Agenda ^Binnenland Xcoitinciaai 1Ueuws £tuuu mjmh&ouw 'lOeecèecicht Rechtszaken GARNALENSCHEEPJE VERBRAND. „GOUDZOEKERS". LIEBERMANN TE OOSTENDE OVERLEDEN. KINDJE ONDER AUTO GEDOOD. DE ZUIVERING VAN OSS. Weer arrestaties. Geen plaats meer in het politiebureau. DEVIEZENSMOKKELARIJ. Een Nederlandsche haring- handelaar tot 1 y* jaar tucht huisstraf in Duitschland ver oordeeld. DE VERLAGING VAN DE VASTE LASTEN. AKERSLOOT ZUID- EN NOORDSCHERMER UITGEEST ZUtOSCHARWOUOf SCHAGEN ST. PANCRAS Reis ouden van dagen. HEERHUGOWAARD SCHERMERHORN NOORDSCHARWOUDE BEVERWIJK DE CRISIS-ORGANISATIES. In vereenvoudiging of ophef fing van sommige diensten te verwachten? Minister Dec- kers bestudeert de kwestie. Weeroverzicht. HOOG EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus, Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 4 6.53 714 320 3 32 7.24 7.47 3.51 4.02 800 823 422 433 7 8.42 9.06 4.57 5.10 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Laagwater vm. nam. vm. nam 6.56 7.17 3.32 3.44 5 7.26 7.50 4.03 4.14 6 4.34 4 45 7 Stedelijk Museum ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, van Vrijdag t/m. Donderdag, half acht, hoofdnummer Groote Verwachtingen (rom.-dram.), hoofd rollen Henry Huil en Philips Holmes. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vana" 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half acht, vanaf Vrijdag t/m. Dinsdag Chu-Chin-Chow (rom.), hoofdrol len Anna May Wong, Fritz Kortner en George Robey. Toegang 14 jaar. Woensdag- en Donderdagavond, half 8, hoofdnummer De Witte Papegaai (rom. sens.), hoofdrollen Jean Muir en Noël Fran cis. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half acht, van Vrijdag t/m. Donderdag, Wilde Ballast (sens.), hoofdrol Frank Buck. Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer Abschiedswalzer (hist.), hoofdrollen Wolfgang Liebeneiner. Sybille Schmitz, Hanna Waag; tweede hoofdnummer Wol- venbloed (rom.); hoofdrol Lobo, de hond. Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zondag 4 Augustus. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert Alcmaria Victrix. Woensdag 7 Augustus. 7.30 uur, Alkm. Wielerbaan. In de buitenhaven te Zoutkamp is plotse ling brand ontstaan in het garnalenscheepje van den visscher G. B. te Zoutkamp. Men heeft alles gedaan om nog zooveel mogelijk te blusschen doch een groot gedeelte van het scheepje is in vlammen opgegaan. Er was niets verzekerd. In de bosschen van Montferland bij 's Heerenberg hebben eenige jongens een oude kous gevonden welke geheel in den grond was gestopt. Deze kous bevatte aan zilver en kopergeld ruim 30, vermoedelijk van diefstal afkomstig. Men waarschuwde de politie, die ter plaatse later nog een rijks daalder en een dubbeltje heeft gevonden. Verscheidene jongens zijn nu dagelijks aan het speuren of er wellicht nog geld word» gevonden. Naar wij vernemen is Saiomon Lieber- mann, bekend uit de indertijd zoo gerucht makende strafzaak tegen de Veendammer Hypotheek Bank, dezer dagen te Oostende overleden aan een hartverlamming. Het gerechtshof van Amsterdam heeft hem in December 1929 tot een gevangenis straf veroordeeld wegens door hem gepleeg de frauduleuze handelingen. Na zijn straf te hebben ondergaan, heeft Liebermann zich te Brussel gevestigd, waar hij zich eveneens eziv hield met financieele zaken. Gistermorgen om half elf moest de 24-ja- rige chauffeur P. N., wonende te Hillegers- berg, zijn melkauto een 5 meter achteruitzet- ten in de Joubertstraat op den hoek van de Bloemfonteinstraat te Rotterdam. Plotseling is toen het 3-jarig jongetje C. v. d. Linden, uit de Joubertstraat van het trottoir den weg opgeloopen en zoodoende onder den wagen, die achteruit reed, geraakt. Het kind was op slag dood. De gemeentepolitie te Oss heeft gister ge arresteerd een man, die verdacht wordt van een ernstig misdrijf, waaromtrent in het be lang van het verdere Mderoek