Agenda KIJKEN is KOPEN bij CLOECK JCetk <C Schoot ^Binnenland Stad en Omgeving. WeerAeeicht Ernstig verkeersongeval te Amsterdam. Aanbesteding 34 boerderijen Wieringermeerpolder. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half acht, hedenavond hoofdn. Ein Stern falltvom Hirr.mel (rom., geprolon geerd); hoofdrol joseph Schmidt Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag- en Donderdagav., half 8, hoofdnummer De vlucht naar het geluk (rom.), hoofdrol Dick Powell. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Onder moeders vleugels (rom.); hoofd.ol Kathari ne Hepburn. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater half 8, eerste hoofdnum mer Twaalf ambachten en dertien ongeluk ken (kom.), hoofdrollen Stan Laurel en Oli- ver Hardy; tweede hoofdnummer De groote schoonmaak (klucht), hoofdrol Anny Ondra Toegang voor eiken leeftijd. Theater Cinema Americain, half 8, eerste hoofdnummer De witte demon (myst.)twee de hoofdnummer Ridders van den kousebano (kom.), hoofdrol Sidnay Howard. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmidd°g, half 3, matinee. sionnaire premier op zich genomen heeft te onderzoeken. Het blad beperkt zich slechts tot een uiting van bijzondere waardeering voor de bereid- willigheid, waarmede dr. Colijn onder de be staande omstandigheden opnieuw aan de roepstem van Hare Majesteit gevolg heeft gegeven, zij het, dat hij de opdracht gelijk de gewoonte is, verzocht heeft eerst nog in beraad te mogen houden. De Limburger Koerier (r.k.) ge looft niet dat de katholieke ministers in -dit kabinet zouden kunnen blijven, wanneer Co- lijn den ouden koers vaart, wijl de katholieke fractie eenstemmig haar vertrouwen in het economisch beleicf van dit kabinet heeft op gezegd. De oude politiek, zegt het blad, kan alleen zonder de katholieken worden voortgezet. En dan zonder deze drie mannen is het zittend ministerie niet een kabinet van breede samenstelling. Dr. Colijn staat voor ten minste evenveel moeilijke kwesties als prof. Aalberse op zijn weg heeft gevonden. Ook deze formateur zal allereerst een keuze moeten doen tusschen verlaging der vaste lasten of devaluatie. Een derde weg is er niet. En dr Colijn wil geen van beide. Hoe moet dat dan? Komt, vraagt het blad, na een eventueele mislukking van dr. Colijn, toch oud-minister De Geer nog eens aan de beurt? Een Fransch oordeel. In zijn blad 1'Ordre spreekt Emile Buré als zijn meening uit, dat in den Haag zoowel als te Parijs de politiek de openbare financiën in gevaar brengt. Hij erkent, dat de moeilijkheden bij ons groot waren, maar de regeering, die een energiek en vastberaden man aan haar hoofd had, zou ze gemakkelijk te boven gekomen zijn, als ze niet te stellen had gehad met een verdeeld, weifelend en van moed gespeend parlement. Van het drietal voor de geref. kerk te Noordscharwoude is beroepen de heer P. J. Richel te 's Gravenhage. Tot notabel der herv. gemeente te Graft is benoemd de hegr C de Jongh Dzn., die deze benoeming heeft aange nomen. De heer G. Anema, onderwijzer aan de o. 1. school te Burgerbrug is geslaagd voor de hoofdacte. Mej. L. A. Struik te Schagen slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch l.o. Bij het te Utrecht gehouden examen Fransch M.O. a. slaagde o.a. mej. M. C. Krüger te Castricum. De heer W. Hietbrink te Purmerend deed met goed gevolg te Den Haag examen boekhouden M.O. (K. XII en Q.) Te Haarlem slaagde voor het examen hoofdacte de heer W. J. Deckers te Hoorn DE EERSTE MIS. Zondag