Agenda E JUiMicaties JkooiHciaal Tïieuws Stad w Omqeving. JCeck School Schouwburgen. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN. BROEK OP LAHGENDIJK NOORDSCHARWOUDE De nationale tooneelwedstrijd. LAHGENDIJK EGMOND AAN ZEE Wethoudersbenoeming. PLANNEN VAN DE AFD. VAN VOLKSONDERWIJS TE LANGENDIJK. Tot stichting van een kleuter school. SCHOUWBURG 'T GULDEN VLIES. Kennis 1935. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten DE KERMIS. Gulden Vlies: Zondag 8.15 uur, Het Chineesche Landhuis (Amsterd. Tooneelver. o. L v. v. Dalsum en Defresne). Maandag 8.15 uur, Het Chineesche Landhuis. Schouwburg Dassi (Doelenveld: Zondag t/m. Woensdag Revue van Lach tot Lach (Sylvain Poons e.a.) Circus Rausch: Eiken dag voorstellingen; uitgebrerc programma met tal van variété-artisten Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Follies Bergère, hoofdrol Maurice Chevalier. City Theater, 8 uur, hoofdnummer De Zi- euner baron (muziek Johan Straus). Op et tooneel Prof. Ben-Ali-Libi. Toegang el- ken leeftijd. Roxy Theater, 7.15 en 9.45 hoofdnummer „Rare Snuiters" met Wheeler en Whoolse" Op het tooneel Adriënne Solser (tante Bet Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, twee voorstellingen, hoofdfilm Ball im Savoy, hoofdrollen Gitta Alpar, Rose Barsony, Felix Bressart e.a Muziek en Dans. Café Bus, Kaasmarkt, Jopie Kei zer en haar kameraden. A. Veis, Kaasmarkt, The American Band. Aart Martin, Kaasmarkt, C a- v baret. Wapen v. Heemskerk, Breed straat, The Sweet and Hot Players; div. attracties. KI. Groot, Peperstraat, Van Dijk's Volendammers (The Four R.A.B.'s). Central, Hofplein, Tokkie-band en A.B.C.-boyS. Gulden Vlies: Tóth Kalman en zijn Hongaarsche kapel. Wapen van Haarlem: The Funny Musicmakers en Mimi Höfer (zang). Centrum Hotel: Melch. Schuur man en zijn orkest. B r i 11 a n j e: Zondag Non-stop-dan cing. Muziektuin: Zondag kermis- opening-concert door Excelsior (dir. G. Anderson). De toegang tot het sportpark is alleen vanaf den Kennemerstraatweg via Zui derhoutlaan en Sportlaan. De auto's en motorrijwielen kunnen aldaar tevens worden geparkeerd. Voorts is een stalling voor rijwielen aanwezig. Het loopen.de publiek kan via het rechter trottoir langs dien toegangsweg h Sportpark bereiken. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuwpoortslaan, Nieuwpoortsteeg en de Reguliers laan aan de Kennemerstraat- wegzijde voor alle verkeer afgesloten. De ingangen aan de Nieuwpoortslaan blijven gesloten oij het aangaan. Alleen de tweede ingang van het Sportpark aan de Nieuwpoortslaan is bestemd voor motorrenners en vrachtauto's met ren nersmateriaal. Op het middenterrein wordt niemand toegelaten, die niet voorzien is van een daarvoor geldige kaart, welke strikt persoonlijk is. Voor rijtuigen en auto's bestaat wacht- gelegenheid langs het trottoir in de Ccmanstraat. Het is verboden in de Nieuwpoorts laan, op den Kennemerstraatweg en h erop uitkomende zijstraten tuoschen JuL van Stolberglaan en Heiloëerdijk en iir de Zuiderhoutlaan motorrijtuigen en andere voertuigen te parkeeren. Vruchten- en ijswagens worden bij de Vier Staten niet toegelaten Het einde der motorraces wordt door belluiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door den uitgang van het Sportpark aan den Nieuwpoortslaan vertrekken. De uitgang via de Sportlaan is alleen bestemd voor degenen, die hun auto's of motorrijwielen op dien weg hebben ge parkeerd of rijwielen hebben gestald. Alle rijverkeer vanaf de Sportlaan wordt bij afloop via Zuiderhoutlaan naar den Kennemerstraatweg geleid. Staatsboschbeheer werd begonnen met blusschen. Door de geweldige hitte was het directe blusschingswerk niet lang vol te houden. Men moest met tegenbranden trach ten het vuur te stuiten. Men slaagde er in de omliggende bosschen en een groote hoeveel heid klaar gemaakt dennenhout te behou den. Bij het blusschingswerk werd groote