IL yUxuwtciaai Vlieuws KENNEMERLAND LANGEN DIJK SCHAGERBRUG ST. MAARTENSBRUG HOORN STOMPETOREN Jladiopmqcamma EGMOND AAN ZEE !huiUeUM IEFDE EN POLITIEK OPVOLGER MR. SLINGENBERG De V.-D vacature in Prov. Staten N.H. Bij de aanvaarding van zijn ministerszetel bedankte mr. Siingenberg als lid van de Provinciale Staten van Nooidholland. Als zijn opvolger staat op de lijst der vrijzinnig- democraten A. J. van Leusen. arts te Velsen. Wij vernemen thans, dat deze zich bereid heeft verklaard de benoeming te aanvaarden. Zooals bekend, verwacht men dat de heer Kooiman mr. Siingenberg als Gedeputeerde zal opvolgen. Het warme weer van de afgeloopen week en de droogte der bodem (er is groot gebrek aan regen) hadden hun stempel op de aanvoer gedrukt. Regel is alsdan een luie handel, omdat de groente spoedig onoogelijk is en dat belemmert den verkoop. Er was over de geheele linie een tamelijk groote aan voer, terwijl spercieboonen en snijboonen domineeren. De onzekere prijs van de boonen is tot staan gekomen. De prijs is redelijk en de aanvoer bestaat voor het grootste ge deelte uit prima kwaliteit. De aanvoer van bladgroente was groot genoeg. Andijvie was ruim aangevoerd en de prijs matig, van 0.501.50 per 100 stuks sla, waarvan ook meer dan genoeg, gold ook weinig, de noteering f 0.50—2.30 per 100 stuks. Spi nazie waarvan geringe aanvoer was duurder dan we gewoon zijn, voor zoover le soort. De noteering was f 0.200.60 per bakje Postelein gold niet hoog, de no teering was 0.10—0.35 per bakje. Bloem kool, waarvan een bescheiden aanvoer, was duur. De noteering voor le soort 1524 voor 2e soort 4.50—7.50 per 100 stuks Komkommers (mooie kwaliteit) golden wei nig, het restant was waardeloos. De notee ring f 12 per 100 stuks. Bos-groente gold bitter weinig. Voor alles gold 1.50— 2.50 per 100 bos. Spercieboonen waren on gelijk. De noteering (zich regelend naar de kwaliteit) was 4.50—7 per 100 K.G. Snij boonen golden 5.5012 per 100 K.G Bospeen was meer in trek dan de vorige week, de noteering f 2.50— f 7.50 per 100 bos. Aan de fruitmarkt was een levendige handel. Zwarte bessen 8.50—11, roode bessen 818 per 100 K.G. Druiven wer den traag verhandeld, hoewel de prijs nog al ging, n.1. 20—26 per 100 pond. De niei- genoemde groente en fruit gold als de vorige week of was van zoo'n kleine omvang (we denken aan peulvruchten) dat bespreking achterwege kan blijven. Boonen worden afgehaald Het is thans weer de tijd, dat de conser- venfabrieken aan de Langendijk beginnen met het inmaken van boonen. Hierdoor is tevens voor verschillende huisgezinnen de gelegenheid open gekomen, om met het boo nen afhalen iets bij te verdienen. Het is dan ook voor de inmaakfabrieken steeds druk, daar velen geruimen tijd voordat een lading boonen wordt verwacht, staan wachten om maar niet te laat te komen. Hoe gering de verdiensten ook zijn, een extra-tje kan men in dezen tijd best gebruiken. Wordt roode kool eten nog luxe? De tuinders, die dit opschriftje lezen, zullen hun schouders ophalen en denken dat wij de draak met hun steken. Dit is echter niet het geval. Het marktbericht uit Berlijn in het vak blad der groentenhandelaren vermeldt n 1. de prijzen van de verschillende tuinbouwproduc ten op de Berlijnsche markt. Ten opzichte van de roode kool wordt hierin gezegd: De koolprijzen zijn voor het begin van het sei- zien buitengewoon hoog en roode kool eten wordt als het zoo doorgaat nog een luxe. De roode kool kost in Berlijn Mk. 10—12 per 50 K G. 67 20). Natuurlijk moet hier rekening worden ge houden met vrachten, invoerrechten