketverslagen. 5.— Verv. tennisreportage. 5.35 BBC- dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.45 Cricketnieuws. 6.55 Sportpr. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Or kest van H. M. Royal Air Force o 1. v. R. P. O'Donnell, mmv. J Far- rington, bas. 8.20 Variété-progr. 9 50 Ber. 10.10 BBC-orkest olv. C Raybould. 11.20—12.20 Ambrose en zijn orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Doyen. 9.05 ,Le petit duc", operette van Lecocq, mmv. solisten, koor en orkest olv. Labis. 11.»; Dansmu ziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Strijkorkest olv. Bendix. 3.50 Omroeporkest olv. Gröndahl. 8.20 Jutlandsche muziek en deel. 11.20 12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkest concert. 11.20 Pfitzner-concert. 12.20 Gevar. concert. 4.20 Gevar. progr. 6.40 Concert. 8.30 Uit Stutt gart: Symphonie- en Kurorkest olv. Görlich. 11.20—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 IA. 9.„Giocondo e il sue Re", comedie met muziek. Leiding: Antonicelli. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest o. 1. v. Douliez. 1.50—2.20, 4.20, 4.50, 5.20, 6.35 en 7.35 Grpl 8.20 Sym- phonie-concert olv. André. 10.30 Gr.pl. 11.20—12.20 Orkestconcert. 484 M.: 12.20—2.20 Salon-orkest. Leiding Walpot en zang. 4.35, 5.20, 6.20, 7.35 en 8.20 Gr.pl. 8.35 Rep. 9 05 „Prince Chéri", operette van L. Renieu. Hierna tot 12.20 gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 „lm Reich der Sommer- freude", gevar. progr. 10.20 Ber, 10.50 Neo Bechsteinconcert doof H. Jager. 11.05 Weerber. 11.20—1.15 R. Gaden en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.—8.40, D-sen- der 8.40—10.20, Keulen 1020— 14.20, D.sender 14.20—15.20, Lond Reg. 15.20—16.20, Keulen 16.20— 18.20, Brussel (Fr.) 18.20—18.35, Brussel VI. 18.3519.20, D.sender 19.20—20.05, Luxemburg 20 05 20.30, Keulen 20.30-22.20, Paris P P. 22.20—22.50, Beromünster 22.50—23.20 Keulen 23.20—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Lond. Reg. 10.35—14.20, Droitwich 14.20—18.20, Luxemburg 18.20— 18.45, Droitwich 18.4519.05, Lond. Reg. 19.0519.20, Droit wich 19.20-21.50 en Lond Reg. 21.50-24.—. Zondag 28 Jnli. HILVERSUM, 1875 M. (8.55— 12 en 5.-6.- VARA, de VPRO van 6.-8.— en de AVRO van 12.—5.—en 8.—12.— uur). 8.55 Gr.pl. 9.— Postduivenber. 9.05 Tuinbouwhalfuur S. S. Lantinga. 9 30 Orgelspel J. Jong. 10.— Scan dinavische Volksmuziek (gr.pl.) 10.25 Schaakcauserie S. Landau. 10.45 VARA-orkest olv. Hugo de Groot en gr.pl. 12.Klokkenspel en uurslag v. h. Stadhuis te Heus- den. 12.01 Omroeporkest olv. A. v. Raalte. 12.55 Voordr. Ank v. d. Moer. 1.10 Het Renova-kwintet. 2 Boekbespr. dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Gr.pl. 3.— Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residentie-orkest o. 1. v. Neumark mmv. M. Rodriguez, cello. 4.30 Gr.pl. 5.Dubbel X o, I. v. C. Steyn mmv. J. Lee, zang. 5 30 Sport v. d. Dag. 5.45 Sport nieuws en gr.pl. 6.— Causerie mr. M. Moltzer. 6.30 Het Wognmnsch Zangkoor olv. D. Saai Wzn. 7.— Wijdingsdienst. Spreekster: mej. dr. N. A. Bruining, mmv. het Wog- numsch Zangkoor o. 1. v. D. Saai Wzn. 8.Ber. 8.10 Gron. Orkest- vereen. olv. K. Kuiler mmv. Ch, Panzera, zang. 9.10 Radio-Jour naal. 9.30 Orgelspel P. Palla. 9.50 Vervolg orkestconcert. 10.15 Ko- vacs Lajos' orkest. 11.Ber. 11.10 —12.— De Avro-Decibels olv. E, Meenk. HUIZEN, 301 M. (8.30—9.30, 12.15—5.— en 7.45—11.30 KRO, de NCRV van 9.30—12.15 en 5.—. 