!Euuimlaad SfiucqecÜike Stand OUDE NIEDORP UMMEN EGHOND AAN ZEE EGHOND BINNEN MISLUKTE MOORD AANSLAG TE WEERT. DE VERGANE SCHOKKER In het Park, dat met lampions versiert was, werd een concert gegeven. Eerst speel den alle corpsen den marsch Sambre et Meuse. Daarna speelden achtereenvolgens „Excelsior" van Oosterend, D. E. K. van Den Hoorn en Vios van Oost. Na het con cert, dat een groot succes was werd weer een rondgang gehouden door net dorp, nu begeleid met fakkels en lampions en vele zin gende en hossende jongelui. Op de Groene- plaats werd de stoet ontbonden en werden nerinneringsmedailles uitgereikt. Na afloop was er nog gelegenheid tot dansen waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Het slui tingsuur van hotels en winkels was voor deze gelegenheid later gesteld. Kinderfeesten. De vereeniging Plaatselijk Belang zal ter gelegenheid van de kermis op Dinsdag kinderfeesten houden. Allerlei spelletjes staan op het programma. Des avonds te 6 uur o.t. is P B. er in ge slaagd een voetbalwedstrijd te organiseeren op het voormalige voetbalterrein van V.V.V De heer De Geus verleende hiertoe zijn welwillende medewerking. De wedstrijd zal gaan tusschen de N.Niedorper veteranen en de Oude Niedorper veteranen. Het belooft een spannende match te worden. N.Niedorp brandt natuurlijk op een re vanche voor de geleden nederlaag, terwijl O Niedorp zijn huid zoo duur mogelijk zal verkoopen. Autorit met ouden van dagen. In de vergadering van het comité „Auto rit van ouden van dagen" is besloten, om met de oudjes, die den 70-jarigen leeftijd heb ben bereikt (indien het een gehuwd paar be treft, dan behoeft slechts één dien leeftijd te hebben) een autorit te maken. Vermoedelijk zal de reis naar 'f Gooi zijn en zoo mogelijk brengt men een bezoek aan Schiphol Er wordt een beroep op velen ge daan om dit mogelijk te maken. De nieuwe Prins Hendrikstichting. Dezer dagen is men begonnen met de eerste werkzaamheden, het uitgraven en sloopen, ten behoeve van den bouw der nieuwe Prins Hendrikstichting. Waarschijn lijk zullen verschillende inwoners hierbij te werk worden gesteld. Verkoop zomerpostzegels Voor den verkoop der zomerpostzegels heeft zich een comité gevormd bestaande uit de heeren pastoor B. A. van Kleef en F. Snoeks. De verkoop heeft een vlot verloop. Ook in de verschillende hotels worden de postzegels vlot verkocht. „Eensgezindheid". Het fanfarecorps „Eensgezindheid" be haalde te AmsterdamDuivendrecht een len prijs met 30C punten in de afdeeling uit muntendheid. 17-jarige Amsterdammer schiet op caféhouoer. De jongen gearres teerd. Gisterochtend tegen twaalf uur is het stadje Weert in Limburg in beroering gebracht door een moordaanslag, ge pleegd op den caféhouder H. Joosten, wonende in de Wilhelminastraat aldaar. De dader van den aanslag, welke geluk kig is mislukt, een zeventienjarige jon gen uit Amsterdam, kon dadelijk door maréchaussee die toevallig in genoem de straat patrouilleerde, worden gear resteerd. De aanleiding tot de daad schijnt te moeten worden gezocht in een intieme familiekwestie. De jongen, H. Roose genaamd, vervoegde zich op genoemd tijdstip bij den caféhouder en onder bedreiging met een revolver eisch- te hij van hem, in zijn levensonderhoud te voorzien. Toen R. geen positief antwoord kreeg, trachtte hij tot tweemaal toe een schot te lossen, doch beide keeren ketste het wa pen. Twee leden der maréchaussee, die op dat moment in de Wilhelminastraat sur veilleerden, snelden onmiddellijk het café binnen en grepen den jongen, die juist voor de derde