Agenda Aecicfiien Tcooittciaal Tlieuws Jjtqe&oiideii Stukken Stad en Omgeving. IDeer&ecicfit Uitspraak muiterij „Zeven Provinciën". BERGEN EEN PRACHTIGE BRANDWEERAUTO Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half acht, hoofdnummer Polenbloed, hoofdrol Anny Ondra; extra nummer Watt en Half Watt in: Op Ma noeuvre. Toegang alle leeftijden. Harmonie, hedenavond, half acht, hoofd nummer Ein susses madel aus Wien, hoofd rollen Magda Schneider en Arihur Riscoe Toegang alle leeftijden. Woensdag 14 Augustus. Sted. Muziektuin, 8 uur, concert door Alcm. Victrix. Verlichtingsavond in de gemeente Heiloo. Donderdag 15 Augustus. V.V.V. Openlucht-theater te Bergen, 8 uur opvoering van „De schamele straatzanger' en ,,'t Miraculeuse Lieve Vrouwke". Vrijdag 16 Augustus. Bergen, zomerfeest Bergersportver. op het terrein aan den Kerkedijk. TWAALF MISDADIGERS UIT POOLSCHE GEVANGENIS ONTVLUCHT. Uit de- grootste gevangenis van West-Po len, te Krone nabij Bromberg, zijn gister nacht twaalf misdadigers ontvlucht. Zij had den een onderaardsche gang gegraven van de gevangenis naar de gevangeniskerk, welk werk maandenlang moet hebben geduurd. Alle pogingen worden in het werk gesteld om de gevluchte misdadigers, die allen tot langdurige gevangenisstraffen waren veroor' deeld, terug te vinden. VEERTIENHONDERD GEVANGENEN TIJDELIJK IN VRIJHEID. De bewoners van Yokohama hebben een angstigen nacht doorgebracht in de weten schap, dat zich 1400 misdadigers, die in de gevangenis van Yokohama waren opgeslo ten, in vrijheid bevonden. Er was n.1. brand ontstaan in de gevangenis, tengevolge waar van eenige gevangeniswerkplaatsen geheel verwoest werden. Teneinde de gevangenen niet in gevaar te brengen moest men deuren en hekken van de gevangenis voor hen ope nen. De politie slaagde er echter met hulp van het gevangenispersoneel spoedig in, de 1400 gedetineetden bij elkaar te brengen en dank zij de hulp van eenige antfere over heidsinstanties konden zij allen weer spoe dig onder dak gebracht worden. HEVIGE ONTPLOFFING IN WASHINGTON. Een zware ontploffing heeft gisteravond het blok huizen, waarin ook de kantoren ge vestigd zijn van het blad „Washington Post", nabij het gebouw van het ministerie van financiën, op zijn grondvesten doen schud den. Een vrouw werd gewond. Er ontstond een paniek toen de eerste geruchten wisten te vertellen, dat er een aanslag was gepleegd op het ministerie. Er bleek echter, dat dit uit de lucht gegrepen was en dat de ontploffing ver oorzaak was door een defect in een transfor mator. Niettemin waren binnen een oogwenk een groot aantal ziekenauto's op het terrein van de explosie verschenen. Zij konden ech ter spoedig weer vertrekken. BOMMEN NAAR BIOSCOPEN GEWORPEN. In de Columbus-wijk te New-York is gister een bom geworpen naar een bioscooptheater, terwijl in de naaste omgeving getracht werd een tweede bom naar een andere bioscoop te werpen. Deze laatste bom ontplofte echter voor een fotowinkel. De eerste bom werd ge worpen uit een snel langsrijdende auto. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Er werd echter wel veel schade aangericht. (Ongecorrigeerd.) VERDUISTERING TE BERGEN OP ZOOM. Notaris aangehouden. Als verdacht van verduistering is gisteren, op last van de justitie, aan gehouden notaris J. P. te Bergen op Zoom. Na verhoord te zijn, is hij heden morgen overgebracht naar Breda, om daar ter beschikking van de S' ïstrtie te worden gesteld. Hoe groot et verduisterde bedrag is, valt op het oogenblik niet te bepalen. Men spreekt echter van eenige tonnen. Het kantoor van den gearresteerden nota ris is inmiddels in beheer genomen door een candidaat-notaris van de Broederschap van Notarissen in Nederland, terwijl voorts surséance van betaling is aangevraagd. Op welke wijze de verduistering is ge schied, zullen de boeken moeten uitwijzen. Er kan gevoegelijk worden aangenomen, dat vele personen de dupe van deze onregel matigheden zijn geworden. MET SCHOENMAKERSMES GESTOKEN. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond heden terecht de 18-ja. ge schoenmaker R B uit Driessen, die op 29 Juni te Holwerd zekeren de G. zonder eenige aanleiding mei een schoenmakersmes in de borst stak De proc.-generaal eischte 4 jarr gevangenis straf. „VIVA VILLA" IN DUITSCHLAND VERBODEN. De Londensche „Daily Telegraph" meldt, dat de Amerikaansche film „Viva Villa", waarin het leven van den Mexicaanschen bandiet van dien naam wordt geschilderd, in Duitschland is verboden, omdat een der voornaamste rollen een revolutionnair doet zien, die tegen de belangen van den staat werkt. EEN VERDACHTE BEKENT. En wordt vrijgesproken Voor de Amsterdamsche rechtbank stond heden terecht de kocpman P. L., verdacht van verduistering van een auto ten nadeele van een Duitschen auto handelaar. De koopman had dezen wagen verkocht door een tusschenpersoon aan een tweeta! garagehouders. Bij het onderzoek bleek, dat de Duitsche autohandelaar zijn verklaring wilde zien opgevat, alsof de auto aan den koopman L. nog niet geleverd was, daardoor zou geen verduistering doch diefstal in het spel ge weest zijn. Het gevolg daarvan zou geweest zijn, dat de auto door den Duitscher bij den garagehouder had kunnen worden terugge vorderd, wat niet het geval is indien de ver duistering bewezen zou worden. Verdachte zelf bekende de verduistering hij had de wagen op afbetaling gekocht en er was hem een beschikkingsrecht toegekend Het juridisch debat tusschen den verdedi ger Mr. A. Sternheim, den officier Mr. de Blecourt en den president resulteerde de oogenblikkelijke invrijheidstelling van verd. en diens vrijspraak ter zitting, daar alleen verduistering en geen diefstal ten laste was gelegd. De helingzaken tegen den tusschenpersoon en de beide garagehouders werden inge trokken. HET NOODWEER IN ITALIË. Voorstad van Genua overstroomd. Het noodweer heeft ook te Padua groote verwoestingen aangericht. Vele boomen werden ontworteld en verkeerswegen ge stremd. Te Breccia werd een hoogspannings kabel omver geworpen, tengevolge waarvan 1 man werd gedood. Ook aan de Ligurische kust is de schade aanzienlijk. Hier zijn vele plaatsen overstroomd, o.m. de oostelijke voorstal van Genua, Voltria. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Nabij Los Alcazares in Noord-Afrika is gisteren een militair vliegtuig, dat te Melila, het militaire vliegkamp van Marokko, thuis hoorde, verongelukt. De vier inzittenden kwamen om het leven. DEVIEZEN-OVERTREDERS STAAN TERECHT. Vandaag staan drie leden van de klooster orde van de barmhartige broeders te Mon- tabaue te Berlijn terecht. Een der beklaagden, de 56-jarige Neder- landsche onderdaan, Stephan Kok, die even eens tot de orde behoort, moet zich verant woorden wegens een geval van deviezen ovenreding. In totaal zouden 3 ordebroeders ongeveer RM. 70000 de Ntderlandsche grens hebben overgebracht. Voor de andere rechtbank s'aan terecht 7 leden van Je orde van d? Gotde Heruer, die eveneens beschuldigd worden van de viezen overtreding. Deze beschuldigden zouden in de jaren 1933 tot '35 tengunste van buitenl andsche vestiging van de orde geldbedragen tot een bedrag van meer dan RM. 22000 hebben uitbetaald. SIGARETTEN-PAPIER. Ministeriëele bepaling. Van officiëele zijde vestigt men onze aan dacht op het feit, dat de resolutie van den minister van financiën van 21 Juni 1935 (zie staatscourant Ko. 119) waarbij is be paald, dat sigarettenpapier van zegels moet zijn voorzien met ingang van 15 Augustus 1935 in werking treedt. Ten aanzien van de voorraden sigaretten papier is het navolgende voorgeschreven: Tot 15 September mag een hoeveelheid si garetten-papier, waarvan het gewicht, de verpakking eronder begrepen, 200 gram of minder bedraagt en tot 22 Augustus 1935 mag iedere hoeveelheid sigaretten-papier on gezegeld, voorhanden zijn. Van sigaretten-papier in een grootere hoe veelheid van 200 gr. kan voor 18 Augustus 1935 aangifte in tweevoud ten kantore van den ontvanger der accijnsen worden gedaan, onder overlegging van de documenten, die tot dekking van den