enz., maar vergeleken bij de prijzen, welke op de Hollandsche markien voor de roode kool wordt betaald, van 1—2 per 100 K.G., komt deze prijs toch we! rijkelijk hoog. En dan te bedenken, dat vanmorgen, Dins dag, aan de Broeker veiling een gedeelte van de roode kool-aanvoer onverkocht bleef. Witte kool bracht te Berlijn Mk. 78 4.20-4.80 per 50 K.G. op. Hier bij hooge uitzondering 2 per 100 K.G. Gele kool wordt te Berlijn ook voor Mk. 10 per 50 K G. verkocht. Uit deze prijzen blijkt dus wel, dat er m Berlijn goede vraag naar kool bestaat. Wan neer er gelegenheid bestond, dat de kool over de claering kon worden betaald, zou er voor de handel wel wat te verdienen zijn terwijl ook de tuinders er, tengevolge van de meerdere afzetmogelijkheid, wel bij zouden varen door hoogere prijzen. Het blijkt echter zeer, zeer moeilijk te gaan, of is geheel on mogelijk. Deze handelsbelemmeringen leveren voor de Hollandsche tuinders wel groote nadeelen •OP- Kanaalwerken StolpenSchagen. De kanaalwerken zijn thans in zooverre gevorderd, dat de nieuw gebouwde brug nabij de Grootesloot te Schagerbrug in gebruik is gesteld. Tegelijk is de oude weg langs de Grootesloot komen te vervallen. Jammer, dat de zuidelijk gelegen oprit van den nieuwen brug niet wat langer is gemaakt. Er is nu een vrij korte en bochtige oprit ontstaan, die vooral met het oog op het tegenwoordige snelverkeer niet in den smaak van het publiek kan vallen. Bovendien is de brug zeil zoo smal, dat b.v. een autobus en een auto elkaar niet op den brug kunnen passeeren. Het is zelfs te betwijfelen of twee gewone luxe auto's elkaar daar kunnen voorbijgaan. Vergadering bestuur afd. Zijpe en Om streken Holl. Mij. van Landbouw. In het Wapen van de Zijpe alhier werd een verga dering gehouden van het bestuur der afdee- ling, ter bespreking van het programma voor de landbouwtentoonstelling op Maan dag 16 September a.s. ter gelegenheid van de kermis alhier. De verschillende rubrieken werden weer vastgesteld zooals het vorige jaar. Na afloop van de tentoonstelling zullen festiviteiten plaats vinden op het tentoon stellingsterrein. Medewerking zal worden verleend door de landelijke rijvereeniging Westfriesland te Schagerbrug, terwijl het be stuur zich in verbinding zal stellen met de wielrennersvereeniging Westfriesland te Schagen in verband met een te houden gras baanwedstrijd tusschen zoo mogelijk ge noemde reimersvereeniging en haar zuster vereniging D.O.K. te Eten Helder. Indien die voorgenomen plannen slagen en daaraan behoeven wij niet te twijfelen dan belooft de kermis-Maandag weer een aangename en belangrijke dag voor Schager brug te worden. Twee wielrijders aangereden. Op den Rijksweg langs het N.H. kanaal te St. Maartensvlotbrug werden Maandag twee witlrijders, die geheel rechts van den weg reden, aangereden door een uit de rich ting Den Helder komende auto. Gelukkig bleken de beide aangeredenen, die door dokter van Slooten uit St. Maartens brug geneeskundig werden behandeld, niet ernstig gewond. Met enkele builen en schram men kwamen zij vrij. De rijwielen waren zwaar beschadigd. Afwijzend beschikt. Naar „Ons Godsdienstig Leven" meldt, heeft de Algemeene Synode der Ned. herv. kerk afwijzend beschikt op de aanvrage om een subsidie voor de restauratie der Noorder- kerk, „gezien de vele bezittingen der gemeente en de mogelijkheid om uit de gemeente zelf meer geld te verkrijgen". Paardenmarkt. Heden werd ter gelegenheid van de ker mis de traditioneele paardenmarkt gehou den, waarvoor veel belangstelling werd be toond. werden 110 stuks. prijzen