£<cuiL<Ue Aefichtea Iiec]en"inl. (Pluimveeteelt. oudkarspel Pakketen uitgereikt. r>nr>r het crisiscomité van Oudkarspel is deze week aan een 45-tal ingezetenen een Patan hetghóofdcomité is bericht ontvangen ya" n goederen meer worden verstrekt, da Annr de dorpscomités weinig meer tot klecdingnood kunnen doen. scherherhorh Kon. Onderscheiding. Aan den heer K. Nierop. eervol ontsla- nnrichter van het waterschap „De fchermer" is toegekend de Kon. Onderschei- d ng een eeremedaille mH Verbonden aan de Orde van Oranje N ;oud. Verbonden assau. heemskerk Cursus in plantenziekten. Evenals verleden jaar ligt het in de be doeling weer een cursus in plantenziekten en Sf^triiding daarvan in Heemskerk te orga- niseeren. Deze zal uitgaan van de Afdeeling Heemskerk en Beverwijk van de Algem. Ver- llnitnntr voor bloembollencultuur. tvdfrecteur der RK. Tuinbouwschool te Beverwijk, ir. Bünnemeijer, heeft voor den afwinter weer een lokaal beschikbaar ge- 8tWederom zullen de lessen door den heer Stiieeren gegeven worden, terwijl als ge volmachtigde de heer H. Sinnige zal optre de samenwerking dezer twee heeren heeft «•toe eeleid, dat reeds ruim 80 practische Ijkers in Kennemerland dergelijke lesser. ft hun volle tevredenheid gevolgd hebben Voor den a s. cursus gaven zich reeds 14 cursisten op. Het onderwijs is direct op de Als 'toefatingseisch wordt gesteld, dat de candidaten den 21-jarigen leeftijd bereikt Sben of in 't bezit zijn van een diploma eener tuinbouwcursus of -school. st. maartensvlotbrug Brugwachter benoemd. Tot brugwachter aan de vlotbrug over het N H kanaal alhier is benoemd de heer 0. de Graaf uit Alkmaar. Hulp in Nood. In café Homan alhier werd de gewone halfjaarlijksche vergadering gehouden van de vereeniging „Hulp in Nood''. Na opening door den voorzitter, den heer P Breed, bracht de tijdelijke penningmees ter, de heer G. Veuger Jzn., verslag uit over den financieelen toestand der vereeni ging. Het bleek, dat de vereeniging een ach teruitgang van 192.20 had te boeken. Inzake de kwestie van aansluiting bij den Bond van Ziekenkassen werd besloten het bestuur in deze vrij mandaat te geven. Bij acclamatie werden herkozen de aftre dende bestuursleden, t.w de heeren W. Jongsma, secretaris, G. Veuger Jzn., G. Mo lenaar, P. Delver, bestuursleden, terwijl in de vacature-L Postma werd gekozen de beer P. Veuger Gzn. Onderling werd goedgevon den, dat de heer G. Veuger Jzn. wer het penningmeesterschap werd belast. Hierna sluiting. burgerbrug De oudjes op reis. Het jaarlijksch reisje voor de ouden van dagen uit Burgerbrug en Petten ging dit maal met luxe auto's over Alkmaar en IJmui- den naar Amsterdam In Amsterdam werd door de 50 oudjes de inwendige mensch ver sterkt en een bezoek gebracht aan het theater mchinski. Voldaan keerden de club des avonds weer terug, waar zij werden ont haald in café Langedijk onder het genot van een ®ooi stukje muziek van de plaatselijke mandolineclub. Het was een bijzonder geslaagde dag, waaraan de deelnemers nog lang met genoe- g® zullen terugdenken. heiloo Concert in de stichting, woensdagavond gaf het fanfarecorps gezindheid», directeur de heer A. Meijns, op vereerend verzoek van den heer oarnhoorn een concert gegeven voor de ver- Pltegden van „St. Willebrordus". In de scüoone zomeravond hebben de patiënten, Moeders en directie volop genoten. hensbroek Autotocht ouden van dagen, under begunstiging van schitterend zo- rjMweer heeft alhier de autotocht voor de r™® van dagen plaats gehad, 's Morgens v vrUUr arnveerae een schitterende bus dt? ingericht voor 33 personen, alLr menschen bij hun huis opnam. Toen gezeten waren deelde de heer Koning, ™orzitter van de afd. Hensbroek van B.N S dat de reis naar het Gooi over Edam en sterdam zou gaan. Vanaf Amsterdam het naar de Loosdrechtsche plassen, ne oudjes den geheelen dag wel hadden W blijven. Vandaar naar Hilversum waar d# Uls werd bezichtigd. In 't Theehuis daL„nen" werd het 12 uurtje gebruikt om via Soestdijk