voorraad kunnen dienen. De juistheid van de aangifte wordt ver volgens onderzocht en een verklaring op de aangifte gesteld, waarna het sigaretten-pa pier naar het ontvangkantoor der accijnsen wordt vervoerd alwaar zegeling plaats vindt Indien geen dekkings-documenten voor de ïoeveelheid sigaretten-papier kunnen worden vertoond, geschiedt zegeling alleen na be taling der verschuldigde belasting. DE AFFAIRE TOM MOONEY. Opzienbarende wending. In de zaak Tom Mooney, die zooals be- cend, beschuldigd van medeplichtigheid aan een bomaanslag tijdens een betooging tegen de deelneming van de Ver. Staten aan den wereldoorlog ter dood werd veroordeeld en later gratie verkreeg, waarbij zijn straf werd gewijzigd in levenslange gevangenis straf, is een opzienbarende wending geko men. Mooney, die steeds zijn onschuld heeft volgehouden, en herhaaldelijk heeft gepoogd zijn invrijheidstelling te verkrijgen, heeft juist onlangs weer een verzoek tot ontslag uit de gevangenis gedaan, hetwelk op 3 Sep tember zal worden behandeld. Het verzoek is gemotiveerd met de bewe- ring, dat de veroordeeling is geschied op grond van valsche getuigenverklaring. Thans komt uit Baltimore het bericht, dal een oude verlamde man, John MacDonald genaamd, wiens getuigenverklaringen tot de veroordeeling van Moony hebben bijgedra gen, onder eede heeft verklaard, dat hij des- ijds voor de jury een meineed heeft afge- egd. MacDonald, die zwaar ziek ligt in een ziekenhuis te Baltimore heeft voorts ver jaard, den toenmaligen officier van justitie te hebben verteld, dat hij Mooney voor de eerste maal in de gevangenis heeft gezien. De officier van justitie had hem echter ge zegd, dat hij moest zweeren, dat Moonev en zijn „medeplichtige" Billings schuldig wa ren aan den bomaanslag. Luitenant van Boven tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief veroordeeld. De zeekrijgsraad te Den Helder heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den luite nant ter zee le klasse H. L. v. Boven, die als oudste officier aanwezig was aan boord van de „De Zeven Provinciën" bij het uit breken van de muiterij. Veertien dagen geleden had de ficaal offi cier van administratie der Ie klasse mr. D M. Fraicken tegen beklaagde een gevange nisstraf geëischt van 4 maanden en ontslag uit den zeedienst. Thans veroordeelde de zeekrijgsraad be klaagde tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in preventiefve hechtenis doorgebracht en ontslag uit den militairen dienst zonder de ontzegging van de be voegdheid tot het dienen bij de militaire macht. De heer van Boven zal zeer waarschijnlijk in hooger beroep gaan bij het Hoog militair gerechtshof. In Wormerveer en Schiebroek is de veror dening op het brandwezen gewijzigd, waar door tot raadslid gekozenen, die bij de brandweer betrokken waren, alsnog tot den Raad konden worden toegelaten. Zomerfeest van B.S.V. Op haar terrein aan den Kerkedijk heeft de Berger Sportvereeniging een groot zomer feest georganiseerd, hetwelk zal worden ge houden op Vrijdag 16, Zaterdag 17, Zon dag 18 en Maandag 19 Augustus en wel tel kens van 2 uur 's middags af. B.S.V. doet haar best om het een zeer ge zellig feest te doen worden, waartoe niet weinig zal bijdragen de aanwezigheid van een groote danstent, welke ongetwijfeld het middelpunt van vermaak zal worden. Door B. en W. is dansvergunning verleend voor Zaterdag en Zondag van 7 uur af. Voorts zullen er tal van kermisvermake lijkheden op het terrein aanwezig zijn, w.o. een groote auto-schooter van het concern Hommerson en Vermolen, 't welk tevens met z'n Diesel-motordynamo het terrein verlich ten zal. Verder een paradetent, een vlooientheater, bommenwerpers, een shimmy-glijbaan, oefe- ningsspelen enz. enz. De toegang tot het terrein is vrij, terwijl er een ruime fietsstalling aanwezig zal zijn. VERBRANDING VAN AKKERVUIL. Mijnheer de Redacteur I Midden in den tijd van vaca-ntie, van lo geergasten, van een toegenomen verkeer van automobilisten, wielrijders en wandelaars, houden de grondgebruikers