£uchUxaact Stad. en Otmeoinq. JCunst en Hktmschap Jijdschciftm oplossingen bestaat uit: Mr. G. T. J. de 'Jongh, oud-kinderrechter, W. F. Detiger, se cretaris-penningmeester der „A.V.O J. A Jcsephus Jitta, voorzitter Ned. Ver. „Con- eertgebouwvrienden". DE ZILVERTENTOONSTELLING TE LEIDEN GEOPEND. GROOTE BRAND IN VELDHOVEN (N.-B.) SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. NIEUWE VANGST TE OSS. Heiligschennende diefstal opge helderd. Chinees door landgenoot vermoord. DE POSTVLUCHTEN. SCHELDEVLUCHT. H.O.V. concert. De toewijzing der prijzen geschiedt vóór 10 September a.s. onder toezicht van Nota lts F. W. Ludwig te Amsterdam. Indien het aantal goede oplissingen het aantal prijzen overtreft, zal het lot beslissen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 15 Sep tember bericht. Tn tegenwoordigheid van een groot aan tal autoriteiten en genoodigden, waaronder baron de Smet als vertegenwoordiger van de koningin, de nestor der Nederlandsche kustkenners dr. A. Bredius en zeer veel plaatselijke autoriteiten, is Zaterdag in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" te Leiden de groote nationale Zilvertentoonstelling ge- open d, welke tot eind September zal cfuren De burgemeester van Leiden, tevens voor zitter van het gemeentelijk comité, Mr. A. van de Sande Bakhu ijzen heeft daarbij een rede gehouden, waarin hij een overzicht gaf van de totstandkoming der expositie, de voornaamste bezienswaardigheden opsomde en dank bracht aan allen, die tot haar inrich ting hebben bijgedragen, in het bijzonder de koningin die verschillende fraaie werk stukken afgestaan heeft. Vier huizen in asch gelegd. Vermoedelijk tengevolge van het omvallen van een met benzine gestookt kooktoestel is Zaterdagavond tusschen acht uur en half negen brand ontstaan in de woning van den heer Kox te Veldhoven (N.B.) Het vuur greep zeer snel om zich heen en spoedig tastten de vlammen de kruidenierszaak aan. die voor de woonvertrekken was gelegen fn allerijl vluchtten de bewoners en waar schuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, doch niets kon uitrichten ter blussching van het vuur, aangezien er in den geheel en omtrek geen water te vinden was. Lijdelijk moest men het aanzien, hoe het verterend element het een na het ander de geheele rij van nog drie huizen, bewoond door de gezinnen Peters, Akkerson en Rooi- mans verwoestte. Hoog laaiden de vlammen op en van her en der kwamen de omwonen den toesnellen om te trachten de behulpzame hand te bieden. Veel kon echter niet gered worden, alle inboedels gingen verloren, het geen te tragischer is, daar hei gezin Rooi- mans in het geheel niet verzekerd was en de andere drie gezinnen slechts een lage ver zekering hadden loopen. Den geheelen avond duurde de brand. De getroffen gezinnen werden ondergebracht bij buren en familie. In de kom van de gemeente Hoogerheide is gister door de rijksveldwacht een perso nenauto aangehouden, die na onderzoek 1000 K-G. frauduleus ingevoerde boter bleek te be vatten. Auto en smokkelwaar zijn in beslag genomen, terwijl tegen den bestuurder, een zekere de V. uit Eindhoven, proces verbaal werd opgemaakt. Een kwartier vóór de aan houding van dezen smokkelwagen was een andere auto de gemeente gepasseerd, die de sommatie van de veldwacht om te stoppen beantwoordde van vol gas. Men heeft déze auto, waarvan men vermoedt dat zij een zoogenaamde „voorlooper'' van de smokkel auto was, niet kunnen aanhouden. