Agenda Doorzitten al Stad en Omgeving. ïBucqediike Stand JUooUidaal Tlieuws WeecAeadd HAAR TROUWRING NA VIJF JAAR TERUGGEVONDEN. NIEUWE MAATREGELEN TEOEN DEN STALEN HELM. BANDITISME IN CHINA. TEGEN VERBREIDERS VAN „GRUWELSPROOKJES" EN TEGEN VERNIELERS VAN NAZI-PLAKKATEN. BOTSING TUSSCHEN KANON EN TREIN BIJ ONBEWAAKTEN OVERWEG. DE BURGEMEESTER VAN ALBURY OP DE KAASMARKT. Dank voor de ontvangst. ALKMAAR. BERGEN De toestand van den burgemeester. Het nieuwe college. Aangezien wethouder Apeldoorn zich niet meer herkiesbaar had gesteld, zal hij als loco-burgemeester straks geen deel meer van het nieuwe college uit maken .In zijn plaats zal op verzoek van de R.K. fractie de heer Miltenburg gecandidateerd worden en aangezien de beide andere fracties zich daarmede kunnen vereenigen en de herkiezing van den heer MacDonald als wet houder verzekerd, is, zal het nieuwe college worden samengesteld uit de hee ren MacDonald en Miltenburg. EGMOND AAN ZEI Weeroverzichf. HOOG- EN LAAOWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Laagwafer nam. 0.24 HOOO- EN LAAOWATER TE BERGEN AAN ZEE. Laagwater nam. CASTRICUM Raad. BOYENKARSPEL Bollenveiling- AKERSLOOT Kermis. EGHOND A. D. HOEF Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half acht, hoofdnummer Polenbloed, hoofdrol Anny Ondra; extra nummer Watt en Half Watt in: Op Ma noeuvre. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Harmonie, half acht, t/m. Woensdag, hoofdnummer Eiri susses madel aus Wien, hoofdrollen Magda Schneider en Arthur Riscoe. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zondag 11 Augustus. Gem. Sportpark, 2 uur en 8 uur, Djiqui- ten-kozakken. Dinsdag 13 Augustus. Harddraverij te Stompetoren. Donderdag 15 Augustus. V.V.V. openlucht-theater te Bergen, 8 uur opvoering van „De schamele straatzanger' en ,,'t Miraculeuse Lieve Vrouwke". men. Hierdoor werden de kosten voor het briefverkeer te hoog. En zoo kwam de laat ste brief uit den blikken trommel te San Francisco aan, afgezonden door mr. Quen- sell, luidende: Vriendelijke groeten van den laatsten dag van de blikken-trommel-post, Niuafu-eiland, Tonga. Een. boerenvrouw, die nabij een boerderij in den omtrek van Kassei aan het peen trek ken was, zag opeens een wortel, welke onge woon dun was en die een bijzondere gele streep rondom had. Toen ze de peen wat nader bekeek, ontdekte zij, dat de gele streep haar trouwring was, welke zij vijf jaar ge leden had verloren en die zij tot nu toe niet had kunnen terugvinden. De wortel was er recht door heen gegroeid De leiding der geheime staatspolitie deelt mede, dat de landelijke organisaties voor Ber lijn, Brandenburg, Pommeren en de Oost- markt van de Nationaal-socialistische front- strijdersbond (stalen helm) met inbegrip van alle onderorganisaties met directen ingang ontbonden verklaard. Tegelijkertijd is het ver mogen dezer organisaties en onder-organisa ties voorloopig in beslag genomen. In de motiveering wordt o.m. verklaard, dat de politieke ontwikkeling van genoemde organisaties in de afgeloopen maanden, doch in het bijzonder in de laatste weken vormen heeft aangenomen, welke de autoriteit van den nationaal-socialistischen staat in discrediet zouden kunnen brengen. Te Peking is men de laatste dagen veront rust door het optreden van sterke bandieten benden in de gedemilitariseerde zone. In werkelijkheid schijnen deze rooverbenden ge organiseerde separatistische troepen te zijn, dit optreden onder den naam „Rijksreddings- leger". Zij strijden voor de onafhankelijkheid van Noord-China. In het geheel bestaat het leger uit 4.000 man, die in drie groepen verdeeld zijn, welke onder leiding staan van Lioe Koei Tang, Pai Tsji Hinfoe en Lin Joe Lin. Het schijnt buitengesloten, dat een her haling van den aanval op Peking zal