7.45 uur NCRV). 8.30 Morgenwij ding. 9.30 Gr.pl. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Spijk. Voorg. ds. J. Visscher. Orgel van Dijk. Hierna gewijde muziek. 12.15 Gr.pl. en lezing. 1.30 Orkestconcert. 1.40 Gi.pl. 2.— Cursus. 2.30 Orkestcon cert, gr.pl. en lezing. 4.30 Zieken- halfuur. 5.Gewijde muziek. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Hansweert. Voorg.: dr. A. v. Selms. Oigel: mej. J. Oom. Hierna gewij de muziek. 7.45 Gr.pl. en causerie. 8.10 Ber. en gr.pl. 8.30 Schlager muziek en gr.pl. 9.15 Piano- en zangrecital. 9.55 Rep. 10.30 Ber. 10.35 Gr.pl. 10.40 Epiloog. 11. II.30 Esperanto. (Vervolg.) In verband met een artikel in de Alk- maarsche Poet over onbehoorlijkheden bij het vuilnisvervoer had de heer Wol dendorp de volgende vragen tot B. en W. gericht: 1. Heeft het College kennis genomen van een artikel in de Alkmaarsche Post van 19 Juli j.1. onder het hoofd: Het vuilnisvervoer van Alkmaar"? 2. Zoo ja, zijn B. en W. het dan met ondergeteekende eenss, dat in dit ar tikel, zij het in bedekten zin, ernstige beschuldigingen worden geuit aan het adres van den Directeur der ge meente-reiniging? 3. Zijn B. en W. bereid deze zaak ern stig te onderzoeken en den uitslag van dit onderzoek aan den Raad mede te deelen? De heer Woldendorp veronder stelde, dat B. en W. het artikel, waarin de publieke opinie in ongunstigen zin wordt bewerkt, hadden gelezen. Het pu bliek zegt: „Het staat in de krant en er zal dus wel iets van waar zijn." Spr. oordeelde het daarom dan ook in het belang van Alkmaar, en zeker in dat van den Directeur van de gemeente reiniging, dat er in dezen klaren wijn wordt geschonken. De mededeeling in de Alkmaarsche Post is van ernstigen aard en komt hierop neer, dat de Direc teur van corruptie wordt beschuldigd. Wethouder Bonsema merkte op, dat het niet de eerste keer is, dat hij de raadsleden verzocht, niet zooveel aan dacht te schenken aan dit orgaan. Het is blijkbaar noodig, dat spr. dit nog vaker moet doen. Spr. is overtuigd, dat bi» den heer Woldendorp goede bedoe lingen voorzitten en hij waardeert het. De eerste vraag beantwoordt spr. be vestigend. De kwestie aanbesteding of niet, wordt in de volgende vergadering behandeld, nalat de Commissie van Bijstand daar over bijeen is geweest. In het speciale geval, nu het gaat over een hoofd van één der bedrijven, zijn B. en W. bereid te antwoorden, maar zij zulien weigeren dit te doen, wanneer het een politiek persoon in Alkmaar betreft. Voorop stelde spr., dat door de raads- •leien niet op grond van geruchten van kraaien of apen( vragen tot B. en W. moeten worden gericht. De waardigheid van den Raad vordert z. i., dat men niet in den Raad komt met alles, wat er als gerucht door de stad gaat. De Directeur is met verlof en spr. vindt het gelukkig dat hij onbekend is gebleven met het gerucht. Spr. neemt aan, dat de redactie van de A. P. het niet heeft gedaan om den Directeur persoon lijk te krenken. Hij neemt aan, dat ze uitgegaan is van de gedachte, dat, als deze geruchten onjuist zijn, het van be lang is, dat ze worden tegengesproken, opdat ze de wereld uitgaan, Spr. heeft de zaak met den waarne- menden Directeur besproken, nadat de vervoerder daarover bemerkingen had gemaakt. In het artikel wordt erover ge sproken, dat er 15.500 is uitgetrokken voor het vuilnisvervoer. Dit is 13.000 en dus de eerste onjuistheid. Voorts staat er, dat het contract voor vijf jaar was aangegaan. Dit