Aqeuda Stad en Omgeving. Weet&ecuM SHucgedijke Stand JKechtsioken £uchtvaact 'fiovtiiciaat Tlieuws Waf vandaag de aandacht trekt DE POSTVLUCHTEN. TEXEL Het nieuwe ministerie-Colijn. Wat Nederland van Duitschland wil weten. (Dag. Overzicht). De boerenmarsch naar Kopenha gen. (Buitenland). De verspreiding der communisti sche pamfletten in Duitechland. (Buitenland). Neger gelyncht in Amerika. (Bui tenland). Rechtszaak Zeven Provinciën voor den krijgsraad. (Rechtszaken). Licht in een roofoverval in 1933 te Oes? (Binnenland). Verduistering van rijksgel den te Kerkrade. (Binnenland). (Zt« verder eventueel laatste berichten.) Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half 8, hoofdn. De vlucht naar het geluk (rom.), hoofdrol Dick Powell. Toe gang voor alle leeftijden. A. B. T., half 8, hoofdnummer Onder moeders vleugels (rom.); hoofdrol Kathari ne Hepburn. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria Theater half 8, eerste hoofdnum mer Twaalf ambachten en dertien ongeluk ken (kom.), hoofdrollen Stan Laurel en Oli- ver Hardy; tweede hoofdnummer De groote schoonmaak (klucht), hoofdrol Anny Ondra Toegang voor eiken leeftijd. Theater Cinema Americain, half 8, eerste hoofdnummer De witte demon (myst.); twee de hoofdnummer Ridders van den kouseband (kom.), hoofdrol Sidnay Howard. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 1 Augustus. 2 uur, concours-nippique te Midden Beemster. DE BURGEMEESTER AFWEZIG. De burgemeester is van 1 tot en met 29 Augustus a.s. afwezig. ONGEVAL', Hedenmiddag kwart voor één werd een van het Varnebroek komende wielrijder op den Rijksstraatweg nabij het Gemeenlands- huis, door een uit de stad komende motor rijder aangereden, met het gevolg, dat het rijwiel werd vernield en de motorrijder kwetsuren aan zijn handen bekwam. GESLAAGD De heer J. C. Vis, alhier, slaagde voor liet examen in Fransche handelscorrespon dentie van de „Federatie van Handels- en Kantoorbediendenvereenigingen in Neder land". Geslaagd zijn voor het Mercurius-examen Duitsche handelscorrespondentie mej. A. Henning en A. v. d. Hoek en voor het Mer curius-examen Engelsche handelscorrespon dentie de heer W. J de Hoyer. De heer M. Benjamin alhier slaagde gis teren voor het examen, afgenomen door de vereeniging van leeraren in de handelswe tenschappen. De heer J. F. Kuijper en D. Nap alhier slaagde gister te Den Haag voor de Nij- verheidsacte N. 9 (handteekenen). VOLKSHUISVESTING. Bij de aanbesteding voor het verbouwen van 12 woningen van Volkshuisvesting was laagste inschrijver de heer A. Verberne voor 1444; voor het verbouwen van 20 wonin gen was laagste inschrijver de heer A. Vos met 6990. CYPERSCH POESJE. Tusschen half zeven en half acht is he- denavond bij den inspecteur van de dieren bescherming, de heer Verwer, Baanstraat— hoek Oudegracht, een jong cypers poesje te bekomen. PROGRAMMA van het concert te geven door Alcmaria Victrix (v.h. Sted. Muziekkorps) op Zondag 4 Aug. 's avonds 810 uur in de Sted. Mu- ziektuin, dir. J. W. v. d. Laan. 1. Unter dem Stemenbanner (Marsch) J. P. Sousa 2. Cortége de Ballet L. Montagne 3. Setzten Frühling Grieg 4. Die feiden kleinen Finken (Concert Polka voor 2 Pistons) H. Kling. Pauze. 5. Orphèe aux Enfers (Ouverture) Jac. Óffenbach. 