Agenda ittneniand £aatste b Siad en Omgeving. Weec&eticht Morgenavond zingt JEANNE BACILEK. DE GEZONDE ZUIGELING. DE WEKELIJKSCHE COLPORTAGE- PERIKELEN. Gisteravond weer te Amsterdam UIT OSS. Nieuwe bekentenissen. „PLAN VAN DEN ARBEID". Congres te Utrecht in September. DE VONDSTEN TE WUESTWEZEL. De electrische draad. DE BELGISCHE KONINGS- KINDLREN. Keeren heden naar België terug. KINDERMOORD? Agent gemolesteerd. DE MAAS GEBLOKKEERD. Protest van schippers tegen de evenredige vrachiverdeeling. DE NOTARIS-FRAUDE TE BERGEN OP ZOOM. Passief van ruim honderdtwin tigduizend gulden. RIJKSMIDDELEN IN JULI. Ruim 1 millioen beneden de raming. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Jongen gedood; chauffeur zwaar gewond. „DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT". ONZE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Kwak moet in Karachi blijven. Glimlachje Voor kleine tuinen. Wie krijgt het gouden horloge? Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het meisje met de blauwe hoed (Hollandsche film), hoofdrollen Dolly Haas en Lou Ban- dy. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Harmonie, half acht, t/m. Woensdag, hoofdnummer Leve de vrouwtjes, hoofdrollen Dick Powell en Joan Blondell. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City Theater, half acht, hoofdnummer de zangfilm One night of love, hoofdrol Grace Moore. Op het tooileel de conferencier Alex de Haas. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy Theater, half acht, hoofdnummer de wild-west-film Het uur der wraak, hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 17 Augustus. Bergen, zomerfeest Bergersportver. op het terrein aan den Kerkedijk. Zondag 18 Aueustus. Alkmaarsche Wielerbaan, 2 uur, nationale wielerwedstrijden, o.a. 50 K.M. koppelwed strijd. Sted. Muziektuin, 8 uur, populair Zomer- concert door dubb. mannenkwartet „Zang en Vriendschap" met medewerking van Jeane Bacilek en Corn. Jonker. Heiloo, sportterrein Ter Coulster, 1 uur, Landdag V.V.S.U. (afd. N.H.), verschillen de sprekers, muziek uit Haarlem en decla matie. Maandag 19 Augustus. Gulden Vlies, 8 uur, concert „Italiaansche opera". Woensdag 21 Augustus. Bergen, Openlucht-theater, 8 uur, Nieuw Schouwtooneel (Ko v. Dijk). Opvoering blij spel Dokter tegen w;l en dank van Molière en de Klucht van de Koe van Bredero. Het Bureau voor Kinderbescherming meldt ons: Het Children's Bureau te Washington, een instelling van het Departement of Labor van de U. S. A., heeft de goede gewoonte om af en toe z.g.n. Folders betreffende een of ander onderwerp uit de kinderbescherming in ruimte mate onder het publiek te versprei den. Het zijn kleine pakkende propaganda- geschriftjes van slechts enkele bladzijden, ver lucht met foto's of suggestieve teekeningen en gedrukt op prima papier. De laatste folder is getiteld: „Keeping the well baby well" en geeft in korte hoofdstukjes met pakkende opschriften aan, hoe de moe ders hun gezonde zuigeling gezond kunnen houden. Het geschriftje geeft aanwijzingen omtrent de voeding, de kleeding, het baden, het nemen van zonnebaden, de geestelijke op voeding, het inenten tegen besmettelijke ziek ten, enz. en geeft voor zuigelingen beneden de 5 maanden bovendien nog een dagindee- ling omtrent voeding, slaap en behande ling. Het laatste hoofdstukje, getiteld: „The well baby", (de gezonde zuigeling) nemen we hier vertaald over: „Een gezonde zuigeling heeft een glan zende huid, heldere wijd open staande oogen, veerprachtige spieren en een tevreden uiter lijk. Hij huilt weinig, heeft een goede eetlust, slaapt rustig met