varieerden van 130180; de handel was matig. De kermis behoort weer tot het verle den. Zondagavond heerschte in de beide café's een gezellige drukte. Maandagavond gaf onze tooneelvereeni- ging „Aurora" voor een vole zaal een uitvoe ring in café Kamsteeg. De gebr van Meurs verzorgden het muzi- cale gedeelte. In café Renses trad Daan Pool op voor een zeer matig bezette zaal, doch de aanwe zigen genoten van hetgeen hij en zijn partner Tommy Boumans voor het voetlicht brachten. De E.V.A -band van Edam gaf zijn beste krachten ter muzikale opluistering. Dinsdagmiddag arriveerden per autobus de jeugdige leden van het muziekcorps St. Louis uit Alkmaar. Voor het huis van den dijkgraaf, den heer Kramer Glijnis, stapte men uit, en marcheerde onder tromgeroffel naar het dorp en vervolgens naar het terrein waar de harddraverij werd gehouden. Proces-verbaal opgemaakt Tijdens de harddraverij arresteerde de politie een man, die tot een hazardspel ge legenheid gaf. Nadat proces-verbaal was op gemaakt, werd de arrestant weder vrij ge laten. ZlNOSCHARWOUDf Sociëteit Op Maat. De sociëteit „Op Maat" alhiei hield Dinsdagavond een ledenvergadering. De op komst was vrij goed. Oprichting Langendijker Kolfbond. De voorzitter, de heer A. Kist, opende de vergadering met een woord van welkom. Behandeld werd een schrijven van den Langendijker Kolfbond, waarin aan Op Maat werd gevraagd, of men toe wilde treden tot dezen bond. Uitvoerige besprekingen wer den hierover gevoerd. Het bestuur was er niet voor, toe te treden. Meerdere leden achtten het echter een goede instelling, wleke sympathieke wed strijden organiseert. Daarom wilden zij wel medewerken. Het bestuur vond dit ook wel zoo, maar oe Langedijker Kolfbond is thans in zulk een los verband. Er is geen vaste contributie. De laatste twee jaar is geen bij drage gegeven, met gevolg, dat ook de corps- prijs niet aan onze club kon worden toege wezen De heer M. Vlug secretaris van de L. K. B., lichtte het schrijven nader toe. Het was eigenlijk alleen aan de Zuidscharwouder club gezonden, omdat deze nooit meer sub sidieerdie. De heer J. Kramer was er wel voor, dat men tot de Langendijker Kolfbond toetrad, als ook aan alle andere clubs werd geschre ven en een officieele kolfbond werd georgani seerd. Dt werd den heer Vlug in overwe ging gegeven. De leden konden met dit standpunt accoord gaan. Men zag de nood zakelijkheid van de L. K. B. in. In een circulaire deelde het H. B. verschil lende bepalingen voor de wedstrijden te Grootebroek mede. De wedstrijd duurt nu vijf dagen, wegens de groote deelname en de feestelijkheden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan. Tot corpskolvers werden aangewezen de neeren P. Molenaar, P. Goet en A. Berk hout. Reserve de heeren C. Berkhout, A. Kist en J. J. Reijne. De heer P. Boon en C. de Boer Cz. wer den afgevaardigd naar de alg. vergadering. Nadat bij de rondvraag nog eenige interne kwesties van minder belang waren behan deld, volgde sluiting, met de beste wen- schen voor de te Grootebroek te houden wedstrijden. De Kerkstraat is klaar. De nieuwe bestrating in de Kerkstraat is geheel gereed gekomen. De straat ziet er thans, met de mooie breede tegeltrottoirs, keurig uit. Het is voor de bewoners en voor de r.