Agenda ABD'JSfROOP JUch ói School lüeec&eeidit ^Binnenland [Pxovinciaai 'flieuws Stad en Omgeving. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Verjaag die Benauwdheid Hoest-Griep-Brondiitls-AsUma NOORDSCHARWOUDE Wegenverbetering. SCHAGEN VOOR HET ALTAAR VERGIFTIGD. ALBURY'S BURGERVADER DOOR NEDERLAND. Een omvangrijk programma. GEVAARLIJK SPEELGOED. HEILOO EGMOND AAN ZEE Te ver in zee gewaagd. SCHOORL BROEK OP LANGENDIJK Twee menschen verbrand. Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.16 uur licht op. TWIST TUSSCHEN KOSTBAAS EN KOSTGANGER. Te Amsterdam. URSEM WINKEL WIÉRINGEN 'u dj Vrijdagmiddag gehouden spoed- eischende Raadsvergadering zijn de geloofs brieven der nieuw benoemde Raadsleden on- - verzocht en is tot hun toelating besloten, zij het onvermoeid werken Wfird ac<£ besloten een bedrag van Victoria Theater, half acht, hoofdnummer Polenbloed, hoofdrol Anny Ondra; extra nummer Watt en Half Watt in: Op Ma noeuvre. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Harmonie, half acht, t/m. Woensdag, hoofdnummer Ein susses madel aus Wien, hoofdrollen Magda Schneider en Arthur Riscoe. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zondag 11 Augustus. Gem. Sportpark, 2 uur en 8 uur, Djiqui- ten-kozakken. Sted. Muziektuin, 8 uur, concert door „St. Caecilia". 1 met haar actieven voorzitter D. Aaij, is het I een genotvolle dag géwordén. De tocht ging naar Amsterdam waar de inwendige mensch versterkt werd, vervolgens werd de bloemen veiling te Aalsmeer bezocht. Vandaar ging I het naar Heemstede, Zandvoort en Bloemen- daal (Kraantje Lek), waar een wijle verpoosd werd. Terug ging het over Bergen naar Ur-1 allen zeer voldaan en in sum, waar ten welstand aankwamen. in den bes- AMERIKAANSCHE WERKLOOZEN GAAN STAKEN. Omdat ze slechts 93.50 dollar per maand ontvangen. De bij de werkverschaffing te New-York ge plaatste arbeiders hadden Vrijdag een alge- meene staking aangekondigd als protest tegen het door de regeering vastgestelde maandloon van 93.50 dollar. Hiervan is evenwel niet veel gekomen. Van de ongeveer 100.000 arbeiders, die te New-York bij de werkverschaffing wer ken, rijn slechts 772 arbeiders in staking ge gaan. De vakvereenigingsleiders die Donderdag nog groote redevoeringen hebben gehouden, hebben thans verklaard dat de staking Maan dag grooter omvang zal aannemen. Generaal Johnson schrijft de stakingsbewe ging toe aan communistische agitatie. Gij die hijgt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zu'fen zonder moeite losko men. 2 lepels vanavond en dezen nacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus bij: De kostganger werd, na door den G. G D. verbonden te zijn, door de politie meege- Een goede vangst. Door den visscher W. Glas werd een snoek gevangen, welke niet minder dan 16 pond woog. De bouw van de kerk. Dezer dagen is men begonnen met het metselwerk van de nieuw te bouwen kerk, 105.— per jaar beschikbaar te stellen voor de verpleging in een Instituut tot verzorging van blinden van een kind van M. van Hoesel, zoolang het gezin in de gemeente blijft wo- j nen. Het R.K. Armbestuur betaalt eenzelfde bedrag. EEN HOOGSTBELANGRIJ'KE VREDESACTTE. Men schrijft ons: Het nieuwste boek van den wereldzendé- ling E Stanley Jones „Christus' antwoord op het communisme", waarop reeds eerder in deze courant de aandacht werd geves tigd, mag als een der merkwaardigste publi caties van dezen tijd ongetwijfeld als zoo- zoodat de eerste steenlegging binnen korten danig worden gekenschetst, tijd is te verwachten. _..n. Door het Polderbestuur van de Banne en Polder Ursem is besloten met Rijksssub- sidie de wegen in onderhoud en beheer bij de Polder te verbeteren. Een zeer uitvoerig adres Hoewel zulk een papieren getuigenis waarschijnlijk in het algemeen niet