hulp ondervonden van groepen verkenners uit Dieren en Ierseke. Een oppervlakte van ongeveer 400 H.A. heide met vliegdennen, brandde af, waar van 250 H.A. onder Bladel en 150 H.A. on der Lage Mierde. Omstreeks half tien des avonds was de brand gebluscht. Door de politie wordt een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. Men tast hieromtrent echter nog in het duister. In 1933 gold een minimumprijs van 1.25 per 100 K.G., waarvan 0.25 werd ingehou den voor hetzelfde doel. Toen kon pl.m. 22 cent per 100 K.G. van dit ingehoudene als nog worden uitgekeerd. Luizenplaag De koolgewassen hebben thans reusach tig te lijden van de bladluizenplaag. Met verschillende perceelen is het zeer ernstig gesteld. Vooral bij de huizen moet het vol gens onzen zegsman heel erg wezen. Een paar goede regenbuien zouden hier tegen een probaat middel zijn. Bollenveiling Het wordt eerder erger dan beter op de bloembollenveiling. De belangstelling voor de veiling, welke de Langendijker Groenten SLAAPZIEKTE TE GEMERT Reeds 20 dagen geslapen. In de gemeente Gemert doet zich een geval Centrale Vrijdagmorgen hield, de vijfde van van slaapziekte voor bij de 45-jarige vrouw A. RoversVerschuren in de Pandelaan. De vrouw slaapt al ongeveer 20 dagen. Ofschoon zij door den geneesheer langs natuurlijken weg wordt gevoed, is zij dus danig verzwakt, dat men voor haar leven vreest. Omtrent den alhier te houden nationalen tooneelwedstrijd vernemen wij, dat de voor bereidende werkzaamheden gereed zijn. De deelnemende vereenigingen zullen met de volgende tooneelstukken optreden: De Haarlemsche tooneelclub Jacob van Lennep met de comedie in drie bedrijven van „Het bruidje uit het Westen (Een geldhuwelijk). De rederijkerskamer „Helmers" van Am sterdam met het romantisch tooneelspel „Het lied van alle tijden". „Hierna Beter" van Koog Zaandijk zal optreden met „Najaarsstormen", een nieuw stuk van den bekenden schrijver Henk Bakker. De vereeniging „Varia" te IJmuiden komt met het blijspel „Ex-koning Peter. De laatste avond wordt verzorgd door de leden van het vroegere tooneelgezelschap „Het Kleine Tooneel". De op te voeren stukken zijn alle nieuw voor den Langendijk. De prijzen voor dezen wedstrijd zijn als volgt: le prijs een zilveren tak en 125.2e prijs een verguld zilveren tak en 75. 3e prijs zilveren medaille en 50.4e prijs een zilveren medaille en 50. voorts diverse prijzen voor regie, samen spel, tooneelaankieeding, beste tooneel- speler(ster). De jury bestaat uit de heeren H. F. Hols- muller en R. P. Goettsch te Alkmaar, G. J. van Leersum, Winkel. Plaatsvervangend id de heer P. Deutekom te Noordschar- woude. 15! GROOTE HEIDEBRAND TE BLADEL. 400 H.A. heide en vliegdennen verbrand. Gistermiddag ontstond brand in de heide nabij Netersel onder de gemeente Bladel. Door de geweldige droogte breidde het vuur zich snel uit. Spoedig waren gemeentearbeiders van Blader, Middelbeers en Lage Mierde, als mede personeel van het landgeed „De „Utrecht" aanwezig. Onder leiding van den burgemeester van Bladel, den houtvester van net landgoed „De Utrecht" en den boschwachter van het De minimum prijsregeling voor wittekool. Een minimumprijs-regeling voor de vroe ge witte kool wordt door een groot aantal ver bouwers van deze koolsoort als een middel gezien, om tot een eenigszins loonende ex ploitatie te kunnen komen. In verschillende tuinbouwvereenigingen werden in de alg. ver gaderingen de voordeelen van de regeling, welke in 1933 heeft gegolden, naar voren ge bracht. Via de veilingsvereeniging De Noor- dermarktbond is deze materie in bespreking gekomen in den Vierbond, de organisatie van de vier groentenveilingen uit deze omgeving. Het groote belang van een regeling der prij zen, welke bij dit product, dat voor het groot ste gedeelte in het binnenland wordt ver werkt, mogelijk is, werd door de vertegen woordigers van de tuinbouwers zeer juist