naar Soestedberg te uT? *aar volop is genoten bij het vlieg- rSjP, ^ver Zeist werd gereden naar de Pi- durfó 5* Austerlits, waar ieder toch op nietuf y^ro^n ooi van het vergezicht te ge- Bojj,; Te Bussum werd in „de Gooische sterda eens gegeten waarna over Am- Wtrd® door de Beemster weer naar huis arrivL.8e,reden. waar ze om ongeveer 9.30 iets h Toen aden in café Mantel nog Woom n gebruikt, nam de voorzitter het Werkt dankte allen dde hadden meege- tot !L0ln dezen zoo prachtigen dag weer g°ed einde te brengen en niet in t Sol burgerij voor hun milde gaven. Hens Nllep allen een tot weerziens toe. Na- K. 0uden van dagen dankte de heer jjl^uit met enkele goedgekozen woorden iiaddT Ur 01 verder allen die het mogelijk Ké gemaakt, dezen dag voor de oudjes onvergetelijke! te maken. veld hfÏÏJW** is de s,and van de te den van Hr u ^ena het krachtig optre- 0^efwiifPlHaa'hartlgheid'' s,echt te noemen. dSlll lt Z0U een slechte kooloogst we- dair bpt ianlP voor de tuinders beteekenen, westwoud Melkcursus. Hp aM r 'uV' 'n samenwerking met de afdeeling Hem en Westwoud van de L. I. B. en de zuivelfabrieken te Hoogkar- sp lem en Enkhuizen is alhier een melk cursus gehouden. Aan vijf van de zes cursis- ten kon een diploma worden uitgereikt. SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN. Hedenmorgen is de 33-jarige echtgenoote van den schipper J. Drenth te Stadskanaal overboord geslagen en verdronken. De vrouw laat drie kinderen achter. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Officiëele cijfers. Uit een officieele mededeeling van den voorzitter van het Chineesche watersnood comité blijkt, hoe ontzettend veel personen om het leven zijn gekomen en hoe een om vang de schade aanneemt, welke het hooge water van de Jangtse in de provincies Hoe- pei, Kiangtsi, Nganhwei en Hoenan heeft veroorzaakt. In deze provincie zouden meer dan 100.000 personen om het leven zijn gekomen terwijl minstens 14 millioen personen dakloos zou den zijn geraakt. De overstroomingen hebben meer dan 1000000 K M.2 land verwoest. De materieele schade bedraagt volgens voorloopige ra mingen een half milliard Mexicaansche dol lars. DE PIER TE VLISSINGEN. Naar wij vernemen, is de N.V. „Wandel- hoofd'' te Vlissingen, welke ten bouw en de exploitatie van een wandelpier ter plaatse had opgevat, in andere handen overgegaan, mede als gevolg van enkele moeilijkheden, die zich bij de financiering van den afbouw hadden voorgedaan en die een zekere stag natie hadden veroorzaakt. NOG EEN LIJK OPGEHAALD. Hedenmorgen is uit de rivier de Waal bij Weurt onder Nijmegen opgehaald het lijk van den 40-jarigen V. die gisteren bij het zwemmen was verdronken. De man was de zwemkunst nog niet voldoende machtig. Hij was gehuwd en vader van eenige kinderen. AUTO-ONGELUK DOOR ONOPLETTENDHEID. Zes min of meer zwaar gewonden. In den afgeloopen nacht omstreeks half twee heeft op den Deurnschen weg te Hel mond een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een van de kermis aldaar komende auto, waarin 6 personen waren gezeten is daar te gen een boom gereden, waarschijnlijk door onoplettendheid van den chauffeur. Drie van de inzittenden werden uit den wa gen geslingerd en met ernstige verwondin gen opgenomen. Zekere H. A. uit Rotterdam was er het ernstigst aan toe. Met een zware hersenschudding werd hij in een nabijgele gen woning binnengedragen, alwaar hij ter verpleging werd opgenomen, aangezien ver voer door een geneesheer werd verboden. Twee dames, zekere H. v. d. Z. uit Bakel en mej. A. G. uit Rotterdam, die respectieve lijk een armbreuk en ernstige snijwonden op liepen, zijn na voorloopig te zijn verbonden naar het ziekenhuis te Helmond overge bracht. De overige inzittenden, een meisje uit Rot terdam en een inwoner van Venlo, alsmede de bestuurder, de autohandelaar A. v. H. uit Eindhoven kwamen er met lichte kneuzingen af. Na verbonden te zijn konden zij naar huis gaan. De politie stelt een onderzoek in. MOTOR-ONGELUK