direct als daadwerkelijke vredesactie zal erkend worden, is natuurlijk onaantoonbaar, wat van het verspreiden van een dergelijk werk zou kunnen uitgaan, indien de lezers ervan naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag, 10 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,6 m.M, te Rennes. Laagste barometerstand 748,5 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 11 Augustus: Zwakke tot matige, later wellicht toene- o---—mende westelijke tot zuidelijke wind; toene. heeft zijn instemming betuigt met deze plan- fer wereld, voor wie het reeds werd ver- m€nde bewolking; later waarschijnlijk regen n nn I rPaln Xiro Ofl 11L- 1Varo/\At1111 Ir nf Wö-rl/vl A I 1 1 -1 1 - met berekening is aan den Rijksinspecteur uit dc meest onderscheiden godsdienstige or- gezonden. Het gemeentebestuur van Ursem £anisaties onder de verschillende volkeren nen. of onweer; aanvankelijk iets warmer, Weeroverzicht. De depressie die gisteren zware regen en onweer in het noorden van ons land en lichte regen in het zuiden bracht, is snel oost waarts getrokken en wordt gevolgd door een matige daling bij Schotland. De hooge druk breidde zich over midden- nomen naar het posthuis aan de Boreerstr I UIluV5'e wven. waardoor de geheele inhoud I communisme in Korte trekken geteekend en Europa uit. Op de Britsche eilanden is de D ™kostbaas isnlTSS SfiK P»™? I I SlaMfX't. ££*oSZ, l Op hol geslagen. Gistermorgen sloeg de ponny gespannen voor den groentenwagen van den heer H. alhier op hol. Op den hoek Heerenboschstr.- Laan geraakte door de scherpe bocht wagen taald, waarlijk persoonlijk er door bezield en overtuigd mochten worden en er ernst mee gingen maken in hun individueele en maatschappelijke leven. Met een onmiskenbare waarheidsliefde en machtig geloofsvertrouwend worden de hui-1 dige crisisproblemen hier gesteld, het aanne- melijke en verklaarbare in de gepoogde op lossingen ook van het fascisme en yan het Volgens een telegram uit Rome aan de Giornale d' Italia is de domheer van de kathedraal St. Apostino te Cremona aan zijn eigen altaar vergiftigd. Monsignore Stuani had zich naar den dom begeven voor de mis die hij om halfacht had te celebree- ren. Bij de communie zakte hij, onmiddellijk na het ledigen van de kelk onder ondraag lijke pijnen ineen. Nadat hem in de sacristie de eerste hulp was verleend, werd mgr. Stu ani naar een ziekenhuis gebracht. Schei kundig werd vastgesteld, dat hij zoutzuur genuttigd had inplaats van wijn. Aan zijn herstel wordt getwijfeld. De burgemeester van Albury en mevrouw Waugh, vergezeld van mej. N. Luusingh Tonckens zullen een autotocht door Neder land maken. Er is een omvangrijk program ma opgesteld, waardoor de burgemeester alle gelegenheid krijgt zijn vele Nederland- sche vrienden te ontmoeten. Maandag 12 Augustus wordt te 8 uur vertrokken van het Amstelhotel het hoofd kwartier van onze Australische gasten en gereden via Soest, Amersfoort, Nijkerk Putten, Ermelo, Nunspeet, Epe, Apeldoorn, het Loo, Zwolle, Staphorst en naar Giet hoorn. Hier worden de burgemeester en zijn echtgenoote in hotel Prinsen ontvangen door V.V.V. Dan wordt de tocht vervolgd naar Steenwijk, het eindpunt van den dag. Nadat een ontvangst op het stadhuis heeft plaats gehad zullen de heer en mevrouw Waugh den nacht bij vrienden doorbrengen. Dinsdag is het weer vroeg dag, te acht uur wordt gestart naar Steenwijk en via Heerenveen en Sneek zal te omstreeks 12 uur het stadhuis van Frieslands hoofdstad wor den bereikt voor een ontvangst. De lunch wordt met de leden van de Rotharyclub ge bruikt. Vervolgens zal de onvermoeide bur gervader Groningen bezoeken, ook daar zal hij door zijn Nederlandschen ambtgenoot worden ontvangen. De nacht brengt het ge zelschap in Hotel de Doelen door. Op Woensdag 14 Augustus