is do tweede onjuist heid; het geldt slechts voor vier maan den en wordt stilzwijgend telkens voor drie maanden verlengd, wanneer niet één van de partijen de overeenkomst twee maanden van to voren opzegt. Wanneer het waar zou zijn, dat iemand, die voor de gemeente het con tract was aangegaan, er geld in had ge stoken, dan zou voor de zekerheid van het geld de termija langer dan drie maanden moeten loopen. Een andere verdachtmaking is, dat de vervoerder nieuwe vaartuigen heeft ge kocht; dat de Directeur van het bedrijf daarvoor de gelden heeft verstrekt, die zouden worden afgelost. De laatste schuit, die de vervoerder heeft gekocht, is vier jaar oud. De man heeft geen nieuwe schuit gekocht en de bewering, dat de Directeur daarvoor de gelden heeft gevoteerd, is een schandaal. Met het oog op de doorvaart, moest de vervoerder vroeger nieuwe schuiten koopen. De man heeft mij inzage gege ven van het koopcontract en er is geen woord van waar, dat de heer Groote- goed, of een ander lid van de Directie, daarin geld heeft gestoken. Men heeft hier te doen met één van de dingen, die men niet kan achterhalen maar naar spr. opvatting is het een ge rucht, dat niet van den eerste den beste afkomstig is. Spr. werd medegedeeld, dat een raadslid hieraan niet vreemd was. Hij betwijfelt dit, maar zal daar naar een onderzoek instellen. Zich stellende op het standpunt van den journalist, die zoo iets publiceert, moet het gerucht wel sterk zijn geweest, want hij kan zich moeilijk indenken, dat zonder meer 'n journa'ist een derge lijk gerucht prijs geeft aan de bevolking var Alkmaar en omgeving. Het is in strijd met de waardigheid van de jour nalistiek om een dergelijk artikel te plaatsen, als men geen anderen zegsman heeft dan de kraai op het dak, want in dat artitkel wordt gelasterd over men- schen, die in de gemeente een dienst hebben hoog te houden. Spr. las voor, hetgeen de vuilnis-vervoer der schreef. In dit schrijven deelt de man mede, dat hij de laatste vier jaar geleden een drietal schuiten aanschafte voor het vuilnis vervoer en dat noch de heer Grootegoed, noch een ander lid van de gemeente-reiniging hem daarvoor eenig geld heeft voorgeschoten. Het stukje in de Alkmaarsche Post, zoo ein digt de man ,is niets anders dan een grove verdachtmaking om mij het brood te ont nemen. Spr. was van oordeel, dat het niet noodig is om over deze zaak nog maar één woord verder vuil te maker De heer G o v e r s stelde toch prijs op een verklaring. Een oud spreekwoord zegt: „Wie werkt, maakt fouten", doch spr. was over tuigd, dat ondanks dit spreekwoord de heer Grootegoed geen fout heeft gemaakt. Voor alle directeuren, die eerlijk.en trouw hun best doen, heeft spr. respect, maar zijn respect voor den heer Grootegoed staat zóó hoog, dat spr. de aantijging in de A. P. een zeldzame insinuatie heeft gevonden. Spr. heeft den heer Grootegoed jarenlang gekend als onderopzichter en later als directeur. Veel heeft hij met hem omgegaan en de wijze waarop hier tegen hem geïnsinueerd wordt, oordeelde spr. een groote beleediging. Steeds is de heer Grootegoed op zijn post en nooit heeft hij iets nagelaten, wat in het belang van de gemeente was. Het is wel heel erg, dat zoo iemand op een dergelijke wijze in zijn eer wordt aangetast. Ik stel er hoogen prijs op, dat uitgezocht wordt of een lid van den raad zich daaraan mede schuldig heeft ge maakt en wanneer dit het geval is, dat dit publiek wordt