geen nadere mededeelingen kunnen worden gedaan. De verklaringen, die deze week gearres teerde lieden hebben afgelegd, zouden vol doende aanwijzingen hebben opgeleverd om tot de arrestatie over te gaan. De arrestant is in het politiebureau in bewaring gesteld. Hij staat niet gunstig bekend. Voorts heeft de gemeentepolitie gearres teerd een broeder van een der hoofdfiguren van de misdadigersbende, bijgenaamd de Brommert, die eenige maanden geleden werd aangehouden en bekend heeft verscheidene inbraken te hebben gepleegd en bij een groot aantal overvallen te zijn betrokken. De thans aangehouden broeder heeft zich schul dig gemaakt aan heling van kippen, die door de bende bij honderden werden gesto len. Hij heeft na een langdurig verhoor een volledig bekentenis afgelegd en werd daar na op vrije voeten gesteld, daar er geen plaats was om hem in arrest te houden. NOODLOTTIG AUTO-ONGEVAL. Thans ook het tweede slacht offer van een botsing nabij Sneek overleden. In het ziekenhuis te Sneek is over leden de heer D. Feitsma, notaris te Bolsward, die Maandagavond met zijn auto op weg naar Heerenveen tegen een boom reed. Zooals men zich herinnert, werd mevr. Feitsma bij dat ongeval zoo ernstig ge wond, dat zij nog denzelfden avond aan de gevolgen overleed.. NOZEMA-WET AFGEKONDIGD. In het Staatsblad (nc. 403) is afgekon digd de wet van 22 Juli 1935, tot in het le ven roepen van een Naagilooze Vennoot schap „Nederlandsche Omroep Zender Maatschappij (Nozema)", Voor de Duitsche rechtbank heeft terecht gestaan S. W., haringhandelaar te Vlaar- dingen. W. werd beschuldigd in de jaren 1934 tot Mei 1935 omstreeks 2.600 mark in reischéques als registermarken op ongeoor loofde wijze in Duitschland ingewisseld en over de grens gesmokkeld te hebben. De rechtbank kwam tot de overtuiging, dat W. veel meer geld over de grens gebracht had dan hij den rechter voorspiegelde. Bezwarend was, dat hij als Duitscher de ze onregelmatigheden pleegde en ten eigen bate aangewend heeft. De veroordeeling luidde 1 jaar en 6 maanden tuchthuisstraf en 3.400 Mk. boete. De nog bij hem aangetrof fen reischéques zijn in beslag genomen. De bouwkundige vereeniging Onderne ming en Vrijheid te 's Gravenhage heeft tot den ministerraad een adres gericht, waarin zij schrijft, dat het wetsontwerp tot verla ging van de vaste lasten voor tal van hy pothecaire crediteuren het sein is geweest om of zware extra aflossing, dan wel geheele aflossing der hypothecaire schuld te eischen. Aan het één zoowel als aan het ander ver mag schier geen enkele debiteur te voldoen. Ten einde groot leed en een catastrophe te weren, verzoekt de vereeniging ten spoedig ste maatregelen, hetzij beperking van het executierecht, hetzij moratorium, waardoor tijd beschikbaar komt, om deze materie af doende te saneeren. DE J. P. COEN HEEFT VERTRAGING. De N. V. Stoomvaart Mij. Nederland deelt mede, dat het motorschip J. P. Coen vertraging heeft ondervonden, tengevolge waarvan het schip in plaats van 9 op 10 Augustus te Genua zal aan komen. In de verdere aanloophavens vallen aankomst en vertrek eveneens 24 uur later. VERSTERKING VLOTBRUG DE KOOY. Het vorig jaar verzocht de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland aan den minister van Waterstaat versterking van de vlotbrug bij de Kooy. Het antwoord van 18 Juli j.1. houdt in, dat de vlotbrug van Rijkswege zoodanig versterkt wordt, dat daarop gewichten van negen ton kunnen worden toegelaten. Deze versterking zal ver moedelijk 1 October 1935 voltooid zijn. Procesverbaal opgemaakt Door de rijks- en gemeenteveldwachter zijn in den avond van 1 Augustus j.1. aan den Starmeerdijk 2 personen uit Zaandam aangehouden die met een bakfiets aalreepen vervoerden zonder daartoe gerechtigd te zijn om deze te gebruiken met minder goede be doelingen. Dit vischwant is door de politie in beslag genomen en een vervolging inge steld. Ontslag verleend. De