maal wilde schieten. Bij zijn arrestatie verklaarde R. nog, dat hij zijn voornemen om J. te dooden, wanneer deze niet voor hem zou zorgen, toch ten uit voer zou brengen. De revolver bleek zes patronen te bevat ten. Woensdag zal R. naar het Huis van Be waring te Roermond worden overgebracht. Wij vernemen nog, dat Roose in de Waal straat te Amsterdam woonachtig is. NIEUWS UIT OSS. Aanhouding van een vrouw. Op verzoek van de gemeentepolitie te Oss is Maandag te 's-Hertogenöosch aangehou den vrouw A. O., afkomstig uit Oss, doch de laatste twee jaar te 's-Hertogenbosch woon achtig. Zij wordt verdacht van abortus pro- vocatus, waaraan zij zich meermalen zou hebben schuldig gemaakt. Zij is naar Oss overgebracht en daar op het politiebureau opgesloten. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. DOODELIJKE VAL. Te Sprundel is de 15-jarige C. de Jong uit een 13 meter hoogen lichtmast van het elec- trisch hoogspanningsnet gevallen Zeer zwaar gewond werd de jongen opgenomen Enkele minuten later is hij oyerledea, MR. WAUGH TE LEEUWARDEN. Officiëele ontvangst. Burgemeester Waugh heeft gisteren ook Leeuwarden een bezoek gebracht. Voor dit bezoek bestond groote belangstelling. Een enorme menschenmenigte had zich op het Hofplein opgesteld. Omstreeks kwart over twaalf arriveerde de heer en mevrouw Waugh, vergezeld van mevrouw Lunsing Tonckens, acquisitrice der K.L.M. met de K.L.M.-auto voor het stadhuis. Het gezel schap werd hier ontvangen door den burge meester van Leeuwarden, Jhr. Mr. J. M. van Beyma, die hen naar de burgemeesters kamer geleidde en daar toesprak. Vervol gens vertrokken de Australische gasten naar hotel de „Nieuwe Doelen", waar hun door de Rotary-Club een lunch werd aangeboden Albury's burgemeester te Groningen. Daarna heeft de burgemeester gister avond een bezoek aan Groningen gebracht. Mr. Waugh arriveerde tegen negen en 6 uur in gezelschap van zijn vrouw en een stewar dess van de K.L.M. Voor het stadhuis waren honderden be langstellenden verzameld, die den popu- lairep burgemeester hartelijk toejuichten. De burgemeester van Groningen Mr. P N. J. H. Cort van der Linden en verschil lende andere plaatselijke autoriteiten ont vingen den heer en mevrouw Waugh op het stadhuis, welke ontvangst een intiem karak ter droeg. De V.V.V. en de Rotaryclub hebben de Australische gasten dezen avond op het clubhuis te Paterswolde een diner aange boden. Voor dien tijd werd een rit door Gronin gen gemaakt. Morgen vertrekt het gezel schap via Assen, Coevorden en Hengelo naar Arnhem, het eindpunt van dien dag. HULDIGING DR. JAC. P. THIJSSE. Koninklijke gift. Naar wij vernemen heeft H.M. de konin gin voor de plannen van de commissie tot huldiging van Dr. Jac. P. Thijsse een be langrijke gift ter beschikking gesteld uit waardeering voor den arbeid van dr. Thijsse. Zooals bekend is werd op 25 Juli aan Dr. Thijsse een terrein aangeboden op Texel, aangekocht dank zij geldelijke bijdragen, die de commissie van verschillende zijden mocht ontvangen. Aan het terrein zal de naam van Dr. Thijsse verbonden blijven, doordat het -oor- taan heeten zal „Thijsse's Fienweid". SCHIPPER VERDRONKEN. De beurschipper Jac. Visser uit Schier monnikoog is gistermiddag omstreeks vier uur nabij het stoomgemaal „Electra" te Zoutkamp (Gr.) overboord gevallen en ver dronken. JOAN BERG. t De oudste van de Nederlandsche schilders, jhr. Joan Berg, is in den ouderdom van 84 jaar te 's-Graveland op Trompenburg over leden. VERSTEKELINGEN TE DORDRECHT. Eergisteravond 11 uur ontdekte stations- personeel te Dordrecht op de buffers van den besteltrein twee mannen. Het bleken een Bulgaar en een Franschman te zijn, die in Lage Zwaluwe op den trein waren gespron gen en een minder comfortabele zitplaats gaarne over hadden voor de goedkoope ma nier van reizen. Zij hadden geen geld bij zich, weshalve de politie, aldus meldt het Dordr. Nwsbl., hen over de grens heeft ge zet. NADERE INFORMATIE N.S.B.