ge schieden. Zooals men weet, hebben de ban dieten op 28 Juli j.1. Peking aangevallen, De landspolitie te Stuutgart heeft den koopman Richard Raeberle gearresteerd wegens het verspreiden van „gruwelsprook jes". De gearresteerde zou zoowel in binnen- als buitenland leugenachtige mededeelingen hebben gedaan over de toestanden in Duitschland en speciaal over mishandeling van gevangenen. Uit Coblenz wordt gemeld, dat aldaar een pater is gearresteerd, die als leider van een gesticht voor zwakzinnigen een aantal patiënten opdracht zou hebben gegeven, in het donker de plakkaten van de gouw-leiding der N.S.D.A.P. tegen het „politieke Katho licisme" af te scheuren, en hij zelfs een aan tal zwakzinnigen met een emmer teer erop uit ziu hebben gestuurd om de plakkaten on leesbaar te maken, indien zij niet verwijderd zouden kunnen worden. Uit Gladbeck wordt gemeld, dat de politie rechtbank aldaar gister een pastoor tot 4 maanden en een kapelaan tot 2 maanden ge vangenisstraf heeft veroordeeld, die in den nacht van Maandag op Dinsdag erop be trapt waren, dat zij plakkaten tegen het „politieke Kathol iscisme" van de gouwlei ding Westfalen-Noord afscheurden. Een ordezuster van het Katholieke ziekenhuis te Gladbeck, die wegens medeplichtigheid terecht stond, werd vrijgesproken. Een vrachtauto met soldaten van het le regiment artillerie van het garnizoen te Ant werpen, die zich naar een kamp nabij Eupen- Malmedy begaven, kruiste kort na het vertrek uit Stavelot nabij Waismes een spoorweg overgang, waarvan de afsluitboomen niet gesloten waren. Op hetzelfde oogenblik naderde een trein. De vrachtauto trok een kanon op een affuit, en terwijl de vracht auto met soldaten juist de rails gepasseerd was, bevond het kanon zifh er nog op, toen de botsing met den trein plaats vond. Het affuit werd versplinterd en het kanon, dat gedeeltelijk werd vernield, kwam op de spoor baan terecht. Gelukkig wedd het touw, waar mee het affuit aan de vrachtauto was verbon den, losgerukt, zoodat de auto niet bescha digd werd en alle inzittenden ongedeerc bleven. ~Stuk/oopen, Zonnebrand Doos30en60ct.BijApothenDrogisten E. G. VERKADE Men schrijft ons: Te Driehuis-Westerveld heeft gistermid' dag de crematie plaats gehad van den heer E. G. Verkade. De heer Verkade was voor velen in Alkmaar een bekende persoonlijk heid. Vroeger fotograaf, heeft hij zich daarna uit zijn werkzaamheden teruggetrokken. Hij was een vraagbaak en een hulp voor velen. Vooral wijdde hij zich veel aan de jeugd in zijn naaste omgeving en hielp bij het studee- ren en het vervaardigen van huisvlijt. Voor vele plaatselijke vereenigingen was hij de man die altijd de lantaarnplaatjes vertoonde, Bij de plechtigheid werd, door verhinde ring van den voorzitter, het woord gevoerd door een der bestuursleden van de Vrijm. Loge „De Noordstar", die namens bestuur en de leden het leven van Broeder Verkade schetste in het teeken van wijsheid, kracht en schoonheid, en dit mede in verband bracht met zijn functie als Broeder Dekker, welk ambt hij vele jaren vervulde, gepaard gaan de aan zijn nobele eigenschappen van een voud en opgewektheid. Ds. Kuiper sprak daarna namens de Doopsgez. gemeente mede woorden van ge loof en waardeering en sloot met gebed. De heer C. Kommer dankte namens de fa milie voor het gesprokene en de belangstel ling door de aanwezigen betoond. DE PARKEERPLAATSEN VOL. Men vestigt er onze aandacht op, dat hedenmorgen tijdens de geweldige drukte op de kaasmarkt alle parkeerplaatsen in on ze gemeente geheel gevuld waren Men maakte daarna gebruik van de Laat en van de bruggen en aan tal van automobi listen en bestuurders van bussen moest wor den medegedeeld, dat zij ergens maar een plaatsje moesten zoeken. Het wordt inderdaad tijd, dat het par keer-vraagstuk in