Agenda yicovinciaal 'Hieuwt JCeck 6L Schooi £aatste betichten Stad en Omgeving. IDeecbeticht Somalikrijgers naar Abessinië. NOORDSCHARWOUDE STOMPETOREN KOEDIJK WIERINGERWAARD Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. DE KERMIS. Schouwburgen. Gulden Vlies: Woensdag 8.15 uur, Eind-examen. Donderdag 8.15 uur, Circus Knie (Amsterd. Tooneelver. o.l.v. van Dal- sum en Defresne). Vrijdag 8.15 uur, Circus Knie. Zaterdag 8 15 uur, Vorstelijke emi granten (Tooneelgroep „Het Masker" o.l.v. Ko Arnoldi). Zondag 8.15 uur, Boefje (Rott. Hof stad Tooneel o.l.v. C. v. d. LugtMel- sert). louwburg Dassi (Doelenveld): Zondag t/m. Woensdag Revue van Lach tot Lach (Sylvain Poons e.a.) Donderdag. Vrijdag en Zaterdag, telkens om 8 uur, .,'t Kind van de buurvrouw tooneelspel door het ensemble Bouber. Zondagav. 8 uur, door het gezelschap Saalborn tooneelstuk „De andere wereld". Circus Rausch: Eiken dag voorstellingen; uitgebreid programma met tal van variété-artisten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht en half 10, hoofd nummer Follies Bergère, hoofdrol Maurice Chevalier. City Theater, 8 uur, hoofdnummer De Zi geunerbaron (muziek Johann Straus). Op het tooneel Prof. Ben-Ali-Libi. Toegang el- ken leeftijd. Roxy Theater, 7.15 en 9.45 hoofdnummer „Rare Snuiters" met Wheeler en Whoolsey. Op het tooneel Adriënne Solser (tante Bet). Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, twee voorstellingen, hoofdfilm Ball im Savoy, hoofdrollen Gitta Alpar, Rose Barsony, Felix Bressart e.a. Mnziek en Dans. Café Bus, Kaasmarkt, Jopie Kei zer en haar kameraden. A. Veis, Kaasmarkt, The American Band. Aart Martin, Kaasmarkt, C a- baret. Wapen v. Heemskerk, Breed straat, The Sweet and Hot Players; div. attracties. KI. Groot, Peperstraat, Van Dijk's Volendammers (The Four R.A.B.'s). Central, Hofplein, Tokkie-band en A.B.C.-boys. Gulden Vlies: Tóth Kalman en zijn Hongaarsche kapel. Wapen van Haarlem: The Funny Musicmakers en Mimi Höfer (zang). Centrum Hotel: Melch. Schuur man en zijn orkest. Rest. London: Dansen in óe nieuwe zaal; eiken avond. Hotel Wanner, Nieuwesloot, eiken avond optreden van Cor Pruis met zijn uitgebreid repertoire. Valk's lunchroom, van 2 uur 's middags af muziek Deserteurs uit Italiaansch Somaliland. Bij de bevolking van Addis Abeba is, naar United Press meldt, heden groote geestdrift gewekt door het bericht, dat in den loop der laatste dagen 12.000 Somalikrijgers uit de inboorlingenregimenten van Italiaansch-Soma- liland zijn gedeserteerd en naar Abessinië overgeloopen. De deserteurs zijn meeren- deels modern uitgerust en beschikken over geweren en machinegeweren van het nieuwste type. De Somali's zouden reeds in het op Abes- sinisch gebied nabij Oeal Oeal gelegen plaatsje Sachft zijn aangekomen Hun com mandant moet hebben verklaard, dat hij en zijn 12.000 ondergeschikten bereid zijn, onder keizer Haile Selassie tegen de Italianen te strijden. In totaal zou het aantal overgeloopen Somali's dientengevolge reeds tot 15.000 zijn gestegen. In officieele Abessinische kringen worden deze berichten noch bevestigd noch tegenge sproken. Europeesche kenners van den toe stand hebben evenwel steeds verklaard, dat Italië, ingeval het tot een oorlog met Abes sinië zou komen, moeilijkheden zou krijgen met de stammen, die in de Italiaansche kola niën in Ocst-Afrika zijn gevestigd. De keizer heeft heden een waarschuwing uitgevaardigd aan alle buitenlanders, die Abessinië overijld verlaten, zonder genoeg zaam voor de beveiliging van hun eigendom men te hebben zorg gedragen. Dergelijke vluchtelingen, aldus wordt gezegd, kunnen naderhand niet eischen, dat zij voor even- tueele verliezen, welke het gevolg van vij andelijkheden zouden zijn, schadeloos worden gesteld. Alle in Abessinië blijvende buiten landers kunnen zich daarentegen van vol ledige bescherming van persoon en eigen dommen verzekerd achten. Geen oorlog zonder oorlogs verklaring. In Abessinische regeeringskringen is men algemeen van oordeel, dat Italië zich tot geen prijs er van zal laten weerhouden tot vijande lijkheden over te gaan. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de negus in dat geval onmiddellijk aan Italië den oorlog zal verklaren, ten einde te verhoeden, dat een zelfde situatie ontstaat als destijds bij het Japansch—Mandsjoerijsche conflict. Haile Selassie wil op die wijze verhinderen, dat de Italiaansche gezant in Addis Abeba zou kun nen blijven, indien Italië zonder oorlogsver klaring de vijandelijkheden mocht openen. Het Italikansche troepentransportschip „Saturnia", waarop zich Mussolini's beide zoons, zijn schoonzoon graaf Ciano en eenige duizenden zwarthemden als vrijwilligers met bestemming naar Oost-Afrika hebben inge scheept, is gisteren Port Said gepasseerd Omstreeks 50.000 in Egypte woonachtige Ita lianen hadden zich voor die gelegenheid naar Port Said begeven, waar zij hun landge- nooten bij aankomst en vertrek geestdriftig toejuichten. Voorts is heden uit Napels het vrachtschip „Italia" vertrokken, met 1400 leden der milizia aan boord. Uit Cagliari vertrok het passa giersschip „Campania"; ook aan boord hier van bevinden zich manschappen en oorlogs materieel. NOODWEER BOVEN BERLIJN. Boven Berlijn ontlastte zich gistermiddag een wolkbreuk, gepaard gaande met hevig onweer. Voor zoover tot nog toe bekend is, sloeg op elf plaatsen in de stad de bliksem in. In de Jungfernheide werd een arbeider op een fiets getroffen en op slag gedood. Vooral het district Spandau had van het onweer te lijden. Op zeven plaatsen sloeg hier de blik sem in. In de Potsdammer Strasse sloeg de bliksem in een tramwagen. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Op verschillen de plaatsen werd het vereker tengevolge van overstroomingen gestremd. KOWNO ZONDER MELK. De staking van Lithausche melkboeren, die verleden week begonnen is, als poging d-^r boeren; hoogere prijzen voor hun melk te krijgen, heeft tengevolge, dat Kowno zoo goed als geheel van melk verstoken is De grootste melk-onderneming in de Lithausche hoofdstad, die werkt onder speciale bescher ming der regeering, stelt slechts aan haar eigen melk-inrichtingen melk per glas be schikbaar voor degenen, die de melk ter plaatse willen consumeeren. De geheele ver koop per flesch staat stop. De staking der melkboeren heeft in de af- geloopen dagen herhaaldelijk geleid tot bot singen met de politie in de voorsteden van Kowno. Niet alleen de melkprijzen, maar ook de prijzen van andere landbouwproducten zijn in den laatsten tijd zoo laag, dat de boeren hun kosten er niet meer door kunnen goed maken. BERGEN Gistermorgen omstreeks half elf heeft een aanrijding plaats gehad op de Dorp straat tusschen een wielrijder en een auto bus van den heer Schalkwijk. Het rijwiel kwam geheel onder de auto bus. De aanrijding geschiedde, doordat daar ter plaatse een paard en wagen gepar keerd stond aan de rechterzijde van den weg en de wielrijder nog probeerde voorlangs te komen, toen uit de tegengestelde richting bedoelde autobus aankwam. De autobus greep den wielrijder, die er met eenige schaafwonden afkwam. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wordt de heer Van den Abeele raadslid? Omtrent de wel- of niet-toelating van den heer Van den Abeele, die in beroep is gegaan bij Ged. Staten doen allerlei geruchten de ronde. Zoo werd thans weer medegedeeld door menschen die toch beter moesten weten, dat de heer Van den Abeele eigenlijk eerst aan de commissie van beheer der lichtbe- drijven had moeten vragen, of hij zijn be noeming als raadslid wel mocht aannemen, omdat een artikel van het reglement zou luiden,, dat een lid van het personeel van de lichtbedrijven geen ambt of bediening mag uitoefenen zonder toestemming van de Com missie van Beheer. Wat is het geval? Een dergelijke bepaling bestond wel in het