- WEERMACHT. Het Eerste Kamerlid, de heer H. Polak (s.d.a.p.) heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Met betrekking tot het antwoord van Z. E. den minister van justitie op de vragen van den heer van der Heide, lid der Tweede Ka mer, betreffende de weermacht van de Natio- naal-Socialistische Beweging, veroorlooft ondergeteekende zich, de volgende vragen te stellen 1. Wil de minister mededeelen, waarom hij het, zooals uit genoemd antwoord valt op te maken, blijkbaar een natuurlijke zaak acht, dat de N. S. B. er militair geoefende, in het boksen en worstelen opgeleide benden op na houdt, zoogenaamd ter bescherming harer colporteurs? Wil Z. E. voorts mede deelen, waarom de bescherming van deze colporteurs niet kan worden overgelaten aan de politie, aan welke toch de bescher ming van alle burgers is opgedragen en die zich gewoonlijk ook ter dege laat gelden, als het er op aan komt de bedoelde colporteurs te beschermen? 2. Tot welke toestanden zou het, naar het oordeel van den minister leiden, indien andere politieke, groepeeringen dergelijke benden zouden orgai.iseeren, oefenen en zoo genaamd ter bescherming van colporteurs de straat op zenden? 3. Is het den minister niet bekend, dat de (S)turm-(A)bteilungen en (S)chutz-(S)taffel van de Duitsche Nationalistische Partij om precies gelijke redenen heetten te zijn ge vormd en zich ten slotte als gewapende en met het hanteeren van wapenen vertrouwd gemaakte militaire organisaties ontpopten? 4. Is het den minister niet bekend, tot welke gevolgen het sub 3 genoemde in Duitschland heeft geleid? 5. Is de minister voornemens hier te lan- d* een soortgelijke ontwikkeling te gedoo gen? Zoo niet, waaraan valt het dan toe te schrijven, dat geen krachtdadige maatrege len worden genoomen tot onderdrukking van het duidelijke begin van vorming van een particuliere legermacht? 6. Is de onschuldige voorstelling die de minister, in zijn antwoord op de vragen van den heer van der Heide, aangaande de weer macht van de N.S.B. heeft gegeven, ge grondvest op politie- en andere ambtelijke rapporten? Zoo ja, is de minister dan zeker, dat deze rapporten in overeenstemming zijn met de feiten, daar het immers buiten twijfel ie dat in politie- en ambtena-en-corpsen de met de N. S. B. sympathiseerenden vrij tal rijk zijn? BRAND TE HAARLEM. Bewoners afwezig Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het perceel Foorting- straat 6 te Haarlem, waar gevestigd is de stoomververij van den heer H. De brand is ontstaan in een alkoof gelegen tusschen voor- en achterkamer. Het vuur sloeg eerst over naar de achterkamer en daarna naar de voorkamer en toen naar de verdieping. De benedenkamers brandden geheel uit. De brandweer bestreed het vuur met twee stra len. Toen de brand uitbrak waren de bewo ners afwezig. KANO OMGESLAGEN OP DE SCHELDE. Inzittenden gered. Op de Westerschelde nabij Borsselen, is een kano met twee jongelui uit Terneuzen omgeslagen. De jongens hielden zich aan de boot vast en hebben eenigen tijd in angst ver keerd. Van een Duitsch schip zag de Belgi sche loods de schipbreukelingen, waarna ze aan boord genomen werden. Te