onze gemeente eens af doende onder de oogen wordt gezien GESLAAGD. Voor het examen Engelsch L. O. slaagde te Utrecht de heeren A. C. Monster te Alk maar en F. N. A. v. d. Maat te Beverwijk. WIJZIGING RECHTSVORM BURGERLIJKE MAATSCHAPPEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier maakt be langhebbenden erop opmerkzaam, dat door de pp 1 Januari 1935 inwerking getreden wijzigingen van het Wetboek van Koophan del, maatschappen die onder gemeenschap- pelijken naam een bedrijf uitoefenen op 1 Januari 1936 beschouwd worden als ven nootschappen onder een firma, waardoor o.a. de aansprakelijkheid der vennooten be langrijk wordt gewijzigd. Volgens art. XIII van de Wet van 2 Juli 1934 is echter iedere vennoot van een dergelijke maatschap gerechtigd de maatschap vóór 1 September 1935 op te zeggen, ook al zou volgens de bepalingen van het maatschapscontract de ze voor langeren tijd zijn aangegaan. Na dere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secretariaat der Kamer, Oude gracht 182 te Alkmaa. FEESTELIJKE HEROPENING. De heer Leeuwin, de nieuwe exploitant van de Cinema Americain, die voortaan „City" zal heeten, en van het Alkmaarsch bioscoop theater thans genaamd Roxy", pakt de za ken flink aan om ze in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Er wordt hard gewerkt voor de feestelijke heropening op 16 Augustus a.s. Gebracht worden „One Night of Love" (Een nacht van liefde), een groot meester werk met de zangeres van de Groote Opera te New York, Grace Moore en „De Zi geuner Baron" naar de bekende operette van „ohann Strauss, 'n bijzonder goede film, die de geheele belangstelling verdient. Ter eere van de feestelijke opening treedt bovendien op het tooneel op de gevierde conferencier Alex de Haas. In beide theaters mag er dien avond geen iplaats onbezet blijven, waarom ook een spannende wild-west film „Het uur der Wraak" met George O'brien in de hoofdrol vertoond zal worden, terwijl aan iederen 50- sten bezoeker 'n cadeau, voor een dame een Tesch parfum en voor een heer een kistje sigaren of sigaretten, zal worden uitgereikt Waar zooveel geboden wordt zal men zeker verstandig doen om zich te voren van kaar ten te voorzien. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. Het programma van het concert, te geven door de R.-K. harmonie „St. Cae- cilia", dir. de heor P. N. Joosen, op Zon dag 11 Augustus, 's avonds van 8—10 uur, in den Sted. Muziektuin, luidt als volgt: 1. Princes, marsch, F. Andrieu. 2. La Dame de Piqué, ouverture, F. Suppé, par. Th. Rottier. 3. Rachel Grande Valse, L. Langlois. 4. Suite Oriëntale, F. Poppy. Pauze. 5. K. L M.-marsch, W. Schootemeyer. 6. Valse Interrompue Legende, S. Montagne. 7. Ballet D'Isoline, A. Messager, arr. par. Ch. Eustage. 8. Finale. Burgemeester en mevrouw Waugh zijn he denmorgen op hun tocht door de interessant ste streken van ons land natuurlijk ook op de Alkmaarsche kaasmarkt verschenen. Het gezelschap arriveerde ongeveer kwart over elf, dus juist op het tijdstip dat het vreemdelingenbezoek buitengewoon groot was. Het was een heele toer den burgemees ter, die, zooals men weet op krukken loopt heelhuids uit zijn auto op de kaasmarkt te krijgen. Het publiek drong van alle zijden op en de politie moest krachtdadig ruim baan maken. Zijn eerste vrienden in Alkmaar zoo zeide de burgemeester lachend waren dan ook de politiemannen geweest. Het bestuur van V.V.V. stond gereed den lang verwachten bezoeker te ontvangen en de voorzitter, mr. J. P. Bosman, heeft den burgemeester hartelijk welkom geheeten daarbij herinnerend aan den kraclitigen steun welke burgemeester Waugh destijds aan de bemanning van onzen Uiver verleend heeft. Een onzer beroemde Alkmaarsche kaasjes werd den burgemeester aangeboden. De burgemeester van Albury en