is het vertrek te acht uur vastgesteld. Arnhem is dien dag het eindpunt. De route zal gaan via Assen, Rolde, Gieten (bezoek aan de hunnebedden), Coevorden, Hengelo,Goor, Lochem, Ruurlo, Doesburg. Te zes uur wordt het diner gebruikt met leden van de Rotharyclub De Zon. Te 8 uur heeft een ontvangst te Sonsbeek plaats. Gistermiddag waren eenige kinderen tus- scen vier en zeven jaar in de Heutzsstraat te Venlo aan het spelen met een spiritustoe- stel. Een van hen schudde plotseling den in houd van het brandende toestel over het lichaam van zijn makkertje, het 5-jarig zoon tje van de familie Lamers uit. Het jongetje liep daarbij zeer ernstige brandwonden aan het benedenlichaam en de beenen. In zorj wekkenden toestand moest het naar het r. ziekenhuis overgebracht worden. huis gebracht en daar verbonden. Zijn toe stand was echter niet van dien aard, dat hij moest worden opgenomen. Hij is dan ook la ter naar hetzelfde posthuis overgebracht. Later op den avond zijn beide mannen naar het bureau Overtoom gebracht waar de kostbaas is blijven overnachten. k De vechtpartij bracht heelwat opschud ding op de Jac. van Lennepkade. Dert ge heelen avond bleef er veel publiek in den buurt van de woning tezamen groepen om het geval te bespreken. onderste boven, waardoor de geheele inhoud communisme in korte trekken geteekend en in de Laan-sloot terecht kwam. De ponny aangetoond, hoe beide op denzelfden grond- holde met het lichte gehavende wagentje slag der geweldsaanvaarding zijn geba- door en werd op den Gedempte gracht ge- seerd, terwijl alleen in Christus' prediking grepen. Voor den heer H. een dure ochtend, van het komende Godsrijk, grootere zegenin- daar alles bedorven was. Inbraak. Thans werd bij den heer W. alhier weer een nieuw rijwiel ontvreemd. Het wordt nu gen door de menschheid kunnen worden ver wacht, indien de gehoorzaamheid aan den Heiligen Geest algemeen werd aanvaard. Hoe men over een en ander moge oordee- Noorsche kust valt regen, bij matige zuide lijke tot westelijke wind. Zweden heeft ge- deeltelijk bewolkte lucht, met plaatselijk re genbuien en vrij hooge temperatuur. In noord-Duitschland is de lucht nog be trokken en valt nog hier en daar lichte re- het oosten is het nog zeer warm en toch hoog tijd, dat aan deze onveiligheid ten 'eIJ'aan geloof als diepste gemeenschap fen.*Jn plattelande een eind komt pelijke grondslag in veel meer religieus van dreigt onweer. Het zuiden heeft opklarend dit geslacht dan iemand kan vermoeden, kan weer, met matige maar stijgende tempera- niet worden voorbijgegaan en het is dan ook tuur. wel niet moeilijk te voorspellen, dat een boek Frankrijk en Zwitserland hebben grooten als dit in de meest uiteenloopende kringen deels windstil weer met zonnig weer in nn -»ri1 mm J t I TT I.'.'1.1.1.1.1- 1t_ 1 7J POLITIEKE HART3TOCHTEN IN AMSTEI DAM. Botsingen tusschen anti-fascisten en N.S.B.-ers. Hier en daar zijn in Amsterdam gister avond weer kleine relletjes geweest. In de St. Antonius Breedstraat zijn N.S B.-col- porteurs lastig gevallen, waardoor later op het Waterlooplein een vechtpartij ontstond. Hier werd een der colporteur mishandeld. De politie verspreidde de menigte en bracht de N.S.B.-ers naar het kringhuis aan den Overtoom. Op het Mercaterplein zijn ook kleine strub belingen met colporteurs van dezelfde partij voorgevallen. Hier bleef het echter bij scheldwoorden en voorkwam de politie er ger. Hetzelfde was dit ook het geval aan den Hoofdweg. Verlichtingsavond. De V. V. V. organiseert Woensdag 14 Augustus wederom een verlichtingsavond. De verlichtingsavonden in Heiloo verkrijgen zoo langzamerhand een goeden klank, hoe kan het ook anders. Een verlichting in een bosch komt zoo prachtig tot recht dat men zich werkelijk in een sprookjesland denkt, Bovendien heeft de