V.V. ALCMARIA VICTRIX. OnfuJCotomen Spoel Laatste bedrijf van het „Gaai"-drama. WIELRIJDSTER GEDOOD. Drie boerderijen afgebrand. Groote materieele schade. Teraardebestelling van den heer en mevrouw Philips. JONGEDAME TE WATER MET 1000 GULDEN. Eerst werd de dame opgedoken, later de duizend pop. LEZING VAN IR. MUSSERT TE BATAVIA. Voor 1300 menschen. Begrafenis van Van der Feijst en Aafjes. Teraardebestelling van mej. Hermanides. ALCMARIA VICTRIX. Indrukken van een Alkmaarder. Luchtvaart De begrafenis van de slachtoffers Jhr. von Weiier speldt den 75-jarigen deel nemer aan de vierdaagsche afstandmarschen, X de Held uit Beemster, het kruis op de borst Vrijdagavond te half negen is op den Breda- schen weg te Tilburg de vijftigjarige wielrijd- ster P. v. B. uit Gilze door een auto overreden en gedood. In het plaatsje Hapert bij Dalem (gem. Hoogeloon) heeft gistermiddag een brand gewoed, waarbij drie boer derijen met bijbehoorende schuren en stallen in de asch zijn gelegd. Er is geen levende have verbrand, doch de materieele schade is zeer groot, daar alle landbouwwerktuigen en in de schuren opgeslagen hooi- en graanvoorraden een prooi der vlammen zijn geworden. De brand brak omstreeks half vier uit in de boerderij van den landbouwer Luyten, waarna het vuur weldra oversloeg naar de schuur en de twee stallen, eveneens eigendom van den heer Luyten. Het vuur bleef echter niet tot deze gebouwen beperkt, maar tastte spoedig twee in de buurt liggende boerderijen met bijbehoorende stallen en schuren aan, bezittingen van de landbou wers Vosters en Wouters. Wegens gebrek aan water viel aan blusschen niet te denken. De burgemeester en de veldwachters, die in middels op het terrein van den brand aangeko men waren, konden slechts met water, dat zij met behulp van emmers uit putten schepten, de daken van de andere boerderijen overgieten en zoodoende voorkomen dat het vuur nog verder om zich heen greep. Later in den namiddag zijn nog eenige man schappen van de Rijkspolitie gerequireerd. Ten huize van de familie Philips te Vught is gistermorgen een korte rouwdienst gehou den, waarbij ds. M. C. van Wijhe, predikant van de Ned.-Herv. gemeente aldaar, voor ging. Onder klokgelui werden de kisten van den heer en mevrouw G. J. PhilipsHurtu- bis geplaatst in den lijkauto, die met prach tige kransen bedekt was. Een auto, volgeladen met kransen, ging den lijkwagen vooraf. Vijftien volgauto's gingen mee in den stoet, die daarna vertrok naar Zaltbommel, waar onder enorme belangstelling de bijzetting in het familiegraf op de algemeene begraaf plaats plaats had. Aan de grens der ge meente was de burgemeester aanwezig om den stoet te begeleiden op haar weg. De stoet begaf zich eerst naar de Markt, waarvoor het ouderlijk huis werd halt ge houden en de familie aansloot. De kisten, welke bedekt waren met een schat van bloe men werden gedragen door personeel van de Parketvloerenfabriek de Tropen uit Tilburg, van welke fabriek de heer Philips directeur was. Nadat de kisten onder klokgelui in het familiegraf waren neergelaten, sprak aller eerst de heer Wachmuts, mede-directeur van de fabriek de Tropen, woorden van waardee ring voor den overleden directeur. Namens het personeel van de fabriek sprak een bedrijfsleider woorden van dank aan zijn patroon. Namens de villaparkbewoners uit Vught, waar de heer en mevrouw Philips sinds hun huwelijk woonden, sprak overste G. J. P. A. Thomsen De heer Philips had zich, zoo zeide hij, in die twee jaar dat hij in Vught woonde, vele vrienden gemaakt, die hem niet gemakkelijk zullen vergeten. Verder sprak de heer Thoman uit Eind hoven woorden van afscheid namens zijn vele Eindhovensche vrienden. Tenslotte sprak