vierde de parochie van „St. Wil- lebrordus" te Heiloo feest. Op 25 Juli was frater J. Kehl te Nijmegen tot priester gewijd en Zondag droeg de neomist zijn eerste plechtige mis aan God op. In de smaakvol versierde kerk, die tjokvol was, hield pastoor van Meeuwen naar aanleiding van den tekst van St. Paulus „De priester is een andere Christus*, een treffende feestpredicatie 's Middags was er ten huizen' van zijn ouders een druk bezochte receptie. De feestdag werd besloten met een plechtig lof, opgedragen door dekpn Rengs van Alkmaar. Prachtige eerepoorten voor de kerk en het woonhuis zijner ouders vertolkten het medeleven van de parochianen, 's Middags bood pastoor van Meeuwen het geschenk van de parochie aan, alle kerksieraden, waaronder fraai be werkte kandelaars en kruis. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Vergadering van niet-uitgelote loten 1867. Gister werd te A'dam 'n vergadering gehou den van houders van reeds uitgelote schuld brieven behoorende tot de premieleening 1867. Aan de orde waren de voorstellen volgens welke deze houders zullen worden voldaan met 65 pCt. tegen finale kwijting hunner vorderingen. Een bedrag van 14.000 zal voor de betalingen ter beschikking worden gesteld, met dien verstande, dat voor zoo ver dit bedrag niet voldoende mocht blijken, de N.V. Paleis voor Volksvlijt daarvoor aan sprakelijk is. Obligatiën, waarvoor over ge noemd percentage niet zal worden beschikt, vervallen na vijf jaar, terwijl de daardooi vrijkomende gelden ten goede zullen komen aan obligatiën, die wel zijn opgekomen. Na opening door den voorzitter, werd ge constateerd, dat aanwezig waren 6 obligatie houders, vertegenwoordigende 21 obligaties ten bedrage van 603, recht hebbende op 27 stemmen. E>oor mr. Kan als vertegenwoordiger van het Paleis werd verklaard, dat het bestuur van het Paleis de voorstellen zoodanig had geamendeerd, dat houders van uitgelote obli gatiën 100 pCt. van hun vordering krijgen In verband hiermede werd medegedeeld welke wijziging in de oorspronkelijke voor stellen dienden te worden aangebracht. Amendementen. I. De eerste alinea worde geschrapt. De tweede alinea wordt gewijzigd in: „Het in de besluiten van de vergadering van houders van obligatiën 1867, waarvan de trekking nog niet heeft plaats gehad, ge noemd bedrag van 14.000 zal worden be stemd om aan houders van reeds uitgelote oblkratiën 1867 hunne vorderingen te vol doen, met dien verstande, dat voor zoover dit bedrag niet voldoende mocht blijken, de N.V. Paleis voor Volksvlijt aansprakelijk is" II. In de eerste alinea worden de woorden: „het daarop beschikbare percentage" veran derd in: „het hun toekomende". De tweede alinea wordt gewijzigd in: „Het bedrag dat alsdan van voornoemd be drag van 14.000 zal overblijven, zal wor den teruggestort ten bate van houders van nog niet uitgelote obligatiën". De derde, vierde en vijfde alinea worden geschrapt. III. Het tweede gedeelte van de derde ali nea, beginnende met de woorden: „bij de vaststelling" wordt geschrapt. Door mr. Kan werd medegedeeld, dat ge noemd bedrag van 14.000 voldoende kan worden geacht om genoemde 100 pCt. te kun nen uitkeeren. Aangezien over de voorstellen geen stemming werd verlangd, werden deze voorstellen, zooals geamendeerd met alge- meene stemmen aangenomen. Vergadering van houders van schuldbrieven behoorende tot de premieleening 1869. Gister werd gehouden een vergadering van lotenhouders 1869. Aan de orde was het voorstel inzake het ontworpen