oude reglement dat in 1921 werd vastge steld. In het nieuwe reglement van 1932 staat daarentegen, dat een ambtenaar van de lichtbedrijven, die tot de vervulling van een vertegenwoordiging in een publierechtelijk lichaam wordt gekozen, verlof wordt ver leend voor de vervulling van deze functie, al of niet met behoud van salaris. Hieruit volgt dus, dat een ambtenaar steeds verlof krijgt in een zoodanig geval, terwijl alleen aan de Commissie van Beheer wordt overgelaten om vast te stellen of het salaris zal worden doorbetaald of niet Een beslissing van Ged. Staten is nog niet ingekomen. ZUIDSCH ARWOüD€ Het raadslidmaatschap. De gissing, welke wij maakten naar aanleiding van het langdurige onderzoek aan de geloofsbrieven van den heer Jb. Weel in de Zaterdag gehouden raadsvergadering blijkt een „ver"gissing te zijn, wordt ons van vriendelijke zijde te kennen gegeven. Het was dus niet de door den heer Weel vervulde betrekking van secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim welke zooveel stof opleverde. Waar het wel over ging? Over de vraag of de heer Weel wel kon worden benoemd nu de heer D. van Kleef had bedankt, terwijl hij nog geen zitting in de raad had gehad. 8 6 8 t De oudjes uit rijden. Dinsdagmorgen ging de ouden van da gen uit onze gemeente voor de eerste maal gezamenlijk uit. Om half negen kwamen al len bijeen in de met bloemen versierde zaal in café Renses, waar een kop koffie werd gebruikt. Burgemeester Huizer van Reenen hield een toespraak waarin hij het werk van het comité memoreerde. Een woord van dank bracht spreker aan de bevolking, die door het teekenen der lijsten insteminig met het plan had betuigd, aan de chauffeurs" die ibelangrloos hun auto's en tijd beschik baar stelden, en in het bijzonder aan de fir ma Dobbelman te Rotterdam. Onder het gejuich der dorpsgenooten ver trok de stoet auto's naar het kasteel Mar- quette, hetwelk bezichtigd werd. Daarna ging de tocht naar IJmuiden waar men in de haven voer, en een warmen maaltijd ge bruikte om verder via Bloemendaal—Haar lem naar Schiphol te rijden. Vervolgens ging men naar Zaandam en vandaar trok men op huis aan. In Oterleek bleef men in café de Vries nog een uurtje gezellig bijeen, waar het mandolineclubje de vroolijkheid verhoog de. De heer Haar dankte allen voor het vlot te verloop, en zeide dat de commissie intact bleef. Omstreeks elf uur kwam men in Stom- Eetoren aan. Ofschoon de regen wel een eetje stoorde, waren de oudjes hoogst vol daan over hun blijden feestdag. In de bijeenkomst van de floralia-com- missie is besloten een tentoonstelling te hou den op Zondag 8 September 1935 van twee tot negen uur ten huize van den heer W. Butter. Het inzenden van planten kan ge schieden op Zaterdag 7 September van 2 tot 5 uur. De baten van deze tentoonstelling komen ten goede aan de uitzending van zwakke kinderen. Benoeming polderbestuur Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 October benoemd tot heemraad van den pol der Wieringerwaard de heer C. Schenk Az. alhier. CONSECRATIE MGR. J. DE JONG. Thar.s staat officieel vast, dat de bisschops wijding van mgr. dr. J. de Jong zal plaats vinden op Donderdag 12 September a.s. in de Metropolitane Kerk ie Utrecht. In ver band met den toestand van mgr. J. H. G. Jansen zal de plechtigheid een streng kerke lijk karakter dragen. Als consecrator zal fun- geeren mgr. P. A. W. Hopmans, bisschop van Breda, met assistentie van mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch en mgr. J H. G. Lemmens, bisschop van Roer mond. „AI weer zoo'n strooibiljet! Al weer zoo'n stuk papier!" Het zoontje speelt er mee! Dat 's 't nut, winkelier' (Ongecorrigeerd WIELRIJDER AANGEREDEN. Het slachtoffer overleden. Gisteravond werd de 19-jarige wielrijder S. Prins, uit Zwaagwesteinde op het kruis punt onder Twijzel door een vrachtauto, die links door de bocht ging, aangereden en te gen den grond gesmakt. De