DOOR SLIPPING. Motorrijder en duo-passagiere gewond. In den afgeloopen nacht heeft nabij den spoorwegovergang aan de spoorhaven te Veghel (N.Br.) een ernstig motorongeluk plaats gehad. Omstreeks middernacht nader de per motorrijwiel van de richting Helmond met vrij groote snelheid de heer J Zwanen burg uit den Bosch met als duo-rijdster mej. Aan. Nabij den overweg slipte de motor rijder, met het gevolg, dat hij de macht over zijn stuur verloor en tegen het hekwerk van den overweg botste. Beide personen werden tegen den grond geslingerd. De heer Z. bleek ernstig aan het hoofd te zijn gewond. Nadat de eerste geneeskundige hulp was ver leend, is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht. Mej. Aart kreeg slechts lich.e verwondingen. DE VALSCHE H.V.A -AANDEELEN. Voor den Hoogen Raad zijn heden behan deld de cassatieberoepen van L. J. P. en van D. W., die op grond van art. 134bis Wb. v. Str. (uitlokking in de zaak van de valsche H.V.A.-aandeelen) door het Amsterdamsche gerechtshof veroordeeld zijn ieder tot een ge vangenisstraf van 3 jaar met aftrek van 6 maanden preventieve hechtenis. Zoo men zich herinnert, hebben B. en W. de valsche aandeelen trachten te verkoopen ten kantore van een commissionnair in effec ten. Deze commissionnair stond echter in con tact met de politie. Voor L. J. P. pleitte mr. Ch. Polak uit Amsterdam, voor D. W. mr. Th. Muller Massis eveneens uit Amsterdam De advocaat-generaal mr. v. Lier zal op 16 Augustus conclusie nemen. In den afgeloojxtn nacht is de mijnwerkeT J. Bock uit Kerkerade ter hoogte van de Bril bewusteloos langs den weg gevonden. Naast hem lag zijn rijwiel, dat eenigszins was be schadigd. In bewusteloozen toestand is hij per auto naar het ziekenhuis overgebracht waar een dokter een dubbele schedelbreuk constateerde. De man is hedenochtend zonder tot be wustzijn te zijn teruggekeerd aan zijn ver wondingen bezweken. Men vermoedt, dat hij van zijn rijwiel is gevallen. In ieder geval staat vast, dat de man niet door een auto is aangereden. Het slachtoffer was gehuwd en 34 jaar oud. INNAME GEZOUTEN SPEK. Door de Nederlandsche veehouderij-cen trale zal wederom worden overgegaan tot inname van gezouten spek. In verband hier mede zal het spek, afkomstig van varkens geslacht na 11 Augustus a s., niet meer in verschen toestand ingeleverd kunnen worden Met de inname van gezouten spek zal op 26 Augustus a s. een begin gemaakt wor den. De prijzen, welke door de Nederlandsche veehouderij-centrale voor het gezouten spek betaald worden, zullen na nadere aankondi ging dezelfde zijn als die welke op dit oogen- olik voor versch spek betaald worden. HET ITALIAANSCHE VLIEG ONGELUK. Bijzonderheden over de ramp. „Corriere della Sera" meldt uit Alexan- drie, dat daar pas Donderdagavond de tra gische dood van den Italiaanschen minister voor openbare werken Razza en den onder zoekingsreiziger baron Franchetti bekend werd. De machine was Dinsdagavond uit Rome aangekomen en Woensdagochtend om 5.20 uur naar Massaoea vertrokken. Woens dagavond bereikte den Italiaanschen verte genwoordiger te Cairo van de regeering in Eritrea het dringend verzoek een onderzoek te willen laten instellen naar het vliegtuig, dat dien avond nog niet in Massaoea was aangekomen. Het Italiaansche gezantschap te Cairo stelde zich direct in verbinding met de commandanten der Engelsche en Egypti sche vliegerafdeelingen. Britsche vliegers zochten het traject af doch konden voor Port Soedan geen enkel spoor vinden. Pas 's avonds om vijf uur kwam bericht binnen dat een Engelsche vlie ger het geraamte van het toestel op 20 K.M. van het vliegveld van Asmara in de woestijn had ontdekt. Niemand had vermoed dat het toestel verongelukt was zoo dicht bij de plaats vanwaar het was vertrokken. Het toe stel was door de vlammen vernield. De mo toren hadden zich in het woestijnzand ge boord. De commandant der Britsche lucht strijdkrachten in Egypte stelden zich direct met den Italiaanschen