ds. van Wijhe woorden van troost tot de familie, die in zoo korten tijd zoo zwaar getroffen is. Namens de familie dankte de heer C. Philips uit Zaltbommel voor de belangstel ling en deelneming in deze dagen ondervon den. Onder de vele kransen waren er o.a. van de K L M. en het gemeentebestuur van Vught De Zaltzommelsche St. Maartenstoren, welke iederen avond verlicht is, is deze week ten teeken van rouw niet verlicht geweest. De boerderijen en schuren brandden tot den grond toe af. Van den inboedel van de gebou wen kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Het geviel gisteren op den Kanaalijk te Utrecht, dat een jongedame, die daar passeerde met haar rijwiel, in het water reed met fiets en al. Eenige burgers haalden het meiije al spoedig op en toen zij van haar eersten schrik bekomen was, drong het bewustzijn tot haar door, dat ergens diep in het visschenstraatje, waaruit zij zelf zoo juist gered was, een acte- tasch met 1000 was blijven liggen. De politie kwam er bij te pas en haalde dreg na dreg door de onheilsplek, maar geen tasch met 1000 kwam aan de oppervlakte. Tot eenige gerouti neerde zwemmers het met duiken gingen pro- beeren. Een hunner, een jonge zwemleeraar, bracht dan ook vrij spoedig den verzonken schat naar de oppervlakte. De evoluties van politie en duikende jongelui trokken begrijpe lijk veel kijkers. Ir. Mussert heeft in de zaal van de socie teit Concordia te Batavia zijn eerste lezing gehouden. Er waren 1300 menschen aanwe zig. Hij zette het bekende standpunt van de N.S.B. ten aanzien van de politieke partijen in Europa uiteen en sprak vervolgens over Indië. In Ned.-Indië was de N.S.B., samen met het I.E.V., een niet-politieke organisatie, waaraan het I.E.V. een einde maakte toen zij aan politiek ging doen en de voorzitter van het I.E.V., de heer de Hoog, het bekende verbod instelde, waartegenover ir. Mussert moest stellen, dat N.S.B.-leden geen lid van andere vereenigingen mochten zijn. Ir. Mussert verklaarde spijt te hebben slechts korten tijd Indië te kunnen bezoeken, hetgeen den indruk zou maken dat Indië geen langeren tijd waard zou zijn. Hij is echter verheugd nog een tipje van Indië te kunnen zien. Ten slotte, aldus ir. Mussert, vraagt de N.S.B. krachtigen bijstand opdat wij in Hol land zegevieren. In Indië is geen verkiezings strijd, maar de plicht in Indië is veel moei lijker te volvoeren, aangezien Indië 14.000 K.M. van het front is verwijderd. Strijdvoe- ring als in Nederland wordt door de Indi sche regeering onduldbaar geacht De pers in Nederland bestrijdt de N.S.B.Indië is ge lukkiger aangezien de pers hier zooveel mo gelijk feiten in het kort weergeeft. Spreker gaf als voorbeeld dat de Nederlandsche pers wel ophemelend schreef over de Normandië, maar niet vermeldde dat de De Ruyter in geval van oorlog niet slagvaardig was. Het meerendeel der aanwezige N.S.B.-le- dën was in uniform. Het personeel van de marine, ook het inlandsche en den dienstplich tigen, was het bijwonen van de ver gadering verboden; het personeel van de landmacht niet, mits men in burgerkleeding was. Het Bat. Nbld. meldt, dat het wegens het oefenen van critiek op de N.S.B. de bijeen komsten niet mag bijwonen. Enkele uren nadat de begrafenis van de heeren Content had plaats gehad, verzamel de men zich gisteren weer in de aula van Zorgvlied te Amsterdam om den lijkdienst en daarna de ter aarde bestelling bij te wonen van den omgekomen piloot van de Gaai, J. S. W. van der Feijst en den marconist R Aafjes. Ook de kisten van deze beide slachtoffers waren bedolven en omgeven door vele kran sen. Er waren twee kransen van de K.L.M., een krans van de Koninklijke Shell, van den inspecteur, officieren