V. V. V. Heiloo steeds iets aparts wat door het publiek zeer wordt gewaardeerd. Mochten wij verleden jaar ge nieten van de prachtige marmergroepen thans zullen wij in onze heerlijke natuur onder effectvolle belichting kunnen genieten van zang en dans door het zangkoor „half Vijf" uit Alkmaar onder bekwame leiding van Mw. Jonker—Jonker en den heer Corn. Jonker. Deze namen zeggen reeds genoeg. Prach tige dansen zullen worden uitgevoerd: w.o. wij alleen maar noemen: de bloemencatate; de matrozendans, lentewals etc. Het middelpunt van de verlichting zal gevormd worden door „Ter Coulster" Nieu- we-muzieklaan-muzieknis terwijl de G.E.B. en verschillende buurten hunne toezegging reeds deden. Beide muziekcorpsen zullen wederom me de werking verleenen, zoodat de fakkelop tochten niet achterwege zullen blijven. Vrijdagmiddag had de 14-jarige P. K. I uit Amsterdam zich te ver in zee begeven, hetgeen werd opgemerkt door den badman Huibert Konijn tevens lid der Egmondsche Reddingsbrigade. Deze begaf zich onmiddel lijk te water en het mocht hem gelukken met behulp van Hendrik Dekker, den drenkeling te grijpen en op het strand te brengen Door toepassing van kunstmatige ademhaling I mocht het spoedig gelukken den jongen weder bij te brengen. Een gelukkig einde van een roekelooze daad, waardoor ook weder het leven van anderen in gevaar werd gebracht! Wethoudersbenoeming. In het oude raadhuis vergaderde Donderdagavond de vier linksche kies- vereenigingsbesturen, met de raadsleden der linkerzijde, zulks op uitnoodiging van de S. D. A. P., en met het doel, te komen tot overeenstemming voor de wethoudersbenoemingen, welke aan staand zijn. Men wenschte een college, benoemd uit de linksche fracties. Bepaald welwillend waren de bespre kingen niet. Wel werd de wensch geuit om één der wethouders te benoemen uit het Groeter gedeelte, doch er is nog ab soluut geen overeenstemming gevonden, aangezien haast elk raadslid de functie voor zichzelve bleef opeischen. Door geen der partijen werd een bepaalde toe zegging gedaan, en door de raadsleden zelve nog minder. Misschien zal een samenspreking van de 5 raadsleden nog de gewenschte uitkomst brengen; tot zoolang blijven nog alle mogelijkheden open. de aandacht zal trekken en een ruim debiet zal vinden. Geslaagd. De neer C. P, Schneider alhier slaagde te Haarlem voor het hoofdacte-examen. Bollenveiling. Vrijdag 9 Augustus werd dé derde droge bloembollenveiling gehouden door de Lange- J dijker Groenten Centrale, onder de conditie van contante betaling met een vergoeding hiervoor van 3/4 %per maand tot aan Mei 1936. De aanvoer was op deze veiling grooter dan op dé voorgaande, n.1. ruim 860.000 st. Daarentegen was de belangstelling; zoowel van kweekers- als van handelaarszijde ge ringer. Van de 200 nummers welke werden PREDIKBEURTEN. Vrij Ev. gem. v. d. Mevstraat 16, 7 uur n.m. ds. Ruys. BERGEN AAN ZEE, 10.30 u. ds. W. A. Zeydner te Rotterdam. Liturgische dienst. GROET, 9 uur, dc Boekc. SCHOORL, 2.30 uur, Hagepreek. Onder werp: Kerk en Vrede, Nu! Sprekers ds. Boeke en ds. Knipscheer, doopsgezind pre dikant te Groningen. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. Boeke. Jongetje uit Schagen een der slachtoffers. Gisteravond is tijdens een hevig onweer de bliksem ingeslagen in de arbeiderswoning van H. P. Kostvlies, wonende in de gemeente Gasselte (Dr.) Wegens gebrek aan water faalden de pogin gen tot blusschen. Daar men niets van den be jaarden bewoner .noch van zijn bij hem logee- rend kleinzoontje J. Dokter uit Schagen be- merkte, vreesde men het ergste. Toen na het afbranden der woning de over blijfselen konden worden onderzocht, ontdekte men al spoedig de verkoolde lijken van groot vader en kleinzoon. Vermoedelijk zijn beiden door den bliksem getroffen. Het jongetje