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ WEERT. Dame overleden, haar echtgenoot ernstig gewond. Op den Rijksweg WeertRoermond heeft Zaterdagmiddag omstreeks vier uur een ernstig motor-ongeluk plaats gehad waar bij één persoon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. Doordat een band van zijn motorijwiel sprong, is de motorrijder C. Wel Ier uit Wijk aan Duin, over den kop geslagen. Enrstig gewond werd hij opgenomen en naar het Sint Laurentiusziekenhuis te Roer mond vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo was gezeten, werd zoodanig gewond, dat zij kort na het ongeluk overleed. Het ongeluk te Apeldoorn; ook het tweede slachtoffer overleden. De 20-jarige H. van Rossum te Apeldoorn, die Vrijdagavond op een onbewaakten spoor wegovergang te Apeldoorn als duorijder van den motorrijder den Hengst door den trein is gegrepen, is in het algemeen zieken huis te Apeldoorn aan zijn verwondigen overleden. De motorbestuurder, de 18-jari- ge D. W. den Hengst, werd bij dit ongeluk zooals gemeld, onmiddellijk gedood. DIEFSTAL TE BAARN. Dader na achtervolging aange houden. De familie Cavius uit Baarn was eenigen tijd op reis gegaan en hiervan had een in Nederland vertoevende Duitscher gebruik gemaak om zich in het leegstaande huis een gastvrij onderdak te verschaffen, terwijl hij als souvernirtjes eenige bankbiljetten en voorwerpen van waarde van plan was mede te nemen. Hij zou hierin zijn geslaagd, wanneer niet het dienstmeisje C., dat het huis in orde wil de maken voor de thuiskomende familie, toe- villig binnen was gekomen. De inbreker bedreigde haar met een revol ver, waardoor hij, van haar schrik gebruik makend wilde ontvluchten. Toen zij wat bekomen was, riep zij luide om hulp, waarop eenige voorbijgangers den dief achterna gingen, die in de richting Soest verdwenen was. In de Emmelaan te Soest was hij ten slot te achterhaald en door een inmiddels gere- quireerden agent naar het bureau te Soest overgebracht. Bij fouileering vond men eenig Belgisch goudgeld op hem, alsmede voor 90 bankbiljetten en eenige gouden voorwerpen, terwijl achter op zijn fiets een bundeltje nieuwe kleeren werd aangetroffen. Het viel tevens op, dat de man zelf buiten gewoon netjes gekleed was. Hij bleek te zijn een zekere Wilhelm Magoenberg, Duitscher van nationaliteit, die pas veertien dagen in Nederland vertoefde. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Op verzoek van de gemeentepolitie te Oss wera Zaterdagmiddag te Amsterdam ge arresteerd en naar Oss overgebracht de 21 jarige Ossenaar C. van Baardwijk, die er van verdacht wordt, een fraai kruisbeeld te hebben ontvreemd van het graf van een kind van den heer A. S. te Oss. Deze heeft hier van aangifte bij de politie gedaan, welke een onderzoek instelde. Het is haar gelukt, den dader, die meer wandaden op zijn geweten heeft, te Amsterdam aan te houden, waar hij als werklooze van de steun leefde. Hij zal heden op transport naar 's Herto genbosch worden gesteld, waar hij door den officier van justitie zal worden geleid. DE RIJDENDE DOOD. Door auto gegrepen en gedood Zaterdagmiddag omstreeks half twee is de 75-jarige Jan Poot uit Overschie, toen hij den Rijksweg Rotterdam—den Haag wilde oversteken, door een auto bestuurd door mr van Dijk uit Wassenaar, die uit de richting den Haag kwam, aangereden en vrijwel op slag gedood. De oude man had, daar hij zeer doof was, de signalen van de auto niet gehoord. Automobilist rijdt na de aan rijding door. Zaterdagmiddag om 6 uur werd op den weg naar Budel onder de gemeente Weert een 22-jarige jongen J. Vercoelen uit Weert met hoofd en sehouderwonden in bewusteloo zen toestand aangetroffen. De jonge man, die er ernstig aan toe was, werd naar zijn woning vervoerd. Het onder zoek wees uit, dat V. door een auto was aan gereden. De