gemaakt. Weth. Bonsema zeide nog, dat ten on rechte de gedachte heerscht, dat de Alkmaar sche middenstandsorganisaties met de Alk maarsche Post iets te maken hebben. De R.K. Middenstandsorganisatie stelt er prijs op, te verklaren, dat zij nooit iets met het blad te maken heeft gehad, er geen belangen bij heeft en er niet voor verantwoordelijk is. Het feheele bestuur van de Handeldrijvende en ndustrieele Middenstandsorganisatie deelde mede, dat zij er noch financieel bij betrokken is, noch er eenige verantwoordelijkheid voor draagt. Spr. stelde er bizonder prijs op, waar hij wel eens anders had gesproken, met na druk te kunnen zeggen, dat de beide Midden standsorganisaties niet achter dit orgaan staan. De heer Woldendorp dankte den wethouder voor zijn antwoord Ook hij achtte de insinuatie niet aannemelijk, maar hij vond, dat deze een dergelijke blaam op den directeur wierp, dat ze niet onbesproken mocht blijven. Dit mocht niet blijven hangen. Het doet spr. genoegen, dat is komen vast te staan, dat de heer Grootegoed vrij uit gaat. Reeds uit de mededeeling, dat de vervoerder de laatste vier jaren geen schuit gekocht heeft, staat vast, dat hij geen geld heeft ge kregen van den heer Grootegoed om een schuit te koopen. Devoorzitter dankte den heer Wol dendorp voor zijn interpellatie. Spr. was van meening, dat het ontoelaatbaar is, dat in een Alkmaarsch blad één insinuatie wordt geplaatst tegen een directeur van een bedrijf, die allen grond van waarheid mist. Afscheidsredevoeringen. Hierop hield de voorzitter de volgende toespraak: Wij zijn thans gekomen aan het eind van onze agenda en waar naar alle waarschijn lijkheid in verband met de aanbrekende vacantiemaand geen vergadering meer zal worden gehouden in deze loopende 4-jarige raadsperiode, past mij ook een woord van afscheid te spreken tot die raadsleden, die in den nieuwen raad in September niet meer zullen wederkeeren, n.1. de dames Carels en JorritsmaSjoerts en de heeren Geels $n Keesom. Ik geloof, dat ik zeker namens den gehee- len raad spreek, als ik begin met een woord van spijt, dat in dit College oude bekende gezichten zullen verdwijnen. Onze raad staat gelukkig bekend als een college, waar een aangename geest heerscht en tusschen de diverse leden alhoewel van verschil lende kleuren een prettige verstandhou ding bestaat. Ik heb het gevoel gekregen, dat de raad zich in deze zaal thuis voelt, ge tuige ook de meerejere stoelvastheid van de meeste leden en daardoor met weemoed eenige leden uit dit groote raadsgezin ziet vertrekken. De aftredende raadsleden kunnen over tuigd zijn, dat hun werk als gemeenteraads lid in de afgeloopen jaren bijzondere waar deering verdient en dat daarvoor van ge meentewegen 'n woord van hartelijken dank op zijn plaats is. Al hoewel niet altijd gelijk van meening, hebben deze leden op verschil lende wijze het gemeentebelang gediend en hun krachten en tijd voor het welzijn van onze stad aangewend. Zeker zullen zij be grijpen, dat niet alleen als raadslid, maar ook op ander terrein gewerkt kan worden in het belang van onze gemeente en ik ver trouw, dat zij ook steeds met toewijding en liefde voor Alkmaar de belangen van de stad zullen blijven dienen. Moge de band die tusschen ons is ge legd, niet verbroken worden en laten wij over en weer een aangename herinnering be waren aan den tijd, waarin wij te samen in deze zaal voor het gemeentebest hebben ge ijverd. Als slot van deze afscheidsrede