was bij het begin van het onweer bij buren, doch was naar zijn groot vader gegaan, omdat deze ongesteld te bed lag. De man was 67 jaar oud en het jongetje 12 jaar. De burgemeester was bij den brand en het vinden van de lijken aanwezig. Frankrijk en bedekte lucht in Zwitserland. De algemeene toestand wijst op regenbuien, afgewisseld door belangrijke opklaringen bij normale zomertemperatuur. LICHT OP! HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomeriijd). Augustus. Dat. Hoogwater Laagwafer vm. nam. vm nam. 11 0.33 1.20 9.16 9.53 12 1.52 2.29 1032 11.04 13 2.51 3.22 11.34 11.59 14 3.38 4.08 0.24 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwafer vm. nam. vm nam. 11 0 36 1.23 9.28 10.05 12 1.55 2.32 1044 11.16 13 2.54 3.25 11.46 14 3.41 4.11 0.11 0.36 kwam juist de burgemeester van Albury met zijn echtgenoote aan. Daarop werd een omgang om de kaasmarkt gemaakt, vanaf de brug bij het Luttik-Oudorp den Waagtoren bewonderd, verder gewandeld naar de Mient, waar de beide onder de hoede der Hendrik de Keizerstichting staande huizen werden bezichtigd en vandaar langs de Lange- straat verder gegaan. Een bezoek werd ge bracht aan het Stadhuis, waar de voornaamste vertrekken werden bekeken. Hierop ontving de Alkmaarsche Rotary-Club de jongelui aan de gebruikelijke lunch. Daarna werd onder de leiding van den heer Smeding, directeur van den Wieringermeer- polder, de tocht daarheen aangevangen. SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder van Slingerland is Maandag zijn gewone spreekuur te a.s. verhinderd houden. Op de Jac. van Lennepkade 248 te Am sterdam hebben een kostbaas en zijn kost ganger gisteravond ernstigen twist gekregen nadat eerst de flesch flink was aangespro ken. De kostganger, een man van 43 jaar haalde een scheermes te voorschijn en is daarmede zijn 45-jarigen kostbaas te lijf gegaan. Op het tumult kwamen buren en politie toesnellen, maar voor men beide mannen had gescheiden, had reeds bloed gevloeid De kostbaas had van zijn commensaal twee flinke sneden over het hoofd gekregen, zoo dat het bloed hem langs het hoofd stroomde. De aanvaller had zich zelf met het mes aan de hand gewond. Beide mannen verkeerden in zeer overspannen toestand. NOG BIJTIJDS GERED. 0„jVrijdagmiddag had te Noordscharwoude Tot slot van den avond is er een groot geveild werd slechts een klein gedeelte ver- een ongeval plaats, wat gelukkig goed is af- i/ i; t,„t r».li- il tocht. De andere vonden geen afnemer en' ti;...-.. o.> zullen nog eenmaal moeten worden geveild om in aanmerking te komen voor opslag voor de Regeering. Het is wel een treurig beeld aan deze veilingen, wanneer de wijzer van het afmijntoestel steeds doordraait, door draait. De soorten welke onveranderd doordraaien het de zieken gemakkelijk te ma- Theeroos Clara Buit etcte veel om op te deelte van de l.nkervoet onder de motorboot noemen. vandaan komen, wist de voet te pakken en De noteeringen waren hedenmorgen als het meisje naar zich toe te trekken, waardoor volgt: Darw. Will. Pitt z. 12 en op 1.20— zeer zeker ernstige gevolgen werden voorko- 125; z. 11 f 1.Darw. Farnec. San-1 men. ders z. 10 0.70; DVT Vuurbaak z. 12 enop 1.50; Darw. Le Nótre z. 12 en op 1.20; z. 11 1.Darw. The Sultan z. 12 en op 1.20; z. 11 1.Darw. Will. Copland z. 11 1—. V. V. V.