trekkingsplan, waarbij de N.V. Paleis voor Volksvlijt er kent, dat de door haar op 23 Januari 1923 in het waarborgfonds gedane storting van 63.370.42 rechtgeldig is geschied en zij af stand doet van al haar eventueele rechten te dier zake. Het Paleis ziet af van iedere aan spraak op een eventueel overschot van het waarborgfonds, terwijl de obligatiehouders afzien van iedere verdere en andere aanspra kelijkheid van de N.V. Paleis voor Volks vlijt. Alle rechten uit obligauën vervallen na 5 jaar. De bedragen welke 5 jaar na de laatste trekking in het waarborgfonds overblijven, worden door de Commissie van Beheer be stemd voor een algemeen maatschappelijk doel. Na opening werd door den voorzitter me degedeeld, dat aanwezig waren 39 houders, vertegenwoordigende 16544 loten, rechtheb bende op 16544 stemmen. Door den vertegenwoordiger van het Pa leis, mr. Kan werd medegedeeld, dat op de voorstellen een amendement was ingediend, betreffende het punt, waarin de mogelijk heid wordt geopperd, dat de bezittingen van het waarborgfonds niet voldoende zouden zijn om volledige premiën volgens het trek kingsplan te doen of de trekkingen op de daarvoor bestemde tijdstippen te doen plaats vinden. Dit amendement luidt als volgt: In punt IV 2e alinea na de woorden: „op de daarvoor bestemde tijdstippen te doen plaats vinden" de volgende zinsnede ingevoegdi „of indien houders van tenminste 5 pCt der uitstaande niet uitgeloote loten, die zich door overlegging hunner loten gelegitimeerd hebben, een daartoe strekkend welgeformu- leerd voorstel bij de Commissie indienen". Bovendien vervallen de woorden: „door haar" in de zinsnede: „in de te betalen pre miën of de tijdstippen der trekkingen de door haar gewenschte wijzigingen aan te brengen". Hiermede wordt de mogelijkheid geopend tot een liquidatie, indien zulks wenschelijk zou worden geacht. Een der sprekers vroeg of op deze verga dering tot liquidatie kon worden besloten. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat een besluit tot liquidatie op deze vergadering niet kon worden genomen. De vertegenwoor diger van het Paleis gaf een uiteenzetting van de wijze, waarop de voorstellen tot stand waren gekomen en dat deze voor stellen niet zonder meer terzijde konden wor den gezet. Om aan de bezwaren van vele houders te gemoet te komen, was echter juist de moge lijkheid van 'n nieuwe vergadering geopend Hij gaf dan ook in overweging de voor stellen aan te nemen, doch gebruik te maken van de geopende mogelijkheid, om daardoor te geraken tot „een opdeeling van den pot" Het amendement door een der aanwezigen ingediend, om het Paleis niet te ontslaan van zijn aansprakelijkheid, werd door mr. Kan besproken en hij zette uiteen waarom hij zich daarmede niet kon vereenigen. Medegedeeld werd voorts, dat de kosten der trekkingen mede werden betaald uit het waarborgfonds Hij verklaarde waarom de houders der loten 1869 niet geheel hetzelfde worden behandeld als de houders der loten 1867, aangezien twee verschillende waarborgfondsen beston den. Inzake de aanmerking op het uitlotings- plan werd erkend, dat het waarborgfonds wellicht niet voldoende zou zijn om het ge- heele trekkingsplan ten uitvoer te leggen, doch hij wees erop, dat in de berekeningen niet was gelet op loten, die niet zullen opko men. Wat het waarborgfonds betreft, zoo was dit belegd in effecten. Tegen het amendement inzake het beschik baarstellen van uitlotingslijsten was princi pieel geen bezwaar, doch er werd op gewe zen, dat hieraan