gesloten mond en heeft een geregelde ontlasting van normale kleur en samenstelling. Uit niets blijkt dat hij pijn heeft of zich niet lekker voelt, en hij gaat regelmatig vooruit in gewicht, lengte en be hendigheid. Gewoonlijk is het gewicht van de zuige ling verdubbeld na de vijfde of zesde maand en verdrievoudigd aan het eind van het eerste levensjaar. In de derde maand begint hij zijn hoofd op te richten, wanneer zijn lichaam onder steund is. Tusschen de derde en de vijfde maand begint hij gewoonlijk hardop te lachen. Na zeven of acht maanden mag hij recht op zitten en begint spoedig te krui pen. Na 12 a 18 maanden begint hij te loopen. Als hij één jaar oud is kan hij ge woonlijk al eenige woorden zeggen. Zijn eerste tanden breken gewoonlijk door na 6 tot 8 maanden. Als hij een jaar oud is, heeft hij gewoonlijk 6 tandjes, op 1V» -jarige leef tijd 12 en op 2-jarige leeftijd 16. Indien uw zuigeling niet aan bovenstaan de eiscnen van gezondheid en normale ont wikkeling voldoet, raadpleeg dan de dokter"' Er zal wel niemand onder de lezers zijn. die de groote waarde van het verspreiden van dergelijke folders ontkent. Integendeel, door hun inhoud, hun uitvoering, hun sug- gestiviteit zijn ze van ontzaggelijke propa gandistische waarde. Zou in ons land ook niet iets in deze rich ting te doen zijn? Gisteravond is het weer op verschillend punten van Amsterdam tot ongeregeldhedei gekomen. In Zuid Ceintuurbaan en Rijn straat colporteerde men met politieke bla den van verschillende richtingen, waarbij onderlinge moeilijkheden niet uitbleven. Toen men tot een handgemeen geraakte, werden de samenscholingen door de politie uiteenge dreven. Aan de overzijde van het IJ van hetzelfde laken een pak. Ook daar moest de politie op treden. Assistentie werd van het hoofdbu reau ingeroepen. Het publiek gooide op een gegeven oogenblik met steenen, zoodat een paar schoten in de lucht werden gelost. In West was het 't ergste. Op het Mer catorplein had zich omstreeks 9 uur zooveel volk verzameld, dat de menigte moest wor den verspreid door eenige charges uit te voe ren. Nadat colporteurs van de N.S.B. naar hun kringhuis waren geleid keerde de rust nog niet terug. In verschillende zijstraten van dé J. Evert- senstraat werden agenten met steenen gewor pen. Nadat assistentie was aangekomen is nog herhaaldelijk gechargeerd. Verscheidene straten zijn „ontruimd". Ramen en deuren moesten worden gesloten. Tegen 12 uur keerde de rust ook daar te rug. Het waren voor het meerendeel opge schoten jongens, die aan de relletjes deelna men. De dezer dagen gearesteerde vrouw A. O., wonende te 's-Hertogenbosch en die te Oss in het politiebureau was gesloten, verdacht van het plegen van abortus, heeft gisteren voor dè gemeente-politie te Oss een volledige bekentenis afgelegd. Uit haar verklaringen is gebleken, dat zij zich herhaaldelijk heeft schuldig gemaakt aan bovengenoemd feit en tevens meermalen tegen betaling medicamen ten aan cliënten heeft verstrekt. De vrouw is naar den Bosch op transport gesteld en na verhoor door den officier van justitie in het huis van bewaring opgesloten. De besturen van N.V.V. en S.D.A.P. heb ben blijkens „Het Volk" besloten tot het houden van een openbaar congres ter bespre king van het plan van den arbeid, op Zater dag 28 en Zondag 29 Sept. a.s. te Utrecht in Tivoli. Het congres wordt geopend des morgens om half elf. De namen van de inleiders zijn nog niet bekend. Naar de meening van de autoriteiten te Antwerpen zouden de ontdekkingen aldus zijn te verklaren: in de oorlogsjaren zijn veel soldaten en smokkelaars omgekomen door