-k. kerk, die juist aan het einde staat, een enorme ver betering. Zoo is al weder een straat verbeterd, maar er valt nog genoeg te doen! Welke volgt thans? Vermoedelijk de Noorderstraat! Badseizoen 1935. Wat zal het badseizoen 1935 ons bren gen? Met angst en vreeze werd deze vraag in 't voorjaar gesteld. Steeds verder immers grijpt de crisis om zich heen, steeds meer menschen moeten zich de luxe om naar een badplaats te gaan ontzeggen. Voeg daar bij het feit, dat velen meenen in Duitschland en nu ook in België goedkooper uit te kun nen gaan en zich niet storen aan het devies: „Verteer uw geld in eigen land", dan is het alleszins begrijpelijk, dat belanghebbenden het seizoen met angst tegemoet zagen. Het is erg meegevallen. Zeker, er zijn men schen, die anders altijd verhuurden en nu niet. Er zijn pensionhouders, die altijd vol zaten en nu niet. En er zullen weinigen zijn, die een beter seizoen maakten dan vroeger. Maar zou dan de slechte tijd aan onze bad plaats geheel onopgemerkt voorbij gaan? Het is te mooi om waar te zijn. Maar over Vrijdag 16 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (8— 12.—4.-8.— en 11.—12.— VA RA, de AVRO van 12.4.en de VPRO/AVRO van 8.—11.— uur). 8.Gr.pl. 10.VPRO-morgen- wjjding. 10.15 Deel. Jan Lemaire. 10.35 Gr.pl. 11.— Verv. deel. 11.20 Gr.pl. 12.— De Minstreels olv. J. Brill en gr.pl. 2.15 Causerie dr. M. G. de Boer. 2.35 Grpl. 3.10 De Avro-Decibels olv. E. Meenk. 4. Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 5.— Voor de kinderen. 5.30 De Zonne kloppers olv. C. Steyn. 6.15 De Flie refluiters olv. E. Walis. 7.Dr. P. de Graaf: De misdaad en haar be strijding in de Sovjet-Unie. 7.20 De Roodborstjes en De Krekeltjes olv L Hulscher. 7.50 Ber. en SOS-ber. 8 Ds. G. Westmijse: Ik ben niet ongodsdienstig, maar ik ben de kerk ontwend. 8.30 Uit het Kurhaus, ScheveningenResidentie-orkest o. 1. v. C. Schuricht, mmv A. Poth, viool en Marion Anderson, alt 9.15 Dr. G. Knuttel: Rembrandten Ver meer. 10.15 De heer Agtmaal: Kin deren varen naar Noorwegen. 11. Jazzconcert, gr.pl 11.30—12. Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (NCRV-uitz.) 8— Schiftlezing en meditatie. 8.15 9.30 Gr.pl 10.30 Morgendienst olv. ds. L. J. Allaart. 11.—12.— Oigelspel S. P. Visser. 12.15 Gr.pl. 12 30 Ensemble v. d. Horst en gr. pl. 2.— Gr.pl. 2.30 Chr. lectuur. 3.Pianorecital A. Koole. 4. Duetten door L. Houtstra—v. Dam, sopraan en Chr. van Dam, bas- bariton, mm"M Tiddens, piano. 5.Haagsch pianokwintet. 6.15 Gr.pl. 6.30 Causerie A. J Herwig. 7—Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 7.30 Literaire causerie H. Spaans. 8.Ber. 8.05 Uit de Die rentuin, den Haag: Kon. Mil. Ka pel olv. Kapt. C. L. Walther Boer. 9.Causerie S. M. v. d. Galiën. 9.30 Verv. concert. 10.10 Ber. 10.15 —11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Orgel spel R. New. 11.50 Charles Man ning en zijn orkest. 12.50 BBC- dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Gr.pl. 2.20 Imperial Hydro Hote'.-orkest o. 1. v. Smythe. 3.20 H. Darewski en zijn orkest. 4.35 Hotel Metropole orkest olv. E Colombo. 5.35 BBC- dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber 6 50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 Bob by Howell en zijn orkest. 8.29 „Pleasant portion", spel van Cou- per. 9.20 BBC-Militair-orkest olv. R P. ODonnell, mmv. Th. Bates, bariton. 10.Ber. 10.20 BBC- orkest olv. P. Morales, m. m. v. P. Cochrane, piano. 