heer J. H. Brandenburg, brugwach ter aan den Kogerpoldervlotbrug, tevens wachtgelder, heeft als brugwachter ontslag gekregen. Van den steiger gevallen. De jeugdige N. K. alhier, werkzaam bij een in aanbouw zijnd huis te Utigeest, is Vrijdagmorgen van den steiger gevallen en bekwam een lichte hersenschudding. Per auto van den heer Rozemijer is hij naar de ouderlijke woning vervoerd. Gemeenteveldwachter benoemd. Met ingang van 1 Augustus a.s. is be noemd tot bezoldigd gemeenteveldwachter al hier de heer Hendrik Groot, thans agent van politie te Amsterdam. het Badhuis. Het is het bestuur der V.V.V. gelukt in dertijd te voorkomen dat het badhuis werd verkocht. Na veel schrijven en confereeren is het dank zij de medewerking van het be stuur van den polder De Zien gelukt het badhuis te krijgen aan de Kuil wat een schitterende gelegenheid is voor de zwem- sport. Het bestuur der Diaconie is zoo wel willend geweest 'n vrijen overweg te geven langs het Veenislaantje, zoodat het badhuis nu voor Uitgeest behouden zal kunnen blij ven wat zeer in het belang der Volksgezond heid is. Het bestuurder V. V. V. rekent tot het op richten van een zwemvereeniging te komen en het badhuis te kunnen overdragen aan de op te richten vereeniging. Feest- en Winkelweek. Het bestuur der V. V. V. vergaderde op 1 Augustus j.1. in hotel café Wilhel- mina in combinatie met de besturen der verschillende bestaande plaatselijke ver- eenigingen, met het oog op de in het laatst van Augustus te houden Feest- en Winkelweek! Alle vertegenwoordigende besturen zegden hiervoor hun volle medewerking toe. Een voorloopig programma werd vastgesteld. Het ligt in de bedoeling een muziek tent te plaatsen in de Buitenmeer in de vorm van een motorboot die zal worden versierd en verlicht met lampions en v aarop het plaatselijk muziekkorps zich zal installeeren om hel een en ander op te vroolijken. Vergunning zal worden ge vraagd voor de caféhouders om tijdens dc. feestdagen muziek te mogen maken en te laten dansen. De kookcursussen. De kookcursussen, welke door het beken de comité op het platteland worden gegeven, mogen zich in een zeer groote belangstelling verheugen. Aan den geheelen Langendijk worden ze met veel animo bezocht. Er waren voor den aanvang van de cursussen veel meer gegadigden dan geplaatst konden wor den. Elke cursus heeft plaats voor niet meer dan 20 cursisten. In den beginne waren er verscheidenen, die eenigszins sceptisch tegenover deze cursus sen stonden, maar nu is gebleken, en de zwartkijkers zullen het moeten erkennen, dat hierdoor in een behoefte wordt voorzien. De jonge leeraressen beschikken over groote kennis en hebben veel tact om de dames-cursisten de juiste wijze van klaar maken en koken der verschillende gerechten duidelijk te maken. De dames hebben, zooals zij verzekerden, heel wat geleerd. Men was vol lof over de wijze, waarop het onderricht werd gegeven. Deze eerste cursus van zes lessen was een kookcursus, alleen voor de bereiding van zómerkost. Getoond werd, hoe op de meest zindelijke en practische manier de groenten etc. worden klaargemaakt en gekookt. Het door de leerares klaargemaake menu werd na afloop van de les meteen door de leerlingen geproefd, zoodat men zich van het resultaat kon overtuigen. Deze eerste cursussen zijn thans zoo goed als afgeloopen en werden georganiseerd met medewerking van alle organisaties, vrouwen clubs en gemeentebesturen. Behalve deze eerste zijn er nog zes andere cursussen. Of deze laatste ook door zullen gaan, is nog niet vastgesteld. De tweede cursus is wel aange vraagd. Als de voorteekenen niet bedriegen, zal zich hiervoor een nog grooter aantal huisvrouwen opgeven. E? leerlingen der eerste cursus zijn even zooveel propagandis ten1. Inbraken. In een der afgeloopen nachten werd ingebroken bij den slager R. alhier. Ontvreemd werden uit het kantoor 2 beurzen met wisselgeld van den knecht