6. La Serenata F. Friedeman 7. Su&pinul (Valse roumaine) J. Ivanoviei 8. Colenel Bogey (Marsch) Alford CARILLON-CONCERT. Het programma van het Carillon-concert door den heer P. A. van Langen op Don derdagavond 8.30—9.30 te geven luidt als voigt: .Am» Andante Cantabile J. Demijn Perihler Schubert Rondo Heidenröslein M Leise nicht durch mein Gemfit Mendelssohn Lieblings platzchen Ich liebe dich Beethoven In einem Vrühlen Grunde F. Glück Ich »eis nicht was soll er bedeuten Silcher AANBESTEDING SPOORBRUG TE NOORDSCHARWOUDE. Gister is in bestek de aanbesteding gehou den van het maken, leveren, stellen en ver ven van een enkelsperige hefbrug, theore tisch lang 8.75 M. met een hefhoogte van 2.282 M. over het provinciale kanaal in de lijn NoordscharwoudeNoordscharwoude dorp bij K.M. 1.890, met bijkomende wer- ten. a. Vervoer per spoor, giet- en smeedstaal van Ned. fabrikaat, b. vervoer per spoor giet- en smeedstaal naar keuze, c. vervoer naar keuze giet- en smeedstaal van Ned. fabrikaat en d. vervoer naar keuze giet- en smeedstaal naar keuze. De raming was 13000, Ingekomen wa ren 18 biljetten. Laagste inschrijvers: a. N.V. Kloos en Zoon's werkplaatsen, Kinderdijk 9440, b. Kon. Ned. Grofsmederij, Leiden 9285, c. vl.V. Kloos en Zoon's werkplaatsen, Kinder dijk 9540, d. Kon. Ned. Grofsmederij Lei den 9035. Hoogste inschrijver: N.V. H. K. Jonker en zonen te Amsterdam voor resp. 15338, 15188, 15238 en 15088. FAILLISSEMENTEN. ue rechtbank heeft in staat van faillisse ment verklaard: Lourens Rozemeijer, veehouder te Uitgeest aan den Westergeest; Simon Cornelisse, veehouder te Uitgeest aan den Middenweg; Hendrik Tromp, slager te Uitgeest. In deze drie faillissementen is benoemd tol rechter-commissaris mr. A. M. Ledeboer en tot curator mr. E. H. J. Wynne te Alkmaar. B 21.2 L 72t S 50.2 OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85. Nieuwe aanwinsten. Letterkunde. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. G 27a Oenderen Stort, R. van. Het avon tuur: e.a. verhalen. Barbe, Henriette. Heieen Ter- wogt. Lokhorst, Emmy van. De toren van Babel. Schuddebol, Mie. Jan Klaassen en zijn narrenvolk. 819.3T34bo Timmermans, F. Boerenpsalm. W 28v Wasch, K. Visschers der men- schen. In 't Nederlandsche vertaalde romans. +B 91.5 Brun, C. De groote verdrukking H 16.3 Hagenbach, A. Piloot Tex. P 73.5w Porter, Oene Stratton. De witte vlag. S 97.5j Sugimoto, Etsu. Een Japansch huwelijk. Gedichten. 811 R 64.1 tt Roland Holst—van der Schalk, Henriette. Tusschen tijd en eeuwigheid. Tooneel. 812 R 64.m Roland Holst—van der Schalk, Henriette. De moeder. 812 R 17 Ramuz, F. F. De geschiedenis van den soldaat. Kunstgeschiedenis, bouwkunst, -grafische kunst. 709 L 95p Luns, H. Tien wandelingen in Parijs. 720 B 79 Bouwkunst, Moderne, in Neder land dl. 19. Bruggen. 690 W 30 Wattjes, J. O. Berekening van bouwconstructies. Dl. 1. Een voudige constructies. 760 F 47 lu Friedlander, M. J. Lucas van Leyden. Muziek, danskunst. 780 A 49 Av er kamp, A. Grootmeesters der toonkunst.' 780 T 21 Terry, Ch. S. Johann Sebastian Bach. 793 V 31 Ven ten Bensel, Elise van der. De volksdans herleeft. Reisbeschrijvingen. 914.1 C 150 Capek, K. Over Holland. 919 G 73 Gratama, L. R. Onder de bewo ners der betooverende Zuidzee eilanden. 915 L 26 Latzko, A. In het verloren para dijs. N.B. Het met t gemerkte boek is christelijk. ZAKENJUBILEUM JAN DE VRIES- Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat Jan de Vries zijn Drogisterij en chemicalië- handel vestigde in het pand Luttik Oudorp 54, het pand, waarin thans de bleekwater- fabriek voor zijn zaak is ondergebracht. Zes jaar na de oprichting werd zijn zaak uitgebreid; het eerste pand werd uitsluitend grossierderij en <ie nieuwe zaak, die ge vestigd werd in het pand aan het Luttik Oudorp, waarin thans de optiek-zaak onder gebracht is, werd uitsluitend verkoop-zaak. In 1919 volgde de grootste uitbreiding. Door koop werd Jan de Vries eigenaar van het perceel Luttik Oudorp, waarin de kleer makerij van den heer Kuiper was gevestigd erf van het er naast gelegen pand, dat tijde lijk als weeshuis in gebruik was. Sindsdien groeide het bedrijf geweldig. In 1924 werd de optiek-zaak