11.3512.20 S. Kyte en zijn Band. het algemeen en de omstandigheden in aan merking genomen, heeft men reden tot te vredenheid. En dat is reeds veel! Van een noodtoestand, als in dé meeste badplaatsen aan onze Noordzeekust schijnt te bestaan, is geen sprake. De resultaten van het seizoen zijn bevredigend. Wie had durven verwachten, dat op den teldag van de V.V.V. meer gasten aanwezig zouden blijken te zijn dan vorig jaar? Ver moedelijk zelfs de grootste optimist niet. En toch is het zoo! Een vooruitgang van 2680 tot 2772 mag dan niet groot zijn, in den te- genwoordigen tijd mag men gerust zeggen, dat zelfs stilstand geen achteruitgang is! Wie had druven verwachten, dat meerdere hotels en pensions voortdurend „vol" zou den zijn? En toch spraken wij verschillende expioitatnten, die zich diaarop konden beroe men. Ook het strandbezoek is bevredigend. De exploitatie is meer over het geheele strand verdeeld dan vroeger. Zoodoende schijnt wel licht het strandbezoek minder dan vorige ja ren. Maar wij zijn er van overtuigd, dat, als men eens een telling hield op mooie dagen en die zijn er dit jaar gelukkig heel veel de strandbevolking vele duizenden zou tellen. Tegen etenstijd is het dan ook dikwijls een ware uittocht. Honderden fietsers en automobilisten. Vele extra autobussen op RADIO PARIS. 1648 M. 720, 8.20 Gr.pl. 9.20 Orkestconcert olv Guillou. 10.50 Verv. concert. 1120 Cr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 4.20 Goldy-orkest. 7.20 Gr.pl. 7.40 Zang. 8.05 Orgelcon cert Marthe Bracquemond 8.50 Or kestconcert o. 1. v. Cooper. 11.05 Dansmuziek. 11.20—1 20 Gr.pl. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 —2.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3 50—5.20 Concert uit rest. Ritz", 8 30 Vioolrecital. 8.50 HoorspeL 9 50 Opera-muziek. 10.40 Mando line-concert. 11.1512.50 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkest concert. 12.20 Gevar. concert. 4.20 Pianorecital. 5.20 Orkestconcert. 7 20 Omroepkleinorkest olv. Topitz 8.35 Leipz. Symphonie-orkest. 9.10 Hoorspel. 10— Omroeporkest olv. Buschkötter. 11.20-12.20 Omroep orkest, Radiokoor en solisten. ROME, 421 M. 9.— Orkestcon- eert olv. Bonavolonta. 10.20 Gr.pl. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.! 12 20 Gr.pl. 12.50 Zang. 1.05 en 1 30—2.20 Gr.pl. 5.20 Dansmu ziek. 6.20 Zang. 6.35 Gr.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Gr.pl. 8.20 Trio concert. 9.20 Symphonieconcert olv. André. 10.30—11.20 Populair con cert. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30 2.20 Gr.pl. en zang. 5.20 Symph.- concert. Leiding: André. 6.20 Gr, pl. 6.50 Pianericital. 7.35 Zang. 8 20 Salonorkest olv. Walpot. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Marschen en dansen van Beethoven. 9.10 Uit Frankfort: Der Fusztritt dem Genie 10.20 Ber. 10.50 Orgelspel. 11.05 Weerber, 11.20—12.20 Dansmuziek uit Ber lijn. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.8-40, D.sen- der 8.40—10.20, Parijs R. 10.20— 13.05, Brussel VI. 13.05—14.20, Lond. Reg. 14.20—16.20, D.sender 16.20-18.50, Brussel Fr. 18 50— 19.20, Keulen 19.20-21.10, Parijs Radio 21.10—22 30, Brussel Fr. 22.30—22.50 en Leipzig 22.50— 24- Lijn 4: Parijs R. 8.0510.35. Droitwich 10.35—18.20, Brussel VI. 18.2018.50, Droitwich 18.50 20 20 en Lond. Reg. 20.20— 24.-, alle diensten. Het spreekt alles duidelijke taal. Als een badplaats een behoorlijk resultaat boekt, is dat in den tegenwoordigen tijd zon der twijfel een bijzonderheid. En voor een dergelijke bijzonderheid zoekt men onwille keurig een oorzaak. Is die hier aan te geven? Wij gelooven, dat er meerdere oorzaken zijn. Daar is in de eerste plaats, de nooit ver flauwende ijver en de immer doorgezette re clamecampagne van het bestuur der V.V.V. Daar is in de tweede plaats het feit, dat er thans schitterende verkeerswegen zijn, die Egmond gemakkelijk bereikbaar maken. Daarbij komt, dat Egmond steeds een bad plaats geweest is voor kleine beurzen, het geen tegenwoordig velen, die vroeger