Een poging om de brandkast te openen werd gedaan. Door het gestommel wer den de bewoners wakker, waarna de dader(s) het hazenpad kozen. Denzelf den nacht werd uit de garage van de Habo een nieuw rijwiel ontvreemd toe- behoorende aan den heer T. De politie heeft de zaak in onderzoek. De oudjes van Sint Pancras hebben hun jaarlijksch reisje weer gemaakt, ditmaal met 3 bussen va nde H.A B.O. Elk jaar konden zij worden geplaatst in 2 bussen, doch de deelname was dit jaar zoo groot, dat uit breiding noodig bleek, wel een teeken hoe de reis de oudjes bevalt. Het bestuur kan dan ook weer met voldoening neerzien op deze geslaagde reis. Door de burgerij was gezorgd voor de be- noodigde contanten. De neringdoenden zorg den voor iets in natura en zoo werd de reis ondernomen. Allereerst werd gereden naar Hoorn, bij de Oosterpoort werd uitgestapt en door een der leiders een uitlegging van Oud Hoorn gegeven, waarna de koffie gebruikt in Hotel „De Zeven Groote Boomen". Hier weer in gestapt en gereden door de streek naar Enkhuizen, waar het Snoeckvan Loozenpark werd bezichtigd. Daarna werd naar Purmerend gereden, waar wederom koffie werd gedronken in café de Jong alles tegen gereduceerde prijzen. Vervolgens werd getoerd naar het kopje van Bloemendaal, een heele klim voor som mige oudjes, doch vol moed aanvaard. Ge noten is van het mooie vergezicht. Wederom werd ingestapt en gereden naar Haarlem, waar nogmaals werd gepleisterd in Hotel Duifzicht. Doch aan alles komt een einde. De thuis reis werd hierna aanvaard, waar de oudjes ongeveer 8 uur hoogst voldaan ieder bij zijn woning werden afgezet. Een woord van dank aan bestuur en bur geren, die dezen onvergetelijken dag voor de oudjes hebben mogelijk gemaakt. Een lastig plantje. 'Het azollakroos, dat zich de laatste jaren slechts in het noordelijk deel van onzen polder vertoonde, komt zich thans ook melden in den middenpolder en zet vandaar zijn tocht steeds verder in zuidelijke richting voort. Reeds nu wordt het varen bemoeilijkt door de snel voortwoekerende opeen- hoopingen van dit op zichzelf er zoo sierlijk uitziende plantje. Een ongeval. 'De arbeider de Jong, die op het oude sportveld bezig was eenige balken weg te ruimen, kwam daarbij te vallen, met gevolg dat hij eenige van de balken op het lichaam kreeg. Bij het geneeskundig onderzoek bleek, dat hij kneuzingen in de ribbe- streek had opgeloopen. Een schietvereeniging van veldwachters. Ten raadhuize vond een vergadering plaats van diverse rijks- en gemeenteveld wachters uit de brigade Alkmaar, met als doel te komen tot het oprichten van een schietvereeniging. Staande de vergadering gaven zich 14 aanwezigen als lid op. Tot voorzitter werd benoemd de heer Bleijen- daal, gem-veldwachter te Heerhugowaard; tot secretaris de heer Visser, rijksveldwachter te Heerhugowaard; tot penningmeester de heer Viersma, rijksveldwachter te Schermer- horn. Commissarissen werden de majoor der rijksveldwacht te Alkmaar, de heer Fluiter, en de heer Voskuijl, onbezoldigd rijksveld wachter te Heerhugowaard. Van het bestuur van den polder Heerhugo waard werd de beschikking gekregen over het terrein achter de timmermanswerkplaats te Oudorp, waarop de oefeningen gehouden zullen worden. Daar dit terrein gemeentelijk tot Oudorp behoort, werd besloten aan die gemeente een vergunnig ingevolge de Hinderwet aan te vragen. De ouden van dagen op reis. Woensdag 14 Augustus a.s. zullen de ouden van dagen wederom hun jaar- lijksch uitstapje maken. Ditmaal zal de reis zijn naar Heemskerk, ter bezichti ging van het kasteel ,.De Marquette" en verder door de omstreken van Haarlem. Met een mooien zomerdag belooft het een mooie dag te zullen zijn. Een gereformeerd predikant te Schermerhorn. Onze gereformeerde gemeente, welke al reeds ruim 50 jaar in het bezit is van een kerkgebouw, zal thans ook een eigen predikant krijgen. De heer ds. Boö, can- didaat tot den