toch ook kosten zijn ver bonden. Mr. Kan, na eenig debat het woord ne mende, achtte de voorstellen geheel gerecht vaardigd en meende dat er geen aanleiding was verder te gaan dan was voorgesteld, mede met het oog op de rechten van pen sioentrekkers. Het Paleis had voorts de voor stellen gedaan om te geraken uit den chaoti- schen toestand, die voorheen bestond. Hij meende, dat de vergadering goed zou doen de voorstellen te accepteeren. Allereerst werd in stemming gebracht het voorstel van den heer Weisz inzake de aan sprakelijkheid van het Paleis, welk voorstel met overgroote meerderheid werd verworpen. Vervolgens kwam an de orde het voorstel van het bestuur, zooals geamendeerd door den heer Lommen. Dat voorstel werd met overweldigende meerderheid aangenomen, nl. met 15964 voor. Daarna restte de irotie van den heer Vorst waarin de wenschelijkheid wordt betoogd, dat de Commissie van Beheer het initiatief zal nemen tot een vergadering waarop een voorstel zal worden ingediend tot liquidatie over te gaan. Deze motie werd met algemee- ne stemmen aangenomen, behoudens de blan co stemmen, waarna de' vergadering werd gesloten. Eén doode en tal van gewon den, van wie één ernstig. Op den Haarlemmerweg bij den Uitweg te Amsterdam is vanmorgen te ruim 10 uur een buitengewoon ernstig verkeersongeval geschied, waarbij één persoon werd gedood en één levensgevaarlijk gewond, ter wijl verscheidenen min of meer ernstige kwetsuren opliepen. Een personen-auto een Hudson na derde op gemeld tijdstip uit de richting Haarlem. Uit de richting Amsterdam reden achter elkaar een autobus uit Zwolle, met 17 leden van de christelijke jongelingsveree- niging „Opwaarts", alsmede een autobus uit Heerde, welke een 13-tal meisjes met haar leidster vervoerde. Zij waren op weg naar Heemstede voor een bezoek aan de stichting Meer en Bosch. Toen de eerste bus en de uit dé richting Haarlem komende personenauto elkaar op enkele meters afstand waren genaderd, zwenkte eerstgenoemde auto plotseling naar links uit. Ofschoon de chauffeur van de eer ste autobus uit alle macht remde, was een botsing niet meer te vermijden. Met een slag, die tot ver in den omtrek hoorbaar was, reed de Hudson tegen den voorkant van de bus, waarna eerstgenoemde wagen naar den rechterzijde van den weg werd geslingerd. De bus maakte een halven slag om en kwam op een der zijkanten op de trambaan van de Haarlemsche tram terecht. De bus uit Heerde, die vlak achter de eer ste bus reed, kwam daarmede aan de achter zijde in botsing en werd vrij ernstig bescha digd. In de personenauto, waarvan de voorkant geheel in elkaar was gedrukt, zaten twee personen, van wie één, wiens naam nog on bekend is, onmiddellijk dood was. ,De an dere, de heer J. M. Strak van Schijndel uit Amsterdam, is in zorgwekkenden toestand per auto van den G.G.D. naar een der zie kenhuizen vervoerd. Een aantal jongens passagiers van de eerste bus, alsook de lei der en de chauffeur kregen min of meer, voornamelijk door glasscherven, lichte ver wondingen aan gelaat, armen en beenen. Enkelen van hen konden ter plaatse door personeel van den G.G.D., dat spoedig met veel materiaal ter plaatse was, worden ver bonden, terwijl enkele anderen naar een der ziekenhuizen werden vervoerd, waar ook zij werden verbonden. De inzittenden van de bus uit Heerde hadden geen verwondingen opgeloopen. De gewonden. Omtrent het bovenstaande verkeersongeval kan nog nader worden medegedeeld, dat de eerste inzittende van de personenauto, welke