en ambtenaren van de militaire luchtvaart, van de onderofficieren van de luchtvaart-afdeeling Soesterberg, van den raad van beheer van de Nederlandsche luchtvaartschool, van het personeel van Waalhaven, van piloten uit het buitenland, en tientallen kransen van familie en vrien den. Het graf der beide vliegers is gelegen in de nabijheid van de graven van hun col lega's van de Leeuwerik en de Kwikstraat. Behalve de officieele personen, die ook reeds bij de teraardebestelling van de heeren Content aanwezig waren, merkten we op twee officieren van het vliegkamp Soesterberg, een officier, een onderofficier en een matroos van de marinevliegdienst, de Amsterdamsche wethouder J. ter Haar Jr., en ir. N. Nobel, waarnemend directeur van de Handelsinrich tingen; jhr. Rendorp, directeur van de K.N.I.L.M., en de heer Steenbeek, van de K.N.I.L.M.; de heer van den Bergh, direc teur van Radio Holland; burgemeester A. Slob, van Haarlemmermeer; de heer S. de Mul, chef-instructeur van de Nationale Luchtvaartschool op Sdiiphol. De regeering was vertegenwoordigd door den heer H. G. van der Heyden, inspecteur van den luchtvaartdienst en de P.T.T. door ir. M. H. Damme, directeur-generaal en den heer W. R. van Goor, hoofd der vierde afdee- ling. Verder waren vertegenwoordigers aan wezig van den rijks-studiedienst voor de lucht vaart. Van de K L M waren aanwezig de directeur, de heer A. Plesman, de voorzitter van den raad van commissarissen, ir. A. Wurfbain, de heer Hans Martin, hoofd van den dienst Amsterdam—Batavia, de heer Thomson, stationschef van Schiphol en den heer Tolk, stationschef van Waalhaven. Voorts de heer Bronsing, directeur van de Stoomvaartmij. Nederland. Vele collega's van Van der Feijst en Aafjes gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun medeleven. Ir. L. Stephan van de Ned. Vliegtuigenfa- briek was ook aanwezig. In de aula speelde de organist de heer G. C. Weggelaar den treurmarsch uit Saul van Hèndel, toen de familie en vrienden binnen schreden. De heer Plesman was de eerste spreker. Hij herinnerde er aan hoe kort het nog ge leden was dat men op dezelfde plaats stond om een soortgelijke zware plicht te vervul len. „De Heere zegene het werk hunner han den", ondanks het feit dat ieder man van de K.KL.M. met de grootse nauwgezetheid en plichtsbetrachting werkt, heeft dit gebed, dat uitgesproken werd bij de begrafenis van den piloot Silberstein, nog niet in vervulling mogen gaan. Nog weer eens zijn dertien menschen weggevaagd hun leven afge sneden als gras voor de zeis. Moge zij! rus ten in vrede. Namens de familie sprak een oom van v. d. Feijst, de heer C. W. de Jong, die er aan herinnerde dat deze mannen gevallen zijn als trouwe, stoere, krachtige Hollanders. De heer van der Feijst, grootvader van den om gekomen piloot, sprak een woord van troost tot de nabestaanden. Hij besloot: „Heer, nu laat gij uw dienstknecht gaan in vrede, rust zacht, tot wederziens, dit wensch ik je toe als je grootvader". Vele van dé aanwezigen waren diep be wogen. Terwijl zachte orgelmuziek weer klonk werden de kisten uitgedragen. Op het kerkhof merkten wij verder nog op de heeren Dellaert, havenmeester van Schip hol, Didier van de Air France, Fengler van de Deutsche Lufthansa. Een groot aantal be langstellenden had zich op Zorgvlied ver zameld, die door afscheiding op een kleine afstand van het graf weiden gehouden, maar door middel van luidsprekers de lijk dienst in de aula, het orgelspel, zoowel als de plechtigheden aan het graf konden vol gen. Aan het graf werd gesproken door burgemeester Slob van Haarlemmermeer, die een krans namens zijn gemeente op het graf neerlegde. Hij sprak de groote deelneming van zijn