VOOR DE VROUW o ere Ons wekelijksch knippatroon Stopt U graag kousen Sportjurken Maak Uw huis gezellig! Bloemen en Planten Vierkante poufs Een goede lichaamshouding Een van de grootste uitgaven op het klee- dingbudget van ons, vrouwen, vormen wel de kousen. Want deze dunne, teere weefsels houden zich, ondanks de voorzichtigheid, die we by het wasschen, e.d. betrachten, lang zoo goed niet, als in het belang van onze portemonnaie wel te wenschen ware. De raadgevingen, die we hieronder neer- schryven, zyn bedoeld om den levensduvu van uw kousen eenigszins te verlengen. By nieuwe kousen moet men de plekken, die het meest siyten en dat is by ieder mensch verschillend, want dat hangt af van de manier van loopen met stopgaren doorrijgen. Dat is een werkje dat gauw ge daan is en de kousen duren veel langer. By het volgend paar kousen, dat we koo- pen, stoppen we dus teenen en hiel door en by kinderkousen in de eerste plaats de knie. Nieuwe kousen moeten voor het aantrek ken eerst gewasschen worden, dat verhoogt de elasticiteit van het weefsel. Men moet een paar kousen niet langer dan drie dagen achter elkaar dragen; want niet ruïneert kousen sneller dan het trans- pireeren van de voeten. De kousen worden hard en de draden knappen af. We was schen de kousen en vooral lichte kousen dus om de twee of drie dagen. Dit is niet veel werk; we doen het desnoods 's avonds voor het naar bed gaan. Het behoeft hoog stens twee minuten te duren. Ook de voeten zelf, moeten vaak gewas schen worden; want de harde huid schuurt de weefsels kapot. By het uittrekken moeten de kousen 't avonds nagekeken worden en het kleinste gaatje direct gerepareerd. Daarvoor kan Alle begin is moeilijk. men in de lade van het nachtkastje een doosje stopzyde, naald en schaar bergen, aoodat men dat zittend op bed even kan doen. Dat spaart tyd. Siyten de kousen daar, waar de Jarretel va* telt, dan kan men tegen deae plekken een linnen of zyden bandje naaien. Daar aan bevestigt men dan de jarretel. Men voorkomt daarmee ook het snelle „ladde- nn" van de kousen. SUjten de kousen zeer snel aan hiel en tooi, dan moet men de schoenen eens na- kyken, of de binnenvoering, enz. niet kapot lp. Dat moet dan dadeiyk verholpen or den; want daar kan zelfs de sterkste kous Ook de sportjurken, die eenige seizoenen geleden, zoo recht en streng mogeUjk ge houden werden, hebben de invloed onder gaan van de vrouweiyker noot in de mode. Soepele materialen, wijde klokkend vallende rokken, strikken, enz. zien we by de ten nis jurken van dezen zomer. Tennis is nog altyd de „witte sport" by uitnemendheid. Af en toe probeert men we eens een andere tint op de tenniscourts in gang te doen vinden; maar het eindigt al tyd weer met een complete overwinning ;an de onschuldkleur. Op nevenstaande afbeelding ziet u een paar aardige modellen. Links: jurk van kreukvry linnen, gegarneerd met gestreep te kunstzyde. Apart zyn de ingezette stuk ken op de heup, waar de rokbaan aange knoopt wordt. De rok heeft wyde plooien. Daarnaast een leuke japon van witte toile de soie. Een klein strikje van zwart gelakt satyn is de eenige garneering. De raglan- mouwtjes, het smalle kraagje en de van voren byeengebrachte ruimte geven het Jurkje een apart cachet. De tameiyk breede ceintuur is alleen van voren zichtbaar en wordt daar gesloten met een groote knoop. Wat men thans veel ziet dragen op het tennisveld, zyn de „Alice-in-Wonderland" bandjes, lintjes, die om" het haar gebonden worden en bovenop gestrikt worden. Ze staan flatteus en vervullen bovendien de taak, dat ze het haar netjes in het ver band houden. Dit strikje kan men ook wit nemen of het anders de kleur geven van de garneering der japon. JEANNE DE FL. „MEER LICHT'. Niemand zal den invloed ontkennen, die er uitgaat van een gezellig gemeubileerd huis, van een gezellige kamer. Er zyn verschillende factoren, die be -.temmen of een vertrek gezellig is of niet. len der voornaamste factoren is het licht. Ne bedoelen niet het daglicht, maar het ;unstlicht, het electrische licht. Kunt u zich iets knussers