aanraking met den beruchten electri- schen draad. Veel consideratie had men toen niet met de dooden. Dez werden ontkleed en als zij soldaten waren geweest van hun identiteitslaatjes ontdaan en ter plaatse be graven. De Belgische koningskinderen, die sedert 24 Juni te Noordwijk aan Zee ten huize van den burgemeester, den heer Van den Mortel, hebben vertoefd, zullen hedenochtend naar België terugkeeren. Het afmelden van het détachement rijks veldwachters, dat ter bewaking der Belgi sche koningskinderen te Noordkijk vertoeft, zou hedenmorgen om 11 uur geschieden. Te Hengelo (G.), is het echtpaar W. go* rresteerd, dat wordt verdacht een pasgeboren kin in de buurt van hun w.ning te hebbui begraven. Toen de vrouw eerst in verzekerde bewaring was gesteld, vervoegde de man zich ten ge meentehuize en ging onverwacht den veldwachter B. te lijf, zocdat deze as sistentie van een paar burgers moest inroepen. Het echtpaar zal voor den of ficier van justitie te Zutfen worden ge leid. Als protest tegen de uitvoering van de wet op de „Evenredige Vrachtverdee- ling" hebben gisterochtend tweehonderd schippers het scheepvaartverkeer te Maasbracht volkomen gestremd, door dat zij met hun vaartuigen dwars in de rivier zijn gaan liggen. Hierdoor was het voor ledige schepen niet mogelijk naar Maastricht op te va ren. Enkel schepen, die reeds hebben geladen mogen de blokkade passeeren. Naar wordt vernomen vermeldt de crediteurenlijst van der notaris P. te Bergen op Zoom, van wien wij de ar restatie op vermoeden van fraude heb ben bericht, een totaal van 128.152.52 aai schulden. Voor posten debiteuren e.a. gaan hier een paar duizend gulden af, doch in totaal blijft er een passief var 123.525.05. De Rijksmiddelen brachten in de maand Juli 32.061.609 op of ruim 1 millioen minder dan de raming, terwijl dit bedrag bijna 4,4 millioen bij het cijfer van Juli 1934 ten achter bleef. Voor de Kohierbelastingen was eind Juli in totaal 64.053.737 op kohier ge bracht voor rekening van het loopende jaar of ruim 7 ton meer dan het vorige jaar op dezen datum. ONDER ZAND BEDOLVEN. Toen enkele jongens in een kuil aan den Bergweg te Blaricum aan het spelen waren, is plotseling de groote kuil, die door de kin deren zelf was gegraven, ingestort. De 12- jarige G. Roest, van den Molenweg te Blari cum, geraakte daaibij onder het zand bedol ven. Een juist passeerende arbeider, J. Roke- brand uit Blaricum, heeft den jongen met zeer veel moeite onder het zand weten uit te halen. De jongen was reeds bewusteloos. Men heeft hem later weer bijgebracht. Was Rokebrand slechts enkele minuten later ge komen, dan zou de jongen zijn gestikt. INBRAAK TE GRONINGEN. Een agent van politie te Groningen zag gisterochtend in de tijdelijk onbewoonde villa van prof. dr. J. L. B. Engehardt, Petrus Campersingel 123, de deur van de aan de achterzijde gelegen serre openstaan. Alles in huis lag overhoop. Of er wat vermist wordt, kan niet worden nagegaan, omdat de familie buitenslands vertoeft. Op de bovenverdieping bleek van een zijraam een ruitje te zijn inge gooid. KORTE BERICHTEN. De minister van buitenlandsche za ken, Mr. de Graeff, is heden voor 14 dagen met verlof vertrokken. (Ongecorrigeerd.) DE WATERSNOOD BIJ OVADA. Officiëele gegevens. Omtrent de watersnoodramp bij Ovada wc rdt thans de volgende officieele uit- et i zetting gegeven. De wolkbreuken, welke zich in de laatste dagen boven de provincie Ales- sandria hebben ontlast, hebben een overvloed van water veroorzaakt in de in de Tanaron uitmondende rivieren. Tengevolge van de gedeeltelijke vernieling van een zijdijk van de