gemeentebestuur uit, dat ook meeleeft met de families van Aafjes, van der Feijst en van d'e andere slachtoffers. Aafjes woonde in de gemeente Haarlemmermeer, waar ook het S'oote terrein van Schiphol is gelegen. Dat od de familieleden kracht moge geven om door dezen moeilijken tijd heen te komen. Een familielid dankte namens de beide families voor de bewezen eer en bracht dank aan de K.L.M. voor alles wat zij ge daan heeft voor de nabestaanden. Onder zeer groote belangstelling is gistermid dag op de Algemeene Begraafplaats het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van mej. A. E. Hermanides, de stewardess van de „Gaai", die bij de vliegtuigramp in de Zwitsersche Alpen om het leven kwam. Zoowel bij het sterfhuis als op de begraaf plaats was de belangstelling enorm. Tal van villabewoners hadden de vlag halfstok ge- heschen. Op de begraafplaats waren o.a. aanwezig de burgemeester van Noordwijk, mr. B. J. V. M. van de Mortel, de wethouders C. J. G. Alke made en E. L. de Witt, bestuur en leden van de afdeeling Noordwijk van het Groene Kruis en de Noordwijksche Reddingsbrigade, de di rectrice en een twintigtal verpleegsters van het Gemeente-Ziekenhuis aan den Bergweg te Rot terdam, waar mej. Hermanides tot voor drie weken als verpleegster werkzaam was en de heer Dommisse, oud-burgemeester van Maas- Sluis, een vriend van de familie. In den stoet kwamen, behalve de familie, nog mede de onderdirecteur der K. L. M., de heer P, Guillonard en mej. Boerstra, als vertegen woordigster van de stewardessen. Een zeer groot aantal kransen en bloemstuk ken, waaronder van den Raad van Beheer, Di rectie en personeel van de K. L. M„ de ver keersvliegers en het personeel van het Ge meente Ziekenhuis te Rotterdam, werden rondom de groeve opgesteld. Als eerste spreker werd het woord gevoerd door den heer Guillonard, die namens Raad van Beheer, Directie en personeel van de K. L. M. zijn innige deelneming betuigde. Daarna sprak ds. Cupedo, Ned. Herv. predi kant te Noordwijk aan Zee, die zeide, dat heel Noordwijk meeleefde met de diepe smart, die het gezin va.i dokter Hermanides heeft ge troffen. Wij allen beseffen, dat onze troost niet toe reikend is, hoezeer die ook uit het hart voort spruit, maar dat alleen God hier de kracht kan schenken om dezen slag te dragen. Wij bevelen Uw kind, aldus besloot spr., aan in de genade des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes. Zij ruste in dien vrede, die alle genot des levens te boven gaat. Een oom van het slachtoffer, dr. S. R. Her manides uit Ooy (Gelderland) sprak hartelijke woorden van dank tot de zeer velen, die in deze droeve dagen van hun belangstelling en deelneming hebben doen blijken, in de eerste plaats H. M. de Koningin en de Prinses, de Di rectie en de Raad van Beheer der K. L. M., de buitenlandsche luchtvaartmaatschappijen en zeer ook in het bijzonder tot de bevolking van San Giacomo en Bellinzona, die de slachtoffers op zoo ontroerende wijze hebben uitgeleide gedaan. De bevolking van het kleine dorpje aan de zee dankt daarvoor de inwoners van het dorpje in de Alpen. Spr. besloot met woorden van troost tot de familie, waarna ds. Cupedo een slotwoord sprak en het Onze Vader bad. Voetbal. Onze voetbalvereeniging geeft thans weer felegenheid om lid te worden van haar club. ooals men weet, heeft onze tweede klasser thans weer een trainer in dienst genomen en deze wij hebben hem deze week eens aan het werk gezien is ons uitstekend bevallen. Hij leidt de oefeningen op rustige wijze, hij heeft systeem in zijn werk en de leden wer ken met enthousiasme onder zijn leiding. Voetballers, die dus onder bekwame leiding willen oefenen en spelen, weten dus, waar