Vlissingen zijn zij aan wal gezet. WERKLOOSHEID BLIJFT STIJGEN. In de vierde week van Juli met ruim twee duizend man. De directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week 22 tot en met 27 Juli 1935 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 550.800, waarvan 79.000 landarbeiders. In de maanden Mei tot en met November werden geen gegevens aangaande de werkloosheid van de vereeni gingen van landarbeiders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 471.800 verzekerden bedroeg 29.6 pet. In de vorige verslagweek (8 tot en met 13 Juli 1935) bedroeg de werkloosheid 29.3 pet In de overeenkomstige week van de jaren 1934 en 1933 was de werkloosheid onder scheidenlijk 26.4 pet en 24.3 pet. Bij 1058 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 27 Juli 1935 in totaal 352.090 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 334.456 mannen. Hiervan waren werk loos 333.932 personen, onder wie 320 990 mannen. Op 13 Juli 1935 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 349.457, onder wie 331.635 werk- loozen. Het aantal werkzoekenden is derhalve sedert 13 Juli 1935 gestegen met 2633, het aantal werkloozen met 2297. NIEUWE DEFENSIE-MINISTER. Gouverneur van Slobbe opvolger van mr. Deckers? Zooals men weet, moet aan Defessie nog steeds een minister worden benoemd, nu mr Deckers de portefeuille van het nieuw in te stellen departement van Landbouw en Vis- scherij zal aanvaarden. Gelijk bekend, heeft dr. Colijn voor die functie mr. Goseling aangezocht, doch heeft deze gemeend haar te moeten weigeren. In- tusschen is het vrijwel zeker, dat de minister president zal trachten een Katholiek bereid te vinden, de leiding van Defensie op zich te nemen. In dat verband wordt sinds eeni- gen tijd in Den Haag de naam ge noemd van den huidigen gouverneur van Curaqao, den heer B. W. T. van Slobbe. Men zal zich herinneren, dat de ambts- duur van dezen functionnaris in de West ten einde is en dat ZExc. toch eerlang naar het moederland zou terugkeeren. Zijn eventueel optreden als minister zou dus geen moeilijk leden veroorzaken in het bestuur van Cura- qao tengevolge van een onverwacht en on tijdig vertrek. VOOR DORSTIGE KELEN! Een „natte" berooving te Doe- tinchem. De politie te Doetinchem heeft een 24 jarige vrouw en een 34-jarigen veehandelaar aangehouden, die zich aan berooving van iemand hadden schuldig gemaakt, nadat zij het slachtoffer eerst ruimschoots op bier ladden getracteerd. Zij zijn in het Huis van Bewaring te Arn hem opgesloten. DIEFSTALLEN TE AMSTERDAM. Twee arrestaties. Den laatsten tijd werden er geregeld goe deren ontvreemd uit een loods van Spoor wegen aan de Doklaan te Amsterdam. Na dat de zaak in handen der politie was gege ven, hee.ft deze een nauwgezet onderzoek in gesteld. Het resultaat daarvan is, dat giste ren een expediteur is gearresteerd, waarna tenslotte nog een tweede verdachte de he ler een handelaar in sigaren en sigaret ten, is aangehouden. DOOR EEN ZANDTREIN OVERREDEN. En gedood. Op den weg, waar de nieuwe rijkswegen van Den Haag en Rotterdam te Waddinx- veen bijeenkomen, is gisteren een ongeluk gebeurd. De 31-jarige lasscher Treurniet uit de Westerbeekstraat 35 te Rotterdam, in dienst van Thomsen's Havenbedrijf, was naar Waddinxveen gekomen om eenige re- jaraties te verrichten aan een kraan van deze irma, welke bij dit werk wordt gebruikt. Bij het oversteken van een spoorlijntje, langs hetwelk zand en materiaal voor de wegen wordt aangevoerd, is de man door een nade rend treintje, waarvoor hij nog haastig wil de heenloopen, gegrepen en overreden. De rechtervoet werd hem verbrijzeld. De man had bovendien zware inwendige kneuzingen jekregen. In ernsfigen toestand is hij naar iet Van Itersqn-ziekenhuis te Gouda ver voerd, waar hij des middags is overleden. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. Hoe de „Schev. 291" bij Hoek v. Holland legen de Zuiderpier wrak sloeg. De opvarenden gered. Gistermorgen is de kustschokker Schev. 291 op den Zuiderpier te Hoek van Holland geslagen en vergaan, zoo als we gister reeds onder „Laatste Be richten" vermeldde. De opvarenden, de dé schipper-eigenaar C. de Jong, Schol straat 59, J. Pronk, Koppelstokstraat 187 en S. Bal, Koppelstokstraat 185, al len te Scheven ingen, zijn gered. De Schev. 291 is gisternacht in den storm geraakt. Het scheepje probeerde te Scheve- ningen binnen te loopen, maar kon niet te gen het tij opvaren. Het is echter ter hoogte van Kijkduin gekeerd en heeft koers gezet naar Hoek van Holland. Bij het inloopen in den Waterweg weigerde de motor. De hevige wind sloeg de zeilen aan flarden en dreef het schip op den Zuiderpier, waar het door een hooge golf wrak geslagen werd. De drie op varenden sprongen op de pier, waar zij diep in het water stonden en groote moeite hadden zich staande te houden. Ondertusschen had men aan den wal de stranding opgemerkt en de kustwacht ge waarschuwd. De reddingsvlet, met schipper van Dam en de reddingboot „President Wiertsma", schipper Slis, voeren uit. Eerst genoemde mocht er na veel moeite in slagen de drie schipbreukelingen uit hun hachelijke positie te verlossen. De Schev. 291 zonk binnen een half uur. Het wrak ligt niet gevaarlijk voor de scheep vaart. De commissaris voor het loodswezen, de heer van Diest, heeft de geredden van droge kleeren voorzien. In den loop van den mid dag zijn zij naar Scheveningen terugge keerd. Nader meldde uit Hoek van Holland de „Haagsche Courant": Het was ongeveer half twaalf, toen de seinpost van ae kustwacht te Hoek van Hol land ontdekte, dat er een botter op de gron den ten Zuiden van de Zuiderpier in nood verkeerde. Er ging een seintje naar den loodscommissaris, den heer van Diest, die direct schipper J. van Dam opdracht gaf, met de motorvlet uit te varen. Schipper van Dam vertelde, dat hij juist met een kop koffie in de hand stond, toen hij het bericht kreeg. Hij dronk den koffie niet uit, maar zette onmiddellijk de kop weer neer en was direct in de vlet, want hij had zijn waterlaarzen toevallig aan. Intusschen had men ook den machinist Bernard ge waarschuwd en samen gingen zij met de vlet, een groote sloep met een automotor erin, den Waterweg uit. Het viel in die klei ne vlet niet mee, vertelde schipper van Dam, want we stonden nu en dan steil achterover. Bovendien stond er een flinke branding en telkens sloegen er brekers binnen boord. Bij het draaien kregen we een groote golf naar binnen en we moesten alle twee hard pompen om boven water te blijven. De boot stond half vol water. Buiten de pieren zagen wij, dat we den botter niet meer te pakken konden krijgen. Ze liep al op den dam. We keerden daarom zoo gauw mogelijk en gin gen binnen door om vandaar naar den bot ter te varen in kalm water achter den dam. De drie opvarenden van den botter waren intusschen van boord gekomen en we kon den ze van den dam oppikken en naar den Hoek brengen. We waren toen zelf even kletsnat, als de doorweekte visschers". Tot zoover het verhaal van schipper van Dam. In het gebouw van het loodswezen zaten de drie visschers in droge kleeren, die ze hadden