geopend met aan het hoofd de zoon en de schoonzoon van den heer De Vries, beiden gediplomeerd in hun vak. De grossierderij breidde zich uit en de fabricage van verschillende artikelen werd ter hand genomen, met als gevolg, dat steeds meer opslagplaatsen, magazijnruimten en fabricatie-gelegenheden n-oodig werden. De heer De Vries was zoo gelukkig, die alle in de omgeving van zijn zaak te kunnen vinden en zelfs een oud Remonstrantsch schuilkerkje achter de firma Koster en Van Batenburg werd voor dit doel aangekocht Met het oog op het brandgevaar werd overal centrale verwarming aangelgd en het verhitten van brandgevaarlijke stoffen, die in geïsoleerde tanks worden bewaard geschied thans door heet water. Deze afdeeling is bovendien gecombineerd met de bergplaats van krijt, een artikel dat door den heer De Vries in groote hoeveelheden wordt omge zet en als brandbluschmiddel van groote waarde is. Wij hebben een en ander in oogenschouw genomen en stonden verbaasd ovei de ge- weldige voorrraden en de enorme hoeveel heden in den vorm van glas, blik, karton, kurken en papiermateriaal, die in de embal- lage-afdeeiing zijn ondergebracht. In den loop der jaren breidde de grossier derij zich voortdurend uit en vooral de eigen fabricaten onder den naam van Vriesia in den handel gebracht vonden geweldigen aftrek, zoodat de heer De Vries zich thans kan verheugen in een 800 wederverkoopers in N.-Holland met een afname van 160.000 stuks Vriesia-fabricrften. Jan de Vries heeft dus alle reden om het gouden jubileum van zijn zaak feestelijk te vieren. Met het oog hierop zijn 1 Augustus al zijn zaken gesloten en wordt door hem in het pand Luttik Oudorp 74 van 3 tot 5 uur een receptie gehouden. Wij zijn overtuigd, dat het Jan de Vries morgen niet aan belangstelling zal ontbre ken. Hij is de eerste, die erkent, dat het succes in zaken voor een groot deel ook het gevolg is van meer of minder geluk, dat men ondervindt. Hij weet, dat men dag en nacht kan ploeteren, doch dat men desondanks, als men het geluk niet mee heeft, toch niet vooruit komt. Toch dient te worden erkend, dat de per soon van Jan de Vries voor een groot deel de factor is voor het succes van zijn zaak. In de eerste plaats was hij door en door vak man en bezat hij de gave, toen hij vroeger als vertegenwoordiger van een niet meer bestaande firma in dit vak Noordholland in trok, om met de menschen te kunnen om gaan. Onvermoeid trok hij er toen op uit en onvermoeid is hij ook later van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bij zijn zaken geble ven. Men kan hem thans ook nog steeds daar vinden, bezield met dezelfde liefde voor zijn ondernemingen. De kracht van zijn zaak is voorts hierin gelegen, dat men bij hem elk artikel (het zijn er duizende) die met zijn vak verband hou den, concurreerend kan bekomen. Dit is in geheel Noorderkwartier bekend en de vrachtrijders, beperkt als.zij met hun tijd zijn, gaan dan ook graag naar Jan de Vries, omdat zij zeker zijn, daar te vinden, wat zij behoeven. Ook de optiek-zaak, waaraan een werk plaats is verbonden met de modernste ma chines op dit gebied, is ruim gesorteerd. Ook wij wenschen Jan de Vries met dit gouden jubileum geluk en alle goeds voor de komende kwart eeuw! VERTROKKEN PERSONEN. Th. Verbeek, Rem., wed. v. J. H. Smit, z. b.. van Blaeustraat 31 naar Vlaardingen. M. Jupijn, geen, echtg. v. B. J. H. Kok, z. b., van Dijk 20 naar Bergen (N.H.) P. J. Hoorn, geen, sigarenmaker, en echtg., van X van 't Veerstraat 6 naar Roosendaal en Sispen. D. v. d. Sluijs, N.H., fabrieksar- jeider, van Dahliastraat 4 naar Hengelo (O.) J. Sajet, N.I., z. b., van Wilhelmina- laan 22 naar Amsterdam. N. Dekker, *LH., dienstbode, van Kanaalkade 9a