zt terecht kunnen. Wederom bestaat er aeleuenheid om als lid junior of adspirant toe te treden. Ile oefeningen geschie den steeds onder bekwame leiding. Voor inlichtingen wende men zich tot het secretariaat. Namens het Bestuur: J. DOKSCHOT, secr. Koningsweg 65. Wandelen. DE INTERNATIONALE VIERDAAGSCHE Laatste dag. Onze eigen verslaggever schrijft ons d.d. Vrijdag uit Nijmegen: Vcor de laatste maal in dit jaar bewogen vandaag de duizenden voeten der deelnemers aan de Vierdaagsche afstandsmarschen over de wegen in de omgeving van Nijmegen. Het aantal voeten was weliswaar weer iets min der dan den vorigen dag, doch vanmorgen gingen er toch nog een 5820 op stap. Vijf deelnemers minder dan er gisteren goed waren aangekomen, hebben vanmorgen de reis aanvaard; 2010 waren er bij den aan vang van den vierden dag nog over van de 3030, die met enthousiasme de afstandsmar schen Dinsdag begonnen waren. Het lijkt een beetje op het verhaal van de nikkertjes met het tragisch refrein, waarbij het aantal tel kens vermindert. Begonnen met 3030 vielen er den eersten dag 16 uit. Toen waren er nog maar 3014. Den tweeden dag startten er 17 niet en vielen er 52 uit. Toen waren er nog maar 2945. Den derden dag zijn er 11 niet gestart en vielen er 52 uit. Toen' waren er nog maar 2945. Den derden dag zijn er 11 niet gestart en vielen er 19 uit. Toen waren er nog maar 2915. En dezen laatsten dag zijn er 5 niet gestart en 3 uitgevallen. Het aantal overgeblevenen heeft derhalve belang rijk meer bedragen dan bij de nikkertjes, waarvan de geschiedenis zoo'n dramatisch verloop had. In totaal hebben vanmiddag dus 2907 wandelaars het kruis van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, of een hooge onderscheiding naar mate zij vaker tevoren de marschen hadden afgelegd, ont vangen. Twee deelnemers waren er bij, die het parcours voor de 18e maal hebben geloo- pen, een die thans de 16e maal de Vierdaag sche volbracht en een drietal die nu 15 keer met succes aan de marschen heeft deelgeno men. Dezen laatsten dag liep het parcours ten Zuiden van Nijmegen, aan beide zijden van de Maas en het Maas—Waalkanaal. De on der leiding van le luitenant Bakker door het corps pontonniers en torpedisten uit Dordrecht bij Cuyk geslagen pontonbrug deed weer goede diensten. Het was de moeite waard, om te zien hoe vlug het in orde brengen van de lange brug weer in zijn werk ging. De militairen hebben op deze wijze op nieuw een grooten dienst aan de afstands marschen bewezen, hetgeen er zeker toe zal hebben bijgedragen de belangstelling voor onze weermacht te versterken. De wegen van het parcours waren meeren- deels in uitstekende conditie en de stemming was puik. Hoe kan het ook anders bij zulk mooi weer en in het gezicht van de havenDe medische dienst had een kalm dagje; er viel niets bijzonders voor, zooals dat meestal op den vierden dag het geval is. De „onvol- waardigen" zijn de vorige dagen wel afgeval len en wat den vierden dag begint, volbrengt meestal den tocht ook wel. Wij zijn het parcours weer eens langs ge reden en zagen overal opgeruimde gezichten Zoo langzamerhand beginnen we elkaar ook te kennen. Daar heb je die aardige groep meisjes weer in hun leuke kleeding, daar komt weer de kranige troep van dit of dat wapen aan, daar zijn ook weer de vroolijke, bijna altijd zingende mariniers en de kolo niale reserve met haar fiere soldaten. Indi- vidueele deelnemers loepen er overal tusschen door en telkens wordt er gewuifd en wisselen we groeten, alsof we al jarenlang met elkaar uitgaan. Het is een gezelligen tijd van kame- raadscha pen het zal velen spijten, dat deze dagen nu al weer voorbij zijn. Natuurlijk was er aan het slot nog meer