man bekwam een zware hersenschudding en is vanochtend in het Diaconessenhuis te Leeuwarden, waarheen hij was vervoerd, overleden. INBRAAK. Brandgast geforceerd met een dynamietpatroon. In een leegstaand kantoorgebouwtje op het terrein van den houthandel van den heer J. A. Hoogendijk te Zwammerdam is in den afgeloopen nacht ingebroken. In de brandkastdeur zijn twee gaten ge boord, waarna deze door middel van een dy namietpatroon is opgeblazen. Ongeveer 600 gulden worden vermist. Voorzoover thans is na te gaan wordt al leen geld vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Er is nog geen aanwijziging om trent de daders. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Eén doode, één zwaar gewonde. In den afgeloopen nacht omstreeks één uur heeft te Beek en Donk een zeer ernstig auto ongeluk, waarbij één doode en één zwaarge wonde te betreuren vallen, plaats gehad. De heer H. H., hoofd der school aldaar, kwam, in gezelschap van zijn zwager, de beer A, T., architect aldaar, per rijwiel uit de richting Veghel, toen zij tegenover de fabriek van de firma P. van Thiel en Zenen een vier- persccnsauto, komende uit de richting Hel mond, ontmeetten. Door tot nog toe onopge helderde oorzaak verloor de bestuurder van den wagen, de heer J. P., handelsreiziger uit Oss, de macht over het stuur, reed rakelings langs den vooroprijdenden heer H. en greep den circa vijf meter achter dezen rijdenden heer T., die ongeveer 12 meter werd meege sleurd. De ongelukkige kwam terecht tegen een stapel kisten, welke ter verzending gereed stonden op den steiger van de firma Van Thiel. De wagen reed over den steiger recht op de Zuid-Willemsvaart aan, kwam terecht op de leuning van een aldaar voor den wal liggende boot, botste daarna tegen een tweede verderop liggend vaartuig en verdween toen in de diepte. Een portier van den wagen werd afgerukt en bleef aan het anker van de laatste boot hangen. De kapitein van de eerste boot, die door den slag was wakker geworden, was sooedig aan dek en bemerkte den bestuurder, die in het midden van het kanaal zich zwem mende trachtte te redden. Met een haak heeft hij den drenkeling gegrepen en op het droge gebracht. Intusschen was de heer H. in het duister aan het zoeken naar zijn zwager, totdat op zijn hulpgeroep de nacntwaker der fabriek: verscheen en de lichten voor de fabriek on'- stak, waarna men spoedig den zeer zwaar ge wonden heer T. in bewusteloozen toestand ontdekte. De toestand van den heer T. was zóó ern stig, dat hij spoedig aan zijn verwondingen overleed. De autobestuurder is per ziekenwagen naar iet r.k. gasthuis te Helmond overgebracht; zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De burgemeester van Beek en Donk en dc gemeente-politie waren spoedig ter plaatse, waar proces-verbaal van het ongeluk werd opgemaakt. De wagen zou in den loop vai! den ochtend worden gelicht. De overleden heer T. is 35 jaar oud en huwd, doch heeeft geen kinderen. De bestuur der P., die gehuwd is, is naar schatting jaar. i ge 40 HET CONFLICT TE TILBURG. Aanzienlijke uitbreiding van de staking. Ondanks het door de werkgevers aan de arbeiders gestelde ultimatum, heeft de wilde staking in de Tilburgsche wollenstoffen industrie zich hedenochtend nog vrij aan zienlijk uitgebreid. Op het oogenblik zijn van de 39 wollen stoffen-fabrieken er twintig geheel of gedeel telijk stilgelegd. Bij de firma Janssens van Buuren wordt door enkele arbeiders gestaakt. De r.k. textielarbeidersbond St. Lambertus en de algemeene Nederlandsche bond van textielarbeiders De Eendracht hebben op werkhervatting aangedrongen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Nachtegaal (uitreis) is heden te Me dan aangekomen. Hedenmorgen te 6.00 uur is het KLM vliegtuig de „Sjperwer" van Schiphol ver trokken. Voor de reis hebben geboekt een passagier Amsterdam—Bandoeng, een Amsterdam— Bagdad, een AmsterdamBoedapest, en een