meer luxe-badplaatsen bezochten, maar al te zeer te stade komt. Dan profiteert ook Egmond, evenals alle badplaatsen van het gunstige weer en van het thans weder mogelijk gemaakte bezoek van Duitsche gasten. Zoo zullen er misschien meer oorzaken zijn aan te geven. Maar, wat ook de oorzaak moge zijn, net vreemdelingenbezoek is mee gevallen en het stemt tot groote voldoening dit te kunnen constateeren. Tot zoover onze correspondent. Het is ook ons opgevallen, dat Egmond aan Zee op mooie zomerdagen buitengewoon door WILLLAM LE QUEUX. 20) „Zeer zeker niet, mijn beste mademoiselle Dolores", antwoordde Danecourt beslist. „Daaraan denk ik geen oogenhlik. U gaat met mij dineeren in een rustig restaurant". Dolores gaf met een coquette glimlach toe. „Wij zijn nu zeer vormelijk, is het niet. in tegenstelling met dien goeden tijd in Va- nina. Als Stana Nelikoff en ik u en uw col lega ontmoetten, waren wij minder vorme lijk. Ik verbeeld mij, dat u mij toen Dolores noemde en ik was zoo vrij u Gerald te noe men". Danecourt glimlachte. Ja, hij was toen met Dolores op zeer vriendschappelijken voet geweest, zij was zoo lief, zoo vroolijk en levendig. Én wellicht had zijn vriendschap in haar een warmer gevoel opgewekt. „Laat die dagen dan nu terugkeeren. Ik zal u weer Dolores noemen. Maar hoe het ook zij, u moet mijn gast zijn." Daarvan wilde zij niets hooren. „Neen, neen; wij zullen geen kwade vrien den worden door te twisten over de uitgave van eenige franken. Vroeger heb ik van u zooveel gastvrijheid ondervonden. Als ik thans aan Slavopië terugdenk, dan begrijp ik, dat het alleen hem en zijn familie iets kan schelen of een marionet als Nicolaas zijn troon al of niet verliest." De inzichten van Dolores hadden zich ge wijzigd; zij was nu in dienst van een groote natie, een deel van haar diplomatie. Zij kon zich nu veroorloven om te glimlachen over de troebelen bij en de zorgen van een Slavo nisch hof. Gerald vond het onaangenaam, dat zij op die wijze over den koning sprak. Hij kon de gedachte niet verdragen, dat zijn geliefde prinses zou verbannen worden, dat zij ver nederd zou worden door het bewustzijn van gefaald te hebben. „Ik herinner mij, dat ik ook wel eens ge lachen heb, toen wij begonnen", zeide hij rustig. „Nu is het echter een belangrijk vraagstuk en Engeland en Frankrijk zijn op de hand van den koning". Dolores hield haar cynische stemming in bedwang. Zij wist waarom de jonge diplo maat zooveel belang stelde in het lot van den koning. „U heeft volkomen gelijk", antwoordde zij ernstig. „Toen waren wij niet zoo goed op de hoogte. Nu begrijpen wij, dat er mach tige invloeden aan ten grondslag liggen. Welnu, vanavond gaan wij gezellig dineeren. Hoe laat en waar? Voor twee personen, die Parijs goed ken den, was dit spoedig opgelost. Geen deftig restaurant, waar de élite bijeen zou zijn, doch een klein restaurant, waar de keuken uitmuntend is en niet duur en waar zij zekei geen bekenden zouden ontmoeten. Gerald keerde naar zijn hotel terug, te vreden over het onderhoud. Indien iemand deze intriges kon ont sluieren, dan zou dat zeker Dolores Vic toria zijn. Hij wist welk een gunstig oordeel Salcedo over haar had. De eerste, die hij in de vestibule zag, was de knappe Hongaarsche. Zij zat in een lus- telooze houding in een fauteuil met een boek in haar schoot. Een oogenblik keken zij el kaar aan. Zij kende hem niet, daarvan was hij zeker; de blik, waarmede zij hem aankeek, was on verschillig. Hij ging naar zijn kamer. Indien hij eerst in Parijs was aangekomen en zij later, dan zou de