belangstelling voor de marschen, dan de eerdere dagen. Dat bleek zoowel onderweg als bij de kazerne, waar het eindpunt was. In Cuyk was thans het centrale punt, waar alle deelnemers passeerden, en hier was het dan ook een drukte van belang. Aardig is het hoe de bevolking met deze gebeurtenis mede leeft: overal langs den weg blijft men even staan kijken en in de bebouwde kommen groepen de inwoners samen. Dan klinkt tel kens gejuich als er een groep passeert; zoo populair zijn de afstandsmarschen thans in den lande! Dat was echter allemaal nog niets in vergelijking met Nijmegen, dat zoo heele- maal in het „teeken" van de marschen heeft gestaan. De route in de stad was afgezet door een haag van menschen en bij de ka zerne had de drukte kolossale afmetingen aangenomen. Op het terrein der Prins Hendrikkazerne moesten soldaten voortdu rend ruimte voor de binnenkomende deel nemers openhouden. Als er één groep winkels goede zaken heeft gemaakt, dan was het die der bloemenhande laren. Het had er veel van, alsof alle bloe menwinkels in Nijmegen waren leeggeplun derd, met zooveel bouquetten en kransen zijn de thuiskomers in den namiddag overladen. De stafmuziek van het 5e regiment infanterie uit Amersfoort onder leiding van kapel meester Glas had nu samen met de Nijmeeg- sche Postharmonie de taak op zich genomen om de deelnemers tegemoet te gaan en naar huis te begeleiden. Het was een gezellig feest, deze behouden terugkeer na dagen van vermoeienden arbeid. Voor de „oudjes", de dappere loopers en loopsters die met jeugdig enthousiasme dezen marsch geloopen hadden, alsof ze tien, ja twintig jaar ionger waren, klonk het applaus extra hartelijk. De prijzen werden na afloop uitgereikt door den voorzitter van den Nea. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, Jhr. mr. G. C. von Weiier aan de burgers, door generaal-majoor H. A. C. Fabius, inspecteur der lichte brigade aan de militairen en door Schout bij Nacht T. L. Kruijs aan de mariniers. Deze laatsten hebben met zooveel andere militaire autori teiten voortdurend belangstelling voor de marschen betoond. Ook Prof. van Poelje woonde het slotfeest bij, namens den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De leiding kan over het verloop dezer 25e Vierdaagsche tevreden zijn. Zij is dat ook, naar wij vernamen, en men hoopt alleen dat er de volgende jaren steeds meer per sonen aan zullen deelnemen. Het aantal dames is de laatste jaren steeds groeiende, hetgeen eveneens als een verheugende om standigheid wordt beschouwd. De Alkmaarsche loopen best Onze Alkmaarsche tippelaars er dedei' er 10 aan de Vierdaagsche mee hebbei den tocht uitstekend volbracht. Geen vat hen is uitgevallen; integendeel, allen zijn ii uitstekende conditie aan de finish gekome; en hebben daarna het kruis in ontvangs mogen nemen. Het zijn 7 leden van de wan delvereeniging De Kaaskoppen, twee leden der A.P.S.V. en 1 lid van Turnlust. Een der Alkmaar che deelnemers aan de Vierdaagsche hebben wij vanmorgen even gesproken, 't Was de heer Rijpma lid van de A.P.S.V., die gisteravond al uit Nijmegen vertrok en vanmorgen al weer zijn gewonen dienst deed! Nou ja, hij voelde de 220 K.M. nog wei, maar overigens mankeerde hem niets. Eenige pondjes lichter geworden, een andere meer ge„zon"-de kleur gekregen, maar dat was ook vrijwel het eenige, wat er op te merken viel. Hoe was het? vroegen we en het ant woord was al direct enthousiast en be- teekende zooveel als „uitstekend, prach tig Je moet het meegemaakt hebben, om te weten, wat zoo'n Vierdaagsche beteekent. Toen de training achter den rug was en de Vierdaagsche voor de deur stond, zei ik wel eens: Van 't jaar loop ik mee, maar 't volgend jaar