Haile—Leipzig—Singapore. Meegenomen is 184 K G. briefpost, K.G. pakketpost en 48 K.G. lading. EEN TYPHOON BOVEN WEST-JAPAN Boven Kioesjoe in West-Japan heeft in den afgeloopen nacht een typhoon gewoed welke geen ernstige schade heeft aangericht) hoewel 40 huizen zijn vernield. Het scheepvaart-verkeer heeft eenige stag- natie ondervonden. MET EEN MES GESTOKEN. Tot 3 jaar veroordeeld De rechtbank te Leeuwarden heeft van daag den 18-jarigen schoenmaker R. B uit Driesum, die te Holwerd zonder eenige aan leiding F. de Graaf met een mes dwars door het lichaam stak, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch luidde vier jaar. CORRESPONDENTIE. Bestuur B. S. V., Bergen. Zonder een advertentie kunnen wij berichten als door U ingezonden, niet opnemen. Zoowel Uw aan kondiging als Uw entreeprijzen hooren in de advertentierubriek thuis. ONTVANGER DIRECTE BELASTINGEN. ENZ. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen, enz. J. J. van der Meulen verplaatst van het kantoor Middelburg naar het kan toor Alkmaar. BEIDE INBREKERS VEROORDEELD. Zooals in de rubriek Rechtszaken blijkt, heeft de Arrondissementsrechtbank de beide gedetineerden J. K. en H. T. uit Alkmaar, wegens de inbraak te Rustenburg op 6 Juni j.1. bij den heer C. Petiet, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was 1 jaar voor K. en vrijspraak voor T. JEUGDIGE INBREKERS GEVAT. Alkmaarsche beginnelingen het werk. aan Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft de Amsterdamsche politie op het Centraal Station aldaar Maandagavond twee inbre kers gearresteerd, die in een tijdelijk onbe woond huis alhier hadden ingebroken en verschillende sieraden hadden buit gemaakt Deze twee inbrekers naar thans bekend wordt twee nog jeugdige Alkmaarders waren Maandagavond naar Amsterdam ge reisd en wilden 's avonds met den trein van 11 uur naar Alkmaar terug keeren. Aan het loket in het Centraal Station vervoagden zich een hunner bij een ambte naar, niet om een kaartje te koopen (want de heeren waren in het bezit van een re tourtje), maar om een bankbiljet van 50 gul den te wisselen. Het kwam den dienstdoenden ambtenaar eenigszins vreemd voor, dat het tweetal zulk grootgeid bij zich had en di rect nadat hij het bankbiljet gewisseld had, waarschuwde hij een agent, die op het sta tion dienst deed. Deze begaf zich naar het vierde perron en arresteerde het tweetal. Zij werden naar het bureau van politie aan de Warmoesstraat gebracht, waar het tweetal een verhoor werd afgenomen. Het duurde niet lang, of de gearresteerden zak ten door de mand en bekenden, dat zij in Alkmaar in een tijdelijk onbewoond huis diefstal hadden gepleegd en verschillende gouden sieraden hadden buit gemaakt. Dezen )uit hadden zij in Amsterdam verkocht bij een goudsmid, wien3 naam door hen ge noemd werd. Tevens deelden zij mede, dat een bewoner van Kattenburg een neef van een der gearresteerden hun bij den verkoop had geholpen. De Amsterdamsche politie begaf zich daarna naar de beide adressen en vond bij den goudsmid inderdaad de gestolen siera den, welke in beslag werden genomen. De man had ze geheel ter goeder trouw gekocht. Daarna werd de tusschenpersoon gearres teerd als verdacht /an heling. Het drietal werd later op den dag naar Alkmaar overgebracht >n aan een nader verhoor onderworpen. Dadelijk bleek, dat de tusschenpersoon absoluut te goedertrouw was geweest en er van overtuigd was ge weest, dat de sieraden door de twee jongens gekocht waren en dat ze nu van plan waren, om dit in geld om te zetten, 't Was immers Alkmaarsche kermis! Dc man werd weer op vrije voeten gesteld, terwijl de twee anderen naar het huis van bewaring werden overge bracht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.3 m.M. te Janmayen. Laagste barometerstand 747.4 m.M. ft Blaavands Luk. Verwachting (geldig tot den avond van 29 Augustus): Zwakke tot matige zuidwestelijke tot noord westelijken wind; zwaar