zich bezig met de verbranding van het vuil hunner akkers. Bij elke windrichting, op alle uren van den dag en den nacht heeft men kans te worden geplaagd door den scherpen, ook de huizen binnendringenden, stank en van den daardoor ontstanen rook. Dat de grondgebruikers pogen zich snel en afdoend te ontdoen van vui., dat later gevaar lijk zou kunnen blijken voor de gezondheid der dan te kweeken gewassen, is hun goed recht en plicht. De vraag mag echter gesteld worden, of een methode, die vroeger kan worden toege- aten, thans nog geoorloofd is. Onze dorpen worden voortdurend dichter jevolkt. In Heiloc breiden bebouwing en be volking zich ver buiten de vroegere „be bouwde kom" uit. Er is haast nergens meer een plek of buurt waar dergelijke vuilver- jranding kan plaats hebben zonder anderen te hinderen, die practisch niets met grondge bruik te maken hebben. Het aantal personen, dat ongerief heeft van die verbranding wordt grooter dan dat van hen, die op die wijze het makkelijkst van hun vuil afkomen. Om te voorkomen, dat wij van keuken- en ander afval last hebben, heeft de gemeente een reinigingsdienst georganiseerd. Het is den burgers niet geoorloofd dat op de hun goeddunkende wijze te verwijderen. Zij mogen het niet op straat gooien, zij mogen het niet verbranden. Waarom zou men dan een methode van vernietiging van het akkervuil voortzetten, die aan een toenemend deel der bevolking niets dan ongerief vêroorzaakt? Indien aan de grondgebruikers werd voor geschreven hun vuil op een aangegeven tijd te brengen op een aan te wijzen plaats en onze reu.igingsdienst werd belast met de ver wijdering en vernietiging daarvan op een plaats en tijd, waarbij niemand daarvan on gerief had, dan zou de zaak in orde wezen Ziet men tegen de daardoor onstane kos ten op. wel dan late men de illusie varen van Heiloo een dorp te maken, dat wegens zijn ligging en natuurschoon vreemdelingen trekt. Want die kunnen elders heen gaan, waar zij van dergelijken stank geen last hebben. Met dank voor de plaatsing, Heiloo. G. W. M. BRANDWEERLIEDEN GEEN RAADSLEDEN. Naar wij vernemen heeft de heer R. Rin- gers, commandant van de Alkmaarsche Vrij willige brandweer, die bij Ged. Sta .en van Noord-Holland in beroep was gegaan van zijn niet-toelating tot raadslid, gistermid dag uit Haarlem bericht gekregen, dat zijn beroep niet ontvankelijk is verklaard. De heer Ringers is voornemens bij de Kroon hiertegen in hooger beroep te gaan. De vraag of brandweerlieden tevens raadslid kunnen zijn is in verschillende ge meenten aan de orde gekomen. In Krommenie heeft de commandant van de brandweer als zoodanig bedankt teneinde lid van den Raad te kunnen worden en in Zaandam twee leden van het brandweer corps. De Alkmaarsche brandweer thans in het oezit van drie autospuiten en een motorspuit; capaciteit 5000 L. per minuut! We hebben nu een wagen gekregen, die werkelijk een juweeltje is! Aldus die chef van het materiaal, de heer Hamstra, dien wij Zondagavond spraken. En meteen maakten wij een afspraakje, om dat nieuwe wonder Dinsdagavond te komen bekijken. Zoo kwam het, dat wij gistermiddag in de brandweer-kazerne ons kopje thee gedron ken hebben en hoorden, hoe het noodlot brandmeester Lind parten speelt Want com mandant Ringers was met vacantie geweest en had het commando voor die weken over gedragen aan den heer Lind, die natuurlijk hunkerde naar een vuurwerkje, opdat hij kon toonen, hoe meesterlijk hij het corps zou kunnen aanvoeren. Er kwam echter in al die dagen geen brand, totdat Maandagmiddag om half vijf het alarm kwam en alles moest uitrukken. Maar commandant Ringers was tuist om 1 uur dien middag van zijn vacantie- trip teruggekeerd en brandmeester Lind „greep er naast!" 't Wil hier niet branden, als de heer Rin gers afwezig is, net zoo min als het branden wil, als een zeker corps dienst heeft! Wonder lijke speling van het lot. Maandagnamiddag dus een brand; maar Dinsdagmiddag was daar niets meer van te merken; ook niet in de kazerne, waar al het materiaal helder en proper opgesteld stond. Zoo werkt nu onze brandweer: uitrukken, blusschen, inrukken, schoonmaken, wachten en gereed zijn voor het volgende alarm. 