bestuurder van de auto is na de aanrijding doorgereden. De politie van Weert stelt hiernaar een onderzoek in. Wielrijder gedood. Op den rijksstraatweg te Santpoort is Za terdagavond omstreeks half zeven de onge veer 55-jarige K. te IJmuiden wonende, ter wijl hij op zijn rijwiel den weg wilde over steken, door een uit de richting Haarlem ko mende auto gegrepen. De man was op slag dood. Een doone, een ernstig gewonde. Zaterdagmiddag om half vijf heeft op den A'meloschen weg te Delden een ernstig mo torongeval plaats gehad. De gebroeders Bolscher uit Vasse kwa men in de richting Almelo per motor, de een als berijder, de inder als duo-passagier, den weg afrijden, waarbij zij de onvoorzich tigheid hadden een in dezelfde richting rij dende auto in de binnenbocht te passeeren. Hierdoor zagen zij te laat dat van den an deren kant een personenauto naderde. Een aanrijding was het gevolg. De berijder van het motorrijwiel werd over de radiatoren door de voorruit van den wagen geslingerd, waardoor hij zeer ernstig aan zijn hoofd en hals werd verwond. De duo-passagier kwam aan den anderen kant van den weg terecht, waar hij even eens met een ernstige hoofdwonde bleef lig gen. De inzittenden van den auto de heeren Echtmeyer uit Glanerburg, A. W. Hobbe link uit Enschede en de chauffeur Veld boer van de garage Kolste uit Enter kregen snijwonden aan gelaat en handen tengevol ge van het breken van de voorruit. De motorrijder was gisteravond overle den. Te snel gereden. Gistermiddag is de motorfietsrijder W. Bloemsma uit Den Haag nabij Irnsum op de wegkruising van de straatwegen Sneek- Leeuwarden en Heerenveen-Leeuwarden, tengevolge van te groote snelheid in een sloot gereden. Ernstig gewond en met een gebroken dijbeen is het slachtoffer, na voor- loopig door geneesheeren uit Irnsum en Roordhuizen te zijn verbonden, per zieken auto naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Vermoedel' ke dader gearresteerd. Zaterdagavond te 20 minuten over acht knalden op het Oude Kerkplein te Amster dam vier schoten. Een Chinees was door een landgenoot neergeschoten. Onmiddellijk was de buurt in rep en roer. Een agent, die bij de brug van den Achter burgwal liep, hoorde de schoten en snelde onmiddellijk naar de plaats, waar het mis drijf was gebeurd. Daar lag op den grond uitgestrekt het lichaam van den 35-jarigen Lee You In de verte vluchtte de dader weg. Onmiddellijk zette de politieman de achtervolging in, doch de dader had een aanmerkelijken voor sprong. Via de Papenbrugsteeg is hij waar schijnlijk over het Beursplein, het Damrak, de Beurspassage via den Voorburgwal door de Molsteeg naar de Leliegracht gevlucht. De agent had intusschen versterking van een collega gekregen en een burger had hem een fiets verschaft. Op de Leliegracht haalde een der agenten den Chinees in. De man ging zonder verzet mee naar het politieposthuis in de nabijheid en vandaar werd hij per cel wagen overgebracht naar bureau in de War moesstraat. Zijn naam is Wang Lim, zeeman en werkzaam op een Engelsch olieschip, dat in de Amsterdamsche haven ligt. Lim hield tijdelijk in de stad verblijf. Hij heeft nog geen bekentenis afgelegd. Het slachtoffer bleek door vie.r schoten, één in de borst, één door de hartstreek en twee in den buik te zijn getroffen. Hij moet onmiddellijk nadat de schoten gelost zijn, zijn overleden. Toen men den man vond, lag het slacht offer op den rug in de nauwe steeg, het noordelijk gedeelte van het Oude'rerkplein vlak voor de deur van het boardinghouse, Oudekerkplein 10. In deze wijk wonen in ver duo. "3" Wve^** duo* -- en voor VUF wasscfien 16 cè •••SVASNVtM Hendeliand. Apeldoorn