H. Dienst, heeft zich be reid verklaard als hulpprediker in deze gemeente dienst te zullen doen. Veldwachter benoemd. De heer P. Kramer belast met toezicht in het duinterrein van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf is benoemd tot onbezoldigd Rijksveldwachter uiterlijk tot en met 9 Sep tember a.s. Op de gemeentebegraafplaats alhier is in allen eenvoud ter aarde besteld wijlen de heer C. Keeman Sr., oud-lid van den gemeen teraad en wethouder dezer gemeente, die de zer dagen te Alkmaar is overleden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Bloemhoff, den predikant van huize Westerlicht, waar de overledene het laatst woonde. Verder werd nog het woord gevoerd door wethouder J. Ootjers die namens het gemeentebestuur woorden van erkentelijk heid uitsprak. Namens de woningbouwver- eeniging was de heer J. Kliffen aanwezig. De kermis. In de verschillende café's is weer volop gelegenheid tot dansen, de bekende zweefmo len is weer present enz. Maandagavond treedt in Concordia op het bekende variété-cabaret onder leiding van Piet Holman, zoodat men hier een aangena- men avond kan doorbrengen. Dc heer Van den Abeele wel raadslid. Wij berichtten Vrijdag, dat de heer J. van den Abeele heeft bedankt voor zijn be noeming tot lid van den gemeenteraad. Thans wordt ons medegedeeld, dat dit be danken geen doorgang zal vinden aangezien de heer Van den Abeele in Juni zijn benoe ming heeft aangenomen. Hoe dc wethouderszetels ver deeld moeten worden. Hoe het met de bezetting der wethou derszetels in deze gemeente zal gaan, is nog een open vraag. Men staat hier voor een bijzonderen situatie. Er zijn drie evengroote groepen, n.1. de r.k., v.d. en s.d.a.p., welke beide twee raadszetels bezetten. Dit geeft dus de mogelijkheid tot verschillende combina ties. Onderhandelingen zijn nog niet ge voerd. Op het oogenblik zijn de heeren A. Barten (a.r.) en J. Ootjers (v.d.) wethouder. Over Juli werden van de Beverwijksche groenteveilingen 341420 krop sla vernie tigd of voor veevoeder gebruikt, 17.700 stuks bloemkool, 23640 bos peen, 7800 kom kommers en 377 kist postelein, om nog maar niet te spreken van div. doperwten, to maten, andijvie, enz., welke in kleinere kwan- tums dezen weg opgingen. De oplossing van de kabinetcrisis heef: ertoe geleid, dat spoedig de instelling is te verwachten van een departement van land bouw en visscherij aan welks hoofd zal ko men te staan mr. dr. L. N. Deckers, de te genwoordige minister van defensie. Naar de instelling van zulk een departement is in landbouwkringen de laatste jaren met stij gend verlangen uitgezien, zoodat dit bericht met zekere voldoening zal zijn vernomen, vooral nu iemand als dr. Deckers, die zijn sporen op landbouwgebied verdiend heeft de leiding ervan zal krijgen. In een kort onderhoud, dat de aanstaande minister van landbouw ons op het departe ment van defensie toestond, hebben wij hem naar zijn plannen gevraagd, speciaal, in ver band met de crisis-organisaties, die van som mige zijden den laatsten tijd zoozeer aan critiek hebben blootgestaan. Wij vroegen Zijne Excellentie, of vereenvoudiging of misschien opheffing van sommige crisis diensten in het voornemen lag. De minister antwoordde ons evenwel, deze materie eerst nog eens te willen bestudeeren, voordat hij zijn standpunt in dezen bepaalde. Ik wil de werking der crisis-organisaties eerst van alle kanten bezien, alvorens ik hier omtrent een besluit zal nemen, aldus de mi nister. Ook over de kwestie, of de landbouw organisaties in ruimere mate dan thans ge schiedt zullen worden ingeschakeld in de toe passing der crisis-maatregelen, kan ik mij nog niet uitspreken. Tijdens mijn ministerschap van detentie heb ik, ook al als lid van het ka binet, gelegenheid gehad mij van de groote lijnen op de hoogte te houden, terwijl ik uiteraard de uitingen van hetgeen er leeft in de kringen van landbouw en visscherij met belangstelling ben blijven volgen. Nu zal ik echter in staat zijn, deze aangelegenheid ook naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag, 3 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,0 m.M. te Valencia. Laagste barometerstand 753,7 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 4 Augustus: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; gedeeltelik bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempera tuur. In de algemeene drukverdeeling kwam nog weinig verandering. Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden handhaaft zich nog steeds. Over IJsland kondigen baro meterdalingen de nadering van een nieuwe depressie aan. Over de Oostzee en de Both- nische Golf bleef de druk nog laag, terwijl eveneens over zuidoost-Frankrijk en Italië de vlakke depressie-toestand blijft gehand- haafd. Het weer blijft over bijna geheel west- Europa koel. Sedert gisteren is in Frankrijk eenige temperatuurdaling opgetreden; over IJsland en zuid-Scandinavië werd het iets warmer. Verder veranderde de temperatuur weinig. Aan de Noorsche kust en op Jan Mayen viel eenige regen van beteekenis. Vele stations melden zware bewolking. Over Zwitserland viel hedenmorgen eenige regen. De temperatuur in de hoogere luchtlagen is sedert gisteren weer gedaald. Er mag ten onzent geen verandering in den heerschen- den weerstoestand worden verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen er. andere voertuigen 20.18 uur licht op. (In Zomertijd). Dat. 5 6 Augustus. Dat. Hoogwater 4 8.03 826 8.45 9.09 5.09 5.22 eens van de andere zijde te bezien Zij zal bij het te voeren beleid een ernstig punt van overweging uitmaken. Wij vroegen den minister ook nog naar zijn standpunt inzake de handelspolitiek, welke voor landbouw en visscherij van zoo buitengewoon groot belang is. Deze zaak is kabinetspolitiek, was het antwoord, en dus zal de regeeringsverklaring daaromtrent uitsluitend moet geven. De regeering is vaak genoodzaakt maatregelen te nemen, omdat andere landen het doen. Zoo moest zij in het verleden veelal verschillende dingen doen, die zij in normale omstandigheden zou heb ben nagelaten. Of daarin in de toekomst ver andering zal komen, hangt meer af van het buitenland dan van ons. Hiermede was dit korte onderhoud ge ëindigd. De toekomstige leider van het nieuwe departement zeide ons nog niet veel over zijn plannen te kunnen vertellen, ook al omdat hij nog niet eens in deze functie was benoemd. Uit de mededeelingen van den mi nister hebben we echter wel ontvangen, dat het geenszins vaststaat, dat alles ten aanzien blijven. De nieuwe bewindsman zal een gron- van de crisis-organisaties bij het oude zal dig onderzoek aan deze ingewikkelde mate rie wijden. POGING TOT DOODSLAG.. Tot vier jaar veroordeeld. De uit Leeuwarden, thans te Assen gedetineerde KI. V. is gister door de rechtbank aldaar veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag. Men zal zich herinneren, dat verdachte in den nacht van 13 op 14 Mei van dit jaar is binnengedrongen in een woon schip. dat was gelegen in het Noord- Wil lemskanaal te Assen, bewoond door J. Kuiper en mej. van Esch. Ver dachte heeft de bewoners toen in koe len bloede met een groot broodmes be werkt en zoodanig mishandeld, dat zij in het ziekenhuis te Assen opgenomen moesten worden. De eisch tegen verdachte, die ongun stig bekend staat, luide zes jaar gevan genisstraf. DIEFSTAL IN VEREENIGING EN HELING. G. B. en H. G. te Tweede Exloërmond (Dr.) hadden goederen ontvreemd uit het ate lier van den manufacturier E. de Groot te Nw. Buinen, terwijl H. B. te Nw. Buinen zich bij die gelegenheid schuldig maakte aan heling. Tegen de drie personen vorderde het O.M. bij de rechtbank te Assen resp. 2 jaar, 2 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Zij werden gisteren veroordeeld resp. tot 1 jaar, 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2