voorstellen, dan en theetafel, waarby een klein schemer- impje zacht licht verspreidt!? Het aanschaffen van deze gezellige kleine \mpjes, behoeft absoluut niet met groote -sten gepaard te gaan. Het voetje kunnen we maken van een leege gemberpot of een houten kandelaber en het kapje vervaar digen we zelf. We gaan daarby op de volgende manier te werk: We knippen van een vel gewoon teeken papier een rand van de grootte, die we het kapje wenschen te geven. Met een sponsje of een penseel bestrijken we vervolgens het papier geheel met lijnolie en laten dat dan eenige dagen drogen. Men heeft het papier op deze manier doorschynend-perkament- achtig gemaakt. Met waterverf in zachte kleuren schilderen we het motiefje, dat op onze afbeelding te zien is. De bladeren zyn lichtgroen, de bloempjes, rose of blauw. Als alles goed droog is, bevestigen we dit papieren kapje op een karkas van omwoeld yzerdraad, dat we zelf hebben gemaakt of hebben laten maken. Het beste bevestigen we het kapje met naturelkleurig raffia. Deze beschrijving geeft u misschien den indruk, dat het werkje tameiyk ingewik keld is; maar als ge het namaakt, zult ge wel merken, dat het bijna vanzelf gaat. niet tegen. Een dun zooltje in den schoen gelegd, doet wonderen. Is de schoen hier voor niet groot genoeg, dan is het voldoen de om een stuk papier er in te leggen. Men kan ook uit oude kousen kleine sokjes ma ken, die teenen, hiel en zool bedekken. Ock daarmee verlengt men den levensduur van de kousen aanmerkehjk. Het poederen van de voeten met talk is zoowel voor de voeten, als voor de kousen goed. En wat doen we met kousen, die niet meer gestopt kunnen worden? Daar maken we heeriyke stofdoeken van. We knippen de kous daarvoor open. Dergebjke stofdoekjes zyn Ideaal voor het nawrijven van spiegels en vensterruiten, want ze pluizen niet Men kan ook zeer goed eenige open geknipte kousen aan elkaar naaien; de stofdoek wordt dm r er, R. VAN B. In byna alle moderne woningen zien we op de breede vensterbanken bloemen en planten. En, dat moet gezegd worden, het ;roen „doet" het meestal heel goed in de noderne interieurs. Wat ik echter niet kan jegrijpen is, dat zooveel vrouwen de voor beur geven aan kunstbloemen en planten boven het prachtige natuurproduct. Waarom toch? Want wat is er mooier dan levende planten en bloemen in uw huis? zyn er bezwaren aan verbonden? Zegt u, dat het aanschaffen van levende bloe men en planten duurder is, dan het koopen van kunstproducten? Ach kom!! Voor een dubbeltje reeds koopt ge de aardigste va rens en plantjes. De verzorging kost meer tijd? Ook niet!! Vyf minuten per dag kan iedere vrouw, zelfs al heeft ze het nog zoo druk, wel over houden voor het naldjken en water geven van haar planten. En dan nog iets, breng uw kinderen liefde voor de natuur bijGeef ze, indien ge een tuin hebt de beschikking over een perk of anders een bloemenbak. Het kind, dat reeds vroeg leert het wonder der natuur te aan schouwen, wordt een bruikbaar mensch in de maatschappy; want het heeft geleerd eerbied en liefde te hebben voor de hulpe- looze schepselen uit die natuur. In den zomer, als er gasten komen, heb ben zelfs de ruimste huizen wel eens te wei nig stoelen en zitplaatsen. Maar dat ls niet erg; want de jongelui van tegenwoordig zitten graag op den grond, op een paar rig jutt en daar met felle kleurtjes wol of zyde de motieven op borduren. Deze maken we, voor we beginnen, door de stukken aan elkaar te naaien. Eerst maken we echter het kussen van stevig katoen en stoppen het styf op, zoo dat de vorm er goed stevig in bUjft. Dan pas maken we het overtrekje er om heen. Op de teekening kunt u duideiyk zien, kussens. Ideale zitplaatsen zyn ook de poufs, u weet wel, die hooge kussens. Maar niet iedere huisvrouw heeft die voorwerpen in haar bezit. Geen nood! We kunnen gemakkeiyk zelf een soort pouf maken. Een soort pouf zeggen we; want eigenlyk zyn het twee vierkante kus sens, die boven op elkaar gelegd worden en zoo een pouf vormen. Ieder kussen heeft een lengte en een breedte van ongeveer 50 centimeter en een