Sella Zerboni, welke het groote kunstmatige meer van Ortiglieto in de bergen van Molare vormt hebben de watermassa's het dal van de Qrta over stroomd. Deze watermassa's hebben door hun kracht aanzienlijke schade aangericht en eenige boerenwoningen meegesleurd, waarbij menschenlevens te betreuren zijn. In het geheel betreurt men den dood van 111 personen. Tot nu toe zijn 82 lijken ge borgen, van welke 62 konden worden geï dentificeerd. Bij de redding der in gevaar verkeerende menschen zijn tallooze heldendaden verricht. De plaatselijke autoriteiten hebben zich on derscheiden bij de vervulling van hun plich ten. Er zijn thans hulpmaatregelen geno men voor de getroffen bevolking, terwijl werkzaamheden worden verricht om de ver bindingen te herstellen en de schade in den kortst mogelijken tijd te vergoeden. Een commissie van ingenieurs van het mi nisterie vooor openbare werken bevindt zich op de plaats des onheils. Hedenmorgen werd een melk- auto van den heer A. Kooy uit Arkel op den onbewaakten over weg door den trein komende uit de richting Leerdam gegrepen. Naast den chauffeur, den heer A. Kooy, zat de 14-jarige jongen G. Gons. Deze werd op slag gedood, terwijl de chauffeur zware ver wondingen opliep. Men vreest voor zijn leven. De auto werd totaal vernield. Aan de rondvlucat 1935 zal door do K. L. M. worden deelgenomen o.a. door een der nieuwste typen n.1. de Fokker- Douglas Jan van Gent. De Kwak (uitreis) vloog Vrijdag van Bagdad naar Karachi, waar het toestel we gens weersomstandigheden moest blijven. De Sperwer (thuisreis) vloog gisteren van Rangoon naar Jodhpur. f «Goeie help, Pieterse Ik had er geen Idee van dat j het zóó ver met je gekomen was „O, dat is het ook niet. Maar mijn vrouw wil niet dat [ik thuis oefen." (Humorist). Occuleeren. Het veredelen van rozen en vruchtboomen maakt op den amateur-tuinder een geheim zinnige indruk. Toch is het niet zoo moei lijk en met een beetje oplettendheid ook vpor hen heel goed uitvoerbaar. Voorop staat dat men in het bezit moet zijn van goed groeien de onderstammen, zoodat aan het eigenlijke werk een zekere voorbereiding moet vooraf gaan. De rozen worden b.v. gewoonlijk ver edeld op de hondsroos of Rosa canina. Deze soort kan gemakkelijk door zaaien worden verkregen, en wanneer de plantjes 2 a 3 jaar oud zijn kunnen ze worden veredeld. Het is een wildgroëende roos met scherpe stekels en kleine enkele bloempjes. Als onderstam wordt ook gebruikt de kaneelroos of Rosa rugosa. Deze soort roos wordt gemakkelijk door stek voortgekweekt. De stekken hier van snijden we in den winter ter lengte van 25 a 30 c.M. waarbij we ze liefst van de hoofdtak afscheuren, zoodat er een voetstuk of hieltje aanwezig is. Door het daar aanwe zige reservevoedsel wortelen ze gemakkelijk. De voorloopig opgekuilde stekkep worden in Maart in den grond gestoken. Wanneer ze flink gegroeid zijn kunnen ze zelfs het eerste jaar al worden veredeld. Dit veredelen kan nu ook gebeuren. Een week te voren snijden we eenige ondertakjes af en maken we de voet der struikjes wat bloot. Hierop maken we nu een T-vormige insnijding door de bast tot op het hout, waarna de bast voorzichtig wordt opgelicht. Van een gewenschte roos snijden we nu een takje af met volgroeide bladeren, maar waarvan de knoppen in de oksels der bladeren niet zijn uitgeloopen. De bladeren worden er direct afgesneden om het inkrimpen van de takjes tegen te gaan. Om een oog of bladknnp snijden we nu een schildvormig stukje bast door tot op het hout. Met vinger en duim schuiven we dit van het hout waarbij we erop moeten letten dat het zieltje van