schillende boardinghouses een groot aantal Chineezen, die den verslagene allen kenden. Hij was boekhouder van de Chineesche Club Hath Ching Association en hij stond bekend als een goed mensch, die steeds bereid was om zijn landgenooten waar dit mogelijk was te helpen. Lee You was in gezelschap van enkele andere Chineezen het boardinghouse uitge komen, onder hen bevond zich de man, die hem enkele oogenblikken later koelbloedig zou neerschieten. De korte woorden wisse ling die boven reeds een aanvang had ge nomen, werd op straat voortgezet. Druk ge barend, doch op fluisterende toon bespraken zij hun meeningsverschil, waarschijnlijk een geldkwestie. Lee You poogde te sussen, het mocht niet baten. Plotseling trok een der Chineezen, waarschijnlijk de gearresteerde Wang Lim zijn revolver en loste a bout por- tant vier schoten, die allen doeltroffen. Na twee schoten had het slachtoffer nog de kracht om zijn aanrander een slag in het ge laat toe te brengen, toen zakte hij ineen. Op de vlucht heeft de dader het pistool over eenschutting gegooid, het is terugge vonden op de binnenplaats van de Oude Kerk. Ook zijn hoed liet hij op de plaats van het misdrijf achter. De beweegreden van zijn daad ligt nog in het duister, doch waar schijnlijk gaat het hier om een geldkwestie. De Chineezen, die wij spraken, konden of wilden zich er niet over uit laten. Een ooggetuige vertelt. Mejuffrouw Schaefer, Oudekerksplein 5, woont vlak tegenover de plaats waar het misdrijf is gebeurd. Zij stond juist aan de deur om haar zoontje binnen te roepen Plotseling zag zij eenige Chineezen uit het boardinghouse komen, die klaarblijkelijk ruzie hadden. Wat er toen gebeurde vergeet ik mijn leven lang niet, zei mej. Schaefer. Een kleine Chi nees met een grijzen hoed op, die heel erg opgewonden was tenminste voor een Chinees trok een revolver en schoot vier maal op de borst van den man tegenover hem. Na twee schoten kon deze den dader nog een klap geven. Toen zakte hij ineen, terwijl hij probeerde zich vast te hóuden aan de kleeren van zijn moordenaar. Deze rukte zich los, trok zijn jas over het hoofd en vluchtte weg in de richting van de Papen brugsteeg Alles speelde zich in enkele se conden af. De gearresteerde ontkent. De gearresteerde Chinees ontkent de moord te hebben gepleegd. Wel geeft hij toe bij de vechtpartij aanwezig te zijn geweest. Ook zelf zou hij niet geschoten hebben. Ver schillende getuigen wijzen hem echter als den dader aan. De hoed die naast het lichaam van den verslagene is gevonden, behoort toe aan den verdachte. Ook is de revolver ge vonden die eigendom was van gearresteerde. Dit laatste ontkent hij echter Morgen zullen de vernooren worden voortgezet. Het Indiëvliegtuig Lijster, gezagvoerder I. W. Smirnoff, tweede bestuurder de heer J. A. Bach, is Zaterdagmorgen naar Batavia vertrokken. De lading bestaat uit 173.109 K.G. briefpost, 8 KG. pakketpost en 37.63 KG. goederen; te Leipzig is 96 K.G. brief post, 16 K.G. pakketpost en 8 K.G. goederen jijgeladen. Aan boord bevinden zich 1 passagier voor Caïro en 1 voor Jodhpoer, terwijl onderweg instappen 1 passagier voor CalcuttaRan- oon en 1 Rangoon-Bangkok. Gister kwam et vliegtuig te Bagdad. De Koetilang (uitreis) landde gister te Bandoeng; de Rietvink (uitreis) te Singa pore; de Perkoetoet (thuisreis) te Caïro. DE RAMP VAN DE „GAAI". Begrafen<s van den heer S. Hoogstra te Dordrecht. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk over schot van een der slachtoffers van de „Gaai" ramp, den heer S. Hoogstra, in leven direc teur van de N.V. tot exploitatie van haven inrichtingen te Dordrecht ter aarde besteld. Er was buitengewoon groote belangstel ling. Aanwezig waren o.m. de burgemeester van Dordrecht de heer P. L. de Gaay Fort man, Dr. Biegel uit Gorkum namens de Loge „La Flamboyante", de heer H. M. C. v Eek Duymaer van Twist, chef van de afdeeling speciale zaken der K.L.M., de heer Boltze van het Duitsche gezantschap te Den Haag, benevens tal van autoriteiten en vertegen woordigers van vereenigingen, waarvan de overledene lid is geweest. De burgemeester vin Dordrecht sprak aan de groeve woorden van groote waardeering voor het werk, dat de heer Hoogstra voor de Dordtsche zeehaven heeft gedaan en noemde zijn heengaan voor de NV. een onherstel baar verlies. De overledene had groot vertrouwen in de toekomst van de zeehaven en gaf zijn gehee len persoon aan zijn werk. Helaas had hij het economische getij niet mee. Zijn verscheiden is tevens een groot verlies voor den raad van Dordrecht, voor de zeehaven en voor het personeel. Hierna sprak Dr. Biegel namens de loge, waarvan de overledene lid is geweest. De heer IJzerman sprak als directeur van het gemeentelijk veerbedrijf, Kol. Diemont namens de Nederlandsche Padvindersorgani satie, Dr. Delhez namens de Rotary dub, de •heer Blomhert namens de hoofden van ge meentediensten terwijl hierna nog tal van anderen het woord voerden. De oudste zoon dankte den burgemeester en de andere sprekers voor hetgeen zij voor zijn vader hadden gedaan. Tenslotte werd de plechtigheid door Ds. Bins gesloten. Voor de Scheldevlucht, welke Zaterdag middag te Vlissingen werd gehouden bestond veel belangstelling. De uitslag luidde als volgt: 1. Winnaar van de Scheldemeeuw is de heer Tjalling Visser uit Vlissingen met P.H.- A.J.W. Koolhoven, 49 seconden verschil, geen strafpunten. 2. H. J. K. van Heek, Enschede met P.H.- A.I.T., 2 min. 21 sec. verschil, geen straf punten. 3. F. ten Bos, Almelo, P.H.-J.A.O. Moth, 5 seconden verschil, 2 strafpunten. 4. Carl 't Groenewout, Rotterdam, P.H.- C.F.E. Moth, 2 min. 32 sec. verschil, 1 straf- punt. 5. J. Tempelman, Enschede, P.H.-A.J.C Focke Wulf, 9 min. 17 sec., 1 strafpunt. 6. W. E. Noordink, Aerdenhout, P.H.-A. T.A. Pander, 15 min. 3 sec. verschil, ver schillende strafpunten. Alle deelnemers, ook de eerste prijswin naar, kregen een herinneringsmedaille, welke ook werd uitgereikt aan de bestuurders dér militaire vliegtuigen, aan den piloot Steens- ma van de K.L.M., aan res.-luit. Thieme te Middelburg, aan aen heer Kol ff, voorzitter van de Rotterdamsche Aeroclub en aan den heer H. Schmidt Crans,'chef-inspecteur van de Nationale Luchtvaartschool. De heer Kolff heeft namens alle sportvlie gers dank gebracht voor de wijze van orga- niseeren van den Scheldevlucht en zijn blijd schap uitgesproken dat een Zeuw de win naar is. Hij hoopte, dat een volgende maal meer Zeeuwen zouden medevliegen en men ook meer Zeeuwsche vliegers te Rotterdam zou kunnen verwelkomen. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Drie dooden. Zaterdag is een vliegtuig Wilanow in de omgeving van Warschau onklaar geraakt en neergestort. De drie inzittenden vonden den dood. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vier dooden. Zaterdag is te Milwaukee (A.) een vlieg tuig van een hoogte van 400 voet neerge stort De vier inzittenden kwamen om het leven. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85. Nieuwe aanwinsten. Schetsen uit het natuurleven. 570.2 D 85 Drijver, J. Texel, het vogel eiland. 570.2 S 90j Stoppelaar, R. I. de, J. P. Strij- bos en A. B. Wigman. Een jaar natuurleven. Dl. 2. Lente. Radio. 654 C 36d Corver, Het draadloos zend station voor den amateur. (1933.) 