het ongeval heeft veroorzaakt, de heer F. de Höndt is geweest, wonende J. J. Cremer- straat te Amsterdam. Het onderlichaam was bij de botsing vrijwel geheel ingedrukt, zoo dat de dood vrijwel onmiddellijk was inge treden. De tweede inzittende, de heer Strak van Schijndel, is met een schedelbasisbreuk in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Naar hetzelfde gasthuis werden vervoerd drie jongens van de christelijke jongelings- vereeniging „Opwaarts" uit Zwolle, die deel uitmaakten van de 18 passagiers dér omver gereden autobus. Eén van het drietal had een sleutelbeen gebroken, de beide anderen hadden respectievelijk een neuswond en ont vellingen opgeloopen. Drie andere inzitten den van deze bus, die licht werden gewond, zijn verbonden. Kort na het ongeval was ook de substi tuut-officier van justitie mr. v. Arkel ter plaatse, die na het onderzoek de zwaar be schadigde personenauto, de omgeslagen bus en de tweede bij het ongeval betrokken auto bus, waarin een aantal meisjes had gezeten, heeft vrijgegeven. Eén van de meisjes, dat lichte verwondingen had opgeloopen, is eveneens in het Wilhelminagasthuis verbon den. De inzittenden van de autobus een wa gen van de firma J. D. de Vries uit Zwolle die verwondingen hebben opgeloopen, zijn de 15-jarige E. Smit met een snijwond aan het rechterbeen, de 19-jarige S. Smit met een hersenschudding en snijwonden aan den linkerpols (opgenomen in het Juliana- ziekenhuis), de 20-jarige G. Hessevoort met een hoofdwonde, de 23-jarige S. v. d. Kolk met een sleutelbeenfractuur, zijn 33-jarige broer H. v. d. Kolk met een neuswonde, alp mede de 26-jarige J. Bartels en diens broer O. Bartels met resp. neuswonde en snijwon den. Zij zijn allen te Zwolle woonachtig. De 25-jarige A. ter Poorten uit Haarlem, die met een aantal meisjes in de tweede autobus zat, had een snijwonde aan den rechterschou der opgeloopen. Behalve den heer S. Smit konden allen zich in den loop van den mor gen naar huis begeven. DE OVERDEKTE ZWFMINRICHTING. De eerste paal in den grond. „Moge dit oogenblik het tijdstip in luiden, waarop de zwemsport in Alk maar tot nog grooteren bloei komt dan thans en moge de overdekte er toe meewerken, dat het zwemmen een nog grootere vlucht neemt in Alkmaar en omgeving". Zoo ongeveer sprak mr. v. d. Feen de Lille hedenmorgen tot een aantal genooaig- den, die op het bouwwerk van de nieuwe overdekte bad- en zweminrichting waren sa mengekomen om getuige te zijn van een kleine plechtigheid, welke echter voor onze bewoners en voor hen, die in een wijden kring om Alkmaar wonen, van groote beteekenis zal kunnen zijn. Die plechtigheid was het slaan van den eersten betonnen paal in den grond, en het college van commissarissen had voor deze gelegenheid verschillende personen uitgenoo- digd, die allen getuige waren van het be langrijke oogenblik. Daar waren burge meester van Kinschot en de waarnemende gemeente-secretaris mr. Veendorp, daar wa ren de wethouders Bonsema en van Slinger land, daar waren verschillende hoofden van takken van dienst, daar was de archtitect en er waren vele anderen. Tot al die genoodigden richtte de heer v. d Feen de Lille zich, nu het moment was aangebroken. Spr. wees er op, wat er in de laatste weken gebeurd was, herinnerde er aan, dat het voorbereidend werk thans vrij wel geheel gereed is, memoreerde verder, dat een bron gevormd is op 55 M. diepte en dat thans het bijzondere is, dat het ge- heelt gebouw op palen wordt gezet. Er zul len een 200 palen van