het oog mee moet gaan, dus niet op het hout achterblijft. Dit stukje bast schuiven we in de gemaakte T-vormige insnijding op de onderstam, waarbij de bo venkant van het schildje moet aansluiten a an de bovenkant van de insnijding Daarna wordt de insnijding met een breed raffia zoo danig verbonden dat juist het oog vrij blijft. Men zorge daarbij vooral dat geen vocht of vuil in de gemaakte wond komt. Daar het nieuwe weefsel bij onderstam en oculatie juist onder de bast gevormd wordt zullen beide gemakkelijk vergroeien. Het occuleeren van vruchtboomen als: Appels, peren, prui men, perziken, kersen enz. geschiedt op de zelfde wijze. BENOEMD. Dc heer A. G. A. Ter Berg alhier en niet zooals gister gemeld werd de heer A. G. A. Terburg is beno md tot leeraar aan de middelbare technische school te Scerabaja. AUTO BIJ LIMMEN VERNIELD. Een ernstig gewonde. Op den nieuwen weg van Limmen naar Bakkum aan Zee is gisternamiddag een vrij ernstige ongeluk gebeurd. Een vrachtauto, beladen met flesschen bier en limonade en eigendom van den heer H. A. Mensing uit Beverwijk, bierbottelaar aldaar, kreeg plotse ling een defect aan de stuurinrichting, waar door de wagen over den kop sloeg en vrijwel geheel venield werd. Achter den wagen zaten drie kinderen van 5 tot 10 jaar, die in het gras terecht kwamen. Alle drie kregen verschillende snijwonden en een van hen moest zelfs verbonden worden in het Cen- traal-ziekenhuis alhier. Erger aan toe was de 71-jarige Knijpstra uit Zweeloo (Dr.), de schoonvader van den heer Mensing, die naast den bestuurder zat. Hij werd uit den wagen geslingerd en moest met twee gebroken öeenen en een gapende hoofdwonde naar het Roodekruis-ziekenhuis te Beverwijk vervoerd worden. Geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse, evenals de burgemeesters van Lim men en Castricum, van wie de ^erste direct eerste hulp verleende, nog voor de dokters aanwezig waren. Zie etalage Klokkenwinkel Hoogetraat. WEER OP VRIJE VOETEN GESTELD. De chauffeur W., die te Groningen was aangehouden als verdacht van verduistering van een bedrag aan geld ten nadeele van de N.V. Weslfrische Autocar onderneming te Hoorn is na verhoor op last van de Justitie weer op vrije voeten gesteld. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 18 Augustus is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één oer apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. IN DE GROOTE KERK GEEN DIENST. Wij wijzen er ook hier op, dat er in de Groote Kerk Zondag geen dienst wordt gehouden. De 102e Jeugddienst wordt gehouden Zondagmorgen 9 uur in de Kapelkerk. Voor ganger ds. Eggink, van Rotter DE PUZZELOPLOSSING VOOR DE ZOMERPOSTZEGELS. De termijn van sluiting voor de inzending der puzzle-oplossing voor de zomerpost- zegefs nadert met rassche schreden. 1 Sep tember a.s. is de deelname onherroepelijk ge- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag, 17 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,8 m.M. te Andanes. Laagste barometerstand 758,4 rO.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 18 Augustus: Zwakke veranderlijke wind; meest zwaar bewolkt; waarschijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur Weeroverzichf. Het hooge drukgebied in onze omgeving is sinds gisteren afgenomen en onregelmatig van vorm geworden en de hoogere lucht lagen werden weer veel vochtiger. Alleen in Scandinavië blijft de hooge druk toenemen. De depressie in het westen neemt langzaam toe; op de Britsche eilanaen is het weer regenachtig; in Frankrijk windstil maar ne- velig, behalve in het zuiden; ook in Duitsch- land is het over het algemeen betrokken met lichte regen in het noord-westen; Scandina- vië heeft opklarend weer met vrij hooge temperatuur in Zweden. In het algemeen neemt de kans op regen voor onze omgeving toe als zijn tijdelijke op klaringen niet uitgesloten. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.02 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm nam. vm nam 18 6.38 7 05 3.17 *34 19 7.21 7.49 4.01 4.19 20 8 07 8.33 4.48 5.01 HOOG- EN LAAGWATER TE EOMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam 18 6 35 7.02 3 05 3 22 19 7J8 7 46 3 49 4.(ïï 20 8.04 8.30 4.36 4 49 sloten. Oplossingen, die daarna binnen komen, worden ter zijde gelegd. Het comité heeft al eenmaal op veler verzoek den slui tingsdatum verschoven, dat kan geen tweeden keer geschieden. Men moet zich dus haasten, wil men nog meedoen. De oplossing is ge makkelijk. Men kan fraaie prijzen winnen. En men steunt daarbij tevens een sympathiek doel: bevordering van den verkoop der zomerpostzegels ten behoeve van cultureele en sociale doeleinden. Het prijsraadsel is afgedrukt op z.g. puzzle-kaarten, waarop men tevens de oplos sing kan inzenden na frankeering met twee zomerpostzegels van 6 cent (10 cent) bij de plaatselijke comité's of bij het landelijk comité voor deze zomerpostzegels, Tessel- schadestraat 9, Amsterdam W. De op te plakken zomeroostzegels zijn aan alle post kantoren verkrijgbaar. ROOK, WATER, BRANDWEER. Eigenlijk moest de volgorde van het „kopje" anders zijn, want eerst komt er rook, dan moet de brandweer komen en dan pas mag er water bij te pas komen. Er zijn echter uitzonderingen op den regel en zulk een uitzondering maakten wij gisteren mee. Er was rook en onze brandweer werd ge alarmeerd. En omdat de catastrsphe buiten Oudorp lag, gebruikten wij de auto, om spoe- dig ter plaatse aanwezig te zijn. Natuurlijk werd elke bocht met de meeste nauwkeurig heid genomen en toen wij in de verte rook ook zagen, waren wij het er over eens, dat we „daar moesten zijn. „Daari', dat was aan de ringsloot bij den Schermerpolder. Er liep eep weg heen en dien weg volgden wij. Tot we bij de motorspuit kwamen en ontdekten, dat de rook aan den anderen kant van de sloot hing. We bezaten geen K XVIII, geen watertaxi ook en waar ook een sterke ijsbaan ontbrak, moesten we óf zwemmen, óf „ahoor!" roepen. Dat laatste deden wij en de Oudorpsche jeugd aan de overzijde dook in een roeiboot, doopten haar „Normandië" en even later konden twee passagiers dat waren wij ons oefenen in het balanceeren. Want de boot wiebelde. De kapitein bracht ons veilig aan den an deren kant, wij klommen aan wal en kre gen natte voeten, omdat de aanlegsteiger bestond uit een stukje moeras. Wij waren toen bij de plek, waar het rook te. En waar onze brandweer de slangen han teerde. En waar anderen hooi afstaken e° dreigden te vallen. Wat nooit gebeurde. De rook kwam uit een hooikTamp van P- Bibo, die misschien door spelende kinderen aangestoken was. 't Wordt nachtwerk, vertelde ons gister commandant, want de heele klamp moet om gehaald worden. 't Wordt nachtwerk, zei ook de motor- machinist, die de slangen koppelde en water gaf op commando. 't Wordt nacthwerk, vertelde ons gister avond om 11 uur dezelfde spuitcommandant. die uit d« kazerne een nieuwen voorraad benzine haalde. En omdat het nachtwerk werd, kwamen de Oudorpsche schoonen vannacht slaap tekort War.t ze zaten aan den dijk en keken naar den rook. En vermaakten zich met de andere helft van Oudorp. Maar hoeveel pret ze ook hadden, vuur hebben ze niet gezien.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2