mevrouw bezichtigden vervolgens in het Waaggebouw het kantklossen en aten een beschuitje met kaas, zoodat zij zich dadelijk van de goede kwaliteit van het marktproduct konden over tuigen. Vervolgens werd een tocht over de kaas markt gemaakt waar de heer Grondsma eenige toelichting gaf. De burgemeester verzekerde ons, dat hij het schilderachtige beeld, dat onze markt op Vrijdagmorgen biedt, buitengewoon interes sant vindt. Ik voel me, zeide hij, als de ko ning van Engeland. En inderdaad viel hem een koninklijke ontvangst ten deel. Niet alleen Alkmaarders maar honderden vreemdelingen verdrongen zich om de door de politie met moeite vrij gehouden ruimte en juichten den populairen burgemeester toe. De carillonist, die door een „lang ral hij leven" ieder's aandacht op de komst van den lang verwachten gast had gevestigd, liet het Wilhelmus en daarna het Engelsche volks lied klinken, welke wij bij dergelijke bezoe ken liever in omgekeerde volgorde zouden willen hooren. De tocht over de kaasmarkt, waarbij de politie slechts met moeite ruim baan kon ma ken, was een ware zegetocht. Overal klonk spontaan gejuich op en voornamelijk bij de weegschalen was er een ongekend enthou siasme. De burgemeester toonde zich een echten kindervriend en drukte tallooze kleine handjes. Hoeveel onzer tijdelijke gasten hun foto-toestellen op den bekenden Australischen gast gericht hebben, is niet te beschrijven en voornamelijk toen mr. Waugh de gele hoed met linten van een der kaasdragers op zette, was hij- het middelpunt van een groo- ten kring enthousiaste fotografen Vanaf het Waaggebouw werd langs de in lading liggende kaasschuiten gewandeld en mr. Waugh wuifde vriendelijk naar de enthousiaste menigte die zich op den Voor- dam had verzameld. Bij de Doorbraak moest de politie hard handig optreden om den heer Waugh tegen de opdringende menigte te beschermen. Men klom zelfs op elkaar's schouders om een kiek van hem te kunnen maken. Hier had de bur gemeester een kort onderhoud met een En gelsch jongmensch, dat hem vertelde, dat hij in Australië was geweest. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het kaaspakhuis van den heer Henneman, dat door mr. en mrs. Waugh met belangstelling werd be zichtigd. De burgemeester gaf in dit koele pakhuis te kennen, dat hij blij was eens even tot rust te kunnen komen. Een zoo zware zij het dan ook dankbare tocht door een enthousiaste op elkaar gepakte menigte had hij in Holland nog niet meegemaakt. Het gezelschap toonde veel interesse voor de wijze waarop de kaas schoongemaakt en geschikt voor het bewaren gemaakt wordt. Na-afloop van het bezoek aan de kaas markt is aan mr. en mrs. Waugh door het bestuur van de V.V.V. in hotel Proot een lunch aangeboden. Daaraan namen deel met den burgemeester van Albury en mevrouw het bestuur van de V.V.V., de vlieger Scholte van de K-L.M. en de heer Rubben, directeur van de Amstel- brouwerij met mevrouw Rubben, die hun auto voor deze trip hadden afgestaan. De vlieger Parmentier verscheen met de Douglas de Koetilang juist tijdens de lunch >oven Alkmaar en cirkelde gedurende 10 mi nuten boven de stad rond. Burgemeester Waugh en mevrouw hadden vanmorgen Volendam bezocht en zijn na de lunch naar den afsluitdijk en Den Helder vertrokken. De bedoeling is, dat zij op den terugkeer weer in Alkmaar bij hotel Proot zullen af stappen. Tijdens de lunch verzocht mr. Waugh om door middel van de kranten de Alkmaarsche u Lng te danken voor de buitengewone hartelijke en enthousiaste ontvangst, die hem en zijn vrouw was ten deel gevallen. TORENBEKLIMMERS. Niet minder dan ruim 770 bezoekers hebben vandaag den Waagtoren beklommen en ge noten van het fraaie uitzicht over stad, bosch, duinen en polderland. HET ONGELUK TE DE RIJP. Omtrent het verdrinken van