ge zien. De handel had nog eenige bedenkingen ten aanzien van de prijzen, welke vastgesteld konden worden, omdat men zoo goedkoop mogelijk moest inkoopen om de concurrentie van de andere conserven het hoofd te kunnen bieden. Een besluit kon zoodoende op de vergade ring van den Vierbond niet worden genomen er moest eerst een en ander door de zuurkool fabrikanten worden besproken. Er moest nog al haast achter gezet worden, doordat zoo spoedig mogelijk de noodige maatregelen worden getroffen. Daarom heeft de vereeni ging van zuurkoolfabrikanten dezer dagen vergaderd. Van welingelichte zijde deelde men ons mede, dat de zuurkoolfabrikanten ook wel voor een prijsregeling gevoelden. Wanneer zij dus met alle overige voor waarden, welke gesteld zijn, kunnen accoord gaan (waartegen geen bezwaren kunnen be staan), zal dus aan den regeeringscommis- saris voor den tuinbouw kunnen worden ver zocht, een regeling van de wittekoolprijs vast te stellen. Voor het geheele land, want niet alleen in NoordHolland in het rayon van den „Vierbond'' wordt wittekool voor zuurkool geteeld. In Groningen bijvoorbeeld heeft men ook tamelijk veel wittekool. Verleden jaar ontmoette een landelijke regeling technische bezwaren. Laat ons hopen, dat deze voor dit jaar overwonnen kunnen worden. De door den Vierbond voorgestelde mini mumprijs is 1 per 100 K G., waarvan 0.10 in te houden ter bestrijding van de event. onkosten en betaling van de kool, welke wel geschikt is voor zuurkool, maar daarvoor niet wordt afgenomen. dit seizoen, was heef gering. Hieruit blijkt wel, dat er niet veel behoefte meer is aan de bloembollen. Het aantal koopers, dat nog ter veiling komt, wordt steeds minder. De aan voer was deze keer pl.m. 925.000 stuks. Hier van is dan een gedeelte, dat verleden week al doorgeloopen is, maar dat nu nog eens moet worden geveild om aan de voor schriften te voldoen van het Bloembollen saneeringsbesluit, n.1. dat de onverkoopbare bollen tweemaal moeten worden geveild om in aanmerking te komen voor opslag voor de regeering. Zoodoende krijgt men vast al een groot gedeelte, dat onverkocht blijft. Maar ook van de „versche" bollen is slechts weinig verkocht geworden. In totaal waren er twee en welke een kooper konden vinden, n.1. stuks Darwin Bartigon, welke 1.20 per 100 stuks, den minimumprijs, opbrachten en 2250 stuks Van der Neer, welke met de minimumprijs van f 1.50 per 100 stuks wer den betaald. Hoewel in kweekerskringen wel het nut van de saneering wordt ingezien, al zijn de meeningen hierover niet onverdeeld, de bol- lenhandelaren denken er anders over. Evenals in de bollenstreek wordt geconstateerd, zagen wij een der auto's van een der hande laren prijken met het opschrift: „Weg met de Saneering". Verkooping. Donderdagavond werd in het café „Het Wapen van Egmond" ten overstaan van notaris F. W. A. van Riet uit Bergen een openbare verkooping gehouden van enkele woonhuizen. De verkooping had het volgen de resultaat: een huis met schuur en erf aan het Pompiplein nr. 15, groot 1.75 aren, opgeboden door C. Heere tot 610, niet ge mijnd; een huis en erf aan het Pompplein nr. 16, groot 2.10 aren, opgeboden door J. van der Plas tot 810, niet gemijnd; een dubbel woonhuis met erf en grond aan de Zuiderstraat nr. 41, groot 1.55 aren, opge boden door K. Gravemaker te Soestdijk tot 430, niet gemijnd; een huis en erf aan de hmmastraat nr. 77, groot 1.18 aren, opge^ boden door J. van der Plas tot 1390, ge mijnd door J. Wijker op 1400. Ziekenfondscontributie voor werkloozen. Met ingang van 2 September a.s treedt de regeling in werking, volgens welke de werkloozen voortaan slechts 1/3 van de con tributie voor hun ziekenfondsen behoeven te betalen. De gemeente en de ziekenfondsen nemen elk ook 1/3 voor hun rekening. De Soc. Dem. raadsfractie stelde zich in haar gister gehouden vergadering op het standpunt, dat ze krachtens haar getalsterkte