gezant in verbinding. Deze begaf zich naar de plaats des onheils teneinde regelingen te treffen voor de over brenging der lijken naar Cairo. De „Egyptian Gaapte" meldt, dat bij het eerste onderzoek zou zijn komen vast te staan dat het ongeluk veroorzaakt is door de ontploffing vai> «en benzinetank. Wat dc bladen zeggen. De Italiaansche bladen leveren uitvoerig commentaar op het tragische ongeluk, dat den minister voor openbare werken Razza, baron Franchetti en zes andere personen het leven heeft gekost. De „Mossaggero" schrijft dat deze personen door een wreed lot zijn getroffen, terwijl zij zich naar Oost- Afrika begaven. Zij moeten dan ook wor den beschouwd als de eerste personen die gevallen zijn op het veld van eer en dien in die hoedanigheid een saluut moet worden gebracht. Het blad geeft vervolgens de reeds door ons gepubliceerde levensbeschrijving van minister Razza, die zich in verschillende veldslagen heeft onderscheiden en drager is van twee oorlogskruisen en een decoratie, welke hem door Tsjecho Slowakije is ver leend. NATUURSCHOON BEDREIGD. Men schrijft ons uit Dieren: Aan den rand van de Veluwezoon, in het dorp Laag-Soeren, dreigt weder een fraai Natuurmonument vernietigd te worden. Het gebied van de sprengen met hare omvang rijke bosschen, hare golvende korenvelden, schoone weilanden, omgeven door schilder achtige boerderijtjes, doorsneden met tal rijke wandelpaden, hoog en laag, en snel vlietende beken, komt in de maand September onder den hamer. Een gebied ter grootte van pl.m. 175 H.A., eigendom van Geneeskundige Badin richting, de Stichting Bethesda te Laag- Soeren, bestaande uit pl.m 80 H.A. ver schillende boschgronden met allerlei soorten houtgewas, pl.m. 45 H.A. weiland en pl.m. 48 H.A. bouwland, behoorende tot de aller schoonste gedeelten der Veluwezoom, zal worden verkaveld en dreigt te worden ver nietigd. De Stichting Bethesda. heeft zich door den loop der tijden genoodzaakt gezien tot alge- heele liquidatie over te gaan, tengevolge waarvan publieke verkooping van al hare be zittingen een vereischte is geworden. Het geheel wordt in 77 perceelen ver kaveld, het fraaie hout afzonderlijk verkocht en1 gekapt, indien het niet door de koopers der gronden wordt genaast. Men vraagt ons of er in deze voor natuur liefhebbers geen mogelijkheid bestaat om ver nietiging van een dergelijk natuurmonument te voorkomen? ,r richt, alsmede het groote complex gronden. De geneeskundige badinrichting met hare onmiddellijke omgeving, eene opper vlakte beslaande van pl.m. 15 H.A,, leent zich voor diverse doeleinden, in het bijzonder voor hotel, natuurbad, Pro-Senectute als an derszins. In verband met de rendabiliteit komt dit fraaien Natuurmonument zeer zeker in aanmerking voor geldbelegging, te meer, waar er verschillende bouwterreinen tot be- hooren, waarvan bebouwing het natuur schoon allerminst zal schaden, waar <?sze ter reinen reeds in de bebouwde kom zijn ge legen. I n het afgeloopen jaar heeft men in Neder land verschillende complexen, ondanks de publieke veilingen met de daaraan verbonden verkavelingen, weder in één hand zien over gaan, tengevolge waarvan het natuurschoon is bewaard gebleven. Ook hier zal zulks kun nen geschieden, waar dit complex gronden zich bijzonder voor geldbelegging leent. Mo gen deze regelen dienen om bekendheid te geven aan hetgeen te Laag-Soeren in de aan staande Septembermaand gaat gebeuren en moge men de handen ineen slaan om te voor komen, dat dit gunstig gelegen en fraaie ge bied aan den raad der Veluwe wordt versnip perd en aan den natuurliefhebber ontvalt. KORTE BERICHTEN. Minister Deckers is heden voor eenigen tijd met verlof vertrokken. Vragen, deze rubrek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotter dam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Zomerwerk. De zomer is nu in vollen gang en feitelijk gaan we nu door om jonge hennen in te laten enten. Verder moeten we thans de dieren voor de groote bezwaren