den 11-jarigen Matthijs Wittebrood uit Uitgeest kunnen wi, nog het volgende mededeelen. Deze bevond zich met eenige andere jongens op een achter een motorvaartuig ge koppeld vlet van de N.V. Hollandsche Melk- suikerfabriek te Uitgeest. Vanaf het motor vaartuig werd op een gegeven oogenblik door iemand een appel geworpen naar het vlet. De jeugdige Wittebrood deed moeite den appel te grijpen, doch leunde daarbij zoo ver over boord, dat hij zijn evenwicht verloor en over boord sloeg. Hoewel de vlet- schipper P. Meijer uit Uitgeest en de 14-ja- rige Leendert Kleijn, die zich eveneens op de vlet bevond, over boord sprongen, mocht het hun niet gelukken den jongen te grij pen. Hij verdween in de diepte en verdronk jammerlijk. Na ruim een uur dreggen werd de knaap uit het water opgehaald. RIJWIELDIEF GEPAKT. Op verzoek van de rijkspolitie te Den Oever werd te Anna-Paulowna aangehou den de 34-jarige Belgische zwerver J. v. Weerst als verdacht van diefstal van een rijwiel ten nadeele van den heer J. te Den Oever. Bij aanhouding was hij in het bezit van het ontvreemde rijwiel, dat hem, naar hij verklaarde, door de politie te Wieringen was verstrekt. De arrestant werd uitgeleverd aan de Wieringer politie, voor wie hij de eerst ge geven lezing van de herkomst van het rij wiel moeilijk kon volhouden. Donderdagochtend is de arrestant naar Alkmaar overgebracht. leurs en ONDERTROUWD: Jacobus Polderman en Margaretha Rens. Wilhelmus van Delden en Celestina De Vleeschouwer. Heronimus Roobeek en Jansje Sariemijn. Pieter Veter en Clasina Burgering. Cornelis Rodenburg en Cor- nelia van Baden. Cornelis M Maria Krijt. GETROUWD: Josephus Mans en Neeltje van der Wissel. Severinus Hink en Catharina Mors. Josephus Kinkhouwers en Helena Filius. OVERLEDEN: Willem Hopman 72 jaar. Gerardus Jo- hannes Fransen 53 jaar. Margaretha Agnes van Riel gehuwd met Johannes Gejas 52 jaar. Naar wij van B. en W. vernemen, bevindt onze burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, zich thans in een „Kuranstalt" te Godesberg an Rhein en is aldaar onder medische behan deling. Zijn broer, mr. J. J. N. J. van Reenen, die hem onlangs bezocht heeft en aan B. en W. zijne groeten kwam meebrengen, deelde hun mede, dat de behandelende geneesheer hoop te, dat de burgemeester na een paar maan den voldoende hersteld zal zijn, om in de gemeente terug te kunnen keeren. Voorts werd overwogen om tijdens de verdere afwezigheid van den burge meester een tijdelijken wethouder aan te stellen. Reeds eerder was dit overwogen, doch aanvankelijk werd niet bevroed, dat de gezondheidstoestand van den buigemeester zoo'n geruimen tijd zijn a.'v ezigheid zou vorderen en dit te meer nist waar aanvankelijk diens verlof per maand verlengd werd. Men verkeerde bovendien in de gelukkige omstandig heid, dat zoowel wethouder Apeldoorn als wethouder MacDonald in de omstan digheden verkeerden, dat zij dagelijks op het raadhuis in het belang van de ge meente werkzaam kon zijn. De heer Miltenburg, die, als zakenman, de melk fabriek „Wilhelmina" exploiteert, is dit echter niet mogelijk en zal vermoedelijk wel niet meer dan, zooals trouwens overal gebruikelijk is, eenmaal per week een wethoudersvergadering kun nen bijwonen. De benoeming van een tij delijken wethouder in het nieuwe college is hierdoor urgenter geworden. Zijn wij w«d-ingelicht, dan wordt de wensche- lijkheid hiervan ook door alle raads fracties erkend. Als aangewezen lid voor deze functie kan zeker den heer deu Das genoemd worden. Reeds een twintigtal jaren maakt hij deel uit van den raad en heeft hij zich als een ver dienstelijk raadslid doen kennen, met groote liefde bezield voor zijn geboorte plaats. Subsidies. Aan steun is door de gemeente over het jaar 1934 uitgegeven 50000 en voor werk verschaffing 