naar Utrecht. P. Kapteijn, R.K., echg. v. N. M Groen, z. b., van Nieuwpoortslaan 143 naar iergen (N.H.) C. C. Zoon, R.K., hulp i. d. huishouding, van Boomkampstraat 18 naar Amsterdam. B. E. Smit, N.Hz. b en kinderen, van Houtenkade 13 naar Baarn E. Pothoven, geen, metaalslijper, en gezin, van Dijkgraafstraat 62 naar Arnhem. G M. de Vries, G.K., naaister, van Tulpstraat 8a naar Wonseradeel. J. J. W. Engel, N.H., wed. v. V Pranger, z. b., en kinderen, van Oudorperdijkje 29 naar Deventer. A. G. de Leij, geen, fabireksarbeider, en echtg., van Friescheweg 34a naar Heiloo. L. v. d. Vegt, N.H., z. b., en echtg., van Prins Hen drikstraat 52 naar Apeldoorn. C. W. Een- ïoorn, N.H., kappersbediende, van Ritse voort 56 naar Egmond aan Zee. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, telef. 4395. De directeur der arbeidsbeurs deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 Bouwkundige, 3 opz. teekenaars, 2 bouw. opzichters, 2 waterb.kundigen, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbik ker, 1 steenhouwer, 1 stratenmaker, 2 stra tenmakers opperl., 1 stuc. opperman, 6 be ton werekers, 33 opperlieden, 21 stucadoors, 41 metselaars, 93 timmerlieden, 15 voegers, 45 schilders, 117 grondwerkers. Groep metaalbewerkers: 1 aut. lasscher, 10 electriciens, 16 bank werkers, 3 fitters, 1 blikslager, 2 carrosse riebouwers, 2 constructiebouwers, 1 fraiser, 2 instrumentenmakers, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 7 klinkers, 9 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 9 machinisten, 2 mach. teekenaars, 10 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslij pers, 11 monteurs, 2 plaatwerkers, 4 rijwiel herstellers, 4 scheepsbouwers, 3 scheeps timmerlieden, 1 scheepswerkt. kundige, 5 smeden, 13 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werktuigb. kundige, 10 ijzerwerkers, 1 zand- bereider, 2 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 42 sigarenmakers, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 4 tabakbewerkers, 11 slagers, 1 kok, 8 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 16 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelberei- der. Groep verkeerswezen: 47 Chauffeurs, 6 koetsiers, 2 stuurl. gr vrt., 2 motorschippers, 16 pakhuisknechts, 19 magazijnbedienden, 5 kellners, 1 hotel knecht. Groep boek en steendrukkerijen: 6 Letterzetters, 2 drukkers, 8 boekbinders. Groep houtbewerkers: 18 Meubelmakers, 7 meubelstoffeerders, 8 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhouder, 1 kuiper. Greep landbouwbedrijven: 8 Tuinlieden, 16 boerenarbeiders, 4 bloe misten. Groep handel: 15 Vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 1 étaleur, 1 colporteur. Overige beroepen: 2 Wasschers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 7 schoenmakers, 2 port. huisknechts, 1 kalk brander, 2 huidenzouters, 3 incasseerders, 5 zakkenstoppers, 2 ambten, ter secretarie, 1 electr. techn. ingenieur, 1 klompenschilder, 1 cartonnagebewerker, 15 kantoorbedienden, 3 administrateurs, boekh. corr., 42 trans port- en 238 losse arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 8, tabaksindustrie 21, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 22. Vrouwelijk personeel: 8 dagmeisjes, 8 werksters, 1 huishoudster, 6 kantoorbedien den, 1 costuumknipster. INGEKOMEN PERSONEN. M. G. J. Jansen, kapper, R.K., van Heiloo naar Kennemersingel 8. A. van Giezen, winkelbediende, R.K., van Winterswijk naar Snaarmanslaan 27. P. Kistemaker, z.b., N.H., van Heiloo naar Geestersingel 32. J. W. Ringers, z.b., N.H., van Groningen naar Nassaulaan 51. A. Tol, koopman, R.K., en gezin, van Amsterdam naar Voor- meer 5a. Th. Zeijlmaker, kantoorbedien de, R.K., van