niet. Want die trainingsdagen zijn wat saai, als je heelemaal alleen moet loopen. Ben je met een ploeg of heb je een clubmak ker, dan gaat dat allemaal veel gezelli ger. Maar èn Heidentijk èn ik liepen steeds moederziel alleen onze kilo meters. Nu echter alles achter den rug is, nu den/k ik er anders over. Ik ga het vol gend jaar vast weer mee! Die training heb ik er best voor over! Zierdaar de eerste verklaring over de Vierdaagsche. De heer Rijpma vertelde ons verder over de komst te Nijmegen, waar ze moes ten slapen, hoe het eten was, dat er on derweg Oxo en Ovomaltine in massa werd aangeboden en gedronken, dat Perrl kostbaar en gewild was, dat melk bij liters verslenden werd, kortom, hij vertelde veel van de sfeer, die er op de Vierdaagsche heerschte. De eerste nacht was de rumoerigste. Wij sliepen hoog in de kazerne en een paar jongelui zongen tot ver na midder nacht en hielden de anderen wakker. Na den eersten dag waren de „zangers" uitgevallen De tweede dag was inderdaad de zwaarste, vooral ook, omdat wij toen bijna 60 K.M. geloopen hebben. Dat was niet de bedoeling, maar bij deze jubi- leummarschen had de algemeene leider nog een extra-wandeling door Nijmegen ingelascht en dat kwam op een kilome ter of vier, vijf te staan! De tweede dag was bovendien lastig, omdat de spieren 's morgens onwillig waren en omdat vooral na een rust het heel moeilijk ging, om weer op .tempo te komen. Maar dat duurde gelukkig maar een paar minuten en dan liep alles weer gemarcheerd. Aardige momenten waren er genoeg Zoo liepen wij eens ergens in de buurt van Nijmegen, toen een aardig meisje op de fiets ons kwam vergezellen. Op zich zelf is dat natuurlijk al een attractie, maar 't lieve kind had op de bagage drager een koffergramofoon en draaide daarmee vroolijke marschen in een tempo, waarop wij konden loopen! 's Avonds was het over 't algemeen rustig. Wel was „De Vereeniging" open voor de deelnemers, maar de meesten bleven op het middenveld bij de kazer nes, waar het altijd heel druk en zeld zaam gezellig was, waar muziekcorpsen concerteerden en waar tal van kennis mrkingen werden gemaakt. Den laatsten dag wacht het tweeta der A.P.SV. een verrassing. Tot eenig< K.M. voor Nijmegen stonden de men schen rijen dik langs den weg en juich tei de wandelaars toe. Telkens werdei aa i corpsen en aan vereenigingen bloe men aangeboden door het publiek en p'otseling drong een heer naar voren liep op de beide A.P.S.V.-ers toe en drukte hen elk een bouquet in de ban den. 't Was Frans Rempt uit de Schou tenstraat, die deze spontane huldiging b: acht. En even later riep iemand: „Goed zo" Alkmaar, goed zoo!" Meteen liep een klein meisje uit het publiek op ons tot en drukte ons elk weer bloemen in de h: nd. Wie de gever of geefster was, we ten wij niet, maar de attentie was bui tengewoon aardig. Bij de kazerne en bij de prijsuitreiking heerschte een zeer groote drukte, maar alles liep zeer vlot. De algemeene leider reikte de medailles uit en bovendien kreeg elke deelnemer deze keer een fraaI herinnering6bord, omdat de marschen tï-ans voor de 25ste keer werden 8e' loopen. Gisteravond was het groot feest i Ni.megen. Maar dat hebben wij niet al- gewacht, want wij moesten zoo spoedig mogelijk terug naar Alkmaar. Maar 't volgend jaar gaan we weer eu dar naar wij hopen met meer dee nemers! Tot zoover het verhaal, waaraan weinig of niets toe te voegen hebben- Ook wij hopen, dat de A.P.S V. h volgend jaar sterker vertegenwoordig zal zijn en wij gelooven, dat ditgpebe - ren zal ook. En wat met de A.P.S.v. z» gebeuren, dat zullen wij ongetwijt® ook zien van de Kaaskoppen en and® v« teenigingen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8