zou ik toch nog gaarne even een persoonlijk woord willen richten tot ons vrouwelijk raadslid juffrouw Carels, voor wie, naar ik weet, het scheiden zwaar valt van haar bekende plaats onder de hoede van onzen trouwen Nestor. Ook U zullen wij hier allen erg mis sen, want van de scheidende raadsleden waart Gij hier 't langst in functie. Een pe riode van 12 jaar hebt Gij hier doorge bracht, waarbij Gij duidelijk hebt aange toond, dat Gij met den meesten ijver en toe wijding bezield, het werk van onze gemeente hebt liefgehad. Geen moeite en tijd zijn U teveel geweest en niet alleen voor de raadsvergaderingen., maar ook voor andere werkzaamheden, op Uw schouders als raadslid neergelegd, hebt Gij steeds Uw beste krachten gegeven. Spe ciaal het armenzorggebied heeft U ?;erk aangetrokken en het is mij uit eigen erva ring bekend, hoe Gij voor de minder beiitel- den in enze maatschappij hebt geijverd en U van de plaatselijke nooden geheel op de hoogte hebt gesteld. Gij hebt daarin juist Uw taak als vrouw zoo goed begrepen en waardevolle adviezen kunnen verstrekken. Steeds heeft Uw goede hart in alle zaken gesproken en daarom bestaat er tusschen ons allen met U een groote vriendschap, welke tevens getuige is van de bijzondere waardeering, welke wij voor Uw werk als raadslid hebben gehad. Moge de bloemenhulde, gevonden bij Uw plaats, daarvan een duidelijk bewijs zijn! (Applaus). Mej. Carels sprak met aandoening in haar stem een hartelijk woord van dank voor de tot haar gesproken woorden en ook voor het stoffelijk blijk, dat haar ter herinne ring werd meegegeven. Zij verzekerde, dat zij aangename herinneringen zal bewaren aan het werk in dezen Raad en zij sprak de hoop uit, dat het afscheid niet voor goed zal zijn, maar dat zij nog eens in den Raad zal terugkeeren. (Applaus). De heer Kees< m zeide hierop het vol gende Op het bordes, boven de deur van het Stadhuis, die tot de raadszaal leidt, staan de?e woorden: „Indien 't Gemeen U roept Bezorgt het als Uw eigen*. Deze woorden heb ik gedurende mijh 8- jarig lidmaatschap van den raad getracht indachtig te zijn. Vooral in dezen tijd vol kommernis eisdit het lidmaatschap van den raad zeer veel tijd en zorg. Wanneer men zijn taak ernstig opneemt, is het volstrekt geen sinécure, zooals sommi gen meenen, maar eischt het meer en meer den geheelen persoon, de geheele kracht. Waar ik door velerlei werkzaamheden deze in de naaste toekomst niet meer zal kunnen geven op een wijze, die aan de zoo even aangehaalde dichtregels van Vondel beantwoordt, daar meende ik mij niet op nieuw verkiesbaar te mogen laten stellen. Met 'n gevoel van weemoed neem ik thans afscheid van den Raad, omdat het voor mij is een breken der banden, die mij binden aan deze raadszaal, waarin ik velen heb zien ko men en gaan; ook getuige was van het zoo plotseling verscheiden van een onzer trouwe leden, nu bijna 4 jaar geleden. Aan u, leden van den raad en vooral aan u, mijnheer de voorzitter, aan wien ik mijn dank breng voor de toegesproken woorden van afscheid, wensch ik in de komende jaren: God s besten zegen en de noodige wijsheid en kracht, om de u opgelegde taak tot waar achtig heil van onze goede stad Alkmaar te volbrengen. (Applaus). Ook de heer Geels sprak hierna nog een afscheidswoord. Spr. zeide het volgende: Ik meen een woord van erkentelijkheid te moeten uiten voor de hartelijke afscheids woorden die de voorzitter aan het adres der scheidende raadsleden heeft