van de warmte trachten te behoeden en dat geldt zoowel wat de huis vesting betreft als wat de voedsel en drink watervoorziening aan gaat. Kippen gebruiken veel water en we moeten er dus voor zorgen, dat dit steeds in ruime mate aanwezig is en liefst zoo koel mogelijk. Op groote bedrijven is de watervoorziening meestal automatisch, de bakken vloeien bij als het water tot een bepaalde diepte gedaald is. Ook ziet men zeer veel stroomend water in den laatsten tijd, hetzij dat in een lang hok een lange goot ligt, waarin het water langzaam stroomt, dan wel dat men in de hokken kranen heeft, die voortdurend drup pelen. De kippen bereiken heel gauw de han digheid om de druppels op te pikken voor ze vallen. Maar op de gewone bedrijven behelpt men zich met liggende emmers, welke aan den voorkant een drinkgelegenheid hebben, of met emmers die men op een kleine stellage zet, zoodat de kippen er geen vuil in kunnen krabben. Een groot bezwaar van veel drink gerei voor kippen is, dat men het van binnen niet schoon kan maken. Daarom heb ik liever epen emmers op een soort tafel met langs den rand der emmers zitstokken, waar de kippen op zitten te drinken. Door middel van een plank boven den drinkbak kan men er veel toe bijdragen om het water koel te houden. Wat het voeren betreft, wordt in het buiten land meer en meer de droogmeel-methode verlaten en gaat men weer er toe over het meelvoer rul aan te maken. Vooral met zo- me rsche hitte bewijst men de kippen daar mede een dienst, daar zij nu lang zooveel dorst niet krijgen. Ook het graanvoer wordt op vele bedrijven geweekt, dus vochtig ge geven. Men laat het graan gedurende 24 uur onder water staan in bakken en laat daarna het water beneden afvloeien. Men geeft de kippen dan per dag ongeveer 25 gram ge woon graan en 25 gram geweekte tarwe of haver. Deze methode vindt in Engeland meer en meer ingang en de kippen bevinden er zich best bij. Natuurlijk moet het geweekte graan uit bakken gevoerd worden en niet gestrooid op den grond. Wie over groenvoer beschikt, kan de kippen daarmede een dienst bewijzen, maar het gras is in deze tijden meestal niet best, vooral als het niet behoorlijk bijgehouden1 is. Er komen thans veel verstoppingen voor, veroorzaakt door lang, taai gra6, zoowel bij kippen als kuikens. De dieren probeeren nog wat groen op te pikken en krijgen dan het onverteer bare taaie lange gras naar binnen, dat ze niet uit de maag kwijt kunnen raken. Zorg vooral ook voor schaduw voor de kip- Een of zorg er voor dat het hok goed van alle anten geopend kan worden, zoodat de dieren overdag daarin schaduw kunnen vinden. Nu we toch over het hok praten, moeten we met een de zomerplagen van de kippen eens be spreken en wel de luizen en de bloedmijten De luizen zitten steeds op de kippen, dus ook overdag, de mijten kruipen 's morgens van de kippen af en verbergen zich overdag in aller lei reten en spleten van het hok, vooral onder de zitstokken. Beide soorten' parsieten veroorzaken de kippen veel ongemak door de hevige jeuk cn het bloedverlies (alleen de mijten zuigen bloed). Om te beginnen moet het hok aan een grondige reiniging worden onderworpen, zoodra een van deze kwelgeesten is geconsta teerd. Alle losse deelen (zitstokken, valne$- ten, enz.) haalt men naar buiten en schrobt ze goed af met heet water en soda. Ook het hok zelf wordt op die manier onder handen genomen en vooral de soleten in de planken en de hoeken worden terdege gereinigd Dan kan men het hok van binnen witten of wat beter is bespuiten met een witkalkoplos sing in 5 creoline. Men kan ook het hok in de carbolineum zetten, daardoor worden alle parasieten gedood, maar de wanden worden dan erg donker, wat vooral in den winter een bezwaar is. In elk geval zet men de 6teunsels van de zitstukken en den onderkant der zitstokken flink in de carbolineum, want de bloedmijten trekken bij voorkeur langs den onderkant der zitstokken naar hun schuilplaatsen. Ook zorge men er voor, dat de