gewapend beton, elk wegende 850 K G. geslagen worden en op dat „bosch" zal straks over een half jaar het geheele gebouw rusten. Er komt dus geen fundament en op deze nieuwe wijze voorkomt men, dat later ver schuivingen of verzakkingen plaats vinden, waardoor lekkage zouden kunnen ontstaan. Toen spreker tenslotte de hoop had uitge sproken, dat dit gebouw tot den bloei der zwemsport zal mogen bijdragen, begaf hij zich naar de bij-inrichting én sloeg de eerste paal eenige meters in den grond, waarna de plechtigheid besloten werd met den tra- ditioneelen eerewijn. Het slaan der palen gebeurt op een zeer moderne wijze met behulp van machines, die zoo krachtig zijn, dat de palen nog dwars door oude fundamenten geslagen worden. De belangstelling van de zijde van het publiek, dat op eenigen afstand stond was zeer groot en het spreekt vanzelf, dat een fotograaf het moment vastlegde op de ge voelige plaat. Bij de heden op den zolder van het bureau van de directie van den Wieringermeerpol der gehouden aanbesteding voor het bouwen van 34 boerderijen in den Wieringermeer polder waren 70 biljetten ingekomen, waar van 34 van onwaarde, aangezien deze in schrijvers met het oog op een eventueelen val van den gulden, ten aanzien van de valuta voorwaarden hadden gesteld. De inschrijving werd gehouden in massa of in 7 groepen of met recht van combinatie van groepen. Voor de massa waren 13 biljetten ingeko men, waarvan de laagste inschrijver was de heer P. A. van Batenburg te Amersfoort voor 392.300 en de hoogste inschrijver de heer C. Kos te Huizen voor 522.483. De heer van Batenburg was ook in alle groepen, behalve voor groep 5, de laagste in schrijver. Voor groep 5 was dé laagste inschrijver de firma Kingma en de Jong te Medemblik voor 44.390. Voor deze groep schreef de heer van Batenburg in voor 47.300. Wanneer er weer eens aanbesteding wordt gehouden dan zou het kiezen van een andere lokaliteit daarvoor wel wenschelijk zijn, aangezien het ons wel wat geva.-'ijk voor komt om op dezen houten zolder, die slechts door een trap van 1 M. breedte te bereiken is, zoo'n groot aantal rookende mannen toe te laten. Er zijn café's in Alkmaar genoeg, en het voordeel is, dat men daar aan de in schrijvers de gelegenheid kan geven om al thans zittende een dergelijke r.nbesteding die ruim een uur vorderde, bij te wonen. Hier was de soberheid wel al te zeer be tracht. AANBESTEDING. Bij de heden gehouden aanbesteding voor het verbouwen van 12 woningen van Volkshuisvesting, nabij den Wes- terweg, waren 16 biljetten ingekomen. Laagste inschrijver voor a 1544 en voor b 1554, de heer H. Balder, Nieuw- poortslaan. Hoogste inschrijvers Doedens en Schilder, Lindelaan, voor a 2990 en voor b 2990. Voor het verbouwen van 20 woningen aan de Uitenboschstraat waren 11 bil jetten ingekomen. Laagste inschrijver de heer Tromp, Verdronkenoord, voor a en b 6998, hoogste inschrijvers Doe lens en Schilder, Lindelaan, voor a en b 9889. VEREENIGING OPGERICHT. Gisteravond is men alhier, na een bespre king met den Ned Bond van Aquariumhou ders, tot de oprichting gekomen van een ver eeniging van aquariumliefhebbers afd. Alk maar en Omstreken, willen zich ten doel stelt deze liefhebberij uit te breiden en te ver- grooten. Secretaris is de heer J. Schutz, Land- straat 69, alhier. naar waarnemingen, verricht in den morger van Dinsdag, 30 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,2 m.M. te Blacksod. Laagste barometerstand 740,6 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag, 