gekregen, een kop warme koffie te drinken. Schipper de Jong vertelde, dat hij Maan dagmorgen om half twee met prachtig weer was uitgevaren om voor de kust te gaan vis- schen. Een botter is een mooi weer bootje en toen vannacht een stevige bries opstak, be sloten we, aldus de schipper, terug te keeren. Scheveningen is een tijhaven en we konden uitrekenen daar niet meer te kunnen binnen- loopen. We wilden daarom den haven van den Hoek opzoeken. Toen we vrij dicht onder den wal waren raakte de motor defect en de zee was intusschen voor ons bootje zoo slecht geworden, dat we het defect niet rustig kon den opsporen. We gooiden daarom het anker uit en ga ven het noodsein door een knoop in de vlag te leggen. I-n de branding hield het anker echter niet en we sleepten steeds weer op de kust aan. Er was geen houden 'aan. Tot onze verwondering zagen we al heel gauw een vlet op ons af komen. Mijn maat dacht, aat het een ton was. Hij rekende nog niet op hulp. Maar zoo gauw was de motorvlet er al. We zagen tevens, dat de vlet ons niet kon bereiken. We schoven op den strekdam aan, aan 't einde van den Zuiderpier en daar lagen we te bonken. Telkens sloegen brekers over het schip. We hielden ons stevig vast aan de touwen en liepen op onze kousen om steviger te staan. Een kwartier lag het schip onder ons te kraken. Pronk had een lijn uit gegooid net om een paal op den dam en langs dit touw klauterde ik de pier op. De andere twee kwamen achteraan, terwijl we om de beurt het touw vast hielden. Eenmaal op den dam konden we gemakkelijk verder loopen naar een veiliger punt, waar de bin nendoor gekomen motorvlet ons oppikte. Het is een geluk, dat het laag water was, want een kwartier later hadden we aan het eind van de pier al niet meer op den dam kunnen loopen. Was de boot uw eigendom? De boot was pas elf maanden in mijn bezit. Zij heeft 6000 gekost en ik was niet verzekerd. Maarwe zijn gered. DE „JOSE MARIA" ZOEK. Ned. Motorschip onvindbaar. Aan alle schepen in het Kanaal is draad loos om nieuws gevraagd betreffende het Nederlandsche motorschip „José Maria". Het seinstation te St. Catherines Point heeft het volgende bericht ontvangen van het Brische motorschip „Pacific Coast", verzon den om 6.10 u. 's namiddags: „Zagen de José Maria nabij Hurst Castle hedenmorgen 5.45 u. op de uitreis". De „José Maria" heeft Dover aangedaan op reis van Schiedam naar Plymouth. Dit geschiedde op 2 Augustus in verband met het feit, dat een machinedeel van het schip was warm geloopen. Op 6 Augustus 's morgens zette het schip zijn reis naar Plymouth voort: sindsdien heeft men er niets meer van vernomen. DE DAGLICHT-METEOOR Opheldering van de K.N.M.I. te De Bilt Het K.N.M.I. te De Bilt deelt ons mede, van den op 6 Augustus j.1. te ongeveer 20.50 uur waargenomen daglichtmeteoor zijn op het K.N.M.I. talrijke beschrijvingen binnen gekomen. Niet alleen in ons land, doch ook in het buitenland, Duitschland, België, Zwitser land en zelfs Zuid-Frankrijk werd dé me teoor door Nederlanders opgemerkt. De groote uitgestrektheid van het waarne mingsgebied wijst er reeds terstond op, dat wij hier te doen hadden met een voorwerp, dat zich op zeer groote hoogte en verren af stand in onze atmosfeer bevond. Vele personen meenden de hoogte te kun nen schatten. Hun opgegeven waarden loo pen uiteen van 100 tot 3000 M. Zij zijn in hun beoordeeling tientallen ki lometers onjuist geweest, want het is zeer waarschijnlijk dat de meteoor een honderd, tal kilometers hoog was. Door het ontbreken van nauwkeurige aan duidingen was