bewolkt met op klaringen; waarschijnlijk nog enkele regen buien; iets kouder 's nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De kern van die depressie bleef vrijwel sta- tionnair op de Noordzee; het eerste regen front passeerde gisteren met matigen regen en flinke afkoeling ons land. Secundairen strekken zich oost- en zuidwaarts uit. Over bijna het geheele westelijke gedeelte van het vasteland en over de Britsche eilanden is het weer slecht; zware regens traden in de afge loopen 24 uur op, terwijl sterke afkoeling intrad. Over Scandinavië herstelde zich de hooge druk. Hier bleef het weer nog goed. Over IJsland steeg de barometer nog. De drukverdeeling en haar veranderingen wijzen nog op het aanhouden van het koele weer. De nacnttemperaturen zullen nog dalen. De kans op regen blijft nog vrij groot. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (Fn Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm nam. vm nam 29 4.29 4.51 1.04 1.22 30 5.00 5.21 1.40 1.55 31 5 28 5 19 2.12 2.23 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm ïiam. vm nam 29 4.26 4.48 0.52 1.1Ó 30 4.57 5 18 1.28 1.43 31 5.25 5.46 2.00 2.11 SLOOPEN WOONHUIS EN VERDERE OPSTALLEN TERREIN TEN OOSTEN VAN DE EMANUEL DE WITTESTRAAT. In bijlage no. 122 schrijven B. en W.: Bij besluit van 6 Juni 1935 heeft uwe ver gadering van de weduwe T. Nieuweboer, al hier, aangekocht het woonhuis en verdere opstallen en erf, gelegen ten Oosten van de Emanuel de Wittestraat, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 3346. De overdracht van den grond met opstal len heeft intusschen plaats gehad. Aangezien het perceel thans niet meer ver huurd is, zouden wij het woonhuis en de ver dere opstallen willen afbreken en het terrein, zoolang het zijn bestemming als bouwter rein nog niet heeft verkregen, tijdelijk en zoo spoedig mogelijk in gebruik willen ne men als opslagplaats van zand, dat vrijkomt door de werkzaamheden aan de Hoornsdie vaarten, welke binnenkort een aanvang zul len nemen. In verband hiermede stellen B. en W ga- hoord de commissie van bijstand voor Het grondbedrijf, voor het desbetreffend besluit te nemen. OP ONZE KERMIS GEARRESTEERD. Door de Zwolsche politie is gistermiddag in samenwerking met de Alkmaarsche re cherche op het kermisterrein op de Paarden markt een zekere S. aangehouden, die zich een paar weken geleden tijdens de kermis te Zwolle had schuldig gemaakt aan een over val en mishandeling van een inspecteur van politie aldaar. Hij is nog gistermiddag naar Zwolle op transport gesteld. AL WEER DE ALCOHOL. Vanaf den Helderscheweg heeft de politie gisteravond een beschonken persoon ter ont nuchtering aan het bureau van politie ge bracht. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. HEVIGE BRAND TE BEVERWIJK. Drie bovenverdiepingen uit gebrand. Hedenochtend even vóór acht uur is een elle brand uitgebroken in een complex arbei derswoningen aan den Heemskerkerweg te ïeverwijk. De brand ontstond in perceel 27 en nam direct een verontrustend karakter aan, door dat het vuur oversloeg naar de tef weerszij den gelegen woningen. Aanvankelijk bestond de vrees, dat nog meer woningen door het vuur zouden worden aangetast, daar deze ïuizenrij zeer brandgevaarlijk is gecon strueerd. Enkele bewoners gingen er dan ook toe over hun woningen te ontruimen. Door krachtig ingrijpen gelukte het de orandweer het vuur tot de drie woningen te beperken De bovenverdiepingen kregen ïoofdzakelijk waterschade. De oorzaak van den brand is niet bekend. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door den bliksem getroffen- Hedenmiddag is tijdens een kort maar he vig onweer te Ursem de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer A. van Diepen aldaar. Het vuur vond gretig voedsel in de groote hoeveelheden hooi, die in de schuur waren opgeslagen en ondanks de spoedige

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2