654 H 16k Hagenaar, J. Kortegolfont- vanger voor omroepluis- teraars. (1933.) Geschiedenis. 943 B 41 Below, G. von. Das altere deut- sche Stadstewesen und Bür- gertum. (g.) 940.4 B 60 Blankenstein, M. van Het jaar 1934. 941.2 B 63 Blok, P. Michiel Adriaans- zodb de Ruyter. 940.1 H 60 Heyck E. Die Kreuzzüge und das heilige Land. (g.) 944 M 50 Merezjkowsky, D. Napoleon de mensch. Internationale politiek. 327 L 91 Ludwig, E. Führer Europas 327 L 91e Europeesche leiders. 327 V 37 Vergin, F. Het onbewuste Europa. Over verschillende onderwerpen. 133 R 74 Rossem, C. P. van. Twee occulte problemen: De mensch buiten zijn lichaam. De mensch in den horoscoop. 136 S 30 Schelven, Th. van. Psychologie van het kind. 240 C 33 Comenius, f. A. Het labyrint der wereld; en, Het paradijs des harten. 294 B 74 Borel, H. E>e Chineesche filo sofie. 3 dln. dl. 3. Mêng Tsz? 335.1 R 64r Roland Holst van der Schalk, Henriette. Rosa Luxemburg 360 B 57 Bierens de Haan, P. Het red dingswerk der toekomst. 360 K 67 Kohlbrugge, J. H. F. Practi- sche sociologie. Dl. 8. 398 C 15 Capelle, H. van. Mythen en sagen uit West-Indië 391 K 62 Kohier, C. Praktische Kostüm- kunde, d dln. 646 C 18 Cassee, Willy. Brei zelf; kleding voor baby's en kleuters. 610 H 61 Heyermans, L. De zorg voor onze gezondheid in het dage lij ksch leven. 623 F 40 Fcpperna, Gas! Zijn wij weerloos? 681 K 47 Klei, Th. van der. Herstellen, regelen en schoenmaken van een horloge, (g.) 629.1 N^6 Neenyhoff, wM. van. Zweef- vlegen; theorie en practijk. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschei. 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 18 t/m. 26 Juli 1935: Lipssleutel, kinder schortje, belastingplaatje, hondenriem, sin- gelbaud, portemonnaie met enkele centen; R.K. penning, sleuteltje aan ringetje, schort je, radiateurdop, mantelband, ketting vul potlood, ANWB-vlaggetje, tube tandpasta hondenpenning, kinderportemonnaie jnh abonnement, R.K. kerkboekje, belasting plaatje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerper als gevonden aangegeven op 18 t/m. 26 Ju 1935: W. Smorenberg, Schoutenstraat 15 portemonnaie; L. Wentink, Stationstraat 6( mesje; Jut, Achterstraat 31, portemonnar met kleingeld; A. Zaman, Westerweg loc kwartje en stuivertje; R. Brouwer, Laat 83 portemonnaie; H. de Winter, Kennemerstr weg 3, kindertaschje; Burgerweeshuis, Var nebroek, grasschaar; D. Klinkhamer, Toom burg8, 1 pr. voetbalschoenen; B. Kronen burg, Noorderkadc 46, paardenbijt; Kleef, Druivenlaan 50, papieren zak mei handwerk; A. Boora,, van der Kaaistram 13, witte ceintuur; A de Vet, Uitenboschstr 84, postduif; J. Liefting, Noorderkade 41 wit krulharig hondje; A. Brugman, Akers-' laan 11, geldstuk; J. Boom, Kanaalkade 31 armbandhorloge; G. Kaai, Vogelenzang 19' medaillon; E. Pauw, Bleekerskade 113' kleedje met blauwe rand; C. Boersen, Paijg.' lop 14, vingerring met doodskop; S. Jong. kind, Liefdelaan 30, motorrijwiel tasch met inhoud; G. Nuij, Druivenlaan 30, hengel snoer; L. Bulenkamp, Nassauplein 11 (Pjus stichting), fluweelen ceintuur; M. Séher mer, Nieuwesloot 129, hondenhalsband; p Steen, Nassaulaan 33, 12H cent; H. Last drager, v. d. Lijnstraat 46, badhanddoek met rood sportbroekje; C. N Bunders, Voorstr. 92 te Egmond aan Zee heeren portemon naie met kleingeld; A. Mulders, 1ste Landdwarsstraat 27, R.K. hangertje; J. v. d. Meulen, Piersonstraat 17, gouden medaib Ion. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te gevei. aan het bureau van politie. IN DEN MUZIEKTUIN. De herinnering aan de H.O.V. (Haarlem- sche Orkestvereeniging) concerten, voorheen onder groote belangstelling van het Alk- maarsch publiek en dat uit de omgeving in den muziektuin gegeven, werd gisteravond verlevendigd door het concert, dat het orkest in den tuin gaf. Maar het orkest kwam niet alleen, men had contact verkregen met twee zangeressen en twee zangers, die een uitmuntend kwartet vormden en ook solo-nummers gaven. Artisten met mooie, egaal klinkende stem men, die hun gaven dienstbaar maakten met het vertolken van opera-aria's het geheele programma bestond uit operamuziek en twee kwartetten uit werken van Weber (Frei- schütz); Bizet (Carmen); Moussorgsky (ker mis van Sarotschinsky), Beethoven (Fide- lio); Thomas (Mignon); St. Saëns (Samson et Dalila)Verdi (Traviata) en Ballo in Maschera); Rossini (Barbier). Uitstekend voorgedragen nummers waren het, gezongen door de dames Hélène Ludolph, sopraan en Ans Stroink, alt, en de heeren Willem Schansman, tetor; Otto Couperus, bariton. De begeleiding door het orkest paste zich aan den zang volkomen aan, klonk beschei den en beschaafd. Zeer beschaafd en ook artistiek was de uitvoering der ouverturen Freischütz Mignon en Willem Teil onder de bezielende en beheerschte leiding van Mari- nus Adam. Een mooie muziekavond met een programma van bekende grootendeels ten minste nummers; muziek, die bij het pu bliek steeds bijval vindt en een, wat het weer betreft, niet minder geslaagde avond. Tot zoo ver alles goed, doch het aantal toehoorders minnetjes. Hoeveel beter was dat voorheen. En toch geeft de H.O.V. den moed niet op. Aanstaanden winter wil men 2 a 3 abon nementsconcerten komen geven onder leiding van den eersten dirigent, Frits Schuurman, met buitenlandsche solisten, en een zoo mo gelijk Alkmaarsch solist. De abonnementsprijs zal zeer laag worden gesteld. Men wil het nog weer eens probee- ren. Te zijner tijd zal over dit voornemen meer bekend gemaakt worden. A. K. Aslrageïll. maandschrift. Het Augustus-nummer van „Astra" opent met een verhaal van de bekende schrijfster Vicki Baum „Eenmaal heb ik hermelijn ge dragen", met kleuren-illusriaties Dirk Poort ontpopt zich in zijn „Het Rliönrad van meneer Janschen" als een Hollandsche Wodehouse. „De moejik", een Italiaansch verhaal van Améle de Man, is ernstiger van aard, eenigszins luguber, maar boeiend. Verdenking" is een knap detecive-verhaal van Toon Gerhard. K. J. Kuipers geeft een goede psychologische schets „Vijftig pro cent", vergezeld van een teekening van Ric Reinderhoff, die de sfeer van deze Indische verhalen altijd goed weet te treffen. Van Herbert Shaw is er een geestige bijdrage: ..Overwinning van Jacquline". Liefhebbers van een fiets- of voettocht door Engeland, doen goed het artikel ,,Hi- king in Engeland" te lezen, door Verken ner, dat met tal van foto's werd geïllu streerd. Ook de kunstdrukfoto's animeeren tot reizen, terwijl enkele fraaie opnamen de geneugten van het strandleven in beeW brengen. Meisjesleven. Bij de firnia Valkhoff K Co. te Amersfoor verscheen de Juli-aflevering van het maana- blad „Meisjesleven" onder redactie van wu- ly Pétillon. Nu de vacantie-tijd om te lezen brengt, voorziet de aflevering in deze beboe te door een vijftal verhalen te brengen, ten grappige vertelling van Cissy van velat; het begin van een vervolg-verhaal van Marie Schmitz; „Het leeliike ion en vertellingen van Willy Pétillon, ten en vei leningen vnu wmj i n..<»»i -i Groh en F. Sehoonheyt. De laatste vertelt eigen ondervinding, hoe ze meewerkte m de bemannig op een vrachtboot naar Spanj In de nieuwe rubriek „Uit Eigen Pen 'J* dat bij jeugdige lezeressen animo bestaa zelf aan het blad mede te werken. De gra- phologie-rubriek en correspondentie beslui"' de aflevering.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10