in den raad, slechts één wethouderszetel kan opvorderen. Harerzijds zal als wethouder de heer Bonsema naar voren worden gebracht. De R.K. fractie, die steeds gemanipuleerd heeft om twee wethouderszetels te krijgen, zal thans twee wethouders naar voren bren- fen. Als eerste zal hunnerzijds de heer v. lingerland worden aangewezen. Over de tweede R.K. wethouder wordt hedenavond door de R.K. fractie vergaderd. Zooals wij mededeelden, stelt de heer Klaver zich niet meer beschikbaar. In deze fractie is naast den heer Klaver nog slechts één lid, de heer Raat, die een wethoudersfunctie niet begeert, zoodat de strijd om de begeerde plaats nog wel tengevolge kan hebben, dat men alsnog den aftredenden heer Klaver zal verzoeken zich beschikbaar te stellen. Naar wij vernemen, is de heer Klaver reeds op zijn besluit, om zich niet meer beschikbaar te stellen, terug gekomen. Van een herstel van het Roomsch-Roode- blok is echter geen sprake, aangezien beide partijen zonder programma en geheel los van elkander hun candidaten naar voren zullen brengen. Tot nog toe hebben wij sterk den indruk, dat de R.K. fractie alleen dan een college op breeden basis heeft gewild, wanneer zij twee wethouderszetels kon bezetten. De situatie bij de oppositie, die- in de posi tie was gekomen, geen wethouder te kunnen leveren (waarom bracht de oppositie de heer Stoutjesdijk niet naar vor#n?) is thans door het bedanken van mr. Langeveld weer ver anderd. Het komt ons voor, dat de oppositie, wan neer het haar ernst is, een college op breede lasis te vormen, alsnog een poging moet doen om zich er van te verwittigen, of mr. de Groot zich beschikbaar wil stellen. Als dit het geval is, dan kan zeer goed de benoeming van een door de oppositie aan te wijzen wethouder worden aangehouden en dan kan tevens blijken of de R.K. fractie, die crachtens haar getalsterkte ook slechts recht ïeeft op één wethouderszetel, prijs stelt op de samenstelling van een college, dat op den jreedsten basis is gevormd. „En dan ben ik nog wel vegewmer r (Passing Sljow). Het is zeker een blijk van aanpakken in deze moeilijke tijden, als door een vereeni ging plannen worden beraamd om tot het stichten van 'n kleuterschool over te gaan. En niet alleen dat plannen zijn gemaakt, ook is er reeds uitvoering aan gegeven Tenminste in zooverre, in verschillende gemeenten commissies zijn benoemd, om de ouders te bezoeken en te informeeren, of er animo voor een kleuterschool bestaat. Het succes is enorm geweest, bleek op de giste ren gehouden vergadering. Niet minder dan 80 toezeggingen waren ontvangen. De com missie had in haar opzet gedacht aan 40 leerlingen. Een en ander zal tot gevolg heb ben, dat de kosten aanmerkelijk hooger zullen zijn, daar nu twee onderwijzeressen moeten worden aangesteld. In een de vol gende week te houden vergadering van Volksonderwijs met de ouders der kinderen zal een en ander ook de vervoerskwes- tie worden besproken. In de vergadering werd in principie besloten tot de stichting van e. kleuterschool over te gaan. De volgende week zal een commissie van ad vies worden benoemd, bestaande uit dames en twee leden van Volksonderwijs. Dit zal zooveel als een contact-commissie voor overleg tusschen onderwijzeres en de ver eeniging over de aanschaffing van leermid delen enz. zijn. Opgemerkt kan nog worden, dat niet al leen „leeren" op het plan der school staat. Een groot gedeelte van den „schooltijd wordt besteed aan het doen van spelletjes, zingen enz. Het is de wensch der commissie, dat in October a.s. met de school kan worden be gonnen. PREDIKBEURTEN. (Nagekomen opgaven). ALKMAAR, Groote Kerk, 10.45 uur, ds. Baar. Leger des Heils (Stichter William Booth), Limmerhock 40, Zaterdagavond 8 uur open luchtsamenkomst; Zondag 7.30 uur bidstond, 10 uur heiligingsmeeting, 3.30 uur openlucht- samenkomst bij den Kattenber-g, 8 uur ver lossingssamenkomst, geleid door secretaris Bos van IJmuiden; Dinsdagavond 8 uur sol- datensamenkomst; Donderdagavond 8 uur hei'i^ingssamenkomst onder leiding van luite. OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Baar, KONINGINNEDAG. De A.V.R.O. zal Zaterdag 31 Augustus (oninginnedag, voor een groot deel van den dag in den „aether1' zijn. Van twaalf tot vier uur 's middags en van acht tot twaalf uur 's avonds heeft de A.V. R.O. de beschikking over de 1875 M.