31 Juli: Meest matige in het noorden aanvankelijk nog krachtige noordwestelijke tot noordelijk, wind; gedeeltelijk bewolkt; nog kans op re genbuitjes; weinig veiandering in temper» tuur. Weeroverzicht. De depressie in het oosten begint uit het waarnemingsgebied te verdwijnen, waar door de stormen tevens minder in krach- worden. De afkoeling gaat regelmatig verder naar het zuiden door en begint zich reeds in de Alpen te toonen, waar alle hooge top- pen in de wolken zijn en op de Zugspitze reeds sneeuw viel, terwijl te 7 uur op de San- tis bij 1 gr. C. regen viel. Aan de Italiaan- sche meeren waaien krachtige en uiterst dro ge Föhnwinden. Bij IJsland nadert een nieuwe depressie die, in het westen op het eiland de barome ter in den nacht v/eer 10 m.M. deed dalen Op de Britsche eilanden wordt thans het mooiste weer gevonden. In Noord-Duitsch- land kwamen zware regens voor, evenzoo nog in Zweden. Het is te verwachten dat het buiige en koele weer nog minstens een etmaal zal aanhou den en dan langzamerhand in zoeler weer met terugloopende windsterkten zal over gaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.25 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Dat. Hoogwater Laagwtter vm. nam. vm. nam. 31 4.45 5.11 1.13 1.29 Augustus. 1' 5.21 5.46 1.47 2.05 2 5.52 6.15 2.22 136 3 6.23 6.44 2.52 3.05 4 6.53 714 3.20 3.32 5 7.24 7.47 3.51 4.02 6 8.00 8.23 4.22 4.33 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 31 4.48 5.14 1.25 1.41 Augustus. V 5.24 5.49 1.59 2.17 2 5.55 6.18 2.34 2.48 3 6.26 6.47 3.04 3.17 4 6.56 7.17 3.32 3.44 5 7.26 7.50 4.03 4.14 6 8.03 8.26 4.34 4.45 GESLAAGD. Voor het examen Engelsche Handelscor respondentie, de vorige maand afgenomen door de L.I.T.E.H., slaagde mej. J. S. Pisart, alhier. Tevens slaagde zij voor het examen in dit vak afgenomen door de Federatie-exa mens. SCHOENMAKERS MET VACANTIE. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de schoenmakers 5, 6 en 7 Augustus met vacan- tie gaan. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 23-30 JULI 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar, Noordhollandsche fabriek van Boteremballage gebr. Bakker, Boezemsingel 6, kuiperij. Handelsonderneming „Broualk" (venn. mej. A. M. W. Brouwer en T. Brouwer) Koorstraat 27, fabricatie van- en handel in chemicaliën, verfwaren drops, enz. Den Helder, A. Mulder, van Galenstraat 64, slagerij. Schoorl, Heerenweg A 83, slagerij. M. K. Kroon, Groet A 75, melkhandel. Winkel, Cor Lodder v.h. fa. D. Mul, Boschstraat A 157, manufacturen, bedden, enz. Wijzigingen: Alkmaar, N.V. Ambrosine- en honingzoet- fabriek v.h. P. J. Boom, Luttik Oudorp 56. Bestuurswijziging. J. Meurs Jr., Rippingstraat 5, fabricatie van beschuitzoet en grossierderij in bakkers- artikelen. Overgegaan aan J. v. d Molen. Bergen, N.V. „Ster" waschmachinehandel, Overleden dir. C. J. Tjaden. Anna-Paulowna: Coöperatieve Boeren* leenbank, Molenvaart 132. Bestuurswijs* Den Helder, F. E. A. Mittelhauser, Hol* lewolsweg 17, radio centrale en aanverwan te artikelen. Overgegaan aan J. J. van Swin- deren. C. H. van Koningsbruggen, Keizersgracht 69. Overgegaan aan C. Stofberg. G. van Stipriaan, Joubertslaan 42, sla gerij. Overgegaan aan H. Petter. Winkel, Fa. Lenghaus en Co., Dorps straat A 59, kleermakerij, confectie- en nee renmodes. Bedrijf uitgebreid met winkel in manufacturen en machinale» kunstbreierq Fil. gevestigd te Winkel, Dorpsstraat A

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2