17000. Hiervoor is 32000 rijkssubsidie ontvangen, naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag, 9 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,8 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 745,4 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Za terdag 10 Augustus: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; half bewolkt tot betrokken; waar schijnlijk enkele regenbuien; aanvankelijk koeler De depressies, die gisteren in Frankrijk plaatselijk onweer brachten, verplaatsten zich naar ons land en gaven reeds eenige re gen in het zuiden. Een uitlooper van de noordelijke depressie trok over Denemarken, een nieuwe daling vertoont zich bij IJsland. Op de Britsche eilanden en in west-Frank rijk is de temperatuur vrij sterk gedaald en na plaatselijk regen en onweer de lacht op geklaard. Oost-Frankrijk, het oosten van ons land en Duitschland hebben nog hooge tempera turen met kans op onweer in het westen. Over de Noorsche kust blijft het regenachtig met vrij zwakke wind. In het zuiden is veel regen gevallen. In Zweden klaarde de lucht op en kan het vrij warm worden. In Zwitserland viel plaatselijk eenige regen en nam de bewolking toe. De algemeene toestand duidt op koeler weer met regenbuien en tijdelijke opklaringen. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.19 uur licht op. Augustus. Dat. Hoogwater vm. vm. nam. 10 11.56 7.50 8.29 11' 0.33 1.20 9.16 953 12 1.52 2.29 10.32 11.04 13 2.51' 3.22 11.34 11.59 14 3.38 4.08 Dat Hoogwater vm. nam. vm. 10 11.59 8.02 841 11 0.36 1.23 9.28 10.05 12 1.55 2.32 10.44 11.16 13 2.54 3.25 11.46 14 3.41 4.11 0.11 0.36 In de Dinsdag 6 Augustus gehouden raadsvergadering waarvan wij door een nog onopgehelderde oorzaak eerst heden be richt ontvingen en waarvan wij nu alleen nog de beslissingen publiceeren werd be sloten alle gekozen raadsleden toe t« laten. Het reglement van orde voor de vergade ringen van den raad werd gewijzigd en be handeld werd de instructie voor den gemeen tesecretaris. Voor een rioleeringsplan werd 2600 toegestaan. Den heer Peijs werd in beroep een bouwaanvrage toegestaan. De gemeente rekening werd aangeboden. Ten slotte heeft de voorzitter zich met waardeerende woor den tot de heeren Spaansen, Weenk en Twisk die niet meer in den nieuwen raad zullen terugkeeren en gaf een overzicht van de ge meenteschulden. Den heer Hemmer werd dank gezegd voor de wijze waarop hij als waarnemend burgemeester is opgetreden. De heeren Spaansen en Weenk dankten voor de tot hen gerichte woorden. De bloembollenveilingsvereeniging „West friesland" heeft wederom een bollenveiling gehouden. De handel was traag te noemen. De kennis die dit jaar werd gehouden heeft zich gekenmerkt door veel bezoek en een betrekkelijk rustig verloop. Dit jaar was de Zondag die sedert jaren was vervallen weer in eere hersteld. De kramen en de amusements-gelegenheden mochten zich in druk bezoek verheugen. B randw eerdemonstratie. Nu in de Woude brandkramen zijn ge- ilaatst en nieuw materiaal is aangeschaft .ieeft de eerste oefening in tegenwoordigheid van B. en W. en den brandmeester alhier plaats gehad. Het bleek dat alles aan haar doel beantwoordde. Bezichtiging Historische kerk van 1633. Naar wij vernemen wordt gedurende de maand Augustus de Ned. herv. kerk ter be zichtiging opengesteld op Dinsdag, Woens dag, Donderdag en Vrijdag, telkens van 10 tot 11 uur v.m. en 3—4 uur nam. Tevens zijn in deze kerk aanwezig eenige voorwerpen, die op het terrein en in de gracht van het „Slot op den Hoef" wer°"? opgegraven, alsook een maquetje van 1/° deel van het Slot op 1/50 van de ware groot te uit het jaar 1573. Deze maquette werd vervaardigd door den heer H. Blom Jz. te Oude Schild.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2