-bal in de Rustende Jager. Alles bij elkaar wederom een prachtig pro gram dat zeker duizenden en duizenden menschen zal trekken. Ziekentridium- Het op 6, 7 en 8 Augustus gehouden Ziehentridupi, gehouden op „Kapel" werd door pl.m. 120 zieken bijgewoond, waaron- [ler een 9MÜMH king om het de zieken gemakkelijk ken, was allerwege te roemen. Den laatsten dag wachtte de zieken (en ook de vele ande ren) een verrassing. De Opera zangeres Jo Vincent vergastte allen op eenige liederen. De heer R. Kuyper begeleide haar op het orgel. De versierig van het hoofdaltaar was een geschenk van de fa. P. Kehl en Zonen. geloopen. De 13-jarige A. Scheltinga was met de 7-jarige Dieuwertje Hoekstra in een schuitje gevaren naar de conservefabriek Ver burg om boonen te halen. Hierbij zou het meisje het bootje vasthouden doch dit ge raakte yan de wal af met gevolg, dat het meisje in het water viel en onder een mo torboot terecht kwam. De 13-jarige jongen Tl pf fXO\t Q O r ItlflAn /In nnn- J Stuk van het dak afgereden. Vrijdagmorgen reed een vrachtauto van de firma A. Witkamp en Co. te Haarlem, bestuurd door den chauffeur P. S. over de Walingsdijk. In de bocht bij café Halfweg verschoof de lading, waardoor de touwen braken en een stuk van het dak van het café werd afge reden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De gemeentepolitie heeft on middellijk een onderzoek naar het geval ingesteld. Tocht ouden van dagen Dezer dagen hebben de ouden van da gen uit deze gemeente met twee autobussen een tocht door Noordholland gemaakt Dank Commissie samengesteld. De commissie van controle bij de tewerk stelling van werkloozen in particuliere be drijven met gebruikmaking van de bijslagre geling, is samengesteld als volgt: voorzitter de burgemeester, lid-werkgever de heer Jac. Veer en lid-werknemer de heer P. Kort. DE ALCOHOL WERKTE. Door de politie is gisteravond te omstreeks half twaalf t zake soon, die zich in kennelijken staat ophield in het Klein Nieuwland. Hij is ter ontnuchte ring aan het bureau van politie in bewaring gesteld. DE ITALIANEN ZULLEN ALKMAAR STORMENDERHAND VEROVEREN. Men schrijft ons: Maakt U niet ongerust waarde lezeres en lezer, het is een verovering waarvan U veel pleizier zult hebben, want, getrouw aan de jarenlange traditie komen de Italiaansche Opera-sterren ook dit jaar naar Alkmaar. Maandag 19 Augustus wordt in 't Gulden Vlies wederom het zoo bekende Italiaansche opera-concert gegeven. Altijd bestond er voor deze concerten een verheugend groote belangstelling en wan neer wij U slechts vertellen dat Uw lieve lingszangsterren als: Sara Scuderi—Luigi Fort en Leo Piccioli van de partij zullen zijn, dan gelooven wij vast dat U met geen tien politie-agenten (om populaire uitdruk king te gebruiken) in huis te houden is. Aan cfit concert zullen de volgende dame» en heeren hunne medewerking verleenen: Sara Scuderi, soprano lirico, Nunu San- chioni, soprano leggero, Maria Nastri, mez zo soprano, Luigi Fort, tenore leggero, Cas- paro Rubino, tenore lirico, Leo Picccili, ba- ritone en Eraldo Coda, basso. Meestro ac- compagnatore: Vincenco Marini. Het programma bestaat uit fragmenten van verschillende populaire opera's. Voorloopig zullen wij het hierbij laten. die zich in kennelijken staft oplrielfhi frslaSen,vfn he7f €efste Cc0r'cert van deze J upjueiu in i tournee, dat op Zondag 5 Augustus in t Concertgebouw plaats vond, te publiceeren- Gemeenteraad. ZOONS VAN ROTARY-LEDEN OP BEZOEK. Men schrijft ons: Gisteren werd onze stad ook bezocht door een twintigtal jongelui uit verschillende lan den, allen zoons van Rotary-leden. Zij waren van Zwitsersche, Tsjecho-Slowakijsche, Oosten- rijksche, Fransche, Duitsche. Engelsche en Nederlandsche nationaliteit. Na aankomst werd eerst de Waagtoren be klommen. Toen zij den omloop hadden bereikt, en neerzagen op de duizendkoppige menigte, ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 11 Augustus is d« apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Verdronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is s'echts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van '6 avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de aaarop volgende week de nachtdienst waar genomen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2