het helaas niet mogelijk de hoogte behoorlijk te berekenen. Wel gaf een aantal inzenders de hoogte boven den hori zon in hoekmaat op, doch hun schattingen loopen zeer uiteen. Vele ervan zijn foutief, zooals uit de vergelijking met den stand van de maan is gebleken. De hoofddirecteur van het K.N.M.I. maakt er de inzenders op attent, dat alleen de be richten van waarde zijn, welke een goede' schatting of liever meting van de hoogte in hoekmaat boven den horizon inhouden. Een dergelijke schatting of meting is zeer goed mogelijk door vergelijking van de hoog ten en afstanden van aardsche voorwerpen. Daarentegen zijn groote schattingen overbo dig. Het is n.1. onmogelijk te zeggen, hoe de afmetingen van een voorwerp zijn, waarvan men den afstand niet kent. Onder dankzegging voor de genomen moeite deelt de hoofddirectie van het K.N. M.I. den velen vragenstellers, welke onmoge lijk beantwoord kunnen worden, mede, dat een dergelijke meteoor of bolide een voor werp is, dat uit de wereldruimte plotseling in den aardschen dampkring komt. Door de groote snelheid worden de gassen aan de voorzijde van de bolide samengeperst, boven dien treedt wrijving op; beide factoren zor gen voor een sterke verwarming, waardoor het voorwerp gaat gloeien en soms een zeer helder licht uitzendt. Ten slotte kan de tem peratuur zoo hoog worden, dat de geheele bolide verdampt of uit elkaar springt. Het nader onderzoek wekt twijfel of de me teoor wel behoorde tot de zoogenaamde persieden de vallende sterren welke meestal omstreeks dezen tijd optreden. De baan had dan in dit gedeelte van den hemel moeilijk horizontaal kunnen zijn. STOKER LEVEND VERBRAND. Tragisch drama op zee. Hedenmorgen is in de Koningin- Wilhelmina-haven te Vlaardingen bin nengekomen de stoomharinglogger Vlaardingen 49 „Morgenster" van de NV. reederij Zuidholland met aan boord het lijk van den stoker M. J. Zwartveld, gewoond hebbende in de D. Schaferstraat te Vlaardingen. Z. is, terwijl de boot aan het visschen was, op de Noordzee levend verbrand door stoom wplke ontsnapte door losge sprongen deksels van den stoomketel. Dit ongeval is reeds Maandag op de Noordzee gebeurd. Z. was 43 jaar oud en laat een vrouw en vier kinderen achter. HET EVENWICHT VERLOREN EN VERDRONKEN. Gisteravond is te Varik de 24-jarige G. v. Deutekom uit Varik, die in een bootje op de Waal aan het visschen was, doordat hij aoor het breken van zijn hengelstok het evenwicht verloor, te water geraakt. Een visscher, die in de nabijheid was, trachtte hem nog te redden, echter tever geefs. Hoewel den geheelen nacht is gedregd, is net lijk van v. D. nog niet gevonden. TUSSCHEN TRAMRAILS GESLIPT. Motorrijder zwaar gewond opgenomen. Gisteravond is de 25-jarige motorrijder H- O. uit Uithoorn op den Rijksweg Venlo— Nijmegen onder de gemeente Venlo, met zijn motor tusschen de tramrails geslipt, toen hij voor een fruitventerskarretje, dat van achter een hem tegemoetkomende auto vandaan kwam wilde uitwijken. De motorrijder maakte een buiteling en kwam met het hoofd op de tramrails terecht. Met een zware hoofdwonde werd hij opge nomen en naar het R.K Ziekenhuis te Venlo overgebracht. OUDORP (Juü). Geboren Adelbertus Simon, z. van Engel Bijpost en Agatha Maria Kolver. Gerardus Petrus, z. van Petrus Hen- drikus van Westen en Jacoba Madiel. Margaretha Afra Anna Evelina, d. van Cornelis Nicolaas Tuijnman en Anna Baltus. Ondertrouwd: Nicolaas Boon te Hoogkarspel en Catharina Berkhout. Overleden: Trijntje Buis, 82 jaar

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8