't Is een juweeltje, die nieuwe auto; inder daad. Chef Hamstra had niet te veel gezegd. Vooraan staat ze in de rij der auto's, klaar om mee uit te rukken, als 't noodig mocht blijken. Liever nog niet omdat de motor eerst wat ingereden moet woeden. Zoodat het publiek dezer dagen den meuwen wagen meer dan eens op den weg zal zien en gerust kan zijn. Want het uitrukken geschiedt alleen om het „inrijden". Commandant Ringers vertelde ons de ge schiedenis. De oude manschappenwagen, die door de brandweer in 1918 in dienst werd genomen en toen al eenige jaren oud was, voldeed niet meer en daarom werden er gelden aan gevraagd voor een nieuwe. De raad stond het bedrag toe, maar op hetzelfde moment kwam chef Hamstra op een heel ander idee. „Zou het niet mogelijk zijn, om een derde autospuit aan e schaffen?" vroeg hij zich af en meteen peinsde hij er over, hoe aan het meerdere geld te komen was. Toen werd met de firma v. d. Ploeg uit Apeldoorn onderhandeld en deze firma, die al het materiaal aan onze brandweer gele verd had, wilde de oude Fulton en een der motorspuiten overnemen. Als dan de brand weer, behalve het door den raad toegestane bedrag nog 900 gulden betaalde, kon ze een nieuwe autospuit krijgen. Alkmaar bofte. Want Schagen zocht een motorspuit en vond die in Alkmaar. De (handels)geest werd vaardig over onze brandweer en aan Schagen werd een motor spuit en een paar honderd meters slangen verkocht voor900 gulden. 't Klopte precies en ieder was tevreden. De slangen waren voor Alkmaar toch met meer >ruikbaar, omdat de maten niet deugden en één autospuit beteekende veel meer dan twee motorspuiten. Reken maar eens even uit: 2 motorspuiten met elk een capaciteit van 600 Liter per minuut of 1 autospuit, die 2000 L. water per minuut kan verwerken. Ook B. en W. keurden dit plan van den leer Hamstra goed en zoo kreeg Alkmaar zijn derde autospuit. Tot onze groote tevredenheid, zei de heer Ringers en hij wees er op, hoe deze aller nieuwste wagen geen modelwagen was, maar dat er allerlei snufjes in waren verwerkt op advies van alweer den heer Hamstra. Een paar technische bizonderheden: de snelheid is 80 90 K.M. Er zijn twee zuig- buizen met een doorsnee van 16 c.M. en drie zuigstangen, elk 5 M lang. Daardoor is het mogelijk, dat de wagen op een afstand van 10 M. van het water nog kan werken! In open water heeft de spuit een capaciteit van 2Ö00 L. per minuut; werkt ze met een zuig- )uis, dan kan 1500 L water worden ge nomen De bediening is zeer eenvoudig en in slechts enkele seconden en met slechts twee ïandbewegingen is alles in werking. Boven dien kan de pomp nimmer bevriezen, dank zij een oepaalde circulatie van het verwarmings water. Als we nu nog even resumeeren, dan bezit Alkmaar thans twee autospuiten met elk een capaciteit van 1200 L. en een met een capaci teit van 2000 L en een motorspuit van 600 L. Als alles dus werkt, kan dit materiaal dus 5000 L. water per minuut leveren. Bo vendien heeft men dan nog de beschikking over de waterleiding. Het gevolg van het moderne materiaal is, dat tal van brandkrauen buiten werking tunnen worden gesteld wat op de water- eidingrekening een besparing van 1000 gul den per jaar geeft Nu nog een moderne ladderwagen Reeds is er 1000 voor beschikbaar indertijd ge schonken na den brand in de r.-k. kerk aan de Laat, maar het toestel kort 4500 Er is dus nog heel wat geld noodig, zoodat de hoop gevestigd is op de begrooting 1936. En als dat toestel er is, aldus de heer Ringers, dan zijn we geheel klaar; dan is onze brandweer geheel compleet en geheel modern uitgerust Zoo moet het ook. Want laten wij niet ver geten, dat de werkingssfeer der brandweer steeds grooter wordt Reeds zijn aangesloten de gemeenten Heiloo. Oterleek, Öi-dorp, Bergen en Castricum, Egtnond-Binnen komt spoedig en Limrnen is „in bewerking". naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag, 14 ^rgustus. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,9 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 745,0 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 15 Augustus: Zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; warmer overdag. Weeroverzicht. De depressies trekken oostwaarts weg en worden door een uitbreiding van den hoogen druk uit het westen gevolgd, waarachter op den oceaan een vrij diepe depressie is ver schenen, die bij IJsland daling geeft. De bovenlucht is droger en warmer geworden Op de Britsche eilanden begint de tempera tuur weer te stijgen. In onze omgeving en in Frankrijk vallen nog slechts lichte buitjes, nadat gisteren in zuid-Frankrijk nog zware regen is gevallen. Verscheidene stations in Duitschland meld den 30 tot 40 m.M. regen en in zuid- en midden-Duitschland en Zweden duurt de regen nog voort, terwijl Oostenrijk en Polen nog warm droog weer hebben. In Scandinavië klaart het weer op. Bij naar west- en zuidwest omloopende winden i3 voorloopig weinig of geen regen met stij gende temperatuur te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.06 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 15 4.25 456 1.01 1.23 6 5.10 5.40 148 2.09 17 5.53 623 233 252 18 6.38 705 3.17 3.34 19 7.21 7.49 401 4.19 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam 15 4.22 4.53 0.19 1.11 16 5.07 5.37 1.36 1.57 17 5.50 6.20 2.21 240 18 6.35 7.02 3.05 3.22 19 7.18 7.46 3.49 4.07 DÉRAILLEMENT. Nabij het station Bobeldijk is hedenmorgen een motorlocomotief bij het rangeeren gekan teld en op de hoofdlijn terecht gekomen, waardoor het verkeer gestremd werd. De boottrein Enkhuizen—Stavoren ondervond daardoor vertraging, tewijl de reizigers uit het Noorden via Amsterdam naar Haarlem moesten, en die van Alkmaar, Heerhugo- waard en Den Helder per hulptrein uit Bobeldijk werden vervoerd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. NIEUWE ZAAK. Aan den Kennemerstraatweg wordt een nieuwe zaak geopend. Het geheel bestaat uit twee winkels: links een sigarenzaak en rechts een kruidenierswinkel. Beiden zijn zeer modern ingericht, hebben ruime, lichte eta lages, de betimmering doet prettig aan, even als trouwens de beschildering en verder is hier als steeds het nieuwste aange bracht. In de afdeeling rookartikelen kan men te kust en te keur gaan, terwijl in de afdeeling levensmiddelen ook al een groote sorteering is. Er is gezorgd voor hygiënische verpak king en berging, er is een zeer moderne koel cel voor de vleeschwaren, er is een vleesch- snijmachine, er zijn vitrines en er is van alles te koop, wat in een kruidenierszaak thuis hoort. Nog even een paar namen. De eigenaar, die deze zaak geheel nieuw begint, is de heer C. Ubbeld, de bouwers is de heer A. v.Tiel, de heer Vreeken zorgde voor het schilderwerk en de heer Wipprecht voor de loodgieterswei- ken 't Geheel zelf is een sieraad voor de straat. NOTARIS BEEEDIGD. Hedenmorgen is beëedigd tot notaris (ar rondissement Alkmaar) met standplaats ge meente Oosthuizen, de heer C. Haremaker, voordien candidaat-notaris te Waalwijk. De nieuwe notaris is opvolger van notaris W. J Vogel, die thans van deze functie eervol ont slagen is JEANE BACILECK IN DEN MUZIEKTUIN. Wie kent niet deze zangeres, welke door haar mooi geluid en boeienaen zang den bij naam verwierf van „de Boheerasche Nachte gaal''? Welnu Zondag is men in de gelegen heid haar opnieuw te hooren in onzen mooien muziektuin Dan zal zij hare mooiste liederen zingen en worden begeleid door den pupulairen Corn Jonker. Het Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap" verdient dooi het geven dezer zomerconcerten terecht in ruime mate de sympathie van het publiek en de vei wachting dat zij weder in een vol'en tuin hun beloo ning en een aanomediging voor hur streven zulien vinden, is zeker met misplaatst, te meer daar de entiée weder vrij is (tekst boekje verplicht) en een gezellig hal deze: avond besluit.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2