-golf. Op de overige uren van dien dag zendt de N.C.R.V. op 1875 M. uit. De V.A.R.A. heeft derhalve op 31 Augustus geen zenduren. EEN ONGELUK OP DE VOORMEER. Hedenmorgen ongeveer half negen stonden op de Voormeer een bakfiets van den heer ol en een groentekar van denzelfde. Beide voertuigen stonden aan den kant van den weg toen de vrachtauto van den heer J. uit Purmerend uit de stad kwam. Door onoplettendheid van den chauffeur werden beide groentewagens omver gere den, waarbij de inhoud over de straat te recht kwam. Van de bakfiets bleek het ach terwiel in elkaar gereden te zijn. De politie stelde een onderzoek in. De schade zal vergoed worden. PRIJZEN BEHAALD. Op de gehouden Klompenbeurs te Clinge (Zeeland) behaalde de fa. wed. J. P. Boom Zonen te Alkmaar met hare inzendingen fijne ruitjes (Hoornsch model) en gewone ruit klompen uit haar Electrische Klompen- fabriek „Ster" te Schijndel de beiden eersten prijzen met het hoogst aantal punten van de geheele Beurs. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Toen gisteravond omstreeks half zes de heer Raven, verslaggever van de Schager Cour., per auto van Wieringen huiswaarts reed, werd zijn wagen even voorbij de sluis te Oudesluis door een vrachtauto, komende van het erf van de boerderij van Kater, midden in de flank aangereden, met 't ont stellende gevolg dat de auto van den heer R-ven in de vrij diepe sloot met de wielen omhoog kwam te liggen. In een oogwenk wisten de bestuurder van de vrachtautc en twee helpers den wagen in de sloot overzij te krijgen, waardoor een portier open kon en zij den heer Raven konden redden. Ter nauwernood is de heer Raven hier aan den dood ontsnapt. De auto werd later per kraanwagen weggesleept. WOONHUIS AFGEBRAND TE PETTEN Vrijdagmiddag ongeveer 2 uur is het burgerwoonhuis van den heer G. Bellis, ge legen in den Pettener polder nabij de grens van de gemeente Schoorl, door brand ver woest. Toen de brandspuit van Schagerbrug arri veerde, was het geheele pe'teel met inboedel reeds uitgebrand. De woning lag zeer afge legen, zoodat de vlammen niet konden over slaan naar andere woningen. De oorzaak van den brand is niet bekend Verzekering dekt eenigszins de veroorzaakte schade. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag, 24 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746,1 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zendag 25 Augustus: Zwakke tot matige veranderlijke wind- meest zwaar bewolkt; regen of onweer; veel koeler. Weero verzicht. De secundaire kern, welke gistermorgen over de Britsche eilanden de Golf v. Biskaye was gelegen heeft zich van de IJsland hoofdkern afgeslipt: zij ligt thans als een zelfstandig minimum met haar kern over het Kanaal. Vrijwel overal is het weer regen achtig of betrokken. Terwijl er in de afgeloo- pen 24 uur reeds zware neerslag viel over zuid-Engeland en bijna over geheel Frank rijk. In het zuidwesten neemt de Azorea- hooge druk weer toe. De hooge druk over Scandinavië verloor een weinig in beteekenis. Behalve over Noord-IJsland en de Britsche eilanden, waar het warmer werd, waren in het geheele waarr. mingsgebied temperatuur lager dan gisteren. Bij stijging van de barometer in het zuidwesten kan men ver- wachten, dat ook ten onzent het weer zal verslechteren. Hoogstwaarschijnlijk zullen de hoogere temperaturen op de warme lucht boven ons land invallen en regen brengen. Daarna zal het weer langzamerhand weer gaan