gevolgtrekking ge maakt kunnen worden, dat zij een portret van hem had ontvangen en de opdracht zijn bewegingen na te gaan. Het was juist het tegenovergestelde. Hij was haar gevolgd en Dolores en haar collega's gingen nu te zijnen behoeve spionneeren. Gedurende eenige minuten, nadat hij naar zijn kamer was gegaan, zat de Hongaar sche in gepeins verzonken. Daarna stond zij op, ging naar de schrijfkamer en schreef een code-telegram. Het was gericht aan De- larche, Belvedère Road 19, Golder's Green, Londen en besloot met deze woorden: „Zal uw opdracht afwachten Haar eerste ingeving was blijkbaar om naar het naaste telegraafkantoor te gaan om dit telegram op een gewoon formulier te schrijven. Toen aarzelde zij en mompelde in zichzelfe: „Maar hij zal het zeker aan mij overlaten en intusschen gaan er kostbare oogenblik- ken verloren. In ieder geval verzend ik het telegram en intusschen ga ik mijn gang. Als er bijtijds antwoord komt en hij voorzich tigheid aanraadt, kan ik tegenbevelen ge ven". Zij verzond haar telegram en maakte een paar bezoeken in het Montmartre-kwartier. Zij ging naar haar hotel terug, gebruikte daar de lunch en bracht het grootste ge deelte van den tijd voor het diner in de vestibule door. Omstreeks half zes kwam Danecourt be neden; hij zou Dolores Victoria om zes uur in het restaurant ontmoeten. Ditmaal merk te hij haar niet op, maar zij zag hem wel en volgde hem met een eigenaardige uit drukking in haar donkere oogen. Tot op dit oogenblik was er geen antwoord van Lou- koff, alias Delaroche, gekomen. Het restaurant, waar Gerald Dolores ont moette, was zeer vol, doch het gelukte hen een tafel te krijgen. Zij spraken op gedemp- ten toon, in het Duitsch, een taal, die waar schijnlijk niet zou verstaan worden door het burgerlijk publiek rond hen heen. Zij be spraken nogmaals de gebeurtenissen van de laatste dagen. Dolores was optimistisch ge stemd. „Als je die papieren in handen zou kun nen krijgen, mijn vriend, dan geloof ik dat wij alles zouden weten, wat wij verlangen" Gerald gaf dat toe,maar hoe onmogelijk dit ook op het oogenblik scheen te zijn, moesten zij den moet niet verliezen en hun best doen. „Natuurlijk", zei Dolores vlug, maar men moet geluk hebben en zijn gezond verstand gebruiken. Je kunt de omstandigheden niet scheppen, ze moeten zichzelve scheppen". Plotseling scheen haar oplettendheid af te dwalen. Haar blik gleed langs haar met gezel en vestigde zich op de andere zijde der zaal. „Daar komt een vreeselijke man binnen, hij ziet er als een bandiet uit", merkte zij op. „Daar staan drie tafels vol met glazen, borden en zilver. Zie je, daar dicht bij den ingang. Hij praat nu met een kellner, zij maken een tafel voor hem leeg". Zij keek verdacht de zaal rond. „Er schijnt geen an dere plaats vrij te zijn. Hij zal daar moeten gaan zitten of weg gaan". Zoo nu en dan wierp zij een blik op dien inan. Daarna was zij weer vol belangstel ling in haar gesprek met Gerald en was die man weer uit haar gedachten. Vijf minuten later klonk een revolverschot en viel Gerald met een gil voorover op de tafel. Dolores sprong op en keek in de rich ting van den man met het ongunstig uiter lijk. De tafel was leeg, de man was verdwe nen. De kellners stonden bijeen in een an deren hoek der zaal. Hij had dit oogenblik benut om een schot af te vuren. „Naar de deur, naar de deur", schreeuw de zij uit. De andere gasten keken in alle richtingen. De man die juist is weggegaan is een moordenaar. Hij heeft mijn vriend doodgeschoten". (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6