hoogte van 18 centimeter. Het aardigste is de overtrekken te maken van naturelklee uit welke stukken dit overtrekje bestaat. Voor de vulling doen we het beste zee gras te nemen, daar dit het beste in den goeden vorm blijft. Neemt men kapok, of iets dergelyks, dan heeft men eerder kans, dat het kussen uit zyn model zakt. U zult zien, hoe aardig een dergeiyke zelfgemaakte pouf in uw kamer staat en zooals u wel begrepen zult hebben, veel kos ten aan materiaal, tyd of moeite gaan er niet mee gepaard. En dan is het al gauw de moeite van het probeeren waard. MARIAN B. HET MENU VOOR DE HEELE WEEK Zondag roomsoep; harde eieren, spinazie, gebakken aart' pelen; ananaspudding. Maandag: osselapjes, snyboonen, gekookte aar: pelen; fruit. Dinsdag gehakt; bloemkool, gekoekte aardappel vanillevla. Woensdag. roastbeef, spersieboonen. gekookte aa appelen; rödgröd. Donderdag biefstuk, andyvle, gekookte aardappel karnemelkpap. Vry dag: gebakken makreel, rijst; komkommersla, gebakken aardappelen; rabarber. Zaterdag: kalfslapjes, doppers, gekookte aardapr len; fruit „En jij, Jantje, wie regeerde er «ijdens den Russischen veldtocht?" „Eh..., een strenge vorst, meneer". Le Rire. - Jij met je gewoonte om nooit de deur te sluiten.... Nu zijn er twee microben uit mijn reageerbuisje verdwenen. Als men zoo door de stad loopt, is het opvallend hoe veel vrouwen een uitgespro ken leeiyken gang en een leelij ke houding hebben. En dat is jammer! Want juist door een elastische gang en een mooie lichaamshouding Zouden velen in staat zyn hun uiterlijk veel aantrekkelyker te maken. Wat is het niet leeiyk een meisje of vrouw met een aardig gezichtje, met naar voren hangende schouders, de handen in de zakken, te zien sjouwen. We zullen openhartig zyn: het is zelfs een zeer on- verkwikkeiyk schouwspel en iedereen, die even nadenkt, zal begrypen, waarom. Trek dus flink de schouders naar achte ren; behalve uit aesthetisch oogpunt is het ook uit gezondheidsoverwegingen aan te bevelen. En nu het loopen. Een goede gang kan men het beste bevorderen, door er een paar dagen lang eens op te letten. Kijk eens zy- delings in de vensters, waar u langs komt. Dan zult u dadeiyk weten, of uw passen te groot of te klein zyn, of dat ge uw voeten misschien verkeerd plaatst. Uw stappen moeten niet te groot, maar ook in geen geval te klein zyn; anders ïykt het net „of ge op eieren loopt", zooals de volksmond dat zoo karakteristiek uitdrukt. Zet de voet niet zoo plomp, plat neer; veer een weinig in het voorgedeelte, dat helpt, om uw pas iets luchtigs te doen k.y- gen. En dan nog een fout, die de meeste vrou wen begaan: draag nooit te hooge hak ken; maar draag ze in geen geval, wanneer ge veel loop of staanwerk 1- t. Want d~ar hebben heel wat dames e goed de voetc e .en. R Nr. 359: snoezig kinderjurkje van gebloemd k-toen voor meisjes van 2 tot 6 Jaar. De garneering bestaat uit een wit linnen kraagje. Benoodigd materiaal: 2 meter katoen van 80 cen timeter breedte. Prijs van het pa troon 0,38 ct. per stuk. Deze patronen zyn in alle maten te verkrijgen by de „Afdeeling Knippa tronen" van de Uitgeversmaatschappy „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, tegen bovenvermelde prijzen. By dit bedrag wordt 6 ets. extra gerekend voor portokosten. Nr. 358: leuke pyama van gestreept materiaal voor jongens van 10 tot 16 jaar. Benoodigd materiaal van 2,5 tot 4 meter gestreept katoen van 80 cen timeter breedte. Prys van het patroon: 0.38 ets. per stuk. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag dat kan wor- en toegezonden per postwissel, in postzegels of per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendeiyk verzocht by bestelling duidehjk het nummer van het gev.cnschte patroon, de ver langde maat, d.w.z. boven-, taille-, h—?- wydte enz. en tevens den leeftijd van het kind, voor v - 1 1 is, op ta ge»en. Gelieve verder naam en adres zoo vol dlg en nauwkeurig mogelijk tc vermeldei men «voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de verzending

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12