verbeteren. LlCHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuifeen 8.40 uur licht op. HOOO EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm nam HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. kwamen zij b.v. in dichte massa's voor in het zwembad Doorwerth; dezen zomer kriae- len ze in vele regenbakken in Zeeuwsch- Vlaanderen. Wil men die larven uitroeien, dan behoeft men slechts aan de Ned. Heide maatschappij wat levende visschen te vra gen. In enkele dagen eten deze nijvere die ren dan alle larven tot de laatste toe, op. HET AUTOONGEVAL TE NOORDSCHARWOUDE. Blijkens voor de politie afgelegde verkla ringen heeft het ongeval zich nog iets an der toegedragen. De persoon, die te water is gereden, reed voor, toen de ander hem passeerde en zijn auto door te vlug naar rechts om te halen aanreed, zoodat hij de macht over zijn stuur kwijt raakte met het vermelde gevolg. De veroorzaker van het ongeval, naar wie nasporingen worden gedaan, was Vrijdag nog niet gevonden. Het bleek een uitvoerder te zijn, terwijl de heer die bijna het slacht offer was van dit ongeval een inspecteur van de Amst. Ballast Mij. was. CURSUS SPIRITISME. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Aangemoedigd door het succes dat de afdeeling Alkmaar der Nederlandsche Ver eeniging van spiritisten „Harmonia" het vorig jaar mocht boeken met het houden van een cursus over het spiritisme, heeft zij ook dit jaar besloten in September a.s. een cursus te organiseeren. De problemen: leven, sterven, dood, zijn van zoo groot belang, dat de vereeniging het haar plicht acht, de hoofdgedachte van het spiritisme op zoo uitgebreid mogelijke wijze uit te dragen. Helaas wordt nog zoo dikwijls geconsta- t ;rd dat een groot gedeelte der menschen weinig of niets van het spiritisme afweet, ja zelfs dat er vaak verkeerde en dwaze begrippen hieromtrent heerschen. Hierin hoopt zij door haar cursussen verandering te kunnen brengen, zoodat in 't vervolg de spiritisten niet meer beschouwd zullen wor den als een soort wondermenschen, won derdoeners, oproepers van geesten of welks andere fraaie titels men daarvoor belieft uit te kiezen en dat het ook niet als dui velskunstenarij zal kunnen worden beke ken, maar dat het is een wetenschap, geba seerd op religieusen grondslag, die door een ieder te ervaren is, die ernstig het spiritis- m wil onderzoeken. DE MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK. Op den Afsluitdijk heerscht somtijds een ware muggenplaag; de auto's worden er zóó geheel mee overdekt, dat het kijken door de voorruit geheel onmogelijk is en doordat de radiateur afgesloten wordt, loopt vaak de motor warm. De muggenbrij is noch met benzine, noch met zeepsop of water-en-azijn te verwijderen; lost men echter in een hal ven emmer water een Recikts zakje blauw op, dan is volgens de Autokampioen de auto in minder dan geen tijd van muggen en vet gezuiverd. De muggen, groote groene insecten, steken niet en zijn slechts lastig door de groote hoeveelheid, waarin ze voorkomen. Zij be- hooren tot het geslacht Ghironomus en hun larven, kleine roode wormpjes, vindt men vaak plotseling in grooten getale in zoet, of niet al te brak water. Verleden jaar Aan den vooravond van de Alkmaar- sche kermis komen wij voor het laatst uw aandacht vragen voor de tooneel- vorstellingen, welke in 't Gulden Vlies g -organiseerd worden. De eerste serie opvoeringen worden door de Amsterdamscho Tooneelvereeni- ging art. leider Albert van Dalsum eD A. Defresne, gegeven In alle stukken tre den met Albert van Dalsum, alle eerste '•rachten van hM gezelschap op. Zondag 25 en Maandag 26 Aug „Het Chineesche Landhuis", waarvan de pers zegt: Met dit gegeven wist van Dalsum als nmmer te woekeren: wol zéér toegewijd moet hij zijn rol in zich hebben ops-eno- xneu, om zulk een dramatische kracht

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2