zitstokken niet met hun uiteinden tegen den wand van het hok raken, want op die plaatsen hoopen zich de bloedmijten steeds op. Deze uiteinden moeten ongeveer 1 c.M. van den wand van het hok blijven, dan kunen de mijten nergens heen en kan men ze van tijd tot tijd flink bestrijden door de zitstokken goed in de carbolineum te zetten. Met de luizen is het wat anders, deze zitten steeds op de kippen en kunnen, als men in het hok komt, direct op den mensch overgaan. Ze schijnen bij den mensch niet graag op de huid te verblijven, doch kruipen in de kleeren zoo hoog mogelijk naar boven en als men den volgenden' dag onder de kraag van de jas kijkt, vindt men daar soms heele luizen kolonies. Een voortdurend bestrijdingsmiddel tegen de luizen is een goed zandblad voor de kippen. Men kan daartoe allerlei materiaal gebruiken, o.a. fijn straatstof, tabaks6tof, zwavel, asch, zand, koolasch, enz. De witte kippen zien er soms na zoo'n stofbad niet fraai uit, maar het is beter ietwat grauwe veeren dan luizen. De luizen kan men ook be strijden door de kippen tusschert de veeren goed met insectenpoeder te bestrooien1. Dit is echter een tijdroovend werk en veel beter is het daarom 's avonds de zitstokken te bestrij ken met een of ander nicotinepreparaat, dat onder allerlei namen in den handel is (apa- rasiet, antiparasiet, enz.) Dit gebeurt een half uurtje voordat de kippen op stok gaan. Zoodra nu de kippen op stok zitten, trekken de nicotinedampen tusschen de veeren om hoog en de luizen vallen bedwelmd omlaag. Als men 's avonds de mestplank met couran ten bedekt, vindt men 's morgens deze cou ranten vol met luizen en kan de geheele massa ineens verbranden'. Denk ook eens om het verdelgen van ratten en muizen, die soms ook veel schade aanrich ten. De Rijksseruminrichting te Rotterdam levert verdelgingsmiddelen tegen ratten en muizen, welke voor mensch en en dieren niet gevaarlijk zijn bij voorzichtig gebruik. Aller lei scheikundige middelen als phosphorus, arsenicum, strychine zijn hoogst gevaarlijk voor menschen en dier. Tenslotte nog een duidelijk voorbeeld hoe schadelijk de cocddiosis kan zijn. In het laat ste verschenen rapport van den legwedstrijd te Emmen lezen: „Eind Mei moesten wegens ziekte en sterfte de toornen 3 en 4 van dea wedstrijd worden verwijderd. Bij deze toornen openbaarden zich in erge mate de gevolgen van coctidiosis, waaraan de dieren in htm jeugd hadden geleden." Dat zooiets op een legwedstrijd te voorschijn komt, bewijst wel hoe zorgeloos de eigenaars zijn bij het uit. kiezen van hun dieren. Zulke kippen zijn over het algemeen niets waard als legdieren en bovendien brengen ze het geheele materiaal van den legwedstrijd in gevaar, want voor d« kwaal ontdekt wordt, hebben de kippen legenheid gehad de ren of het terrein te smetten. Dr. B. J. C. TE HENNEPB, Nadruk verboden. OUDKARSPEL (Juli 1935). Getrouwd: W. G. F. Ruijter en J. vao Herwerden. J. Wiersma en M. Slotema» ker. Overleden: Levenloos aangegeven kind van R. Rijkeboer en C. R. van Dort, D. de Geus, 83 jaar, wed. van J. de Graaf. E. Quaj, 18 jaar, dochter van D. Quax en J. Roskam. Glimlachje Vrouw, vogelverschrikker critteeereod„Ben beetje Hltler-achtlg, vind le niet Hendrik .(Humoristi, Slechte koolstand. van rf V3Tn d? afdeeling Enkhuizen TRAGISCH ONGEVAL. Is hier geen werk te verrichten voor de Ver eeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, voor Gelre's Landschap en andere? De mogelijkheid hiertoe moest be staan waar het in deze eene rendabele bezit ting betreft. Aan huren en pachten brengen de verhuurde gedeelten der bezitting in het jaar 1935 acht a negen duizend gulden op, waarbij buiten beschouwing zijn gebleven de waarbij Duiten oesuiuuwu»s «ju geneeskundige badinrichting zelve, hare Een autodenr roekeloos openen beteekent soms te vens een ziekenhuis ontsluiten voor een fietser en - de gevangenis voor u-zèlf 1 Open autodeuren voorzichtig!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3