Amsterdam naar Spoorstraat 10. C. F. Smit, onderwijzer, R.K., van Be verwijk naar Molenbuurt 15. J. M. M. de Vries, onderwijzeres, R.K., van Heiloo naar Lyceumstraat 3. G. Wijdenes, z.b., N.H., van Berkhout naar Corfstraat 46. Wed. J. A. C. Schroer, z.b., N.H.. van Wormer- veer naar Kruislaan 14. A. Snijder, be drijfsleider, N.H., en gezin, van Heiloo naar Leegwaterstraat 33a. E. Hazeloop, apotheker, geen, van Amsterdam naar van der Meijstraat 2. CORRESPONDENTIE. E. te Bergen. Wij gelooven, dat het beter is de kwestie als afgedaan te beschouwen en ze niet verder in ingezonden stukken te be handelen. Red. Alkm. Crt. ALKMAAR. GETROUWD: Jacob de Groot en Johanna Vink. GEBOREN: Neeltje d. van Corneüs Koning en Alida de Jong Wilhelmus Johannes z. van Jo- hannes T.omp en Alida Koper. OVERLEDEN: Henricus Ulder 73 jaar Corneüs Kee- man 74 jaar Teetje Swarthof gehuwd met Frederik Blaauw Hedwig Lipmann 47 jaar. VRIJGESPROKEN VAN DIEFSTAL. De Amsterdamsche rechtbank sprak twee mannen vrij, die er van werden verdacht, dat zij een ouden man hadden beroofd Een van de beide verdaihten is echter wegens mis handeling veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf. Ook het O. M. had vrijspraak gerequi- reerd voor den ten laste gelegden diefstal Zooals men weet, werden de mannen er van verdacht een pl.m. 70-jarigen heer, met wien zij een paar café's hadden bezocht, te hebben neergeslagen en beroofd van zijn goed gevulde portefeuille. MEINEEDEN IN SMOKKELZAAK- De vacantiekamer der Bredasche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de straf zaken tegen den 29-jarigen slager J. H. G. uit Princenhage en den 21-jarigen slager P. D. D. uit Breda, die terecht hadden ge staan wegens meineed, toen zij op de kan tongerechtszitting van 1 Maart j.1. als ge tuigen moesten optreden in de strafzaak te gen den bekenden smokkelaar van W. De rechtbank veroordeelde beiden tot 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maan den voorwaardelijk. Het O M. had tegen G. een gevangenis straf van een jaar waarvan 6 maanden voor waardelijk en tegen D., die voor zijn meineed 5 had ontvangen, een gevangenisstraf eveneens van een jaar, waarvan 3 maanden voorwaardelijk geëischt. Hedenmorgen te 6 uur is het K.L.M.-vlieg- tuig de Nachtegaal van Schiphol naar Indië vertrokken. Er gaat één passagier mee tot Singapore en twee tot Athene, terwijl te Leipzig nog drie passagiers instappen, die de reis resp. tot Caïro, aza en Bagdad mee maken. Het toestel vervoert verder 168 K.G. post, 77 K.G. goederen en 2.400 K G. pakketpost. De Lijster is heden van Rangoon te Singa pore geland. Het K.L.M.-vliegtuig Lijster is op de heen reis te Rangoon aangekomen. De Koetilang is van Bandoeng naar Me- dan gevlogen op thuisreis. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag, 31 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,2 m.M. te ^Laagste barometerstand 749,3 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag, 1 Augustus: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; gedeelteiiik bewolkt; weinig of geen regen; iets wanner. Weeroverzicht. De depressie in het westen vult meer en meer op, waardoor het drukverval geleidelijk deiner wordt en de storm bedaart. Noord- Duitschland en ons land zijn nog bedekt met een uitgebreid wolkendek, waaruit hier en daar een weinig regen valt. In Zwitserland, Frankrijk, Engeland en Schotland is de lucht bewolkt met zwakke wind en lage och- tendtemperaturen. Ook langs de Noorsdie kust begint het op te klaren. De hooge drux wordt aan de westzijde aangetast door secundairen van gebied van lagen druk, dat steec.s langs den pooldrkel stationnair blijft. De vlakken depressie in de Golf van Genua tl^ef eveneens stationnair. Het is te verwachten dat het wolkendek over centraal-Eurona spoedig zal breken en dat het weer zonniger zal worden met hooge temperaturen overdag. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.23 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). EEN WEG EN VAART GROOTEBROEK ANDIJK. Het gemeentebestuur van Andijk heeft thans van de regeering bericht ontvangen, dat uit het Werkfonds 110.000 beschik baar wordt gesteld voor den aanleg van een weg en een vaart Grootebroek—Andijk. Het werk zal in werkverschaffing moeten wor den uitgevoerd. GEDEELTELIJKE AFSLUITING VAN BRUGGEN IN NOORDHOLLAND. De afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. deelt ons mede, dat bij beschikking van den minister van waterstaat van 26 Juli 1935 de nagenoemde bruggen gesloten zijn verklaard voor motorrijtuigen en aanhang wagens, alsmede voor andere rij- of voer tuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijn de, waarvan de grootste wielbelasting (het gewicht met inbegrip van de lading) hef achter elke brug vermelde maximum over schrijdt: Weg op den zuidelijken dijk van het Noord-Hollandsch kanaal tusschen Purme- rend en Spijkerboor: draaibrug no. 25 over de Jispersluis 800 kilo max. wieldruk. Weg op den noordelijken dijk van het Noord-Hollandsch kanaal tusschen Spijker boor en Westgraftdijk: draaibrug no. 27 over de Rijpervaart 1200 kilo max. wieldruk. A ugus t u s. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam 1 5.21 5.46 147 2.05 2 5.52 615 2.22 2.36 3 6.23 6.44 252 3 05 4 6.53 7 14 320 3.32 5 7.24 7.47 3.51 4.02 6 8.00 8 23 4.22 4.33 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam 1 5.24 5.49 1.59 217 2 5.55 6 18 2.34 2.48 3 6.26 6.47 304 3.17 4 6.56 7.17 3.32 3.44 5 7.26 7.50 4.03 4.14 6 8.03 8.26 4.34 4.45 idem: vaste brug no. 31 te Westgraftdijk 1200 kilo max. wieldruk. Weg van Purmerend naar Wiide Wormer: draaibrug over het Noord-Hollandsch ka naal te Purmerend 2000 kilo max. wieldruk Weg lang zuidelijken dijk Noordhollandsch kanaal van Purmerend naar Spijkerboor: draaibrug over de Knollendammervaart te Spijkerboor 1500 kilo max. wieldruk. Weg van Markenbinnen naar den Scher merringdijk: Vlotbrug over het Noordhol landsch kanaal te Kogerpolder 2000 kilo max. wieldruk. Weg van Alkmaar naar den Schermer: Schermervlotbrug te Alkmaar 3000 kilo max gewicht met inbegrip v. d- lading. Weg van Alkmaar naar Broek op Langen- dijk: Friesche brug te Alkmaar 3000 kilo max wieldruk. Weg op den oostelijken dijk van het Noord hollandsch kanaal tusschen Alkmaar en Koe dijk: Wipbrug over de Nieuwe Hoornsche Vaart te Alkmaar 1400 kilo max. wieldruk Weg van Bergen naar Koedijk: Koedijker vlotbrug 4000 kilo max. gewicht met inbe grip v. d. lading. Weg van Petten naar Burgerbrug: Bur gervlotbrug 4000 kilo max. gewicht met in begrip v. d. lading. Weg van Rijksweg no. 9 naar St. Maar ten. St. Maartensvlotbrug 4000 kilo max. ge wicht met inbegrip v. d. lading. Weg van Callantsoog naar Schagen Scha- gervlotbrug 4000 kilo max. gewicht met inbe grip v. d. lading. Weg van Groote Keeten naar 't Zand: Vlotbrug te 't Zand 3000 kilo max. gewocht met inbegrip v. d. lading. Zijtak van den Rijksweg no. 10 naar den Havendijk langs het Nieuwediep: Bascule- brug over de Koopvaaidersbinnenhaven èe Den Helder 1250 kilo max. wieldruk. Weg op den Havendijk langs het Nieuwe diep: ophaalbrug over de Marine-schut sluis 1200 klio max. wieldruk. idem: draaibrug over de Zeedoksluis te Den Helder 1200 kilo max wieldruk. Bij Kon. besluit van 29 Juli is aan den heer W. B. van Oort, op ziin verzoek met ingang van 1 October eervol ontslag ver leend als burgemeester dezer gemeente.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2