gericht. Ontegenzeggelijk brengt het raadslidmaat schap zeer veel bemoeiingen in den tegen- woordigen tijd, die, wanneer men dit goed wilt behartigen, veel tijd voor studie en onderzoek vereischt. Niet alleen het raadslidmaatschap of an dere overheidsveHegenwoordigingen ver- eischen dit, evenzoo degeen, die in han del of industrie verkeert en de sociaal- economische strijd commercieel mede strijdt heeft zijn tijd meer dan noodig om voor eigen zaken zorg te dragen en op de hoogte te blijven. Het is dan ook om reden, van mijn verant woordelijkheidsgevoel voor de gemeenschap mij de keus deed maken mij niet meer als raadslid beschikbaar te stellen, zoomede eene mij opgelegde taak niet secondair te doen zijn voor een vrijwillig opgenomen taak waaraan groote bclangep verbonden zijn. Een practisch regrerbetekl brengt tegen woordig meer dan vroeger, een opportunisme mede, voor welker beoordeeling men zich zoo volledig mogelijk op de hoogte dient te hou den. Alwaar dit eveneens in de zakenwereld het geval is, meende ik het raadslidmaat schap er aan te moeten geven. Zooals het met vele dingeti gaat, het schei den brengt ook veelal een verlies mede. Zoo ook hier. Hoewel men als raadslid ook vele onaan gename bemoeiingen heeft, de aangename staan daar tegenover, nl. met goede bedoe lingen in het uitstluiter.de belang der ge meente te hebben medegewerkt. Verder denk ik aan de prettige en zake lijke wijze waarop de verschillende commis sievergaderingen zijn gehouden, ook aan de raadsvergaderingen die eveneens meestal het bewijs gaven van waardeering en achting te kunnen hebben voor een anders andere mee ning. Ik dank den Raad dan ook voor de prettige wijze van samenwerking en voorna melijk U, mijnheer de voorzitter, voor de aangename en tactvolle manier waarop U de vergaderingen hebt geleid. De heer Grondsma vroeg hierna het woord, doch verschillende stemmen riepen: „Jij komt nog wel terug". De heer Grondsma zeide desondanks, dat hij met zijn bekende voortvarendheid, uit blijdschap, de 25 voor den Schoolschen molen had gegeven, omdat hij niet meer in den raad zou terugkeèren. Nu de raad den heer Ringers niet heeft benoemd, heeft men spreker in een lastig parket gebracht. Spreker sloot zich aan bij het betoog van den heer Geels. In dezen tijd is het heel moeilijk om eigen zaken recht te houden en spreker zal zich dan ook ernstig beraden, of hij zich daarnaast nog met de regeering van de stad zal kunnen blijven bemoeien. De heer H o y t i n k: Tot ziens! (Gelach). De Voorzitte r sloot hierp de verga dering en noodigde den raad en de pers uit voor een autotocht naar Bakkum aan Zee, waar hij tot afscheid een thee aanbood. Vergadering van den raad dezer ge meente vergaderde Dinsdagmiddag. Alle le den aanwezig. Ingekomen was een schrijven van de R.K. Middenstandsver. De Hanze verzoekende het venten in deze gemeente tegen te gaan daar de neringdoenden daar nadeel van ondervin den. De voorzitter merkte op, dat dit verzoek niet bij den raad thuis behoort maar bij den voorzitter als hoofd der politie. Tevens deelde hij mede, dat de politie in deze diligent blijft. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd door Ged. Staten het aangaan van een geldleening, groot 5445 in verband met den aanleg van een jacht haven, benevens goedkeuring Winkelsluifings- verordening. Besluit van Ged. Staten, dat de vergoeding voor het bijwonen der raads vergaderingen voor de leden is vastgesteld op f 2 50. Goedgekeurd de wijziging op de Honden belasting. Schrijven van B. en W. van Alk maar betreffende wijziging overeenkomst Vleeschkeuringswet. Goedgekeurd raadsbesluit tot aankoop van grond van het Burgerlijk Armbestuur en M. Dekker tot aanleg jachthaven. Vastgesteld werd de verordening op de heffing eener vermakelijkheidsbelasting en de invordering daarop. Hierbij had een verhoo ging voor uitvoeringen en dansavonden plaats. De gemeentebegrooting 1935 werd ge wijzigd zooals in de nota van opmerkingen aangegeven. De werkloosheidslasten werden bij suppl. begrooting geregeld. Geraamd was over 1935 voor werkverschaffing 1200G. Tot 17 Juli 1935 was hieraan uitgegeven 7139.79. Deze post werd verhoogd met f 3400. In ae commissie voor het nazien der ge loofsbrieven van de nieuw gekozen raads leden werden benoemd de heeren W. Blokker, N. Polle en P. Schouten. Na onderzoek deelde de heer Schouten mede, dat van zes leden de geloofsbrieven in orde waren be vonden. De heer Jn. Tijmes Jbzn. had niet voldaan aan art. 18 der gemeentewet, zoo dat geadviseerd werd niet tot toelating te be sluiten Met algemeene stemmen alzoo be sloten. In de rondvraag besprak de heer Berkhout het maaien van het Molenpad en de heer van 't Hof de Kerklaan De opzichter zal er mee in kennis worden gesteld. De heer Schouten besprak het besluit van den raad inzake het betalen van premie, ook dubbele premie, voor oude menschen, wier zoon aan de werkverschaffing werkt. Deze menschen, die altijd den dokter betaald heb ben, moeten nu gedwongen betaien. Het ziekenfonds dwingt niemand. Als men eenige kinderen boven de 16 jaar heeft, is het niet te betalen. De voorzitter: Als dc koster, niet meer be taald kunnen worden, dan loopen de belas tingbetalers er tegen op, want dan moei toch het armbestuur bijsp.ingen. Het betieft maar een paar gevallen en moeilijk blijft 'het een bevredigende regeling voor ieder te krijgen. Hierna sluiting. Gistermorgen kwam de raad dezer ge meente in voltallige zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester D. Huyser van Reenen. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Heringa waarom er niet is vermeld, dat er een adres was ingekomen van de ver- eeniging Hulp bij Ziekte. Devoorzitter antwoordde, dat het adres zou worden gelezen juist toen de heer Heringa over die vereeniging was beginnen te spreken en toen was verzuimd het schrij ven voor te lezen. De notulen werden hierna goedgekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten met goedkeuring van raadsbesluiten, o.a. schoolgeldregeling- Voor kennisgeving aangenomen. De begrooting voor den keuringsdienst voor waren in het district Alkmaar gaf aan, dat de bijdrage der gemeente Oterleek is ge steld op 85.78. Als voren. Tegen opheffing keuringsdienst. Gevraagd werd adhaesie te betuigen aan een verzoek aan de Tweede Kamer om de keuringsdiensten niet op te heffen (welk ver zoek was gedaan door de vereeniging van keuringsdiensten). De voorzitter was ervoor, dat die in stellingen blijven bestaan, omdat men anders weer tijden van knoeierijen e.d. zal tegemoet gaan. Weth. Dekker was daar niet zoo bang voor. De heer d e B o e r was wel vóór de keurin gen geweest, maar die zijn nu zoo ingekrom pen. dat zij niet veel meer beteekenen. Spr. achtte daarom de 85.78 niet meer verant woord De voorzitter vond het preventieve van de regeling al heel goed.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6